= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

wikky
18. srp 2009

Ahojík těhulky,maminky a čekatelky,
tož jsem si myslela,jak budu mít celý týden pohodu u PC a zatím většinu času trávím v posteli,v neděli jsem musela na pohotovost,v noci mě začalo bolet v krku a dostala jsem teplotu,poslali mě domů,že je to viróza a já jsem celý den protrpěla v horečkách,až včera mi můj obvoďák napsal antibiotika,že mám angínu jak Brno,no než zabraly,to byl mazec,včera jsem měla rekord 40,1st ☹ ☹ ☹ o Tádulku se staral můj drahý a moje mamka,já jen kojila.Dnes je mi už celkem fajn,ale zatím jsem radši pořád doma,i když už moc neležím!
Leni,malému jsem začala budovat trochu režim,večer kolem 20h dostane napapat a položím ho do postýlky,chvíli kňourá,ale usne sám a v noci spinká bez problémů,probouzí se kolem 1-2h na papání a potom ráno kolem 6-7h a to už většinou neusne.Ve dne už toho moc nenaspí a vyžaduje si pozornost,je spokojený,když si s ním někdo povídá,už se nádherně směje a povídá 🙂
Bohunko,dětičky jsou úžasný,moc gratuluji,asi sis taky užila,ale stojí to za to,viď 😉 Je legrační,že jsou úplně rozdílný,jsem zvědavá,jak se budou měnit,tak ať rostou a Monča je brzy fit a můžete jít domů.
Táda už se ozývá,tak letím,pa pa a mějte se fajne 🙂

verca07
19. srp 2009

Ahoj Sluníčka,
tak se po delší době ozývám. Gratuluju všem novým maminkám k jejich dítkám. Pravidelně vás čtu když je trocha času ale psát ani není moc co. Malý roste jako z vody. Už měl půl roku a je naštěstí pořád takový hodný.Zoubky nás ještě netrápí, a s kašičkami taky problém není. zatím baští co mu dám. Teď měl trošičku rýmu ale už je to v pohodě.
Bohunko moc tě obdivuju já bych takové nervy asi neměla a odkývala jim všechno co mi řeknou. A hlavně moooc gratuluju k miminkám.
Zrovna jsem se koukla do postupky a koukám jako blázen - vám ty týdny teda pěkně poskočily. Už se vám to holky krátí.
Vidím že nákupy výbaviček jsou v plném proudu. Tak pokud nebude vadit tak taky trošku poradím.
Co se týká kosmetiky pro mimčo tak za celou dobu jsme Toníčka koupali jenom ve vodě a přidali trošku olivového oleje z lékárny. Je fakt že pak byl pěkně promaštěný a už jsme nemazali. A když jsme nedávali olej tak mažeme modrou indulonou. Žádné mýdla a pěny do koupele nepoužíváme. Přijde mi zbytečné prcka piplat mýdlem když se stejně neumaže a maximálně se teď v horku spotí a to ho vždycky sprchnu vlažnou vodou aby se ovlažil. A zadeček nemažu skoro vůbec. Mazali jsme asi jenom 5x, ale opruzeniny nemáme a tak nevidím důvod. A na kurzu nám říkali že nemáme kupovat žádnou kosmetiku dopředu. Raději se zeptat na vzorečky v lékárně - pokud fakt chcete mydlit a mazat, protože nikdy nevíte jestli se vám po tom dítko neosype. A to by byly zbytečně vyhozené penízky. Tak fakt raději počkejte.
Taky řešíte nebesa. Já jsem je měla ale neplánovaně. Přivezli mi ho známí a byly právě na tom pojízdném košíku co má i Eliss na fotce. A hned jsme je museli sundat protože malý musel být pořád na denním světle kvůli žloutenky. A jinak bych si to taky ani nekoupila - já na to moc nejsem. A nedám dopustit na ten proutěný pojízdný košík. Věc k nezaplacení. Malý v tom byl hrozně moc spokojený a člověk s ním mohl jezdit po baráku jak potřeboval.
Teď jsem koukala na Tadeáška. Ten má nádherně vykrojené rtíky. A těch vlásků. prostě je k sežrání.

Tak se mějte krásně a já se zase brzo ozvu.

lenajsek
autor
19. srp 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 33tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1480g
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 30tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, 20/8 KO, 19/8 KO ve FN OL.
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 28tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK, od 3/8 na PN, 31/8 KO
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 27tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, 21/8 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI, bohužel ZT, je nám to moc líto :(, držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat, čeká na konzultaci v R.
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!

lenajsek
autor
19. srp 2009

Ahoj sluníčka, krásný pohodový den přeji!

Bohunko, díky za podrobné info o porodu, týjo, ještě, že jsi na toho císaře šla, když malá byla napříč... A s tím tlakem taky mazec... hlavně, že to dobře dopadlo, hlavně že jste všichni v pořádku, tak jen tak dál, snad co nevidět budete doma. Moc vás zdravíme!

Šárinko ahojky! To mě mrzí, že máš angínu a jseš nemocná, snad bude brzo líp! Opatruj se, to je moc fajn, že Ti manžel pomáhá a stará se o malýho, snad budeš brzo fit! Hlavně, že máš pořád mlíčko... snad už ty teploty opadly. Moc vás taky zdravím! To je fajn, že už máte nějakej režim, škoda, že toho malej přes den moc nenaspí, tak třeba se to ještě změní. 😉

Verčo ahojky! Taky vás s malým moc zdravím a díky moc za rady ohledně výbavičky, není nad zkušenosti. 😉 Asi to fakt nemá význam řešit nějak dopředu a hlavně to přehánět...
A dodatečně gratuluji k půl roku! 😉 To je fajn, že je malej takovej šikovnej, určitě vám dělá jen radost. 😉 Tak se mějte krásně a užívejte si fajn léto!

Jinak zdravím všechny ostatní, dneska mě čeká zavařování, resp. dělání čatni, to je vždycky zdlouhavej proces, tak mám o zábavu postaráno. Ale u nás se toho spotřebuje hodně, tak musím udělat zásoby, příští rok kdo ví jak budu stíhat. 🙂
Včera jsem měla jít na kontrolu, ale bylo tam strašně moc lidí, sestra s dr. nestíhaly, tak mě sestra poprosila, jestli bych nepřišla v pátek, že jsu místní (ostatní co tam byly asi musely přijet odjinud), tak jestli bych nemohla přijít v ten pátek. Tak snad tam nebude tolik lidí příště.
A včera manžel s mou mamkou vyzvedli kočárek z prodejny a už je u mamky doma, tak mám radost... 🙂 Někdy se s ním přijedu pokochat. Už se těším, jak ho provětráme. 🙂

Tak papa sluníčka, mějte se krásně a písněte, jak se vám daří... 😉
ahoojky!

