Sklokeramická deska, čim ji čistit?

peetta
26. únor 2014

ahojte mamky,prosím vás,jestli byste mi mohli poradit.stěhujem se do nového bytu,a mám poprvé skloker.desku a myčku.ohledně té desky-čím jí mám čistit když se mi tam něco připálí?ted myčka-v návodu je,že se má naplnit solí(tu už sem si koupila)nějakou Q-power z tety.a jak dlouho tam sůl vydrží?doufám,že je kvalitní,a dále že se tam má dát leštidlo,což vůbec nevím,co to je,a mycí prostředek-opět vůbec nevím jaký?no to jsem z toho jelínek 😀
moc díky za rady,případně odkazy na ty výrobky
pa petra

barborka09
26. únor 2014

@peetta Ohledně sklokeramické desky neporadím, tu nemám. Co se myčky mám tyto zkušenosti. Sůl kupuju většinou co nejlevnější, nějak jsem nezjistila rozdíl mezi různými značkami, takže kupuju podle ceny. Jak dlouho vydrží to nedokážu odhadnout. Leštidlo je prostě leštidlo do myčky. Bude v drogérii hned někde vedle té soli. Taky používám, spotřeba je tak jedna a půl lahvičky na rok. No a mycím prostředkem myslí buď tablety do myčky, gel do myčky nebo je i prášek do myčky. Já mám vyzkoušený gel do myčky a tablety. S obojím jsem spokojená. U těchto upřednostňuju známé značky před výrobky jednotlivých drogérií. Dnes jsou už ty tablety a gely na takové úrovni, že kdo má dobrou vodu tak třeba používá jenom tyto prostředky a už tam nedává sůl ani to leštidlo. Já to taky zkoušela, ale zůstavali mi fleky. Ale kámoška která bydlí jinde myje jenom s tabletama a nádobí má pěkně čisté i bez leštidla a soli. Musíš hold vyzkoušet.

konidana
26. únor 2014

@peetta Já zas poradím akorát s tou deskou. Nejlepší je ji seškrábat speciální škrabkou s břitem jako ze žiletky, no a pak utřít mokrým a pak suchým hadrem, případně postup opakovat :D (seškrábat, namočit, seškrábat, utřít)

zuzanarrt
26. únor 2014

Sklokeramickou desku je dobré otřít před každým vařením - k tomu používám vlhčené desimfekční ubrousky(pokud je mastná, nebo je tam nějaká jiná nečistota) nebo jen otírám utěrkou, aby tam nebyl prach... A v případě připálení čistím BRILem, ten kupuji v kauflandu. No a pokud toto nepomůže, tak nezbývá než ta škrabka, ale k té sahám výjimečně... A co se myčky týče, jsem ten případ, který používá jen tablety nebo gely do myčky, a ty kupuji vždy značkové, podle toho které jsou ve slevě😀