= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

eliis
16. dub 2010

Ahoj holky,
přeji vám hezký den. Nevím jak u vás, ale u nás svítí sluníčko, tak jsem fakt ráda. Hned má člověk lepší náladu. Asi za 2 hodinky přijede manža, tak se těším. Holky, Tadeášek má 6 měsíců a dnes poprvé mi volala mamka, ať jí ho nachystám do kočárku!!! Je to asi 10 minut co jsou venku. Já myslela, že v tom telefonu špatně slyším. NO doufám, že to tak bude častěji.
Mončo, tak nakonec máš 3 bobky? Moc ti držím pěstí. Hlavně se šetři, papej vitamíny a to víno si klidně dej. Já jsem ho taky pila. Každy večer jsem jsi nalila asi 1,5dcl červeného. Kdy máš podle dr. testovat?
Verčo, potichounku gratuluji. Snad nic nezakřikneme a vše dopadne dobře. Tak se drž a dej vědět, co u doktora.
Dáši a kdy ty se chytáš do dalšího boje?
Beri, jak je na tom Tomášek s lezením/plazením? Tajda pořád jen couvá... 😝 NO nevím, zda se mu to někdy podaří. Ale za to už ho nemůžu nechat ve vajíčku nepřipoutaného. Měla jsem ho tak když jsem se sprchovala. Tajda se otočil na bok a sesunul se dolu. Tak tak jsem to stihla aby se nepřetočil na břicho...kdyby se mu to podařilo tak z toho vajíčka normálně vylezl.
Ani nevím, zda jsem vám psala, že Tajda už pěkně žvatla. V neděli ráno po probuzení, když si hrál v postýlce si začal žvatla MAMAMAMABA MAMAMA....hned jsem si to musela natočit na mobil. Ani nevíte, jakou jsem z toho měla radost. 😀
NO nic, jdu něco dělat. Zdravím Jitku, Gabku, Evu..no všechny sluníčka a jejich poklady. Mějte se pěkně a užijte si víkend.

beras
16. dub 2010

Ahoj sluníčka 😀 ,tady taky ted svítí ale zase začalo foukat 🙄 .Eli 😕 copak se babičce stalo? 😀 😀 Tak snad se to bude opakovat častěji. 😀 Já jsem ted šoupla Tomíka do kočárku na dvůr a babička se chystá a jedou tradá 😀 Včerejší kontrola 7880g a 70 cm.Už máme zoubky dva 😀 😀 😀 .Eli lezení mu taky jde nejlíp dozadu.Dopředu ještě nic ,moc ale kolínka pěkně strká pod bříško a začíná na nich pérovat tak snad to dlouho trvat nebude.No a stím otáčením je na tom úplně stejně.Mám ho v lehátku ale je taky připoutanej ,protože se dokáže neskutečně otáčet a jednou už taky vysel nohama dolů 😀 😀 😀 tak už si na to dávám bacha.Žvatlání je taky prčovní.U nás nejvíc používaný adedede,agůů a nejlepší je když začne blekotat hej,hej a chce aby se na něj někdo koukal.Když to udělal poprvé tak jsem si myslela,že je to nějaká haluz ale on to od té doby dělá pořád.Nejradši pokřikuje hej na manžela když sedí u počítače a nevšímá si ho. 😀 Dnes jsem mu dala poprvé přesnídídávku tak teda to byl ksichtík ale pak to šmakovalo.Naoběd jsem vařila kuřecí,brokolice a rýže tak bude mít i na zítra.Berunky mějte se krásně 😵 😵 😵 😵 Pa

moncato
18. dub 2010

Ahoj holky 🙂 tak mě z toho čekání...asi víte co???? Papám mateří kašičku, kyselinu listovou...dávám si to vínko červené a pořád spím abojím se chodit na záchod ☹ Břicho furt bolí ja na MS a prsa mám uplně nalitá......já už chcu ať je středa ...ať si můžu udělat test......to bude 8 den....a co vy?...kdy jste testovaly????,

daisy14
18. dub 2010

Ahoj Mončo, jo čekání je nejhorší. Ty jsi na nemocenské?
Ohledně testování, já testovala nejdřív až 10 den, dřív to fakt nemá smysl, to neuspíšíš, spíš si ty čárky vymyslíš než že je uvidíš. 🙂 Fakt, zbytečně se budeš nervovat z testování. Já všem doporučuju počkat, i když vím jak člověka svrbí prsty 🙂

moncato
19. dub 2010

Ahoj Daisy...no já jsem na nemocenské..raději jsem šla , protože bych to v kanclu nedala asi..já tam mám teď poslední dobou hodně práce...tak jsem pověřila kolegyni ať mě zastoupí.....No ale je to mazec to čekání........mám se učit do školy , ale na to nemám vůbec myšlenky..úplně na to kašlu 😒

garnek
19. dub 2010

Ahoj holky,
Moni, úplně tě chápu s těma stresama, ale zkus to vydržet a netestovat tak brzy, já jsem testovala už 9.den po ET a to jsem měla jen 48h kultivaci, takže to fakt zkus vydržet, protože pak to byly šílené stresy, snad ještě větší, než ta nejistota, letěla jsem na krev, strach, úzkost, strach, panika, úzkost. Každá si to tady prožila, všechny to známe, je to fakt na bednu. Já jsem si třeba to čekání krátila tím, že jsem si doma skládala 1500ks puzzle, ovšem doteď jsem to nesložila 🙂))
Jinak by mě zajímalo odkud znáš Vláďu? Je to můj bývalý spolužák ze ZŠ, bydlí ve stejně vesnici jako já a je to kamarád mého muže, vlastně náš společný kamarád. A kde bydlíš v Ká? A kde pracuješ? Klidně mi pošli SZ na FB nebo tady. Já jsem baba zvědavá, tak mě všechno zajímá 🙂)) Tak se drž a hodně štěstí!!!!