beras
19. srp 2009

Ahojky sluníčka. 😀 Bohunko hlavně ,že jsou dětičky v pořádku a do zrcadla se nedívej. 😀 Já si vzpomínám když jsem se šla v porodnici poprvé sprchovat a koukla na ten svůj pupík tak jsem měla dojem,že bud jsem neporodila a nebo tam musí být ještě jedno. 😀 To se tak to břicho klepalo jak rosol 😝 Šári tak takovou škaredou agínu.To je všechno z toho poblázněnýho počasí. 😝 Tlak lítá taky jako praštěnej sem tam.Chudáci srdcaři 😝 Lenajsku tak ty už máš kočárek?My snad pojedeme ted v sobotu.Ještě tam musím brnknout.Pojízdnej košík je opravdu k nezaplacení.Už je zase nachystanej. 😀 Akorát jsem se zařekla,že s ním ani nepohnu,protože naše princezna na něm byla závislá .Neusnula jinak jak v něm a to ještě musel být v pohybu.Takže i v noci a já už šedivěla. 😝 Leni já čatni dělala loni takže mám pokoj.Včera jsem s mamkou zavařila fazolky na omáčku tu máme rádi.Jdu dodělat oběd a po o se jde berunka koupat ke švagrové tak jdu s ní. 😀

jitulik24
20. srp 2009

Ahoj holky, tak jsem včera byla ve Fertimedu na kontrole po té revizi a nestačila jsem se divit, co z pana doktora Čepeláka lezlo 🙄 . Mám sto chutí jít do jiného CARu 😠 . První věc byla ta, že mi minule říkal, pokud bude vše v pohodě, tak můžeme po šestinedělí opět na IUI. Ano, ultrazvuk dopadl na 1 a on mi řekl, že máme čekat déle, že je to běžné 🙄 . Prý je mi 25 let, tak nemám kam spěchat. Na co jsem mu řekla, že je mi sice 25 let ale jsem vdaná 7 let a taky bychom už miminko chtěli. Jo kdyby mi bylo 39 a půl, tak by pan doktor spěchal, tak mi to řekl 😠 . To byla první věc, pak mi řekl jestli nechci jít do IVF 😖 😕 🙄 😨 no to už jsem myslela že po něm skočím a jednu mu vpálím. Chápete to??? Tak já mám za sebou dvě IUI a obě úspěšné a on mě chce hnát do IVF, debil. A nakonec z něj vylezlo že, by mi udělal hydrolaparoskopii, proč? Prý jestli je tam uvnitř vše v pořádku k vůli těm dvou potratům. Na to jsem mu řekla, že ty dva potraty spolu absolutně nesouvisí, on se zamyslel a už k tomu nic neřekl. Holky mě je z toho doktora na zvracení. On mě víc stresuje, než aby mi dodával odvahu do dalšího boje.

lenajsek
autor
20. srp 2009

Beri ahojky, jojo, kočárek je už koupenej, je u nastávající babičky. 🙂 Tak pokud v sobotu vyrazíte na nákup kočárku, tak dobře pořiďte. Budete kupovat tan Dorjan Danny sport, jo? A jakou že to barvičku?
Ten pojízdnej košík bych taky brala, ale u nás ho není kam dát, tak mimčo bude v postýlce, a v kuchyni máme rozkládací gauč, kam chci dát tu hrací deku s hrazdičkou, tak tam by mimčo mohlo být, když budu v kuchyni. Až se začne přetáčet a hemžit, dám ji na zem, aby mimi nespadlo. Jinak mě ještě napadlo mimčo přes den nechávat v korbičce od kočárku, kterou stejně budeme brát nahoru a dám ji taky na ten gauč do kuchyně.
Čatni mám část hotovou, je toho jen 9 skleniček, tak budu muset udělat ještě jednu várku, u nás to jde hafo na odbyt. A to jsem měla 3 kg rajčat. 😝

Jiti... pokud z CARu nemáš dobrý pocit a máš pocit, že Tě do nečeho tlačí, nemám jiné rady, než jít fakt jinam. Je sice super, že u nich máš takové úspěchy u IUI, ale nevím, z jakého důvodu se to prostě nepodaří do konce, a když Ti dr. nedá ani psychickou podporu a tlačí Tě do něčeho co nechceš, otočila bych se na podpatku a šla o pár metrů vedle. Zvaž to, myslím že už jseš s náma v kontaktu dost dlouho, aby sis mohla porovnat věci, co se dějí ve Fert. a co se dějí v R.... z vlastní zkušenosti můžu říct, že tavkoý přístup, jaký je v R., tak takový se málokde vidí. Tam se člověk nebojí ničeho, nemá strach a věří. A ono se to povede. Vem si, kolik holek už u nich otěhotnělo a mají mimča, i když to předtím vypadalo beznadějně skoro.
Zvaž to, prober to s manželem a na úvodní pohovor můžete jít kdykoli, k ničemu vás to nezavazuje. A CAR můžeš taky změnit kdykoli. 😉 Hodně štěstí a hlavně pozitivní mysl!!!! 😉

Všechny sluníčka zdravím, zkoušeli jsme dneska volat do porodky do Brna, jestli bude prohlídka sálů, ale mají obsazeno, tak to zkusíme ještě zítra.. to už je druhý týden po sobě, co mají plno... no, s takovou by mě zajímalo, kde budu na podzim rodit. Ještě, že to není poslední porodka v Brně. Ale blbý je, že se tam chce jít člověk podívat, a neví, jestli se tam dostane...
Tak půjdu aspoň k nám na náměstí na meníčko a na zmrzku.
Krásnej den!! 😉

