= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
11. říj 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 40tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, už se to blížííííí, moc držíme palce!!!
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 36tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 35tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, mimi už 1700g, od 28/9 nástup na MD, 13/10 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), v listopadu to vypadá na minimální stimulaci, moc držíme palce a hurá do boje!!!
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit),7/10 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 49 cm - moc moc gratulujeme!!!! 😉

lenajsek
autor
11. říj 2009

Hoj kočky, jen v rychlosti nakukuju, SMSku o Eliss a Tadeáškovi jsem dostala, tak chci moc pogratulovat, je to paráda!!!!! Snad budou oba brzo doma. Malej ať krásně roste a prospívá a ať jsou jedna velká šťastná rodinka!!! 😉

Beri, no týjo... mimčo už fakt ťuká na dveře a určitě tady bude co nevidět, moc na Tebe kočko myslím a moc držím palce!!!!

Jsu dneska už K.O., byli jsme ještě odpoledne v Brně na hokeji, tak jsme se vrátili docela pozdě, jdu hodit sprchu a do betle... zítra písnu víc.

Krásnou dobrou noc a třeba kdo ví, zítra nebo ještě dneska v noci bude další sluníčkový mimi?

Veru, díky moc za zprávičku a jestli máš na Elišku číslo, mohla bys jí prosím napsat že moc všechny gratulujeme? Díky moc!!!

Všechny zdravím, pááá!! 😉

lenajsek
autor
12. říj 2009

Máme další sluníčkové miminko!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵

lenajsek
autor
12. říj 2009

Včera psala Beri, že se narodil Tomášek, 11. 10. 2009 v 19.40hod, 3,27 kg a 47 cm...

Paráda! Beri, moc moc gratuluju, ať se má Tomášek čile k světu, ať jste oba dva v pořádku, brzo se dostanete domů a ať se mu na tomhle světě daří a líbí!!! Super!!!! 😵 😵 😵

lenajsek
autor
12. říj 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 36tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 35tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, mimi už 1700g, od 28/9 nástup na MD, 13/10 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), v listopadu to vypadá na minimální stimulaci, moc držíme palce a hurá do boje!!!
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit),7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 49 cm - moc moc gratulujeme!!!! 😵
Beras (Reprofit),11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!! 😵

lenajsek
autor
12. říj 2009

Tak Evi, už jsme tam jen my dvě kočko... 😕 😕 😀

lenajsek
autor
12. říj 2009

Tak jsem se teď od Beri dozvěděla, že ty bolesti co měla v sobotu a pokračovaly ještě v neděli, byla ledvinová kolika, tak to si chudák holka pořádně užila... ☹ ☹ ☹ Všechny moc zdraví, Tomulka že je hodnej, moc jí držím palce, ať je brzo líp a ledviny už netrápí...
Tak ji taky budu pozdravovat. 🙂

evik80
12. říj 2009

Ahojte sluníčka, speciálně musím pozdravit naše dvě čerstvé sluníčkové maminky.
Eliško a Beras, jsem moc ráda, že už máte miminka v náručí a že je vše v pořádku. Přeji Vám všem hodně zdravíčka a spoustu krásných chvilek s Vašimi princátky.

Beru, pořád mi nešly do hlavy ty tvoje strašné bolesti zad. Teď je záhada vyřešena. Zlobivé ledviny, to je teda pořádná smůla. Určitě sis tu smůlu už vybrala a teď už budeš pořád jen šťastná.

evik80
12. říj 2009

Leni ahojky!

Je to tak, teď už jsme čekatelky jen my dvě. Mně trošku o víkendu zatrnulo. Protože ze soboty na neděli v noci jsem měla docela silné bolesti břicha jako bych měla dostat MS. Nebyly to žádné kontrakce, prostě jen kontinuální bolest. A do toho jsem ještě trpěla s Beras. Padaly na mě chmury, bylo mi hrozně. Naštěstí už je to pryč.

Dnes na kontrole bylo vše ok. Byla jsem na prvním monitoru. Čípek už se začíná zkracovat, ale pořád je ještě dostatečně dlouhý. Miláček už je sestouplej hlavičkou dolů, takže za týden další kontrola. Když už se ty bolesti nebudou opakovat nějak výrazně tak by mělo být vše ok. Jinak kdybych špinila nebo něco, tak mám hned jet do nemocnice. Ještě jsem dokoupila poslední věcičky do tašky do porodnice, tak jsem hned klidnější. Teď už zbývá jen čekat.

