= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

beras
16. zář 2009

Lenajsku zboku jak je ta lišta si najed na velikost 62 .Je to asi na třetí straně krásné chlupaté propínací kabátky a jsou tam čtyři barvičky u sebe.Já jsem brala ten 62 bílej a je to jako vatička krásně naducany.Mají tam k tomu i kalhoty.A ty cena je taky dobrá 144 +teda pošta ale já brala i tu čepičku a dobře jsem udělala je krásnoučká modrá barva a jsou k tomu i rukavičky ze stejnýho matroše a tu mám 62-68. 😀 😀

eliis
16. zář 2009

Ahoj holky,
tak jsem konečně doma. Mám toho dnes plné zuby, ale zase jsme toho hodně stihli. V poledne v 10:30 (to se akorát manža vrátil z hokeje) jsme vyjeli pro kočárek do Nového Jičína. Když už jsem byla v NJ, tak jsem si skočila na endokrinologii a ještě mamce mrknout do jednoho obchodu na přehoz na postel. Rychle jsme se stavili na oběd a hurá do OV. Ve 13 hodin začínala prohlídka v porodnici, tak to vyšlo tak akorát. Po prohlídce jsme jeli nakoupit (už máme i nějaké ježíšky 😀 ), pak mě manža vyhodil i s kočárkem u mamky a jel na brigádku. Hned jak se vrátil, tak jsme se pustili do zkoušení kočárku a jsem fakt nadšená. Je naprosto úžasný a v té černé barvě vypadá skvěle. Kočárek jsem radši nechala u mamky a domů jsem si vzala jen vajíčko (to se snad může,ne?). Jinak prohlídka v porodnici byla celkem zajímavá a už jsem se taky pro tuto porodnici rozhodla. Jediné co mě děsí je, že od 12.10. do 23.10. mají zavřeno z důvodu malování. Tak doufám, že mi to nějak vyjde. Uvidíme, jak se dohodnu s doktorem v Olomouci.
Leni, do porodnice si oblečení pro mimi brát nebudu, k porodu si vezmu jejich erární košili a pak budu mít svoji. Jinak z toho MMB jsem objednala dvoje ty chlupaté čepičky vel. 56 a 62, chlupatý kabátek modrý vel. 56, chlupatý kabátek a chlupaté tepláčky v bílé barve vel. 62 a musím uznat, že jsou ty věcičky krásné a za dobrou cenu. Jak jsi dopadla na kontrole? Já jsem byla na preventivce snad jen jako malá ještě na základce a to jsem musela být jen v kalhotkách a dr. kontrolovala kůži, páteř, chodidla a nakonec se ještě mrkla za kalhotky (asi jestli rostou chloupky). Co se týče té masáže, tak už jsme začli. Manža je šikovný a celkem mu to jde, tak doufám, že to k něčemu bude. Za pokus to určitě stojí.
Beri s tím netem je to hrozné...taky bych pořád nakupovala a objednávala, ale to bych musela mít doma tiskárnu na penízky a nafukovací skříně 😀 . Ale když je někde nějaká akci, tak většinou neodolám a něco koupím a v Tescu je to zaručené - tam se vždycky něco najde.
Zítra mě čeká KO u mé gyn.dr., tak jsem zvědavá, zda mi bude měřit čípek. Jinak by snad mělo být všechno v pořádku. No nic, jdu se okoupat a natáhnout k Tv. Asi se mrknu na slaďák Hříšný tanec a šup do postýlky. TAk se mějte hezky a přeji dobrou noc.

beras
17. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 to je dnes hnus venku 😝 .Za hodinku razím na monitor a kontrolu a v tom počasí se mi teda nechce 😝 Eli ty jo já se picnu prej ježíšky. 😠 Tohle slovo slyším a naskakuje mi husina ,protože fakt nevím co komu koupit a asi to budu letos dost řešit přes net,protože nevím jak s prdolou kde budou chrchlat lidi lízt do obchodu nebude asi dobrej nápad.Ted si říkám ,že je to daleko ale pak to každej rok skončí stejně a já chodím otrávená a nevím co. 😝 Já si do porodnice košilku brát nebudu.Budu mít tu jejich celou dobu,protože vím ,že jsem si tu jejich brala snad každej den čistou.Ono blbě lehneš a třebas protečeš a nebo prostě prsa si dělajá taky co chtějí takže já budu honit vodu v těch úžasnejch nemocničních 😀 Eli ty oblečky fakt nemají chybu 😀 včera ta naše puboška muchlala ten kabátek a prej chce takovou mikču 😀 😀 Leni a co podnikáš dnes?A taky Evča .No ale ta na nás namá čas tu chodí navštěvovat babička tak se jí musí Evička věnovat 😀 😀 😀 😀 A zdravím všechny sluníčkovky 😀

lenajsek
autor
17. zář 2009

Ahoj sluníčka, krásný den, i když je teda venku úplnej podzim... ☹

Eli, super, že už míte kočárek a že jseš z něj nadšená.. to je fajn. Týjo, už nakupujete něco na Vánoce? To jste dobří, já to letos vůůůůbec neřeším, ne že bych nevěděla komu co, to já vždycky něco vymyslím a dokonce mě to baví, ale nejsou prostě penízky. Tak budu vytvářet rámečky, květináče, babičce a dědečkovi nechám vyvolat fotky z digitálních foťáků, co jsme fotili jak jsme tam byli na návštěvách... Jinak budu taky řešit buď přes net, nebo tady ve Slavkově, do Brna se určitě nedostanu a ani si to s mimčem nedokážu představit. Jediný, co bych chtěla (pokud bude vše OK a mimčo zdravý), zajet na předvánoční trhy do Olmiku, loni se nám tam hrozně líbilo, nebylo tam ani moc lidí, tak pokud bude vše OK, udělali bysme si malej výlet. Brno nehrozí, hafo lidí všude, chrmloni... děs běs... 😒 😒 😒

Eli, kde jsi byla v té porodce v OVě? Ve Vítkovicích? Tak snad to klapne s porodem a nebude to v době, kdy budou malovat.. to budou malovat na porodnickým, jo?

Ohledně těch košilek do porodky, já to asi budu řešit taky tak jak Beri, nechám si ty jejich erární, přece jen si myslím že se asi člověk v noci zpotí, proteče, možná i ty prsa protečou... to je asi nejlepší si pokaždé nechat to prádlo vyměnit. A doma samozřejmě v nějaké pěkné, jednu už teda mám tu s tou vadou potisku a koupím si ještě jednu pěknější, asi s průstřihama, už ne s knoflíkama.
To je fajn, že už masírujete, my zatím teda ne, když nevím, jestli bude mimi hlavičkou dolů, že... uvidím. Stejně počítám s tím, že mě nastřihnou tak jako tak, nebo budu mít toho císaře... uvidíme na té příští kontrole.

