Skoro vše je made in China. Co produkty z EU?

tannawe
10. lis 2008

Zajimalo by me zda resite nakup produktu Made in China po posledni melaminove afere.../jednalo se o vyskyt melaminu v kojenecke strave - UM - i kdyz do EU je zakaz dovozu potravin z Ciny, tak spotrebni zbozi pochazi z valne vetsiny prave z Ciny, viz. zbozi v OD Ikea atd., probehl i spotrebitelsky test v MF dnes, ktery nepotvrdil vyskyt melaminu v potravinach dovezenych do Cech z Ciny.../

Dneska jsem byla vybirat hracky pro deti pod stromecek a zaujalo me kolik vyrobku v hrackarstvi pochazelo z Ciny, v podstate valna vetsina! Vzhledem k tomu, ze se sice nepovazuji za nejakou eko-aktivistku tak mi ale docela dost zalezi na tom co doma mame a co nakupuji, to znamena pokladam se za docela uvedomeleho zakaznika...jak jste na tom vy?
S jakymi prodkuty mate dobrou zkusenost, vyrabene v EU nebo jinde nez v Cine?

😕 😕

elitera
11. lis 2008

tannawe, v Německu je silná židovská komunita? To bude na IP, tohle mě docela zajímá, napíšu ti pak z práce 🙂
Každopádně obecně s Tebou souhlasím. Sice mám v kuchyni všechny spotřebiče whirlpool atd., ale když můžeme koupit český potraviny, jsme rádi. Stejně tak, když můžu koupit oblek/kostým v OP Prostějov místo třeba Tommyho Hilfigera (nebo jak se to...). Nevěřila bys, jakou nám udělalo radost sehnání žehlícího prkna podle našich představ, který bylo vyrobený v ČR 😉 S hračkama bohužel nemám zkušenost. Bohužel mám zkušenost s hrou - Soudruhu nezlob se. Herní plán na jakýsi plastový plachtě, jak je to přehnutý do krabice, tak na přehybech nestojí figurky, karty k tomu z papíru snad tenšího, než na kterej v práci tiskneme šmíráky. Přitom kamarádka má x let starou verzi téhož a kvalita je neporovnatelná 😒 Takže v tomhle případě bych možná radši koupila čínskou verzi (pokud by samozřejmě nebyla psaná rozsypaným čajem), kdyby měla aspoň kartonovej hrací plán (kartičky bych si podlepila klidně sama).

tannawe
autor
11. lis 2008

api: 😉 hodne bohati? neprijde mi, manzel se nejmenuje Bakala 😀

tannawe
autor
11. lis 2008

eli: nemecko ma silnou tradici a hlavne si to muzou dovolit. Treba i v Cechach vydava zidovska obec seznam potravin co si muzes koupit u nas a jsou koser /treba ma milovana Plzen/. Ono jde o to hledat a umet najit.
api: vis ono vedet co je to koser ti pak otevre trochu vic poznani o tom proc ho kupuju nebo se o to vetsinou snazim. Treba takova pasta Promise se vyrabi v Indii, ale ma na obalu hechsher /certifikat od rabina, ze je koser/ takze asi tak... 😉

tannawe
autor
11. lis 2008

marrha: ten seznam je fakt slusny, hodne ekologii se venujicich stranek neco podobneho ma, jak rikam, kdo chce ten najde 😉

aponchie
11. lis 2008

Ikea se vyrabi vsude ,ale kdyz sem zila v Dansku tak vci koupene tam jsou prevazne made in Sweden ,ale i China Poland Ukraine atd atd..
tanawe:ja se koukala na koser jidlo na netu jak jsi kdysi davala odkaz a neni mozne to utahnout 😝

tannawe
autor
11. lis 2008

api: to mas pravdu, ale ja taky nekupuju uplne vsechno koser a bio, takze se to da. Veci na kterych mi zalezi tak tam si priplatim, ale nejsem zadny eko-terorista, to zase proboha ne...taky si zajdu pro testo na strudl do Lidla, kdyz jsem lina ho delat 😀 😉
Jinak Cesko jako takove je brano porad jako takovy spis Vychod...kdyz jsem shanela rasenku od Loreal hnedou, tak mi slecna v drogerii narovinu rekla, hmm no to tady fakt nesezenete oni nam vozi jen cernou stejne jako na Ukrajinu.... Pritom ve Znojme v duty free jsem ji koupila uplne bez problemu. 😒

