Skoro vše je made in China. Co produkty z EU?

tannawe
10. lis 2008

Zajimalo by me zda resite nakup produktu Made in China po posledni melaminove afere.../jednalo se o vyskyt melaminu v kojenecke strave - UM - i kdyz do EU je zakaz dovozu potravin z Ciny, tak spotrebni zbozi pochazi z valne vetsiny prave z Ciny, viz. zbozi v OD Ikea atd., probehl i spotrebitelsky test v MF dnes, ktery nepotvrdil vyskyt melaminu v potravinach dovezenych do Cech z Ciny.../

Dneska jsem byla vybirat hracky pro deti pod stromecek a zaujalo me kolik vyrobku v hrackarstvi pochazelo z Ciny, v podstate valna vetsina! Vzhledem k tomu, ze se sice nepovazuji za nejakou eko-aktivistku tak mi ale docela dost zalezi na tom co doma mame a co nakupuji, to znamena pokladam se za docela uvedomeleho zakaznika...jak jste na tom vy?
S jakymi prodkuty mate dobrou zkusenost, vyrabene v EU nebo jinde nez v Cine?

😕 😕

tannawe
autor
10. lis 2008

Objednavali jsme s muzem darky pro deti i z netu, tak jsem zvedava zda hracky firmy Sigikid budou take Made in China... 😲 ,ale na nas dotaz do eshopu se zatim nikdo neozval...tak uvidime pri dodani...
Ale Maly pacient Erwin je neodolatelny...http://shop.annaviktorie.cz/detail.asp?czbozi=1...
takze si ho nechame i "cinaka"... 😀

kitty68
10. lis 2008

no mas pravdu ze je dost tezko vybrat neco co by nebylo vyrobene v cine

ted js projela elline hracky a vetsina je z ciny, ale kupuju je v obchodech, kde prece jen mela byt zaruka ze jsou testovane.

na vanoce se ji chystam koupit drevene hand made - doufam ze nebudou cinske

aponchie
10. lis 2008

nj ale i kocarky znackove jsou delane v Cine ..chicco graco fisher price atdatd je cina ..dneska je cina uplne vsecko,ale ne vzdy to preci znamena shit..je tam nejlevnejsi prac.sila proto china..

kitty68
10. lis 2008

no presne api

miluska.woolley
10. lis 2008

Tannawe, myslim ze Sigikid je vyrabeny v Nemecku, a i kdyby nebylo je to tu testovany na bezpecnost, tak bych se toho nebala.

aponchie
10. lis 2008

vsecko je china jen to co si doma utesas ze dreva ze stromu ze sve zahrady je made by u, ale takhle nemas zaruku niceho ikdyby tam bylo napsane buhvi co..viz disney zejo?uzasna znacka kvalitka a ja nevim co a pak se doviz ,ze je to plne sracek a kousatka chicco a plastove lzicky a komponenty hracek ,ktere jsou jinak made by treba EU 😀 ale kde uz neni povinnost uvadet dalsi a dalsi vyrobce dilecku 😀 ja bych usila panenku a udelala neco ze dreva 😀 nee delam si srandu nekupuju na trhu nic a nemam to rada smrdi to hulaka to a je to hnusne a co je hezke tak je nefukcni po par minutach,ale ani v Pompu nemam zaruku niceho a kazda capina je z ciny.. 🙂

tannawe
autor
10. lis 2008

Ja jsem se nad tim zacala pozastavovat, kdyz jsme dokupovala nove spotrebice, proste vsechno Cina...uz mi to prislo, ze pomalu zacnu jist kazdy den ryzi....ne, vazne. Nakonec jsem si radeji koupila Morphy Richards vyrobeny v Anglii a v tomhle stylu jedu...a pak jdu pro hracky, chci drevene a zase Cina, to uz jsem si rikala, paneboze to uz se nic nedela tady v Cechach nebo v Evrope? Ja mam rada veci s nejakou tradici, historii a pomalu abych hodiny sedela u netu a pidila se kdo dela hracky rucne a doma...ale je to tak...clovek pokud asi chce vylozene kvalitu tak si musi priplatit. Vsechny velke znacky delaji v Cine, to je jasne, je tam nejlevnejsi pracovni sila plus Indie a ruzne rozvojove stat, jim se to vyplati, otazka je co na to nase zdravi po x letech pouzivani techto vyrobku. Me totiz prijde, ze normalne nejake testy jsou jedna velka iluze, protoze na spouste vyrobky ani ty normy nejsou... 😅

tannawe
autor
10. lis 2008

miluska: diky, s tim Sigi jsi me uklidnila, protoze abych pravdu rekla, tak holka uz ho tady okukovala v casopise kde jsem brala inspiraci tak se moc tesim az si ho rozbali...

nobody
10. lis 2008

hodně špičkových věcí je dělaných v Číně, i když je to třeba italský výrobce .. levná síla
u hraček netuším vůbec

tannawe
autor
10. lis 2008

nobody:tak to kazdopadne, me spis zajima jak si obycejny spotrebitel treba prave u hracek dovezenych z Ciny muze overit jejich zdravotni nezavadnost, kdyz pak delaji nezavisle testy a hodne tech veci neprojde... 🙄

nobody
10. lis 2008

no tak to asi nemůže
nevím, jestli jsou nějaký dokumenty volně přístupný..asi těžko

makelka
10. lis 2008

tannawe a Čína nemá tradici? 😝 Vždyť odtamtud pochází spousta věcí, které denně používáme, bez nich bychom nebyli nic 🙄 A přesně jak tady říkají holky, to že je to made in china neznamená, že je to na prd a závadné 😉

