= Sluníčka = (z Neplodnosti)

lenajsek
23. čer 2009

* Sluníčkové těhulky *
===============
Ivetka (Reprofit), 39tt, čeká chlapečka, vše OK, TP 1/7 - držíme palce!
Bohunka (Reprofit), čeká dvojčátka - páreček, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Beras (Reprofit), čeká chlapečka, screening OK, tripple testy OK, velký UZ OK
Eliis (Reprofit), čeká chlapečka, screening, OK, tripple testy OK
Evík (Reprofit), 3x IVF, nakonec přirozené těhotenství, screening OK, velký UZ 25/6, KO 26/6
Leňajsek (Reprofit), 8xIUI, 1xIVF, 1xnativ, 19tt (PO), TP 22/11, screening OK, tripple testy OK, 7/7 velký UZ, 17/7 KO

* Sluníčkové stimulantky *
===============
Supitko (Fertimed), 1xIUI, 19/6 2xIUI, držíme palce!

* Sluníčkové snažilky *
===============
Dáša - na podzim bude znovu bojovat
Tiuška (Reprofit) - nabírá síly na další boj
Monika0773 (Reprofit) - nabírá síly na další boj

* Sluníčkové maminky a jejich ratolesti *
=========================
Eve (Fish) - (Fertimed), 22/4/08 se narodila Anička
Villa (Garnek) - (Fertimed), 31/10/08 se narodil Tomášek
Verča07 - přirozené těhotenství, 5/2/09 se narodil Toníček
Tape - narodil se Šimůnek
Šárka (Wikky) - (Reprofit), 17/6/09 v 13.54hod se narodil Tadeášek, 2750g, 46 cm - moc gratulujeme!!! 😵

lenajsek
autor
28. srp 2009

Evi ahoojky!
To by bylo super, kdybys toho 8/9 dojela, pak se uvidíme kdovíkdy...
Tak kosmetiku určitě vyřešíš dobře, já slyšela akorát Weledu, jinak mi ty značky nic neříkají.
Ohledně oblečení, já budu dávat určitě kombinézku a pak ještě fusak (ten co máme do autosedačky), a když bude joo kosa, tak teplejší co máme ještě po nás, s beránkem vevnitř. A samozřejmě deku.
Uvidím, jak se to osvědčí, kdyby stačila jen ta kombinéza, tak bych už fusak nedávala a dala jen tu teplou deku, co máme. Ale to bych viděla spíš na začátek toho prosince, než bude ještě taková kosa. Ale kombinézu chci dávat určitě, beru to jak kdyby mimi mělo za sobě zimní bundu, která neprofoukne. A pod to samozřejmě body, dupačky nebo tričko a kalhoty, punčošky, mikinka nebo svetr a pak tu kombinézu nebo teplý overal. A pak teda ten fusak, to se uvidí. A deku.
To chce podle mě vyzkoušet, taky uvidí člověk jak bude počasí...

Takže nakonec OL, jo? 🙂 No jo, říkala jsem si, že tam asi nakonec porodíš... 🙂 Tak hlavně, aby to dopadlo dobře.
A fotečku bys mohla hodit, to je fakt... 😉

Kdo obědváte, přeji dobrou chuť... já si jdu dát pečený filé s pečenýma brambůrkama. 🙂
Evi a díky za podporu, snad bude líp do toho příštího týdne, abych vás mohla vidět.

evik80
28. srp 2009

Leni, dobrou chuť. Já jsem teď dobaštila švestkový knedlíky. A děkuju za rady. Také bych to tak nějak viděla.

beras
28. srp 2009

A tydy se povídalo a já tady nebyla. 😲 Byla jsem s berunou u bráchu u bazénu a ted jsem došla .Teeda skoro dolezla,protože je mám nějaky otekly a už je mám hore. 😀 Beruna lítá po venku a manžel má firemní akci. 😀 Takže klídek pijánko 😀 😀 Eviku to je dobře,že na srázek taky dojdeš. 😀 Ted jsem koukla,že už jsi 30tt 😲 😲 valím kukadla jak to naskakuje.No vidíš a já dr.říkala,že jsem umyla okna ale,že se nikde nenatahuju tak lážo plážo a prej to vůbec neva. 😀 Já dělám totiž všechno jak před těhu akorát už mi dělají trochu problém přízemní činnosti. 😝 K tomu oblečení.Mám tři kombinézky.Jedna flíska je malá a ta bude na cestu z porodnice a tak typuju do měsíce bude malá.Pak je další flíska a ta má uvnitř i chloupky ta bude na teplejší období a pak jednu teplejší a tu budu dávat když bude větší zima.Dokud nebude moc zima tak budu mít v kočárku tu zavinovačku do autosedačky flísovou a ve větší zimě mám fusak.Já jsem beruně dávala v zimě na sebe bodýčko ,svetr,kombinézu a bud jsem jí dala do deky a do fusaku a nebo deku na fusak.Ruce jsem jí zastrčila at s nima nikde nemává a byla takhle zababušená až po krk a teplá byla jak koblížek 😀Pokud bude velká zima stejně ven chodit nebudeš 😝 Však se naučíš když chytneš na ručičky a budou teploučky tak je vše v pořádku takhle jsem se řídila já. 😀 Nebyla rozmazlená na teploučko a díky tomu je zdravá jako řepa a ve škole mají děcky ,chřipky ,bolest v krku a ona nic. 😀 Lenajsku tak se hodně brzo uzdrav a taky se těším na srázek na Vás všechny beruny ktery dojdete.Jo a ještě to CS .Od začátku těhu je čípek dlouhej a čím se to blíží k porodu tak se čípek začíná zkracovat a až se zkrátí úplně a jako by skoro zanikne tak už to budéééé.Takže mám dojem při nějakym CS 8 už je to na porod.No hlavně se ještě musí začít otvírat a zkracovat porodní cesty.Určitě to máte taky napsany v průkazce.Dr. pohmatem říkala ááá tady se nám to začíná už chystat.No jo ale u beruny to taky takhle bylo měsíc dopředu a dr. 14 dní před termínem to vyděl na porod a já ještě vydržela + 10 dní přenášela.Hrůůůza

