= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
24. srp 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 33tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1480g
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 31tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, mimi už 1400g, 30/9 KO ve FN OL., od 3/9 nástup na MD
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 29tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK, od 3/8 na PN, 31/8 KO
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 28tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, 15/9 KO, od 28/9 nástup na MD

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI, bohužel ZT, je nám to moc líto :(, držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat, čeká na konzultaci v R.
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!

lenajsek
autor
24. srp 2009

Beri, kdy jdeš na další KO? A už za chvilku půjdeš na MD, co? 😉 A Eli, Ty máš kontrolu kdy? 😉

jitulik24
24. srp 2009

Ahoj holky, přemýšlela jsem nad tou změnou a rozhodla jsem se takto: jakmile dostanu první MS, tak si vezmu clostilbegyt a 10 den naklušu do CARu na ultrazvuk. Pokud s tím bude mít doktor nějaký problém, tak okamžitě odcházím do Reprofitu. Doktorovo jednání jsme řešila s pár lidmi a všem přišlo značně divné. Co se týče mého šéfa, tak se s ním nebavím, prostě ho přehlížím. U nás v práci to všichni vědí, že jsem přišla o miminka a že chodíme na IUI, řekla jsem jim to sama. Nejvíc mě ale dopálilo to, že to říká cizím lidem, kteří mě znají od vidění. Někteří lidé si nevidí ho huby 😠

wikky
24. srp 2009

Ahojky sluníčka,
když budete mít chvilku čas,pošlete prosím Tadeáškovi hlas 🙂 🙂 🙂
http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/galle...

beras
24. srp 2009

Ahojky sluníčka 😀 lenajsku na kontrolu jdu ve čtvrtek.Mám dojem,že odted už budu chodit co čtrnáct dní.Měla jsem dnes pracovní dopoledne.Převlíkala jsem,prala a umyla okna. 😀 Miminko krásně spinkalo a ted ho musím nechat protáhnout.Nožku má pod žebrem a nemůžu ho vyštouchat 😀 😀 😀Beruna šla ven tak já odpočívám u netu.Šári hlásek už jsem poslala 😀 😀 😀

lenajsek
autor
24. srp 2009

Šári ahojky, hlas jsem poslala, malej je kouzelnej. 😉 Jen jsem se dívala, že se jmenuje jinak než Ty? Nic mi do toho není, jen jsem to nevěděla. 😉
Jiti, tak uvidíš, jak to bude, snad to tentokrát už bude fakt v pohodě a podaří se to... 😉
Beri, Ty jseš fakt akční. Neumývala jsi náhodou už na PN okna jednou, ne-li víckrát? Nestačí to už? 😀
Tak snad se mimčo posune trošku jinak, aby nemělo nožku pod žebrem.
Jinak já pořád cítím pohyby spíš dole, tak mám mimčo asi hlavou nahoře nebo je nabok, tak snad se otočí hlavou dolů.

beras
25. srp 2009

Ahojky sluníčka 😀 😀 😀 lenajksu já jsem magůrek a okna umývám každej měsíc. 😀 😀 😀 Mám krátky záclony a někde vůbec a hlavně od cesty jsou ty okna fůůůj.Ještě tady na drátech seděly vlaštovky a komplet zes.... beruně okno v pokojíku 😝 Jsem profi uklízečka 😀 😀 😀 .Dnes nebudu dělat nic kromě vaření.Ale mám tucha,že to nevydržím 😀 Ještě,že tady mám tu pubertačku bláznivou která mi to tady spestřuje originálníma nápadama 😝 až se kolikrát nestačím divit.Zdravím všechny sluníčka co nakouknou 😀 😀 😀

lenajsek
autor
25. srp 2009

Beri, Ty jseš fakt nezmar. 😝 😀 Vlaštovky, jo? No jo, co naděláš.. za chvilku se ani nenadějem a frnknou pryč... toto fakt letí.
Berunce za chvilku končí prázdniny, co? Kdy jde vůbec do školy? Prvního mám pocit, že je v úterý?
A pobav nás, co má za originální nápady?
Já dneska budu dělat bramborový knedlíky plněný švestkama, ale budu je dělat do zásoby, dám je do mražáku. Myslím, že se v zimě budou hodit. 🙂
Dneska mi přivezou povlečení a fusak do autosedačky a další věcičky, tak se moc těším. 🙂
Všechny zdravím, krásnej pohodovej sluníčkovej den! 😉

