= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
21. říj 2009

Ahoj sluníčka!!!

Téda, jste se rozepsaly, to jsou romány... 🙂

Eli, to je dobře, že žloutenka ustupuje a malej určitě přibírá... 😉 Jak jste dopadli v poradně? A jaký máš ty kapičky? Jsem četla, že jsou buď Babycalm, nebo Sabsimplex. Tak ať malýho bříško přestane bolet, držím palce.

Šári ahojky, vás taky moc zdravím, takže malej je takhle akční, jo? 🙂 Nic mu nesmí uniknout, všechno chce vnímat a vidět, že? A to že je po tatínkovi, co je teď, nemusí být za čas.. 😉 Opatrujte se!

Peti ahoojky! Taky vás mooc zdravím, taky se opatrujte!

Beri, kočko... týjo, to je něco co jsi zažila... no jak píše Evík, snad to zlé bude brzo zapomenuto a bude jen radost z malýho.. je fakt kouzelnej a ať mu to, jak je hodňoučkej, vydrží co nejdýl!
To je síla s tím dr, u kterýho jsi byla poprvé, jsi nemusela tak trpět, co... co už člověk nadělá, hlavně že je to pryč, snad je i Tobě líp a hlavně, že je malej v pořádku!!! Věřím, že kdybys takhle rodila poprvé, tak asi naposledy... ale i tak, to zlatíčko za to stojí, že... 🙂
Moc se opatrujte, moc vás zdravím a díky že jsi napsala, jseš zlatíčko. 😉 A je vidět, že i přes to všechno neztrácíš svůj pověstný smysl pro humor, tak to má být! Jseš machr!!! 😉

Evi ahoojky! Kočko, už se to čoveče nějak blíží, co... 🙂 Taky teď chodíš co týden na monitor? A už tam máě nějaký kontrakce, nebo ne? Já byla včera, na monitoru vše OK, kontrakce žádná, mimčo krásný srdíčko, pohyby taky OK... Možná Ty už máš nějaký kontrakce. 😉 Kdy jdeš na kontrolu? Já příští úterý, jsu zvědavá, jestli se s čípkem něco děje, nebo ne. Minule byl celej.
A malovali jsme klasicky na bílo, však víš, jak to u nás vypadá, myslím že jakákoli barva by to tady opticky zmenšila. I tak to byl mazec oddělat všechny ty věci, ještě, že má Radek v práci obrovský igelity, kterýma jsme pozakrývali co šlo, včetně okna a balkonových dveří, takže umývání pak nebylo tolik. I tak mě to ale zmohlo... už nezvládám to, co dřív. Je hodnej, že pak okno umyl a pověsil záclony a závěs. 🙂

To je fajn, že jste se byli v té porodce podívat, člověk je pak tak trošku klidnější, to máš pravdu. A se streptokokem si starosti nedělej, dr. si určitě poradí a bude vše OK s těma antibiotikama. Neboj. 😉 Já teda ani náhodou nepočítám, že porod bude tak rychlej, ale jak píšeš, stát se může cokoli.. ale myslím, že se to zvládne i s tím streptokokem, fakt se neboj. Nejseš první ani poslední... asi to bývá celkem běžný. 😉 Moc držím palce!!
Já maliník popíjím od minulýho týdne, ale nic moc si od něj neslibuju, no uvidíme. Taky pojídám lněný semínko, to teda ne každej den, ale obden, rozdrcený, přidávám si ho do müsli nebo do jogurtů. Moc mi nechutná, je docela hořký, ale sníst se dá. Jsu zvědavá, jestli to bude k něčemu dobrý, jestli to fakt aspoň trošku ten porod usnadní. Ale to myslím ani nejde nějak objektivně zjistit, jestli to má nějakej účinek, když je i tak každej porod jinej a prvorodičky jsme taky jen jednou. 🙂

Ohledně kočárku, my ho teda máme od srpna u máti, ale už jsem říkala Radkovi, jestli ho nechce přivézt do kočárkárny, docela bych ho chtěla mít už doma, resp. teda pod náma v kočárkárně. Myslím že ta pověra to je blbost, jakej by to mohlo mít vliv, že se mimi narodí dřív, když je doma kočárek? To bys pak nemohla mít pomalu nic nachystanýho dopředu, ani postýlku, věcičky...
Si vem, že Šárka rodila předčasně, a kočárek doma neměli a třeba Beri rodila v termínu, a měli kočárek doma.. takže to podle mě na nic nemá vliv. Mimčo si stejně vyleze, kdy se jemu bude chtít, kočárek nekočárek. Takže, pokud chceš, klidně bych ho dom už přivezla, ale jestli jseš pověrčivá a akorát by Tě doma třeba stresoval, tak ho klidně Ozák může vyzvednout až porodíš... ale já osobně si myslím, že to na nic nemá vliv. 😉

Dneska bych si už chtěla nachystat tašku do porodky, včera jsem dokoupila poslední věci, tak je tam asi našupu. Taky bych si mohla říct, jestli tím náhodou něco nezakřiknu, ale s takovou bych to asi neměla nachystaný nikdy...

Kočky, opatrujte se, držte se a přeji všem krásný pohodový den!!!

beras
21. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 😀 😀 😀 Mě je po Vás tak smutno,že musím nakukovat po chvilkách.Ted čekám na porodní asistentku od mé dr.Příjde se podívat na šití a pro zprávu z porodu.Dnes svítí sluníčko tak už mám nachystány věcičky na venek a jak dojde berunka ze školy taky jdeme na první procházku tak na 20 minut 😀 😀 😀 😀 .Dnešní vážení zlatíčka proběhlo v pořádku a už má 3.5 kg takže roste a přibírá jak má.Mám radost,že nám kojení jde a mlíčko stačí.Akorát ten čaj by měl pomáhat na prdáky jemu a né ,že účinkuje na mě 😀 😀 😀 😀 On si lumpik nechce pořádně brknout.Přes den to ještě jde ale v noci vytuhne jak je z toho táhání zmordovanej. 😀 Pořád na něj s manželem koukáme a smějeme se jak dva pošaháci a říkáme si jak je krásnej a ,že je jen náš až kolikrát tomu ještě ted nevěřím. 😀 😀 😀 Já teda pošahánek jsem. 😀 😀 Představte si, že jsem byla nakupovat a berunka se mnou.Vlítla jsem do obchodu jen pro dvě věci a berunka,že si vybere nějakou dobrůtku.Tak říkám potom čekej tady já příjdu. 😉 No jo jenže já pak šla druhou uličkou 😲 a na berunku jsem zapoměla.Už mi to paní počítá a za mnou se ozve "mami tys na mě zapoměla? 😀 😀 😀 No prča hned to říkala v autě manželovi a prej,že maminka má laktační psychozu. 😀 😀 😀 😀Leni a Eviku už se těším až nám tady taky předvedete ty svoje pokládky.Zase někdy šoupnu fotečky.Jo a holky manžel si až do poslední chvilky na porodním sále mysle,že na něj vykokne prcina a jak byl na měko když sestřička řekla,že je to krásnej šikovnej chlapák. 😀 Je z něj úplně štajf a kdyby mohl kojit tak mě pomalu k němu ani nepustí 😀 😀 😀

