= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
2. pro 2010

Ahoj holky, pořád je mi bídně, včera mi to sedlo na průdušky, bolí mě v krku, do toho pořád teplota... docela vážně uvažuju, že zajdu zítra k dr, jen tady ve SLavkově nejsu registrovaná, tak snad to nebude problém. Jen ještě pořešit hlídání...
Odpoledne mi slíbila mamka, že dojede a bude tady spát, manžel jede pro změnu na hokej, tak dojede až pozdě večer... jak na potvoru teď fakt nemá čas.
Vůbec si nedokážu představit chystat oslavu, těšila jsem se na to hrozně, ale člověk si prostě nemá nic plánovat... něco snad jako občerstvení vytvořím a nepečenej dort pro Lukinka snad taky...

Eli, to mě mrzí, že má Tajda ten šelest, ale jak se to bude sledovat, tak to bude OK, jdete tam až za rok, tak to bude v pohodě, ono to časem prý zmizí samo, jak dítko roste. Máte osm zubů, jo? Lukinovi leze devátej, stolička, a desátej, trojka nahoře. Jsem si myslela, že nejdřív vylezou stoličky a pak trojky, ale Lukin není dle tabulek v ničem, proč by měl být se zubama. 😀
Jinak na rehabku jedem příští týden, to už snad budu trošku lepší... tak co by říkali, že musíme cvičit, aby lezl, no... ale že si myslí, že poleze. Dneska například lezl docela už daleko, řekla bych tak cca 3 metry na kolínkách, což je u něj zatím nevídaný kousek. Cvičíme na balónu, zpevňujeme záda, mezilopatkový svaly, břišní svaly a ruce... no řve u toho samozřejmě, někdy míň a někdy víc, teď nemám absolutně sílu s ním cvičit třeba 5x, tak dneska to bylo jen 3x, to se prostě nedá, když kňourá i normálně, asi kvůli těm zubům a rýmě... no furt něco.
Jinak právě nevím s těma papučkama, když se plazí po zemi, jestli to není akorát na škodu... jestli nepočkat, až na nohách bude víc jak na té zemi, nebo v sedě... nevím. Ty papučky se dávají aby to neklouzalo, kotník stejně nedrží, ne?
A jestli je něco zapatlaný, neřeším... jako když je to hodně, tak samozřejmě jo, ale okno jsem vzdala, tak to umyju pak těsně před Vánoci a jinak uklízím průběžně... ale nijak negruntuju. Myslím že je u nás jasný, že máme doma batole, ale zase tady není brajgl...
Díky moc za info o tom jídle... 😉

Jiti, tak budu na zákrok držet palce, hlavně aby to bylo pro mimčo dobrý a udržela jsi ho... A na tom velkým UZ se mimčo určitě ukáže, neboj. 😉 Dárečky moc pěkný. 😉
A díky moc za přáníčko!!!

Beri ahojky, tak Tomík byl taky nemocnej... to mě mrzí. I berunka... tak snad to bude už dobrý. A co to je ta laringitida? VIdím, že už máš pořešený oblečení do sněhu... super.
Jinak mě kočko trošku mrzí, že jsi Lukinkovi nepopřála k narozeninám, ale nevadí... 😉 My jsme tak trošku jiní než vaše děti, tak možná je to tím...

Nic, jdu do betle, je mi fakt bídně a bojím se, aby to nebyla angína...

Pěknej pátek a pohodový víkend všem!

beras
3. pro 2010

Leni ☹ ☹ zlato moc promin ale já než jsem začala psát tak jsem na to myslela ale pak jsem to zazdila.Moc se opravdu omlouvám a Lukáškovi přejeme moc ,moc štěstíčka 😉 zdravíčka a krásny a spkojeny dětství.Víš já poslední dobou jsem fakt na roztrhání 😒 S Tomíkem se nedá během dne udělat absolutně nic tak jako všeude tak to pak doháním 😝 samozřejmě i když beruš už je větší ale taky potřebuje maminku 😉 a do toho ještě chodím někdy dvakrát a někdy čtyřikrát týdně na brigádku.Ted jsem dělala vánoční výzdobu 😀 tu si samo nemůžu nechat ujít no a večer když se dostanu chvilku na net tak skáču sem tam at to všechno stihnu 😀 Tak prosím nezlob se nazapoměla jsem úmyslně 😔 Hele hlavně nic nepřecházet 😖 a raději si skoč k té dr.Ted Tomík usnul a musím jít napsat mejlík tak jsem ten krám na pět minut zapla než se vzdálím z domova 😀 Mějte se všichni krásně a užívejte si sněhové nadílky.Prý příští týden bude obleva 😝 😀 Pa 😀

lenajsek
autor
3. pro 2010

Ahojky.. tak se hlásím od dr, mám zánět průdušnice, dostala jsem ATB a ještě jakýsi léky na snížení otoku té průdušnice, taky ACC na odhlenění a mám prý k Lukinovi chodit s rouškou, tak mám přes pusu plínku a vypadám jak debil, ale co nadělám... Musím nějak pořešit příští týden, jestli budu s Lukinem doma sama, nebo mi někdo přijede pomoct... oslavu jsem zrušila, holt ji necháme, až budu zdravá, aby to někdo ještě nechytl. Je to naprd, ale co nadělám... Lukin má naštěstí jen rýmu, na průduškách nic nemá, tak jsu ráda. Dr. poradila Sinupret, tak ten mu budu dávat a snad to bude ta jeho hrozná rýma taky lepší. Už si vůbec nechce nechat nos odsát, je to šílený ho udržet, pak řve i když mu kapu do nosa, to jsou fakt boje... ☹