beras
25. srp 2009

Leni jdou příští úterý a mě už je ted smutno za ní. 😢 Sama vím jaký to bylo vždycky ke konci prázdnin.Sláva těhu hormonkům 😀 😀 Tak já vás teda pobavím.Už jen to,že když chtějí jít ven tak žádny já jdu pro toho a toho at jde ven.Pěkně se veme mobil a volá se jestli jde ten dotyčnej ven 😲 Tak včera jí volal kamarád tady od nás jestli jde ven.Tak teda jo.Ještě od toho kamaráda bydlí vedle nás jeho sestřenice.tak trojka jako vyšitá.Jsou stejně staří a chodějí spolu do třídy.Za hodinku doletěla ,že bude u toho kamaráda spát 😲 😲 😲 Tak hledím a říkám cos říkala? 😲 No když jsem řekla at na to zapomene tak v tu ránu jsem v jejích očích snad musela být za semetriku a úplně děsně nemožnou matku 😠 Odpoledne už si na mě vzala i kámoše. 😀 No zase neuspěla tak jí říkám,že jsem o tom řekla tatínkovi a ten řekl jestli je normální.Manžel nebyl doma tak jsem jí řekla ,že se sní o tom už nebudu bavit a at jde za tatínkem,že jí to řekne sám.Šla teda za ním a prej,že mamka to nechává na něm. 😀 No samo jí to manžel nevěřil ale co?Oni nechtěly spát ve staně nebo u nich doma.Ale dělají doma novou střechu a mají to zakryty folií a prej budou spát tam.No majngot holky jestli tohle je začátek puberty a bude trvat do 20 ti tak mě asi omeje.Já jsem měla pubertu docela klidnou ale to bude asi spíš nějakej špatnej gen po manželovi 😀 protože ten je v pubertě ještě někdy ted. 😀 😀 😀 😀

lenajsek
autor
25. srp 2009

Beri, no tak to je síííla... 😀 A jak to teda dopadlo? Nakonec tam nespala, doufám... ještě pod nedodělanou střechou, no pomooooc.... 😝 😀
Přeju pevný nervy, i když, ty budem za chvilku potřebovat asi všechny, co? 😖 😀 😀

beras
25. srp 2009

😀 😀 No samo,že nespala.Můj brácha si z ní ještě dělal srandu,že maminka bude prát ráno spodáry 😀 😀 😀 Fakt nápady za všechny prachy 😝 😝 😝 Dnes prej má být krásnej teplej den .No nevím tady to teda zatím tak nevypadá a teplo vypadá taky jinak. 😀

lenajsek
autor
25. srp 2009

😀 😀 . Tady je vedro, ideální na koupák, ale manžel má dneska vyjímečně tréning, měl mít zítra, ale má dneska, tak se odpoledne pojedu mrknout za kamoškou do vedlejší dědiny a projdem se s jejíma psama... nějak mi z toho domácího prostředí začíná hrabat...

lenajsek
autor
26. srp 2009

Ahoj sluníčka, kdepak se dneska touláte? Asi venku, když je tak krásně...
Mně nejak pobolívají průdušky, tak dnešní plán koupák padá a piju průduškový čaje s medem... snad to přejde.
Jak se máte? 😉
Všechny mooc zdravím!

lenajsek
autor
26. srp 2009

Bohunko, jestli se někdy sem díváš, písni, jak se vám daří, jestli jste už doma, nebo ještě v porodce? Moc vás zdravím!
A jak se máte ostatní těhulky, snažilky a maminky? 😉

