= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
7. dub 2010

Ahoj kočky, dneska jsme byli s Lukinem celej den venku ba výletě ve Vyškově a zároveň na srazíku ostatních maminek z Vyškova a okolí, tak jsme se vrátili před chvilkou, zítra budem doma, tak písnu víc. Jdu za chlapama, pěkný večer přeji, mějte se krásně! 😉 🙂

lenajsek
autor
7. dub 2010

MOni, na zítřek moooc držím palečky!!!! 🙂

Jinak je to dneska na den přesně rok, co jsem na UZ viděla bijící Lukáškovo srdíčko... 🙂 Letí to neskutečně. Pááá

daisy14
7. dub 2010

Moni, držím palečky na zítřek, moc moc moc 🙂 Ať je skvělá úroda a zvládnete to v pohodě!

Leni, máte nádherné fotky s Lukáškem, opravdu kouzelné ! 🙂

moncato
8. dub 2010

čoveče babky...tak jsem dorazila a nestačím se divit..mám 18 vajíček...málem mě z toho šlehlo..... 🙂 Cesta byla strašná ..české dráhy měly výluku...tak jak jsme jely z Karviné tak jsme přestupovaly v Bohumíně..tam nám řekla průvodčí, že v Přerově musíme na autobus do Kojetína a v Kojetíně jsme zase nastoupily na vlak , který jel do Brna. Nazpátek se to opakovalo...hrůza a běs......no každopádně jsem ráda´, že máme tolik vajíček ...v to jsem opravdu nedoufala...zítra zavolám do Reprofitu jak to s nima vypadá...moc Vám všem děkuji za podporu a zítra Ahoooj 🙂

PS: Leni ..tys to přivolala, že je těch vajec fakt jak na velikonoce 😀

daisy14
8. dub 2010

Mončo, však velikonoce před chvíli byly! asi tě tak dobře našlehali 😀 😀 😀
Ty jo, a Ty jsi ještě jela vlakem takovou štreku, to bych nedala, ještě s tolika folíky v břiše. Si vzpomínám, jak mi bylo blbě 😝
Tak dobře odpočívej a ať máte spoustu embryjek!

jitulik24
8. dub 2010

* Sluníčkové těhulky *
===============

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - Bravelle 4x 75IU denně - 17 až 18 folíků OPU 8/4

* Sluníčkové snažilky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit) - 3minimálka někdy v dubnu, květnu - bojuju!
Jitulik24 (Supitko) - (Reprofit) - 6x IUI. 6/4 KO 7 IUI bude v květnu držíme palce!!!
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm, gratulujeme!!!
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit) - 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit) - 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit) - 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit) - 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) -11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík - 24/10/09 v 17.41hod se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!
Leňajsek(Reprofit) - 30/11/2009 v 17.30 se narodil všemi očekávaný Lukášek, 3360g, 52cm, moc moc gratulujeme!!!

jitulik24
8. dub 2010

Ahoj holky, píšu jak jsem dopadla v UT v Reprofitu.
Manža mi zastavil před Reprofitem a šel zaparkovat auto. Já čekala že tam bude holek a čekárna prázdná. Za chvíli jsem šla do ordinace, ukázala jsem výsledky hormonálního profilu a dr Machač pravil že kromě toho prolaktinu mám všechny výsledky ukázkové. Mezitím sestřička poslala manžela za námi do ordinace takže tam seděl taky. Jen jak mi Machač šel udělat ultrazvuk tak manža odešel. Jukl na mě a vajíček mám prý jak ve slepičárně , sliznice měla 8,7 mm, ale žádný folík nebyl dominantní. Na obrazovce nechal obrázek mého vaječníku s vajíčky, prý ať se manžel jukne kolik jich tam mám . Zavolal manžela ten si sednu do sedačky a já mu říkám ať se podívá na obrazovku. No nebyl z toho vůbec moudrý, tak mu doktor vysvětlil co na té obrazovce je . Na prolaktin jsem dostala medocriptine a clostilbegyt na ovulku. Nechce mě hnát do IVF mám hodně vajíček a mohlo by to být nebezpečné, nějaký hyperstimulační syndrom. Nakonec řekl, nebojte miminko bude, jen to chce trochu trpělivosti. Manžel dostal doporučení že mi má být oporou budu to potřebovat.
Je zajímavé že Machač nechce abych měla na IUI víc jak dva folíky aby zamezil vícečetnému těhotenství a ve Fertimedu to vůbec neřešili, přitom věděli že jsem nedonosila jedno miminko. To jsme oba s manželem maximálně ocenili.
Odcházeli jsme oba v lepší náladě.