Beri, nic se neděje, já jen, jestli jsi na mě nebyla naštvaná... Jseš dobrá, kolik toho zvládáš, já bych tohle absolutně nezvládla. Někdy si říkám, jestli bych vůbec zvládla dvě děti, natož ještě chodit na brigádu, uklízet tak jak Ty, dělat takovou výzdobu...
Já letos udělala jen adventní věnec, chtěla jsem ještě velkou výzdobu na okno v kuchyni, ale to možná udělám až budu fit... teď určitě ne.
Sněhové nadílky si budu užívat z postele, škoda... ☹

Jinak mám z Lukina radost, už je čím dál častěji na kolínkách a docela dost už lozí, sice se ještě sem tam připlazí po břiše, ale lozí už docela často...

Tak papa kočky, krásnej víkend a ať vás nic neskolí!

daisy14
3. pro 2010

Ahoj holky, vidím, že Vás lapily bacily, tak ať se Vás brzy pustí!!! Leni, Lukášek je šikovný a oslavu uděláte až bude dobře, Lukáškovi to určitě vadit nebude. 🙂
Já byla dneska na 3D ultrazvuku s plánem jako že si mimčo vyfotíme a natočíme a máme kulové ☹ Schovávalo se za ručičkama a nedalo si říct, takže ve výsledku to byly jen takové abstraktní obrázky. No co musíme si počkat na únor, až na nás vykoukne. Pak jsem ještě naběhla na menší nákupky po městě, konečně mám super zimní boty, ve kterých neumrznu 😵 pak jsem v tom hustém sněžení ještě prošla vánoční trhy a pak doma vytuhla na gauči. Holt musím ty procházky krátit 😒
Holky mějte se dobře, vyžeňte ty bacily, ať máte hezké vánoce! pa

garnek
8. pro 2010

Ahoj holky 🙂
přináším radostnou zprávu!!! Verča má Jakoubka, narodil se dnes a jeho míry jsou 3,3kg a 49cm 🙂))))))))) Oba jsou zdraví a vše proběhlo hladce 🙂

lenajsek
autor
8. pro 2010

Ahojky, tak Gabča to tady už napsala tu radostnou zprávičku, to je krásný!!! Jakoubek se narodil na krásný datum, 8. je super, to jsu narozená i já, jen v dubnu... 🙂

Tak Verči moc moc gratulujeme, ať se mají oba krásně, Jakoubek ať je zdravý, roste jako z vody, ať se mu na světě daří a krásně propívá a dělá jen samou radost!!!! 😵 😵

Hned to písnu do postupky...

Dáši, to je škoda, že nemáte žádný pěkný obrázky z 3D, ale o to víc se na mimčo budeš těšit, jak vykoukne, bude to to nejkrásnější mimi na světě. 😉 A s procházkama to fakt nepřeháněj a šetři se!!! A fajn, že máš zimní botky.

Mně už je trošku líp, ale pořád se snažím odpočívat, rodina se tady střídá, dneska je tady tchýně a zítra a pozítří moje mamka...

A mám novinku, Lukinek od včerejška už jen LEZE po čtyřech, už se vůbec neplazí, mám z něj oooobr radost!!!! Tak jsme to přece jen dokázali 😵 A taky říká máma máma... 😵 😵

Jdu ležet, mějte krásný pohodový den a Gábi, díky za zprávičku!!!!

lenajsek
autor
8. pro 2010

* Sluníčkové těhulky *
===============
Daisy14 - (Reprofit) - 3xminimálka, 1 miminko-TP únor 2011, velký UTZ dopadl pozitivně, gratulujeme a držíme palce
Jitulik24 - 9x IUI a 2x minimálka, 1 miminko-TP květen 2011, KO 21.10, gratulujeme a držím palce!!!

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Moncato - (Reprofit) - chceme adoptovat

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek

Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit) - 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm
Ivetka (Reprofit) - 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm
Bohunka (Reprofit) - 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm
Eliis (Reprofit) - 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm
Beras (Reprofit) -11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm
Evík - 24/10/09 v 17.41hod se narodil Alex, 3340g, 50 cm
Leňajsek(Reprofit) - 30/11/2009 v 17.30 se narodil Lukášek, 3360g, 52cm

Verča07 - 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
a druhé miminko se narodilo 8/12/2010 se jménem Jakoubek, 3300g a 49 cm, obrovská gratulace!!!! 😵

lenajsek
autor
8. pro 2010

Daisy14 - (Reprofit) - 3xminimálka, 1 miminko- TP 22/2/2011, velký UTZ dopadl výborně, gratulujeme a držíme palce
Jitulik24 - 9x IUI a 2x minimálka, 1 miminko-TP 27/5/2011, gratulujeme a držím palce!!!