eliis
26. srp 2009

Ahoj holky,
jak se máte? Doufám, že si užíváte těch posledních pár slunečních dní. U nás je tada pěkné horko.... Včera měl manža akci z práce (beach volejbal), tak bylo super. Seděla jsem pěkně ve stínu a smála se těm kreacím co tam kluci a jejich drahé polovičky předváděli. Příští rok už budu hrát taky, tak se těším. Sport mi v těhotenství fakt hodně chybí. V pondělí jsme jeli do toho Jičína a už máme objednaný kočárek. Nakonec opravdu vyhrál ten černý. Měl by příjít do 14-ti dnů, tak se nemůžu dočkat. Taky už jsem nakoupila věci do porodnice a pár drobností pro mimčo - deka do kočárku, fusák, rukavičky.....jen mi chybí ještě fleesové čepice, bavlněné rukavice do porodnice - aby se nepoškrábal, ještě jedno kojící pyžamo a jedna kojící podprda. Pak už to jen všechno vyprat a nachystat. Dokonce jsem si objednala přes švagrovou aviváž z eurony - Baby Land. Kamarádka jí má a to prádlo tak kráááááásně voní, že jsem neodolala. Jaký budete používat prášek na praní??? Já jsem uvažovala nad Lovelou.
Beri, taky gratuluji ke koupi kočárku. Ani se nedivím, že s nim Berunka jezdí. Jak se znám, tak budu dělat úplně to samé. Jen ho asi nechám u mamky doma. Sice je to jen blbá pověra, ale co kdyby mi to fakt přineslo smůlu.... Jinak s těma oknama před tebou smekám. Ty jsi fakt asi uklízecí maniak. U nás myje okna manža a to asi tak 4x až 5x za rok. To jsme ale ostudy,co? Vidím, že jsi pracant, ale měla by ses šetřit a neskákat po oknech. Někde jsem četla, že se v těhotenství okna umývat nemají. NO Berunka má fakt úžasné nápady. Spát pod nedodělanou střechou....to může napadnout jen puberťáka 😀 .
Leni, tak to je fajn, že jste si to s manželem na chalupě užili. Je pravda, že už takových příležitostí bude málo. Ale i tak se na to období strašně těším a kdyby to šlo, tak posunu čas dopředu 😀 . Hm, ty bramborový knedlíky bych si dala. Určitě se ti povedly. A co věcičky pro mimi, přivezli ti je? Musím se mrknout k tobě do alba, jesti tam něco náhodu nepřibylo 🙂 . Já jsem ještě nové věci nenafotila, ale dnes to napravím. Snad už je ti lépe a čaj na průdušky pomohl. Mě zase od neděle pobolívá v krku a k tomu se přidaly zuby. Snad to brzy přejde a nebudu muset jít k zubaři. Jinak KO mám 3.9.

eliis
26. srp 2009

Leni, tak už jsem se podívala a opravdu jsi nakoupila krásné věci. Ta hračka na kočárek je Lamaze? Aspoň mi jí připomíná....

lenajsek
autor
26. srp 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 34tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1480g, KO 27/8
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 31tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, mimi už 1400g, 30/9 KO ve FN OL., od 3/9 nástup na MD +KO
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 29tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK, od 3/8 na PN, 31/8 KO
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 28tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, 15/9 KO, od 28/9 nástup na MD

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI, bohužel ZT, je nám to moc líto :(, držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat, čeká na konzultaci v R.
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!

lenajsek
autor
26. srp 2009

Ahojky...
Eli, u nás je taky šálený vedro, a šílený dusno, mám pocit, že vůbec nemůžu dýchat.
Průdušky pořád trochu bolí, koupila jsem si Vincentku tak popíjím, a ptala jsem se v lékárně, jestli můžu v těhotenství Hedelix sirup, že mám načatej doma, tak mi lékárnice řekla, že jo. Tak jsem si nic jinýho nekupovala. Přijdu dom, přečtu si příbalovej leták a tam je napsaný, že v těhotenství se Hedelix nesmí. Tak oni jsou fakt jak praštění všichni. 😠 Kdyby to řekla rovnou, tak si koupím něco na odhlenění v té lékárně, takhle tam musím ještě jednou. 😠 Fakt kdyby měl člověk bezmezně věřit všemu, co se dozví od lékárníků nebo dr, tak nevím...

Eli, tak příští rok už budeš hrát taky, to bude fajn. Mně sport ani nějak nechybí, já nejsu sportovec, jen mě štvou ty vedra, že se člověk hned zpotí, jak svítí slunko mě začne bolet hlava a celkově se mi udělá šoufl, tak se těším jak začne podzim, že bude snad trošku líp. No a na příští rok samozřejmě, na jaro, jak už nebude zima a budem jezdit s kočárkem po zámeckým parku, i když i v zimě to bude mít svoje kouzlo, až na tu kosu.
Týjo, Ty už toho máš... 😉 Pěkně, pěkně...
Ohledně pracího prášku to mám vyřešený tak, že koupím Persil Sensitive, kamoška co má mimčo s ekzémem ho používá a naprosto v pohodě. Lovelu koupila a myslím ji použila jednou, že malej je na to alergickej a navíc to prý fakt nevypere skvrny, je to jen reklamní tah. A druhé kamošce dětská dr. dokonce řekla, že není pro mimča vhodná vůbec, což teda nechápu, proč se na ni dělá tolik reklamy... 😠 ☹
Takže já koupím ten Persil Sensitive už z toho důvodu, že mám hodně věcí z bazárků nebo použitých a to by se mi v Lovele prostě nevypralo. A asi ani Lovelu tím pádem kupovat nebudu. Jediný co přemýšlím, jestli koupím ten Persil tekutej, nebo v prášku. Mám pocit, že ten tekutej by byl lepší, bo se líp rozpustí.
A aviváž používat nebudu vůbec.