A s nákupama přes net mi ani nemluvte, včera jsem až do půlnoci seděla u MMB... 😝 😝 😀 Objevila jsem tam koupací kyblík za 150ká!!! A taky jednu inzerentkyni, co měla oblečky za fajn cenu...
S těma vašima chlupatkama se ještě rozmyslím, uvidím, jak to vyjde s penězama po neschopence. Objednat se to dá vždycky...

Ať Vám dneska dopadnou dobře kontroly kočky! Pak písněte, jak jste dopadly. 😉

Já jdu dneska na video ohledně kojení, bude ho pouštět sestřička od mé gyndr, tak jsu zvědavá. Příště už bude cvičení, tak se těším, jak si protáhnu kosti. Dneska bych stejně necvičila, ještě se necítím úplně OK s tím debilním nachlazením.

Krásnej den všem sluníčka, všechny moooc zdravím!

lenajsek
autor
17. zář 2009

Jinak jsem včera byla na "preventivní kontrole" u své obvoďačky. Myslím, že jsem tam opravdu byla naposledy, bo ji vyměním, toto není možný.
Sedím tam třičtvrtě hodiny v čekárně, naštěstí to bylo odpoledne, kdy tam byli pracující, takže nemocní moc nebyli (snad). Jak mi u Milosrdných na endokrinologii tvrdil dr, že těhulky mají přece všude přednost, tak u té obvoďačky zřejmě ne. No nic. Volala jsem tam minulý týden, říkám sestře, že bych chtěla jít na preventivku a ona sama mi řekla, ať teda dojdu ve středu odpoledne. Tak jsem došla, dr. mě ani nevyšetřila, jen do průkazky opsala pár věcí co tam měla, ani tlak mi nezměřila, ani nezvážila, ani jsem nečetla ty písmenka, ani sluch mi nevyzkoušela, nic... pak jí říkám, že v dětství jsem měla šelest na srdci a že bych pro jistotu šla na EKG na kontrolu, jestli je vše OK. Tak mi dala jen papírek se jménem dr, která dělá interní vyšetření (byla jsem u ní jednou už na předoperačním vyšetření před 4 lety). Prej si tam mám zavolat a říct že jsem u nich byla a chtít to EKG. Kdyby ta dr. prej chtěla žádanku, tak si mám ještě přijít k té obvoďačce... nechápu, proč mi ho teda nedala rovnou!!!!!! Jediný štěstí je, že obvoďačka je na Mendláku a ta interna je na Hlinkách (mimochodem v budově Reprofitu 😵 ). No, takže tolik mé preventivní vyšetření u obvoďačky. Nakonec se jí ptám, co na ten kašel, že pořád trochu chrmlu, už pár týdnů. Tak si prej mám koupit šalvějový pastilky... 😀 😀 😀 😀 😝 Dívala se mi do krku a prej - máte to tam zarudlý. Šiš, to bych nevěděla, že, když teda kašlu... 😀 😀 No, tak jsem si po cestě do města koupila v lékárně homeopatický sirup Stodal, ten by snad měl konečně pomoct. Pastilky jsou podle mé zkušenosti naprd, navíc jsou drahý... to ten sirup by měl účinkovat líp. Že by mi něco předepsala, o tom žádná...
Takže s touhle dr. končím, stejně bych nemohla jezdit do Brna, kdybych byla nemocná. To šlo, když jsem jezdila do Brna do práce, ale ne teď...

Takže tak. Ať žije naše zdravotnictví... 😀 😀 😝

beras
17. zář 2009

Tak berunky už jsem zpátky. 😀 Já se z toho mojeho těla asi po.... 😠 Tak celou dobu valím hořčík jaky mám stahy dělohy a dnes na záznamu kterej trval 25 min. ani jedna kontrakce. 😝 Takže paní dr. říkala,že se máme mít s tatínkem rádi ,že to chce spermijky.Tak jsem se pousmála,že si budeme muset nejdřív vzít příručku,protože od ledna byl utrum .No samo manžel měl ohromnou radost když volal jak jsem dopadla ale pro mě je tohle jako scifi 😀 😀 😀 Příští týden jdu ke své dr. naposledy a už pádím směr porodnice 😝 Ted jsem si uvařila kafíčko a dlábím k němu club sušenky a budu dělat kuře na paprice. 😀

lenajsek
autor
17. zář 2009

Beri, to je něco teda. 😀 Na to se nezapomíná... neboj. To je jak s plaváním... 😉 Tak si udělejte romantiku, Berunku pošlete k babičce na víkend... 😀 Dej si kafí, já pojídám dětskou výživu a v troubě mám kuře na houbách. Kuře na paprice udělám příště, zbožňujuuuuu 😝 😝 😝

beras
17. zář 2009

😀 Leni no neke dr. poznala ,že máš zarudlej krk jo? 😀 No ta je dobráááá. 😀 Hele já když jsem si šla k obv. dr. pro razítko do průkazky tak vzal do ruky propisku a koukl na mě a ptá se"jste zdravá nebo vám něco je?Říkám ne vše o.k 😀 Napsal zdráva a šla jsem.Takže jsem tam byla minutu 😀 😀 😀 No ještě ,že nechtěl 30 kč . 😝 Takže ty jsi na tom ještě dobře když máš aspon červenej krk. 😀 😀 😀