moncato
19. dub 2010

Ahojky Gábi...já znám všecky bráchy Špalkovi.... tak víceméně z hospody a z koncertů......ale jako nebavíme se spolu nějak moc prostě se známe 🙂 Já bydlím v Karviné a pracuji na Dole ČSM jako vedoucí kontroly evidence směn......Jinak na facebooku už jsem si tě přidala tak to je fajn, že bydlíš tak kousek... ještě vlastně kosek od nás bydlí Verča, že? Ta je myslím z Dětmarovic.

No a tobě ten test vyšel ten 9 den negativní???? Já jsem teď 6 den po transferu a kultivaci jsem měla 5 dnů tak furt nevím no a břicho pořád bolí na MS....

garnek
19. dub 2010

Moni, bráchovci Špalkovci znám taky všechny, už od dětství 🙂 No jo, jsme malá víska 🙂)) A na ČSMu dělá můj tchán 🙂 a taky švagr tam pracoval ještě do nedávna.
Jinak já měla 9.den po ET test už pozitivní, ale bylo to téměř neviditelné, mrkni na můj album tady na MK. Jinak držím palce a bolesti břicha můžou být dobré, ale taky ne....ach jo, chce to prostě počkat. Drž se holka!!!!!!!

garnek
19. dub 2010

Jo a Verča bydlí dáááál, o dost víc dáááál 🙂

lenajsek
autor
20. dub 2010

Ahoj kočky, omlouvám se za svou absenci, o víkendu jsme byli pryč, u taťky ve Vyškově, Lukin spal poprvé jinde než doma a zvládl to na jedničku, tak jsu ráda a vím, že můžeme v pohodě spávat i jinde než doma. Byla to moc příjemná změna. Bylo nás tam hodně, ale vše se zvládlo. No ve velkým bytě to jde. 🙂 Jen teď máme blbý období v kočárku, Lukin hlubokej asi bojkotuje, vydrží tam jen tak hodinku v pohodě, z toho ještě půl hodiny spí, takže tak půl hodiny v pohodě, kdy je vzhůru a pak začne šíleně řvát, jde to až do hysterie. Mysleli jsme, že je to bříško, ale doma jak jsem dala rourku, tak z ní nic nešlo. Nebo jsem myslela, že je to i dobou, že chodíme později odpoledne, ale třeba včera jsme šli dřív a bylo to to stejný. Doma pak v pohodě. A když jsme Lukina vzali ven z kočárku, tak byl naprosto spokojenej. Dneska manžel koupí ergo nosítko a budem ho nosit v nosítku, aby měl přehled, asi mu vadí, že nevidí, nebo nevím. Přitom měl boudičku úplně staženou dole. Už jsme ho dávali v kočárku i na bříško, aby viděl, ale to se mu po chvilce přestane líbit. 😒 Tak už pomalu uvažuju, jestli ho nedat do sporťáku, ale to se mi zdá zase moc malej na spoták, nevím... 😖 Ale co dělat, když v hluboké nechce být... dneska vyrazíme kolem druhé ven a jsu zvědavá, jak to dneska bude. Kdyby to bylo to stejný co předtím, tak jediná varianta kočár+nosítko...

My fakt musíme mít vždycky něco speciálního. Zítra jdem na kontrolu a očkování, tak jsu zvědavá, kolik bude vážit, jestli mu to moje mlíčko stačí. Včera a předevčírem byl zase večer protivnej, plakal u večerního kojená a po něm, tak jsem si říkala, že mu dám flašku, ale pak se uklidnil a spal hezky, budí se jen jednou, vyjímečně dvakrát za noc. Tak si říkám, že kdyby měl hlad, asi se vzbudí častěji, že? A přes den ho kojím tak po 2,5 - 3hodinách, tak asi mu to mlíčko stačí...

Jdu vác dočíst, mějte se krásně a Moni, moooc držím palečky!!!!

lenajsek
autor
20. dub 2010

Moni, já poprvé testovala 8. den po ET a 11. den od OPU. Byl tam stíneček druhé čárky, která se pak víc a víc vybarvovala další dny. Ale tak brzo bych asi netestovala už, i když jsem si tehdy byla jistá, že to klaplo. Ale kdyby to náhodou nevyšlo, říkala bych si, že jsem byla blbá tak brzo testovat. Ale chápu Tě, že to jsou nervy... jinak jsem měla taky bolest jako na MS, prsa mě bolely hned po transferu a taky se hned o číslo zvětšily... tak snad to jsou ty dobrý příznaky. Moooc držím palce!!!

Eli, tak to je fajn, že se mamka přihlásila na kočárkování, tak snad jí to vydrží. 🙂

Beri, gratuluju ke kontrole, Tomík je už kus chlapa. 🙂 A gratulace k druhýmu zoubku! Už mu dáváš i masíčko, jo? A jak mu to šmakuje?

S tím přetáčením, Lukin se teď začal přetáčet hodně na jeden bok, druhej zatím nic moc, ale i tak už musm být opatrnější, v lehátku se už kolikrát taky málem překulil, za chvilku ho budem muset taky poutat.
Eli, Ty dáváš malýho i do vajíčka, jo? A líbí se mu tam? A to si ho třeba bereš do koupelny, že píšeš, že jsi se sprchovala?