Už se taky těším jak začnu postupně prát a žehlit... mám ještě něco v plánu objednat přes netovej bazárek, jako oblečky, pak ještě nějaký ty rukavičky taky do porodky a nějaký pěkný kalhoty s mikinkou, a mělo by to být tak nějak všechno. Stejně to pak člověk dokupuje postupně, podle toho co zjistí že se nejvíc používá a jak je mimčo velký a jak roste... zlatej internet. 🙂

Nám ještě z těch větších věcí chybí postýlka+matrace, monitor dechu (chci ho pořídit, pro klidný spaní, ale asi deskovej), digitální teploměr, odsavačka hlenů, ten kyblík na koupání (určitě z MMB), prostěradla do postýlky, něco proti tomu pročůrání (co budete používat?), osušku a žínky, kolotoč nad postýlku...
a pak nějaký drobnosti jako nůžky, hřebínek, jednorázový přebalovací ty čtverce bo co to je, ještě nějakej ten olejíček a krém, ještě nějaký vlhčený ubrousky, ušátka...
no a pak věci pro mě jako kojící podprsenky, kojící noční košile a věci do porodnice, ty vložky, jednorázový kalhotky a já nevím co je vše na tom seznamu...

Jo holky, co odsavačku na mlíko? Já furt přemýšlím, jestli ji koupit už teď a nebo počkat po porodu... ale zase jsem četla názory, že se může hodit už v porodnici...
A jestli budete kupovat, tak jakou???
To stejný lahvičky... budete kupovat dopředu, nebo ne? Jednu aspoň by člověk asi měl mít, že?
A sterilizovat budete normálně v hrnci?

Eli, k těm oknům, nejste vůbec ostudy, já se přiznám, že umývám okna jen dvakrát ročně... 😖 😀 😝 Bych to tady ani neměla psát... děs, co? Takže já jsu proti vám obrovská ostuda. 😉
A o zubech mi ani nemluv, pobolívají mě dva zuby, vpravo nahoře i vpravo dole, budu tam muset naklusat. Minule jsem se až divila, že mi nic nevrtala, tak teď už to bude nutný. Radši dřív, než později.
A díky za pochvalu věciček, taky se mrknu do Tvýho albíčka. A hračka není Lamaze, je to Canpol Babies, stála myslím míň jak Lamaze hračky, 119,-. Je sice menší, ale nevadí. Ty Lamaze jsou hrozně drahý...

Tak jsem se zase rozepsala, se omlouvám... 😉 🙂

Krásnej pohodovej večer přeji, zítra tady budu až odpoledne, jedu na srazík do Vyškova a pak snad už konečně do té porodky na prohlídku... uvidíme.
Mějte se krásně!

lenajsek
autor
26. srp 2009

Eli, gratuluji ke kočárku! Tak to je fajn, že už je objednaný a 14 dní je pohoda. 😉
A věcičky moc pěkné.. chtěla jsem se zeptat, co to je ta věc s tou gumovou hadičkou? To je na soplíky?
A ty ušátka to jsou nějaký speciální pro miminka, jo?
Taky budu muset začít pomalu nakupovat tyhle věcičky...