eliis
17. zář 2009

Ahoj holky,
tak jsem doma z kontroly. Vše je OK, ale pry se mi už dost zkracuje čípek, tak se mám šetřit, žádné dlouhé procházky, nic nemám tahat....no prostě odpočívat. Malý hodně tlačí hlavičkou, tak se mu tam asi nelíbí. Já bych ho už taky ráda měla u sebe, ale bude lepší, když ještě aspoň 14 dní vydržíme. Nerada bych se na něho chodila dívat do inkubátoru 😖 . Jinak UZ mi poprvé nedělala, ale zase jsem konečně slyšela malého. Je to tak pěkný zvuk 😀 . Co se týče těch košil, tak já bych taky ráda používala erární, ale jak nás včera upozornila sestřička - můžeme rodit o víkendu a tudíž by jich nemuselo být dost (prádelny o víkendu nefungují), takže já si aspoň 2 sebou do tašky zabalím a uvidíme.
Leni, teda ty máš fakt na ty doktory štěstí. Vůbec nechápu, jak ti může dělat preventivku bez vyšetření!!!! Někteří lékaři jsou fakt praštění na hlavu. A s tím EKG jsi mě taky dostala. Když jsem šla k obvodní pro potvrzení do těhu průkajdy, tak mi ho automaticky dělala. NO tak snad nebudeš potřebovat žádanku a EKG ti v pohodě udělají. Jinak v porodnici jsem byla ve Fakultní nemocnici v Porubě. Je to tam nové a fakt krásné. Nad Vítkovice jsem taky uvažovala, ale kdyby se náhodu něco s mimi stalo, tak ho odvezou pryč - právě do té Poruby. Ono totiž Vítkovice nemají novorozeneckou jipu. Nedokážu si vůbec představit, že bych ho pak několik dní (než mě propustí) neviděla. Užij si dnešní video. Určitě to bude zajímavé a hlavně užitečné.
Beri, tak ať ti dnes KO dopadne dobře. Berunce se vůbec nedivím, že chce takovou mikču. Já jak jsem ty chlupatinky včera ukládala do komody, tak jsem se s nima taky pomazlila. Už jen aby v nich byl Tadeášek.
A co se týče těch ježíšků, tak já to taky právě kvůli malého řeším už teď. Nechci pak nikde trajdat po obchodech. Ale zatím mám jen dárek pro moje rodiče (tlakový hrnec - byl v akci a je to sada dvou tlakových hrnců 3L a 6L) a pro 7 letou neteř (rádio s CD). Ostatní dárky zatím jen vymýšlím a postupně sepisuji, ať na to pak nezapomenu - těhu demence je prostě těhu demence. Zrovna včera, když jsme se s manželem vrátili domů, tak jsem chtěla vyzkoušet to rádio s CD pro tu neteř. Tak zapnu rádio - funguje no a pak tam chci dát CD a ono se vůbec nenačetlo. Tak zkouším druhé, třetí a ono pořád nic. Pak přijde manža, poklepe mi na hlavu a řekne, ať vytáhnu tu krytku na ten leaser. 😀 😀 😀 Samozřejmě se tím hrozně bavil....... 😝
Dnes toho moc v plánu nemám. Manžel je na brigádě, tak se vrátí až kolem páte. Za chvilku mi dopere pračka, tak pověsím prádlo, skočím nakoupit a zajedu k máti na kafe a opět se pokochat kočárkem. Tak se zatím mějte pěkně.

eliis
17. zář 2009

Beri, teda tak to na brzký porod zatím nevypadá. S tím sexem je to sranda, ale neboj, určitě jsi na to nezapoměla. To my jsme měli v době těhu sex asi jen 4x a teď už manža vůbec nechce. Prý má v hlavě zakódováno, že jsem těhotná....... Zrovna včera jsem mu říkala, že bych se tak za 14 dní chtěla milovat (taky kvůli spermiím) a on se hned vyptával proč a že se mu to nezdá....on totiž zastává názor, že malý půjde ven až se mu bude chtít a žádné urychlování neuznává. Tak z toho asi nic nebude. Jen doufám, že ten blok v jeho hlavně po porodu zmizne....

beras
17. zář 2009

Lenajsku na vánoční trhy jedu taky samozřejmě 😀 potřebuju si totiž dát punč a to i za tu cenu ,že budu kojit. 😀 Švagrová když kojila malou tak lupla dva a říkala,že jí málem ruply prsa jak se jí po něm nalily. 😀 😀 Berunku stačí poslat o patro níže 😀 ale já to udělám když to mám skoro napsáno od dr. na recepisu 😀 No jinak děvčata těhu demence 😝 jako blázen. 😝 Já už normálně zapomínám zamknout i auto.Včera se zvesela procházím po Tescu a když dojdu k autu tak si ho už dálkáčem odemykám a nic.Tak si říkám á baterky jsou v čoudu.Ehm baterky ale v mojí hlavě.To se nemůžu manželovi ani přiznat,protože někam dojedeme a já se třebas 20m od auta zeptám jestli zamčel a on znejistí a jde to kontrolovat. 😀 No a to bych mohla pokračovat dál. 😝

lenajsek
autor
17. zář 2009

Eli, tak odpočívej, je jasný, že se na mimčo těšíš, ale ještě ať fakt zůstane v bříšku. Držím palce. Tak Poruba... tam jsem byla před 4 lety na laparce a hysterce, byla jsem tam moc spokojená, operoval mě přímo přednosta kliniky dr. Koliba, ale už tam není. Obrovskej sympaťák a co jsem slyšela a četla, tak i kapacita. Jsem si právě tehdy říkala, že kdybych měla jít rodit, tak k němu... ale i ostatní tam byli fajn. Já teda byla na gynekologii, porodnici jsem neviděla. Ale teda co mu trošku zazlívám, tak že od něj jsme dostali doporučení právě na Fertimed.. ale to už je naštěstí za náma.
Jinak k té preventivce, jak čteš, tak i Beri neudělal dr. vyšetření... pro ně je to asi zbytečný a ztráta času... nevím. Ta moje dr. například nemá v ordinaci ani ten plakát na zeď s těma písmenkama, nemá tam snad ani tu váhu, tlak měří ještě postaru, nemá tu elektronickou manžetu a nemá tam ani PC, jen psací stroj, natož EKG. 😝 😝

Beri, tak to jsi mě pobavila s tím Tvým obvoďákem. 😀 😀 Jak vidím, je to všude asi stejný... to je konec. Jo, já mám aspoň zarudlej krk, ale stejně si mám vlastně poradit sama... 😀

Eli, jsi mě pobavila s tím laserem. A Beri Ty taky s tím autem.. to fakt manželovi radši neříkej... je to děs holky. Já zapomínám vypínat elektrickej sporák (sklokeramická deska), jakože odstavím třeba kastról, ale plotýnka hřeje vesele dál, nebo zapnu nějakou jinou a pak se hrozně divím, že červeně svítí nějaká jiná... 😝 😀 😀
No a o zapomínání ani nemluvím, já si taky vše musím psát.. no furt něco. A prý se to při kojení ještě zhorší, tak to už fakt nevím, co budu dělat... 😀 😝

Beri, po punči se nalívají prsa? Jéééé 😀 Ale to zase bude manžílek naštvanej, bo bude řídit on, zase bude mít nealko, a já jako kojící mamina si dám alko.. to asi chudák nepřežije... 😀
Ale fakt je to tam super, Brno se může jít úplně zahrabat, je to tam tak na pohodičku, příjemný, asi z toho uděláme zvyk. 🙂 DO Vídně se letos už vůbec nedostanem, tak ten Olmik bude fajn. 🙂