daisy14
21. říj 2009

Ahoj sluníčka 😀
Beras, klobouk dolů jak jsi zvládla ten porod! A nedivím se Ti, že na Tomíka pořád zíráte, vždyť je to malý zázrak 🙂 a krásný klučík podle fotek! tak si ho užívejte, hlavně ať jste zdraví.

Lenajsku, ve36tt ještě malovat, tak to já bych asi už nemohla 🙂jsi dobrá! A už skoro nachystaná do porodky, jo blíží se to 😀

Mi se to taky blíží, od zítřka začínám ďobat Clostík a na kontrolu jedu v úterý 27.10., tak jsem zvědavá, jestli to na mě bude mít nějaké účinky 😉 No myslím, že se hlavně budu nafukovat jako vždycky při stimulaci, tak se budu muset v práci maskovat 😀

Tak se mějte hezky sluníčka 😵

wikky
22. říj 2009

Ahoj sluníčka,
net je opravdu jako droga a já hlavně s napětím čekám na další miminka 🙂
Beru,my užívali na bříško Baby Calm a já piju kojící čaje doteď,jsou právě na pročištění matky a mlíčko potom miminka tolik nenadýmá,no a maminky to zvládnou,že 😀 a co se týče brkání,to u nás byl v noci vždy malý zázrak...Teď už je to pohoda,i s brkáním i s prdíkama.
Dáši,držím ti pěstičky a vím,že jsi na dobré cestě a v nejlepších rukou! A na ostatní se vyprdni,ať si zkrátka myslí,že se máš dobře a že ti chutná 😉 O stimulaci nemusí vědět,já to tenkrát taky v práci neřekla.
Leni,ty kočko jedna zlobivá,už jste měli mít dávno vymalováno!Ale podle čípku a monitoru je to všechno v pohodě,jsem ráda,vždyť to není tak dávno,co jsi koukala na Tadeáškův monitor a poslouchali jsme jeho srdíčko a ty budeš mít co nevidět svého broučka v náručí... 🙂 🙂 🙂
Kočárek si klidně vezměte domů,berušky,už jste tak daleko,že nic nehrozí,od 36+0tt,to není předčasný porod.
Taduš se ozývá,už asi nechce být sám s hračkama,tak jdu za ním,je to tvoreček velmi společenský 😀
Pa pa,mějte se fajne a maminky pohlaďte miminečka a těhulinky bříška.

lenajsek
autor
22. říj 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 37tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 36tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, mimi už 1700g, 20/10 monitor

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), od 22/10 baští Clostík na minimálku, 27/10 KO, moc moc držíme palce!!! 😉

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit),7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 49 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit),11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!

lenajsek
autor
22. říj 2009

Ahoj sluníčka! Krásný pohodový den přeji... 😉

Beri, jak proběhla první procházka s malým a kočárkem? Určitě to bylo fajn, snad nebyla moc zima. Gratulace ke kontrole, že malej hezky přibírá, super! 😉 A čaj působí víc na Tebe než na malýho? 🙂 Co piješ za čaj? Nějakej kojící, nebo i fenyklovej?
Já mám zatím koupenej jen kojící, a v případě potřeby koupím i ten fenyklovej.
Pak mám na prdíky ten polštářek s těma třešňovýma jádrama, jakejsi Pupík - gel na masírování bříška a taky olejíček, a pak bysme kdyžtak dokoupili i nějaký ty kapky, buď Sabsimplex, nebo Baby Calm... co je lepší, nevíte?

Beri, to věřím, že se na malýho pořád díváte a nemůžete tomu věřit... u nás to bude asi něco podobnýho. 😀 A nejseš pošahánek, prosimtě... 😉 S tou berunkou v obchodě jsi mě pobavila... 😀
Na další fotečky se těšíme.

Dáši ahoojky! Kočko, tak moc moc držíme palce, všechny co máme, určitě drží i miminka jak narozený, tak ty v bříšku, takže štěstíčka budeš mít určitě hodně!!! Tfuj tfuj tfuj!!!! 😝 😝 😝 😉
Pak písni jak jsi dopadla na kontrole a jak se to vyvíjí, ju? Moc na Tebe myslíme, ať už to tentokrát vyjde! Máš teda domluvenej nativ s minimální stimulací, že budeš něco připíchávat, nebo budeš baštit jen Clostík? A teď se svetrama se nafouknutý bříško bude maskovat dobře. 😉

Šári ahojky! Na malýho ten kojící čaj zabírá, že pak nemá tolik bolení? Jakej máš? Já koupila od Lerosu.
A máš pravdu, že to letí, fakt to není tak dávno, co jsem se dívala na Tadeáškův monitor a teď má naše mimi svoje papírkyy s křivkama. 🙂

A holky, s tím malováním, já nemalovala, maloval manžel, a nebyla jsem 36tt, ale 35... 😉 😀 A dřív fakt nebyl čas, furt jsme jezdili na chalupu nebo jinam... myslím že to vyšlo akorát. Kdybych se na to necítila, tak bysme do toho ani nešli, ale zvládli jsme to OK. 🙂
Pozitivní je, že už máme postýlku, od včerejška mám jakš takš sbalenou tašku do porodky, takže kdyby náhodou něco, můžem vyrazit. Jen dneska nebo zítra ještě dokoupím pár posledních drobnůstek a bude komplet.
Holky, braly jste do porodky pro mimčo svoje oblečky, nebo jste měly všechny erární? A co ty noční košile? Furt nevím, jestli si mám brát na šestinedělí svoji nebo si je nechat až na dom... ale radši bych si vzala erární, tam mi ji prostě vymění když bych ji zašpinila...