eliis
26. srp 2009

Leni, no to s tou lékárnici je fakt hrozné. Vždyť tam je od toho, aby nám poradila....ach jo, je lepší si to vždycky asi ověřit. Snad se ti už udělá lépe a Vincentka ti pomůže. Ty zuby jsou blbé. Snad tam nebude žádný kaz a brzy se nám uleví. Jinak na podzim se taky těším. Jsem lev a léto normálně miluji, ale v těhotenství to nic příjemného není.
S tím práškem si to teda ještě rozmyslím. Zítra jedu do OV, tak se chci stavit do Tesca a koupit už něco. A asi koupím gel, myslím si, že je lepší. Hlavně když chceš něco vyprat na nižší teplotu, tak se nemusím bát, že zanechá skvrny jako klasický prášek. Aviváž jsem původně taky nechtěla kupovat, ale ta známá v ní právě prala věci pro mimi (které se narodilo teď v pondělí) a taky jí používala u prvního dítka. Já myslím, že Eurona má nezávadné a přírodní preparáty, tak snad to malému nebude vadit. Když jo, tak to budu muset pak všechno přeprat znovu.
Z výbavičky ti toho taky už moc nechybí. Já jsem právě ty drobnosti pro mimi + komplet věci do porodnice dokoupila v to pondělí. Už jsem to chtěla mít z krku a teď se začnu věnovat výzdobě kolem postýlky a komody s přebalovákem.
Děkuji za pochvalu věciček. Ta "věc s gumovou hadičkou" je odsávačka do nosu. Je to ta úplně obyčejná, ale já si myslím, že na začátek to stačí. Když bude malý hodně trpět na rýmu, tak pak pořídím tu na vysavač. A ty ušátka jsou upravené speciálně pro malé děti, aby jsme je náhodou při škubnutí nepíchly. DAjí se koupit téměř ve všech obchodech. Já jsem je dokonce kupovala u Hrušky 😀 .
Odsávačku na mléko jsem taky ze začátku chtěla kupovat, ale pak jsem si to rozmyslela. Náhodou bud jedná z mála, co nebude mít mléko a budou to pak vyhozené peníze. V porodnici ti odsávačku půjči a po příjezdu se dá sehnat kdekoli. Já si budu kupovat takovou tu s tím balónkem. Myslím si, že mi službu určitě uděla. Nechce se mi dávat zbytečně 1200 Kč za značku jako je Avent. Koupím si asi něco takového: http://www.promi.cz/detail.php?25018
Co se týče lahve, tak jsem si koupila jednu Aventku 260ml + savičku č. 1. Jedna si mysím na začátek stačí a vyvařovat budu klasicky v hrnci. Připadámi zbytečné kupovat sterilizátor.
Užij si zítřejší srazík. Já jedu zítra taky na prohlídku porodnice (teda pokud nebudou mít hodně porodů) a hned při té příležitosti navštívim tu kamarádku - rodila ve stejné nemocnici.
Přeji hezký večer.

eliis
26. srp 2009

Jo a máš moooc krásné bříško. Já jsem tam taky přidala i fotky bříška. Ani se mi nechce věřit, že tak moc vyrostlo.

daisy14
26. srp 2009

Ahoj holky, všechny moc zdravím, maminky, těhulky skoroužmaminky i nás čekatelky 🙂
Koukám, že výbavičky pro mimča už připravené ve skříni, kočárky za humny a teď už se jen čeká a vybírá porodnice 🙂 jo tak to má být! Jak koukám v postupce na ty Vaše tt, tak budete rodit jedna za druhou 😀 to bude veselo.

Jinak já se konečně až dneska dovolala do R. (minulý týden měl prý dr. dovolenou a telefon nikdo nezvedal) a jsem objednaná na pokec až 6.10. 😒 To nevydržím! myslela jsem, že stihnem další pokus už začátkem října, ale takhle se to celé zas posune. No co nadělám, musím počkat.

tak se mějte moc hezky, zkusím Vás ještě dočíst a hlavně omrknout fotky co nového máte 🙂
Hezký večer.

lenajsek
autor
26. srp 2009

Eli, díky za info, já chci koupit odsavačku na vysavač asi rovnou, myslím že se nám určitě bude hodit a osvědčí se. A s tou odsavačkou na mlíko, taky asi počkám a pak buď koupím novou v lékárně, nebo objednám přes MMB použitou. Co kamošky psaly, tak se jim osvědčila páková Medela Harmony, ale dívala jsem se, že existuje třeba i zn. Farlin, kde je už zároveň i lahvička.
A s tím pracím práškem je asi fakt lepší koupit ten gel. Tak uvidíš, co nakonec koupíš.
Já se právě do Tesca moc často nedostávám, ale jak pojedem v Brně do Ikei tak navštívíme i to Tesco, manžel to holt bude muset přežít... 😀 a tam bych to vše nakoupila, ty dětský věcičky. Určitě to tam bude levnější, než někde ve specializovaným obchodě s dětskýma potřebama.
Tak snad se zítra do porodky podíváš, myslím na ty sály a pak si užij návštěvu kamošky. 😉
Díky za pochvalu bříška, Ty ho máš taky moc pěkný.. fakt to vyrostlo.. 🙂