Eli, manžílek nechce sex? No... tak třeba si dá ještě říct... u nás to bylo celou dobu tak, že já nechtěla, a teď mám poslední dobou docela chutě, ale manžel se mě taky nějak straní, jestli se taky bojí že mimi ublíží, nebo ho odrazuje to bříško nebo já celá, netuším.. ale je mi to líto, už si vůbec nepřipadám pro něj přitažlivá... ☹

eliis
17. zář 2009

Konečně jsem doma!!!!!!!!!!!!!!!!!! Vzala jsem sebou k mamce taky ségru a neteř a mám toho plné kecky....ségra je moc hlučná a neteř se neustále dožaduje pozornosti a chce, ať si s ní hraju a já nějak dnes nemám na nic sílu. Tak se půjdu natáhnout, ať jsem trochu odpočatá než přijde manža.
Leni, s tím sexem je to na prd. Manža se bojí celou dobu a když už sex byl, tak si to moc neužíval. Ze začátku jsem to taky řešila. Měla jsem strach, že je to mnou, že už se mu nelíbím.......no měla jsem z toho depky. Pak jsme si o tom promluvili a byl klid. Dle manžela je mezi náma vše ok, pořád mě miluje ale prostě jsem těhotná a on nic nechce riskovat a taky na to nemá ani pomyšlení. Když už si potřebuje ulevit, tak to provádí v práci ve sprše 😀 . Jen doufám, že se po šestinedělí vše vrátí do starých koleji a opět budeme fungovat jako manželé a né jen jako kamarádi nebo spolubydlící 😝 .
Beri, tak co se týče toho auta, tak to má pak těhu demenci i můj manžel. U starého auto, kde jsme neměli centrál, nechával běžně otevřeno na straně spolujezdce nebo nezamknul kufr. No a u nového (kde už centrál je) se mu to už taky stalo. Jdu ráno do auta a ono bylo celou noc otevřené.....

lenajsek
autor
18. zář 2009

Holky ahojky, přeji pěkný páteční večer a celý víkend, zítra jedem na víkend na chalupu po dlouhé době, má být pěkně, tak to bude fajn. Možná tam pojedu ještě příští víkend a v říjnu nevím nevím jak to bude, aby tam pak už nebyla moc zima.
Eli, tak u nás je to vše už asi OK, po intimní stránce, asi se fakt víc bojí... Tak držím palce, aby se ještě i Tvůj umoudřil a ještě jste si intimity užili jen ve dvou, pak už to nikdy nebude takový, jako když jsme byli sami dva... 🙂 🙂

Dneska jsem se taky dozvěděla smutnou zprávu, že mé nejlepší kamarádce, co mi byla na svatbě za svědkyni, umřel tatínek.. sice to všichni čekali, byl hodně nemocnej, ale i tak je to rána... moc na ni myslím, ať to vše zvládne... Proto nemám dneska nějak na nic náladu.

Mějte se krásně, pěkný večer přeji a všechny moc zdravím, užijte si pohodový a slunečný víkend, snad bude!
Páá sluníčka! V pondělí se dopoledne zjevím... 🙂

eliis
20. zář 2009

Ahoj sluníčka,
tak jaký jste měly víkend? Snad jste si užily krásné a slunečné počasí.
V pátek byl manža v práci, tak jsem měla uklízecí den, v sobotu odpoledne jsme jeli ke známým na chatu a bylo super. Grilovali jsme pstruhy a hráli kostky o penízky a musím říct, že se mi celkem dařilo 😉 , takže jsme dnes přijeli i o pár drobáků bohatší 😀 . Vrátili jsme se dnes odpoledne a byla jsem dost KO. Na té chatě jsme spali v dolní části na hoooooodně nízké rozkládačce a tak se mi fakt blbě vstávalo. Normálně bych spala v patře na posteli, ale jelikož je záchod dole, tak to bylo pro mě jednodušší. Tak bych musela pořád běhat nahoru a dolů. No a hned od rána jsem měla dost oteklé nohy i ruce a celkově jsem se moc dobře necítila. Po příjezdu domů jsme skočila k mamce ať mi změří tlak a z jedné ruky jsem měla 150/90 a z druhé 165/85. Tak jsem doma zalehla a nesměla nic dělat. Teď už je mi lépe, ale na nátlak máti a manžela budu muset asi zítra zajít k doktorce. NO uvidíme, co bude ráno. Snad to nic nebude, ale celkem mě straší preeklampsie. Dokonce i teď v poradně jsem už měla tlak 130/80 a to ho normálně mám kolem 115/70. Tak nevím, zda mám k té doktorce jít nebo ne. Nechci vypadat jako nějaký hypochondr. Co myslíte vy? K doktorce ani chodit nemusím, to spíš jen sestra ať mi změří tlak a zkontroluje moč na bílkoviny.
Leni, jsem ráda, že je u vás vše ok. U nás asi taky, jen ten sex prostě není.....a teď díky tomu tlaku asi ani už nebude. S tou kamarádkou mě to mrzí.... Je to těžké, ale možná to pro něj bylo vysvobození, když byl těžce nemocný. Snad sis užila poslední víkend na chalupě a pořádně sis odpočinula.
Tak se mějte pěkně a přeji doboru noc.

lenajsek
autor
21. zář 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, 37tt (ST), TP 14/10, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, cukrovka OK, mimi už 1480g, každý týden kontrola a pak už ozvy
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, 35tt (ČT), TP 29/10, screening OK, tripple testy OK, cukrovka OK, mimi už 1400g, 30/9 KO ve FN OL., od 3/9 nástup na MD +KO
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, čeká chlapečka, 33tt (PÁ), TP 13/11, screening OK, velký UZ OK, cukrovka OK, od 3/8 na PN, 18/9 KO
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, čeká chlapečka, 32tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK, 29/7 3D UZ, cukrovka OK, mimi už 1700g, od 28/9 nástup na MD

* Sluníčkové stimulantky *
===============

* Sluníčkové snažilky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Fertimed), 2xIUI, bohužel ZT, je nám to moc líto :(, držíme palce do dalšího boje!!!!
Daisy14 (Dáša) - na podzim bude znovu bojovat, 6/10 bude konzultace v R. :o))
Moncato (Tiuška) - (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit), 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit), 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!

lenajsek
autor
21. zář 2009

Ahoj sluníčka, venku je nádherně, stejně jako bylo o víkendu... na chalupě bylo super, natrhali jsme nějaký jablíčka co byly už zralý, zbytek je ještě na stromě a je toho letos šílený množství, tak ještě budem trhat.
Zavařila jsem je natrouhaný a udělala dvě skleničky jablečné přesnídávky na příští rok pro mimi, příště budu pokračovat. 🙂
Dneska využívám krásnýho počasí a peru už třetí pračku, nejdřív naše prádlo, a pak věci pro mimi, peřinka a polštářek do postýlky a rychlozavinovačky, a teď povlečení a prostěradla s mantinelem... krásně to na balkóně uschne. A večer žehlení...