Holky, pomalu se začnu dívat po autosedačkách, ne že bych ji chtěla kupovat, ale chci mít tak nějak přehled, co je na trhu, jaký jsou kvalitní, kolik to tak stojí a jaký jsou druhy a pod... jaký vy budete mít autosedačky? Zatím máte asi dítka ve vajíčku, že?

Ohledně žvatlání, tak u nás je to agůůůůů, jéééé, íííííííí, agáááá... 😀 Je to fakt sranda Lukina pozorovat.
Eli, tak Tajda už tak hezky žvatlá, jo? To je super. 🙂

Mějte se krásně, jdu něco dělat... a budu se modlit, aby dneska procházka byla v pohodě a ne zase se řevem... 😖

Páá sluníčka! 😉

moncato
21. dub 2010

Holky já to dneska nevydržela a udělala jsem si testy 2 a oba jsou negativní ☹ bulím jak želva a jsem smutná....vždycky jsem dostala měsíčky tak jsem si myslela, že to bude dobré a zase nic ...já to nevydržím...to není normální....

verca07
21. dub 2010

Moni nesmutni, vždyt víš že to ještě nic neznamená. počkej do pátku nebo do soboty a zkus to znovu. Testy nejsou vždycky spolehlivé. Uvidíš bude to dobrý. Neplač. a držíme ti pěstičky

eliis
21. dub 2010

Ahojky sluníčka,
malý spí, tak vás jdu rychle pozdravit.
Mončo, na testování je ještě brzy. Buď v klidu a ještě to nevzdávej. Zkus to až tak za 4 dny. Drž se!
Verčo, už jsi byla u Holubové???? Moc ti držím pěstí, aby vše klaplo.
Beri, teda Tomášek už je taky pořádný chlap. Co se týče té přesnídávky, tak tu máš domácí nebo kupovanou? Já jsem se včera na ně dívala v obchodě, ale všude je cukr, tak ještě počkám. Ale něco podobného dělám doma. Dnes měl malý na svačinku chviličku povařené jablíčko. To jsem rozmixovala spolu se 2 sušenkama a pak jsem tam přidala asi lžíci mléčné kaše. Sušenky jsem koupila teprve včera a měla jsem co dělat, abych nějaké vybrala. Nakonec jsem koupila sušenky Hami safari. Je v nich sice taky cukr, ale aspoň v nich není vajíčko.
Leni, je super, že Lukášek tu noc u taťky tak krásně zvládnul. Taky to musím zkusit. V červenci máme akci a tak chci, aby spal malý u mamky. Do té doby to musíme aspoň 3x zkusit, ať si Tajda zvykne. Nechám ho spát s mamkou a budu ve vedlejším pokoji, kdyby bylo potřeba zasáhnout. To že Lukášek v kočárku pláče je určitě tím, že se chce dívat ven. Pohled na hračky nebo na nebe už ho asi omrzel. Já bych se sporťáku nebála. Do úplného sedu ho určitě dávat nebudeš a když budeš spát, tak ho dáš do lehu. A nebo se mu bude líbit v nosítku a se sporťákem ještě počkáš. Zkusíš a uvidíš. A jak jste dopadli v poradně? Myslím si, že kdyby měl hlad, tak se uričtě ozve a nespí ti tak hezky. Jinak Tadeáška do vajíčka dávám. Používám to místo lehátka. Samozřejmě že v něm není půl dne, ale celkem se mu v něm líbí. Naučil se sám houpat, tak se houpe a hraje si. Jinak do koupelny si ho beru, když jsem sama doma. Já se ráda dlouho sprchuji a tak když jsem šla do sprchy, když malý spal, akorát jsem stresovala, že se určitě probudí a já ho neuslyším. Chuvičku mi něco v koupelně ruší, tak si ho beru sebou a oba jsme spokojeni. Tajda mě pozoruje a přitom si hraje. Vlasntě takhle děláme spolu všechno...koupu psa, vařím, žehlím, vysávám.....on mě ráda pozoruje a ještě víc se mu líbí, když dělám něco co vydává nějaký zvuk. Takže fenování a kulmování vlasu, vysávání... 😀 Je to prostě zlatíčko a hodnější dítě jsem si fakt přát nemohla.
Jen teď začíná bojkotovat kojení. Už se mi párkrát stalo, že prostě prso nechce. Pořád se od něj odvrací...a když mu dám flašku, tak pěkně papá. Dokonce jsou už zkusila, dát mu flašku v noci místo prsa a nebyl žádný problém. Vycucnul ve spaní 100 ml a chrněl vesele dál. Takže s kojením asi velmi brzy zkoncujeme. Nechci kojit jen v noci. Přes den mi to nevadí, ale to zase on nechce. Takže si pořídám ohřívačku flašek a malého odstavím. Jen nevím, jak mám zastavit laktaci. Piju šalvějový čaj a pořád se mi tvoří hodně mléka. Zkusám se zeptat ještě na homeopatika. NO nic, malý je vzhůru, tak utíkám. Mějte se pěkně. papa