eliis
29. srp 2009

Ahoj holky,
nevím jak u vás, ale u nás leje jako z konve a konečně se dá dýchat 🙂 .Mě osobně to vůbec nevadí, ale lituji školáky - taky jim to léto mohlo vydržet ještě poslední víkend. Ale co se dá dělat.
Leni, s tím srazíkem ještě nevím. V průběhu týdne dám ale určitě vědět. Obrázky budeš mít určitě moc krásné. Jsi šikovná, tak si je můžeš vyrobit sama. Já jsem výtvarný antitalet a dopadlo by to asi dost blbě. S tou stěnou je to fakt, ale nám to naštěstí nevadí. Máme všude vymalováno na bílo a až se za 2 roky bude dělat pokojíček, tak se stejně budu v celém bytě vyrovnávat zdi a natahovat nová omítka. Co se týče praní, tak určitě nevadí, že to vypereš dopředu. Já už chci taky začít. A budu prát vše kromě nového fusaku, takže i deky, peřinu, polštář... Je to sice všechno nové, ale nějak hezky to nevoní, tak to přečvachnu aspoň na krátký program. S tou porodnicí je to tak, že tam jsou dvě hekárny, kde se připravuje vždy jen 1 žena, pak jedna hekárna společná pro 5 žen a jeden porodní sál, kde jsou 3 porodnické lůžka oddělené poloviční stěnou. Záchody a sprcha jsou taky přes chodbu. NO ještě uvidím, jak se rozhodnu. Nakonec ono to je stejně jedno....důležitější je personál a jejich přístup. Jinak ta porodnice je v Ostrave - Městská nemocnice Fifejdy. Určitě se běž podívat ještě někam jinam, protože s těma návštěvama si to nedokážu vůbec představit. A jak ti vůbec je? Snad už to nachlazení přešlo a jsi zase fit.
Ahoj Evi, jak vidím, tak jsi nás s tou výbavou už dohnala. S té kosmetiky co jsi vypsala znám taky jen tu Weledu, ale určitě vybereš dobře. Díky za pochvalu bříška. Taky bych to tvoje ráda vidělat. Určitě ti to moooc sluší. Co se týče toho oblečení, tak já budu taky dávat kombinézu a ještě fusák. Taky mám z toho strach, ale ono se to určitě poddá a brzy na to přijdeme, jak ty naše poklady obléct, aby jim to vyhovovalo.
Beri, jak vidím, tak nejsem sama, komu už trochu natékají nohy. Naštěstí jen prsty a to jak na nohách tak na rukách. Jinak jsem se dívala do průkazky a já tam žádné CS napsané nemám 😖 . No snad má tvůj doktor pravdu a nebudeš přenášet. Já bych taky radši rodila v 38tt než ve 42tt 😝 .
Holky ještě jsem se chtěla zeptat na praní mimi věci. Budete to nějak předem namáčát třeba do octa, aby pak nepouštěly barvy? Jsou to přece jen nové věci a tak se bojím, aby to nebarvilo. SAmozřejmě nebudu prát bílé a modré dohromady, ale mám pár věci žlutých, modrých, hnědých, zelených....no a nevím jak to mám pomíchat. Jo a na jakou teplotu to budete prát? Myslíte, že u nových věcí stačí jen krátký program (40°C)???

lenajsek
autor
29. srp 2009

Beri, díky za info, taky se asi budu řídit ručkama, jak je bude mít malej teplý. Týjo, vidíš to, kombinézka do porodky mě nenapadla, ta malá. Mám jednu větší, tak 68 a pak jednu tak střední, ale není nová, mám ji zatím objednanou z bazárku z netu, tak nevím, jak bude vypadat.
S tím CS, to taky v průkajdě napsaný nemám, ale já tam nemám napsaný skoro nic, moje dr. to fakt bere tak laxně... 😒 Jsu zvědavá na sestřičky v porodnici, až se při porodu mrknou do průkajdy a tam nebude skoro nic. 😝
Tak musím jen doufat, že ten můj čípek je OK, když tam dr. hodnoty nepíše, a že se nezkracuje...
Ještě, že příští návštěvu budu mít UZ, tak tam se jí na to zeptám, kolik čípek měří. Už se na prďolku těším, jak ho uvidím.

Eli, taky se mi líp dýchá, i když s tím nachlazením nic moc, ale aspoň se nepotím, je to fakt lepší to počasí. I když já dneska nikam nevylízám, kurýruju se doma, chrmlu jak tuberák, ale aspoň už vykašlávám, tak snad to bude příští týd. už daleko lepší.
Nohy mi natíkají taky, nejsou vůbec vidět kotníky, a myslím že celý šlapky jsou trochu nateklý. A prsty na rukou mi natíkají taky, musela jsem si sundat snubák a ještě jeden prstýnek, jinak bych je dolů už pak nedostala vůbec.
Za chvilku se na obrázky chystám, i když jsu dneska teda líná jak veš, aspoň vyberu ubrousky, ze kterých to udělám.
Vyklidila jsem dneska další šuplík nepotřebných zbytečností, takže mám další místečko pro věci pro mimi. U nás se fakt musí bojovat o každej centimetr.