Eli, to je fajn, že jste se měli na chatě dobře, týjo, kostky jsem nehrála ani nepamatuju... 🙂
S tím tlakem je mi to moc líto, snad se to zlepší a neznamená to žádný větší potíže... šetři se kočko! Jak Ti je dneska? Šla jsi k té dr, nebo už je to lepší? Moc držím palce, ať je líp, vysokej tlak fakt nic moc teda... 😒 😖
Já bych k dr. šla, pokud by ten tlak byl pořád vysokej...rozhodně nejseš hypochondr, nemá význam nic podcenit...

Krásný den kočky, všechny mooooc zdravím!!!

Evi, jak jsi dopadla na kontrole? Písni, jak se daří...

A ostatní taky písněte, jak se máte..

Beri, Tobě se to už blíží, týjo.. jak se cítíš?

eliis
21. zář 2009

Ahoj holky,
kdepak se dnes touláte?
Beri, nerodíš náhodou??? 😉
Leni je fajn, že jste si to na chalupě užili. Přesnídavky se ti určitě budu hodit a taky domácí jsou určitě lepší než kupované. Dnes bylo opravdu hezky, tak ti prádlo určitě uschlo. Tak se dnes moc neužehli. 😀
Jinak dnes je mi o něco lépe. Asi to bude tím, že jsem byla celý den doma a spíš jsem polehávala. Jen před šestou jsem si udělala procházku k mamce a ta mi opět změřila tlak. Dnes byl 145/100, tak nevím......asi zítra přece jen k té doktorce zajdu. Aspoň budu mít klid a nebudu se strachovat, ať se něco mimču nestane. Takže ráno skočím k doktorce, pak na úřad pro nějaké papíry, na poštu a pak ke kamaráce pomuchlovat se s mimčem. Odpoledne mám kurz a pak přijede manža na jednu noc ze školení.
Copak máte v plánu na zítra vy?

ivet69
21. zář 2009

Ahojte děvčata,
tak koukám, že už se vám to těhulkám, taky pomalu krátí. Tak vám přeju bezproblémový, bezbolestný porod a zdravé miminko.
často tu píšete, že se můžeme kouknou na vaše fotky, ale když nevím odkaz, tak nevím, jak se tam dostat a v postupce to není.
U nás nic nového. Dáňa už bude mít ve čtvrtek 3 měsíce, drží už sám hlavičku a když je v dobré náladě, povídá jak Palackej. Je to naše zlatíčko a krásně jsme si celé léto užili káčárkování. I září je moc krásně, což je fajn. Už se začínám bát, co budeme dělat, až bude škaredě.
Až budete plánovat nějaký sraz, tak dejte vědět. Mrzelo mě, že jsem se minule nedostala. Šáry, ty jezdíš pořád přes Moh. a nestavíš se!

beras
22. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 Ale kdepak nerodím 😀 .V neděli jsme kooonečně oslavili s rodinou berunčiny narozeniny.No holt letos to dřív nešlo a nemohli jsme najít termín at to pasuje všemV sobotu jsme jeli ještě mrknout do Ol. na kozačky tak si jedny vybrala v CCC a včera přišel balíček z mmb s oteplovákama tak už je komplet oděná na zimu a nemusíme pak nic shánět s mimčem.Včera mi za ty oteplováky manžel udělil pochvalu 😀 ,protože jsou skoro nové a původní cena 1290 a ted 350 takže když jsem tak pěkně ušetřila tak tam zavítám znovu 😀 😀 😀 .Eli ten tlak máš teda docela velkej tak si tam raději skoč. ☹ at opravdu něco nezanedbáš a opovaž se rodit dřív jako já 😠 😀 Ivetko to není možny jak to letí a Dník už má tři měsíce. 😀 😀 Letos má být prý hezky až do poloviny října tak snad i já vyjedu s miminkem ještě za sluníčka 😀 Pořád ho přemlouvám at už fakt vyleze,že už máme vše nachystáno a moc se na něho těšíme 😀 😀K těm fotkám 😀 jak máš na řádku svou ikonu v levo tak koukni směr pravo a tam je foták.Ten kdo ho tam má tmavej má tady album a ten kdo ho má světlej tak ho nemá třebas jako já 😀 😀 ale už se fakt polepším a musím hlavně manžela znásilnit at mi s tím pomůže protože jsem telátko 😀 😀 😀 Ted ho musím znásilnovat jinak 😀 😀 ale zatím nepozoruju účinky. 😎 Tak na ten klikni a najedou ti fotky.A ted koukám,že ještě nemáš změnu v profilu a máš 52 tt 😀 😀 😀 Bože to by mě asi hráblo tak dlouho být těhotná. 😀 😀 Leni ty už děláš přesnidávky? 😀 😀 Jseš borec to já bych se k tomu nedonutila takovouhle aktivitu jsem měla u beruny.A ona potvůrka to plivala takže pak jsem to přidávla při pečení litýho perníku a bylo to dobry .Byl vláčnější a madam jsem nakupovala přesnidávku ve skleničce a jak jí to šmakovalo. 😠 Zdravím všechny nakukující sluníčka 😀 😀 😀

evik80
22. zář 2009

Ahoj sluníčka,
moc se omlouvám, že jsem tu tak málo. Využívám ještě pěkného počasí.
Leni, seš fakt dobrá s těma přesnídávkama.
Eli, je dobře, že ses rozhodla s tím tlakem jít. Vůbec to neber jako, že seš hypochondr. Vysoký tlak neni sranda a pak je to tvoje vytoužené těhotenství, tak si ho pěkně hlídej.
Ivet, to tak letí. Jsem zvědavá, jestli i nám, to tak bude rychle utíkat.
Beru, to jsem zvědavá, jestli mimčo přesvědčíš, aby už vykouklo 🙂
Jinak u mě nic nového. Na kontrole vše ok.
Upaluju zapnout pračku, ať to stihnu ještě pověsit než půjdu do angličtiny.
Krásné podzimní dny všem.
E.