Leni, doufám, že u Tebe je vše ok. Zítra máš kontrolu, tak přeji jen dobré zprávy.

lenajsek
autor
12. říj 2009

Evi ahojky! To je dobře, že na kontrole vše OK, tak snad mimčo ještě chvilku vydrží. Dobrý je, že se čípek začíná zkracovat, ale ještě že to není na porod, tak fajn. Takže jsi dneska slyšela srdíčko mimi, jo? Tak fajn. Já ho možná uslyším zítra, pokud mě sestřička dá na monitor.
Super, že už máš věcičky do tašky... já to musím pokoupit vše tento týden, abych taky byla klidnější...
Mimino se od včerejška hýbe tak silně, že jsem to ještě nezažila, kope mě do boku až mám pocit, že musí mít ty nožky bo co to je, mimo dělohu, jde to až skoro k zádům, tam přece tak na boku nemůže být děloha... 😝 😀 fakt něco. Doufám, že tím nenaznačuje, že chce ven... uvidím zítra, jsu fakt zvědavá. A zajímala by mě poloha mimi, bo někdy mám pocit, že mě kope už nahoře a někdy zase dole.. tak fakt by mě zajímalo, kde má hlavičku.

Evi, tak snad ty bolesti neznamenají nic hroznýho, je možný, že je to tím, že se čípek zkracuje? Drž se a dávej na sebe pozor, hlavně i na nachlazení, když má být teď taková kosa... ☹

Já ještě peru oblečky, ještě nemám vše, zítra bych to chtěla sfouknout všechno, pak vyžehlit a od oblečků bude klid. Pak ještě koupit tu postýlku s matrací, kyblík na koupání, odsavačku na nosík, věci do porodky, monitor dechu a snad to bude všechno...

Holky, jakej máte monitor dechu? Já pořád uvažuju jestli Nanny nebo Babysense, Nanny je super, že má 4 roku záruku, ale má jen jednu desku, tak by se pak asi musela přikoupit druhá a Babysense má zase 2 desky rovnou, ale nevím, jestli není lepší Nanny...

Mějte se krásně, pěkný den všem!!!

daisy14
12. říj 2009

HURÁ, OBROVSKÁ GRATULACE DVĚMA NOVÝM SLUNÍČKŮM! To nám ta zima pěkně začíná 🙂
Tak zbývají poslední 2, holky držte se, máte to za pár 😀

Teď koukám do postupky, že jsou tu 2 Tadeášci, 2 Tomášci a jen jedna hočička, to snad není možné 😀 samí kluci jako buci 😉

Tak se mějte hezky a opatrujte se, ahoj.