eliis
20. srp 2009

Ahoj holky,
jak se máte?
Evi, co se týče nebes, tak já je mít určitě nebudu. Ani jsem nad tím nepřemýšlela, ale mám radši jednodušší styl a postýlka s nebesy mi přijde už moc přezdobená. Ale to je jen můj názor. Jinak jsem o žádném praktickém využítí nebes neslyšela. Mimčo stejně nenechás v průvanu a stejnou funkci si myslím splní zábrana kolem hlavičky. A jak se jinak cítíš? TAky by jsi mohla nafotit pár foteček bříška, ať se můžeme mrknout, jak ti to sluší.
Beri, to samé platí pro tebe. Nějaká fotečka by se hodila. Dík za info o kosmetice. Já malého nebudu mazat vůbec - jen když bude potřeba a do vaničky dám jen jednu dávku toho sprcháče. Vím, že se z toho může osypat a Hipp mu sedět nebude, ale to tak může být s jakoukoli jinou kosmetikou. NO uvidíme, konec konců to zase tak moc nestálo a těch 300 Kč mě nepoloží.
Bohunko, teda taky jsi ten porod neměla růžový. Ale hlavně že jste všichni v pořádku. Je fajn, že ti dali šanci rodit vaginálně a hned tě netlačili do císaře.
Šári, taky mě mrzí, že máš angínu. Snad už je ti lépe a o mlíčko jsi z té teploty nepřišla. Je fajn, že ti mamka a hlavně manžel pomahají. Škoda, že ti malý moc přes cen nespí, ale je super, že už máte režim a že usné v postýlce sám. Tak se brzy uzdrav.
Verčo, taky gratuluji k půl roku. Je fajn, že je malý hodný a papá ti vše co mu dáš. JJ, taky si myslím, že ten košík je super. Snad se v něm malému bude líbit. Jen uvažujeme s manželem, že tam tu boudičku dávat nebudeme - moc se nám to nelíbí.
Jiti, teda já tě obdivuji, že tam ještě chcete jít. Po tom, co ti řekl ten super doktor, byl za sebou práskla dveřma a už bych ho nikdy nechtěla vidět. To je od nich pěkně hnusné, že ti cpou IVF, které nepotřebujete. Ale to víš, z IUI nemají tolik peněz, jako z IVF. Opravdu se zkus na tím zamyslet a přejít do jeného Caru. Pro mě je nejlepší car Reprofit, ale je spousta jiných, tak to zkus zvážit. Jen nechoď do FN Olomouc. Teď jsem tam byla párkrát v poradně pro rizikové těhotenství a je to tam hrůza - jak za komunismu 😝 . A ten přístup....no hrůza. Hlavně se nenech vyvézt z míry nějaký dokotrem z Fertimedu a mysli pozitivně.
Leni, vy už máte kočárek???? Tak to je super. Já už se taky těším, až se budu moct chodit k našim kochat pohledem na kočárek. Ale snad už se brzy dočkám. V sobotu nejspíš pojedeme do Polska, tak doufám, že se budeme vracet s kočárkem v kufru. S tou porodnice je to blbé. Snad už ti to zítra vyjde. Taky bych si měla zavolat a informovat se, kdy bude nějaká prohlídka. Mám dotaz - co to je ČATNi??? Připadám si hloupě, ale ještě jsem o tom nic neslyšela. Zítra tě čeká kontrola, tak ať vše dobře dopadne.
Včera jsem byla v Olomouci na KO a vše je v pořádku. K mé nelibosti tam musím ještě jednou jet ale až 30.9. Jinak mi pan docent oznámil, že v mém připadě se těhotenství většinou ukončuje 39 tt. Taky ale řekl, že záleží na mě, protože u mě je rizikou pouze teoretické a mimčo je v pořádku. Tak uvidím, jak se toho 30.9. domluvíme. Dnes jsem byla také v poradně. Vše je OK, malý už váží 1,4 kg a taky už jsem dostala papíry k mateřské, na kterou nastupuji 3.9. Ani se mi nechce věřit, jak rychle to uteklo a že možná budu za 8 týdnů rodit.....
Zdravím všechny sluníčka a užijte si dnešní den.

beras
20. srp 2009

Ahojky sluníčka 😀 Tak dnes je teda pařák jako hrom 😝 Ted jsem dorazila domů a už snad ani nevylezu.Jela jsem s berunou na devítiletou prohlídku.Doma říká prej,že si vezme podprsenku tak na ní hledím jako na co.Má takovou tu lambádu a prej ,že se bude před doktorkou stydět. 😲 No hleděla jsem jak puk.Tak jí říkám jestli jako je úplně v pořádku 😀 No začíná s ní něco mlátit.Včera už jsem byla fakt vytočená a nastal první trest.Manžel jí zakodoval její oblíbený porgram Jetyx.Tak už dnes od rána je vzorná a prej už mi bude se vším pomáhat a bude strááášně hodná. 😀 No necháme broučka trochu vydusit at si to zapamatuje.Od dr. jsme jely ke kámošce na kafčo a do města a do Tesca.Ještě jsem skočila do Rossmana si koupi to pidi balení těl .mléka a mýdla do porodnice a beruna prej at si vezmu aji ten opalovací krém. 😀 Tak bych se musela v porodnici ještě opalovat. 😀 😀 😀 a na to asi nebude čas ani počasí.Každej den si říkám,že už si začnu dávat věcičky do tašky ale pak si řeknu čáááás.No abych nebyla překvapená. 😲 V sobotu jedeme pro ten kočárek a bude v té cihlové barvě.Na netu je úplně jiná jako ve skutečnosti.Mnohem hezčí.Jiti dr. je osel a chování má jako hulvát.Zase na druhou stranu každá IUI se ti podařila a pokud by jsi šla do Rep. tak na ní budeš muset do Brna a nebo to má Machač domluveno ve fakultce v Ol. kde to dělají oni a né on.Eli já bych taky klidně rodila v 39 tt ale jak já se znám bude to opět 42tt .Už hodlám pomalu ubírat hořčík at ta lenivá děloha se začne probouzet.Šári napiš kdy budeš v té Ol. jestli ráno nebo odpol . a piště holky kdo třebas dorazí na srazík.

lenajsek
autor
20. srp 2009

Hojky...
Kočky, mám dotaz na ty, co jsou v těhu dál než já... dneska (poprvé) mě tak nějak od rána pobolívá břicho, je to jiná bolest než předtím, co se třeba děloha roztahovala. Jak jsem šla ven, tak za chůze mě chytly jakýsi křeče dole v podbřišku, řekla bych tak oblest močáku, a vystřelovalo mi to až do zad. Chvilku jsem se musela zastavit, břicho bylo trochu tvrdý, ale ne moc. Pak to přešlo, jak kdyby se ta křeč úplně uvolnila. A dneska odpoledne zas. Zas to začalo jak jsem šla, a pak to šlo do zad, jen teda na pravé straně, i když jsem seděla. Doteď mám pocit, že to břicho je jakýsi napnutý, ale křeč už to není. Četla jsem v mé chytré knize, že už můžu pociťovat poslíčky... myslíte, že by to mohlo být ono? Zítra jdu k dr, zeptám se jí na to a pevně doufám, že to neznamená, že se mi blíží porod, to bych fakt nerada... 😒 😒 Snad je to normální, ale zase takhle brzo, že by to byli poslíčci? Že bych je pak měla celý tři měsíce až do porodu? To se mi nějak nezdá... fakt nevím. Mimino se hemží, to je OK, ale tohle jsem ještě nezažila. Měla jste to některá taky tak, nebo míváte?
Nezlobte se že se tak blbě ptám, ale jsu fakt nezkušená těhula... 🙂
Na prd je, že mi zítra dr. neudělá UZ, jen mě prohmátne, poslední hrazený UZ mi udělá asi na příští kontrole, až budu po 30tt, takže nezjistím, jak je na tom čípek, a třeba i placenta a vůbec mimčo.

Eli, gratuluju k úspěšné prohlídce, malej je už pěkně velikej... 😉 A s tou FN OL to je blbý, že tam musíš ještě znova, to je kvůli těm protilátkám, jo? Takže oni Ti chtějí porod vyvolat, nebo co? I když je mimčo naprosto OK? To je teda něco... tak snad to nechají na přírodě a na mimču, kdy bude chtít vylézt... a fakt to letí, 8 týdnů uteče jako voda... ale Ty už máš skoro vše nachystaný, tak Tě už nemůže nic překvapit. 😉
A ať v sobotu dobře pořídíte s kočárkem, snad si ho fakt odvezete. 😉

Beri, s Berunkou to je sranda... 😀 Tak podprsenku, aby se nestyděla, jo? 😀 To by mě ani ve snu nenapadlo v těch jejích letech... no, všechno je fakt dneska rychlejší. A Ty se fakt nebudeš v porodce opalovat? Tam nebude solárko? No neblázni, já myslela, že jooooo 😀 😀 😀 😉 To jsou nápady, kam ty děcka na to chodí... 🙂
A s kočárkem dobře pořiďte, ať si ho taky už odvážíte domů. 😉 A s tou taškou bych řekla, že máš ještě chvilku čas, ne? 🙂
S tou IUI to jsem nevěděla, že ji v R. v OL nedělají...