verca07
22. zář 2009

Ahoj Sluníčka. U nás nic nového zuby pořád nerostou a Tonda je takový pohodář že se mu nechce ani lozit, což je pro mě dobře. Aspoň nikam neuteče a já si udělám co potřebuju. My jsme se minulý týden vrátili z dovolené. Byli jsme v jižních čechách kousek od Českého Krumlova. Měli jsme sebou i psa takže jsme si to fakt užili. Mylý to zvládal skvěle. Pořád jsme někde cestovali a on vůbec neplakal, tak teta slíbila Toníčkovi medajli. Tak jsem zvědavá.
Elis s tím tlakem raději skoč za to nic nedáš. A ke komu chodíš na gyndu? Já chodím k Holubové. A kde teda budeš rodit? Psala jsi fakultku? Jé tam bych si to rozmyslela. Znám hodně holek co na fakultku nadávali. Prvorodičky to tam mají těžké. Nikdo na ně nemá čas a je to tam jak na běžícím páse. Je fakt že Vítkovice nemají novor. jipku, ale nesmíš si připouštět že by se něco mohlo stát. A jin kaj e to stejně jedno kde odrodíš. Odrodit musíš tak jak tak. A v tu chvíli je to fuk.
Beri koukám že ty to už máš fakt za pár. Četla jsem že jste tady řešili spermijky, já jsem živý důkaz toho že stačí jednou na to vlítnout a holky udělaly svou práci dokonale. Za 4 hodinky po sexu praskla voda a už sme fičeli. Takž já jenom doporučuju. 😀 😀 😀
Leni tak přesnídávky děláš už teď jo? Je fakt že příští rok nemusí být nic. Já už mám letos zavařených asi 100 sklenic různých druhů a malému to šmakuje.A hlavně ta finanční úspora. A jak se máš. Musím kouknout na Facebook jestli tam nemáš nějaké nové fotečky bříška.
Ostatní těhulky a maminky moc zdravím.
A co nového u snažilek? Dlouho tu nikdo nestimuloval. CHtělo by to novou krev.
Tak se mějte holk krásně a já se zase ozvu. Pa

lenajsek
autor
23. zář 2009

Ahoj sluníčka!
Přeji krásný den, vypadaá to, že se září opravdu povedlo, snad to ještě chvilku vydrží...

Beri, chtěla jsem Ti už psát, jestli náhodou nerodíš, a ono ne.. 🙂 Tak vidím, že máš pro berunku už věci na zimu, no super za tu cenu a kozačky jsou určitě taky fajne. 😉 A fakt by to chtělo nějaký Tvoje fotečky taky, tak se s manželem domluv a vlítněte na to, ať máme co prohlížet... 😉
Jinak jsem dělala zatím jen dvě jablečný přesnídávky, ale teď o víkendu udělám další, bo ta naše jabloň má zralý jablka až takhle v září, tak aby bylo něco i na příští léto. A doufám, že to malej bude chtít jíst, jestli ne, tak ať si mě nepřeje... 😀 😀 Zase Beri pak písni, jak to u Tebe vypadá, jestli se už mimčo chystá, nebo ne... 😉

Eli, jak jsi dopadla u dr, doufám, že je tlak lepší a už je Ti líp... jestli jsi ho měla i ten další den tak vysokej, to fakt není sranda, doufám, že jsi k dr, šla...

Evi ahojky, to je fajn, že je u Tebe vše v pořádku... chodíš na angličtinu, jo? To je fajn. 😉

Veru ahojky, zdravím Tebe i Toníčka! Sice teď neleze, ale to určitě přijde, ale věřím, že jseš zatím ráda, že nelozí a že si můžeš dělat věci jak potřebuješ. To je moc fajn, že je pohodář. 😉
Týjo, Tys dělala tolik skleniček, to je něco. Já letos dělala hlavně ještě marmelády a zavařený rajčata a čatni, příští rok nevím jak budu stíhat. A přesnídávky zatím dělám ty jablečný, jablek máme hafo a budou se hodit.
FOtečky bříška jsem dala včera do albíčka sem, tak se můžeš mrknout tady.

Ivetko ahojky! Týjo, toto letí, Danýsek už bude mít tři měsíce...mazec. To je moc fajn že už udrží hlavičku a že hezky povídá... 🙂 Nemáš nějaký nový fotečky?
Jinak na ty naše fotky se fakt můžeš podívat tady na koníkovi, hned vedle té ikonky u každýho je ikonka foťáku. Když je ta ikonka tmavá, tak to znamená, že ten dotyčnej má založený fotoalbum a jsou tam fotečky.

Nic kočky, dneska musím uklízet a vůůůbec se mi nechce... mějte se krásně, všechny moc zdravím a mějte krásnej podzimní den! 😉

eliis
23. zář 2009

Ahoj holky,
dnes to opravdu vypadá zase na moc hezký den. U nás svítí sluníčko a je fakt horko. Ještě že mám v bytě chládek.
Ivetko, Daneček je šikulka, když už tak hezky povídá a je neuvěřitelné, jak rychle to letí. JO a fotečky by se nějaké hodily.

Verčo, buď ráda, že je Toníček pohodář a zatím neleze. Aspoň ho nemusíš tak hlídat a můžeš udělat spoustu jiných věcí. Je fajn, že jste si dovču užili a že byl malý hodný. Jinak já taky chodím k Holubové. Je to super doktorka a vycházím s ní velmi dobře. Doufám, že bude ordinovat ještě hooooodně moc dlouho, protože si nedokážu předsatavit, že bych měla jít jinam. S tím porodem to ještě není jisté. Původně jsem chtěla rodit na Fifejdách, ale když jsem to tam viděla, tak mě málem omylo - vybavení a prostředí naprosto strašné!!!! Pak jsem se byla mrknout i v Porubě a je to tam fakt krásné. Taky jsem slyšela, že to tam jde jak na běžícím páse a že tam mají hodně porodu, ale když jsem tam byla já, tak byl naprostý klid a to jak na porodním tak na oddělení šestinedělí - měli dost volných pokojů. Takže až mě příští týden Holubová propustí z poradny, tak budu chodit asi tam. Ale k mé smůle mají v Porubě od 12.10. do 23.10. malovat, já mám termín 29.10. a to mi ho možná budou o týden dřív vyvolávat (kvůli positivním protilátkám) - což by znamenalo, že me v Porubě nevezmou. Tak nevím.....a taky se mi už zkracuje čípek, tak je možné, že to přijde samo dřív. No uvidíme.

Evi, tak to je dobře, že je u tebe vše v pořádku. A tu angličtinu ti schvaluji...já chci taky začít po porodu chodit na anglinu - učila jsem se jí 10 let a nic už z ní nevím. A přece jen jí všude vyžadují a v době mateřské bude čas na vzdělávání se. Zatím budu chodit k soukromníkovi na domácí doučování a až se trochu zlepším, tak bych si chtěla udělat přímo kurz včetně nějaké té zkoušky. Tak uvidím, jak mi to půjde.

Beri, tak to mě mrzí, že ještě nerodíš 😀. Už se těším na další sluníčkové miminko. Ty jsi ale šikulka, že už máš i zimní oblečení pro Berunku. Je fakt, že s mimčem se pak blbě lítá po obchodech. A jak se jinak cítíš?

Leni, s tím úklidem to moc nepřeháněj a šetři se! Já dnes jen vysaji ..... mám nový vysavač, tak mě to zatím i baví 😀. Dívala jsem se ti do alba a máš fakt pěkné bříško a hlavně vůbec nejde poznat, že jsi nějak přibrala. To já jsem teď jak valící se koule 😝. Už se těším, až budu moc zase něco dělat a hubnout.