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Moncato - (Reprofit) - chceme adoptovat

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek

Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit) - 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm
Ivetka (Reprofit) - 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm
Bohunka (Reprofit) - 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm
Eliis (Reprofit) - 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm
Beras (Reprofit) -11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm
Evík - 24/10/09 v 17.41hod se narodil Alex, 3340g, 50 cm
Leňajsek(Reprofit) - 30/11/2009 v 17.30 se narodil Lukášek, 3360g, 52cm

Verča07 - 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
a druhé miminko se narodilo 8/12/2010 se jménem Jakoubek, v cca 9.45, 3300g a 49 cm, obrovská gratulace!!!!

daisy14
8. pro 2010

Verči moc moc gratuluji a přeji hodně štěstí a zdraví!!!

jitulik24
8. pro 2010

Také se přidávám ke gratulaci a přeji Jakoubkovi hodně zdraví a ať dělá rodičům jen samou radost.

eliis
9. pro 2010

Ahoj sluníčka,
Verčo moooc gratuluji a přeji Jakoubkovi jen to nej a hlavně to zdravíčko. Už se těším na fotečky!
Dáši, škoda že nemáte fotečku....ale co se dá dělat. Asi se to miminku moc nelíbilo. Únor je tady za chvilku a tak se brzy dočkáte vytouženého miminka. Hlavně se šetři a užívej si klid.
Jiti, tak jak dopadla kunzultace? Snad to budeš mít brzy za sebou a budete moct být klidní. Tripple testy dopadnou určitě dobře a na velkem UZ se mimi ukáže v plné kráse. A dárečky jsou moc hezké.
Beri, ty máš brigádku? A jakou? Ani nevíš, jak ti závidím. Taky bych nějakou potřebovala. Ale zatím se mi nic nedaří sehnat.
Leni, je fajn, že už ti je trochu lépe a hlavně že na to nejsi sama. Musíš to pořádně vyležet.....blíží se Vánoce a to musíš být zdravá. Jinak gratuluji k lezení. Lukášek je šikovný a jde vidět, že mu to cvičení prospívá. Za chvilku bude lítat jak drak 😉 Ještě jsem se tě chtěla zeptat, jak jsi to myslela, že jste jiní než naše děti??? To že je Lukášek trochu pomalejší přece nic neznamená.... Máš krásného syna, tak si prosím něco takového nemysli. 🙂
Holky, už máte napečeno, uklizeno.......A co dárky, už máte všechno? Já jsem letos pekla s mamkou. Sama by to nezvládla a tak nám to šlo ve dvou lépe. Vánoční výzdobu už mám hotovou a úklid téměř taky. Dárky stále řeším......pro Tadeáška mám ty 4 dárky a víc asi kupovat nebudu. Stejně z toho nemá moc rozum. Jinak mám téměř všechno až na tchýni. Vůbec nevím, co jí mám koupit. Nemáte nějaký nápad??
Jinak jsme zatím všichni zdraví a doufám, že se nám všechny nemoci budou nadále vyhýbat. Tadeášek je čím dál tím živější. Pořád něco žvatlá a já mu bohužel nic nerozumím. V poslední době se naučíl nějak víc používat hlas a tak se u nás pořád "ječí a piští". Všude kam jdu jde samozřejmě se mnou,neustále se mi plantá pod nohama. Nejlepší je když se při vaření vsouká mezi mé nohy a linku....no je u nás někdy veselo. Strašně rád mi stahuje tepláky i kalhotky a strašně ho zajímá co to tam mám. Jak to že nemám pytlíka??? 😀
Holky, v poslední době dost často přemýšlím o další miminku. Nějak se mi po tom stýská. Chtěla bych být zase těhotná a užívat si to miminečko. Tadeášek strašně rychle roste a prostě už to není to mimino, které jsem si kdykoli vzala a potulila se. Na jednu stranu bych mimčo i brala, ale zase si nedokážu představit mít 2 děti a mám strach, aby se nezměnil můj vztah s Tadeáškem. Nějak si totiž nedokážu představit, že bych mohla mít někoho tak ráda jako Tajdu a nebo oba dva stejně. Každopádně jsou to zatím jen myšlenky a další pokus plánuji nejdřív tak v lednu 2012.
No nic, jdu se na chvilku koukat na TV. Mějte se. papa

jitulik24
11. pro 2010

@eliis Ahoj, konzultace byla šílená 😠 . To co by se dalo zvládnout za 15 minut v jedné ordinaci jsem zvládla ve 4 ordinacích za 3 hodiny 😖 . Jediné co na tom bylo pozitivního byl ultrazvuk 🙂 . Sice doktor se zaměřoval na děložní hrdlo, ale já sledovala Květoška jak se na mě dívá a cucá si prstík 😀 . Pak se i zaměřil na Květoška a ten se odrážel o placentu nožičkami, pěkně se předváděl před studentkami, tak že by to byl nakonec přece jen kluk 😀 ? Nakonec mě zašívat nebudou, prý je zatím vše v pořádku. Pokud by se mi hrdlo zkrátilo pod 3cm, tak mě zašijí. Fakt to tam byl děs a to nemluvím o tom, že jsem v převlékací kabince slyšela to co říkají pacientce přede mnou. Eli, tak to další miminko ti schvaluji 😵 , je to opravdu úžasné, ale to ti psát přeci nemusím 😉.
Mě schází ještě tři druhy cukroví, ty budu péct příští týden a ještě musím naplnit košíčky máslovou nádivkou, to ale budu dělat až těsně před vánoci. Dnes jsme dokoupili poslední dárečky, už je mám i zabalené, takže vánoce můžou začít. Jo na to nejhlavnější bych zapomněla, týden už cítím pohyby, sice jen párkrát za den, ale stojí to za to 😵 😀 . Dnes jsem poslouchala po týdnu Květoškovo srdíčko a dost jsem čučela, když jsem ho našla kousíček pod pupkem. Asi nám to mimi pěkně roste 🙂.