Dáši ahoojky! No jo, letí to, za chvilku tady přibydou další miminka... 🙂 Je to stejně neuvěřitelný. A samí chlapáci. 😀
Jé, jdeš tam až 6/10? To je škoda, že tak pozdě, ale tím jak se v OL neordinuje každej den (myslím aspoň), tak se to asi prodlužuje, ty lhůty.. ☹
Ale nevěš hlavu, říjen je tady za chvilku a určitě to stojí zato počkat!!! Když jsi vydržela už tak dlouho... 😉
Moc Tě zdravím, jak se jinak máš? 😉

Přeji krásný večer a dobrou noc, mějte se fajn!

beras
27. srp 2009

Ahojky slunííííčka 😀 😀 😀 😀 .Tak hele předně ostudy nejste ale já jsem magorka na úklid 😀 😀 takže je to vykompenzovany.Však jak bude mimi tak toho času tolik nebude 😅 a samo,že v zimě je teda každej měsíc nešůruju to bych tam asi přimrzla. 😝 Takže dnes kontrola v pořádku.Miminko je dole hlavičkou a nožičky má pod žebrama takže jsem dnes jela v autě a ještě si mačkala pod tím žebrem at mě tam aspon nechá dojet,protože zrovna se potřeboval mladej pán protahovat.A jinak čípek se začíná ukázkově zkracovat.Takže minule jsem měla
CS O a dnes jsem měla CS 2.Porodní cesty uzavřeny a už budu chodit každý týden na kontrolu+ od příštího čtvrtka u dr ozvy.Dnes jsem šla ještě na krev na krevní obraz a protilátky.Jsem říkala dr. ,že ještě mi pořádně nedošlo,že jsem těhotná a už budu pomalu rodit. 😀 😀Já už čekám,že zítra dojde ta deka a mám vše nachystáno.No teda musíme ještě někdy smontovat postýlku,přebalovák do koupelky a manžel ještě má za úkol dát do pořádku koš na mimi.Musí ho trošku poopravit,protože už já jsem ho měla půjčenej po dvou dětech na berunu a po nás jich tam bylo dalších 5 z rodiny takže sem tam je prdlej ratan.Ale to neva mám na to ušitej potah z medvídkama a bude to cely zykryty.Odsávačku nemám .V porodnici když tak půjčejí a dá se koupit v každým obchodě,zdr. potřebách a nebo v lékárně. Dáši neboj uteče to jako voda.Já když jsem se tam loni objednávala tak 1.5 měsíce dopředu jsem tam radši volala.Ještě kuknu na vaše pupíky ,protože mě nikdo nechce věřit,že budu za chvilku rodit.Jsem jako trochu víc najezená čočky. 😀 😀

beras
27. srp 2009

😀 Tak já ten pupík mám jako eliss ale to až večer až jsem nafutrovaná. 😀 😀 Přesně jako první těhu .Doufám,že se na mě zase nějaká sestra v porodnici bude šklebit co tam ve tři ráno otravuju když mám pidi midi bříško. 😝

eliis
27. srp 2009

Ahoj holky,
Beri, díky, že si o nás myslíš, že nejsme ostudy. NO myslím si, že ti mimčo opravdu prospěje a nebudeš šůrovat 😝. Jsem ráda, že KO dopadla dobře. Prosím tě, co to znamená to CS???? Jsi šikovná, že už máš vše nachystané. Však už moc času nezbývá a je lepší to mít hotové dřív než se pak honit.
Dáši, věřím, že to čekání je nepříjemné a chtěla by jsi, aby se už něco dělo. Ale víš jak se to říká - kdo si počká, ten se dočká.
Leni, tak v tescu jsem dnes byla a jsou tam dost velké slevy na dětské zboží. TAk jsem tam hned dokoupila ty drobnosti - rukavičky, čepice.. a už mám VŠE. Ještě jsme se stavili v Hornbachu a koupili sadu samolepek na stěnu - krtečka. Původně jsme chtěli ty obrázky namalovat, ale nakonec jsme to vzdali. To si necháme až jak budeme budovat dětský pokoj. Takže už jen dáme dohromady postýlku, všechno vyperu a vyžehlím, nachystáme komodu s přebalovákem, navrtáme polici a hurá Můžeme rodit!!! 😀 Dívala jsem se dnes na ty prací prášky a na to základní vyprání jsem koupila tekutou 3L Lovelu. Pak se uvidí, co nám bude víc vyhovovat, ale určitě ten Persil sensitive vyzkouším.
Taky jsem se dnes byla podívat na ten porodní sál. No musím říct, že to tam zrovna nějak pěkné nebylo, tak ještě zvažujeme, zda neomrkneme druhou porodnici. Porodní sál by i ušel, ale ta místnost pro přípravu je hrozná. Mají tam 2 nadstandarty, kde bych se připravovala s manželem sama, nebo pak ještě 1 pokoj, ke je současně 5 rodiček i s doprovodem. No nedokážu si to vůbec představit....Tak ještě uvidíme.
Holky všechny vás zdravím a přeji dobrou noc.