beras
21. dub 2010

Ahoj sluníčka 😀
Moni ty troubíku co testuješ 😠 😀 ,já jsem testovala v noci z devátého na desátý den a duch vylezl snad po deseti minutách a po zaschnutí jsem byla na vážkách jestli tam něco vidím nebo ne .Tak nebul 😉.
Leni 😀 u nás už se jezdí ve sportáku měsíc a Tomík je spokojenej.Není žádná placka kam ho položím tam leží a musí mít o všem přehled.On je schopnej zůstat i hladovej 😀 jak jsem se včera přesvědčila.Manžel zavřel dveře do pokojíku kde byl s berunkou a ten malej zvědavouch si málem vykroutil hlavu a na jídlo úplně zapoměl. 😲 Taky jsem koukala na to ergo nosítko a teda pěkná pálka.Já bych ho nevyužila ale ty když plánuješ hodně jezdit tak ho využiješ.Já mám klokanku a tu jsem měla párkrát.Naposledy mi v ní Tomík usnul v Tescu tak jsem ho pak v autě šupla do sedačka a chrněl ještě cestou domů 😀 V sedačce už máme jasno ,bude to Romer .Je teda dražší ale zase je opravdu kvalitní.Sedačku budeme řešit až tomík začne sedět at ji může v obchodě testnou a projevit svojí spokojenost 😀 😀 😀 nebo taky nespokojenost 😀
Eli 😀 tak u nás je to takhle 😀 .Jak už jsem psala mám tetu,která dělá sestřičku u dětské dr. kam chodíme a bydlí hned vedle nás takže pokud v něčem nemám jasno jdu na konzultaci 😀 😀 😀 Takže náš jídelníček.Dávám přesnidávky a do toho piškot.Dnes měl půlku mrkvové přesnidávky a půlku bílé activie jogurt.Ty slazeny přesnidávky se nemají začínat dřív než se začne se zeleninovejma příkrmama ,protože pak to můžou děti odmítat.Jogurt a piškoty podle dr. bez poblémů.V tomhle jí věřím,protože je opravdu dobrá a jezdí pořád po nějakejch lékařskejch konferencích a hlavně má dvě děti 😀 😀 😀 Vem si,že až donedávna se nesměl lepek dávat dřív jak v osmi měsících.Dnes už se dává od šesti měsíců a tak samo i ty piškoty.Právě říkala,že ted už jsou zastáncem toho,že když se má alergie na něco projevit tak at je to co nejdříve a nasadí se dieta hned a né čekat .Hlavně nebrat všechno podle tabulek 😀 😀 😀 Od osmi měsíců už nebudu Tomíkovi nic mixovat.Jenom rozmačkám vidličkou a at se pere.Švagrová té jejich rozárce mixovala ještě v devíti měsících a pomalu v roce a půl se jí dusila nudlema v polívce a jedla jenom jogurty ,protože neuměla nic kousat.Zato naše berunka měla pestrou stravu hned odmala 😀 😀 A díky tomu dnes nemá problém sníst nějakou zeleninu a nebo ovoce.Dnes donesla půlku svačiny.Říkám co to je?Odpověd 😀 😀 😀 deska mě tak učitelka naštvala až mi z ní bylo zle 😀 😀 Aspon nějaká výmluva 😀 😀 .Jinak u nás se taky miluje vysávání a všechny hlučny práce 😀 😀 Tak berunky jdu převařit vodu na kaši a šup s raráškem do pelechu 😀 😀 😀

lenajsek
autor
21. dub 2010

Ahoj kočky, tak jen v rychlosti, měříme 68cm (ale dle domácího měření se mi zdálo 69cm) a vážíme 7290g, což při plným kojení se mi zdá docela úspěch. Před měsícem měl 6620g. Dostal druhou hexu a Prevenar do druhé nožky, tak snad to zvládne v pohodě. Jen trošku plakal a pak byl v pohodě, mrčel u oblíkání a pak vytuhnul ve stojícím kočárku ještě na chodbě, než jsme vyjeli.
Jinak je to malá potvůrka, doma se vůbec nechtěl přitahovat do sedu, ale u paní doktorky se zase předvedl, krásně se jí přitáhl a ještě u toho kecal. 😀 😀 Prostě fakt herec. 😀

Zítra písnu víc. Vy jste toho zase nakecaly. 🙂

Moni, moc držím palečky, ještě je brzo na testování, držím palce, aby se tam nakonec ty // objevily. Vůbec nic není ztraceno!!!! 😉

Veru ahooojky, jak Tobě se daří, kdy jdeš na kontrolu?

Sluníčka páá, utíkám za Lukinkem, mějte se krásně!

bohumila1
22. dub 2010

Ahoj holky,my teď máme trochu špatné období-malá je jakási nemocná, včera měla 39,1 v zadečku, dostala paralenový čípek, dnes ráno jí zase teplota stoupla, ale nakonec jdu k Dr. až zítra, pokud to nepřejde. Kašle jak najatá, tak manžel dostal za úkol koupit sirup proti kašli a nějaká homeopatika. Elis, zkus na zastavení laktace Ricinum communis 30 CH. Mončo, moc moc držím pěsti, ať to vyjde,musí!!Pro sraz jsem všemi deseti. Malý pláče, musím běžet.

moncato
22. dub 2010

nazdar holky...tak bohužel vám musím oznámit, že dorazila MS......ani už nebrečím......hrozně nás to mrzí, ale nějak jsme se s manželem už smířily s tím, že to takhle bude a rozhodly jsme se pro adopci.......celý život mám takový, že my všichni moji kamarádi říkají smolař no uvidíme.......nikdy jsem si nemyslela, že to budu zrovna já ..kdo nebude mít mimino.........tak jo ,mějte se krásně a myslete na to až Vás třeba někdy děti budou zlobit, že máte i přesto obrovské štěstí, které každého nepotká...... 🙂

lenajsek
autor
23. dub 2010

Bohunko ahojky... to je mi líto, že je malá nemocná, snad jí bude brzo líp. Ve vzduchu furt lítají nějaký bacily, nejhůř to odnášejí miminka a malý dítka... tak ať to malej od ní nedostane, držte se! Jestli jsi dneska byla u dr, jak jste dopadli? Snad je jí už líp.
Snad se někdy na nějakým srazu uvidíme, moc ráda bych vás viděla. 😉