ivet69
8. dub 2010

Ahojte děvčata,
surfuji na netu, protože mám teď problémy s usínáním Danielka. Nechce ležet sám v postýlce, několikrát za ním chodím a uspává se prsem. Bohužel nemá dudlík. Nic moc jsem se nedozvěděla, jen jsem zjiztila, že je nás v tom víc. Jsem z toho teď dost unavená, protože je i takový malý závislák na mě i přes den. Nevím, jestli mu něco bolí. Už má 8 zubů. Třeba se prořezávají a trápí ho to.
Jinak už chodí kolem nábytku a za ruce.CHodíme plavat. Letí to.
Děvčata užívejte si miminek a ty co se snaží, ať mají co nejdříve taky takové "starosti" jako my.
pa Iveta

eliis
9. dub 2010

Ahoj holky,
Mončo tak to je teda úspěch. Moc ti přeji aby se emryjka dobře vyvýjela a aby to konečně klaplo. To cestování je fakt katastrofa, ale naštěstí jste to zvládli.
Jiti, oproti Fertimedu je to rozdíl,co? Macháčovi jde opravdu o to aby vám pomohl a né jen o prachy. Na květen držím pěstí. Taky si myslím, že je IVF zatím zbytečné, když se vám podařila i IUI.
Ivetko, s tím usínáním je to těžké. Ono se to pořád mění. Člověk si myslí, že se to konečně uklidní a pak přijdou zoubky a je všechno jinak. Já ti moc neporadím, ale přeji hodně trpělivosti. Snad to brzy přejde. Jinak je Danielek šikulka, že už chodí kolem nábytku. Za chvilku mu to uričtě půjde i bez držení.
Leni, dodatečně ti přeji všechno nejlepší k narozeninám, hlavně ať jsi zdravá, šťastná, spokojená, Lukášek ať ti dělá jen a jen radost a manžel moc nezlobí!!! 😉
Dnes přijede manžel domů a už se celkem těším. Hlavně že už na malého nebudu sama. Tadeášek je sice hodný, ale být s nim 3,5 dne vkuse sama je teda dost. Zvlášť když měl teplotku po očkování a náladu pod psa. Už se těším, až si taky odpočinu. Včera malý vydržel po dlouhé době být vzhůru od 16:00 do 21:30. Naštěstí jsem měla mezi tím cvičení, tak jsem na hodinku vypadla z domu a hlídala ségra. Ještě jsem se chtěla zeptat těch co používají flašku, jakou savičku používáte??? Já jsem malému dávala čají pít z 3 variabilní savičky a docela dost to teče. Teď se ho snažím naučit že před večerním spaním pije UM z flašky a dávám mu to ze savičky 1. Ze začátku se moc nechce přisát, tak dám na minutku prso a pak mu rychle dám do pusinky flašku a to už v pohodě pije. To UM mu dávám z důvodu, když budu chtít jít večer pryč, tak ať nemusím čekat do půl desáte ať ho nakojím. Jen by mě zajímalo, zda se ten kouzelný hrníček používá jen na vodu, čaj...nebo se z něj může pít i mléko???? Nevím jak ho mám prostě naučit aby to flašku vzal hned bez přisátí k prsu.

moncato
9. dub 2010

nazdárek holky...tak hlásím, že z těch 18 vajíček bylo zralých 12 a 8 máme oplodněných 🙂 ...zítra budu volat zase jak se mi vyvíjejí...doufám, že to bude dobrééé 🙂