Ohledně toho praní barevných věcí (nových) - pokud to budeš Eli prát na 40°C, dala bych to klidně jen na ten krátkej program, a asi bych to čoveče dala dohromady. Nebo aspoň roztřídila podle sytosti barev a tmavosti. Já mám skoro vše domodra, tak s tímhle problém mít asi nebudu, jasný, že úplně bílý a béžový a třeba světloulince modrý budu prát zvlášť. Myslím že ten krátkej program by mohl stačit, bo to stejně všechno budeš žehlit a tím pádem sterilizovat. Do octa namáčet určitě nebudu.
A věci z bazárků dám klasicky na 40°C, na ten delší program.
BUdeš prát i přikrývku a polštář, jo? Tak to asi taky teda vyperu... A přemýšlím, jestli vyprat ten fusak do autosedačky, nebo ne...
Jo, a bavlněný plínky se perou na těch 90°C, jo? I nový? Já mám hodně starých, ještě po nás, tam je jasný, že je asi dám teda na vyvářku, ale je nutný vyvářet i ty úplně nový?

S tou porodnicí pořád uvažuju, a asi se půjdu fakt podívat do té druhé, kam můžou návštěvy na pokoj a jsou pokoje po dvou. Tím pádem bych si nebrala nadstandart. Ale návštěvy na chodbě a mimi na chodbě v zimě, to ne... ☹

Jo, včera jsem koupila prckovi dvoje prostěradla, světle žlutý a světle modrý, tak ještě matraci a postýlku a bude to na spaní vše. 🙂 Ještě teda koupím něco proti tomu pročůrání na matraci.
Povlečení budete prát asi taky na 40°C, ne?

Tak kočky, jdu něco dělat... krásnej pohodovej víkend, i když je chladnější... opatrujte se!
A Eli, kdybys dojela, bylo by to moc fajn. 😵

Všechny zdravíííím!!!! 😉 😉

beras
29. srp 2009

Ahojky sluníčka.Tak u nás taky pršelo a ted svítí sluníčko.Oblečeníčko jsem taky prala na 40 .Do octa jsem ho nenamáčela a o čem jsem si myslela,že by mohlo pustit tak to jsem vyprala v ruce.Já teda mám zelenou a žlutou a bílou barvičku.Do modra u nás ještě není nic vypráno ale já už mám koupeno a důkladně schováno. 😀 😀 Leni ten fusak bych frkla třebas i na 30 to úplně stačí.Plínky co jsem měla tak jsem vyvařila ale já už je mám po beruně a jsou jako nové.Jinak s těma obrázkama jsem prala na 40.Zatím to stačí.Prostě peru na 40 vše. 😀 Brouček už má hlavičku napasovanou pěkně dole a já trpím jako zvířátko 😝 😝 A čím bude těžší tak to bude horší 😝 Ale tak jak říkala dr. ,že si myslí,že do termínu nevydržíme pohromadě.Ono prý i u druhorodiček ten porod může přijít dřív.No jsem zvědavá tak ten 38tt by se mi aji zamlouval.Do 36tt ještě budu brát magnézko ale já cítím,že děloha pracuje víc jako před tím.Ted už jsem nedostala ani hořčíkovou injekci ,že tablety stačejí. 😖 No prostě je dráždivá at něco dělám nebo nedělám.Ale to jsem měla i poprvé a vyděržala jsem. 😀 A ted už si toho musím užít,protože s plozením končíme 😀 teda já určitě. 😀 Dnes mám válicí den ale neba mě to.Tak kuknem na svatbu co se natáčela u lenajska půjdem chrupčit.Berunky mějte se pěkně.

lenajsek
autor
29. srp 2009

Tak, udělala jsem rámeček na fotečku našeho prcka 3D, tak mám radost. První rámeček a vypadá myslím celkem fajně. Kdyžtak pošlu odkaz na fotečku, ale budu fotit zítra, dneska už není světlo.

Beri, taky to vidím, že oblečky budu prát na 40, jen ty starý plínky vyvařím, i teda nový bílý, a s obrázkama vyperu na 40.
To věřím, že Tě mimčo tlačí, ale buď ráda, že je hlavičkou dolů, dvě kočky z diskuze kam chodím taky, mají mimča hlavičkou hore a možná to vypadá na císaře, nebo porod koncem pánevním, což by bylo asi blbý... ☹
A já taky doufám, že se mimi otočí, bo mám pocit, že má nožky dole a hlavičku nahoře, pohyby cítím hlavně dole...
Na svatbu se určitě mrkni, ve Slavkově mám pocit, že se ale nic netočilo, spíš tady v okolí a jak je tam ta kašna, taková modrá velká, na náměstí, tak to je točený ve Šlapanicích, to je městečko hned za Brnem, a tam mají Radkovi rodiče baráček a bydlí tam. 🙂
Tak pááá!

lenajsek
autor
30. srp 2009

Sluníčka, pěknou neděli přeji...
Jestli se chcete mrknout, posílám odkaz na svůj blog, kam dávám i fotky svých výtvorů... teď je tam nejnověji ten fotorámeček 🙂
http://lenajsek.sblog.cz/

Mějte se krásně!

evik80
31. srp 2009

Ahoj sluníčka,
koukám, že se tu dnes nikdo ani neukázal. Já jsem dnes byla na kontrole a pak jela do práce a přijela až v 16:00 hod. Dnes mi dělal gyndr. ten velký UTZ ve 30. týdnu. Říkal, že to vypadá, že je vše v pořádku. Mimčo bylo dnes hlavičkou dolů, ale to není berná mince, protože se může ještě x-krát otočit. Dnes jsem 29+3 a dle UTZ mimčo odpovídá 30+6, váží už 1500 g. Tak jsem zvědavá, jak ho dostanu ven.
Dokoupila jsem dnes nějaké věci ve zdravotnických potřebách. Ještě pověsím prádlo a půjdu na zprávy. Už toho mám za celý den dost.
Leni, moc pěkný rámeček.
Včera jsme byli na procházce a Ozák fotil břicho. Tak Vám ho pošlu mailem.
Tak se všechny mějte moc krásně.
Pa E.