Dneska mám v plánu nafotit pár těhu fotek, bo jsu přesně měsíc do termínu porodu... tak zkusím něco se samospouští a stativem, uvidím, co z toho vyleze. 😀 😀 Jestli něco jo, dám do albíčka.

Moc vás všechny zdravím, opatrujte se a mějte krásnej den! 😉

evik80
22. říj 2009

Ahoj sluníčka, všechny zdravím. Je super, že i novopečené maminky se tu můžou na skok zastavit.

Leni, chtěla jsem se zeptat. Kolik si toho maliníku dáváš na 1/4 litru? Kávovou lžičku nebo polévkovou? Na netu jsou různé informace a tak si nejsem jistá. Super, že už máš vše nachystané. Pěkně si užívej posledních pár týdnů s bříškem.

Beru, to je sranda s tou Berunkou, ale to se stává. Vždyť musíte být v takové euforii. Sama si to ještě neumím představit. Super, že Tomík pěkně přibírá.

Šári, jsem moc ráda, že i Tebe Tadeášek občas pustí k počítači. Teď bude chtít pozornosti čím dál více. Tak si to užívejte, ani se nenaděješ a pofrčí do školky.

Dáši, také Ti moc držíme palečky. Potřebujeme tu novou těhulku jako sůl.

Holky chtěla jsem se zeptat. Ručník do porodnice si mám vzít asi svůj, že? Já jen ať mi něco nechybí. Nabalila jsem jen to nejnutnější a taška je stejně plná. Snad si nebudou myslet, že se tam chci odstěhovat 😀

V pondělí jdu ke svému gynDr. na další monitor. Čípek se začíná zkracovat. Před týdnem byl 3/4 a teď v pondělí 1/2 až 3/4. Kontrakce na monitoru žádné. Ale mám už něco jako předposlíčky, je to tak 3-4x za den a trvá to tak do 5min a je to typická bolest jako bych měla dostat MS. GynDr. říkal, že to jsou ty předposlíčci.
Mám v plánu ještě dost věcí a tak bych chtěla rodit nejdřív na první termín a to je 7.11.2009. Tak uvidíme.

Všem přeji hezký den.
E.

beras
22. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 😀 😀 Jo ,jo procházka proběhla v pořádku. 😀 Kapičky máme zatím Sab a Tomík zatím prdí jedna básen.Já mám ten kojící čaj z Lerosu.Evi jasně ručník svůj .Já měla dva na tělo a jeden na obličej.Chodila jsem se hodně sprchovat kvůli šití at se to rychleji hojí.Ještě jsem si vzala ty kuchynsky pap. utěrky celou rolku a tím jsem se vždycky ve spod osušila.Ony ty očistky tečou dost tak at od toho není ten ručník hned špinavej.Mě to takhle vyhovovalo.Jinak tech vložek jsem měla čtyři balíky a poslední mám ted načnutej.Po normálním porodu se prý krvácí víc jak po císaři tak at víte na co se připravit.Nechtěla jsem žádny s folií at se šití pěkně hojí a je fakt,že jsem tu vložku za den měnila často.Evi já jsem na poslední chvilku vytáhla z tašky župan,protože už jsem jí nemohla zapnout a taky jsem jí měla nabalenou jako bych tam jela aspon na rok. 😀 😀 Dáši hodně štěstíčka at má Štěpán štastnou ruku.Musííííí 😀 😀 😀 Tak berunky jdu si zahrát na kojnou.On ten náš drak je u toho kojení někdy tak komickej.Nejdřív kozenku hledá na opačné straně a pak začne hltat div se nezalkne a u konce u toho už tak mrčí,protože už nemůže jak je štajf. 😀 😀 😀

lenajsek
autor
22. říj 2009

Ahoj kočky, pěkný večer... 😉

Evi, já mám maliníkovej čaj šáčkovanej, tak si dávám jeden pytlík na asi 3dcl hrnek. Zatím piju jednou denně, ale asi začnu pít dvakrát a do toho baštím to lněný semínko.
Tak jsem Ti v tomhle moc neporadila... ☹
Ručník si beru do porodky svůj, teda mám dva ručníky a jednu osušku, plus jak píše Beri ty papírový utěrky na spodek. Někde jsem četla že je nějaká holčina měla a zdá se mi to dobrej nápad. A mám ještě dvě žínky, červené barvy, kdyby bylo potřeba na spodek. No uvidíme.

Beri, týjo, 4 balíky? Já mám nabalenej jeden, tak to abych tam vzala ještě jeden, jo? To se do té tašky nevleze... 😀 A balík plínek mám jeden, ty nejmenší 2-5kg. Bude to stačit?

Evi, tak držím palce na pondělní kontrolu, jestli máš předposlíčky, tak to už může být co nevidět, i když kontrakce zatím nebyly, možná trošku začnou... a když se Ti čípek zkracuje.
Mně poslední dobou bolí bedra jak něco, jak kdybych měla co chvilku dostat MS, a píchá mě taky tam dole, nebo tam mám tlaky... možná to jsou taky nějací předposlíčci, těžko říct... ale každopádně mi teď dělá dlouhá chůze už docela problém, díky těm zádům. Jestli mě budou bolet u porodu, tak potěš. 😠 😝 😝
A co máš Evi ještě simtě za plány? 😉 7/11 je co nevidět... tak třeba Ti to vyjde na ten první termín, uvidíš. Moc držím palečky!!!

Beri, to je fajn, že kočárkování proběhlo v pohodě. Dneska jste byli taky, ne? U nás bylo pěkně, teplo, slunečno... prý má být hezky i o víkendu. To máte ještě super, že je trošku ještě přijatelně, to my s Evíkem v listopadu budeme mít už asi hnusně... ☹

A díky za info o kapičkách, jedna kočka právě z jiné diskuze kam chodím, tak řeší malýho prdíky, že ho to hrozně trápí, malej má týden. Ještě právě kapičky nedala, ale asi bude muset. Takže fakt zabírají, jo?

