= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
19. říj 2010

Eli promiň, teď jsem si všimla fotek v albíčku, Tajda vypadá moc spokojeně! A fotky s dortem nemají chybu! 🙂 A co říkal na včelího medvídka a křesílko? A na autíčko?

jitulik24
20. říj 2010

Ahoj holky, dnes jsme byli s Květoškem poprvé na KO u mého gyndaře. Vše je v pořádku 🙂 . Květošek krásně roste, má 21mm a odpovídá 9+2tt, ale měmu gyndaři měří ultrazvuk o dva dny více, takže by jsme měli být 9+0tt a podle IUI 8+5tt 😵 . 9.11 nás čeká odběr krve na screening a na další věci, 18.11 poradna, dostaneme konečně průkazku a 24.11 screening. Od 15tt asi začnu jezdi do Olomouce do rizikové poradny, abych zase nepřišla o miminko ve 21tt.

beras
20. říj 2010

Ahoj sluníčka 😀 ,koukám kdo to byl s Květoškem myslela jsem,že jsem najela na cizí diskuzi a ona to Jituš 😀 😀 .No tak paráda a hlavně,že si tě pěkně ohlídají. 😉 Leni taky super,že už si to doma pěkně zabydlujete a budete mít krásny vánoce v novém bytečku 😅 .I když já bych radši už po vánocích ,protože absolutně letos nevím jako každý rok co koupit at je to užitečny a né kravinky co se tady budou jenom válet.Eli oslava taky byla určitě super.Auto máme taky policejní akorát červeno -žluty 😀 to dostal od bráchy a švagrové.Svítícího medvídka jsem chtěla už loni k vánocům ale pak jsem si to ryzmyslela tak asi letos.I když u nás pořád vede kuchynská linka hrnce ,misky aj.Ted nově odpadák a co má v ruce je v tu ránu tam.Prvně tam naházel kuchynsky chnapky a já jsem čučela jak puk když jsem ten koš otevřela co to je? 😀 😀 Ted se naučil říkat kokoák jako slepičky tak kdáká co to dá.A teda nevím co to má znamenat 😕 ale začal si tukat prstíkem v oblasti spánku 😀 😀 No zatím to je prča když mu řeknu udělej pá,pá a on tuk,tuk 😀 😀 Jinak už má tři stoličky venku a čtvrtá leze.Tak doufám,že tu taky ustojí bez teplot a průjmu.Berunky mějte se krásně a sladké sny.Pa

lenajsek
autor
21. říj 2010

Ahoj sluníčka!!!

Jiti, to je krása, že je vše tak jak má být držím palce na screening a aby i nadále bylo vše na jedničku!!!

Beri, Tomulka je šikulka, ťuk ťuk musí být super... 😀 A s tím odpadkáčem to je taky něco. 😀
Jinak byteček asi nebude ještě úplně celej dokonale hotovej, ale snad už bude o Vánocích Lukin ve svým pokoji a budeme mít obyvák s ložnicí dohromady jen my, obytnou kuchyň s gaučem a dodělanou koupelnu, vytapetovanou, předělaný světla a pod...

Jinak se včera Lukin v postýlce poprvé postavil, udělal mi obrovskou radost. 🙂 I kdyř včerejší noc byla za poslední dobu naprosto nejotřesnější, ráno mi přichystal takovýhle překvápko. Od té doby nic. 😀 😀 😀 😝
Zase rýmujeme, takže musím odsávat, trochu i kašle, ale to vykašlává ty hleny... kapu dvoje kapky a musíme to nějak zvládnout. DO toho cvičení a řvaní u cvičení i odsávání, máme veselo. V noci moc nespí a pláče... mazec.
Připadám si jak chodící mrtvola.

Dneska na rehabce jsme dopadli tak, že nás fyzioterapeutka sice nechválila, ona je dost odměřená, ale říkala, že to není beznadějný, že to půjde, jen Lukin je prostě děsnej lenoch, hned si lehá na břicho. Máme cvičit to co předtím plus když bude pérovat na čtyřech, tak mu podržet břicho a trošku ho namotivovat, aby se zkoušel dostat dopředu sám na těch čtyřech a hned si nelehl na zem a jeden cvik navíc máme, má ležet na pravým boku, pokrčený nohy a mám mu zatížit kyčel, aby se zvedl na pravé ruce nahoru do sedu, na tu pravou stranu je línější. Ale snad to půjde, tam cvičil pěkně, když jsme to předváděli. CHtěl se zase předvést, jak mu to jde. Takže on to umí, ale nechce se mu. Za sezení asi byla ráda, ale oni chtějí hlavně to lození... tak uvidíme co bude dál. Příště tam máme jít 8/11, tak jsu zvědavá, jak pokročíme.

Tak doufám, že vy jste zdraví a v pohodě...

Mějte se krásně, já zase písnu.

Páá, všechny zdravím!

wikky
22. říj 2010

Ahoj sluníčka 🙂
Musím se vám taky ozvat,aby jste věděly,že žijeme...
Nebudu používat otřepanou frázi,že nemám nějak na nic čas,ale je to tak 😉 😉 😉
Jinak koukám,že vám ty miminka nějak rychle rostou,že???Jsou to úžasní kluci,buďte na ně pyšné,maminky 🙂
Dodatečně tedy gratulujeme s Tadeáškem všem oslavencům,posíláme jim uslintané pusinky,ať jsou zdraví jako řípy,mají stále usměvavé tvářičky a užívají si dětský svět plný hraček 🙂
Jinak se máme fajn,chodím na 3h denně do práce,jezdíme s malým plavat,já chodím mimo to na aqua aerobic a na Zumbu,tak se opravdu nenudím 😝
Tadeášek je takový malý lumpík,neposedí,všechno otevírá a zavírá,hlavně prsty do dveří,že 😒 vykládá jak stará drbna pavlačová 😀 no legrace,jinak jste nás asi všichni přerostli,bo Tadýsek má cca 78cm a 10,20kg ve svých 16 měs. 😎
Pokusím se přidat nějakou aktuální fotečku...
Před měsícem jsme se vydali na výlet do Prahy,tak se Táda kouknul do hlavního města 😀 taky jsme byli už dvakrát v ZOO,zvířátka ho dostaly,byl úžasně nadšený!Paráda 😎