lenajsek
autor
31. srp 2009

Ahoj sluníčka, dneska jsem byla v Brně, ráno u dr, předepsala mi kapky proti kašli, bo jsem v noci nemohla skoro spát, jak jsem furt chrmlala, tak snad to pomůže... a pak jsem jela do Tesca do Králova Pole, tam jsem nakoupila v DM drogerii už prací prášky pro mimi, Persil Sensitive (jeden prášek a jeden gel), taky prsní vložky Johnsons, ušátka pro mimi, nějaký další blbůstky... 🙂 v Tescu nic moc neměli, docela vybraný, tak tam jsem koupila jen pár drobností pro nás. Ale udělala jsem si fajn výlet.
V tom DMku jsem využila slevový kupóny na dětský zboží, co jsem dostala od kamarádky a vzala jsem si tam letáček pro přihlášení do jakýhosi DM Babybonus programu, tak bych pak měla dostat další kupónky. Celkem jsem tam ušetřila takhle docela dost peněz.

Evi, to je fajn, že je mimi v pořádku, super. 😉 Snad vydrží už hlavičkou dolů a nebude se převracet. 😉 A mimi teda pěkně velký, o víc jak týden ukázal UZ, jo? Takže se Ti změnil i TP? A třeba nebude tolik přibírat, uvidíš... víš, že ty hodnoty na tom UZ nejsou úplně přesný. 😉
A za fotečku díky, moc pěkná, sluší Ti to tam, bříško taky moc pěkný. 😉

Přeji všem krásný pohodový večer, mějte se krásně!

CO ten příští týden kočky, v kolik hodin v to úterý???? Šári, dojedeš teda? Už jseš zdravá?
A co Bohunka, jak se jí daří, a dvojčátkům?
A co ostatní maminky a těhulky? 😉
A co naše snažilky, jak se daří kočky?

wikky
1. zář 2009

Ahojda Sluníčka,
do Olmiku jedu určitě,bo jdu na kontrolu k dr.,mám to na 11.30h,tak pak už jsem k dispozici,snad nebude Tádula zlobit a bude koukat,co má tetiček těhulek 😉 Takže písněte,kdy vám ty vlaky fičí a nějak to domluvíme.
Jinak angína už je dávno zažehnána,ale teď jsem měla zase rýmu jak trám,bo ta změna počasí a oslabená imunita po porodu a při kojení je znát ☹ ☹ ☹ Ale to za to všechno stojí!!!
Eviku,díky za foto,i když já tě viděla,že 😀 Prostě to těhulkování nám holky sluší a obzvláště,když jsou v bříšku schovaní kluci,neb holky ubírají krásu 😀 😀 😀
Jinak Leni,malý se jmenuje po tatínkovi,my nejsme vzití,jen spolu žijeme na "psí knížku" 😎
Musím vám pochválit výbavičky,akorát se přimlouvám za Lovelu,vypere opravdu pěkně,ba naopak jsem teď prala ve vzorku Persilu a na 40st. se mi nčevypraly Tadeáškovi omylem pokakané overálky,byla jsem zklamaná,u Lovely se mi to nestalo.Do DM baby bonusu jsme taky přihlášení,i když mají hodně slevových kuponů,tak je ale zase ta cena u nich vyšší,než třeba v jiných drogeriích,ale mají třeba dobré ty přebalovací jednorázové podložky,takové měkounké 🙂
Tak andílek se už začíná zlobit,tak se mu jdu věnovat,užíjte si první zářijový den a opatrujte bříška a ty Beri odpočívej,nebo dostaneš na holou 😀
Pa pa.

beras
1. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 Byla jsem sberunou ve škole a ještě skočila taky do Tesca. 😀 Včera jsem tam koupila dvě trička s dl. rukávem a neměla jsem sebou už peníze takže dnes nanovo.Dnes jsem koupila mikynu a ještě jedno tričko s našitým autem.Musím změnit skrýš,protože jsem byla dnes načapaná 😖 ale nebylo nic vidět. 😀 Prostě špionka a prej to stejně najde.Jo a ještě jsem tam včera koupila chlupaty bačkůrky.Sleva ze 140 na 42 😀 😀 ale nejsou úplně malinkaty ale to neva aspon vydržejí dýl.Šári dneska se mi zrovna o tobě zdálo.Potkala jsem tě s kočárkem a šla sis koupit plavky ,že jedete na dovolenou a říkalas ,že do Ol. nepřijedeš 😀 😀 😀 Šári mě to je jedno já pojedu dřív a kuknu ještě po obchodech.Mrknu jak to jede a napíšu.A už se těším na chlapáka a prostě na všechny. 😀 Evi já si myslím,že se malej už neotočí zpátky.Už má mín místa a nebudou se mu chtít dělat velky otočky 😀 😀 😀 A neboj ven půjde .Mě by stačila taková váha jak měla beruna.3.25 ale i to stačilo.Byla jsem nastřihlá ale strašně rychle se to hojilo tak to bylo v podě. 😝 Lenajsku rámeček máš moc pěknej akorát já tvořivej člověk jsem ted na to líná jako pr... 😀 😀 😀 😀 Mě už se ručička na váze zastavila na 71 kg.Tak snad už se nerozjede směrem nahoru a už tak zůstane.Prostě už toho do sebe nenacpu tolik jak tam je větší mimi 😀 😀 ale mě to neva.Jdu pověsit pračku a vařit.Dnes bude rychlovka 😀 květáková polívka ,smažák s bramborem.Naporučila si beruna když dnes ještě nešla na obědy. 😀

wikky
1. zář 2009

Ahoj Beru,to jsem ráda,že se ti o mě zdálo,ale dovolená u nás asi nehrozí,takže Olomouc klapne 😀 😀 😀 Ale plavky bych nový potřebovala,bo ty starý asi nenarvu přes prsa,ale koupání stejně už nehrozí a navíc mám pořád ještě 6kg nad původní váhu 😢 😢 😢 ale co bych chtěla,když jsem 16 kg nabrala,že...
Asi se potkáme zase v naší oblíbené cukrárně,co vy na to?Už se na vás těším,vám budu ty bříška normálně závidět 😉
Lenča je machr na dekorace a podobné piplačky,to já na to nemám čas normálně,natož teď 🙂
Jo a už jsme konečně začali vyřazovat malé oblečky,Tadeášek už má skoro 5kg,ale je to pořád takový mrňousek 😉
Co Ivetka,dlouho se tady neukázala,Daneček už musí být taky pořádný chlapák!!!