beras
9. dub 2010

Ahoj sluníčka 😀 ,konečně mám čas na psaní 😝 Tomíka si vzala babička tak mám půl hodinky šábes než dojde berunka a budeme psát úkoly a pak jedeme k manž. rodičům jen na otočku.
Moni 😀 😀 ty bláho tolik bvajíček to musel Štěpán koukat co?Velikonoce po velikonocích 😀 😀 tak dej vědědt kolik máte broučků.Ivetko to jsem ráda,že jsi nakoukla 😉 No jo holt jsou to zaltíčka i když někdy s růžkama 😀 Už se toho taky děsím,že ta doba třebas příjde 😝 kdy ze spícího miminka bude noční nespavec 😒 S tím dudlíkem to znám tak jsem to měla s berunou ale ta nežmoulala prso ale flašku 😀 Před spaním flaška s mlíkem a aby zatvrdkla tak dostala ještě čaj ,protože dudlík nechtěla z toho se jí navalovalo ale s flašky néé 😀
Eli 😀 to ti věřím,že se těšíš až dojede manžel.Já toho mám taky někdy povrch a to je manžel každej den doma.
Včera už jsem dala Tomíkovi první mrkvičku a jak si u toho dělal mnam ,mnam.Akorát teda mu asi uvážu ruce 😀 ,protože si je chce pořád strkat do pusinky a do té s mrkvičkou to teda nee.Už jsem musela na rukáv u bodynka použít vanish. 😀 S flaškou ti neporadím,protože ta je u nás pořád tabu 😝 Dělám mu čajík do toho hrníčku a jakš takš už se z toho naučil ale ještě to není ono 😒 Jinak druhou stejnou membránu jsem koupila i na tu flašku a až dojde ta doba tak bude přes to pít i mlíčko.Nevěřím tomu,že flašku veme do pusiny .protože ty šleby stojejí za to 😀 Tak to klidně zkus na to mlíčko třebas se chytí líp jak s flašky.
Jinak výlet super 😀 😀 Tomík se na každyho řehnil a se spaním jsem měla taky strach a bylo to bez problémů 😀 jako doma.Včera jsem byla nakoupit mrkev ,květák,brokolici a kuřecí prsa a pěkně jsem si to nachystala do pytlíků do mrazáku a budu Tomíkovi vařit.Koupila jsem i skleničky tak to budu střídat .Berunky mějte se pěkně a když bude večer čas tak nakouknu.Elí 😀 😀 😀 gratulace k půl narozeninkám 😀 😀

eliis
9. dub 2010

Ahojky,
Mončo moooc moc držím pěstí!!!! Určitě dej vědět, jak se bobkům daří.
Beri, super že Tomáškovi mrkvička chutnala. S těma rukama je to děs....malý si je sice do pusinky při jídle nedává, ale většinou ho svědí nosík nebo oko a tak si ho chce protřít. Ale je zvláštní, že to dělá jen u oběda. U kaše a ovoce jí takovou rychlostí jako by týden nejedl....čím to asi bude??? 😀 Jinak jídlo mu taky vařím. Skleničky jsou celkem drahé a tak jsem nechtěla, ať si na ně zvykne. Vaříš z normální zeleniny nebo budeš dávat bio? Co se týče toho pití, tak jsem mu zkusila dát i na čaj tu kouzelnou hubičku, tak to zkusím až se vzbudí. Ale zdá se mi, že to taky teče hodně. No uvidíme. Jestli mu to půjde, tak mu přes to dám i večerní mléko. Super že Tomášek spinkal jako doma a že jste si to užili. Děkuji za gratulaci. Vám už se to taky blíží.
Jaký máš vůbec ten hrníček??? Já mám tento:
http://www.lovelybaby.cz/produkty/avent-lahvick...

daisy14
9. dub 2010

Ahoj holky, tak je konečně pátek 🙂 I když Vám co jste doma, ty dny určitě letí ani nevíte jak! 😉
Moni, to je skvělá zpráva, jsem zvědavá na zítra, myslím že bude 8 broučků! 😵
Přeji Vám krásný víkend, i když nemá být slunečný.
Ahoj

lenajsek
autor
10. dub 2010

Ahoj kočky, nějak není v poslední době čas na PC, ale teď mám chvilku, tak dočtu a zkusím reagovat. Dneska jsme byli poprvé přes noc sami doma, manžel jel na chalupu něco po zimě udělat, tak se bude dopoledne vracet. Včera jsme byli přes den v Brně, setkala jsem se s kamoškou co už to má taky za pár, za chvilku se jí narodí holčička a pak se ségrou, hlídala ve Vaňkovce a já si koupila řetízek na krk a tričko, tak mám radost. Vyzkoušeli jsme s Lukinem i nosítko, koupíme Ergo nosítko, ale neměli zrovna barvy co bysme chtěli, tak musíme počkat až dojde zboží.
Dneska jedem za mamkou do Brna, ještě oslavovat narozeniny, tak nemusím vařit, a zítra budem doma.
Jinak jsme v pořádku, Lukin jen má teď pár dní červený jedno očko, tak dostal antibiotický kapky, budem kapat a snad se to zlepší. Dneska v noci ho trošku pobolívalo bříško, ale nemusela jsem použít rourku, tak jsu ráda. Už dlouho jsem ji nepoužila.

Tak krásný víkend všem přeji, jdu vás dočítat, mějte se krásně!

lenajsek
autor
10. dub 2010

Jejda, vy jste toho naprndaly... 🙂

Monii, super, že je tolik embryjek!!! Držím palce, ať se dobře vyvíjejí a jsou krásné a silné! Tak pak dej vědět, jak to s nima vypadá, kdy budeš dneska volat? Jinak to je něco tolik vajíček, asi Tě fakt dobře našlehali na Velikonoce. Tak moje přání se splnilo, byla to bohatá pomlázka. 🙂 To cestování muselo být šílený, se divím, že Ti nepraskly... dobře to dopadlo, super. A i po ET budeš cestovat vlakem? Tak snad už bude cestování v pohodě a bez výluk a přesedání...