tannawe
autor
10. lis 2008

makelka: ja si asi tradici predstavuji trochu jinak nez ty 😅 a urcite Cinane treba delali odjakziva skvely porcelan 😕

nobody
10. lis 2008

a skvělý zdi 😀

aponchie
10. lis 2008

hele mame ceskej porcelan mame cesne vyrobky eta naco hned morphy ? 😀 mame ceske jidlo(ktere malokdo kupuje)mame ceske latky stroje a veci jen hledat a chtit ..podle me se da koupit.. 😀

tannawe
autor
10. lis 2008

api: jasne, kdo hleda najde. Ale me jde taky o design a ten jsem u ety zatim nenasla takovy jaky by mi vyhovoval, to same bravo...nic proti, takova patriotka fakt nejsem. Jidlo kupuju co nejvic ceske /a dekuju bohu, ze Cinane nesmi dovazet do EU potraviny!/, protoze varim prevazne bio tak to tak nehrotim /sice nektere vyrobky nekoupim ceske, ale aspon s certifikatem.../, a stroje jsem zatim nepotrebovala 😀
Takze verim, ze se da zit hezky cesky... 🙄

makelka
10. lis 2008

Já teda nevím, ale nepříjde mi až tak podstatné, jestli je to české nebo ne. I u nás se jistě najde spousta šmejdů a ostatní země by do toho nešly, tak proč to tak preferuješ? Když budou v českých hračkách ftaláty, protože to někdo odflinkl, tak si to stejně koupíš, protože je to české?

aponchie
10. lis 2008

tak me jde predevsim o fukcnost a tu sem nasla u Kitchen Aid...ale vim,ze mora dela velmi kvalitni trouby a sporaky a designove jsou na stejne urovni jako zahranicni neli lepsi...takze bud anebo..jinak ceske jsou stroje piva jidla porcelany odevy obuv hracky kocarky obleceni pro deti proste vsecko tak bud chces podporovat ceske vyrobce nebo ne ja teda pul na pul nehrotim to a je mi jasne,ze nejakej komponent u Kitchen muze byt vyrabenej u Cinanu stejne jako Morphy 😉

karot
10. lis 2008

Tak my máme v oblibě tyto výrobce hraček:
http://www.lena-hracky.cz
http://www.wader-wozniak.pl/
Ale kolikrát(ikdyž se snažíme sebevíc)Číně se nevyhneme ☹ Za chvíli se tam bude vyrábětúplně všechno. 🙄

tannawe
autor
10. lis 2008

makelko: u me jde o princip obecne...jak jsem psala vyse ja nejsem patriot. Auta mame obe italska 😅.
A proste nez si neco koupim tak o tom aspon chvili premyslim a aspon si prectu etiketu, me to proste zajima. S Bursikem si sice netykame, ale proste jde o zpusob zivota a s tim ma hodne co delat made in china...jde o princip.
Jinak pro zvedave zminovany test: http://ekonomika.idnes.cz/melamin-cesko-neohroz...

makelka
10. lis 2008

aponchie, já bych to viděla stejně 😉

tannawe
autor
10. lis 2008

karot:ano to je klasika...krasa, o tech polskych slysim poprve.
Ja mam rada hodne veci z Nemecka, maji preci jen dlouho eko tradici a silnou zidovskou komunitu, takze se tam stejne jako ve Francii vyrabi hodne veci koser, coz je super a clovek aspon vi co kupuje a o tom to u me osobne cele je. Me to proste bavi a zajima a urcite mam lepsi pocit, ze vim co doma mam, coz ovsem u vyrobku z Ciny proste tak zatim necitim...mozna za par let uz to vsechno bude jen a jen Cina, ale to si nedokazu predstavit...
😎

aponchie
10. lis 2008

toz kdyz kupujete koser veci tak budete hodne bohati a nemusis resit nejake tamany 😀 si nakup vsecko od dederaku a anglanu a neres to 😀 😀 😀

mmmk
10. lis 2008

Tannawe, nedavno jsem videla dokument o Americance, co se rozhodla, ze rok nebude pouzivat nic, co bylo vyrobeno v Cine. A ona rikala, ze prvni mesic, nez si udelala prehled, co neni z Ciny, se malem ani nenajedla. A pry i vymalovani pokoje byl problem, protoze barvy se taky vyrabeji v Cine. Tak si myslim, ze to neni v CR jeste tak strasny jako ve Statech 😅

marrha
10. lis 2008

ahojky...
nedávno mi známá poslala odkaz, kde jsou věci co se vyrábí v ČÍně a různí prodejci je prodávají pod svýma značkama....nestačila jsem se divit, co všechno jsem tam našla...např. i různé prášky jako doplňky stravy apod..., které se dodávají i do USA
http://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=e...

Jěště jsem to ani neviděla celé..je tam toho opravdu hodně...

jabber
10. lis 2008

A třeba taková Ikea - zatím jsem tam snad nenarazila na nic, co by bylo vyrobeno ve Švédsku 😀 😀

mmmk
10. lis 2008

Jabber, ale spousta veci z Ikei je vyrobena v CR. Treba plastove dozy na potraviny se vyrabeji v Brne a Breclavi a nektere drevene veci taky 😉

jabber
10. lis 2008

mmmk - no jasně, tam jsou věci odevšad, jen ne ze Švédska 😉 😀

makelka
10. lis 2008

Ve Švédsku se to jen vymýšlí 😀 😀 😀

jabber
10. lis 2008

makelka 😀

já myslím, že nevadí, že si nějaká firma nechá vyrábět věci v Číně, ale musí dohlédnout na jejich kvalitu, což si myslím, že většina dělá - vždyť jde o jejich jméno