eliis
13. říj 2009

Ahoj holky,
konečně mám chviku čas, tak vám jdu napsat. Dočítat teď moc nestíhám, ale brzy to určitě napravím.
Hlavně bych chtěla pogratulovat Beras k Tomáškovi a popřát jim hodně zdravíčka. Snad mi Beri odpustí, že jsem jí nakonec opravdu předběhla. 😀
Jinak vám všem děkuji za gratulace k narození Tadeáška. V pátek 2.10. jsem jela poprvé na kontrolu do porodnice a hned si mě tam samozřejmě nechali. Měla jsem tlak 160/102, bílkovinu v moči a to se jim nelíbilo. Tak mě přijali na porodní oddělení a celý den chodili natáčet mimi a kontrolovat ten tlak. V sobotu ráno mě přeložili na gyn. oddělení, kde naordinovali léky a neustále měřili tlak. Poslali mě na oční vyšetření a v pondělí jsem dostala na 24 hodin Holtra (přístroj na měření tlaku). Musím říct, že se s tím fakt spalo děsně - co 30 minut se mi nafukovala ta manžeta. Hned v úterý dopoledně si mě zavolala doktorka, že ten tlak je fakt dost vysoký a že ani léky ho nedokáží srazit dolu a ještě k tomu se mi opět potvrdila bílkovina v moči - takže preeklampsie jak vyšitá!!! Z toho důvodu se prý rozhodli, že následující den těhotenství ukončí a tak mě hned přeložili opět na porodní. Musím uznat, že i když jsem někde v sobě tušila, že to tak může dopadnout, tak mě to celkem šoklo. Najednou jsem si uvědomila, že už zítra budu mít u sebe mimi!!!! No po přijmu na porodní mi doktorka oznámila, že už večer mi zavednou nějaký gel, který by měl připravit porodní cesty a ráno se začně vyvolávat porod tabletama. Když si mě večer doktorka zavolala, že mi ten gel zavede, tak zjistila, že už nic zavádět nemusím, že už jsem připravená - měla jsem spotřebovaný čípek. V noci jsem samozřejmě nemohla nervózitou moc spát a k mému velkému překvapení mi ve 4:15 ráno praskla samovolně voda. Voda odtekla a nic se dál nedělo. V 7 ráno přišel doktor a zavedl mi první tabletu, ale ta nezabrala, tak mi za 3 hodinky zavedl další. To už jsem cítila takovou velmi mírnou bolset podbříšku jako na MS, ale nic vím. Kolem 12 hodin, jsem se s por. asistentou dohodly, že mi udělá nálev a že se to tím možná rozjede. NO a ve 12:30 to začalo!!!! Bolest přišla hned po vyprázdnění, ale tak intensivní, že jsem z toho byla dost vedle a ještě k tomu jsem ty bolesti měla do 1,5 minuty. Bolel mě podbříšek, ale taky hlavně záda, což bylo fakt hnusné. Celou dobu jsem si myslela, že mi bolesti nastoupí pozvolna a né tak najednou. Vůbec jsem neměla šanci si mezi bolestma odpočinout. Vydržela jsem to tak asi do 14:30 a pak jsem řekla asistentce, že už je to maras, že jsem unavená a že cítím tlak na konečník. Tato informace jí dost překvapila, tak volala dokotra a ten mě vyšetřil - byla jsem už otevřená na 6 cm. Nejhorší bylo, že mi asistentka musela natočit mimi, tudíž jsem si musela sednout. Tak jsem se uvelebila na vaku a musela tam tak vydržet až do porodu, protože malý dost na monitoru padal, tak se to sledovalo. Kolem 15:30 jsme jeli na sál, ale nemohla jsem hned začít tlačit, protože malý se nějak zasekl, tak jsem musela chvilku počkat v dost děsné poloze, která tomu měla pomoct. Manža mi celou dobu držel sondu na břichu a když už malý hodně začal padat, tak se začalo tlačit. Musím říct, že to byl fakt mazec. Nakonec mě musela asistentka i nastřihnout, aby malému pomohla. Takže malý přišel na svět přesně v 16:00 ( po 3,5 hodinách od začátku bolestí - takže to byla svým způsobem rychlovka, ale dost intensivní) a když mi ho položili na břicho, tak to bylo to nejkrásnější co jsem zažila. Maminky se mnou budou určitě souhlasit. Po dvou hodinách nás převezli na oddělení šestinedělí a v neděli jsme jeli konečně domu. Malý i já jsem v pořádku, jen trochu bojujeme se žloutenkou. Dnes jsem byla s malým poprve v poradně a hned jsem si pobrečela. Kvůli té žloutence mu brali krev s hlavičky. Bylo to strašné....já jsem radši odešla do vedlejší místnosti, ale ten pláč byl hrozný. Ještě že tam byl se mnou manžel. Ve čtvrtek jedeme na očkování do porodnice a tam se uvidí, jak jsme na tom s tou žloutenkou. Snad se to zlepší a nebudeme muset zpátky do nemocnice.
Tak, to je asi v kostce vše kolem narození Tadeáška. Až bude víc času, tak vás dočtu. Jinak v albu už mám fotečky.
Mějte se zatím pěkně.

evik80
13. říj 2009

Ahoj Elis,
jsem moc ráda, že sis našla chviličku a napsala. Je super, že už jste doma a že jste v pořádku. Když tak čtu ty příběhy tak ta obava z porodu na mě doléhá čím dál víc. Ale to se nedá nic dělat, nějak se ten miláček ven dostat musí. Je fakt, že to byla rychlovka, ale myslím, že kdyby to trvalo třeba 10 hod, tak bys byla taky vyčerpaná a možná ještě víc. Seš šikulka, žes to tak krásně zvládla. Na té fotce vůbec není poznat žádná únava z porodu. Tak zaplať pán Bůh, že to tak dopadlo a už to máš vše za sebou. Teď už máte před sebou jen krásné chvilky s Tadeáškem.
Moc držím palečky, aby už byla žloutenka v pořádku.
Užívej si mateřství a moc ráda Tě tu zase uvidím.
PS: Tadeášek je moc krásnej. Je to šikulka. Jen tak dál.
Pa E.

lenajsek
autor
13. říj 2009

Ahoj sluníčka!!

Eli ahooojky!!! Ještě jednou obrovská gratulace, malej je kouzelnej, to je paráda, že to šlo docela rychle, někdy prvorodičky rodí i celý den, to musí být terpv mazec... s tím tlakem to je něco, ale hlavně, že to dopadlo dobře a malej je v pořádku!!! A Ty taky! Teď už máš tlak OK? Nebo ještě budeš chodit na kontroly?
S tou žloutenkou snad bude co nevidět pokoj, snad malej bude brzo OK.. to věřím, že to muselo být děsný, jak mu brali krev z hlavičky, ale co člověk nadělá.. držím palce, ať nemusíte do nemocnice. A těšíme se na další zprávičky o malým a o rodince, jak se vám daří... ať to krásně všechno zvládáte!!!