lenajsek
autor
28. srp 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 34tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1480g, každý týden kontrola a pak už ozvy
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 32tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, mimi už 1400g, 30/9 KO ve FN OL., od 3/9 nástup na MD +KO
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 30tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK, od 3/8 na PN, 31/8 KO
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 28tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, 15/9 KO, od 28/9 nástup na MD

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI, bohužel ZT, je nám to moc líto :(, držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat, 6/10 bude konzultace v R. :o))
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!

lenajsek
autor
28. srp 2009

Ahoj sluníčka moje... jakpak se máte? 🙂 Krásný páteček přeji a pohodový víkend! 😉

Beri, gratuluji k úspěšné kontrole, taky nevím přesně co znamená CS, ale asi to bude něco s tím čípkem, že? By mě zajímalo, jestli mi ho dr. taky bude měřit, ale pochybuju.
Takže už se začíná zkracovat, tak ale snad to neznamená, že bys měla nějak rodit dřív, snad mimčo vydrží co nejdýl. 😉 A snad i ta krev dopadne OK. 😉
Je to fakt mazec, letí to jak blázen, není to tak dlouho co jsi stimulovala a teď budeš rodit... to je fakt něco. 🙂
Tak teď už fakt jen dolaďujete pár věcí, to je fajn. Ten koš manžel určitě spraví, bude fajn a ještě určitě poslouží. A už bude i postýlka, super. 😉 Nechceš Beri fakt něco vyfotit a poslat na mail? My jsme hrozně zvědavý holky... 🙂 A příští týden se na Tebe moc těším. 😉

Eli, dorazila bys taky?
Jen v kolik teda hodin, jak to vidíte?
Šári, už jseš zdravá? Snad jo...

Eli, to je super, že už máš vše, paráda. 😉 Já se do Tesca teď asi nedostanu, tak nevím, jak tam ty slevy budou ještě dlouho. Ale objednala jsem něco ještě z netovýho bazárku, tak by to mělo přijít příští týden. Jak to vše budu prát, tak si to pak ještě překontroluju, co mi chybí a dokoupím.
A Lovelu asi fakt kupovat nebudu, rovnou koupím ten Persil Sensitive, ten gel, mám nějaký kupöny na slevu do DM drogerie, tak to koupím tam. Začala bych pak už pomalu prát, už se těším. Snad to nevadí, že bych prala na začátku září, snad se do listopadu nic nestane, ne?
A taky budeme v našem pokoji malovat, už máme děsný ty stěny, jak tady pak bude postýlka, tak to je bez šance. A obrázky na stěnu chci nějaký udělat ubrouskovou technikou, asi se do toho o víkendu pustím, možná ještě dneska odpoledne. Uvidíme, jak to dopadne. 🙂 To bych pak na zeď nad postýlku už nic nelepila, nebo jen nějaký malý obrázky. Spíš bych šla do těch obrázků, co se dají na zeď pověsit, než nalepit... aby se pak nestrhla omítka.
A to je super, že už máte takhle taky vše nachystaný... teď snad bude hezký počasí, že bude prádlo hezky schnout...
Holky, budete prát nebo jste praly asi komplet všechno, že? Přemýšlím, jestli mám prát i tu španělskou deku do kočárku? Když je úplně nová?

