= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
1. črc 2009

Eli, tak to máme podobný myšlenky... taky to chci zkusit nejdřív sama. Ale už jsem si říkala, že až si neuvidím dolů, tak bych poprosila MM, jestli by mě tam dole i neoholil... 🙂 S bývalým to nebyl problém, ale Radek mě nikdy neholil, tak nevím, jak se bude tvářit. Ale uvidíme. Třeba se do toho vrhne po hlavě.

evik80
1. črc 2009

Eli, cítím to úplně stejně jako ty. Je to přece jen trošku jiné než ty běžné intimní činnosti. Vyzkoušíme to a uvidíme.
Leni, co je ten balónek Epi-no, o tom jsem nikdy neslyšela.
Včera jsme teprve oznámili tchyni, že budeme 3, tak to bylo dílo, myslela jsem, že mě rozmačká a ještě k tomu byla spocená z kola. Takže musím podotknout, že už jsem zažila příjemnější chvíle 😒

lenajsek
autor
1. črc 2009

Evi, mrkni:
http://www.coord-med.cz/cs/predporodni-priprava...
A tady na koníkovi je i docela výživná debata o epi-nu, ale ten balónek je dost drahej. Ale co jsem četla, tak kočky, co s ním cvičily před porodem, skoro žádná nebyla nastřižená.
Jejda, to věřím, že jsi zažila příjemnější chvíle.. brrrrrr 😝

lenajsek
autor
1. črc 2009

Jiti nevím, na netu to určitě někde je, hladina hCG v krvi. Možná to mám ještě v oblíbených záložkách, mrknu se. Moc držím palečky!!!!! V kolik tam jedeš?

eliis
1. črc 2009

Ahoj Leni,
tu matraci jsem viděla u mé sestřenice a zdála se mi dobrá. Většinu věcí objednávám přes net. Zrovna včera večer jsem udělala větší nákup za 4.000 Kč. Tak už se těším na balíčky 😅 . Zkus se mrknout na http://www.sambaby.com/82-matrace-k-postylkam/
TA masáž je vlastně roztahování a četla jsem, že je na to přímo olej od Weledy. Tak si ho pak asi objednám. Ta masáž 100% nezaručí, že nás nebudou muset nastřihnout, ale proč to nezkusit,ne? Jo a o tom balónku slyším poprvé, tak se na to podívám.
V porodu mám už jasno. Manžel se tomu nebrání a já ho tam chci. Dle kamarádek je to super hlavně na první dobu porodní, kdy s tebou chodí do sprchy, masíruje ti záda no je ti prostě oporou. A na druhou stranu aspoň uvidí, že to není procházka růžovým sadem 😀.
Oslavu si pořádně užij a nadlábni se. Já bych oslavovala klidně každý den, jen nevím, co by to udělalo s tou váhou 😝 .

lenajsek
autor
1. črc 2009

Jiti, tady je ten odkaz, dole na stránce je taková malá žlutá tabulka s hodnotama hCG. 😉
http://www.rodina.cz/scripts/detail.asp?id=3831

jitulik24
1. črc 2009

Leni děkuji, sestřička říkala, že mám přijít o půl jedné, to je tam prý nejméně lidí.

lenajsek
autor
1. črc 2009

Eli, ten olejíček od Weledy určitě prodávají i v lékárnách, a teď si vybavuju, že jsem ho viděla i v DM drogeriích. Ale nevím, jak se to liší cenově od ceny z netu.
A dřív, kdy jsme se s manželem o porodu bavili, tak on nechtěl jít přímo k tomu porodu, jak se mimčo tlačí ven, myslím že v té první době porodní chtěl být se mnou, já ho tam taky chci, nechci tam být sama... chápu, že ne každej se cítí na to vidět svou ženu v "akci", i když podle mě to musí být nepopsatelnej zážitek, ale někdo si to asi radši odpustí... než aby z toho pak měl nějaký trauma a bál se mě třeba dotknout, tak to radši ať u toho, kdy mimčo vyleze, není... i když nepopírám, že mě to mrzelo, jak mi to řekl. Ale zkusím na toto téma rozjet debatu znovu. 🙂

lenajsek
autor
1. črc 2009
jitulik24
1. črc 2009

No já jsem dnes 28 dní a průměr je 64,7, ale ovulace byla o dva až čtyři dny později než uvádí těch 14 dní, buď toho 20, nebo 21.6, tak uvidíme kolik tam toho bude, řekla bych že tam bude nižší hodnota.