Evi, neboj, jak píšeš, nějak se mimčo narodit musí a určitě to dopadne dobře, uvidíš!!! Já ani strach nemám, já jsu naštěstí člověk, co když jde do tuhýho, nějak zapomene na strach a dopředu nad tím moc nepřemýšlím, prostě co se má stát, to se stane... a pokud bych byla vystreslá, tak bych si nic nepomohla... zatím mě drží nad vodou to, že se na malýho hrozně moc těším, a to ostatní si moc nepřipouštím. Já spíš přemýšlím, jestli vůbec zvládnu se o malýho postarat, abych byla dobrá máma, než ten porod... v tomhle jsu asi zvláštní.

MOc Ti všechny držíme palce, jdeš silná a statečná, tak porod určitě zvládneš. A víš, jak pak na sebe budeš pyšná, žes to dokázala??? 😉 🙂 🙂

Jinak holky, hlásím radostnou novinu, malej se nám přetočil a je hlavičkou dolů, huráááá!!! Tak snad už tek zůstane a nemusím řešit porod koncem pánevním nebo císařskej řez... mám hroznou radost.
Čípek jinak drží, dr. mi udělal stěry na streptokoka, krev je OK, tlak taky a měla jsem první monitor, tam taky vše v pořádku, tak to jsou dobrý zprávičky. 🙂 Příští týden znova monitor a pak myslím 27/10 další KO.

Krásný večer kočky, všechny moc zdravím a mějte se fajně!

Páá!

evik80
14. říj 2009

Ahoj sluníčka,

Leni, to jsem moc ráda, že se malý otočil hlavičkou dolů a je po problému. Teď už se určitě neotočí, je to velice nepravděpodobné. Leni, jak píšeš každá máme strach z něčeho jiného. Jedno máme ale všechny určitě společné. Obstojíme na jedničku!!

Dneska se mi jaksi nechce nic dělat, tak lenoším. Vyprala jsem jednu pračku a žehlila a víc už se mi dělat nechce. Dnes se jdeme mrknout do porodnice. Je to tam prý celé zrekonstruované, tak jsem na to zvědavá. Dnes už mi konečně přijede Ozák. Byl poprvé na služebce přes noc. Zvládla jsem to a ani mi nebylo moc smutno. Příští týden pojede znovu a pak do porodu už na noc nikam nepojede. Jsem moc ráda.

Hezký den všem.
E.

lenajsek
autor
15. říj 2009

Ahoj sluníčka!!!

Evi, určitě obstojíme, tomu věřím... 😉 🙂
Jak dopadla návštěva porodky včera? To je fajn, že už Ozák nikam nepojede. To je fajn, že Ti ani nebylo moc smutno, že ses nebála.

Já byla dneska na těhu cvičení, pak jsme probíraly porod, tak čím víc o něm slyším tím míň se bojím... u mě to funguje tak, že opakování je matka moudrosi a když se na to psychicky připravím dopředu, i na varianty co můžou nastat, tak pak se míň bojím. Holt musím být připravená, aspoň teoreticky, když je jasný, že na porod nikdy nemůže být člověk dostatečně připravenej.

Jo, jinak se nám už pomalu tenší seznam toho, co nakoupit. Včera jsme koupili v akci další plínky, taky podložku pod prostěradlo na ochranu matrace, v úterý jsem koupila digitální teploměr a odsavačku na vysavač na soplíky, vložky do porodnice...
Tak nám pro mimčo chybí už jen postýlka, matrace a kyblík na koupání, a pak ten monitor dechu. A pro mě do porodky asi ještě nějaký jednorázový kalhotky, jedna kojící podprsenka a bude to asi vše... 🙂

Postýlku koupí manžel příští týden, o víkendu budem malovat náš pokoj, tak pak koupí postýlku a rovnou namontuje. Já ji pak nachystám, dám do ní plyšáky co vyperu...
Taky jsem dneska vyzvedla vyčištěnej fusak s beránkem, ještě po nás, asi se v takové kose bude hodit. 🙂 Dneska jsem ještě vyprala další oblečky, čeká mě ještě jedna pračka, pak ještě přijde něco z laclíku a MMB a tím s oblečkama prozatím končím, do porodu. 🙂
Ještě umyju plastový hračky, vyvařím dudlíky a koupím ještě jeden latexovej... a myslím, že to bude vše. 🙂

Co Tobě ještě Evi chybí?

Všechny moooc zdravím, Dáši, jak Ty to máš, kdy jdeš na nějakou další kontrolu? Jak jste s dr. vůbec domluvení? Moc Ti držím palce!