A jak to vidíte se srazíkem,to jsme si pořád slibovaly v létě,že a už je zase zima ☹
Ráda bych vás kočky viděla,i s prckama,to by byla legranda 😀 😀 😀
Tož jsem se nějak rozepsala,tak se zase odmlčím,ale slibuji,že brzy nakouknu 🙂
Jo a těhulince Jitulce moc gratuluji k úspěchu a ke Květoškovi,teď už to klapne...
Dáši,ty jsi se taky pěkně zakulatila,už to uteče jak voda a budeš mít mimíska v náručí,to je fajn 😉

Tak se mějte a užijte si pěkný víkend,pa pa,Š+T

lenajsek
autor
31. říj 2010

Ahojky sluníčka, přeji krásnou poslední říjnovou neděli, včera touhle dobou bylo ještě pozdní odpoledne, dneska je už večer, a bude hůř! 😝 😝
Jak se vaši prcci srovnali s posunem času? Lukin vstával klasicky jak byl zvyklej, v letním čase to bylo v 6.30, čili v zimním 5.30... má to dneska celý jakýsi posunutý, obědval a svačil o hodinu dřív zimního času, čili vlastně jak byl zvyklej, ale spal jen dopoledne a po obědě zaboha nemohl usnout a usnul až teď před chvílí, úplně vyřízenej... jsu zvědavá jak dlouho bude spát, asi ho tak za hodinku půjdu vzbudit, ať nespí už jako na noc a není o půlnoci čilej jako rybička...
Jinak je hrozná protivka, leze osmej zub, druhá dvojka nahoře a v noci se budí po hodině, přes den je ukňouranej a hrozně slintá, šílený... možná k tomu leze i nějaká stolička, do pusy mě nechce pustit...

Měli jsme i trošku úraz, škrábl se do očka, radši se neptejte jak, byla to chvilka nepozornosti, kdy jsem se otočila, ale oko je v pořádku, vidí dobře, byli jsme i na očním v dětské nemocnici, jen má poškrabaný dolní víčko zevnitř, tak mažu atb mastí a bude všechno zase dobrý. Už to ani nemá oteklý, jen trošku zarudlý pod okem a vevnitř je to hodně zarudlý, ale to bude v pohodě časem.

Jinak novýho nic, pořád si stoupá, nejen v postýlce, ale už i o gauč, o nás, o křeslo, ve vaně o okraj... ale je ještě zlomenej v pase, jedině v postýlce stojí rovně. Tak pochybuju, že na svoje první narozeniny bude chodit... 🙂 Ale to nevadí. DO sedu jde už krásně z obou stran šikmého sedu, jak zleva, tak i zprava, to díky cvičení a teď i z kleku a ze řtyř, když se na ně dostane. Ovšem neleze pořád, pořád se plazí... už přestávám doufat, že někdy bude lozit. Cvičíme, sice bysme měli asi víc, ale to se prostě nedá... cvičíme tak 5-6x denně a to je maximum, co můžu zvládnout.

Šári ahooojky! Díky za zprávy, čtu, že toho máš opravdu požehnaně, Ty jseš taková akční... 🙂 Ale jseš asi spokojená a tak to má být, i Tajda je určitě spokojenej. 🙂

Moc ráda bych vás viděla, vidím to na nějakej srazík třeba kolem těch Vánoc? Nebo dřív?

My teď musíme fakt už dodělat ten náš byt, dneska jsme vybalili poslední dvě krabice, pověsili konečně obrázky na zeď v kuchyni, další budou v obyváku a R. včera sestavil poslední část nábytku v obyváku, tak už to začíná vypadat pěkně... ještě ta koupelna nás brzdí a předsíň, ale to snad do těch Lukinových narozenin zvládnem. Musíme. Takže u nás připadá v úvahu asi až ten prosinec na srazík... nevadí????

Alexek od Evíka měl taky už první rok, psala jsem SMSku, letí to jako blázen... 🙂 Jen Evi, fotečky pořád nerodazily... 😉

A jak se máte ostatní? CO těhulky, jak se vám těhulkuje a co ostatní maminky, jak se máte, co ratolesti? Snad nejste nemocní a jete v pohodě...

Všechny moc zdravím, jdu stáhnout program na výrobu foto kalendářů, už je na čase začít pracovat na vánočních dárcích....

Pááá, pusu s Lukáškem posíláme!

eliis
7. lis 2010

Ahoj holky,
omlouvám se, že jsem tady dlouho nebyla. Minulý týden nebyl zrovna nejšťastnější a tak nebyla ani nálada. Min.týden v pondělí jsem musela nechat utratit svého psa ☹ , bohužel byla nemocná a tak nebyla jiná možnost. Měla jsem jí 7 let a tak jsem to pořádně obrečela. No a den na to umřela manželovi babička.... ☹ ☹ ☹ . S babičkou měl moc hezký vztah (asi i tím, že ho od 6-měsíců do 2 let vychovávala) a tak to byla fakt rána. Ještě že máme toho malého, je to naše sluníčko a smutnit nás moc nenechal.
Jinak máme další zub, takže jích máme celkem 7. Pár nocí se pořád budil, ale jinak to bylo celkem v pohodě. Včera jsme malého poprvé stříhali...měl to už fakt dlouho. Pustili jsme mu pohádku a tak to ani nevnímal a pěkně držel.
Už pomalu začínám řešit Vánoce a tak jsem malému včera objednala první dárečky - hopsacího koníka a mluvícího papouška. Jeden dáreček už mám doma a to Pučmelouda. Určitě z něho bude nadšený. Včelí medvídky fakt zbožnuje a s Brundou si hraje pořád. Pak už dokoupím jen najedá drobnosti - dřevěný jehlan s Ikey, nějaké dřevěné puzzle.......