Dáši, moc díky za pochvalu foteček, taky se mi moc líbí. Díky! 😉

Ivetko ahoojky! Kočko, asi nejseš jediná, kdo řeší spaní v noci a přisávání k prsu... ale to jsi jak píšeš už četla... asi nezbývá než vydržet a bude líp! Jednoho dne dítko snad přestane prs chtít... zkoušela jsi dávat čajík, ten nechce? Chce jen prso? Drž se, snad bude brzo líp! A super, že už má 8 zoubků, tak možná roste další, snad brzo vyleze většina. 😉 A jinak je Daník šikulka!

Eli, moc díky za přání k narozeninám. Tadíkovi zase dodatečně vše nej k půl roku! 😉 Vy býváte takhle sami doma asi často, kvůli manželovým směnám, že? To je super, že ségra pohlídá, aspoň občas... Tadík měl reakci po očkování? A to měl jen Hexu, nebo i preumokoky?

Jinak s těma flaškama holky já vůbec nevím, o čem to tady mluvíte, jsu asi hodně natrvdlá, ale nějak tomu vůbec nerozumím, jestli hrníček, nebo flašku a jakej dudlík... ☹ ☹ A vůbec se nevyznám v těch příkrmech, hlavně v kašičkách... k čemu jsou dobrý, někdo dává, někdo nedává, existuje i víc druhů, no je to pro mě španělská vesnice... můžete mi to prosím objasnit, kdy se dávají kašičky, a jestli je dávat, nebo nedávat a případně jaký? Jsou nějaký mléčný, nemléčný... fakt netuším, díky! A jaký dáváte čajíky? A je lepší flaška, nebo ty hrníčky? Vůbec se v tom fakt nevyznám a budu ráda, když mi vy zkušenější poradíte, díky moc!!!
A ty příkrmy dáváte teda na oběd, a večer ty kašičky a k´ještě k tomu kojíte, nebo někdo jen kojí? A v noci prso, nebo jen čaj?

Beri, tak to je super, že Tomíkovi mrkvička chutnala... s těma rukama, to myslím že bude dělat i Lukin, takže mrkev bude opravdu všude. 😝 A Vanish zabral? Já jen abych věděla, co mám koupit, aby se to taky pak vypralo... a velkej bryndák asi moc nepomůže, co... jedině pláštěnka. 😀 A kdy začneš dávat masíčko? Tak ať šmakuje!

Já chci začít nejdřív asi s domácíma příkrmama a kdyžtak na cestu nebo na návštěvy vzít skleničky, ale doma bych chtěla vařit. Aby si zase nezvykl jen na to kupovaný... no uvidíme, jak to půjde. Myslím že je zatím čas. Zatím jen plně kojím a jsu ráda, že nemusím večer dávat žádnej dokrm, mám radost. Tak snad to tak vydrží co nejdýl.

Jinak jsem si říkala, že už je asi nejvyšší čas, abysme s manželem třeba večer někam zašli, tak 26. dubna budem mít výročí svatby, tak asi poprosím mamku, jestli by nám Lukina nepohlídala, jak by usnul tak bysme šli ven a ona by byla u nás doma. Pro jistotu mám nějaký mlíko v mražáku odstříkaný, kdyby měl hlad než se vrátíme, ale většinou se na jídlo budí až po půlnoci, někdy vydrží i celou noc. Tak myslím že mu i to moje mlíko stačí, když vydrží celou noc, některý děti se budí třeba 4x za noc na jídlo, tak to Lukin ne. Mám pocit, že má v noci i žízeň, hltá to neuvěřitelně a ani se od prsu neodstrkuje a nepouší se bradavky...

Jinak já jsem Lukina nenechala ještě nikomu hlídat doma, jen občas tchýně přijede vozit, nebo manžel jde s kočárkem, ale doma ještě ani on nehlídal třeba hodinu nebo dvě hodiny... asi bych měla někam odejít, aby aspoň manžel byl s malým doma, že? Asi jsem to udělala blbě... ☹

lenajsek
autor
10. dub 2010

Jiti, tak to je super, že má Machač takovej přístup. Jsme Ti říkaly, že je to tam prostě sto a jedna oproti Fertimedu... 😉 Ale na to člověk prostě musí dospět sám. Tak teď už bude jen líp, pozitivní myšlení se vrátí a vše půjde daleko líp a snad i snáz. 😉 Držím moc palce.