Beri a Eli, jak jste měly holky oblečený mimča z porodky? Měly jste jak kombinézu, tak fusak, nebo jen kombinézu, nebo jen fusak? Já přemýšlím, že bych nabalila manželovi, ať vezme s sebou jak kombinézu tak fusak do autosedačky, kdyžtak nemusím oblíkat oboje, že... ale fusak do autosedačky chci vzít určitě. No a jinak bodýčko, punčocháčky, dupačky, bavlněnej kabátek, svetýrek a asi tu kombinézu a fusak do autosedačky... to stačí, ne?

Eli, jak vám se daří? Snad dobře, moc vás zdravím!!!

Ostatně všechny ostatní taky... 😉

Jo, a v albíčku s těhu fotkama se můžete mrknout na ty moje dnešní hokusy pokusy... 😀 😉

Pěkný večer, pááá!

eliis
22. říj 2009

Ahoj holky,
Leni, téééda fotečky jsou moc krásné. Jsi opravdu šikula a fakt ti to těhotenství sluší. Jinak v porodnici jsem měla svůj ručník - 2x ručník + ty papírové útěrky. Co se týče vložek, tak jsem měla klasické porodnické vložky SAMU 2x + ještě jedny obyčejné (pro jistotu). A musím říct, že jsem je téměř všechny spotřebovala, protože jsem chodila čůrat do sprchy a tak jsem si dala pokaždné novou vložku. Ono to časté sprchování doporučují kvůli hygieně a taky je to mnohem příjemnější. Oblečení pro malého jsem si žádné nebrala - většina porodnic to nechce a ty noční košile bych si vzala. První 2 dny jsem měla ty jejich, ale pak jsem byla ráda za ty svoje. Přece jen ty jejich nejsou zrovna slušivé a o velikostech ani nemluvím. Z porodnice jel malý jen v kombinéze do autosedačky a ještě jsem ho přikryla dekou. Však uvidíš, jaké bude počasí - nachystané to mít můžeš a maximálně to nevyužiješ. Já fusák nepoužívám ani teď (připadá mi to brzy) - používám tu zimní zavinovačku od Emitexu. Nakonec jsem neodolala a přece jen si jí koupila. Co se týče těch kapek, tak se přímo jmenují Probiotické kapky a jsou od firmy BioGaia. V lékárně stojí kolem 650 kč, ale já jsem si je koupila v Polsku za 230 kč. Když tak mrkni na odkaz: http://www.lekarna.cz/picture.php?product_id=83...
JO a ty plenky ti budou stačit. Já jsem taky měla ty 2-5kg (pampers new born - 43ks v balení) a ještě jsem nějaké přivezla domů. Ještě k těm čajům - já piju 2x denně čaj pro kojící a střídám od Teekanne a Lerosu a k tomu 2x denně fenyklový čaj.
Beri, teda ty sis ten porod fakt užila. NO věřím, že už bys to nikdy nechtěla zažít. Jen nechápu, co to bylo za doktora, že tě nechal jít domů. Jinak s tím říháním taky bojujeme. Ale na rozdíl od vás si Tadeášek nechce říhnout ani přes den. V noci to ani nezkouším, protože pokaždné u kojení usne a já někdy taky (kojím v leže, takže se mi sem tam stane, že usnu a vzbudím se za hodinku a to už jen malého přenesu do postýlky). Jinak my už taky chodíme na procházky a zatím si to užíváme. Dnes sice nebylo zrovna nejpěkněji - nízká inverze, takže se špatně dýchalo a vzduch byl plný nečistot. Chtěla jsem se ještě zeptat, zda používáte dudlík? Já ho sem tam malému dám, ale mám strach, aby pak nepřestal chtít prso.
Evi, teda, ty už máš poslíčky? Tak to už můžeš každou chvilku porodit. Tak pokud chceš vydržet do 7.11., měla by ses šetřit. Co se týče toho maliníku, tak já jsem dávala 1 malou lžičku na 250 ml vody a pila jsem ho 2x denně. Myslím si, že se nemusíš bát nějak rychlého porodu. Maliník má za úkol připravit porodní cesty a nevěřím, že by nějak moc ovlivnil porod. Každý porod je jiný a proto si myslím, že to nejde srovnávat. Držím pěstí na pondělní KO.
Dáši, moc na tebe myslím. Budu ti držet vše co mám aby to vyšlo. Už nutně potřebujeme další těhuli.
Šári, je fajn, že si najdeš čas a mrkneš tady na nás. Jak vidím, tak tě Tadeášek pěkně zaměstnává. Už se těším, až si taky budu s malým hrát.
Jinak u nás je zatím vše při starém. Malý je zlatíčko!!! V úterý jsme byli v poradně a Tadeášek za ten týden přibral 250 g a vyrostl o 2 cm (takže aktuální míry - 2970g a 49cm - Leni prosím tě o opravu v postupce, malý měl při narození 47cm - díky ). Tak jsem byla moc ráda a na další KO jdeme až v 6-ti týdnech. Příští týden nás ještě čekají kyčle, tak snad bude vše v pořádku. Prdíky nás sem tam ještě trápí, ale dle paní dr. by do týdne měly zabrat ty probiotické kapky, tak uvidíme. Taky už jsem 2x použila rourku a malému se fakt ulevilo. Od včerejška jsem taky začala mazat oblast kolem pupíku mastičkou s Justu, tak snad nám to vše pomůže a malý se už nebude trápit. Musím uznat, že je fakt statečný a vůbec nepláček. Jen se strašně kroutí a mě je z toho smutno.
Holky, všechny vás zdravím a přeji hezký večer.

evik80
23. říj 2009

Ahoj sluníčka,

teda Leni, z těch fotek se mi tají dech jak jsou úžasné. Jsou jako z profesionálního studia!!! Prostě bomba, seš fakt jednička a neskutečně Ti to sluší!!!

Beru a Elis, moc děkuju za rady. Mám nabalené 2 balíky vložek, tak asi ještě jeden přibalím a nebo Ozák doveze. Jsem mco ráda, že Vám miláčci rostou a že je vše tak jak má být. Bez prdíků to asi nejde, tak snad to bude na nějaké únosné mezi jak pro Vás tak pro ně.