Jiti, jak se máte? Jak se cítíš, máš nějaké nevolnosti? Co se týče toho srdíčka, tak ti bohužel neporadím. Já jsem to nezkoušela. Ale myslím si, že je asi ještě brzy. Přece jen je Květošek ještě maličký.

Leni, s tím úrazem mě to mrzí. Ještě že se nestalo nic vážného a oko má v pořádku. Jinak časový posun jsme zvládli celkem dobře. Malý vstal ten den taky jako obvykle, takže v 5:30 místo v 6:30. Ale přes den jsme to v pohodě vyrovnali a druhý den už byl v pohodě. Z toho, že nebude chodit na své narozeniny si nic nedělej. Tadeášek začal lítat když měl rok a 6 dní. A do narozeniny máte ještě dost času, tak tě třeba ještě překvapí.

Evi, opožděně přeji Alexovi vše nejlepší k narozeninám. Omlouvám se, že jsem nenapsala dřív. Ale tím, že tady moc nechodíš, jsem na to nějak zapoměla. Snad jste narozeniny pořádně oslavili a Alex si to pořádně užil.

Šári, tééda ty se fakt nenudíš. Dívala jsem se na tvoje fotečky a malý je úžasný. A ty vlasy.......Je jak panenka.

Beri, vy už máte tolik zubů? Snad nám taky brzy vylezou, ať je pak konečně klid. Odpad.koš se malému taky líbí, ale naštěstí stačí říct, že je to fuj a nechá ho. Malého spíš zajímají zásuvky, kabely, počítač, toal.papír, žaluzie....no nejlepší by bylo mít oči i na zádech. V kuchyni je taky nejšťastnější. Buď je v pračce nebo kramaří v lince. A čím víc toho vyháže, tím je šťastnější.

Holky, jdu dodělávat oběd. Mějte se pěkně. papa

saarcik77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
daisy14
9. lis 2010

Ahoj sluníčka,
dlouho jsem tu nebyla, ale čtu Vás! 🙂 Vidím, že děti rostou jako z vody a jsou to všechno šikulové. Elis, to jste tedy měli velice smutné dny, ale už jsou za Vámi a bude zase dobře.
Vidím, že vybíráte vánoční dárky, u mě bude dárek, když vydržím v kuse až do nového roku. A protože stále musím polehávat kvůli tvrdnutí břicha a na nějaké výrazné zlepšení to nevypadá, obávám se, že letos si neužiju ani vánočních trhů s bezalkoholovým punčem 😉 Ale co, vánoc ještě bude!
Zítra jdu na kontrolu, tak snad budu zase klidnější, nějak mám pocit, že přežívám od kontroly do kontroly, prostě už doma blbnu 😵

Mějte se hezky,ahoj.

jitulik24
10. lis 2010

@eliis Ahoj, moc mě mrzí jakým obdobím si musíš procházet. Díky za optání. Já se mám dobře. Nevolnosti nemám vůbec. Jen mě občas bolí v podbřišku a trochu prsa. Včera jsem byla na odběru krve na NT a další věci. Sestřička mě obrala o 6 zkumavek krve. Jak naschvál mi u poslední zkumavky přestala téct krev, takže mě sestra musela napíchnout ještě jednou. Na památku mám dvě krásné modřiny. Také jsem konečně dostala těhu průkazku a prenatal box s dárečky. Do poradny jdu za 8 dní, tak doufám že mimi bude v pořádku.
@daisy14 Držím palce aby dnešní poradna dobře dopadla.

beras
10. lis 2010

Ahoj sluníčka 😀 ,jsem to teda ostuda ale je fakt,že toho času tolik není.A když sem konečně sednu tak nevím kam dřív koukat 😀 😀 .Prostě Tomík je jak stádo hádátek a krom spaní nevydrží na místě sekundu.Lítá pořád dokola a otvírá co se dá a kramuje a já chodím a zase všechno dávám zpátky.No přiznám se ,že už kolikrát nervičky pracujou ale miluju ho 😅 Už má 13 zoubků a v kočárku sedí jako,že musí ale nic nadlouho pěkně tapat chce.Jinak v sobotu jsem byla na sraze a dorazila domů o půl páté ráno a to byla krásná neděle 😖 Ještě,že manžel je zlato a o všechno se tady pěkně staral a já mohla v klídku vyspávat.No však on ví proč, protože v pátek jde on na bowling tak to bude opětovné 😀 Eli ,je to smutny co jsi minulej týden prožívala 😔 ale koloběh života zastavit nemůžeme 😔 Dáši,jen odpočívej ještě na to budeš vzpomínat až budeš uklízet roztahany hrnce a vysypanej koš 😀 .Jiti 😀 tak sestřička si hrála na upíra?Tak at jsou výsledky v naprostém pořádku.Lenajsku tebe taky zdravím 😀 a s tím okem to je teda horor.U nás byla taky pád a já myslala,že je Tomík bez zubů.Úplně jsem měla strach se na něj podívat.Berunky opatrujte se a mějte se s berunátkama krásně.Náš tatínek jde dnes na rodičák tak jsem zvědavá s čím dojde 😕 Holt telecí leta se začínají pěkně projevovat 😒 Pa 😀 😀 😀 😀

lenajsek
autor
14. lis 2010

Ahoj sluníčka!!!

