Smuteční oznámení (parte). Kdo řešil? 💔

veronikahradilova
12. kvě 2022

Ahoj holky,
je to rozhodně neobvyklé téma, ale velmi by mě zajímaly názory těch, které kdy musely řešit pohřeb (a smuteční oznámení).

Moc díky a pokud někoho znáte, kdo by to řešil, budu ráda za nasdílení. 🖤

https://smutecni-oznameni.vyplnto.cz/

PS:
Pokud jste to neřešily a chcete se podělit o názor na tradiční parte, tak jak ho známe, diskutujme.

ekou
12. kvě 2022

@veronikahradilova ja jsem s pani na pohrebni sluzbe hledala pisnicku na rozloucenou pres YouTube jelikoz jsem nevedela nazev :D. Ackoliv to neni vesele zarizovani, tak i presto se clovek zasmeje.

missym
12. kvě 2022

@veronikahradilova Máte vyplněno. Řešila jsem v poslední době již podruhé 🙁

mrav
12. kvě 2022

Vyplněno. Řešil jsem před téměř pěti lety - manželka, matka. Bohužel, i takové chvíle život přináší...

veronikahradilova
autor
12. kvě 2022

Děkuji vám.

eviicka
12. kvě 2022

Vyplněno, i když opravdu tam jsou jen 4 otázky?

Řešila jsem před 14 dny. Nejnáročnější bylo, že úmrtí bylo náhlé a vlastně člověk se musí během 24 hodin nejen se vším nějak popasovat, zařídit se (práce, hlídání dětí apod.), ale ještě zajistit vše tak, aby to měl ten zemřelý pěkné a důstojné, kontaktovat lidi... Bylo to těžké a jsem fakt ráda, že jsme na to byly se sestrou dvě.

eviicka
12. kvě 2022

Jinak pokud jde o parte - co myslíš pod pojmem tradiční parte? Je podle tebe tradiční třeba takové jako měl K. Gott?

veronikahradilova
autor
13. kvě 2022

@eviicka mam na mysli neco takoveho: (karel gott mel parte, rekla bych, spise netradicni). co si o tom myslis?

eviicka
13. kvě 2022

@veronikahradilova no že záleží na každém, mamka měla v roce 2017 toto tradiční, teta 2018 a táta teď už měli "modernější". Pohřební služba nabídla hodně možností, pokud jde o pozadí, barvu, rámování, styl. Co zůstává stejné je způsob oznámení, proto jsem narážela na toho Gotta.

Jinak zpětně, tátovi jsme dali novější, ale když jsem se pak na to podívala, či to vyndala z obálky - bylo to "hezčí", zajímavější, ale nezujmulo to na první pohled tak, jak ta černobílá klasika.