eliis
1. črc 2009

Jiti, tak to je super, že ti vezmou krev. Nějaké HCG už tam být musí - jinak by nebyl test positivní. Budu na tebe moc myslet.
Evi, s tou tchýni ti fakt nezávidím. Já jsem na spocené lidi alergická a teď obzvlášť.
Leni, s holením mi když tak taky pomůže manžel. Ten se na to už těší a už mi to párkrát nabízel. Jednou jsem to už i zkoušeli, ale to byla jiná situace 😀 . Zatím to zvládám sama a co nevidím, dělám po paměti.
No nic, musím jít posbírat prádlo, umýt si vlasy a letím k našim na zahradu. Dneska mám na oběd kynuté knedlíky, tak se už nemůžu dočkat.

lenajsek
autor
1. črc 2009

Jiti uvidíš. Důležitý je, aby ta hodnota stoupala. 😉
Já se na chvilku taky rozloučím, jdu dát prádlo do pračky a trošku poklidit, ať furt jen nesedím u PC. S tím holením mu to navrhnu, jsu zvědavá na reakci. 🙂
Jé, knedlíky... mňam. Já dneska udělám tvarohový, s meruňkama. Včera je manžel přivezl od rodičů ze zahrady. Tak se do toho k večeru pustím, aby byly na zítřek.

beras
1. črc 2009

Ahojky sluníčka 😀 .Taks se konečně dostávám k netu.Takže v 6.20 jsem pila tu dobrotu 😝 .Lupla jsem to na jeden zátah.Sesrřička říkala ,že když to pila ona tak si zacpala nos a pila rychle at to nemám dlouho na jazyku.Dostala jsem na zapití trochu vody a byla jsem ráda,že to mám v sobě.Prej jestli to půjde ven tak to dostanu znovu.Udrželo se to.Výsledky budou dnes odpol. a pokud něco bude tak dr. zavolá.U dr. to dopadlo dobře.neotvírám se,čípek o.k. placenta potvora je tam ještě kousek ale zatím to nehrotím.Příští kontrola bude velkej ultrazvuk.Takže jsem jedla až v 10 hodin .Dva banány na rychlou energii 😀 .Ted peru,protože beruna odjíždí v pátek tak at má v čem chodit.Masáž hráze dělat nebudu.Nastřižená jsem byla a nic hroznyho to nebylo a zahojená jsem byla taky dost rychle.Manžela u porodu můžu vřele doporučit.Byl se mnou celou dobu a jzdil za mnou s kapačkou když jsem rozdýchávala bolesti. 😝 A jsem za to vděčná at koukne na to,že to není jednou zatlačit a mimi je tady.Na podzim mu hrozí na tři týdny služebka do Ameriky tak doufám,že to nebude v tu dobu.Včera jsem mu řekla,že to budu držet třeba do vánoc,že nikam nejdu.Jiti potichoučku gratuluju.Zavinku budu mít béžovou a už jí mám zaplacenou.Ten inzerát tam byl snad půl nebo třičtvrtě hodinky a pak už měla zájem i druhá holka ale měla smůlu 😀

beras
1. črc 2009

Ted jsem kukla,že včera byla další zimní zavinka Emitex zimní na mmb béžová za 330 +pošta tak mrkněte.Mě se to našlo na kojeneckých potřebách na str 123 ale možná za chvilku to bude dál.

lenajsek
autor
1. črc 2009

Beri ahojky! Tak držím palečky, aby byla ta cukrovka OK. 😉 To jseš dobrá, že jsi ten blivajs v sobě udržela. 😉
Super, že čípek drží.... a jak jsi to myslela s tou placentou, že je tam ještě kousek?
A příští KO máš kdy? Já myslela, že velký UZ se dělá v tom 20tt... 😉 Tak budu i na příště držet palečky.
A snad to Tvýmu manžílkovi vyjde, že bude doma, když budeš rodit... to by bylo blbý, kdyby byl zrovna pryč... tak snad to klapne.
A já teď na MMB viděla monitor dechu, Respisense, který se připíná přímo na miminko, už jsu pro něj dlouho rozhodnutá, ale cena za nový je 2600, a tady ho paní prodává ještě s roční zárukou, za 1900, což je o 700 míň. Tak jsem si ho objednala, a jak přijde domů manžel, tak až mi to schválí, pošlu penízky.
Beri díky za info na tu zavinku, jdu se mrknout. 😉

beras
1. črc 2009

Lenajsku další kontrolu mám 29.7. a to se dělá poslední takovej větší ultrazvuk.Dělá ho normálně gynekolog.Dneska jsem si připadala jako feták.Třikrát branej odběr ze žíly a pak jsem ještě dostala injekci hořčíku do zadoura a bolí to,že si na to nemůžu ani chytit. 😀

evik80
1. črc 2009

Ahoj Leni, to je super, že se Ti podařilo najít se slevou ten Respisence, ale pozor na to, nejde v něm vyměnit baterie a baterie má jen určitou životnost. Najdi si to na netu a něco si o tom přečti, ať nejsi zklamaná. Přece jen je to dost peněz.