beras
14. pro 2010

Ahoj sluníčka 😀 tak předně Verče a Jakoubkovi hodně štěstíčka a zdravíčka 😀 😀 😀 .Jiti hlavně,že je zatím všechno v pořádku a Květošek se má čile k světu 😀 Mám normálně sklerozu a musím nakukovat navrch at můžu odepisovat 😝 To je tím,že to píšu v rychlosti a Tomík se sápe po klávesnici.Tak prosím pokud na něco zapomenu nekamenovat 😀 Tak super,že Lukášek se rozlezl .Tak si zvykej ,protože to bude chvilička a začne se stavět .No a máma je úžasny ,protože u nás se nejdřív opět říkal táta 😝 .Eli taky nemáme pro Tomíka žádny veliky dárky.Od nás dotane kolečka na písek s lopatkou a velkou hrací interaktivní kostku.Jo a ještě balíček bodynek.Tím je utrum a zbytek bude u babiček.Dárky už mám zabaleny ale ještě na cestě mám kalendáře tak snad dorazejí v pořádku.Napečeno taky jen ještě naplnit ale to až v sobotu a v neděli jupí jedeme nasát vánoční atmosféru do Olomouce a hlavně na punčík 😀 Jinak tepláky taky rád stahuje a je fakt neuvěřitelnej ale neuvěřitelnej kramář.Ted se naučil na Verunku volat EDU tak to tady pořád po ní huláká.Už začal říkat aa aa .Ráno ho posadím a jak udělýá bobana tak už volá aa a během dne si donese nočník a cvičně sedne .Někdy se u to podaří a z toho tam sedne a nic a do pěti minut je pokaděnej.Ale aspon už ví,že tam něco dělá.Pokud bude jako beruš tak v roce a půl bude skoro bez plín.Eli s miminkem tě chápu.Taky si kolikrát říkám,že se mi po tom miminku stýská a hlavně,že už ten pocit nezažiju.Dvě děti opravdu stačejí.A neboj taky jsem si říkala jak budu moct mít někoho ráda když na prvním místě je beruš.Ale ne,ne jsou tam obě moje sluníčka.Neboj ta láska příjde sama.Berunky končím ,protože klíštátko se tady po mě plazí .Už musíme i skřínku s počítačovou bednou zadělávat,protože chodil zapínat a vypínat počítač a měl z toho obr radost.A už snad taky nakouknou i jiny sluníčka at napíšou co jejich roštáci.Pa

lenajsek
autor
17. pro 2010

Ahoj kočky, pěkný pátek přeji... Lukin snad usne, tak mám chvilku, ale musím ještě dodělat věnec na dveře, letos mi to jde jak psovi pastva... Adventní mám už od první adventní neděle, ale to mi bylo tak zle, že jsem ho dost odflákla, pak jsem ležela a síly pořád nemám natolik, abych zvládla to, co jsem chtěla...
Upekla jsem 4 druhy cukroví a mám objednaný ještě kilo a půl, druhy co máme rádi, ale já je nedělám, tak toho budeme mít myslím tak akorát, u nás to jím stejně akorát já a Radek si vezme trošku a já z toho pak tloustnu a kazí se mi zuby... 😝 😀

@eliis Eli, je mi to někdy líto, že máte tak šikovný kluky a Lukinek tak šikovnej není, kolikrát přemýšlím, jestli jsme něco nezanedbali, jestli se vyvíjí tak jak má... možná moc přemýšlím, ale prostě mi to nedá to srovnávat... 😒 Leze už jako drak, ale nábytek moc neobchází a sám se ve stoje taky neudrží... na to, že je mu už rok, nic moc... i když, na rehabkách všude říkají, hlavně co nejdéle lozit, že to je pro záda to nejlepší... tak tím se asi zpevní a pak to půjde samo. Jsu ráda, že se to nakonec naučil a jestli je to pro ty jeho záda to nej, tak je to dobře. Stejně by toho venku moc teď nenachodil a o to víc začne lítat na jaře a v létě. 🙂 Aspoň doufám, že se to do té doby naučí.
Ohledně dárku pro tchýni - já nechala udělat fotky do alba, za celej Lukinkův první rok, takovej výběr. Jsou tam fotky jak Lukinka, tak nás s Lukinem a i tchýně s tchánem a švagr, takže myslím že to bude mít úspěch. To album je velký, je těch fotek přesně 200. 🙂 Dalo mi to práci ty fotky vybrat a teď jsem je naskládala do toho alba a ještě je popisuju, takže to je na dlouho, ale výsledek si myslím že bude stát zato.

Co ještě nemám, tak to je dárek pro manžela, ale zítra jedu do Brna na nákupy, Radek bude s Lukinem doma a já musím dokoupit všechno, co mi ještě zbývá. Přál si nějakou košili, tak snad nějakou pěknou seženu a nebude stát moc peněz, letos je to docela bída s financema. Jinak to s dárkama nepřeháníme, máme větší byt, to je ten největší dárek ze všech a pro mě bude největším dárkem, když budem všichni u stromečku, bude fajn atmosféra, Lukin bude mít dobrou náladu, budeme zdraví.... a že se pak uvidíme i se zbytkem rodiny, na to se moc těším. Letos víc než kdy jindy, loni to bylo hrozně hektický, Lukin malinkatej, letos to bude už super a příští rok myslím ještě lepší. 🙂

Eli, jak píšeš, že Tajda ječí a piští, tak to přesně dělal Lukin taky. Třeba několik hodin denně. Teď už to tolik nedělá, sem tam zapiští, ale už to zdaleka není to, co to bylo. Teď víc žvatlá baba papa aba ebe mama 🙂
Ale jak se otevřou dveře na chodbu v paneláku, tak to piští, jako že se to rozlíhá... 😀 😝 Takže všichni vědí, že jdeme ven.