Jinak u Dr. jsem byla - teda jen v sesterně. Tak naštěstí bílkovinu v moči nemám a tlak jsem měla taky v pořádku - 130/80. Za to dnes ráno jsem ho zase měla 145/93....tak nevím. Prostě si dělá co chce. Ale v těhu je to asi normální, tak se tím už zabývat nebudu. Prsty mám oteklé pořád a nohy taky.....ale těch pár týdnů to už vydržím....nic jiného mi stejně nezbývá. Budu se prostě jen víc šetřita a vyhýbat se větší námaze. Dnes jen vysají a pak se možná půjdu projít k mamce na zahradu. I když nevím jak vám, ale mě už dělá problém i chůze. Po pár metrech mě začnou dost bolet záda.

Sluníčka přeji vám hezký den.

lenajsek
autor
24. zář 2009

Ahoj sluníčka!
Vypadá to zase na moc pěknej podzimní den, to je fajn. Já jedu na 14hod do Brna do porodky do Bohunic se podívat, tak jsu zvědavá. Asi budu rodit tam stejně, ale chci to vidět. Výhodou je hlavně pro mě, že mají pokoje maximálně po dvou a návštěvy můžou na pokoj, že člověk nemusí být s mimčem na chodbě, v listopadu už bude kosa a mohl by být na chodbě průvan... v tom pokoji je to v pohodě, a pokud jsme tam jen samy dvě, člověk nepotřebuje ani nadstandart... a třeba se poštěstí, a člověk tam bude sám...
Navíc je tam novorozenecká JIPka, sice je to velká nemocnice, ale co jsem četla, všude je něco ohledně personálu, tak to si asi člověk nevybere... Šlo mi hlavně o to prostředí šestinedělí, navíc je to prý celý po rekonstrukci, tak jsu zvědavá. A pokud by se malej nepřetočil, hrozí mi asi císař, tak to bych radši byla v nějaké vybavenější nemocnici...

Eli, s tím tlakem to je zvláštní, že Ti to tak skáče... fakt se šetři a nenamáhej se... ono to už ani moc nejde, co, člověk je jak praštěnej... já včera po obědě spala asi dvě hodiny, byla jsem úplně mimoň... Taky mi natíkají prsty a bolí klouby na prstech, připadám si děsně neohrabaná... nohy taky natíkají, ale ty ruce víc... ☹ Dle dr. je to prostě normální, musíme vydržať... A záda, to je konečná, ty mě bolí fakt skoro celý těhotenství... ještě, že jdu příští týden na masáž, už se těším. Tam mi to vždycky pomůže.
Už máš asi Eli všechny oblečky vypraný a vyžehlený, že?
Já chci něco z oblečků prát zítra, uvidím, jaký bude počasí, a příští týden se na to chci vrhnout ve velkým.
Už mám vypraný povlečení, prostěradla, osušky, bavlněný plínky, tak mi toho ještě ale hodně zbývá...

Všechny sluníčka zdravím, opatrujte se, snad nejcte nemocný nebo nachlazený...

Krásnej den a něco písněte, jak se vám daří! 😉

beras
24. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 jsem po kontrole a mimís si prostě řekl,že tam asi chce zůstat nebo co? 😀 Dr mi chtěla udělat Hamiltona ale říkala prostě,že porodní cesty jsou dlouhé a nemůže tam strčit prst.No asi to chce pořádnej chlapskej na kterej si budu muset počkat na příští ko . už v porodnici. 😝 Ted si tam musím jít hned zavolat. 🙂 Eli já jsem měla včera taky nožky jako prasátko ale pak jsem chodila furt čůrat a už je to o. k..Leni tak si porodku pěkně prohlídni at víš do čeho jdeš. 😀 😀 😀 Já bych taky potřebovala vyprat to moje utajeny oblečení ale prostě to je nereálny. 😀 😀 Leda,že bych to šla vymáchat někam na potok a pak počkala až to tam uschne. 😀 Ta naše prdola je fakt pořád přesvědčená ,že to je holka 😀 a řekla jsem jí,že jsem pro mimčo objednala kalhoty se žirafkou a to bylo vzrůšo. 😅 😅 Prej,že je to jasny ,protože kluci žirafi nenosejí 😅 😀 Božínku já jsem ale terorista,co?Jo a prej se máme mít furt rádi no ale to je taková prča ,že nevím jak to budeme zvládat. 😀 😀 😀

lenajsek
autor
25. zář 2009

Ahoj sluníčka, krásnej páteční slunečnej den přeji! 😉
Beri... 😀 😀 😀 se tady nad tím Tvým příspěvkem řehním jak blbá, Ty to vždycky tak hezky všechno okomentuješ... 😀 😀
To je blbý, že to nemáš kde prát a sušit, no jo... 😒 Tak asi budeš muset počkat, až se malej narodí, až to bude jasný, že teda holčička opravdu ne... nebo třeba u rodičů vyprat a usušit?
S tou žirafkou to je dobrý, prej kluci nenosí žirafky... 😀 😀 😀
A určitě ten sexík zvládnete, fandím vám.... 😉 😀
Já byla včera v Bohunicích v porodce, a už jsem si ji vybrala, mají tam úplně nově zrekonstruovaný šestinedělí, pokoje jen po dvou, návštěvy na pokojích, porodní boxy taky fajn, celkově dobrej dojem. Půjdu k nim ještě na předporodní kurz, ale až začátkem listopadu, snad nebude pozdě...

Taky jsem nakoupila kojící podprsenku a noční košilku na knoflíky s Večerníčkem... 😀 Jsem se do ní úplně zamilovala. Aby mimi to kojení v noci mělo barevný. 😀 Taky nějaký blbůstky v DMku, kartáček a hřebínek na vlásky, sobě taky moc pěknej svetr, dlouhej, dá se nosit jak teď s bříškem tak po porodu, jen za dvě stovky, super. Taky jsem si koupila tričko, manželovi tričko, takže včera úspěšnej den.

Krásnej den kočky přeji a celej víkend, zase zítra valíme na chalupu, v neděli se vracíme a v pondělí pojedem do Brna na procházku na přehradu, kousek od tam bydlí moje mamka, a bydlela jsem tam kousek i já u taťky... tak se jdem k mamce mrknout na kočárek, jdu si ho pořádně ošahat... 🙂 A pak pojedem do Ikei nakoupit ještě pár umělohmotných krabic na věci pro mimi a jednu malou komodu do kuchyně...