Leni, ptala ses, co chci ještě stihnout. Příští týden mají přijít montovat satelit, ale ještě nevím kdy. Pak chci ještě protáhnout myčkou sklo ze stěny v obýváku, jednu návštěvu, pak pedikérku a ještě bych se chtěla nechat ve fotostudiu vyfotit s bříškem. Ještě si musíme vybrat jiný vysavač, protože se pokazil a je to neopravitelná závada. A pak běžné věci jako uklízení, vaření, praní a tak. A ještě chci jít v pondělí na jednorázovou přípravu k porodu.

Elis, gynDr. říkal ať neodpočívám, že ten čípek je dost dlouhý a hlavně to nejsou ti pravý poslíčci (nejsou to kontrakce) jen občasná bolest na MS. Takže věřím tomu, že vydržím. Břicho zatím nekleslo. Budu Vás informovat co a jak.

Jdu něco dělat, mám toho ještě dnes na programu hodně.

Pa E.

beras
24. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 😀 😀 Tomášek spinká a já jsem naládovala pračku tak nakukuju.Evi no teda ty máš ještě plánů. 😀 😀 Ale pokud je čípek ještě dlouhej tak to tak fofrem nebude.Já jsem ho měla ještě v den porodu skoro celej. 😝 😝 Eli no ty prdíky jsou hnusny.Tomík se taky kroutí jako žížala ☹ 😀 ale taky to statečně zvládá.Jinak malej jel z porodky v tomto pořadí.Základ Tomášek 😀 ,plínka,bodýčko,polodupky,tričko,ten chlupatej kabátek,čepička ,dudlík a konečná fáze zavinovačka v autosedačce+ vrch na přikrytí od autosedačky 😀 😀 😀 .Záleží kolik bude stupnů .Nám poletoval sníh a domů přijel teploučkej jak buchtička. 😀 😀 Jinak plínky jsem měla jako Eli a taky jsem dovezla domů ale to ještě nebyla taková spotřeba jako ted.V každé plínce je poklad a náš pán má rozmazlenej zadeček a eee 😀 😀 se mu tam hned nelíbí.A jé už se to tady kroutí tak to jdu zpracovat 😀 Berunky mějte pěknej víkend. 😀 😀

beras
24. říj 2009

Ještě jsem si vzpoměla ,že jsem měla do porodnice do sprchy žabky.Taky tak jako Eli jsem chodila do sprchy čůrat.Však vám to určitě sestřička řekne,že to takhle máte dělat. 😀

lenajsek
autor
24. říj 2009

Ahoj sluníčka, jen jsem vám chtěla popřát krásnej pohodovej víkend, teď nemám čas nějak dočíst, jdu vařit a odpoledne jedeme na výlet, na akcičku s našima známýma z bývalé práce, z cestovky, kde jsme s manželem pracovali a taky se díky ní poznali (on dělal správce kempu v Chorvatsku a já od stejné CK kde on pracoval jsem tam jela jako brigádnice na výpomoc do kempu, hned po matuře). Pak jsme se dali dohromady, jezdili tam ještě 4 roky jako delegáti už oba dva vždycky na celou sezónu a já pracovala v té CK pak ještě přes zimu v kanceláři. Takže lidí tam za ty roky známe hodně, ale už tam vlastně nikdo z nich nepracuje. Takže to je akcička "odpadlíků" z CK, ale moc se těšíme... 🙂 Nevím, jak dlouho tam vydržíme, pojedem autem, tak pohoda, můžem kdykoli odjet.

Tak se ozvu zítra, až manžel přestane okupovat PC a odpoledne vyrazí do Brna na hokej. 😀

Všechny moooc zdravím, mějte se krásně a opatrujte se!! Páááá!!!

verca07
24. říj 2009

Ahoj holky, jenom vás jdu pozdravit a hlavně pochválit krásné klučiny od Eliss a Beras. A ještě jednou samozřejmě mooooc gratuluju. Jak tak koukám na ty fotky tak přemýšlím jestli bych takové malé prcky uměla ještě chytit, mi to připadá hrozně dávno co se Toníček narodil a příjde mi neuvěřitelné že byl takhle maličký.
Evi koukám že jis už na řadě. Vždyť je to nedávno co sem četla že čekáš miminko a ty už budeš rodit. A že máš čípek celý nic neznamená. Segra ho měla celý ještě 3 hodiny před porodem a pak to šlo natošup.Takže moc ti přeju bezproblémový porod.
Beri ty jo tak to sis pěkně užila. Ještě že se můžeme dneska spolehnout na doktory, co?
Dáši tobě přeju moc moc štěstíčka aby to vyšlo hned napoprvé. Zasloužíš si to.
Eliss dneska jsem viděla na benzínce tvojeho manžela. Zrovna tankoval do hasičského auta. A podle fotek to byl určitě on. A koukám že svět je malý a tvůj manžel pracuje s bráchou od mojí hoooodně dobré kamarádky. A ke komu chodíš k pediatrovi? K Andrei Zástěrové - jestli jo tak to je moje vzdálená rodina.
Leni tobě hezký víkend a všem ostatním.
U nás nic nového , akorát asi roste druhý zub a malý se plazí po pokoji jak šílený ale je to super, už začíná rozumět tomu co mu říkám a konečně umí aspoň ukázat jak je veliký - ale dalo mi to hoooodně práce, ale ten výsledek stál za to. Teď učíme papa, a vůbec se mu nehce.
Tak maminkám přeju hodné dětí, těhulkám super porod a čekatelkám hodně štěstí.

lenajsek
autor
25. říj 2009

Dostávám se na chvilinku k PC a vidím, že nikdo tu radostnou novinku sem nenapsal, tak to napíšu já...

Od včerejška máme další sluníčkové miminko!!!!! 😵 😵 😵

Evík včera psala SMSku: Jmenuji se Alex Bak a narodil jsem se 24/10/09. Měřím 50 cm a vážím 3,340g a už se na vás všechny moc těším!