A co dostanou dítka pod stromeček? My nakonec tím, že Lukinova oslava bude až v lednu, mu dáme pod stromek Tatrovku, FP pejska (obojí měl dostat na narozeniny), pak kartáček na zuby Signal, ten co stojí 🙂 , pohádkovou knížku s obrázkama, pyžamko, bodýčka a pěnu do koupele... u taťky mu pak dáme pod stromeček autíčko s kuličkama, když to auto jede, tak kuličky lítají nahoru dolů a taky dvě knížečky s obrázkama z tvrdých listů. Knížky jsou teď u nás číslo jedna. 🙂 Vydrží i několik minut sedět a listovat, už je neohryzává a krásně pozoruje.
U mé mamky pak dostane sáně a nevím co mu přichystá... 🙂
Ještě bych chtěla koupit dřevěný puzzle s obrázkama asi zvířátek, to co se dává do té dřevěné desky a ty obrázky mají úchytku. Ale to možná počkám až na tu oslavu narozenin.

Tak nespí, lomcuje s postýlkou a dělá áááááááááááááá 😝 😝 😀

lenajsek
autor
17. pro 2010

Ohledně dalšího mimča, to je věc, o které často přemýšlím... ale z toho hlediska, že si zatím vůbec nedokážu představit, že bych byla znova těhotná a znova měla miminko... asi kvůli tomu, že Lukin ještě nechodí, ještě je to prostě takový velký mimčo, i když už stojí a lozí... ale ještě není samostatnej, vůbec, ještě nemluví... tohle období bych si chtěla užít asi zatím jen s ním, ty první pokroky v mluvení, v cestě k samostatnosti, první krůčky... jasně, že kdybych byla těhotná, tak bych si to taky užívala, ale ještě ten příští rok určitě chci být netěhotná a plně si Lukinka užít, víc jezdit na výlety, chodit na koupáky, možná i nějaká ta dovolená u moře, pokud budou finance.... a pak se možná začít snažit o další.
Druhá věc je, že nevím co s prací, měla jsem práci na směny a to by určitě s Lukinem nešlo... s manželem o tom zatím nemluvíme, myslím že na další ještě nejsme připravení. Máme jednoho bobečka v mražáku, tak tam asi ještě chvilku zůstane. A ještě ani nevím, jestli kdybysme chtěli druhý, jestli se snažit nejdřív sami, nebo jít rovnou do KETu...

Eli, tak uvidíš, jak to bude u vás... 😉

Beri ahojky, tak jakej byl punčík? Letos jsme to nezvládli, ale snad to zvládneme příští rok.. letos s Lukinem pojedu akorát do Brna na Svoboďák, ale až příští týden. A kalendáře došly? To je super ty kolečka na písek, my máme pro Lukina ještě po nás se ségrou, myslím že budou mít ještě využití.

Ježiš musím končit, z postýlky se ozývají nějaký rany, jak do něčeho mlátí... pomoooc.... 😝 😝 😀

lenajsek
autor
17. pro 2010

Tak jsme na chvilku vytuhli oba... 🙂
Beri, to je super, že si Tomík už na nočník říká a sedá si, na to si já ještě chvilku počkám.. je to šikulka. A Veru je Edu, jo? 😀 A Lukin už taky párkrát vypnul PC, hrozně ho láká, jak to tlačítko svítí.. a jak u PC sedím já, v tu chvilku, i kdyby si předtím hrál úplně v pohodě v pokojíčku, je u mě a sápe se nahoru a bouchá do židle... 😀 😝
Jinak Beri, Lukin se už staví delší dobu, obchází pomalu nábytek, stoupá si všude i u stěny, kde se nemá jak kdyby čeho chytit, u jezdící židle od PC si stoupne a jede s ní, že se bojím, že mu to uklouzne nebo se otočí a on se praští... 😝 U kuchyňské linky si taky už stoupá a došáhne na šuplíky co máme nad dvířkama, ty musíme zadělat, bo jsou v nich příbory a nože a to není kam dát... takže už je to taky s ním docela zajímavý... 😀

Jiti, to je blbý, že jsi tam strávila takovou dobu a ještě v několika ordinacích... ☹ Ale fajn, že Tě zašívat nebudou, tak snad to zvládnete i bez toho zákroku, moc moc držím palce!!! A určitě bylo super vidět Květoška na UZ... 🙂 Jseš šikulka s těma dárkama a vánočníma přípravama, že už to máš všechno nachystaný.. já těžce zaostávám.

Mějte se krásně sluníčka, opatrujte se, s vánočníma přípravama to moc nepřehánějte, spíš si užívejte pohody a vánoční nálady a hlavně ve zdraví!!!