Šári, písni fakt, jak to vidíš s tou OL, pokud bude vše OK, dorazila bych. Snad do té doby budeš zdravá jak řípa. 😉 Opatruj se kočko!
Zdravím taky ostatní maminky a těhulky!
A samozřejmě ostatní sluníčka, co se otěhotnět chystají... 😉
Dášo, jestli nakukuješ, už máš termín na ten pohovor v R.?

Pěkný podvečer kočky, opatrujte se a odpočívejte!
Páá!

lenajsek
autor
20. srp 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 33tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1480g
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 31tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, mimi už 1400g, 30/9 KO ve FN OL., od 3/9 nástup na MD
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 28tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK, od 3/8 na PN, 31/8 KO
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 27tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, 21/8 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI, bohužel ZT, je nám to moc líto :(, držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat, čeká na konzultaci v R.
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!

eliis
20. srp 2009

Leni, tak s tou bolestí ti bohužel neporadím. Mě zrovna dneska bolelo břicho jako při silné MS, ale naštěstí to trvalo asi hodinku a teď je klid. Pevně věřím, že to nic znamenat nebude a porod se ti ještě neblíží. Hlavně se na to zítra zeptej dr., třeba ti UZ udělá. Já to s tím Uz stejně nechápu, moje dr. mi dělá UZ pokaždé. Je to podle mě o přístupu lékaře. Prostě si mě asi moje dr. víc hlídá, když jsem po IVF. Jinak do té fakultky jezdím pořád kvůli těm protilátkám. S tím porodem jsem to tak pochopila, že by mi ho když tak vyvolali. Říkal, že se mám rozhodnout sama a taky plácal něco o tom, že některé ženy nechcou ani vaginální porod a preferují císaře. Tak nevím, zda si mám vybrat i mezi tím. Vyvolávaný porod mi nevadí, ale chci rodit vaginálně. No uvidíme co z něho vyleze příště. NO s tou výbavičkou si tak jistá nejsem. Malého mám do čeho obléct, ale horší to je se mnou. Nemám ještě nic pro mě do porodnice - jen prsní vložky, ale příští týden to asi dokoupím, ať už mám klid.
Beri, tak s tou podprdnou a krémem jsi mě taky pobavila. Kde ty děti na to chodí...NO ale aspoň se člověk nenudí,že? Jak vidím, tak v sotobu budete taky kupovat kočárek. Já myslím, že už je nejvyšší čas. S tou taškou do porodnice máš asi ještě chvilku čas, ale určitě tím nic nepokazíš, když už si jí nachystáš. Až budu mít všechno nakoupeno, tak jí taky zabalím. Taky mám ještě čas, ale já mám ráda vše pěkně nachystané. Náhodnou můžu mít překotný porod a na balení pak nebude čas.
Holky, ještě jsem se nedozvěděla co to je to ČATNI?????
Taky jsem se chtěla zeptat, zda budete pít maliník? Já ho asi začnu pít od 35tt a ve 33tt začneme s manželem s tou masáží hráze. Přece jen to chci zkusit. Pokazit tím nic nemůžu a třeba budu mít fakt štěstí a nástřih nebude. No uvidíme.....
Přeji pěkný večer.

lenajsek
autor
20. srp 2009

Eli, díky i tak za rady... no bolí mě to pořád, na pravé straně jako celej bok, kdybych neměla vyndanej slepák, budu si myslet, že to je slepák... a ona mi dr. klidně UZ udělá, ale za 400,-, že... proč by měla něco dělat zadarmo, když si to může pořádně naúčtovat. Kdyby manžel neměl dneska pivo a víno, tak bych mu řekla, ať jedem na pohotovost, že tam mě to bude stát jen 90ká a UZ by mi snad udělali. Škoda, no...
Ještě mě napadlo, jestli to nejsou větry, ale nevím... 😒 Člověk se fakt furt bojí.
Tak to je super, že pro malýho už máš všechno, já dneska objednala povlečení do postýlky, peřinku a polštářek, fusak do autosedačky, nějaký látkový plínky s obrázkama a pár nových bílých a jednu hračku na kočárek, o které můj manžel samozřejmě řekl, že je to naprostá zbytečnost. 😝 😖 😀 U něj klasika...

Jinak čatni (někde se píše i chutney) je indická omáčka, která se dělá z různých druhů ovoce, nebo s přídavkem zeleniny (já dělám např. z rajčat). Je to skadko kyselá čmaja hodící se k masu, třeba grilovanýmu, nebo jako příloha, nebo se do té směsi maso naloží a peče se (my takhle děláme třeba kuře). Teď jsem dělala to rajčatový čatni, kam jsem přidala jablka, rozinky, oříšky, kari, cibuli... taky se dělá ze švestek, manga, klidně i z pomerančů, na netu je toho spousta. 🙂 Může to být pikantní, ale nemusí, má to prostě takovou zvláštní chuť, hlavně tím kořením a že je to sladkokyselý. 🙂 Určitě se to prodává i jako hotový v obchodech, v Tescu to určitě mají. Tak to někdy ochutnej, chutney... 😉 🙂 My to máme moc rádi.

Maliník je dobrej na co? Já od kamošky dostala lněný semínko, asi ho budu konzumovat třeba v jogurtech, nebo si ho přimíchám do müsli, je to asi na zvlhčení sliznice, prý kdo maže, ten jede... 🙂
A tu masáž bych asi taky vyzkoušela, ten olejíček se asi dá koupit v lékárně, že?
Tak snad Eli budeš mít štěstí a nástřih nebude.
I když, asi největší účinek co jsem zatím četla různý diskuze, má to epi-no, ale to je trošku drahej špás.

Kočky, pěknej večer přeji, zítra se ozvu, jak jsem dopadla u gyndr.
Páááá!

beras
20. srp 2009

Leni já abych ti pravdu řekla tak mě v bříšku píchne ,nebo mě třebas řeže dole jako ze vnitř u stydké kosti a nebo prostě jak píšeš mě chytne křeč ,že se nemůžu ani narovnat.Ale všechno jenom chvilkově a zase to přejde.já to beru tak,že to k tomu asi patří. 😀 Takže pořád mě něco bolí .A nebo jestli máš pocit jako když si chytneš na bříško a máš ho na pohmat jako kámen tak to pracuje děloha.Já si myslím ,že když to zítra řekneš dr. tak by ti ult. měla udělat.Mě ho taky dělá pokaždy a pokaždy měří čípek.S tou taškou mám čas ale zase na druhou stranu vzpomente na Šárku kdy rodila a to teda nevím kde by co manžel doma hledal. 😀 Kor když to nemám nikde naskládyny u sebe. 😝 Leni solárko nevím ale na kosmetiku v porodnici určitě půjdu mezi kojením. 😀 😀 😀 Eli čatni já dělám tak ,že to jsourajčata,paprika,cibule a v tom ještě třebas jablka a nasypu tam hořčičny semínka a máme to rádi třebas k párkům,nebo ke gril. masu nebo pod maso.No prostě je to dobry 😀 😀 😀 Maliník nevím jestli budu pít zeptám se na to své dr. ona je taková fajn a zkušená mamina tak mi zase dobře poradí.Elii kupte taky dobře kočárek.Já ještě mrknu v tom Valmezu na deku do kočárku a když tam nic co by se mi hodilo mít nebudou tak mám vyhlídlou na netu.A budu mít komplet vše.Teda pak ještě zimní čepičku ale ted ještě nikde nic moc není.