Eli, to mě moc mrzí, že prožíváte tolik smutku, ale to je bohužel součást života... držte se!!! Tajda Vás určitě nenechá smutnit moc dlouho a často, je to sluníčko a určitě Vás jeho každej úsměv zahřeje na dušičce...
Co mamka Eli, je to trošku lepší? Myslím na Vás a na Tebe, jak to vše zvládáš...

To je fajn, že je Tajda nadšený z čmeláčka, já jsu na Lukinka taky zvědavá. Ukazovala jsem mu Brumdu (myslím, že to je ten tmavší, že?) v obchodě a moc se mu líbil, stejně jako pejsek. 🙂 A co křesílko, líbí se a má úspěch?
Jinak odpaďák byl u nás taky v kurzu, ale zatím jen teda zvenku, když ještě nechodí, tak si ho neotevřel, ale co začíná a to mi vstávají vlasy na hlavě, je že se připlazí k záchodu (máme záchod hned jak se otevřou dveře do koupelny a je to hned vedle předsíně), přitáhne se o záchodový prkýnko (zavřený) a začne do něj mlátit, to by ani tak nevadilo, ale hrozně ho chce ožužlávat!!!! je to naše čuně!!! 😝 😝 😠 😀
Objevil už i vnitřek pračky, tak si hraje s bubnem a hýbe s ním a jinak si teda maximálně vyhraje se všema dvířkama od skříněk a komod. Zatím byla v kurzu komoda v obyváku, teď už objevil komodu i v pokojíčku (obě teda) a kuchyňská linka už mu taky potíže nedělá. Si klekne a valí 😀 😀 😀 Furt otevírá a zavírá a občas něco vyháže. Ale nejvíc ho baví to furt dokolečka otevírat a zavírat. Jo a taky přišel na to, že se dá hýbat s ooobr posuvnýma dveřma u naší skříně v předsíni, dokonce je vyhodil z kolejničky. A taky botník, co má vyklápěcí ty přihrádky je hodně oblíbenej. A dveře do pokojů taky... prostě všechno, co se hýbe.

Jinak už začíná tak trošku "mluvit", sice má pořád jen "papa" a "baba", ale když mu řeknu u jídla, co dělá Lukášek, tak odpoví, že "papá", když mu řeknu jdeme ven, tak se to taky snaží napodobit, různý slova jako banán a tak... už tolik nepiští jak předtím a snaží se víc jak kdyby používat tu svou mluvu. Tak snad se časem naučí používat i jiný souhlásky a samohlásky. Jo a kamoška co spolu a jejím taky Lukáškem chodíme často ven mi říkala, že když jsem šla do obchodu a Lukinek byl v kočárku a čekali na mě venku, tak jak jsem šla dovnitř, říkal máma a ona reagovala, že máma přijde, šla jen nakoupit... mně to řekl zatím jen jednou, v té čekárně n očním a tak to asi říká i při jiných příležitostech... proč by to říkal mně, když jsu u něj, že... 🙂
On je hrozně chytrej, v té hlavičce makovičce to všechno je, jen se tolik neprojevuje navenek.

Stejně tak neukazuje na věci, sám od sebe, ale jednou když jsem mu ukázala na takovým plyšovým sluníčku, kde má sluníčko očička, tak mi to sám od sebe!!!!!!! ukázal... aniž bych mu to předtím někdy ukazovala.. jsem na to zírala jak zjara.
Lukin je prostě svůj, hodně svůj, on si dělá všechno, ale naprosto všechno podle své hlavy... je to fakt individuum 🙂 🙂 .
Všude si stoupá, dneska si stoupl už i u nábytkové stěny v obyváku, stoupá si samozřejmě v postýlce, u naší postele, u gauče v pokojíčku, ve vaně (tak, že vůbec nesedí ve vodě a jen stojí 😀 😀 ), u konfenenčního stolku v obyváku...

Jo holky, kdy jste dítkám kupovaly botky? Když si stoupaly, nebo až začaly obcházet nábytek? Já zatím botky nemám, říkala jsem si, že bych koupila boty až by začal obcházet nábytek, ale nechci třeba něco zanedbat, že by měl mít třeba boty, když si stoupá... ale nevím, jestli by mu ty botky nevadily při tom plazení...

Taky už trošku občas pololeze, dělá to když se chce dostat k něčemu, kam se pak chce zvednout. Na delší vzdálenosti se plazí... ale aspoň nějaký zlepšení vidím. 🙂 🙂

Už to holky musíte mít doma fakt veselý, jak kluci lítají... já se na jednu stranu na tohle období hrozně těším, ale na druhou stranu to bude fakt asi masakr... oči mít fakt všude... 😝 😀 😀

lenajsek
autor
14. lis 2010

Jsem se nějak rozjela, pardon...

Lukinovi roste osmej zub, konečně se prořízl, dlouho to trvalo a ty noci stály zato.. ale je to už lepší. Budí se ale v noci pořád, bolí ho bříško... asi z kaší. Budu muset vymyslet nějakou alternativu. Co vy dáváte na večeři? Já mu dávám kaši, aby měl mléčnou dávku. Bo kojím ráno (to moc nesaje) a v noci... to noční kojení bych už chtěla ukončit a dát mu napít jen vody... UM mi nechce zatím, ale ještě jsem mu nedávala UM ochucený, což si myslím, že by mohl vypít. Asi koupím nějaký mlíčko už od roku ochucený a budu mu dávat to, s kojením už chci pomalu skončit.
Jinak měl přes den pak ještě jogurt na svačinu jako mléčnou dávku a tu kaši. Tak když vynefchám kaši na večeři, aby neměl to bolení, musím to nahradit nějakou jinou mléčnou alternativou... poradíte? Nějaký jídlo a k tomu flašku s mlíkem?