Moni... ☹ ☹ To je mi moc líto... jdete ale rozhodně správným směrem. Upnout se na něco jiného, přijít na jiné myšlenky a soustředit se na adopci je taky dobrý řešení. Moc vám držím palečky... a kdo ví... nikdy neříkej nikdy... kolikrát jsme se o tom už přesvědčily, že příroda je mocná... ale nechci předbíhat. Držela jsem všechny palečky a Lukinek taky, jsem to na něm viděla. 🙂 Škoda, obrovská škoda. Ale, nic nekončí, jdete dál... hlavu vzhůru... bez miminka nebo děťátka určitě nebudete. 😉 Hodně štěstíčka!!!
A neboj, já i když jsu někdy úplně hotová z toho, jak Lukin pláče, stejně jsu šťastná. A Ty budeš jednou určitě taky, tomu věřím. 😉 😉

Beri, Lukin taky není to mimi, co jen leží a ani nedutá, od narození potřebuje všechno vidět, vnímat, my mu říkáme, že je to naše zvědavá opička, nic mu nesmí uniknout. Ještě si s ním asi užijeme. 😀 Zítra přijede ségra s mou mamkou a přivezou korbičku na sporťák, tak uvidíme, jestli ho tam už nedáme, nebo budem chvilku ještě jezdit v hluboké+nosítko. V neděli má být hodně teplo, tak chci vyzkoušet nosítko venku a jsu zvědavá na Lukinovu reakci. Tipla bych si, že bude ve svým živlu. 😀

Ohledně piškotů, já teda bych chtěla sladkýho Lukina ušetřit co nejdýl, snad se mi to povede, ale teď mám něco naplánovaný a nakonec to bude jinak, jako se vším, že... ale kdyby chvilku byl bez sladkýho, tak by to bylo fajn.
Berunka je teda číslo, dobrá odpověď... 😀 😀
Jinak si říkám, že možná budu mixovat Lukinovi jen chvilku tu zeleninku, ale pak bych ji rozmačkala vidličkou, ať si taky zvyká na nějaký větší kousky. I když, uvidíme, jak to s ním bude.
A jak se vůbec ta zelenina dloho vaří?
A čtu, že dáváte už jogurty?

Včera měl Lukin horečku, začalo to v noci, tak dostal první dávku Nurofenu, pak odpoledne znova, tak druhá dávka a večer u měl jen 37.2 a dneska ráno jen 37.1 a teď 37, tak to je super. Ty dvě injekce jsou asi fakt záhul.

Eli, to mě mrzí, že Tadeášek odmítá prso. Ale bude asi fakt lepší mu dát jen flašku, než se stresovat s kojením, když to stejně nejde... hlavně, abyste oba byli spokojení. Myslíš, že kdybys přestala kojit, že se mlíčko nezastaví samo?
S tou koupelnou je to super, že tam může být malý s Tebou. A že se zabaví, když Ty se sprchuješ. My když pustíme vodu a Lukin je už v koupelně na přebalováku, tak hroznej pláč, asi se bojí tekoucí vody, že to dělá rachot... ale přitom vysávání ani fén mu nevadí... nevím. Snad ho to přejde.

Musím jít, mějte se krásně a opatrujte se!

beras
23. dub 2010

Ahoj sluníčka 😀 ,musela jsem nakouknout co ta nše monča 😔 .Moni 😔 tak to je v háji a tak dobře všechno vypadalo ☹ Ale hlavně,že jste se s manželem shodli na adpoci,protože většině párů ani tohle nepasuje.A věřím,že adopčátko budete milovat nadevše.Však taky když Tomík zlobí tak jsem úplně v klidu a říkám si ,že jsem štastná i za toho uřvance ,protože jsem to štěstí taky mít nemusela. 😉
Leni ,uvidíš,že se mu v kočárku bude líbit.Tomík taky čučí.Dnes už jsem mu naplánovala jak bude koukat na manžela jak seká trávu 😀 😀 😀 Jogurt dávám půlku activie a půlku přesnidávky.Piškotky mu dám do celé přesnidávky tak čtyři at to má hustější.A dostává jeden jogurt za týden.Sladky do něj taky rvát nebudu ale taky si myslím,že já bych nejedla pořád dokola jen dušeny jablíčko .Takže já fakt jedu jídelníček kterej mi doporučila dr. 😀 Ráno mlíčko ,na svačinku přesnidávku,na oběd zeleninovej příkrm ,odpolední svačinka kojím ,večeře je kaše a kolem jedenácté chce mlíčko.Od Hami a od Sunaru jsou knížečky a tam je popsanej přesně tenhle jídelníček.Leni zeleninku vařím atak dlouho až je měkoučká.Ze zahrádky bude raz,dva uvařená 😀 Každá injekce je pro tělo záhul.Prostě někdo teplotu má a někdo nemá.Tomík jí neměl ani jednou a injekce měl pokaždé dvě. 😀 Nic berunky jdu pověsit dnes už stopadesátou pračku prádla 😀 😀 😀 a mějte krásný víkend.