lenajsek
autor
1. zář 2009

Ahoj kočky!
Šári ahoojky! Moc Tě zdravím, i Tadeáška, krásný fotečky, roste jako z vody... 😉 A tolik hraček má, to ten náš malej jich mít tolik teda asi nebude, nebo zatím nemá... 🙂
To je fajn, že je angína pryč a snad přejde i nachlazení, to střídavý počasí je děsný, a nachlazení může být i z vedra...
Já se teda mrknu kdy mi to jede a písnu. Taky bych to viděla asi v Opeře, nebo sraz u želviček. 🙂 Možná taky přijedu dřív a cournu se po náměstí, ale nechci moc utrácet, peníze letí jako blázen... 😝
Děkuju moc za pochvalu rámečku, musím se do toho pustit ještě víc, aby bylo co dávat na Vánoce, letos není penez nazbyt, tak musím něco vytvořit. Snad se obdarovaní nebudou zlobit.
Šári, Tobě se v Lovele pere dobře? Já teď mám teda ty dva Persily, tak bych ji kdyžtak koupila později. Já zase co jsem četla a co holky říkaly, tak že jim moc nevypere, tak nevím... To chce asi prubnout.
A s těma kilama neboj, půjde to dolů... 😉

Beri, dobrej sen. 🙂 😀 A byla jsi načapaná, jo? Tak snad nebylo viděno všechno a fakt to bude překvápko až do konce. 😉 A bačkůrky super sleva. 🙂
A super, že se Ti váha zastavila... prozradíš, kolik máš celkem kg navíc? Já už 12... ☹ Obávám se, že se dostanu nad těch 15, ne-li k těm dvaceti, což bych samozřejmě nerada... ☹ ☹ Musím prostě přestat jíst do sladký. 😝 😝
A já dneska oběd nevařím, mám ještě od neděle krůtí guláš. 🙂 A polávky nedělám, když mám hlavní jídlo, to bych se neunesla. 🙂

Všechny sluníčka zdravím, opatrujte se a mějte se krásně!

lenajsek
autor
1. zář 2009

Šári, krásný fotečky, fakt. A má Tadeášek krásnou hrací deku... 🙂 Fotka z výletu nemá chybu! 😉

beras
1. zář 2009

😀 😀 Lenajsku mám 15 kg 😀 😀 😀 Jo určo půjdeme zase do Opery.Když bude pěkně tak budeme venku a když škaredě tak dozadu do dět .kouktu . 😀 Šári 5 kg no to je bobeček malinkatej.Já chci taky at je mimi co nejdýl bobeček at si ho užiju a můžu muchlovat.Holky jestli mě nezavřou pro ublížení a týraní dětí tak nevím. 😀 😀 Já toho našeho smrádka asi brzo přervu.Co dělá poslední měsíc to není normální.Zatím to přičítám tomu,že porod se blíží a cítí ,že tady bude krom ní ještě někdo jinej nebo fakt nevím. 😝 Tak jak měla znovu nainstalovanej Jetix tak ode dneška je zase bez něho 😠 😠 😠 😠 Ale jen co dojede domů manžel tak se ze smrádka stává zlatíčko a poslouchá mě jak hodinky. 😲 Šári jestli budu na Mírově tak mě přijed navštívit. 😀 😀 😀 A fotečky jsou krásny.Hrací deku s hrazdičkou máme taky půjčenou od švagrové.Ta její staála skoro dva tisíce tak doufám,že se naše mimi na ní bude chovat slušně. 😀

lenajsek
autor
1. zář 2009

Taky bych to viděla, že pokud bude hezky, klidně bych se šla projít, člověk míň utratí a projde se pěkným městem... 🙂 A pak si dáme nějaký to kafí a něco dobrýho.
Beri, a co prosimtě dělá, že má ten Jetix zase zakázanej? Já ani nevím, co to je, jsu sto let za vopicama. 😀 😝
Já chci hrací deku pořídit mimčovi až na Vánoce, asi z MMB, myslím že je úplně zbytečný to kupovat nový.

Holky, chystám se nějak vyčistit od prachu plyšáky co tady mám ještě z mýho dětskýho pokojíčku, mám je vystavený v polici v knihovně, nikdy jsem je neprala, jsou jen zaprášený, jak na ně několik let padá prach. Co myslíte, do pračky je dávat asi nemám, že? Radši je nějak vyprat v ruce tím tekutým práškem? Chtěla bych nějaký dva dát mimískovi pak do postýlky... ale asi počkám, že mu je tam dám, až bude smontovaná. I když, teď by na balkóně pěkně schli..