Musím končit, mládě se ozývá, mějte se krásně a zítra nakouknu. Nebo ještě dneska odpoledne jak se vrátíme, co Monča a embryjka, jak to vypadá.

Pohodový víkend! Pááá! 😉

moncato
10. dub 2010

Ahojte holčiny....tak jsem volala do Reprofitu a máme 6 bobánkůůůů 🙂 dva z nich jsou 5buněčné kvality 1, a čtyři z nich jsou 4buněčné....doktor říkal, že to jsou dost dobré zprávy.....zítra budu zase volat kolem 13:00 hod. tak su zvědavá jak se budou vyvíjet bobci moji... 🙂 a transfer bude určitě v úterý.... 🙂 tak držte palečky

moncato
10. dub 2010

* Sluníčkové těhulky *
===============

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - máme 6 embryjek 13/4 transfer

* Sluníčkové snažilky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit) - 3minimálka někdy v dubnu, květnu - bojuju!
Jitulik24 (Supitko) - (Reprofit) - 6x IUI. 6/4 KO 7 IUI bude v květnu držíme palce!!!
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm, gratulujeme!!!
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit) - 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit) - 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit) - 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit) - 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) -11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík - 24/10/09 v 17.41hod se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!
Leňajsek(Reprofit) - 30/11/2009 v 17.30 se narodil všemi očekávaný Lukášek, 3360g, 52cm, moc moc gratulujeme!!!

beras
10. dub 2010

Ahoj sluníčka 😀 venku je škaredě a každou chvilku crndá a ještě k tomu fučí 😝
Moni 😀 😀 věřím tomu,že ted už je to stoprocentní ale musíš tomu věřit i ty sama 😀 😀 a bude se těhotnět jedna básen 😀
Eli mám to samo akorát,že jsem ty hubičky koupila zvlášt a mám ten barevnej hrníček od Aventu kterej máme poděděnej .Koupila jsem ho před 1,5 rokem pro synovce a ten z něj pil málo,takže je jako novej .Ty hubičky se dají kopit samostatně a od roku jsou zeleny tvrdší.Ale pokud budou dobry tady tyhle tak jiny kupovat nebudu.Akorát už ji máme od mrkvičky zabarvenou 😀 ale tomu se neubráníš.Jinak bio budu vařit až bude zeleninka ze zahrádky 😀 😀 ted musí stačit kupovaná.Už máme zasazeny kedlubny ve skleníku a nasetou mrkvičku.Venku už leze ředkvička a hrášek a zítra bude děda sázet brambůrky 😀 😀 😀 Skleničky mu budu dávat sem tam ,třebas jako jehněčí maso nebo i to hovězí jinak králika jsem si včera objednala u druhého dědečka 😀 😀 😀 a kuřecí je v mražáku. 😀 😀 Eli a kdy mu dávaš ovoce a jaky ?Jsem jaksi za ty leta z toho vypadla 😲 Leni na ten začátek být tebou si koupím pár skleniček první mrkvička,mrkev a brambor a nebo brokolice.Já jsem to ze začátku dávala půl té malé skleničky a to bych měla tak na dno hrnce a nevyplatilo by se to.Dnes jsem mu zkusila dát celou mrkev a zdlábnul to tak na zítra tam má brokolici a už začnu vařit z masenem 😀 Jenom až budeš vařit doma tak tam nezapoměn vždycky kapnout kapku oliv oleje nebo může být i jinej.Kaši mu dávám mléčnou rýžovou a ted jsem zkusila koupit malinovou .Není sladká jen voní a chutná malinama.Já jsem mu jí začala dávat,protože spal neklidně a chtěl pořád být u prsa.Dávám mu jí od pátýho měsíce .Sama poznáš jestli mu mlíčko stačí nebo ne .Čajík mu dávám granulovanej od Hami ty taky nejsou sladky ale vyhni se zatím obloukem granulovanejm Hipp.Ty jsou sladky navoněny a nabarveny.Koupila jsem ho tenkrát berunce a okamžitě začala odmítat mlíko tak jsem to pak pila sama .A jsou stejny pořád podle toho co říkala kámoška která ho ted tayk doma pije 😀 😀 😀 .Teda Leni to máš fakt špatně zařizeny 😒 s tím hlídáním.To já chodím na plk 😀 už odmalinka .Tomíka jsem okoupala nakrmila a od prsa jsem ho rovnou předávala manželovi a ten už ho nechal odbrknout a uspával a já jsem šla plkat 😀 😀 Berunky mějte krásnou i když studenou sobotu.