aponchie
11. lis 2008

tak jezdi do Znojma a mas to..proste nektere veci tady nejsou to nezmenis leda se prestehovat 😀 nemyslim si,ze vsecky zeme na zapad maji vsecko zbozi co nam chybi zase..a muzu se tedy zeptat jak to maji zidi?jestli jako jedi a piji koser uplne vsecko nebo je povolene to michat a tak?kamoska delala u zidu v anglii a rikala,ze horor pac domaci ji usurpovala co mohla nedejboze vzala nejakou jinou lzicku na neco uz nevim co a tak a vsecko muselo bejt koser hlasila a pak za rohem se cpala hotdogem 😀

tannawe
autor
11. lis 2008

api: ja tam jezdim, ale jen obcas 😉
Jestli se ptas na otazky kasrutu tykajici se jidla a piti tak to je na nekolik stran. Ale ve zkratce, nesmi se michat mleko a maso /proto tvoje znama, ktera pracovala u Zidu mela problem s tim, ze mohla pouzit nadobi na maso a dat na nej treba smetanu, to se nesmi, proto taky dvoje nadobi, dva drezy, dve lednice.../ a od toho to vsechno pak vychazi. Proste jsou potraviny, ktere jist muzes /viz tolik oblibene veprove../ a ktere ne a co se smi kombinovat a co ne. Je to docela obsahle, ale na druhou stranu je to hodne zajimave. Jinak ja nejsem ortodoxni takze timhle se trapit nemusim a hlavne muj manzel neni Zid. Ja beru zidovstvi spis jako osobni zivotni filozofii nez ortodoxni dogma, ktere ovlivnuje muj zivot od A po Z.
Jinak moje segra zije v Londyne a vzdycky kdyz prijede domu tak si chvili musi zvykat, ze tady proste nedostane koupit to co tam, to je fakt.
A to ze spotrebni zbozi napr. obleceni je radove o stovky korun levnejsi u sousedu ani nemusim zminovat...plus ten vyber...

aponchie
11. lis 2008

takze manzel neni zid a ani ty nejsi zidovka? 😀

tannawe
autor
11. lis 2008

Ja ano, ale manzel je goj 😉

aponchie
11. lis 2008

a jeste jeden dotaz 😀 ty jsi jen tak zidovka ,ze se ti to libi nebo jste jako tvoje rodina vseci? 😀 no a co delas jako denne?nejake motlitby nebo je to jen o tom jidle a obrezani?

tannawe
autor
11. lis 2008

api: jen tak zidovka, to je pekne...to se mi libi, moje babicka byla zidovka, tak jsem to asi chytla od ni 😕
no a jinak denne sedim tady na konoj 😀 ne ted vazne...my jsme zvykli se modlit pred jidlem, a obrezani jsem neresila /uz jsem to v nejakem vlaknu myslim psala, muj syn se sice narodil jako Zid, ale opravdu jsem nepokladala za nutne mu cokoliv fikat.../ jen proto, ze se narodil Zidovce...ale jinak me hlavne zajima kabala uz od puberty takze v tom jedu spolecne s Madonnou 😀

aponchie
11. lis 2008

😀 😀 😀 toz dikes

tannawe
autor
11. lis 2008

api: jeden rad poslouzi...
Jinak treba pro zvedave pridavam par odkazu, kde chytit slinu pro eko life...
http://www.biosvet.estranky.cz/clanky/zajimavos...
http://www.ekoznacka.cz/
😉

tannawe
autor
28. lis 2008

Vcera dorazil Maly pacient Erwin, a je to Nemec jako brno... 😀 takze aspon neco... 😎 tak ho jdu male zabalit pod stromek a uz se tesim jak ho deti budou operovat...i kdyz doktorsky kufrik je jak jinak Made in china...lec nepodarilo se mi sehnat ani po hledani na netu a v hrackarstvi kufricek odjinud...kdyby nekdo mel tip,sem s nim. 😉 😉 😉

aponchie
28. lis 2008

a jakej kufricek jsi sehnala?mas foto?ja hledam pro malou neco co je plne vecicek na osetrovani,ale same aususy a poradne v tom nic neni

tannawe
autor
29. lis 2008

api, ja jsem sehnala kufirek docela pekny a bytelny prave plny tech ruznych blbustek na hru na doktora, v puntanele v Tesco v Letnanech. Uz tedy netusim kolik me stal, protoze jsem toho kupovala vic, ale meli tam velky vyber, fakt hodne ruznych druhu a ruzne vybavenych, tak jsem capla ten nejvetsi a sla jsem 😀 ted pred vanocema uz koncim nakupy na netu, na poste to je pak uz o nervy... 😉 no ono i v narvanem obchodaku nic extra,tak hodne stesti

aponchie
29. lis 2008

ty jo tak puntanelu neznam a ani ji tady nemame nikde blizko ja kukala jen v pompu a sparkyz a to je o nicem takove male pletky,ale treba se neco naskytne v tesku nebo globusu anebo proste po vanocich na narozky to dostane 🙂