beras
1. zář 2009

Lenajsku no prostě odlmlouvá a když chci at mi něco podá nebo donese tak to opakuju nanejvíš třikrát a pak začínám řvát. 😝 Jetix je jeden ujetej program na Digi.Samá Hana Montana nebo jak se jmenuje.Ted je toho všude a holky šílejí nebo High school musical.No prostě za nás šmoulové a sandokan a ted tohle. 😀 Plyšáky nahaž do pračky na 30 a val je co to dá.Já je tak peru normálně.Jak je vytáhnu tak některy projedu hustým hřebínkem a jsou jak ze škatulky.Tak neměj strach naši se takhle koupou dvakrát ročně. 😀 😀 😀 😀

lenajsek
autor
1. zář 2009

Beri a jo, no já viděla nějaký trička s těmahle nápisama, nebo je to na školních pomůckách, ale vůbec netuším, o co jde... 😀
My budem řešit Bořka stavitele a bagry. 😝 😀 😀 😀 I když, doufám, že i Krteček chvilku bude. 🙂
Tož ja, zkusím je vyprat na tu třicítku, jak vlnu. A pak je kryžtak přečísnu. 🙂
Tak snad ji to odmlouvání přejde... 😉

beras
2. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 .Teda tady bude asi za chvilku pršet.Ráno jsem jela do města a svítilo sluníčko a ted se zatáhlo . ☹ Zítra jdu na kontrolu a na ten monitor.Dnes mi došel balíček co jsem objednala na MMB.Jedny riflíky vel.68 a flísovou soupravičku.Je to bundička nebo jako mikča a k tomu kalhoty a jsou na tom vytlačení medvídci a je to v modré barvě v super stavu. 😀 Leni jo,jo Bořek stavitel.Na tom beruna ač holka taky ujížděla a pořád se na to chtěla dívat.A kydž byla aminká tak byl zrovna Teletabís nebo jak se to píše.No to byl kone úplnej. 😀 To jsem věděla že v 8.30 už musíme být z obchodu doma a bylo kino 😀 A co podnikáte ostatní sluníčka.Hlavně maminky at někdy zase nakouknou i když věřím,že už není toho času.Už to naše písání s těma našema drobečkama nebude jako dřív na neplodnosti.Tam se krafalo 😀 😀 někdy fest. 😀

eliis
2. zář 2009

Ahoj holky,
tak hlásím, že u nás to taky vypadá na déšť. Což mě ale dost naštve: za 1. mám prádlo na balkóně a za 2. chceme kolem páte opékat. Neteř má svátek, tak při té příležitosti spácháme asi poslední grilovačku.
Leni, tak to já na tom ještě nak bledě nejsem. Kotníky mi vidět naštěstí jdou, jen ty prsty jsou nataklé a je jedno, zda je večer nebo ráno. Prstýnky jsem už taky musela odložit. Jinak s tou váhou jsem na tom stejně. Taky už mám 12 kg nahoře 😝 . JO a jsi fakt mooooc šikovná. Rámeček je krásný, kéž bych taky byla takhle šikovná.
Beri, tak to je fajn, že je malý natalčený hlavičkou dole. Snad už tak i zůstane. Já už ho tam mám od 20tt 😖 a fakt si to užívám!!! Někdy mám pocit, že už musí každou chvilku vylézt. Ale v poslední době mě hodně tlačí pod žebrama a taky na pravém boku. Jak taky vidím, tak si to teď s Berunkou užíváš. Ale věř, že bude lépe a až se malý narodí, tak se bude určitě chtít zapojit a blbosti jí brzy přejdou.
Evi, tak to vypadá, že budeš mít obříka 😀 . Posouvali ti termín porodu? Já myslím, že už se to nedělá. TP se prý nejlépe a nejpřesněji určuje kolem 12tt, pak je to už nepřesné. Jinak ti moc děkuji za fotečku. MOooc ti to sluší. Řekla bych, že jsi ani moc nepřibrala, že?
Šári, Tadeášek je fakt kouzelný. A kolik má hraček.... asi budu muset taky něco nakoupit. Kromě pár plyšáku ještě nemám nic.
Jinak už jsem se pustila do toho praní mimi věci. Celkem to bylo 10 praček!!!! Zní to strašně, ale mám menší kopečky rozdělené podle barev a taky např. fusák peru samostatně. Nakonec jsem fakt vyprala všechno. Zítra vyperu zbývající 3 pračky a je hotovo. Taky to hned po posbírání žehlím. Kdybych si to nechala najednou, tak u toho určitě strávím 3 hodiny. Leni, plenky jsem prala na 60°C. Myslím si, že pokud jsou nové, tak to stačí.
Taky jsem včera byla poprvé na předporodním kurzu. Bylo to celkem fajn. Nejdřív jen povídání a pak se i cvičilo. Je pravda, že jsem tam asi v nejpokročilejším stádiu těhotenství a tak už mi některé cviky dělaly problémy a hlavně už moc nevydržím ležet na zádech - špatně se mi dýchá. Je to celkem 10 lekcí, které bohužel nemám šanci dochodit. Pokud mi těhu ukončí ve 39tt, tak přijdu o 3 nebo 4 lekce. Naštěstí jsem se s paní domluvila, že budu platit za každou lekci zvlášť a tak nepřijdu zbytečně o penízky.
Zdravím všechny sluníčka a přeji hezký den.

lenajsek
autor
3. zář 2009

Ahoj sluníčka, krásný den přeji, i když je zase zataženo... ale neprší, u nás nepršelo ani včera, tak snad dneska taky nebude. Odpoledne vyrážím za dvěma maminkama s mimčama, půjdem na procházku, tak se těším. 🙂

Beri, super nákup, já co nevidět čekám balíček z netovýho bazárku laclik.cz, objednala jsem tam spoustu věcí celkem za 800,- 😖 😒 😀 . Už jednou mi balíček od nich přišel a ty věci jsou jako nový, tak jsu zvědavá. Je tam i nějaká kombinézka na zimu. Pak už by to mělo být asi vše z oblečků, nebo téměř vše, tak to začnu prát.
Včera jsem chtěla vyprat plínky po nás a nechat uschnout na sluníčku, aby se vybělily, ale moc nesvítilo, tak jsem neprala.