Tak Eví, ještě jednou obrovská gratulace, ať malý krásně prospívá a oba dva ať jste v pořádku a brzo vás pustí domů, ať jste šťastná rodinka a ať se malýmu na světě líbí a daří!!! 😉 Paráááda!!! 😉

lenajsek
autor
25. říj 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 36tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, mimi už 1700g, 20/10 monitor

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), od 22/10 baští Clostík na minimálku, 27/10 KO, moc moc držíme palce!!!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit), 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 49 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) ,11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík, 24/10/09 se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!! 😵 😵

lenajsek
autor
25. říj 2009

Tak, a už jsu tam sama...
Dáši, doufám, že se posuneš nad čáru ještě předtím, než se malej narodí... 😉

Jdu dodělávat oběd, dneska přijede na návštěvu můj taťka s přítelkyní, tak máme trošku slavnostnější oběd, smažený řízky a bramborovej salát... 🙂

Nakouknu jak odjedou, zatím se mějte krásně sluníčkově, u nás je parádní počásko...
Krásnou neděli všem!

beras
25. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 Lenajksu děkuji za sms .Evička mi taky psala.Evi tak ještě jedou velííííká gratulace. 😀 Jo holt jsi měla opravdu těch plánů ještě hodně a Alex byl rychlejší jako ty. 😀 Tak leni pokud i ty máš ještě nějaky plány tak je rychle zači plnit at nedopadneš jako Evík 😀 😀 😀 Veru je to tak ,že děti strašně rychle rostou 🙂 a proto ted hltám každou chvilku a minutu kdy jsme všichni pohromadě 😀 😀 Ted už jsme velká rodina 😀 😀 Leni ty jo řízky bych si teda taky dala a se salátem jedna básen.Dnes bylo nádherně tak se kočárkovalo .Tomíka byl od včera mrzutej a už vím proč.Před procházkou se napapal a pořád sebou šil. ☹ Tak ho manžel držel a on si tak krásně brkl a za tím nastal rachot do plínky až to měl na zádech a v dupačkách. 😀 😀 😀 Tak jsem ho pusinkovala štěstím,že se mu ulevilo.No prdlá matka šestinedělka. 😀 Fakt se mnou ty hormony někdy trochu cvičejí.Najednou mi je všeho a všech líto,že bych seděla a brečela a za chvilku zase pohoda.Dnes jsem posílala Štěpánovi děkovnej dopisek a fotečku Tomíka .Berunky mějte se pěkně a užívejte si dnešního krásného počasí. 😀 😀

daisy14
25. říj 2009

Ahojky sluníčka. Doufám, že jste měly pěknou neděli, i to sluníčko krásně hřálo, určitě jste si užívaly na procházce s mimčama 🙂
Evi velká gratulace, je to kluk jako buk 😀 Je fakt, že Alex ti všechny plány překazil, ale krásně 🙂

Leni, no nevím, jestli vydržíš čekat 2v1 až na můj výsledek 😀 ještě 3 týdny, odhaduju že přští víkend by mohlo být OPU, snad.

Mějte se hezky a hezký týden!

lenajsek
autor
25. říj 2009

Pěkný večer sluníčka, dneska byl parádní den, byli jsme na procházce v zámecké zahradě, fakt super. Doufám, že bude pěkný počasí ještě v tom listopadu, ale nevím nevím, jaký bude počasí na kočárkování, až se malej narodí...

Teď jsem si přečetla, co všechno chtěla Evík ještě stihnout, no, předporodkní kurz zítra už asi nestihne, měla to rovnýma nohama do reality... 🙂 Mě čeká předporodní kurz 2/11, tak doufám, že to u mě nenabere stejné obrátky jako u Evky, chtěla bych malýho v bříšku pokud možno co nejdýl... Mám taky ještě pár věcí v plánu, hlavně příští pátek holičku, musím se nechat ostříhat, mám to už úděsný ty vlasy...
Postýlku nemám ještě povlečenou, ale asi ji příští týden povlíknu, ať to mám z krku... ještě mi zbývá pár posledních věciček vyžehlit a ještě pár věcí vyprat, ale na pračku to už není, tak to vyperu v ruce a bude to vše.

Beri, ohledně toho oblečení do porodky, napíšu Ti co mám já v plánu pro mimi, jo? Tak plínku, to je jasný, pak bodýčko, bavlněnej kabátek (to je jak kdyby tričko), bavlněný dupačky (a protože nemám nachystaný žádný kalhoty, tak asi dám pod ty dupačky punčocháčky, že???), pak pletenej svetýrek, bavlněnou čepičku tenkou a na to pletenou čepičku k tomu svetýrku a pak asi nabalím i tu kombinézu (pro jistotu) a zavinovačku do autosedačky (tu co mám v albu vyfocenou). Myslíš, že jen ty dupačky a punčocháčky stačí, že není potřeba kalhoty? Když bude buď jen v té zavinovačce do autosedačky, nebo i v té kombinézce? Snad jo...

Veru ahoojky, moc vás s Toníčkem zdravím, téda, toto letí.. to je super, že malej už umí ukázat, jak je velikej, a páá se taky určitě brzo naučí. 😉 A zub taky určitě brzo vyleze, a nejen jeden. 😉

Eli ahojky, to mě mrzí, že má malej takový boleníčko, tak snad ty probiotický kapky zaberou. Ale ta cena... ☹ Já se teda určitě do Polska nedostanu a ani babička s dědou, ti už nikam nejezdí, i když Polsko mají z Třince kousek. Už jsou staří. Tak budu doufat, že bude zabírat fenyklovej čaj, nebo ty růszný masáže bříška, nebo kapky pro mimi a přinejhorším ta rourka... hlavně, aby se malýmu pak ulevilo.
Jinak moc gratuluju k úspěšné kontrole, paráda, že malej hezky přibírá! A na kyčle držím palce, snad bude vše v pořádku!!

Beri, píšeš, že i Tomáška trápí bolení bříška... to je asi u kluků fakt normální, co? ☹ ☹ A dneska je fajn, že se mu teda ulevilo... doslova... 😉 😀 A věřím, že hormony dělají svoje, to člověk prostě neovlivní... se mnou to teď taky pěkně šije, asi nejvíc za celou dobu... dneska jsem se rozbrečela, jak mě bolelo v zádech a do toho ta děsná žáha, která mám pocit, že snad nikdy nepřejde... ale pak byli zase dobře. V šestinedělí to musí být ještě horší s těma náladama... 😀 Snad to manžílci a děti přežijou... 🙂
Co žáha, už Tě tolik nepálí, jak v těhotenství? Snad ne...

Nic kočky, přeji krásnej pohodovej večer a já jdu čekat na manžílka, až se vrátí z Brna z hokeje...