lenajsek
autor
20. srp 2009

Beri, díky... to je asi teda fakt normální, jen mě to trošku překvapilo, že mě to takhle nikdy nedělalo. Tak asi to bude novinka pomalu začínajícího třetího trimestru. Stejně je to mazec, jak to rychle letí...
Dr. to řeknu určitě, ale pokud se ona sama k UZ mít nebude, já teda 400,- platit nebudu. Měla by mi děla ještě poslední hrazený UZ pojišťovnou, ale to bude asi až na další KO. Pak si jeden UZ chci zaplatit ke konci těhotenství, abych věděla, kolik mimčo bude vážit. Aspoň zhruba.
Vám tak závidím, že vám UZ dělá pokaždé... no už to u ní doklepu, ale pak přejdu jinam, i kdybych měla jezdit do Brna.
A ten maliník je na co?
Beri, tak na kosmetiku, jo? No, tak si ji v porodce užij! 😀 😉 A masáž nebude? 😀
Papa kočky, jdu se natáhnout, dobrou noc a sladký sny...

Kdo chcete jet toho 8/9 do OL, jak přijede i Šárka, ozvěte se... 😉

wikky
20. srp 2009

Ahoj pusinky,
tak vy už si balíte tašky do porodky?Já vám ty bříška normálně závidím 😀 😀 😀
Jinak už jsem fit,i když ještě musím dobrat antibiotika,dnes jsme se dokonce vypravili na výlet.Nakonec jsme dojeli do Olmiku a prošli aspoň pár obchodů.i když se dvěma chlapákama to jde obtížně 😒 když už jsem zpracovala toho nejstaršího,tak protestoval ten nejmenší 😉 zkrátka,jak vlezu do obchodu,začne Tadula brečet a volat maminku,jak se chopím kočárku,je klid,no legrace!!!A tak si jdeme takhle po Globusu a naproti mě Evička,to je ale ten svět malinkej,že???Tak jsme chvíli pokecaly,má pěkné bříško a moc jí to těhulkování sluší 😉 😉 😉 Cestou zpátky jsme se ještě stavili na Bouzov,bo ten hrad mám moc ráda a musela jsem ho Tadeáškovi ukázat.Dojeli jsme domů a jsem utahaná jako kdybych šla na Sněžku a pěšky domů 😝 😝 😝
Jinak ještě k té kosmetice,na zadeček používáme Rybilku a je fakt super,na opruzeniny netrpíme,ale je to spíš taková prevence.A po koupání malého občas namažu obyčejným olejíčkem Aviril s azulénem,fakt to není ppotřeba.
Toho 8/9 budu v Olmiku kolem poledne,jdu na kontrolu k dr.,tak se pak můžeme sejít na našem oblíbeném místě 🙂 fakt vás moc ráda uvidím 😉

beras
21. srp 2009

Ahojky sluníčka 😀 Šári ty nám závidíš bříška a já tobě závidím,že už máš po šestinedělí. 😀 😀 😀 Ale taky se dočkáme.Tak jste si udělali pěknej výlet a Bouzov taky miluju. 😀 😀 😀 Je to tam prostě jako v pohádce .Zrovna příští týden tam budou zase balony nad Bouzovem.Lítají už ráno asi tak po sedmé tak budu na ně koukat doma z okna.A pak ještě lítají večer.Předloni jsme tam jeli se podívat.Brrrr ale dovnitř a do oblak bych v tom nevystoupala já poseroutka. 😀 😀 😀 Leni jo, jo masáž taky bude ale na nervy tomu věřím už ted 😝 😝 Do Ol. určitě dojedu .Pojedu vlakem a ten mi jel kolem 11 takže v pohodě.No musím zjistit teda jestli ho nezrušili.Leni dojedeš taky?A co ostatní ?

lenajsek
autor
21. srp 2009

Sluníčka ahojky!
Tak na KO u gyndr. jsem dopadla dobře, UZ mi nedělala, ale křeče ustaly, čípek dle pohmatu prý nezkrácen, děloha dle pohmatu taky prý v pohodě, mimčo by nemělo být narvaný dole, a břicho tvrdý není. Tak snad to byla jen přechodná záležitost a bude to OK. Možná to byly větry, kdo ví...
Taky už vím termín nástupu na MD, bude to 28/9, 8 týdnů před porodem, tak fajn. 🙂
Příště mi udělá UZ a vezme krev. Na ozvy budu jezdit asi do porodky, snad už konečně nějakou vybereme. 🙂
Kde vy kočky budete vůbec rodit?

Šári, to je fajn že je Ti už líp, tak hlavně ať je malej v pořádku a žádnej bacil ho neskolí a Tebe už taky ne. S těma dvěma chlapama v obchodě to fakt musí být náročný... 🙂 Ještě, že jseš takovej kliďas, co? 🙂 A s Evíkem to je náhoda, fajn, že jste se potkaly.
Kde se mimochodem toulá? Snad se taky někdy ukáže...
A na Bouzově jsem nikdy nebyla, hrozně ráda bych se tam někdy jela podívat, tak s kočárkem pak. 🙂 Už se těším na výlety. A s tou únavou věřím, je teplo, Ty dobíráš atb, navíc jseš po porodu... tak se moc nepřepínej. Ale určitě Ti to dobilo baterky. 😉
A Aviril chci taky koupit, myslím že je to pro mimča fajn, pěkně voní, stačí ho jen troška, takže vydrží dlouho, stojí pár korun... a my ho měli všichni taky.

S Olmikem si zjistím, kdy mi jede vlak, pojedu asi zase z Vyškova. Pak bych buď jela busem do Slavkova, nebo by pro mě Radek přijel, nebo bych poprosila taťku, ať mě hodí. Pokud se budu cítit OK, tak moc ráda dojedu. Sice v pátek ten týden jedeme na celý víkend na svatbu sestřenice do Pardubic, ale snad to zvládnu...
Ráda vás uvidím.

Beri, já mám zase sen letět balónem... snad se toho někdy dočkám. 🙂

Krásnej den přeji všem, všechny zdravím, mějte krásnej pátek a celý víkend! 😉 My pojedem na chalupu, tak se těším, jak tam opravdu NIC nebudu dělat, kromě zavařování rajčat, a budu odpočívat.
Páá!

lenajsek
autor
21. srp 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 33tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1480g
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 31tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, mimi už 1400g, 30/9 KO ve FN OL., od 3/9 nástup na MD
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 29tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK, od 3/8 na PN, 31/8 KO
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 27tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, 15/9 KO, od 28/9 nástup na MD

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI, bohužel ZT, je nám to moc líto :(, držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat, čeká na konzultaci v R.
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!

evik80
21. srp 2009

Ahoj sluníčka, už je na čase zase něco přispět. Moc Vás všechny zdravím.
Jsem moc ráda, že jsem včera potkala Šárku, moc jí to sluší, krásná a spokojená maminka. Tadeášek je k sežrání. Je drobeček, ale grimasy dělá jak dospělej chlap. Moc se mu nelíbilo, že jsme mu povídáním rušily spánek. A těch vlasů to je fakt neuvěřitelný. Tak dlouhýho kohouta jsem ještě neviděla! Jedním slovem super.