lenajsek
autor
1. črc 2009

Evi, tak jestli má ještě rok záruku... nebo radši myslíš koupit origoš nový?
Vy holky budete řešit monitory dechu?
Beri, tak to jo... 🙂 Tak ať Tě zadeček moc dlouho nebolí... 😉
Holky, mně dr. brala krev jen ze začátku, pak by se měla vzít i v průběhu těhotenství, že?

evik80
1. črc 2009

Leni, zkus si to najít na netu a tam se dočteš jakou má baterie životnost. Já o tom monitoru dechu přemýšlím, akorát mě odrazuje to, že je tam integrovaná jednorázová baterie. Když bych chtěla mít víc dětí, tak mi nevydrží. Sice tam píšou, že jde u nich v servise vyměnit, ale otázka je za kolik. Nechci tě od toho samozřejmě zrazovat, mě se také moc zamlouvá ten klips na plínku, ale na druhou stranu mě odrazuje ta omezená životnost baterie.

lenajsek
autor
1. črc 2009

Evi, dívám se přímo na jejich stránky, a tam píšou rok a půl, u starších modelů jen rok... tak to asi bude lepší koupit nový, co... V Brně se dívám, že mají dvě prodejny.
Sice je to hodně peněz, ale tohle se mi líbí víc, než ten deskovej monitor... Asi bych si ten deskovej nekoupila...

evik80
1. črc 2009

Leni, souhlasím s Tebou a hlavně ta dečka nejde všude s mimčem, ale ten klips jo. Promiň jestli jsem Tě odradila, jen jsem chtěla poradit ať kvůli několika stovkám pak nelituješ.
Teď tu máme solidní přívalový déš't s hromy a blesky.

lenajsek
autor
1. črc 2009

Evi, neodradila jsi mě, jsu ráda, že jsi to napsala, já bych si to asi uvědomila pozdě, jsu ráda. 😉
Teď to probíráme s manželem a koupíme ten novej, až na podzim. Mrknem v té prodejně na něj, a pak by ho manžel koupil. Kdybych rodila teď, tak bych si ho od ní asi vzala, ale ještě je to docela dlouhou dobu.
No u nás je dusno a zataženo, myslím, že se něco přižene. 😝

evik80
1. črc 2009

My jestli se pro něj rozhodneme, tak také až před porodem.

eliis
1. črc 2009

Ahoj holky,
tak jsem doma. Na zahrádce bylo fajn. Vyplácla jsem se na lehátko a četla si. Jen soused mi trochu kazil relax sekačkou. Taky jsem se dnes objednala na předporodní kurz a začínám 1.9., tak se těším. Snad mi to k něčemu bude. Stojí to 800 Kč a je to celkem 10 lekcí a z toho bude 1 s tatínky.
Beri, ani nevíš, jak ti závidím, že jsi to ustála. Jsi hrdina 😀 . Co se týče toho UZ, tak ten se myslím provádí kolem 30tt,ne? S tou služebkou je to na nic. Můj manžel má taky "služebku" a to od 10.10. do 10.11., ale naštěstí je to od nás jen 50 km. No snad vám to vyjde a manža bude moct být u porodu. Jinak tu zavinovačku za těch 330 Kč jsem už viděla, ale já budu mít nakonec půjčenou od švagrové. Na ty výsledky cukrovky si budeš volat nebo musíš počkat až na další KO?
Leni, s tím monitorem ti neporadím. Vůbec ho neznám. Já budu mít půjčený Nanny. Mají ho téměř všechny kamarádky a jsou s nim spokojené.

lenajsek
autor
1. črc 2009

Nakukuji, co Jíťa, jestli nenapíše, jak dopadla s krví...
Eli, to je fajn, že bylo na zahrádce dobře. Tady bylo děsný dusno a vedro, pak se zatáhlo a teď je bouřka a prší, takže se asi dneska ven nedostanu.. 😝
Ty ses už objednala na předporodní kurz? A přímo do porodnice, kde budeš rodit? Já bych chtěla jezdit na kurzy tam, kde se rozhodnu rodit, aby tam byly i ty stejný porodní asistentky. Během července bych chtěla mít porodnici vybranou a pak si zaplatím ten kurz. Je to sice pálka, ale myslím že je to k něčemu dobrý, člověk pak není tolik vyhukanej, i když asi stejně bude...
Tak to je blbý, že má Tvůj manžílek pár dní po termínu služebku, 50km není tolik, to bude jezdit domů, ne?
Beri, už víě výsledky té cukrovky, už Ti dr. volala?
Já půjdu do toho Respisense monitoru, ale koupíme ho novej. Budem mít hodně věciček pro mimčo z bazárků, kočárek nám prý zaplatí moje máti, tak si můžem dovolit do toho monitoru investovat.