A Jiti, jak Tobě se daří, už je líp?

Mějte se krásně berušky!!!

beras
16. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Berunky moje jsme od včera doma tak jen zatím v rychlosti.Příští týden bude mít manžel dovolenou ,takže uděláme i album s fotečkama tady na mk. 😀 Holky hrábla jsem si na dno a to fest.Zato Tomík nám to vynahrazuje a je zlatoulinkej bobek můj.Až bude víc času tak Vám vše napíšu co jsem zažila za hrůzu a bolest. 😝 😝 😝 Tím teda nechci strašit nastávající rodičky 😀 ale já musím mít opět něco extra.Celou dobu vše v pohodě a na sám konec málem katastrofa 😲 Mějte se sluníčka krásně.

lenajsek
autor
16. říj 2009

Beri ahoojky!!! Vítejte doma kočko, to věřím, že to muselo být hrozný, ale snad už bude jen a jen líp!!! Moc na vás myslím, jak se asi máte, snad dobře a snad Tomášek bude zlatíčko pořád... 😉 A na fotečky se moooc těšíme!!! 😉
Drž se, opatrujte se a zase brzo písni... samozřejmě, jak čas dovolí... 😉

Taky zdravím další novopečenou maminku Elis a Tadeáška a ostatní maminky, Evíka coby těhulku a ostatní sluníčka, Dášu, Jíťu a další... 😉

Krásný pohodový víkend, my zítra malujeme, tak jdu nabrat síly, sice bude malovat především manžel, ale i tak to bude náročný, ten úklid a odklidit spoustu věcí... a příští týden už asi koupíme postýlku. 😵 😵

Pááá sluníčka!

jitulik24
19. říj 2009

Ahoj sluníčka, nejprve musím pogratulovat dvěma novým maminkám. Takže Eliis a Beras, gratuluji a přeji miminkům v životě jen samé štěstíčko a zdravíčko.
Já jsem opět byla v nemocnici a opět s tím samým. Takže jsem byla akutně laparoskopicky operována, včera mě pustili domů. Jelikož tahle operace nijak neovlivňuje otěhotnění, tak ho máme povolené. Příští měsíc pojedeme do Fertimedu na IUI. Na neschopence budu asi tři týdny a pak se uvidí, jestli si jí protáhnu až do léta 😉
Eviku a Lenasku Vám se to krásně krátí, co nevidět budete mít miminka v náručí, hned bych s Vámi měnila. Já vím, taky se dočkám. Jsem plná optimismu a věřím, že tentokrát se to už podaří.

garnek
19. říj 2009

Ahoj holky,
moc gratuluji novým maminkám Beras a Elis a přeju jim i jejich chlapečkům co nejvíc zdraví a štěstí a všeho, co budou v životě potřebovat!!! 🙂
A koukám, že nastávající maminky se svědomitě připravujou a mají hnízdící období, tak jen tak dál 🙂

My se máme fajn, Tomi už bude mít za pár dní 1 rok, už skoro měsíc chodí a je to náš bobišek, no však to znáte, to nejkrásnější miminko na celém světě 🙂
Holky, mějte se fajn, já se zase někdy ozvu, pááá gábi

beras
19. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 opět jen v rychlosti ,protože za chvilku valím ještě jednou na sociálku a mezi tím musím nasosat miláčka a snad večer bude chvilka a napíšu víc. 😀 Udělejte kuk na zatím pár foteček a já pak budu dočítat. 😉

lenajsek
autor
19. říj 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 37tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 36tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, mimi už 1700g, 20/10 monitor

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), v listopadu to vypadá na minimální stimulaci, moc držíme palce a hurá do boje!!!
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit),7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 49 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit),11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!

lenajsek
autor
19. říj 2009

Ahojky sluníčka!!!! 😵

Jiti, to mě mrzí, že jsi znova skončila v nemocnici, ale snad teď po operaci bude jen a jen líp a už Tě to trápit nebude... držím palce. Tak ať jseš brzo fit a můžete se vydat na další boj!

Gábi ahojky, díky že ses na chvilku zastavila... dívala jsem se na fotečky na FB, Tomášek je krásnej, šikula, už je fakt velikej, toto letí... 🙂 Tak snad se máte fajně a vše je jak má být... 😉 Moc vás zdravím!
Jinak přípravy jsou v plném proudu, dneska manžel jel koupit postýlku a matraci, tak to večer namontujeme a zítra načančám... nebo možná ještě večer, nedá mi to asi... uvidím. 🙂
Ještě by mi měl přijít balíček z netovýho bazárku a jeden malej balíček z MMB s oblečkama a tím končím. Zatím. 😀

Beri ahooojky! Téda, Tomášek je krásnej chlapák, moc se vám povedl!!! 😉 Díky za fotečky, moc pěkný! A vidím tam tu chlupatou mikinku a čepičku... moc sluší! 😉 Jak se jezdí s kočárkem? 😉 Určitě fajně. A co Berunka, jak se tváří na bratříčka, a co manžílek, jak syna přijal? 🙂

Krásnej den kočky, moc vás všechny zdravím!!
Evi, jak je? Myslím na Tebe!!!