Opatrujte se a Evičce ještě jednou gratuluju k synkovi!!!! 😉

lenajsek
autor
25. říj 2009

Dáši, moc držím palce, třeba mimčo vydrží do Tvýho výsledku a já doufám a pevně věřím, že bude pozitivní... 😉 Tfuj tfuj! Máš jen nativ s Clostíkem, nebo i budeš něco dopíchávat? Hodně štěstíčka a tfuj tfuj tfuj!!! 😝 😝 😝 😉

lenajsek
autor
25. říj 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 36tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, mimi už 1700g, 20/10 monitor

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), od 22/10 baští Clostík na minimálku, 27/10 KO, moc moc držíme palce!!!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit), 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) ,11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík, 24/10/09 se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!

beras
26. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 Leni žáha tě přestane po porodu úplně pálit 😉 Já jsem si na ní třebas vzpoměla až ted jak jsi to napsala. 😲 Ty záda jsou fakt potvory ale dávej si bacha i ze začátku po porodu.Já jsem si říkala,že ještě jedna noc v porodnici a mám je totálně v tajfu. 😒 Ta matračka co tam byla na posteli byla tak odporně měká a ještě k tomu mi vrzala postel. 😝 Pak stačilo chvilku se zohnout k Tomíkovi při koupání a chodila jsem jako stařena a manžel mě musel masírovat i paralen jsem musela slupnout ,protože to byl hnus. 😝 Ted už je to v pohodě.Oblečení ti bude určitě stačit.Pod dupky dej punčošky a kombinézku když bude hodně zima.Však pojedete rovnou domů a já jsem říkala manželovi at v autě ani moc netopí at mu není zase moc teplo.Ty rdáky jsou děsny hlavně večer.Včera zase večer po kojení řval ale jsem na něj dva takže pohoda. 😀 Manžel by se pro něj rozkrájel.Ted spí s berunkou v pokojíku a ráno ve dvě se přišel podívat proč mrčí.No on když si chce brknout tak to je kolikrát šprajcování a dřiny ale dokázal to. 😀 😀 😀 Ted je Tomík na prázdninách u abičky tak jsem musela mrknout. 😀 Odepisoval mi Štěpán tak mě to potěšilo ten jeho perfektní přístup.To je jedinej doktor na kterýho budu do smrti vzpomínat s láskou. 😀 😀 😀 😀 A co ostatní sluníčka?Bohunka ta je určitě s dvojčátkama v jednom kole,že nenapíše jak se mají.tak berunky mějte se pěkně v tom dnešním hnusném počasí a já musím jít ještě pošmírovat chvilku jinam 😎 😎 😎

lenajsek
autor
27. říj 2009

Ahoj sluníčka!!!
Tak se hlásím z dnešní poslední kontroly u gyndr., že se porodní cesty chystají, hlavička pomalu sestupuje dolů, čípek je ještě hodně velkej, ale už se taky trošku začíná zkracovat, vše podle pohmatu, takže nevím, kolik měří. Hlavička je dolů, tak super. A dle dr. se klidně malej může narodit o týden dřív, že se mi to tam pěkně chystá. Jsem si to myslela už minulej týden, že mě začaly tak jinak bolet bedra, jak kdyby při MS a jak kdyby se to tam fakt všechno roztahovalo... Takže příští čtvrtek jdu už do porodky, tak jsu zvědavá.
V pondělí mám v plánu jít ještě na intenzivní kurz před porodem, tak snad to ještě stihnem. Chtěla bych jít s manželem, tak snad půjde.
Dneska jsem koupila ještě masážní olejíček, co bych si chtěla vzít do porodky, Jasmínovej, krásně voní, tak uvidím, jestli na něj vůbec dojde. 😀 Taky jsem koupila fenyklovej čaj, rektální rourku, latexovej dudlík a ještě by měl přijít tento týden koupací kyblík z MMB. Kromě monitoru dechu je to pro mimčo myslím vše... 🙂
Věci do porodky mám už taky všechny, teď se mi ještě perou kojící podprsenky, tak až uschnou, tak je zabalím, přidám ještě jeden vyvařenej dudlík a bude to komplet. 🙂

Stejně to letí jako blázen, za chvilku se fakt mimčo může narodit...

Zítra chci povlíct postýlku, tak ji pak fotnu, jak vypadá. Oblečky na cestu domů z porodky už mám nachystaný, Beri díky za info, vezmu jak ty punčocháčky tak tu kombinézku a uvidíme, co využijeme. Tu zavinovačku do autosedačky beru určitě, v tom mimi bude.
Taky už začínám chystat v koupelně věci na přebalování a dělat místo pro přebalovací podložku, abych pak doma nestresovala, kde co mám, což ale asi stejně budu. 😀 😝

Měli by taky dneska propouštět Evíka s malým, ne? Nevím, kdy se pouští v OL, ale v Brně je to 3. den po porodu, pokud nejsou komplikace. Asi jí písnu SMSku.

Beri, Paralen s sebou mám taky, pro jistotu, i kdyby mě třeba bolela hlava... ty záda, no uvidíme, je mi jasný, že to bez bolesti nebude... ☹ Ale co by člověk pro mimi nevydržel, že.
S tou žáhou jsi mě potěšila, doufám, že mě pak taky přestane pálit. 🙂
A to je super, že by se manžílek pro malýho rozkrájel, tak to má být.. já jsu zvědavá na toho mýho... 🙂
A super, že Machač odepsal. Já taky pak písnu Vitouškové, že se malej narodil a pošlu fotku. Na ty dr. fakt člověk vzpomíná s láskou. Takhle by to mělo fungovat všude, ale bohužel, realita je jiná.

Všem přeju krásnej pohodovej den, mějte se fajně a já zase nakouknu... 😉
Všechny moooc zdravím a pusu posílám!!!!

P.S.: Dáši, Ty jsi měla dneska kontrolu, tak pak napiš, jak jsi dopadla, ju? Držím moooc palečky!!!

daisy14
27. říj 2009

Ahojky slunčka 🙂
Moc Vás tu nechodí, nojo starosti a radosti s malými uzlíčky 😀
Tak já byla dneska na kontrole, foliky rostou jak mají a je jich dost. Dokonce mám už naplánované OPU na neděli 1.11.ráno. 🙂 Z doktora jsem byla úplně vedle, mám dojem, že jsem na něj zírala s otevřenou pusou 😅 Byl naprosto v pohodě, hned volal do Brna a objednával mě, nic není problém, všechno dopadne skvěle, no prostě neuvěřitelný. Tak mám z dneška dobrý pocit!