bohumila1
23. dub 2010

Moni, moc mě to mrzí a taky myslím, že jdete správným směrem..a třeba...
My dneska byli u Dr., Monča dnes ráno 39,4 v zadečku, krev má dobrou, tak nevím. Trochu kašle, kýchá, měli jsme zítra jet na plavání a pak do Zlína, nejedem nikam. Teď má 39,7 v zadečku, podle Dr. to zítra přejde,tak počkáme 🙂 . Jinak holky mi děti skoro rozkousaly prsa, když kojím, už to bolí, je to fakt nepříjemné, malý má už 8 zubů, malá jen tři, ale i tak. Je mi to láto, snad to přejde, chtěla jsem kojit dlouho. Koupila jsem si knihu Aby dětem chutnalo od Fořta, je tam hodně zajímavých věcí, i když někdy jde až do extrému. Jsou tam i dobré recepty. Tak jim zkusím něco uvařit-nepoužívám jen skleničky, často i dětem vařím, to jsem si tedy o sobě nemyslela, jelikož mi vaření nijak k srdci nepřirostlo 😉 . Bohužel nemám věci ze zahrádky, tak jsem nakoupila bio mrkev,brokolici, brambory, bio hovězí, bio vejce a tak nějak to míchám.Maso budu dávat jednou týdně až do roka. Jednou jsem jim nastrouhala hrušku z Alberta a Dr. se to nelíbilo, že mám raději v tomto případě dát ze skleničky, že v tomto období můžou hrušky být špatné. Jinak malý jí pěkně, ale do malé aby to člověk soukal, je to hrůza. Taky jdu prát a mějte se!
.

jitulik24
25. dub 2010

* Sluníčkové těhulky *
===============

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Jitulik24 (Supitko) - (Reprofit) - 6x IUI. 27.4 clostík, KO

* Sluníčkové snažilky *
===============
Daisy14 (Dáša) - (Reprofit) - 3minimálka někdy v dubnu, květnu - bojuju!

Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Moncato - (Reprofit) - přemýšlí o adopci i tak držíme palce!!!

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - 4/2/09 v 17.41hod se narodil Toníček, 3300g, 51 cm, gratulujeme!!!
Tape - (Reprofit), narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit) - 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!!
Ivetka (Reprofit) - 25/6/09 v 12.10hod se narodil Danielek, 3190g a 50cm - moc gratulujeme!!!
Bohunka (Reprofit) - 10/8/09 se narodily dvojčátka, v 22.42hod Petřík - 3040g, 51cm? a v 22.44 Monička - 2890g, 48cm - moc moc gratulujeme!!!!
Eliis (Reprofit) - 7/10/09 v 16.00hod se narodil Tadeášek, 2750g, 47 cm - moc moc gratulujeme!!!!
Beras (Reprofit) -11/10/09 v 19.40hod se narodil Tomášek, 3270g, 47 cm - obrovská gratulace!!!!
Evík - 24/10/09 v 17.41hod se narodil Alex, 3340g, 50 cm - obrovská gratulace!!!!
Leňajsek(Reprofit) - 30/11/2009 v 17.30 se narodil všemi očekávaný Lukášek, 3360g, 52cm, moc moc gratulujeme!!!

beras
26. dub 2010

Ahoj sluníčka 😀 😀 😀 No zak si tady teda píšu sama 😠 😀 Jak jste prožili víkend.Já jsem v sobotu s manželem malovala u mamky ložnici a babička hlídala.Hned jsem to i pouklízela 😀 😀 😀 a babička jen zářila 😀 😀 😀 Včera jsme jeli nakupovat ale to bylo 😝 😝 😝 Manžel letí za měsíc do té Ameriky takže potřeboval x milion triček attd.Tomík si lebedil s babičkou.Co v obchodě když venku je tak nádherně. 😀 Pak jsem musela naběhnout do kuchyně .Manžel má dnes narozeniny tak jsem musela píct do práce zákusek a ještě chlebíčky.Do toho Tomík jak kdyby to věděl,že tam mám Pojištovnu nechtěl zaboha usnout. 😖 Jo a taky mě poctila první návštěvou červená mrcha 😝 😖 😝 😲 😝 😲 .Tak už je zase o zábavu postaráno 😝 .Ted piju kafčo a pak jdu sázet muškáty at už to mám načančany.I 😀 😀 😀 Piště,piště 😉

verca07
26. dub 2010

ahoj holky,
Moni tobě už jsem psala že je mi to moc líto, ale hlavu vzhůru.
Leni my taky byli minulý týden očkovat na Hexu a Synflorix. A taky měl malý večer teplotu, a tak jsem hned volala mojí dr. jestli můžu dát něco na sražení teploty po očkování, a ona mi řekla že do 38 vůbec a pak teda že jo ale že to snižuje účinky té vakciny. Tak jsme raději nic nedali a do rána to přešlo.
Leni a se sladkým neplánuj, taky jsem byla toho přesvědčení že mu nebudu dávat moc sladkosti, ale to nejde. to bys nemohla mít nic na stole a kolikrát chce mít člověk chvilinku klid tak mu něco ryhcle dám a je klid. sem to ale macecha,co?
Ještě jsem někde četla že jste řešili velkou autosedačku. My jsme hodně dlouho vybírali, a Petr probíral všechny testy co na ně vyšly a Romer sedačky vyšly v testech nejlíp. Tak nám nebylo líto peněz a raději jsme připlatili než by jsme v budoucnu litovali. Nikdy člověk neví který blázen do něj narazí. a hlavně my hodě cestujeme a tak víme že je to investice které nelitujem. A hlavně je hrozně pohodlná. Kamoška ma nějakou nevím jakou a jak vždycky bojujue s jejím upenvěním a malý nemá vůbec chráněnou hlavičku. No brrr.... Posílám okdaz na tu naši.
http://www.kocarek.cz/kocarky-Römer-Autosedačky...

hlavně vybírejte takovou která se dá lehce upevnit a když dítě usne tak i já jako řidič ho můžu podseknout aby byl více v lehu.