beras
1. črc 2009

Výsledky nevím.Volat nebudu .dr. říkala,že pokud by tam něco bylo tak mi dá vědět. 😝 Mám takovou menší protekcičku u dr. přes mou tetu co se spolu znají.Ale říkala,že by sehodně divila kdybych tam něco měla.Neřeším to .Tohle by byla maličkost oporoti čekání na miminko pět let.Sama se divím jak některy věci ktery bych ještě nedávno hrotila a lámala přes koleno jsou mi totálně šumák. 😀 .Ted mám největší radost z berunky a jejího nádhernýho vysvědčení a dokonale popsaného pochvalného listu 😀 .No teda ta Jiti si dává načas nám napsat jak dopadla. 😲 Eli to je taky dobry s tou služebkou a 50 km je brnkačka.Bouřka tady byla taky parádní ale hlavně,že se pročistil vzduch. 😝 Jinak ten ultr . se provádí kolem 30tt a to už příště budu.Nemůžu tomu uvěřit jak to letí .Dnes jsem dr. říkala,že se cítím absoltně netěhotně.Kromě toho,že mi ted roste bříško tak jsem nezmar. 😅 Ráno v 6 vstávám teda vstávala když se šlo do školy a večer v 10 už se teda chystám spát.Někdy se mi podaří to zalomit u televize dřív ale přes den teda krom psaní s váma toho moc nenasedím. 😀 Mě to jaksi neba nic nedělat. 😀

jitulik24
2. črc 2009

Ahoj sluníčka, přeji pěkné ráno.
Moc se vám omlouvám, že jsem se neozvala už včera, ale rovnou z Olomouce jsme jeli za synovci a byli tam až do večera. Ve Fartimedu mi vzali krev, výsledky budou dnes kolem 10 hod. jsem z toho pěkně nervozní. Dali mi ten Utrogestan a dr Koutná se mě jen ptala jak se cítím, tak jsem jí řekla že mě pobolívá v podbřišku a jinak dobrý. Tak prý kdyby to byla nějaká silná bolest, tak mám přijet a když to bude v pohodě, tak mám přijet ve ST na 10:15. Pokud tedy půjde vše dobře, tak si nechám v tu ST napsat neschopenku, protože dělat 13 hod. a navíc v takovém vedru je síla i pro netěhotnou ženu 🙄 😖

lenajsek
autor
2. črc 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 26tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 KO
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 24tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, 2/7 KO u gyndr., 19/8 KO ve FN OL.
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka , 21tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, od 3/8 na PN, bude si užívat těhulčení... :o)
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 20tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO, 29/7 3D UZ

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, moc moc držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!

lenajsek
autor
2. črc 2009

Ahoj sluníčka, je tady zase pěkný vedro... 😝 To se ani nehodí chodit ven... ale zavřená jsem byla včera, dneska se už půjdu projít, pokud zase nebude odpoledne bouřka. 😝
Jiti, moc držím palečky na výsledky, jsem nevěděla, že ve Fertimedu se čeká do druhýho dne, v Reprofitu to měli za pár hodin... ale to je asi tím, že ve Fertimedu nemají svoji laborku, asi to někam posílají. Tak držím moc moc palečky!!!
S tou prací máš recht, 13 hodin v kuse to je mazec!!! 😖
Beri, máš recht, nějaký čekání pár dní, oproti tomu čekat několik let, to už je prkotina... a určitě to bude v pohodě. 😉 A Ty jseš fakt nezmar s tím denním režimem, já vstávat v šest, to by mě zabilo... já vstávám bez budíku kolem deváté, ale je fakt, že chodím spát kolem půlnoci. Když já prostě dřív nevstanu. 🙂 Ale měla bych si z Tebe vzít příklad, že pořád něco děláš... já jsu lenoch. 😝
Jéé, Berunka měla pěkný vysvědčení a ještě pochvalnej list, jo? 🙂 No to je šikulka. 😉
Eliška má dneska kontrolu, tak držím palečky, aby to dopadlo dobře... 😉
Evi, kdy Ty máš tu dovču, už teď, nebo jseš ještě v práci? A jak to vidíš ten příští čtvrtek?
Holky, už se těším na příští úterý, na ten velký UZ... doufám, že bude vše v pořádku, mimčo se nám hezky ukáže a konečně už budeme vědět, co čekáme... 🙂
Co máte dneska v plánu? Já jdu za chvilku nakoupit, pak budu dělat ty meruňkový knedlíky, mňam, odpoledne jdu naproti k busu manželovi, mrknu se do pár obchůdků tady u nás... a zítra odpoledne frčíme do Třince k mé babičce a dědovi, tak se těším. Už se tam letos asi nedostanu. 🙂

jitulik24
2. črc 2009

Tak už jsem volala do Fertimedu dvakrát a zatím ty výsledky nemají 🙄 😠 to je o nervy 😖