Tak se opatrujte maminky i čekatelko 😀 a krásný sváteční den zítra!

lenajsek
autor
29. říj 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 37tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1700g, 5/11 KO v porodnici

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit), od 22/10 baští Clostík na minimálku, 1/11 plán OPU, moc držíme palce!!!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI,moc držíme palce do dalšího boje, vypadá to na listopad :o)
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit), 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) ,11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík, 24/10/09 se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!

lenajsek
autor
29. říj 2009

Ahoj sluníčka, kdepak jste všechny? Asi vás miminka zaměstnávají, že není čas... 😉

Dáši, super, že už máš naplánovaný OPU, moc držíme palce, ať vše dobře dopadne!!!! 1/11 je super datum, snad přinese samý štěstí!!!
To je úplně jinej přístup, co? Já teda s Machačem do styku nikdy nepřišla, ale ten pozitivní přístup je u všech dr. v Reprofitu, taky jsem se tam cítila vždycky jak v jiným světě, kde nic není nemožné... 😉

Kočky, dneska jen nakukuju, za chvilku valím do Brna na internu a pak s kamoškou na kafe, už se pak asi do porodu neuvidíme, tak se těším.
Dao alba jsem dala nachystanou postýlku, co jsem chystala včera, tak už má prcek kde spát. 🙂
Mám definitivně dobalenou tašku do porodky, tak jsu klidná. 🙂

Páá, všechny moooc zdravím, mějte se krásně!
Jo, a psala jsem Evíkovi, ale neodepsala, tak nevím, jestli je vše OK, snad jo... kdyžtak jí ještě písnu.

Opatrujte se a posílám pusu mimčům! A hodně štěstí snažilkám! 😉

beras
29. říj 2009

Ahojky sluníčka 😀 Tomík spinká,manžel jel na angličtinu a berunka sleduje televizi tak mám volnej počítač. 😀 😀 Dnes jsem byla s Tomíkem na převážení a už má 3.80kg.Dr. říkala,že pěkně přibírá tak mám radost,že mu zatím mlíčko stačí.Včera ovšem měl parádní den a už jsem mu ze srandy vyhrožovala at ještě chvilku řve a ,že půjdu najít nejbližší baby box a šoupnu ho tam 😀 😀 Dnes ho zase pusinkuju za každej brkanec a prdanec jak je hodnej. 😀 Včera už o půl páté jsem ho umyla a dostal nabaštit jak byl už k.o. z toho řvaní a nespaní.Ještě,že v noci se nevzbudí a chrní jen upozorní mlaskáním,že má hlad a spí až do rána do půl sedmé.Chudák ani neví ,že v noci třikrát jedl 😀 😀 Tak se apon taky vyspím. 😀 😀 Dáši mačkáme palečky a hlavní je,že máš z dr. dobrej pocit.Já mu věřila strašně moc a vyplatilo se to. 😀 😀 Lenajsku tak hlavně ,že taška už je dobalená a ted čekat kdy se bude chtít miminko vylounout na svět. 😀 Kávu ti závidím.Já od porodu měla jednu a ta mi teda vůbec nechutnala.Jak jsem byla na ní závislá tak ted mi teda nejede a nechci zatím ani kvůli Tomíkovi at to nejde do mlíka a potom z toho třebas nespí. 😝 😝 ÁÁ už se ozývá mlaskání tak jdeme krmit dravou zvěř. 😀 😀 Berunky mějte se pěkně.

eliis
30. říj 2009

Ahoj holky,
Evi, moooc gratuluji k Alexovi a přeji mu hodně štěstíčka a zdravíčka. Už se těším na detaily z porodu 😉 .
Leni, tak teď už jsi na řadě ty!!!! Postýlka je teda krásně načančaná a miminku se v ní bude určitě dobře spinkat. Je fajn, že už máš tašku nabalenou....sice máš ještě čas, ale člověk nikdy neví... 😀 . Co se týče toho paralenu, tak ten kojící matky nemůžou - maximálně se může užívat 1 den a pak už ne. Teda aspoň to je takhle napsáno v příbalovém letáku.
Beri, teda s Tomíka už je pořádný chlap! Já jsem teď malého nevážila, ale věřím, že taky prospívá. K doktorce jdeme až v 6-ti týdnech, tak musím ještě vydržet. Jinak je fajn, že ti malý spí v noci tak hezky, že ani neví, že papal. U nás je to v pohodě tak do 3 do rána. Pak se budí častěji a kroutí se jak žížalka. Takže od těch 3 už ho ani nedávám do postýky a nechávám si ho u sebe. Párkrát jsem se ho snažila přenést, ale spí tak neklidně, že se okamžitě vzbudí. A čekat půl hodiny, než pořádně zabere nezvládám - vždycky usnu 😝 . Snad se to časem zlepší.
Dáši, moc ti držím pěstí. Je fajn, že máš dobrý pocit. Já jsem na tom byla podobně jako Beri - prostě jsem Štěpánovi věřila a neúspěch jsem si moc nepřipouštěla. Je naprosto úžasný - asi nejlepší lékař, jakého znám. Tak se drž a v neděli na tebe budu myslet.
Verčo, jak vidím, tak Toníček je už velký šikula. Snad vás zoubky moc netrápí. Jinak na té benzině to byl opravu můj manžel. Jsem se ho hned ptala, tak koukal, od koho vím, že tam byl. Ten brácha od tvé kamarádky bude asi René, že? JO a k pediatrovi chodím k Zástěrové. V Bílovci je už jen Johan a toho moc nemusím. Ale já jsem k ní šla hlavně kvůli sestřičky. Zdenička je skvělá sestra a znám jí už od dětství - taky jsem tam chodila.
Jinak se máme dobře. Malý zrovna spinká jako andílek, ale brzy ho asi vzbudí hlad. Včera jsme byli na kontrolu kyčlí a vše je v pořádku. TAkže další kontrola za 6 týdnů. Taky už máme konečně dobrou velikost 56, takže nejspíš pěkně rosteme. Sem tam nás bolí bříško, ale rektální rourka nám pomáhá. Snad se to brzy zlepší a půjde mu to samo.
Holky všechny vás zdravím a mějte se pěkně