Páá, opatrujte se!

lenajsek
autor
19. říj 2009

Eli, a co u vás novýho, jak vše zvládáte, nebo zvládáš? Moc vás taky zdravím, ostatně všechny... 😉
Písněte, co nového.. 😉

tape
19. říj 2009

Ahoj sluníčka!

Po dloooouhé době vás se Šimim zdravíme a hlavně chceme dvěma novopečeným mamčám Elli a Beri pogratulovat k příchodu na svět jejich sluníček a přejeme hlavně zdraví a spoustu krásných společných zážitků i radostí! Jak jsem si holky pročítala ty vaše porody, všechno se mi to vybavilo - úplná husina. Na porod vzpomínám lehce rozpačitě, měla jsem pocit, že to bylo nad mé síly, ale ten výsledek určo za to stojí. Teda leží vedle mě a "bzučí" a nedala bych ho ani za nic. 😀

Jak jsem koukla, tak Lenajsek a Evča už jsou taky kousek před cílem, tak ať vám to holky hezky uteče! Evi, myslím, že je přirozené obávat se porodu. A když už mi bylo na porodním sále nejhůř, říkala jsem si milióny přede mnou, milióny po mě (ovšem, kdyby mi to v tu chvíli zkusil říct manža, tak poletí jak squashový míček).

Jinak my se máme fajn, teda až na to, že se snažíme odstavit malého a nějak se nám to nervově nedaří.

Zdravíme taky všechny snažilky a přejem, ať jste taky brzy nad čarou! Pa P.

eliis
19. říj 2009

Ahoj holky,
mám chvilku čas, tak vás jdu pozdravit.

Beri, Tomášek je moooc krásný. Mrzí mě, že jsi měla komplikace při porodu. Ale naštěstí vše dopadlo dobře a jste oba v pořádku. Beri, už jezdíš na procházky? Já jdu zítra do poradny, tak se zeptám, zda už můžeme. Někde jsem totiž četka, že mimi může ven po dosažení 3kg - což Tadeášek ještě nemá.

Leni, tak jak jste zvládli malování? Je fajn, že už s přípravama finišujete - přece jen už můžeš klidně rodit!!!! Já jsem rodila přesně 36+6 a byla jsem fakt ráda, že je doma vše nachystané. Teda až na postýlku - ale ta byla načančaná za 10 minut.

Evi, tak jak se ti líbilo v porodnici? No vidíš, jak jsi šikovná, že jsi zvládla první samotnou noc. Já jsem s tím taky ze začátku bojovala, ale časem si člověk zvykne.

Jiti, moc mě mrzí, že jsi měla další zdravotní komplikace a musela jít na operaci. Doufám, že už je ti lépe a na IUI budu držet pěstí. Drž se!!!

Gábi děkuji za gratulaci. Teda Tomášek je už fakt velký kluk. Ani se mi nechce věřit, že už bude mít rok! Je hrozné, jak ten čas letí....

Jinak u nás je vše zatím OK. Malý je moooc hodný a vše zvládáme. Jen nás občas bolí bříško, tak jsem nasadila probiotické kapky a doufám, že pomůžou. Žloutenka už ustupuje, tak jsem moc ráda. Teď už jen, aby malý pěkně příbýval na váze...zatím kojím a doufám, že to tak i zůstane.

Holky, všechny vás zdravím a brzy zase nakouknu. pa

wikky
19. říj 2009

Ahojda pusenky moje 🙂 🙂 🙂
Tož nějak honím čas a on tak rychle utíká...vždyť Tadeáškovi byly v sobotu 4 měsíce!!!
BERUNKO A ELISS,obrovská gratulace k miminkům,ať jsou kluci zdraví a dělají vám jen radost,i když někdy náhodou budou zlobit,navždycky zůstanou zlatíčky 😉 Mimochodem jsou to krasavci a do naší "sluníčkovské jedenáctky" se budou hodit 😀
Beru,s napětím čekám na tvé info o porodu,holka zlatá,asi sis to užila.
Jinak my byli od středy u sestřičky v Karviné,vrátili jsme se včera,bylo fajne,až na ten vytrvalý déšt,no i když jsme aspoň ujeli sněhové kalamitě,která u nás vypukla...Tádula je malý brebentil a šídlo,to má asi po mamince,ale jinak je celý taťka.Všechno strká do pusinky a chvíli nepoleží v klidu,snad jen když spinká.Teď mi sedí na klíně a práská do klávesnice,tím teda určitě zdraví všechny tetičky a jejich miminka.