Jiti, moc držím palce, aby bylo všechno v pořádku!!! A gratuluju k průkazce, konečně jseš "oficiálně" těhulka!!! Odpočívej, hodně spi, pohodička... hlaď bříško a užívej si to!!! 🙂

Dáši, to mě mrzí, že Tě bříško tak zlobí, ale punčů si ještě užiješ... jak píše BEri, budeš na to vzpomínat, na to polehávání, jak bude dítko k nezadržení... 😀 🙂 🙂 A jak jsi dopadla na kontrole? Všechno v pořádku? Týjo, 100 dní do porodu... mazec!!!

Beri, tak Tomík spadl? Týjo, to muselo být taky něco... a toho ještě bude, co... Tak Berunka má telecí léta, jo? No, potěš... 😝 Pevný nervy!

Mimochodem holky, co ten SRAZÍK????????? 😉

Mějte se krásně, všechny moooc zdravím a opatrujte se!

verca07
15. lis 2010

Ahoj holky, jenom v rychlosti. čísto moc nestíhám, je toho ted moc.
no já mám pár týdnů do porodu a bohužel to zatím vypadá na císaře. Malý se nechce vůbec otočit a tak pokud se do koncel listopadu neotočí tak chci jít 2.12. na císaře. moc se bojím ale co se dá dělat. tak třeba se ještě umoudří.
jinak mám ofic termín 12.12. ale raději bych byla kdyby to bylo dřív.
dáši drž se a jiti ty taky. tak já zase letím pa

jitulik24
18. lis 2010

Ahoj holky, tak jsem byla dnes po dlouhém měsíci v poradně a vše je v pořádku . Květošek měří 6 cm a má se čile k světu. Výsledky z krve- genetika jsou negativní, takže ještě aby byl za 6 dní u Poláka ultrazvuk v pořádku a budeme spokojení. Do poradny teď budu chodit každých 14 dní, tak snad se nic nesemele a miminko donosím. Mám klidový režim, takže pro jistotu polehávat.

lenajsek
autor
18. lis 2010

Ahoj kočky! Nakukuju a vidím těhulky, že se hlásí..

Verčo, držím palce, aby se mimčo ještě otočilo... a Ty musíš jít na císaře, kdyby se prcek neotočil, oni by Ti ho udělali? Já jsem zjišťovala info o porodu koncem pánevním, když to vypadalo, že se Lukinek v bříšku taky neotočí a tady v Brně ve všech porodnicích nedělají císaře jen proto, že je to KP. Musely by pro to být ještě nějaké další závažnější důvody, třeba mimčo hodně velký, nebo pánev hodně úzká, jiné zdravotní komplikace... jinak se tady běžně dělá porod KP, jak v Brně, tak ve Vyškově. I když jsem tehdy uvažovala, že bych chtěla císaře, kdyby se neotočil, zpětně bych asi zkusila rodit KP, kdyby bylo mimčo zadečkem dolů. Ale držím palce, ať se ještě otočí... a nebo ať prostě vše dobře dopadne!!!!!
A termín 12/12 je moc pěknej.... 😉 Uvidíš, kdy prcek nakonec vyleze. 😉 A jak se vůbec Toník těší? 🙂

Jiti, to je dobře, že je všechno v pořádku, držím palce i nadále, aby vše probíhalo tak, jak má!!! 😉 Neboj, svoji míru smůly sis už vybrala a teď už to bude jen dobrý!!!! 😉 Odpočívej, máš hafo času, hlavní je Ty a prcek! Držte se a pohlaď bříško! 😉

Zdravím všechny ostatní sluníčka, jak se máte? Příští týden už má začít pěkná kosa, teploty přes den nemají překročit 5°C a v noci bude mrznout... asi už bude fakt zima. Tento týden mi přijede balíček se zimní bundou, od kamošky mám půjčenou zimní kombinézu, tak ještě koupit oteplený kalhoty a možná ještě jednu bundu a pak nějaký botky. Na boty se taky zeptám zítra na rehabce, jestli je už Lukinovi dávat, když si stoupá, ale zatím nábytek neobchází, nebo ne...

Tak se mějte, Dáši Ty se taky opatruj a písněte, co nového... páááá!!!