Elis, děkuju za názor na nebesa. Mám stejný názor jako ty. Přeju šťastnou ruku při nákupu kočárku.

Leni, jsem moc ráda, že problémy přestaly a že je vše dle kontroly ok. Každá z nás občas plaší, hlavně když je to vždy ten planý poplach.

Beru, Berunka je fakt číslo. Bohužel puberta se hlásí pořád dřív a dřív. Děti dřív dospívají. Ještě Vám připraví pár horkých chvilek, ale to k tomu patří. Možná jak bude vyrůstat s miminkem, tak dospěje rychleji a bude vážnější a dospělejší. Však uvidíte. A co provedla, že jste ji zakódovali ten Jetix?

No, sluníčka pěkně nám to utíká. Já kdybych pořád ještě neměla ty problémy s kvasinkama, tak se cítím fajn. Občas mě píchne jakoby v čípku nebo v té stydké kosti jak psala Beras, ale také to beru, že to k tomu patří. Jsem zvědavá, kdy půjdu na MD já. Naše účetní mi to počítala 6 týdnů před porodem tedy 2/10. Myslela jsem si, že pracující maminky chodí 8 týdnů před porodem a ty na PN 6 týdnů před porodem. Ono je to stejně jedno, protože mateřskou vyplácejí všem 28. týdnů.

S tím setkáním zatím nevím. V tom týdnu budu u našich, protože jedou na dovču, tak abych nemusela denně dojíždět krmit zvířátka, tak si na týden přesunu PN tam. Vycházky mám až od 11:00 hod a jelikož nebudu mít auto, tak bych dorazila až tak 13:30, možná už to bude pozdě. No uvidíme. Ale moc ráda bych Vás všechny viděla. Mám z té kontroly přece jen strach.

Hezký den všem.
E.

lenajsek
autor
21. srp 2009

Evi ahojky!
Tadeášek fakt musí být krásný mimčo, a věřím, že to Šárce sluší. 🙂
S tím plašením máš pravdu, člověk se bojí pořád...
A s tím pícháním ve stydké kosti nebo tam dole u čípku to mívám taky, to je asi fakt normální. A s tou mateřskou, mi dr. říkala, že ona vypisuje MD těm co jsou na neschopence těch 8 týdnů před porodem, tak s tím má asi zkušenosti... snad z toho nebude problém, ale myslím, že by asi být neměl. Jak píšeš, je to stejně nakonec celkem 28 týdnů.
28, nebo 22 týdnů? Jsem myslela, že MD je celkem 22 týdnů... tak jsem se asi spletla.
A snad Ti problémy s těma kvasinkama zmizí, musí to být nepříjemný...
A snad by se nic nestalo, kdybys vyrazila třeba o hodinku dřív, myslím že by se nic nestalo.
Já vycházky nedodržuju od té doby co jsu doma, za měsíc budu už na mateřské a ještě kontrola nedošla. Tak snad by se fakt nic nestalo.
A jak máš vůbec ty vycházky? Od kolika do kolika?
A už máte Evi kočárek, nebo zatím je jen objednanej?

evik80
21. srp 2009

Leni, kočárek už je zaplacenej a čeká na prodejně. Máme ho tam bezplatně uložený až do vyzvednutí.
Já mám z těch kontrol strach, mám vycházky od 11-18 hod. Kolikrát bych chtěla jít večer po 18:00 hod s Ozákem na procházku a máme strach, abych pak nebyla bez peněz. Hlavně nemám známého Dr. který by mi v případě problémů dodal razítko.
Na druhou stranu, když to bude dopo a přišla by kontrola, mohla bych se snad domluvit se setřičkou, že jsem byla u nich.
Nějak to dopadne.
Z té mateřské si nedělej hlavu, ono je jedno jestli je to 6 nebo 8 týdnů. Kdyby mi dali taky těch 8 týdnů, tak by mi aspoň dřív skončilo domácí vězení 🙂

lenajsek
autor
21. srp 2009

Evi, tak jestli dobře vycházíš se sestřičkou, tak se jí zkus zeptat, co by se stalo, kdybys šla dřív ven dopoledne (třeba ještě než začnou ty vedra, jako ráno třeba), jestli kdyby přišla kontrola, mohla by říct, že jsi u nich byla... ale chápu Tě, že se bojíš, já tohle prostě neřešila. Podle mě večer nechodí a o víkendech taky ne, ale je to možná jen moje teorie.
A za těch 8 týdnů jsu ráda, právě, že mi skončí dřív PN.

eliis
21. srp 2009

Ahoj holky,
Leni, jsem ráda, že KO dopadla dobře a že už ti ty křeče ustoupily. Maliníkový čaj se pije pro přípravu porodních cest. Má se začít pít 4 týdny před porodem a to 37+38tt 1x denně a 39+40tt 2x denně. Jinak pokud vím, tak mateřská trvá 28 týdnu a je celem jedno, jestli na ní nasoupíme 6 nebo 8 týdnů před porodem. Já jsem šla taky těch 8 týdnu a to kvůli té nemocenské. Jak jsi vůbec dopadla s tou porodnicí? Já jsem tam zavolala ještě včera a pojedeme se tam podívat ve čtvrtek po obědě. Jen si máme zavolat dopoledne, zda nemají zrovna nějakou kalamitu. Užij si víkend na chatě.
Šári, jsem moc ráda, že už je ti dobře. JJ, nákupy s chlapem nejsou nikdy jednoduché, natož hned se dvěma. Můj manžel nákupy moc nemiluje a nechápe, jak je možné, že jsi nejsem schopna vybrat během 10 minut rifle a že mi nestačí vyzkoušet jen troje 😝. NO však to určitě všechny znáte. Jinak jsem stejného názoru jako Beri. Taky ti závidím, že už máš broučka u sebe a jsi po šestinedělí. Ale za chvilku se taky dočkáme.
Beri, já bych do toho balónu taky nevlezla. Bojím se výšek a taky bych měla panickou hrůzu, že to spadne 😖 .
Evi, s tou kontrolou je to blbé, ale myslím si, že se tak moc bát nemusíš. Prý na těhule moc nechodí. Já jsem na nemocenské od stimulace a ještě se kontrola neukázala - a doufám, že už se ani neukáže. Ještě 14 dní a budu mít klid. Vy už máte kočárek? A jaký jste nakonec vybrali? Jinak nástup na mateřskou si můžeš vybrat sama. Jen ženy co jsou na rodičáku a nastupují znovu na mateřskou to mají dané.
Jinak zítřejší nákup v Polsku je ohrožen. Manžel asi bude muset na hasičské závody, tak to nejspíš necháme na pondělí. Stejně chceme jít do obchodů, tak je to jedno. Na burze bych se bála koupit kočárek. Zítra nás taky čeká grilovačka - ségra měla 30, tak jen tak posedíme u našich na zahradě. Toho 8.9. bych taky dojela, ale mám odpoledně předporodní kurz. Tak uvidíme, jak se dohodnete - v kolik by jste se chtěly sejít.
Sluníčka, užijte si víkend a mějte se pěkně.

lenajsek
autor
21. srp 2009

Eli, díky za info o maliníku, asi si ho taky pořídím a budu ho popíjet.
Teď právě čtu na netu o mateřských dovolených a rodičovských dovolených, a není tam u té MD psáno něco o tom, že ti co jsou na PN by měli nastupovat 6 týdnů před porodem. Je to tam celkem fajn popsaný a už jsem se aspoň trošku něco dozvěděla, kam zajít a o co kde požádat a tak...
Kdyžtak se mrkněte:
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-d...
http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/rodicovska...