beras
19. říj 2009

Holky se asi po... 😝 😀 Hodinu a půl tady plodím můj porod s přetávkama na jezení a koupání a ono se mi to neodeslao. 😝 Takže jak to tady dám do pucu tak jsem tady se zprávama.

beras
19. říj 2009

Takže berunky jsem zde.Sobotní story znáte.Šla jsem spát brzo,protože jsem byla nevyspalá a udělala jsem dobře.O půl noci opět bolesti v zádech tak jsem si nahřála pecky z třešní a trosšku to polevilo.Mezi tím jsem se pohupovala na balonu .V e čtyři hodiny zase strašná bolest tak jsem si na radu dr. šla dát horkou vanu at to poleví.Pak jsem se zabalila do županu a zase si dala pecky.Mohla jsem jenom sedět,protože jak jsem lehla tak zesa bolest.Takže jsem si sedla na sedačku a podložila jsem si levou ruku balonem a tak jsem spala dvacet minut v sdě.Probudila mě zase bolest ale to už jsem nevydržela a brečela jak malá holka ,protože už jsem fakt z toho byla šílená.Tak do hodinky se to zase trochu uklidnilo a já do sebe nasoukala aspon jeden rohlík.Pak jsem z ničeho nic měla pořád nutkání na čůrání ale prostě nešlo to no a když už to konečně šlo tak jsem zjistila,že mám hnědou moč.Tak jsem vzala zkumavku,že to vezmu sebou a na vrchu se udělal krvavej kroužek.Takže jsme zase jeli.Při příjmu už byla hodná paní dr. a né de... jak v sobotu.Fakt to tak musím napsat.Tak jí říkám,že jsem tam v sobotu byla dvakrát z bolestma a ona ,že je to tam napsáno jen jednou.Ta když koukla na moč tak jí bylo vše jasno.Měla jsem už i bílkovinu v moči.Takže nabrána komplet laboratoř a zavolala tomu dr. co tam byl den předem.Sjela ho jakto,že mě s takovejma bolestma nechal a ještě k tomu,že neudělala žádny pořádny vyšetření.Ten to nechtěl nechat na sobě takže mě šoupl na kozu a narval do mě háky a začal mě vyšetřovat a zjistil ,že špiním no jo ale to bylo od toho dne před tím co mě vyšetřoval.Sestra už to nevydržela a nevěděla jak mu to vysvětlit tak mě vycévkovala a moč už byla jak jahodová štáva.Tak jsem šla na sono ledvin a potvrdila se ledvinová kolika z toho jak už mě Tomík šíleně tlačil.Z laboratoře další věc byla ta,že jsem měla strašně vysoky jaterní testy.Takže okamžitej příjem.Dostala jsem dvě kapačky od bolesti at se může začít z vyvoláváním porodu.Pak dr. zavedla první tabletu a nehnulo se nic.Zavedla druho a řekla,že zavedla nejvyšší možnou denní dávku a pokud to nepůjde tak budeme muset počkat do pondělí ale pokud budu mít takovej tlak jakej jsem měla tak ještě provede císaře ten den.Já která mám 110/60 jsem měla 150/100.Tak jsem nafasovala prášek na tlak a čekalo se.Najednou mě začalo řezat v podbřišku a zase pořád seděla na záchodě jak mě to nutilo čůrat a nebylo co.Dr. mě vzala na ultr. a močák byl totálně prázdnej.Tak mě přišla vyšetřit a konečně ty bolesti značily ,že se rozjíždí porod.Ještě jsem měla Pa takovou starou rachejtli která byla protivná až hnus.No aspon ,že se střídala směna a já dostala úplně super mladou holku od rány.Tak bylo půl sedmé a přišla natočit monitor a to už jsem měla docela velky kontrakce a ležet u toho byla lahůdka.Pak řekla,že v sedum příjde píchnout vodu a popisovala mi jak to bude dělat a ,že se nemám bát a všechno si nachystala a zavřela za sebou dveře.Já jsem se otočila ze zad na bok a najednou lup a praskala voda.Tak manžel na ní volala a ona se smála prej,že jsem to měla udělat dřív,že nic nemusela chystat.Pak mě vyšetřila a řekla,že nechce nic říkat ale miminko už bude strašně brzo venku.Já už byla ze silama totál v koncích a nedovedla si představit jak budu ještě tlačit.Ale nakonec se ještě zbytky sil našly a Tomík byl za třicet minut venku.Bože to byla úleva.Po porodu jsem dostávala železo a totálně jsem se zabetonovala ,že jsem nešla na velkou a měla jsem z toho opět křeče.Takže jsem dostala čípky a nic .Další den jsem dostala nálev a zese nic až další den jsem dostala sirup a střeva se konečně začaly hýbat.Do toho ještě Tomík docela hodně sál tak děloha pěkně pracovala a to byly zase křeče.Takže už díky tomu jenom trošinku špiním,protože co jsem mohla jsem nechala v porodnici.Holky řeknu Vám být tohle můj první porod tak vím stopro,že je poslední.Fakt jsem si hrábla na dno a berunčin porod byl procházka růžovou zahradou.Tolik bolesti a stresu co jsem prožila v jeden den bylo fest.Manžel mě doted pořád hladí a pusinkuje,protože ten byl ze mě taky štajf.Ale Tomík nám to všechno vynahrazuje a jsme z něj jak na růžovém obláčku.Berunka je taky štastná,že má bráchu.Eli ven půjdeme hned jak vykokne sluníčko.Máme povoleno.Jinak se kočky nezlobte,že nereaguju na každou zvlášt ale ted jsem si ukradla chvilku i když manžel strašně pomáhá ale zase se ještě musíme věnovat berunce at se necítí odstrčená.Dnes jsem vyřizovala poodny a zítra jedeme ana očkování ještě do porodnice a ve středu jdeme do poradny tak jsem zvědavá kolik bobek přibral.Mějte se pěkně a já jak bude chvilka kuknu . 😀 😀