Pááá

verca07
17. pro 2010

Ahoj holky, díky moc za gratulace. Z porodnice už jsme doma a musím říct že sem z toho měla trochu strach, ale uplně zbytečně. ono to fakt člověk nezapomene. No ani nevím jestli jsem psala že se prcek nakonec umoudřil a otočil a tak jsem se začla bát normálního porodu. ale nebylo z čeho. Asi jsem se zařadila mezi ty šťastlivce které rodí skoro bez bolestí. Do porodnice jsem odjela protože jsem začla krvácet - lehce. Bolesti jsem měla co 20 minut, ale to ani nebolelo. bylo to takové polechtání, no ale raději jsem jela. Do porodnice jsme dojeli něco po 8 hodině. to sem byla na 3 cm otevřená, tak mě poslali na porodní sál. Petr si myslel že pujde ještě do práce, že počká než mě natočí ozvy a odejde. No jo ale já si lehla a než se natočily ozvy tak sem skoro bez kontrakcí byla otevřená na 9 cm. a už to jelo hrozně rychle. Pak přišly 3 silnější kontrakce z toho jsem 2 prodýchala a už se tlačilo. A V 9.38 byl Jakub na světě. Takže to byl pro nás docela šok a pořádný.tak rychlý porod jssem nečekala.
Jinak malý je zlatý a Toníček asi žárlí protože je na mě nalepený a nehne se ode mě na krok. Ale jinak to je vpohodě. A jakmile Jakub začne plakat tak hoooodně rychle letí k postýlce a kouká na něj. Je to zvláštní pocit mít je tady oba doma. A víte co bylo srandovní? Já si pořád myslela že toníček je mimino, a jak sem ho viděla po těch 5 dnech tak to byl šok. připadal mi hrozně moc velký - asi oproti Kubíkovi.
Dáši koukám že se ti to už taky krátí. Už máte jména? a víte co to bude?
Jiti raději si oblítat doktory ale hlavně že je všechno v pořádku.
tak se držte těhulky.
Koukám že se tady bavíte o druhém dítěti.
Leni já si to taky nedkázala představit, ale zvládat se to dá. tak vzhůru do boje.
Eli jak píše Beras, lásky budeš mít dost pro oba prcky a přemýšlet nad tím vůbec nebudeš.
a malý se budí tak letím
krásné vánoce vám všem přeju

beras
21. pro 2010

Sluníčka 😀 nevím jestli se sem do vánoc ještě dostanu tak raději píšu.Prožijte krásné a spokojené vánoce a pod stromečkem at najdete spoustu dárečků. 😀 Pa 😀 😉

lenajsek
autor
21. pro 2010

Ahoj sluníčka, taky nevím, jestli se sem ještě mrknu, nějak se to začíná kupit, ale to určitě všechny moc dobře prožíváte taky... 😀 😀
VEru, to je super, že jsi měla takovej pohodovej a rychlej porod, paráda. A Jakoubek je úúúžasnej!!! Posíláme velkou pusu!

Všechny moc zdravíme, taky přejeme nádherné, kouzelné, pohodové, veselé a šťastné Vánoce, ať je prožijete s těmi koho milujete, ať jste šťastní, spokojení, dobře naladění... děti ať moc nezlobí, ať na sebe nestrhnou stromeček, ať jim nezaskočí rybí kost, ať vše zvládnete bez problémů a s úsměvem na rtech...

Nádherné svátky všem a těhulkám pohodové těhulčení!!!! 😉

eliis
22. pro 2010

Ahoj sluníčka,
jsem tady jen na skok......času není bohužel mnoho a nevím kam dřív skočit 😝 .
Přeji vám krásné a šťastné prožití svátku, rodinnou pohodu, aby na vás pod stromečkem čekal krásný dáreček, aby vše proběhlo bez problémů..... Snad se tady zase po svátcích sejdeme v hojném počtu a pochlubíte se dárečky. 😉
Mějte se pěkně a užijte si svátky. papa

daisy14
23. pro 2010

Ahoj sluníčka, přeji všem nádherné Vánoce, hlavně veselé a pohodové, užijte si s dětmi krásné svátky a taky ladovskou zimu, která má zítra přijít! 🙂 Mějte se moc krásně!

garnek
23. pro 2010

HOLKY A DĚTIČKY 🙂)) krásné Vánoce Vám všem přeji a v příštím roce jen samé krásné přírůstky a hlavně hodně zdravíčka a radosti!!!
Pa Gábi

jitulik24
24. pro 2010

Přeji všem krásné Vánoce a hodně dárečků pod stromečkem. Do roku 2011 přeji maminkám hodné a zdravé dětičky, těhulkám pohodové těhulkování a porod

daisy14
28. pro 2010

daisy14 Ahojky, zdravím po Vánocích, u nás proběhly v klidečku, dokonce i mimčo odpočívalo a já s ním. 🙂 Zato od včerejška už zase řádí, auauau.

@lenajsek, @beras Nemáte náhodou kočárek Dorjan Danny sport? Potřebuji poradit, jestli je opravdu dobrý, mi se moc líbí a chci risknout koupi přes internet. Díky.

lenajsek
autor
30. pro 2010

Ahoj sluníčka, u nás Vánoce v pohodě, Lukinek spokojenej, na Štědrej den jsme byli doma, stromeček ho vůbec nebral, nejdřív si hrál se svýma hračkama co už má, prohlížel si oblíbenou knížku a klasicky v obyváku otevíral šuplíky, ale jak jsme začali vybalovat dárky, tak se taky přidal, největší úspěch měla flaška Zelené, co Radek dostal od kamošů z práce, asi ho ta barva fascinovala 😀 a taky DVDčko, co Radek dostal ode mně, to přetáhnuté video z videokazety na DVD. Ale i pejsek měl úspěch a Tatrovka taky... i knížky, ale ty až později, asi si k těm hračkám musel najít vztah. Pak jsme byli tři dny po sobě na návštěvách, tak to bylo hektický, ale moc fajn, včera byla zase velká rodinná návštěva u nás, tak to bylo taky super, Lukin byl zlatej, přijeli na oběd, ale pozdější oběd, až se Lukin vyspal, tak ani nebyl protivnej, fakt super. Jsu moc ráda, že můžeme v pohodě zvát i víc lidí, že se už sem vlezou, do toho našeho bývalýho bytu se vešlo maximálně 6 lidí... teď je to lepší. Včera nás bylo 8, ale kdyby byl Lukinek větší, tak by se sem vešlo i víc...
Dneska jsem byla v Brně podívat se po obchodech, v klidu si zajela do Ikei, prošmejdila to tam, koupila pár věcí, taky do Tesca jsem zašla, v C&A si koupila bižuterii na krk, tak jsu spokojená...
Zítra budem sami doma na Silvestra, tak to bude v pohodě, nachystám pár jednohubek a nějaký občerstvení na stůl, nebudem to přehánět, pořád do sebe něco dlábíme, tak jsme permanentně přežraní... 😝 😝 😀 No a bude tady novej rok... uteklo to jako voda!!!!