lenajsek
autor
11. dub 2010

Ahoj kočky, pěknou neděli, moje nej kamarádka a zároveň svědkyně na svatbě dneska rodí, ráno jí odtekla plodovka, tak mi psala že jsou v porodnici a čeká, co se bude dít... tak snad to budou mít holky brzo za sebou a proběhne vše v pořádku... si úplně vybavuju ten svůj porod a hlavně ten nejkrásnější konec, kdy malej vykoukl... týjo. 😵 Má termín 1/5, ale malá se rozhodla vykouknout dřív, tak to nebude Býk, ale Beran, stejně jako maminka 🙂

Moni, tak to jsou krásný zprávy, tak ať se bobci dobře vyvíjejí a na úterý budu moooc držet palečky, 13. je šťastný datum, nezapomeň!!! 😉 🙂

Beri, díky moc za vysvětlení. 😉 Tak se poohlídnu po těch skleničkách první mrkvička a pod... s tím olejem to vím, myslím že může být olivovej, nebo i kvalitní slunečnicovej (nebo rostlinnej? teď nevím přesně). A s tím jehnečím masem nebo králičím máš pravdu, že možná je lepší koupit tu skleničku, vidíš, to mě nenapadlo. My to tady běžně v řeznictví nedostáváme a ani nejíme tím pádem.
Díky za info o čajíčkách. Udělám chybu, když mu dám třeba čajík sáčkovanej vyluhovanej?
A co ty hrníčky, jaký? Já se v tom kočky vůbec nevyznám... asi je lepší pak učit malýho na hrníčky s pítkem, než aby měl pořád flašku, že?
S tou kaší jsem si to tak nějak myslela, že jak mu večer přestane stačit moje mlíko, že asi je čas na kaše. A ty nemléčný, to je asi pro děti, co mají třeba alergii na to mlíko? Chápu to dobře?

S tím hlídáním, no už jsem manželovi říkala, že bude uspávat on, že já nakojím a pak mu ho předám a půjdu se třeba na chvilku večer projít... nebo si gecnu k TV a nebo ke knížce... ale to by mi doma nedalo, neměla bych ten klid... tak asi se půjdu projít. No jo, blbě jsem si to zařídila.
Ale už máme domluvený hlídání na ten večer, kdy bysme s manželem chtěli jít na večeři. Tak snad to klapne.

Jdu něco dělat kočky, chlapi jsou venku, tady je chvilku slunečno, chvilku zataženo... jdu uklízet, uvařený už mám, křenovou omáčku s uzeným masem, mňam.

Krásnou neděli přeji, pááá!

beras
11. dub 2010

Leni jasně hlavně kvalitní olej 😀 Čajík klidně v pytlíkách 😀 nic nepokazíš .Kaši můžeš klidně nemléčnou ale musíš do ní dát svoje odstříkany mlíčko a proto já kupuju mléčnou ,protože 140 neodstříkám ani náhodou 😒 Tak to míchám s vodou. Jinak nemléčny se pak dávají až starším dětem.Včera ráno Tomík táhal a vztekal se ,protože jsem asi mlíčko neměla.Tak jsem rozdělala ten jednodávkovej Nutrilon.Fuj ten bych teda si nepila ani já.Byl hořkej a teda dvakrát taky nevoněl.Už mi to říkala i kámoška,že raději malé dává Bebu,protože to málá nechtěla a měla stejnej fuj poznatek jako já. 😝 No a samo jsem to vylila,protože se ksichtil a prskal.Před půl hodinkou šel manžel ven tak doufám,že nejsou daleko,protože se zatáhlo a bude lít. 😒

lenajsek
autor
11. dub 2010

Beri, Nutroš je fakt asi pěknej hnus, i když Lukin ho teda pil jak divej, v dobách, kdy nechtěl moc sát z prsu. Ale kamošky taky radši dávají Bebu, z Nutrošu bývá často i bolení bříška...
No a jakej ten kvalitní olej? 😀 Rostlinnej, nebo slunečnicovej? 😀
Díky za vysvětlení té nemléčné kaše, už to chňápu. A jakou tu kaši dáváš? Sunarku, nebo něco jinýho? Toho je tolik druhů, v tom aby se prase vyznalo... 😝 😀
Jinak super, že máte svou zahrádku, že máte svou úrodu... sice se o to člověk musí starat, ale není nad vlastní, že? Tchánovci mají mega zahradu a už tam mají nasázený raný brambory, hrášek, myslím že i ty ředkvičky, mrkev, petržel... ve fóliovníku už mají saláty... tak se těším, jak pak Lukinovi budu dávat ze zahrádky. A jestli mu to nebude šmakovat, ať si mě nepřeje. 😀

Holky, jaký máte nebo budete kupovat židličky? Nějaký tipy? Díky!