lenajsek
autor
18. lis 2010

Jo Jiti, Květošek je moc pěknej na fotce... 🙂

beras
18. lis 2010

Ahoj sluníčka 😀 ,Jiti pěkny pokoukáníčko přístě na ultrazvuku a necháte si říct co to bude nebo to vydržíte až do porodu? 😀 Já bych to teda nevydržela nevědět ale nikomu kromě Vás jsem to opravdu neřekla. 😀 Leni no to je Lukášek taky dobrej průzkumník 😀 hele až budeš lovit mastičku na zadek ze záchodu jako já tak to bude už opravdu mazec 😀 Ptáš se na mléčnej příkrm .Já jsem mu dávala ráno mlíko,pak odpoledne měl jogurt a na večeři z 200 ml mlíka krupici.Dělala jsem mu tu obyčejnou krupičku.Pokud mu jí děláš nech jí aspon dvě hodinky namočenou a pak nebude mít bolení.Ted už večer u krupice večer řvala a moc jí nechtěl tak mu jí dávám sem tam.No miluje prostě dospělácky jídla 😀 😀 .Mlíko do něho dostanu akorát ráno kolem páté na to je zvyklej .Máme to zařízeny tak,že já si večer nachystám hrnek s vodou do mikrovlnky a doflašky nasypu mlíko a Tomík se začne mrvit v době kdy manžel vstává tak už donese flašku a já ani nevylejzám 😀 😀 😀 .Má to v sobě raz dva a pokračujeme.Na zimu máme dvě bundy a jedny otepleny kalhoty a jedny oteplovačky.Když je špinavej večr to lupnu do pračky a dám na radiátor a do rána je tu suchy.Koupila jsem mu i sněhulky ,protože opravdu strašně rád ťape a myslím,že jak napadne sníh tak bude v tranzu 😀 Jinak už řeším taky vánoce.Ale tím,že jsem si letos každej nápad co jsem měla napsala tak to je v pohodě.Ještě nějaky dodělávky a hotovo.Tomík dostane cd přehrávač FP,včelího medvídka ,kolečka na písek+ lopata ,tatrovku a od tetiček ještě taky dárečky.Babičky daly peníze at koupíme.Nechci to nijak přehánět,protože z toho ještě nemá rozum a nenávidím pokojíčky zaskládany hračkama 😠 No o to u beruš už je to trochu jinde.Teda hlavní dárek si prý přeje at ˇjsme všeci v pořádku a máme se rádi 😵 A hlavně je teda na prášky proč má ještě dopis za oknem.V tomhle se mi líbí jak je dětinská ale to je asi jedna jediná věc ☹ Leni já být tebou tak mu na doma koupím jen papučky.Ty taky pěkně držejí nožičku a botičky bych koupila teplejší do kočárku.Veru 😀 třebas si mimísek ještě dá říct a otočí se.Kámoška šla do porodnice kvůli tomu,že měla mimčo hlavičkou nahoru a tam dr řekl ne,ne mimnko se za pět dvanáct otočilo 😀 Berunky mějte se krásně a nenechte se strhnou vánočním šílenstvím.Letos to nehrotím,protože opravdu bych mmohla leštit a piglovat pořád.Nejlepší olizování zdí,patlání po skleněnym stole ,prohlídka záchodu,HÁZENÍ HRNKU S ČAJEM DO KOŠE A NEJEN TO.uŽ NEŠ VYNÁŠÍM KOŠ HO MUSÍM TROCHU PROZKOUMAT,PROTOŽE BABIČKA UŽ SI MÁLEM VYHODILA VAŘEČKU.Tak a už fakt končím ,protože zapomínám přepínat klávesu 😀 ještě vlastně Dáši 😀 pohlaď miminko a mějte se krásně.Z ležení si nic nedělej já si první miminko taky vyležela a dýl jako ty 😵 Páááááá 😀 😀 😀 😀

jitulik24
19. lis 2010

@verca07 ahoj, držím palce aby se miminko přece jen umoudřilo a ty jsi rodila normálně. Tedy už to máš za pár, hned bych si to s tebou vyměnila 😉

@lenajsek Leni snad máš pravdu, mám pořád strach, že se začnu otvírat a opět o miminko přijdu. Naštěstí se můj gyndař snaží abych to mimi donosila, takže snad to bude dobré. Prý mě pošle před Vánoci pro jistotu do FN v Olomouci na pozorování. Děkuji za pochvalu Květoška 😵 😀 . Já jsem tuhle fotku posílala našim a ti hned volali, že je to kluk 😀 . Tedy nevím kde toho pindíka vidí 😀 😀 .

@beras za 5 dní nás čeká ten ultrazvuk u Poláka, tak jsem zvědavá zda půjde vidět co to je. Samozřejmě si to necháme říct, tedy pokud Květošek svojí totožnost odhalí 😀 . Moc se těším až budu nakupovat oblečení buď v modré nebo růžové 😉 . Tak to mi pohlaví asi rodině řekneme, nejlepší by to bylo na vánoce, ale to si můžu jen plánovat 🙂

Holky už máte dárky na vánoce? Já kromě tří mám všechny. Jen jsem ještě chtěla koupit manželovi tričko pro budoucího tatínka a nemůžu ho na netu nikde sehnat, kde by měli pěkný výběr. Nevíte o nějaké stránce?

lenajsek
autor
20. lis 2010

Ahoj sluníčka, dneska jen v rychlosti, za chvilku jedeme k tchánovůcm, popřát tchánovi k narozeninám a večer si jdu sednout s kamoškama, tak se moc těším, že mozek trošku vypne a odreaguje se. 🙂
Zítra přijede mamka, tak taky nebude moc času napsat...

Jiti, tak držím palce, aby si Tě doktoři opravdu pohlídali... před Vánoci do nemocnice to asi nebude nic moc, ale asi to musí být...
Jinak dárky ještě nemám všechny, ale je fakt, že letos to vůbec nepřeháníme, nejsou penízky, jednak rodičák je nic moc, co si budem povídat a druhak máme výdaje s novým bytem a zařizováním... Nechala jsem udělat pro babičky a dědu a pro mou ségru kalendáře, tak snad se jim budou líbit. Pro manžílka mám vymyšlený, jestli to klapne, nechat převést z videokazety na DVDčko video z jedné sezóny v Chorvatsku, kde jsme dělali delegáty. Video jsme už doma zrušili, tak se to nedá na čem přehrát. CHci to zkusit přes kamoša, tak snad to do Vánoc klapne. Kdyby to nevyšlo přes něj, zkusila bych nějakou firmu, co to převádí.
Jinak budu dělat ještě nějaký dekorace, fakt to letos bude skromnější.

S tím tričkem, já jsem narazila na fajn stránky, kde jsou tyhle věci, jako trička s nápisem, věci pro mimča popsaný... je to www.bess.sk, mají sice slovenskou koncovku, ale dodávají i do ČR. Manželovi jsem tam koupila na narozeniny tričko Nejlepší taťka na světě a Lukinek odtam měl bodýčko Miluju rodiče a pirátku na hlavu se svým jménem. Mají tam toho hodně... 😉

Beri, a tu krupičku jsi dělala z kravskýho mlíka, jo? Já ho chci Lukinovi dát fakt až v tom roce... ale obávám se, že ani namočenou krupičku mu nedám, asi ho fakt ty kaše zatěžujou. Naštěstí mi už pije to ochucený UM, sice mu do něj musím trošku rozdrobit piškot, ale vypije to, takže večer budu dávat asi rohlík se sýrem a k tomu to mlíčko (takhle jsem to udělala včera a spal celou noc!!!!!!!!! 😵 😵 😵), nebo uvařenou rýži třeba s ovocem a do toho to mlíčko... jak bude moct kravský, tak bych udělala třeba rýžovou kaši, ale tu krupici já nevím...