evik80
20. říj 2009

Ahoj sluníčka,

Beru, je mi moc líto, že jsi měla tak bolestivý porod. Věřím, že na všechno zlé zapomeneš (možná už jsi zapomněla) a už si budeš jen užívat svého štěstíčka Tomáška. Ten doktor by zasloužil pěknou nakládačku!!! Tomík je moc pěkné mimčo, moc se Vám povedl. Tak ať už prožíváte celá rodina jen šťastné okamžiky a moc Vám přeju,aby jich bylo co nejvíce.

Elis, Tadeášek je taky velký fešák. Jak to všichni děláte, že máte tak krásná a hodná miminka? Přeju Vám, aby jste to i nadále tak dobře zvládali a prožívali jen samé krásné chvíle. Pěkně to letí, Tadeášek už bude mít zítra 14 dnů.

Šári, jsem moc ráda, že se Vám dobře daří a že Tadeášek roste jako z vody. Tý jo, 4 měsíce, to je jako sen. Ani se nenaděješ a bude sedět.

Leni, to je bezva, že už budeš mít nachystanou i postýlku a vymalováno. To je hned jinej byt, že? Malovali jste na bílo nebo barevně? Dnes máš kontrolu, tak přeji samé dobré zprávy.

Jituš, jsem moc ráda, že jsi změnila pohled na věc a jsi nabitá optimismem. Bez optimismu to prostě nejde. Moc mě mrzí, že máš takové komplikace se žlučníkem. Přeji Ti brzké uzdravení a úspěšnou IUI.

Co se týče mě, tak jsem moc ráda, že jsme si prohlídli tu porodnici. Prostředí sice nic moc, není to moderní, ale celkově to na mě kupodivu působilo dobře. Aspoň vím co mě tam čeká, jak je to tam zorganizováno a tak. Ta prohlídka mě zbavila obav. Ale zase přišly další. Zjistili mi streptokoka, takže budu rodit s ATB. To není až tak neobvyklé, ale jelikož se musí podat ATB aspoň 3 hodiny před porodem tak doufám, že nebudu mít nějaký rychlý porod, aby se to stihlo. Možná si řeknete, že u prvorodičky je to zbytečná obava, ale nic není nemožné.

Tak přemýšlím jestli vůbec začít s tím maliníkem, aby to fakt nebyla nějaká rychlovka. Už jsem ho chtěla začít pít minulý pátek (36+0 tt),ale ještě jsem četla něco na netu, tak jsem si řekla, že to o týden odložím. Na někoho to nepůsobí vůbec a některé měly odrozeno za 2,5 hod. Budu věřit, že mi ATB stihnou dát včas, aby se zabránilo infekci malého.

Ještě jsem se chtěla zeptat, myslíte, že si v sobotu už můžeme domů dovést z obchodu kočárek a nebo ho raději dát k někomu z rodiny domů? Jak je to s tou pověrou, jedná se jen o to, aby ho nikdo neměl doma od 6. měsíce a nebo do porodu nemá být doma vůbec?

Všem přeji příjemný den.
E.