Tak já jdu zase něco dělat, pááá!

beras
11. dub 2010

Leni já mám olivovej tak dám ten ale klidně můžeš i ten slunečnicovej.Mám tu rýžovou od Nutrilonu a ted jsem mu koupila Hami tu malinovou .Už to ted budu střídat at to má pestřejší.Jo,jo vlastní zahrádka je super kor když chodím jenom sklízet 😀 😀 😀 .Dělám si srandu 😀 třebas jsem sela hrášek 😀 😀 Židličku ti neporadím,protože mám po berunce ještě tu dřevěnou jak se předělá na ten stoleček .Ted jich je taková spousta ale nám stačí tahle 😀

eliis
11. dub 2010

Ahoj holky,
děkuji za gratulace k půlroku. Strašně rychle to uteklo.
Leni, doufám, že to kamarádka bude mít brzy za sebou a bude vše v pořádku. Chtěla jsem se tě zeptat, kde budeš používat to nosítko? Já mám doma klokanku a zatím jsem jí ještě ani nevytáhla. Malý je spokojený ve vajíčku nebo na zemi, kde si hraje. Co se týče toho oleje, tak já dávám slunečnicový. Kaše používám taky mléčné, protože bych už neodstříkala a teď papáme Sunarku. V lékárně je teď akce, tak jsem jí využila. Nejlepší je začít s mléčnou rýžovou kaší a pak koupit i s nějakou příchutí. Ale do 6 měsíců moc velký výběr není, tak jsme papali jen tu rýžovou nebo banánovou. Co se týče toho hrníčku, tak fakt nevím...já jsem začala dávat čajík z falšky, protože chci, aby se s ní naučil Tadeášek pít. Přijde doma, kdy třeba přestanu kojit a tak mu budu dávat UM s flašky. Spousta maminek s tím pak bojuje, protože to dítko nechce. Nutrilon malý vůbec nechtěl a tak jsem mu dala Sunar a ten mu chutná. Čajík jsem ze začátku dávala sáčkovaný od Lerosu, ale jelikož je na 200ml a malý to nikdy nevypil, tak to bylo zbytečně drahé. Koupila jsem si granulovaný čaj Čiperka fényklový. Je bez cukru a na 100ml se dává jedna lžička. Určitě to vyjde levněji. S tím hlídáním jsem na tom Leni podobně. Kromě cvičení jsem ještě večer nikde nebyla, ale už na tom pracuji. Právě proto chci malého naučit pít to UM. Kdybych měla čekat až do půl desáté, tak to už by se mi nikde nechtělo.... Jídelní židli máme Baby design Pepe. Koupila jsem jí na aukru ještě v záruce za 900 Kč.
http://www.letajicisen.cz/www-letajicisen-cz/es...

Beri, ani nevíš, jak ti tu zahrádku závidím. Není nad vlastní zeleninu. Kolik ti Tomášek sní oběda a kolik dáváš kaše? Já jsem to teď vážila a oběda sní tak 100g a kaši dělám ze 120 ml vody. Taky už dávám i dopoledne svačinku a to sní taky tak asi 120g - menší jablko, malý banán a jedna odměrka sunaru. Když je to tak napsané, tak to vypadá hodně, ale když se to jablko oloupe, nastrouhá a trochu převaří, tak je toho fakt málo. Malý to vždycky celé sní....a ani se mu nedivím, protože je to fakt slaďoučké. A kolik ti Tomášek vypije za den čaje? Tadeášek tak 50ml. Beri a jak dlouho ještě plánuješ kojit? Jo a GRATULUJI K PŮLROKU!!!!!!!

Mončo, teda to jsou super zprávičky. Já myslím, že to teď určitě vyjde. Hlavně tomu musíš sama věrit. Já jsem si byla na 100% jistá a taky že to vyšlo. A jak se embryjkům daří?