Bohunko a jak dlouho chceš kojit? tě obdivuju. A s těma zoubkama to je asi mazec, brrr..

No jinak my byli minulé ponděli na kontrole a zatím je vše tak jak má tak doufám že to vydrží a nic se neposere.
no nic du něco dělat, kluci jeli na plavání tak mám chvilku klid a místo abych šla žehlit tak sedím u netu. tak pa

beras
26. dub 2010

Veru, 😀 to je dobře,že je vše v pořádku 😀 😀 Aspon budou mít sourozenci k sobě hodně blízko.Taky mi dr. říkala,ž se nic moc nemá dávat na nízkou teplotu ale ta u nás ani nebyla.Veru od kolika do kolika kg tu sedačku máte?Taky jdeme do ní tak zjištuju se kterou jsi spokojená 😀

lenajsek
autor
27. dub 2010

Ahoj sluníčka!

Víkend byl u nás docela fajn, teda sobota, neděle byla nic moc, Lukin byl protivnej jak něco, nevím, jestli to nejsou už zuby... u ničeho nevydrží, furt kňourá a natahuje... 😒 V sobotu jsme měli návštěvu, přijela mamka se ségrou a jejím přítelem, byli tady až do večera, šli jsme poprvé s manžílkem na večeři, v pondělí jsme měli výročí svatby, tak jsme to trošku oslavili. Bylo to super po tak dlouhé době někam vypadnout a pak jsme se krásně prošli, moooc fajn. 🙂

V kočárku Lukin pláče pořád, v neděli jsme ho měli chvilku i v autosedačce na podvozku, vydržel tam chvilku v pohodě a pak taky plakal, a to viděl... tak to tím asi nebude. Jestli má pocit, že se tam nemůže hýbat, nevím... 😒
Sporťákovou korbičku už máme od soboty doma, ale nejde úplně do lehu, tak tam Lukina zatím ještě dávat nebudu.
Měli jsme premiéru s nosítkem venku, tak budem kombinovat hlubokou korbu a nosítko. Vůbec netuším, proč Lukin v kočárku tak pláče... když plakal i v té autosedačce... 😒

Dneska s ním jedu do Brna k zubařce, po šestinedělí, au au, bojím víc jak porodu... 😝 😀 A už teď se děsím cesty. Jdeme 20min na bus, pak 30min busem do Brna a ještě dalších 20min šalinou k zubařce... hlídat bude manžílek, tak to bude taky ještě v kočárku... no nosítko beru s sebou, co kdyby náhodou, že...

Beri, Tebe obdivuju, že jseš tak akční. 😉 Smekám, fakt. Šikulka. 😉 A díky za info o příkrmech. 😉 A červená tetka dorazila, jo? Mohla ještě počkat, že... 😝 😀 A Ty Beri pořád kojíš, jo, bez problémů...

Bohunko, tak co Monča, už je jí líp? Ty to vše zvládáš perfektně, taky smekám... 😉 A obdivuju, že pořád kojíš obě děti. Mazec.

Veru ahoojky! Díky za info o autosedačce, vypadá dobře. A jestli máte proštudovaný všechny testy a tahle vychází nejlíp, tak možná se po ní taky poohlídnem. Ale tam se děti dávají až sedí, že. Tak to máme ještě chvilku čas.
A držím palce, ať i nadále je vše v pořádku!!!! 😉

Beri, kam letí manžílek do Ameriky a na jak dlouho?

Mějte se krásně kočky, jdu zkontrolovat kuře v troubě a pomalu se nachystat do toho Brna...

Páá!!!

beras
28. dub 2010

Ahoj sluníčka, 😀 mám uvařeno a Tomík spinká na vzdoušku 😀
Leni 😀 tak Lukáškovi se nelíbí ani když kouká?To je teda špatny 😝 😀 tak holt prostě ho budeš nosit a kombinovat.Holt nejsou všechny děti stejny .Zase kdyby jen ležel jako placka tak to taky není dobry.Tomík je taky akční a není chvilku v klidu.Pořád mele ,vydává skřeky a taky mezi tím ještě mrčí jak nejsem na dohled.A jestli tady někdo napíše,že mu přes den dítě nezamrčí a nezařve tak kecá 😀 😀 😀 a já to vůbec nebudu číst 😀 😀 😀 Zoubky už se mu můžou taky chystat.Ted zrovna říkala teta,že mají v ordinaci novorozeně se dvouma spodníma zoubkama. 😀 😀 Chudák maminka hned od začátku 😀 Jo ta červená potvora mě teda naštvala 😒 ale asi jsem to měla čekat když už nekojím tolik jako dřív.U nás to asi tak snadno utnout nepůjde jako u Eliss .Párkrát jsem mu dala flašku když jsem cítila,že asi nic moc nepoteče z prsa a to byl prskanec 😝 😝 Radši šel hladovej spát než aby aspon neco vypil 😝 Bohu 😀 a to ti říkala dr.,že máš dávat dětem maso jednou týdně?Mě říkala,že maso určitě dávat šestkrát týdně ,že je to staršně důležity při růstu.Taky to tak všude čtu tak at pak bobci nejsou chudokrevni 😉Dnes bude mít špenát ,brambor a kuřecí .Mám to ještě i na zítra.Dnes jsem mu dala zase bílou activii s přesnidávkou a do čtvrt hodinky se pokadil.Budu ji dávat častěji,protože jinak kaká plastelínu 😀 a včera nekadil vůbec.Dnes se taky trochu nadřel ale aspon to šlo.ÁÁÁÁ už slyším skřeky 😀 😀 blíží se čas oběda tak se vstává.Mějte se famfárově 😀 😀