Tak Vám kočky přeji do Nového roku s 11 na konci jen to nejlepší, hlavně spoustu štěstí a pevné zdraví, ať jste spokojené, Vy i dětičky, ať už ty na světě nebo ty v bříšku, ať se daří jak Vám tak celé rodince a ať se máte co nejlépe!!!!

lenajsek
autor
30. pro 2010

@daisy14 Dáši, to je fajn, že jsi odpočívala... mimi zase ale řádí? To mě mrzí... vydrž, už se to blíží... 😉 A čtu, že manžílek předělával doma nábytek, aby bylo mimi kam dát... tak už to máte za sebou a vše bude za chvilku nachystáno... 😉 Oblečky už máš nějak po kupě, nebo ještě něco dokupuješ? A ostatní výbavičku už taky tak nějak máš?
A Dorjan má Beri, my máme V-cross.
Jinak z mé zkušenosti a zkušeností i mých kamarádek, kdybych někdy zase chtěla koupit nový kočárek pro mimčo, tak jedině hlubokou korbu zvlášť a zvlášť pak sporťák. U těch trojkombinací nikdy nejsou sporťáky tak, jak by si člověk úplně představoval, většina lidí vybírá trojkombinace hlavně kvůli hluboké korbě a na sportovní nástavbu se už tolik nedívá... tak se podívej hlavně na tu, protože tu pak budeš vozit nejdelší dobu... mně na té naší vadí spousta věcí, hlavně se mi ale moc nelíbí... polohování je tam blbý, nánožník... spousta mamin pak nechává trojkombinace ležet nebo je prodává a kupují nový nebo ojetý jen sporťáky... tak to zvaž... 😉

Mějte se krásně, pěknýho Silvestra a do Novýho roku jedině tou správnou nohou! Všechny moooc zdravím!

beras
1. led 2011

Ahoj sluníčka 😀 všechny vítám v Novém roce 😀 .Leni super,že se Vaám v bytečku daří a můžete zvát hodně přátel a kamarádů.U nás s vánocema tak nějak podobně 😀 Tomík vletěl ke sromečku a drapl první dárek a on fakt byl jeho 😀 Největší úspěch doted má cd přehrávač FP.Už tady z toho někdy 😝 .Taky dostal interaktivní kostku na baterky a to je teda taky pořád v permanenci.No i když někdy uvažuju kdo ten dárek dostal jestli Tomík nebo berunka 😀 .Kolečka na písek ,tatrovku a lopatu má schovanou na jaro .Jinak už dávám Tomíka spát jen po obědě a ani tak tomu nedá víc jako hodinu.Ráno se vzbudí v sedum a po dvanácté nejpozději v půl jedné jde spát ale večer je po půl sedmé a putuje do postele a chrní jak špalek 😀 .Tak si víceméně nemám na co stěžovat 😀 Ted už mu konečně vylezly ty dva špičáky ale opravdu ho potrápily ☹ .Měl i teplotu a nekecám lezly skoro měsíc potvory jedny 🙄 Dáši já mám Dorjany.Jsem s ním spokojená .Jak píše Lenča ten sporták není u těch trojkombinací největší ale Tomík v něm do jara dojezdí a pak už kočárek stějně nebudeme potřebovat .Mám golfky a v těch už Tomík jezdil v létě při cestování na výlety a na nákup.Nechtělo se nám pořád skládat kočárek a taky v kufru je potřeba i místo na jiné věci a v pohodě.Pokud budeš chtít ještě něco vědět tak písni.Berunky jdu nasávat ,protože Tomík se večer budil boucháním petard tak jsem s ním byla zalezlá no a jaksi jsem ještě před půlnocí usnula 🙄 tak to máme nalito ted.Beuš už cucá rychlé špunty tak jdu na to.Mějte se krásně 😀