Eli, věřím, že jsi byla naštvaná, že jsi měla prádlo na balkóně... tak vidím, že už máš vše vypráno, super!!! Týjo, 10 praček? No to je něco.. a v čem jsi teda prala, v té Lovele? Takže jsi měla oblečky dle barev a poloprázdnou pračku, jo? Jinak buď ráda, že je malej hlavičkou dole, i kdy už byl takhe otočený brzo... furt lepší, než kdyby ho pak museli otáčet nějak v bříšku, nebo nedej bože porod koncem pánevním...
Já se obávám, že ten náš malej není otočenej hlavičkou dolů, bo ho pořád cítím spíš dole, a nejvíc na pravé straně, tak si myslím, že je dokonce nějak napříč a má nožky napravo... no uvidím na příští KO, tam by měl být ultrazvuk.

Evi, doufám, že se mimčo otočí samo a nebudou Ti muset malýho přetáčet... držím palce!

Beri, hodně štěstí na kontrole a na monitoru, pak písni, jak jsi dopadla. 😉

Eli, to je fajn, že jsi byla na předporodním kurzu... já bych pak chodila do porodky, kde chci rodit, takže se musím nejdřív rozhodnout pro tu porodku, ale vidím to asi na tu FN v Brně Bohunicích... ještě jsem tam sice nebyla, ale dle info co čtu a jak to tam mají vybavený a udělaný to bude asi lepší než tam, kde jsem už byla.
A proč myslíš, že by Ti měli porod vyvolávat v 39tt? Máte tam i cvičení, jo? To je super... já nevím, jestli tam, kam bych chodila bude cvičení, ale myslím, že ne. Tam jsou jen 4 lekce.
Ale cvičení může být u mé gyndr, cvičí sestřička, tak se s ní asi domluvím. Ať se taky trošku pohnu.

Zítra jedu na celej den do Brna, brzo ráno na odběr krve na endokrinologii, pak pojedu zpátky do města, projdu nějaký obchody, skáknu si někam na oběd, pak tam pojedu znova na kontrolu, to by už měly být výsledky krve a pak mám sraz odpoledne s kamoškou a půjdem koupit mimčovi kolotoč nad postýlku a dáme si pak někde nějaký dobrý kafí.
O víkendu budem doma, má být docela škaredě a ještě nejsu s tím nachlazením úplně fit, i kdy už tak nekašlu, na chalupě by byla asi kosa a nechci se znova nachladit.
Tak asi pojedem v SO do Ikei a Shopping Parku nakoupit.. zase peníze budou lítat.. 😒 😠 😀

Mějte se sluníčka krásně, všechny moooooc zdravím!!!
Ivetko, hlásek jsem poslala, Danielek je kouzelnej. 😉

Ještě zjistím, kdy bych byla v to úterý v OL, ale vypadá to, že pojedu vlakem.

Krásný den!

beras
3. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 už jsem zpátky.Ráno jsem si vyrazila dřív,že ještě zajedu nakoupit a normálně blbka.Chodím čučím po Tescu a najednou kuknu kolik je hodin a já už měla být u dr. 😀 😀 😀 Uff dolítla jsem a sestřička se smála když jsem jí říkala co jsem dělala 😀 Takže jesm šla hned na monitor a miminko se začalo předvádět 😀 😀 Celou dobu klid a jak mi dala sestřička pásy tak se mu to moc nelíbilo.Takže sebou pořád vrtěl a ještě dostal škytavku. 🙂 Dr. když na to koukla tak říkala ,že je to divoch. 😀 Ale mě to neva.Večer jak lehnu tak chrníme oba a ráno už do něj dloubu at se pohne.Tak doufám,že mu to vydrží i po narození. 😀 😀 Už tam byl na záznamu i kopeček kontrakce ,takže jsem vyfásla opět dobanec magnésia do zadoura a kontoŕola a monitor za týden.Porodní cesty uzavřeny tak se modlím at to aspon 3 týdny ještě vydrží.Nechci at je bobek v inkubátoru at můžu co nejdřív z porodnice domů.Minule mi tam bylo strašně smutno ale to dělají ty zatraceny hormony. ☹ ☹ Leni ty se máš taky bych hned jela utrácet do Ikei.Minule jsem chtěla pod přebalovák jak tam mají ty košíky a už je ten den zrovna neměli.Když jsem koukla doma na net tak jich bylo na skladě ještě hafol a to jsem se ptala paní a prej ,že už nejsou. 😠 😠 A co máš vyhlídnutýho na kup.Eli a co ty neužehlila jsi se?Zdravím všechny sluníčka.Chvilku tady svítí sluníčko a za chvilku se zatáhne a je pořád takovej opar a dusno.Ale už to půjde k horšímu.O vík. má snad pršet a být zima.Takže lenajsku nejlepší zalíst do obchodu a utrácet.No i když je fakt,že peníze letějí strašně rychle i bez utrácení.Když mi manžel řekl kolik dává každej měsíc na stavebka,pojistky atd. tak mě omejvalo 😝 ale zase až je dostanem tak to bude paráááda 😀 😀 😀

eliis
3. zář 2009

Ahoj sluníčka,
Leni, tak to je super, že už máš téměř vše z oblečení. Až ti přijde balíček, tak to určitě nafoť. Je fajn, že si člověk může takhle přes net objednat nošené věci za super cenu a jsou v dobrém stavu. U nás včera nakonec sprchlo, ale to už jsem měla prádlo suché, tak jsem byla ráda. Jinak jsem vše prala v té Lovele a do každé pračky jsem přidala trochu dětské aviváže s Eurony - Baby Land. Takže prádlo krásně voní a je měkoučké. Jo a pračky jsem neměla ani poloprázdné ani nějak plné. Snažila jsem se to rozdělit tak, abych neprala 5 věcí v jedné pračce. S tou polohou mimča máš pravdu, radši ať je brzy dole, než aby ho pak točili. Doufám, že se pleteš a máš malého tam, kde má být. Co se týče toho porodu, tak to mi oznámil lékař v Olomouci. Prý se těhotenství v takových případech jako jsem já ukončuje ve 39 tt. Definitivně se rozhodne toho 30.9., kdy mám KO v Olomouci. Jak sis jinak užila dnešní procházku? Je dobře, že se o víkendu na chatu nechystáte a radši se chceš doléčit. A v obchodech si to určitě užijete. Já bych jela utrácet hned 😀 .