eliis
28. dub 2010

Ahoj holky,
hlásím se po delší době. Nějak teď nestíhám. Dostala jsem o víkendu střevní chřipku. V sobotu jsme měli návštěvu a to už mi nebylo moc dobře a v noci se to rozběhlo - průjem, zvracení a zvýšená teplota. Celou noc jsem prolítala a v neděli jsem byla tak slabá, že jsem nebyla schopná udržet ani 0,5l čaje. Ještě teď nejsem úplně ve formě. A do toho dostal malý v pondělí rýmu a teď se k tomu přidal i kašel. Takže je pěkně namrzlý a u ničeho nevydrží. Večerní uspávání trvá 3x déle a v noci sebou pořád mele. Už se těším až v pátek přijede manžel a budu si moct na chvilku odpočinout. Jinak v pátek ráno jsem kojila naposledy a malý je naprosto v klidu. Vůbec se k prsu netočí a když vidí flašku, tak už natahuje ruce. Myslela jsem si že budu kojit aspoň do 8 měsíců, ale na druhou stranu to bylo bez problémů. TAky se musím přiznat, že jsem se zpátky vrátila ke starému zlozvyku a opět kouřím. Ale naštěstí jen na rok a půl. Pak snad bude další mimi a to už se k tomu vracet nechci.
Leni, tak to mě mrzí, že LUkášek pláče v kočárku. Snad je to jen takové období a brzy ho to přejde. JInak je super, že jste si s manželem večeři užili. Taky snad brzy někam spolu zajdeme. Možná v pátek, ale uvidíme jak na tom bude malý. Jak si dopadla u zubařky? Taky bych tam měla zajít, ale když mě se tááááák nechce. 😝
Mončo, je mi líto, že to nevyšlo. Moc jsem vám držela pěstí. A minimálku zkusit nechcete? Je fajn, že se nebráníte adopci.
Verčo, super, že KO dopadla dobře a mimi je v pohodě. Snad už to dobře dopadne. A co by sis přála? Dalšího chlapa nebo holčičku?Jinak autosedačku budeme kupovat tu stejnou. Je prostě nejlepší.
Bohunko, taky tě obdivuji, že stále kojíš. Doufám, že už jsou děti zdravé. Co se týče toho masa, tak se má dávát 6x týdně a 1x týdně žloutek.
Beri, tak Tomášek odmítá flašku? A co mu dáváš za mléko? Tajda třeba nevzal do pusy falšku s nutrilonem. To mu evidentně nechutnalo. Tak jsem koupila Sunar a to bylo hned lepší. Jen jí ze začátku nechtěl, tak dostal na půl minuty prso a pak jsem ho odpojila a dal flašku. Tak to bylo asi 3x a pak už vzal hned flašku. Ale to bylo v době, kdy jsem ještě hodně kojila. Dnes jsem dala Tajdovi taky poprvé tu activii s přesnídávkou a chutnalo mu to. Jen u nás není problém s vyprazdňováním. Tajda to zvládá 2x a někdy i 3x za den. Beri, a kam jede manža do Ameriky? Taky bych jela...někde do teploučka, k moři... 😀 😀 😀
Holky, mějte se pěkně. Zdravím všechny sluníčka. papa

lenajsek
autor
30. dub 2010

Sluníčka ahojky!
Včera super den, Lukin vůbec neplakal, ani doma a ani v kočárku, ani pak večer! Nádhera! Zato dneska kňourá, asi ho zase trápí ty zoubky, možná... koupila jsem gel a občas namáznu dásně. Zdá se mi, že je to po tom chvilku trošku lepší, ale moc dlouho to nevydrží a pak zase kňourá... no, i muži mají své dny. 😀
Dneska má už 5 měsíců, letí to jako blázen. Dostal novou hračku, hrajícího pejska na kolečkách, tak když je na bříšku a já s ním pohybuju, snaží se za ním dostat. 🙂 Ale v puse je stejně nejlepší. 😀 A už před pár dny dostal puzzle na zem, tak to se mu taky líbí. 🙂 Dnesk je venku tak nádherně, že vytáhnu už asi sporťák a zkusím tam Lukina na chvilku dát, uvidím jak se bude tvářit. Pokud by to mělo úspěch, vyjedem se sporťákem i odpoledne na dýl.

Kurnik, napíšu pár vět a mládě se probudí.

Musím jít, snad se sem dostanu později.

Eli... s těma cigaretema... já taky kouřila, ale asi už nechci začít. Co asi, určitě!!!! Vím, jak těžko bych se toho zase zbavovala, nehledě na to, že mi to už děsně smrdí a nechci, aby to čuchal Lukinek... Jsu ráda, že jsem s tím sekla, i když kolikrát mám na ně chuť... snad už nezačnu. Není to kočko škoda? 😒 Vím, jakej je to asi pro Tebe pocit, ale když jsi to vydržela tak dlouho...
To je dobře, že už je Ti líp.

Musím jít kočky, krásnej pátek a zítra pusu pod třešní i od vašich nejmenších chlapů!!!

Páá

lenajsek
autor
30. dub 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/lenajsek/alb...
Mrkněte, poslední dvě fotky z dneška. 😉