eliis
10. led 2011

Ahoj sluníčka, jak se máte v Novém roce? Snad se vám daří výborně.
U nás svátky proběhly celkem v klidu. Tadeášek byl ze všech dárečku nadšený a strašně se mu líbil stromeček. Největší radost měl samozřejmě, když se mu podařilo z něj něco urvat. Z toho důvodu jsme stromeček odstrojili hned na Nový rok. Jinak dárečku dostal tolik, že bych je asi ani všechny nevyjmenovala.....a pokojíček je k prasknutí 😝 . Silvestr jsme trávili s manžou doma...nechtěli jsme dávat malého někde na hlídání. Abych řekla pravdu, tak mi ty večírky ani moc nechybí. Co 14 dní chodím s kamarádkama na víno a to mi stačí. Do toho 1x někdy 2x týdně cvičení, různé návštěvy...a tak jsem někdy ráda, že jsem v klidu doma.
V pátek jsme byli s malým na očkování - spalničky. Zvládnul to skvěle a ani nezaplakal. Jen se na sestřičku zamračil. Zítra jdeme na kontrolu na oční, tak doufám, že ho nebude chtít doktorka rozkapat....pro dospělého je to nepříjemné, natož pro tak malé dítě, které to ještě nechápe.
Jinak se nám tlačí první stolička. Jeden hrot už je venku. V noci se někdy budí, ale naštěstí je bez teplot. V sobotu se malému rozjela rýma a trochu kašel. Snad to bude v pohodě. Jen mám strach z toho očkování....v pátek byl naočkovaný a v sobotu onemocněl. Mám raději zavolat dokorce? V pátek se mě totiž ptala, zda je zdravý..jenže to mu ještě nic nebylo.
Tadeášek je čím dál tím živější. Ani minutu neposedí a tak jsme stále v pohybu. Když ho to doma nebaví, tak mě vezme za ruku a táhá mě k hlavním dvěřím a říká papa....brrrrmbrrrrm. Na návštěvě u mých rodičů mi dokonce donesl svoje rukavice a bundu a chtěl jet autíčkem papa. Zabavit ho je někdy nad mé síly. S hračkama si hraje chvilku a pak mě neustále pronásleduje.
Beri, malý už spí taky jen 1x, ale spí teda mnohem déle než Tomášek. Ráno vstane v 6:30, spát jde v 11:30 a spí tak do 14 někdy 14:30 a večer chodí spát kolem osmé. Je pravda, že v to poledne se tak po hodince a půl vzbudí a sám už ležet nechce. Tak si k němu lehnu já nebo manža a spí další hodinku. Noci jsou u nás všelijaké.....celou noc bez zamrčení ještě nespal. Snad se toho taky dočkáme 😉 . Super, že měly dárečky úspěch a Tomášek si s nima hraje. Kdy přidáš do alba nějaké fotečky? 😀
Leni, je fajn, že jste v bytě spokojeni a dobře se vám bydlí. A Lukášek už spinká sám v pokojíčku? Já to plánuji tak až bude mít Tadeášek dva roky. A to rovnou do postele se zábranou. Jinak máte krásné fotečky s narozenin. Moc vám to na nich sluší a vypadáte spokojeně. Snad se oslava vydařila a Lukášek byl spokojený.
Jiti, dneska máš velký UZ, tak držím pěstí, aby se mimi ukázalo v plné kráse a konečně vás nechalo nakouknout mezi nožky. Samozřejmě držím pěstí aby bylo vše v pořádku a mimčo bylo zdravé. To je to nejdůležitější. A jak se jinak cítíš? Co bříško, už ti roste?
Dáši, jak se máš ty? Snad ti ležení pomáhá a bříško moc netvrdne. Dívala jsem se do tvého alba a máš nádherné bříško. Drž se a odpočívej.
Zdravím i ostatní sluníčka a ještě jednou vám všem přeji vše nej nej do Nového roku.
papa

jitulik24
10. led 2011

Ahoj holky, tak jsem z toho ultrazvuku celkem zklamaná .Pohlaví samozřejmě nevíme . Mimi je o 4 dny větší, takže se mi TP posunul na 23.5. Bylo tam něco špatně vidět u srdíčka, tak jdu za dva dny dr. který je na tohle specializovaný, jen tak pro jistotu. A za tři týdny jdu znovu na tento velký ultrazvuk aby vše dr. zkontroloval, protože byla špatná viditelnost a mimi bylo docela špatně natočené. No co nadělám, asi budu první těhulka, která i když by ráda znala pohlaví, tak ho prostě znát nebude . To jsem se těšila, jak budu nakupovat oblečení na mimi, tak zase nic. Taky jsem dnes byla u svého gyndaře, jen zkontroloval čípek, ten naštěstí drží, tak alespoň to mě potěšilo 🙂.

moncato
11. led 2011

Ahoj holky.........dávám vědět, že žiju...i když to asi víte poněvadž zřejmě vidíte na FB jak tam buřím ty hry co mi nedají spát..... 😀
Včera jsme byly na prvních psychotestech, kvůly té adopce......tak dávám vědět, že to snad dopadlo dobře i když jsme jako ještě na začátku........příští úterý jdem na další.......pak nás čeká přípravka...tzn....sezení s budoucíma adoptivníma rodičema a posezení s pánem který doma jedno adoptované dítě má...(zahrnuje to takové témata, jako že nám budou psychologové radit jak zdělit dítěti, že není naše biologické apod.).....bude to od rána až do 5 večera...tak jsem docela zvědaví....
Jinak otázky byly hodně osobní (ohledně sexu a všeho možného), ale s tím se musí počítat.....dokonce jsme i kreslili...a to byla docela velká sranda, protože jsme museli sedět s manželem každý jinde a měli jsme nakreslit strom...oba jsme nakreslili jabloň a oba ze sedmi jablíčkama...tak paní psycholožka docela koukala, ale myslím, že jí to pobavilo...co to znamená však nevíme....pokud zvládneme i tyto testy půjdeme na poslední pohovor...a pak čekáme na výsledky jestli jsme prošli........ a plus ještě návštěvy kojeneckých ústavů a na to se netěším.....jak tam budou ti bobci malý bez mámy a táty.. ☹ ...........manžel říkal, že si je budu určitě chtít schovat do tašky, jak mě zná...... pak pro změnu čekat zřejmě do dvou let........na osudný telefon.....jestli na nás někde čeká miminko........... 🙂

Uvidíme co bude.......držte palce hlavně ať nám víde aspoň adopce........... 🙂
Pozdravte dětičky......zatím papa 😵