Eli, takže jste taky byli v porodce na čumendu, jo... my včera nakonec taky, konečně jsme se tam dostali.
Takže tam kde jste byli, je "hekárna", jak se té přípravně asi říká, a pak jedej porodní sál, jo? No týjo... To bych se asi fakt šla podívat ještě jinam, kde to je víc intimní a jsou tam porodní boxy, kde se člověk připravuje a tráví tu první dobu porodní sám s doprovodem.
My jsme byli v brněnské porodnici Milosrdných bratří, nepatří to do fakultní nemocnice. Jsou tam 4 porodní boxy, kde se právě rodička připravuje a tráví první dobu porodní sama s doprovodem, sice byly wc na chodbě a sprchy taky, ale jinak to tam bylo takový příjemný, intimní prostředí, sice vybavení starší, ale působilo to na nás fajn. Až na to šestinedělí... pokoje po třech, záchody a sprchy pro dva pokoje, to by ani tak nevadilo, ale co mě dost odrazuje, jsou návštěvy možný jen na chodbě. Mimča mají sice ty pojízdný postýlky, ale nějak si nedovedu představit, že bys tam návětěvy trousily a já s mimi seděla na chodbě, kdy bych třeba chtěla odpočívat a ležet v posteli...
Proto se chci jít podívat ještě do jedné porodnice, do Bohunic v Brně, ale tam už manžel se mnou jít nechce, tak možná tam půjdu sama, nebo s kamoškou. Ještě to chci porovnat.
Ale nakonec si říkám, hlavně, aby bylo vše v pořádku a mimčo zdravý, že ostatní věci jsou celkem nepodstatný...

Eli, a kde jste byli v porodce a kam se chcete jet ještě podívat?

Beru, a Ty budeš rodit kde?

Evi, Tobě dneska začíná 30tt, to je něco... 🙂 Co Ty, už taky vybíráš porodnici?

Kočky, mějte se krásně, všechny moc zdravím.. mšě skolilo nějaký nachlazení, asi z minulýho víkendu, jak bylo to prudký ochlazení, bolely mě průdušky a bolí pořád, tak piju Vincentku a jitrocelovej sirup, ten teda od včera... snad to bude brzo dobrý. Do toho to vedro... No, nic moc.
Tak snad vy jste v pořádku.
Opatrujte se a mějte se fajně!

evik80
28. srp 2009

Ahoj sluníčka, musím Vás alespoň pozdravit před víkendem. Nějak to tady teď flinkám. Jsem teď docela aktivní a tak si doma dodělávám co bylo potřeba udělat (pořádek ve spižní skříni a jiné resty).
Zběžně jsem přehrkala příspěvky a vidiím, že už jste všechny připravené. Mně ještě chybí kosmetika a věci pro mě do porodnice. Zovna dnes spekuluju co za kosmetiku koupím. Včera v předporodním kurzu doporučovala PA Eone, Weledu nebo Nobilis Tilia. Zatím se mi líbí přírodní kosmetika od Eone, tak do to ho asi půjdu. Dnes mi přišel kojící polštář, povlečení a nějaké drobnosti. Ozák mi pořád tvrdí, že už jsme tak 5 týdnů ve 29. týdnu a že to vůbec neutíká. Mně ten čas přímo letí.

Leni, Elis - musím Vám pochválit bříška, jsou ukázková. Možná se donutím pupík taky vyfotit a dát na web. Ozák mi vyčítal, že málo dokumentujeme. Nějak nemám potřebu se fotit.

Šári, Tadeášek má samozřejmě hlas i od nás.
Beru, ty seš fakt hvězda. Já mám okna pěkně špinavý a chtěla jsem je umýt, ale Dr. mi to moc nedoporučil a kdyby je myl Ozák, tak by to asi zřejmě nebylo poznat, takže škoda času 😀 Říkám si, že jsou důležitější věci než čistá okna, sice bych se cítila líp, ale co nadělám.

Rádkyně moje, mám dotaz. Nemůžeme se doma shodnout na oblečení na zimu. Když dám mimču body, dupky a kabátek tak si myslím, že by mělo mít ještě nějakou kombinézu (fleese nebo tak něco). Ozák tvrdí, že pak stačí už jen fusak do autosedačky nebo do kočáru a deka v té naší velmi teplé vložné tašce. Co vy na to? Jak to máte vyřešené?
Největší strach mám z toho, že budu mimčo moc oblíkat a nebo málo.

Předem děkuji za rady.
Hezký den všem.

evik80
28. srp 2009

Ahoj Leni, to mě moc mrzí, že jsi nachlazená. To je opravdu nepříjemné v těhle vedrech. Medicínu máš navolenou dobře, takže to bude každým dnem lepší. Myslím na Tebe.

Já budu nakonec rodit v Olomouci (odříkaného chleba největší krajíc 😀 )

Myslím, že toho 8.9. budu moct dojet. Moc ráda bych Vás všechny viděla.