Nic kočky, jdu nakrmit Lukina, pak půjde spát na chvilku a vyrazíme...

Krásnej pohodovej víkend všem 😵

jitulik24
24. lis 2010

Ahoj holky, dnes jsme byli na tom screeningu u Poláka. Mimi je zdravé, měří 7,58cm a odpovídá přesně dni IUI, tedy jsme 13+5tt. Pohlaví bohužel nevíme protože mimi bylo pořád otočené zády k nám. Fotka se vůbec nepovedla, trochu mě to i mrzí

lenajsek
autor
25. lis 2010

Ahoj kočky!

Jiti, to je fajn, že je všechno v pořádku, gratuluju! 😉 A myslím, že i kdyby bylo mimi otočené tak, aby se pohlaví dalo poznat, tak stejně je na to ještě brzo, ne? 😉 Tak si počkáte na pozdější UZ... 😉 Škoda, že fotka nevyšla, ale neboj, vyjde příště. Opatruj se a pohlaď bříško!

Ostatní těhulky taky moc zdravím i ostatní sluníčka, mějte se krásně a napište, co nového... papa

eliis
26. lis 2010

Ahoj holky,
jak se máte? Já celkem fajn, jen to počasí mi trochu kazí náladu. Zima už je prostě tady....a já už se nemůžu dočkat jara 🙂. Manže je právě na oslavě narozenin, malý spí a tak mám konečně chvilku čas napsat.
V úterý jsme byli s malým na tom kardiologickém vyšetření a naštěstí se potrvrdila jen slabá šelest. Za rok máme přijít na kontrolu. Sestřička říkala, že takhle hodné dítě tam snad ještě neměla. Při EKG byl naprosto v pohodě, vůbec mu ty gumy a kleště na rukách a nohách nevadily a při UZ se na doktora pořád culil. Je to fakt naše zlatíčko. Opět máme další zub, takže celkem 8. Jinak stále někde lítáma - k rodičům, kamarádkám, na procházky....a tak se ani nestíháme nudit. Příští týden se konečně pustím do vánočního úklidu a musím přiznat, že se mi vůbec nechce. Ale když si máknu a manža s malým nebudou doma, tak to mám za 2 dny hotové. No a pak se pomalu pustím do cukroví. Letos budu péct s mamkou, protože sama by to nezvládla. Je hodně slabá a hlavně jí je pořád špatně. Ale věříme, že časem bude lépe.
Jiti, gratuluji k NT. Já jsem se taky těšila, že už se dozvím pohlaví, ale je to fakt ještě brzy a moc tam toho ještě vidět není. Za chvilku vás čeká velký UZ a tam se to snad dozvíte. Jak to máte s tou riz. poradnou, od kdy tam budete jezdit? Já jsem tam taky jezila a musím říct, že to tam je šílené....hlavně ty čekací doby. Ale co, kvůli mimča člověk vydrží spoustu věcí.
Leni, s těma penězma je to fakt děs.....někdy máme problém vyjít a do toho ty Vánoce. Takže letos budou i u nás skromější. Co se týče těch večeří, tak malému dělám buď krupici nebo kupuji nemléčné kaše. Pokud Lukáška bolí po krupici bříško, tak zkus ty nemléčné kaše - převařím krav.mléko a pak to jen smíchám. Dělají se s různýma příchutěma a třeba by mu to chutnalo. A hlavně ta nemléčná kaše vydrží déle než ta mléčná a je mnohem levnější. TAdeáškůc jídelníček vypadá asi takto: sunar, přesnídávka, polévka, druhé, jogurt a kaše. Sem tam sladké pečivo, pečivo se sýrem, pozán.máslem, obyč.máslem......vždycky když jíme, tak si dá trochu s náma. Do toho ještě nějaké ovoce - kousek jablka, oloupané hroznové víno, banán,.....šťáva s pomeranče (tu pije s hrníčku a děsně ho to baví).
K těm botům...když si malý začal stopat, tak jsem mu nejdřív koupila papuče a boty až potom. Být tebou, tak mu koupím na doma papuče a na venek normální zimní boty. Venku toho stejně ještě moc nepochodí, ale kdyby náhodou, tak bude mít kvalitní boty, které mu tu nožku podrží. Uvidíš, co ti řeknou na té rehabce. A jak vám to cvičení jde? Už u toho Lukášek nepláče?
Beri, s tím úklidnem máš pravdu. Leštit zrcadlo nebo balkónové dveře je naprosto zbytečně...všude jsou ťapance a já jsem z toho na nervy. Hlavně když má příjít návštěva, tak lítám jak pako s hadrou a sotva to utřu, tak už to zase olizuje a dává si pusinky. Já se spíš zaměřím na ty vnitřní prostory - linka, skříně.......ale fakt se mi do toho vůbec nechce. Beri kombinézu budeš používat pouze do sněhu nebo i normálně do kočárku? Já jsem si myslela, že mám na celou zimu v pohodě 2 zimní bundy a prd.....jednu má úplně malou a druhou tak tak. Hlavně když má tolik vrstev, tak mám problém mu tam narvat ty ruce. Takže budu muset koupit aspoň 1 novou a to asi velikost 92. Ještě jsem se chtěla zeptat, jaké používáš rukavice? Chtěla jsem malému do sněhu koupit šusťákové palčáky, ale kámoška mě odrazuje, že se jim tak strašně špatně dávájí ruce a že jsou lepší bez palce. Ale jak si potom bude hrát se sněhem? A fleesové budou hned mokré.......
Verčo, snad se malý umoudří a ještě se otočí. Hlavně aby jsi nemusela rodit koncem pánevním....to raději císaře. Držím pěstí.
Dáši, snad se mimčo trochu sklidní a nebude tak řádit. To ležení mě mrzí. Snad to tvrdnutí přestane a budeš si moct Vánoce užít.
Co se týče srazu, tak můžu kdykoli. Ráda vás uvidím. Mějte se. papa

lenajsek
autor
28. lis 2010

Ahoj sluníčka, ve stručnosti zdravím, přepadl mě jakejsi bacil a je mi úplně bídně, tak jdu ležet... mamka zítra dojede, abych mohla ležet a manžel byl dneska taky doma, měl jet na hokej ale nakonec nejel, tak jsem ležela, ale pořád je to naprd.
Tak přeju ať jste zdraví a v pohodě, během týdne písnu víc...