Mějte se fajně a písněte, jak se vám daří! Všechny mooooc zdravím!

beras
25. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 Tak jsem to dnes vzala z gruntu 😀 Převlečeno,vypráno,uklizeno a je mi fááájn 😀 Manžel jak přišel z práce tak jsem mu řekla,že dens už fakt můžu jet,že mám vše hotovo a prej můžu ale až večer až bude tma.Musí rýt zahrádku 😀 😀 A jinka prej super nápad když je v pondělí volno. 😀 No ale takovou radosst mu teda neudělám 😀 😀 Leni hlavně,že jsi byla spokojená s prohlídkou.Já jsem se včera objednala do porodky na příští pátek a vzala to sestřička a byla po telefonu mladounká a strašně milá a tu já chci u porodu 😀 😀 Dnes bojuju se žáhou ale děsně 😝 Už jsem pila třikrát vodu se sodou a aspon tak na tři hodinky je klid ale nemít ji tak už jsem asi pošla 😝 Leni včera jsem zrovna v rossmanu koukala na ty kojo podprdy a chtěla si teda jednu koupit.No a pak jsem jí zase vrátila a zatím mám bavlněny no a případně si jí třebas pak koupím.Já vím,že nejdřív se mi prsa nalily a pak jak jsem kojila tak už jsem je měla zase menší a v té co jsem měla tak mi šplouchaly. 😀 😀 Tak to zatím nebudu asi lámat. 😀 A co děláte ostatní sluníčka.Dnes jsem si vzpoměla ,že už tady dlouho nebyla mrknout monča a tiuška a bohunka.Tak mějte hezkej víkend a těhulky hladte pupíky a maminky bobánky. 😀 Jo ještě leni já to nemůžu vyprat u našich ,protože to fakt neví vůbec nikdo a ještě na tom je to horší ,že bydlíme v baráku s našima. 😀 😀 😀 😀

eliis
25. zář 2009

Ahoj holky,
Beri, teda ty jsi ale akční.....ale chápu, že chceš mít vše hotové. Já už mám taky téměř hotovo, jen se v řijnu umyjou okna a převleču. Věřím, že ta žáha dokáže potrápit. Mě to poprvé potkalo v úterý večer a byl to celkem mazec - nejdřív mi bylo blbě od žaludku a když to asi po hodině přešlo, tak mě začala šíleně pálet žáha. Za celou dobu těhotenství to bylo poprvé a snad taky naposled. No a s tím porodem by to bylo fajn. Aspoň by manža mohl dobře malého zapít. Já jsem si taky dnes dělala srandu - bolí mě dnes břícho jako na MS a tak jsem říkala manželovi, že by mu to určitě vyhodovalo, protože má teď týden dovču a taky zítra máme takovou menší akci se selátkem, kde by to mohl rovnou zapít. Ale u mě je ještě čas a tak bych ráda aspoň týden a půl vydržela. Musíš prostě porodit dřív než já, tak ti na to dávám týden,ju? 😀
Leni jsem ráda, že se ti v porodnici líbí. A hlavně že můžou být návštěvy i na pokoji. Ten kurz ti snad vyjde...na jak dlouho vůbec je? Aby jsi ho stihla 😀 . Jak vidím, tak jsi dnes opravdu dobře nakoupila. Svetřík za 200 kč je fakt super a je fajn, že ho můžeš využít i po porodu. Tak si užij víkend s manželem na chalupě a pondělní nákupy s procházkou.
U mě zatím žádné změny - tlak si měřím 3x denně a ten spodní už pod 90 nejde, ale snad to nic neznamená. Uvidíme, co mi řekně dr. v poradně. Jinak jak jsem již psala, zítra nás čeká menší akcička, tak doufám, že vyjde počasí a nebudeme mrznout. No a v neděli se manža bude určitě léčit, tak to vidím na gaučing 😀.
Tak si holky užijte víkend.

lenajsek
autor
29. zář 2009

Ahoj sluníčka, tak jak jste si užily krásný prosluněný prodloužený víkend? My byli na chalupě, tam jsme teda něco podělali s manželem, pomáhala jsem mu se dřevem nařezaným skládat, pak jsme sbírali a trhali jablka, já je zpracovávala a mám teda docela z toho dost... 😀
Včera jsme se byli mrknout na brněnské přehradě, jak je vypuštěná, je to hrozně smutný, je z ní jen taková loužička... pak jsme šli k mamce na oběd, bydlí kousek od přehrady, cca 20min pěšky, tak to bylo fajn, tak jsme se pokochali kočárkem a vyzkoušeli vše co se dá, nasazovali autosedačku, sporťák, oddělávali korbičku, jezdili s ním.. máme fakt radost, myslím že jsme vybrali dobře.
Pak jsme jeli směr Ikea a velký Tesco, tam jsme byli až do půl osmé a domů dojeli v osm večer, totálně K.O... 😀 Ale máme vše co jsme chtěli, tak mám radost. A samozřejmě i něco navíc.

Fotečky z kočárkování po bytě dám do albíčka, až je stáhnu, taky nějaký další fotečky...

Dneska jedu do práce odevzdat lístek na mateřskou a ukončenou neschopenku, od včerejška jsu na MD, toto valí... 😝 😀 Objednala jsem holkám chlebíčky, tak je vyzvednu a zanesu do práce, snad mi po cestě nezmoknou, ale jsou v krabici s víkem, tak snad ne. Sbalím si ještě věci co tam mám, odevzdám klíče od skříňky a od vchodu a rozloučím se, do porodu už tam asi nepojedu...

CO vy máte dneska v plánu? ŠKoda, že je zataženo, chtěla jsem tento týden prát už oblečky, ale s počasím to nějak nevypadá... tak snad to ještě stihnu a bude hezky. Kdyby ne, budu je muset sušit buď doma, nebo v sušárne... co se dá dělat.

Eli, jak dopadla akcička? 😉

Beri, s tou žáhou to mi ani nemluv, já na ni trpím děsně, mě pálí třeba několikrát denně, už nevím co s tím, soda nepomáhá, jediný fakt co pomáhá, teda aspoň mně, je Rennie. Ale toho zase nechci brát nějak hodně, takže se snažím, když už je fakt nejhůř a mám pocit, že mi to vevnitř všechno zhoří, vzít jen jednu denně. Nejhorší je to když se ohnu, ale někdy jsou dny kdy se ani ohýbat nemusím a pálí to, nehledě na to co jím nebo piju... fakt jsu už někdy nešťastná a závidím těhulkám, který tyhle problémy nemají...
Tak Beri, vydržať, Ty už to máš za pár a já už relativně taky... 🙂

Do toho Rossmana se budu muset podívat, tam jsem dlouho nebyla, co tam mají za ty kojící podprsenky.

Holky, všechny mooooc zdravím, mějte se krásně a písněte co nového, jsu děsně zvědavá... 😉

Mějte se sluníčkově!! 😵