Eli, tak snad v to pondělí se tam vypravíte, když sobota nevyšla... a s tou porodkou to máte fajn, že se tam můžete jít podívat, my jsme se tam ani dneska nedostali, vše obsazený... ☹ Tak musíme zkoušet dál.

A dívám se na net, že bych do OL mohla jet i busem z Rousínova, i vlakem z Vyškova, tak záleží fakt, v kolik hodin se budete chtít slézt. 😉 Abych si našla spoj, kterým jet.

Krásný víkend sluníčka!

verca07
21. srp 2009

Ahoj holky,
dneska celkem ponocuju, dělala jsem prckovi přesnídávky ale za chvilku se chystám jít spát.
Eliss a ty se chystáš do které porodnice? Já byla maximálně spokojená ve Vítkovicích. hlavně přístupem sester na šestinedělí. Takže můžu jenom doproučit. Fakultku bych nebrala, bo tam je to jak na běžícím páse a Nový Jičín na to že je opravený tak se mi to moc tam nelíbilo. Ale nejlepší je si udělat kolečko a uvidíš sama.
A co holky předporodní kurzy, chodíte?
Co se týká MD tak si samy můžete vybrat kdy na ni chcete nestoupit. Ale nejdřív těch 8 týdnů a nejpozději 6 týdnů. Já šla 8 týdnů před porodem a tím že jsem porodila přesně o 14 dní dřív tak mi to vyšlo jako bych šla 6 týdnů. Takže záleží jen na vás.
Leni je fajn že je všechno v pořádku a že bobek ještě nechce na svět.
Leni, Beri, Evi a Eliss jaké máte vůbec jména připravené?
Jo chtěla jsem vám říct že se mnou do kurzu chodila holka, které ještě v den porodu podle ultrazvuku řekli že to je holka a narodil se jí kluk. Byla z toho docela v šoku a říkala že na všech ultrazvucích jí řekli že to je holka. Síla co?
Tak se Sluníčka hezky opatrujte, nás o víkendu čeká pouť, ale já tam snad ani nepudu. No uvidíme.
A hlavně hezký víkend.

jitulik24
22. srp 2009

Ahoj holky, tak vám musím napsat co se mi dnes stalo v práci.Od pátku chodím do práce a dnes jsme se šíleně pohádala se šéfem, tedy on řval na mě a já na něj byla slušná. Přišla za mnou známá, že jí můj šéf cestou z hospody řekl, že jsem přišla o miminko a že chodím na umělé oplodnění. Ona o ničem neměla páru. To mě naštvalo, protože se mi nelíbí, že se baví o našich soukromích věcech bez mého svolení 😠 . A tak jsem za nim šla a slušně mu řekla aby se před kamarády o mě a mém soukromí nebavil. Ten na mě okamžitě začal řvát, že nikomu nic neříkal. Kdybych ho neznala, tak mu možná budu věřit, ale za ta léta ho znám a tak vím, že vše vykecá. Nakonec aby měl navrch tak řval, že musím doplnit basy s pivem 😠 . Na to jsem mu řekla, že je doplňovat nebudu, jelikož basa piv váží 18kg a ženy mohou tahat břemena do 15kg 😝 😀 . On že ho to nezajímá, že on je šéf a pokud to nedoplním, tak nemám v neděli chodit do práce. Kupodivu mě to nechalo klidnou. To vše se odehrálo těsně před obědem na oběd chodíme domů, takže se zavírá obchod. Šéf pořád něco mlel a přitom zamykal obchod a mě to přišlo tak směšné, že jsem se začala smát 😀 😀 . Samozřejmě můj smích nezůstal bez odezvy a bylo mi zděleno, že se mu nemám smát. Já to završila tím, že jsem mu řekla, že se nesměji mu, ale tomu, že se neumí chovat 😉 😀 . Odpoledne jsem přišla do práce a ta piva byla doplněná, asi se mu to rozložilo v hlavě. Takže se teď spolu vůbec nebavíme. Nakonec jsme ta nejhorší já🙂 Kdyby byl co k čemu, tak se mi omluví a přizná chybu, ale bohužel to on neumí 😠 .
Manžel je mimo domov a tak jsem mu psala sms, co se přihodilo v práci. Před chvílí mi volal a byl naštvaný a pokud bude mít šéf ještě nějaký problém, tak na něj vletí. Vůbec jsem takovou reakci od manžela nečekala, asi ho to opravdu namíchlo, on je totiž hrozný kliďas. Zato já jsme nervák, ale tohle jsme emocemi zvládla na 1 😉

eliis
23. srp 2009

Ahoj holky,
jak si užíváte víkend?
Jiti, teda tak to by mě taky naštvalo. Já osobně se tím, že jsem těhotná po IVF netajím, ale sama si určím komu to chci říct a komu ne. Taky by mě dopálilo, kdybych věděla, že to šéf každnému vytrubuje. Manželova reakce je správná. Takové věci se prostě nedělají. A jak jsi se jinak rozhodla, budeš přecházet do jiného caru nebo dáš ještě šanci Fertimedu?
Verčo, s tou porodnicí je to těžké. Každý si chválí něco jiného. Rozhodovala jsem se mezi Porubou a Fifejdama. Ale na Porubu jsem moc chvály neslyšela a tak půjdu asi na ty Fifky. Rodily tam i kamarádky a byly spokojené. Tento čtvrtek se tam jedu s manželem podívat, tak uvidíme. Jinak chápu, že tvá známá byla v šoku. Holka není nikdy prý jistá. Já čekám kluka (Tadeáška) a i teď mi moje dr. říkala, že pohlaví opravdu přehlédnout nejde. Už se na tom shodli 3 doktoři a já ho taky viděla na vlastní oči. Tak co ta pouť, byla ses na ni podívat? Kdyby nebyl manžel v práci, tak jsme dnes taky ve Studénce u babičky. To víš, starší lidé dbají na tradice a když je krmáš, tak nás zve vždycky na oběd.
Jinak jsme včera byli s manželem v tom Polsku. Soutěž se zrušila, tak jsem se těšila jak malé dítě. Ale takové zklamání jsem nečekala. Byli jsem v Těšíně. Čekala jsem spoustu obchodů s kočárkama a taky že se mají prodávat na tržnici a ono tam skoro nic nebylo. Pár obchodů jsme našli, ale byly tak strašně malé, že se tam vešlo jen pár kočáru a ani jeden nebyl takový jaký chceme. Jediný kočár na který jsem se dívala byl Firkon Verano. Je moc pěkný, ale mě i manželovi vadilo, že má vnitřek hluboké korby z fleesu. Myslím si, že to bude po chvilce užívání samá žmolka. Takže jsem nakonec nekoupila nic. Ani fusák, ani deku do kočáru (těch tam pár bylo, ale převážné do růžova), kojící podprsenky....no nic tam nebylo. Nakonec jsem tam sehnala aspoň jedno kojící pyžamo, odpadkový koš a probiotické kapky. Takže zítra ráno vyrážíme do Nového Jičína, kde máme vyhlédnutý ten kočár Baby smile v-max a asi ho objednáme v té černé barvě. Libí se mi sice i v jiných barvách, ale bohužel mám strach kupovat něco co jsem neviděla. Na internetu může být barva úplně jiná než ve skutečnosti a černou nic nepokazím. Taky už asi dokoupím ostatní věci, ať už mám klid.
Zdravím všechny sluníčka a užijte si zbytek neděle.