Pááá, krásný adventní čas přeji všem!

eliis
29. lis 2010

Ahoj Leni, snad se brzy vyléčíš a nenakazíš zbytek rodiny. Mamka je hodná, že ti přijede pomoct.....Zítra má Lukášek 1. narozeniny!!!!! Jelikož jsem hlava děravá a tak mu raději popřeji dnes. Takže Lukášku, přeji Ti vše nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka, štěstíčka, spokojenosti, hodné rodiče.....no prostě vše nej nej. Užijte si oslavu! pa

lenajsek
autor
30. lis 2010

Ahojky sluníčka!
Před chvilkou odjela tchýně, Lukin spí, tak jdu honem doma něco poklidit a pak na chvilku vyrazíme ven, už je mi trošku líp, tak půjdem jen tak na 40 minut, musím malýmu koupit nějaký malý autíčko, když má ty narozeniny, nebo knížečku...

Eli, moc díky za přání, Lukinkovi vyřídím...

Zítra už to bude snad klidnější, tak písnu víc, mějte se krásně, pááá

jitulik24
1. pro 2010

Ahoj holky, tak jsme byli dnes v poradně a vše je v pořádku . K mému velkému překvapení jsem od minula zhubla 2 kg, takže jsem od začátku těhu v mínus 0,5 kg, což je vzhledem k mé postavě super. 6. 12 nás čeká ve FN v Olomouci konzultace k vůli cerklage-zašití děložního hrdla. Doufám, že dostanu nějaký dobrý termín na operaci, ať to mám co nejdřív za sebou a můžu být klidnější. 9.12 mě čeká odběr krve na triple testy, tak snad to vyjde dobře. Dnes jsem neodolala a koupila mimču na vánoce dva dárky. Hrací deku a povlečení do postýlky. To povlečení mě naprosto uchvátilo, zamilovala jsem si ho na první pohled
Jaké je u vás počasí? U nás chumelí, což je velká vzácnost, protože sníh se u nás málo vyskytuje .
@lenajsek Ahoj Leni, no ať se Polák snažil jak chtěl, tak mimčo si to co má mezi nožičkami úzkostlivě hlídalo a tajilo. Některé holky už to vědí ve 12tt. Tak třeba 10.1 na velkém ultrazvuku se nám mimi ukáže 😉 . Opožděně gratuluji Lukáškovi k jeho významnému jubileu 🙂 a přeji mu hodně zdravíčka, štěstíčka, hodné rodiče a neustálý úsměv na rtech 😉.
@eliis Já se domluvila se svým gyndařem, že budu chodit k němu do rizikové poradny každých 14 dní, prý v tom žádný rozdíl není, jen se tam musí chodit častěji. Jen na tu cerklage pojedu do FN.

jitulik24
1. pro 2010

Ještě se jdu pochlubit s těmi dárky 🙂

beras
1. pro 2010

Ahoj sluníčka 😀 snad nejste zasypany sněhem.Eli já tohle počasí miluju 😀 😀 úrostě haldy sněhu ale jak mám jet autem tak to nadávám 😀 .Ted už bych brala vánoce než se to rozpustí,prý letos opět nebudou bílé 🙄 hm jako několik let už zpátky.Budu reagovat jenom co jsem si zapamatovala 😀 Rukavice máme dvoje palčáky .Jedny flís druhé šusták nebo co to je.Nemáme problém s jejich oblíkáním.Já nemám kombinézu ani jednu.Mám dvě bundy a knim jedny oteplováky.Bundu jsem koupila už někdy v září v Tescu ve slevě něco kolem 200 a je teda parádní.Je delší šutáková s kapucí a přes zádička a prsa vevnitř má ještě všitej flauš a ten je i v kapucce.Když jsem jí kupovala tak jsem si říkala,že to bude děsně velky a ted jsem moc ráda,že jí máme a je velikost 92.V kočárku Tomík jezdí sem tam on má radši tůru.Už se těším až se bude Tomík zítra hrabat ve sněhu.Chudák byl venku naposledy v neděli.Totiž minulej týden měla beruš laringitídu nebo jak se to píše no a v neděli večer už Tom štěkal ☹ a skoro lapal po dechu.Úplně jsem měla strach v noci spát a měla jsem ho u sebe ehm 😀 teda jako každou noc.Né teda,že bych ho tam měla od večera ale nad ránem si ho tam nastěhuju at je klid.Skočila jsem za tetou a poradila at mu dám půlku Zodacu toho mám doma zásobu 😀 a je fakt,že dnes už je v pohodě.Ještě radši dnes donesla nějaky čípky ,protože prý dnes zrovna v ordinaci byl chlapeček a ten to měl brutální 😢 Řádí to ted pěkně.Leni snad už jsi v pohodě 😉 at si můžeš užívat předvánoční čas.Jiti to se teda prcek pěkně schovává ale je jedno co tam je hlavně at je všechno v pořádku.Berunky končím ,musím ještě na MMB to je závislost.Mějte se krásně a užívejte si sněhové nadílky.Pa