Beri, teda ty jsi éro!!! 😀 NO jo, to se může stát jen nám těhulím. Já jsem zase minule přišla na KO o hodinu dříve. Je fajn, že je malý takhle akční. Aspoň víš, že je vše v pořádku. No a s tím režimem spánku bych ti to mooooc přála. A co se týče toho žehlení, tak už mám HOTOVO 😉 !!! Dnes večer jsem dožehlila poslední várku a mám vše nachystané. Jen ještě někdy vyvařím dudlíky, flašku...., postavíme postýlku, vyvrtáme poličku nad komodu s přebalovákem a pak už jen nachystat tašku do porodnice. Kdy si budeš chystat tašku ty? Jinak s tím stavebkem je to fakt. Nejdřív se nám to nechce dávat, ale pak se penízky hodí.

Dnes jsem byla na KO u své dr. Tak malý je stále hlavičkou dole a vše je v pořádku. Taky mi Dr. měřila čípek a byl 3,5cm, takže můžu být klidná. Další KO mám za 14 dní - tedy 17.9. Dokonce jsem dnes v poradně dostala Prenatal box. Takže mám doma nějaké nové vzorečky pro mimi a taky pro sebe. Jo a ode dneška jsem na MATEŘSKÉ!!!! Už se nemusím bát kontroly. 😝

Holky, přeji vám pěkný večer a kdyby jsem se sem náhodnou nedostala, tak i pěkný víkend.

beras
4. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 Ivetko taky hlásek odeslanej 😉 Danielek je krásnej s tou ručičkou .Určitě byl po jídle fest unavenej 😀 Lenajsku tak co už máš balíček s hadýrkama? 😀 Já ty modry věcičky budu prát až po narození,protože to fakt nehrozí ted to pověsit 😀 😀 😀 Eli tak to je dobře,že už máš HOTOVO. 😝 Ikdyž jak jsem s e prčila s těma mini oblečkama tak s našima věcma se až tak moc neprčím. 😀 Postýlku ještě postavenou namáme ale už jí chci. Tašku už mám radši zabalenou. 😀 Prenatal box jsem taky dostala už dřív.Ale koukala jsem ,že prej všude se nedostává jen někde.Ještě i v porodnicise něco dává.Já jsem z toho boxu odesílala ten kupon co tam byl na to vyplnění . 😀 Ted půjdu utřít prach,manžel až dojede tak bude vysávat a pak spolu umejeme koupelku. 😝 Už to fakt nedávám.Jak se nemůžu zvohnout tak je to naprd a radši nechci tu dělohu moc dráždit.A taky na druhou stranu budu vičůránek a nemusím všechno dělat sama. 😀 😀 Ona i beruna to zvládne vytřít .Já jen stojím a vyplachuju hadr a říkám co má ještě utřít 😀 Dnes je zase škaredě a i zítra se má docela ochladit. 😝 A zdravím všechny sluníčka co nakouknou.Bohunka až se pořádně zaběhne tak nám doufám příjde poreferovat jak to s mimouškama zvládá 😀

ivet69
4. zář 2009

Ahojte děvčata,
díky za hlasy a kdyby se chtěl ještě někdo připojit, tak na adrese:
http://www.pampers.cz/cz_CZ/klub_uzasnych/galle...
Plánujete sraz? Nikde jsem se nedočetla kdy. My se máme dobře, Daneček roste. Už má 6 kg a 60 cm.
Když se probudí, tak vykecává jako hrom🙂

beras
4. zář 2009

Ivetko ahoj 😉 ,no Daneček teda pěkně roste 😀 .No na to kecání se taky těším,to je tak něco nádhernýho.Srazík je v úterý kolem poledne v olomouci.Šárinka jede na kontrolu tak se srazíme.Dojede Lenča ,Evik ,já a možná i Elisss.A co ty nechceš taky dojet at se pokocháme miminkama? 😀 😀 😀

ivet69
4. zář 2009

Tak jsem se dívala do kalendáře, mám v 9.30 holiče. Tak to mě mrzí, je to tak na 2 hod práce i s barvením. Musím se přiznat, že jsem tam půl roku nebyla, tak už je to akutní. Ještě uvidím, jak mi to vychází.

beras
7. zář 2009

Ahojky sluníčka 😀 no totok co to je za docházku? 😀 😀Tak se musíme domluvit na ten zítřek.Já budu sedět na lavičce u želvičky mezi 11.45 -12.00.Lenajsku v kolik dorazíš ty?A Evča taky určitě dojede a třebas i Ivetce to nakonec vyjde. 🙂 V pátek jsme dali dohromady postýlku a máme jí zatím v pokojíku.Beruna došla z lítačky po venku a jak to uviděla tak oči navrch hlavy a prej co to tam dělá.Tak jsme si z ní udělali srandu,že tam bude muset být s ní,protože se nám nevleze do ložnice.A prej to miminko nebude brečet?A to se jako budu budit?No měla nerva chudina 😀 😀 Tak berunky pište jhak se teda domluvíme. 😉

beras
7. zář 2009

Berunky kukněte na MMB na inzerenta.Do vyhledávače si dejte ID 46601 oblast Opava.Včera jse to našla 😀 a nutně tam musím objednat tu čepičku s rukavičkama v modré barvičce cena 118 a ten chlupatoučkej jako kabátek pod kombinézku v bílé barvičce 144.Podobnou čepičku mám doma v bílé úplně malinkatou a ten matroš je super a ted už to vezmu v 62. 😀 😀 😀