Smoothie nebo šnekový odšťavňovač?

jujatko
29. říj 2016

Doporučili byste mi pro přípravu džusů spíše nějaký smoothie maker nebo odšťavňovač? Případně nějaké konkrétní tipy atd. Děkuji

hojda
29. říj 2016

Odštavňovač máš jen šťávu bez dužiny, šnekový má většinou malý plnící otvor, takže se musí ovoce krájet na menší kousky a komplikovaněji se čistí.

lv
30. říj 2016

Po pravdě, šnekový jsme koupili před 8 lety a dělali v něm šťávu 3x a pak ho dali k rodičům. Čištění, skládání, velký, vopruz.

luciilui
30. říj 2016

Mame snekovy a parada. Tak ctvr roku co ho mame delame freshe min. 2x do tydne (tak cca 2 litry). Smoothie jsem si delala kdysi ponornym mixerem, kvuli toho bych pristroj nekupovala. Ted u nas fici ty stavy. A uklid podle me parada-jen oplachnes, hlavne nenecjat zaschnout 🙂

lucky22
30. říj 2016

Ja mam smoothie mixer a parada. Driv jeste u nasich jsme meli odstavnovac elektricky a uplne jsme nesnaseli ho umyvat, vsude to bylo spinavy od tech zbytku a spatny pristup. Kdezto se smoothie mixerem je udrzba opravdu snadna a mixujes bezezbytku.

martiniquest
30. říj 2016

Radeji mixer. Krome smoothie vyuzijes i na dalsi veci, treba namleti seminek a orechu. Mam uz 2 roky G21 Perfect smoothie a nemenila bych

killi
30. říj 2016

My máme šnekový odšťavňovač už druhý. Máme Angel juicer, je složen jen ze 4 hlavních částí a je celý z oceli, takže se krásně skládá a umytý je během chvilky. Vůbec se to nedá srovnat s tím starým šnekovým. Odšťavní i listovou zeleninu, kořenovou zeleninu, bylinky, prostě všecko. Výtěžnost je luxusní. Já si dělávám občas i smoothies, ale šťávy jsou prostě šťávy. 🙂

jujatko
autor
30. říj 2016

@luciilui A jaky mate ten snekovy. Ja prave obecne na ty snekovy ctu, ze nevyhodou je pomerne slozite cisteni, tak to mne ted zase odrazuje. Ze se musi nejake sitko cistit steteckem, ze nestaci jen oplachnout atd. Do mycky se to nesmi dat. Tak to mne dost odrazuje a zvazuji, zda nekoupit nejaky ten obycejnejsi odstavnovac.

jujatko
autor
30. říj 2016

@killi Děkuji, ale to už je jiná cenová liga 🙂

luciilui
30. říj 2016

@jujatko no my mame celkem drahy, stal asi 5 tis. vyhral v Dtestu ale cisti se to tim kartackem jakoze prejedete trikrat, me to nejak teda utra narocne neprijde 🙂

anniesfibis
30. říj 2016

@jujatko mam sneka a supr i cisteni a mam i nutribulet a taky dobry

jujatko
autor
30. říj 2016

@luciilui Mohu prosim konkretni typ, ktery mate. 5 tis by jeste bylo prijatelnych, ale 10 tis a vice uz je pro mne ranec - my to zase tak nevyuzijeme - chceme delat hlavne dzusy pomerancove, jablecne, pripadne nejaky mix. Ale zeleninu (krome mrkve) ani moc neplanuji.

jujatko
autor
30. říj 2016

@anniesfibis A jaky mate konkretne typ? Dekuji

luciilui
30. říj 2016

@jujatko https://www.google.cz/search?q=odšťavňovač+tefa... tefal, delame i zeleninu (mrkve, repu, celer + vsechny ovoce co existujou snad, jak rikam min. 2x tydne velkou varku kterou bereme z lednicky, takze myti neni tak časté a vubec zadny opruz 🙂

jujatko
autor
30. říj 2016

@luciilui Dekuji, na ten jsme koukala. Jen na Heurece ma relativne dost negativnich recenzi. No, uvidime, co vybereme. Ja bych chtela spise na ty ovocne dzusy. Abychom zpracovali ovoce, co mame doma.

anniesfibis
30. říj 2016

@jujatko kuvings

dalmatinka2004
9. lis 2016

Zrovna jsem to také řešila - pořád se nemohu rozhodnout, co pořídit... těch názorů je tolik. 😝 Každý má jinou zkušenost, trochujsem brouzdala po netu a našla docela pěkná srovnání tady: http://www.pruvodcevyzivou.cz/smoothie-snadno-a... ... chci si hlavně dělat šťávu z řepy, jablka a mrkve - je to vitomínová bomba - no a dle toho srovná to u mě vyhrál mixér. Smoothie maker jsem kdysi dostala od tchyně k vánocům- přála jsem si ho - použila asi tak 3x? když byla malá ještě mimi - no po pravdě - hroznej krám - pak už mi jen stál na licne "pro parádu" - po 3 letech jsem ho chtěla testnout, že mu dám druhou šanci a už ani neškrtnul, tak letěl... za sebe nedoporučuji, ale každému vyhovuje neco jineho... 🤐

hojda
9. lis 2016

@dalmatinka2004 Já dávám mrkev, jablko a řepu od odšťavňovače, někdo přidám celer.