beras
23. srp 2009

Ahojky sluníčka 😀 .Tak už máme kočárek doma. 😀 Fakt se nám strašně líbí.Cestou zpátky jsem se chtěla stavit v Ol. v Olympii a koupit beruně oblečení.Nějak moc zase vyrostla.Měla jsem strach tam nechat kočárek jen tak v autě,protože se celej nevešel do kufru. 😝 Takže manžel nás tam vyklopil a jel ho odvízt domů a mezi tím jsme oblítaly obchody a pokoupily. 😀 Pak ještě zastávka v Globusu na oběd a nákup a domů jsme dojeli ještě za sucha.Na náš příkaz musel jít manžel kočárek dát dohromady 😅 at se můžem projet.Nejvíc se mi na něm líbějí ty odvětrávací sítky jak na hluboké boudě tak na sportákové.Pak i to,že vnitřek se dá v pohodě vytáhnou a zase nasadit a nemusím nic pracně šroubovat a rozstříhávat. 😀 No beruna byla štěstím bez sebe jak jezdila ,takže se kočárek rozdělal at je celej ještě než prvně vyjedem 😀 Ale stejně chodí drndat aspon prázdnej podvozek.Pak jsem v tom Valmezu koupila ještě kyblík na plínky a čepičku.Krásnou chlupatku,protože jsem zjistila,že když jsem objednávala kombinézku tak paní prodávala rukavičky a ty jsou úplně stejny jako čepička.Je to česká značka ONO a v bílé barvičce.Ještě musím objednat deku do kočárku a mám sakum prdum všechno.Našla jsem na MMB flísovou v béžové barvě za 150 kč tak jdu do ní.Má z jedné strany protižmolkovou úpravu .Už jednu takovou mám doma ale pod to se válím já 😀 a je pravda,že z té jedné strany nemá žmolík.Eli s tou barvou je to pravda,protože ten náš kočárek je ve skutečnosti krásnější jak na fotce na netu.A co děláte ostatní sluníčka?

lenajsek
autor
24. srp 2009

Ahoj sluníčka, pěkný pondělí přeji, my jsme byli o víkendu na chalupě, pohodička, byli jsme tam sami s manželem, tak to bylo naprosto v klídku, ticho, udělali jsme to co jsme chtěli, fakt pohoda. Jeli jsme až v sobotu ráno a vraceli se včera večer. Zavařovala jsem rajčata a včera švestky, ještě nějaký mám doma, tak z toho udělám knedlíky a dám do mražáku, až se mi bude chtít. To že pršelo nám nevadilo, dívali jsme se na western, pak šli spát, četla jsem si... a parádně odpočinula. Takových víkendů, kdy tam budem sami dva už moc nebude. 🙂

Vidím, že jste nakonec Eli a Beri vyrazili s manžílkama na ty kočárky. Eli, to mě mrzí, že jste žádnej nesehnali v tom Polsku, tak snad se vám podaří koupit v tom Novým Jičíně. Jestli jsi ho už viděla, tak ho kupte, ono fakt není nad to vidět kočárek na vlastní oči, jak vypadá i barevně. U toho Firkonu je fakt, že má fleesovou úpravu. Ale zase na zimu se mi to zdálo fajn, že by tam bylo teploučko. Ale nakonec jsme ho stejně nevzali.
Odpadkový koše máte holky jaký na ty plínky? Asi nějakej s víkem a menší? Nebo máte spešl na ty plínky, co má v sobě už i ty sáčky? To se mi zdá hrozně drahý...
Eli, fajn, že máš kojící pyžamko. Já bych šla asi do noční košile, taky už nějakou budu shánět. A kojící podprsenky taky. Jen nevím velikost, jestli koupit tu co mám, nebo trošku větší? Aby mi ty podpsenky zase nebyly malý, jak se prsa nalijou... ☹

Beri, gratuluju ke koupi kočárku, super! To věřím, že má Berunka obrovskou radost a furt s ním jezdí... 🙂 Máte ho doma, jo? To je fajn že jseš spokojená... já bych byla taky s tím Dorjanem, kdyby nebyl tak nízkej. 🙂 Tak ať pak mimču dobře slouží! A deka do kočárku super. 😉 My koupili španělskou deku, jen ne origoš španělskou, ale z Polska, za levněji a je nádherná. 🙂 Taky by se neměla žmolkovat. A budeme ji používat i do té cestovní postýlky místo peřinky.

Jiti... to je něco s tím šéfem.. to je fakt vůl. 😝 Manželova reakce byla fakt správná, to je dobře, že by hájil Tvoje práva. Nechápu, co si tím chlap chtěl dokázat, že má nad Tebou moc... no děs. A s tím, že si pustil pusu na špacír, to tak bohužel bývá... moje šéfová to taky poprvé v práci roztroubila všem, až jsem se divila.. ale co s tím člověk nadělá. Já lhát neumím, nebo si vymýšlet, radši to řeknu narovinu, jak to je. A teď to samozřejmě v práci taky všichni vědí, že jsu po IVF, ale neřeším to, hlavně, že to vyšlo... a Tobě to určitě brzo vyjde taky.
Jak se ptala Elis, už víš, co s CARem? Přemýšlíš o změně, nebo zatím ne?

Dneska by mělo dojet PPLkou povlečení, peřinka a polštářek, nějaký bavlněný plínky a fusak do autosedačky.. tak se těším. 🙂

Veru ahojky! My jméno vymyšlený máme, ale nikomu jsme ho neřekli, tak se taky nech překvapit... však to nebude dlouho trvat. 😉 A s tém pohlavím, to je síla... ale taky mám pocit, že ten chlapeček je snad jasnej, i my jsme to viděli, že je tam pindík... tak snad to tak fakt bude. 🙂
A jak se Tobě a Toníkovi daří? Moc vás zdravím! 😉 A na předporodní kurzy zatím nechodím, chci chodit do porodnice, kde budu chtít rodit, takže ji nejdřív musíme vybrat. Tam kam chceme jít jako první, mají pořád obsazený sály, že se tam nedá jít podívat... tak snad už to tento týden vyjde.

Mějte se krásně sluníčka, opatrujte se! 😉