NO nic, jdu něco dělat. Malý ještě spinká a tatínek samozřejmě s ním. Až se vzbudí, tak jedeme na návštěvu. Zítra ráno manža zase jede pryč....snad ten týden rychle utečně. Musím vám holky říct, že i ty 3 dny jsou na tom vztahu poznat. Chováme se k sobě moooc hezky a taky se máme i víc "rádi". Jako za starých dobrých časů.......😀 😀 😀
Mějte se papa

beras
11. dub 2010

😀 Eli ten konec je pěknej 😀 je to fakt potřeba si někdy odpočinout.Na podzim pojede manžel na tři týdny pracovně do Ameriky tak si taky odpočineme 😀 prý už má i pro nás vymyšlené dárečky 😀 😀 Jinka jsem mu na radu tety zkusila dát celou tu malou skleničku a všechno zbaštil 😲 😲 Na večři mu dělám 140 kaše a taky to zmlaskne 😲 Čajík taky tak těch 50 ale včera zvládl 100 a to díky tomu,že už se naučil z toho hrníčku.Dnes když tak pěkně z něj pil tak jsem mu nalila čajík do flašky a ejhle už věděl taky co s tím 😲 😀 No neraduju se aby to nebyla jen nějaká haluz 😀 Jinak s tím kojením 😕 ted když dávám ty příkrmy tak už je to lepší ,protože jsem dost někdy s mlíkem bojovala a třebas včera jak jsem psala .Ráno jedl o půl páté,pak jako každej den o půl osmé a v deset tam nebylo nic ale odpoledne ve tři už zase jo.Tak prostě to nebdu už hrotit a dokud tam něco bude tak dostane vždycky .Já si myslím,že tím jak budu těd mín kojit tak to mlíko se bude ztrácet.V levím se mi tvoří mín mlíka od začátku a taky z něj to mín teče. 😒 Já jsem na sebe pyšná i za tu dobu ,protože s berunkou to byl děs a hrůza a s kojením to nemělo společnýho nic.Ta jela flašku už z porodnice. 😒 ÁÁÁ mám po klidu už se tady něco dobejvá domů 😀 😀 😀

lenajsek
autor
11. dub 2010

Jen v rychlosti, malej se ozývá, nechce spát a nechce, tak je už trošku protivka, musím za ním, zítra budu reagovat...
Beri, gratuluji k Tomíkovi půl ročku taky, ráno jsem na to myslela, že musím pogratulovat a pak jsem na to zapomněla...
Páá

moncato
12. dub 2010

Holky..mám takový dotaz..vím, že je to celé o mě a o manželovi, ale prosím jen o radu..chtěla bych vědět..kolik by jste si zavedly embryek...vzhledem k tomu , že jich máme 6 a pouze 2 z nich jsou ukázkové tak uvažuju nad třema i manža....hrozně se bojím..je to 3 pokus..nechci to absolvovat znovu.....ještě Vám schci napsat, že mi ta dávka hormonů dává pěkně zabrat...2 dny už ležím...chvilku se potím, pak mám zimnici ..bolí mě celé tělo je to fakt nářez..před tím jsem nic takoého neměla...je mi pořád zle..mám i nechutenství a bolí mě hrozně prsai podbřišek 😒

lenajsek
autor
12. dub 2010

Moni, my jsme měli 3 krásná embryjka, ale kdyby se ujaly tři, tak bych musela zvažovat redukci a to jsem nechtěla teda podstupovat, tak jsem si nechala zavést dvě, to třetí nám zamrazili a ujal se Lukášek. 😉 Já osobně bych si tři už nikdy nenechala dát. Poprvé jsem měla tři ve Fertimedu, ale i tam jsem se bála, že by se mohly tři ujmout. A navíc dr. Vitoušková v Reprofitu mi říkala, že tři nejsou fyziologický, není to pro tělo přirozený. Sama mi navrhla, že to třetí zamrazíme, tehdy jsem se obávala, že třeba nebudou chtít jedno zamražovat, ale nebyl problém. Říkala mi taky, že dvě mají větší šanci na uchycení než tři, že čím víc, tak rozhodně to neznamení větší šanci na úspěch, což je i můj názor. Zvaž to, ale já bych do toho rizika asi nešla. A víš moc dobře, že na otěhotnění stačí i jedno kvalitní a dobře uchycené a zakousnuté embryjko. 😉
Mrzí mě, že máš takový stavy... ví o tom Machač nebo někdo z Reprofitu? Nechceš jim radši zavolat, jestli je to v pořádku? Abys neměla OHSS, to bych Ti nepřála, snad ne... držím mooc palečky!!!
Jak to s bobkama vypadá?
Jdu vařit, krásný den všem!!! 😉

lenajsek
autor
12. dub 2010

Hlavně Moni musíš hodně pít! A radši si do R. zavolej, jaký máš potíže... drž se!

moncato
12. dub 2010

čauky Leni...tak jsem volala Macháčovi aten říkal, že musím vydržet, že je to tím velkým množstvím hormonůůů....no to je paráda, doufám, že to k něčemu bude......zítra ta cesta do Brna no nevím, nevím jako...já jsem úplně unavená.