Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

rampepurda11
autor
9. pro 2009

Ahojky Hali, my jsme na tom stejne☹ Ach jooooo... A to jsem mela docela radost, ze i presto, ze jsem mela ovulku dyl, tak jsme se trefili. A stejne nic 😖 Musime bojovat dal!!! Snad už příští Vánoce nebudeme sami 😉

herbie
9. pro 2009

ahoj holky, vsechny vas tu zdravim a taky bych se k vam rada pridala 😉 v kvetnu jsem vysadila prasky a zacatkem cervence jsem otehotnela bohuzel v srpnu jsem potratila v 7 tydnu samovolny potrat miminko jsme si moc prali a tak tento mesic jsme se zacli znovu snazit...doufam, ze se zadari co nejdriv a uz na 9 mesicu byl by to ten nejkrasnejsi darek pod stromecek...a taky vam vsem snazilkam preju to same at co nejdriv najdeme ty // carecky...

sedmitecka
9. pro 2009

krásný den všem 🙂
rampepurda: děkuju za přivítání 😉
já jsme teď ve stádiu očekávání, zda mrcha červená zase dorazí nebo ne, ale už po těch 14 měsících nějak ani nečekám jinou možnost, než že se opět nezadařilo. ono je hezké si říkat, nesmím na to tolik myslet a být pozitivně naladěná, jenže když člověk každý měsíc dostane zas a znova facku, nějak přestává občas doufat....ale dost splínu, blíží se Vánoce a to je čas zázraků no ne? 😉
holky, nevíte, jak dlouho před začátkem MS začne klesat teplota?

rampepurda11
autor
9. pro 2009

Ahojky herbie,
vitame🙂 Jen by bylo hezci, kdybychom se pak mohly vsechny prestehovat do jine diskuze, ze? S miminkem mi to moc mrzi... Doufam, ze uz jste si smulu vybrali a ted se blýska na dobre casy!!!
Sedmitecka, me klesa teplota vetsinou 2 dny pozvolna a v den, kdy to dostanu (nebo den pred tim) udela velky hup dolu.

hhalina
9. pro 2009

ahoj Herbie - to je mi lito, ale nezoufej, alespon víš, že bez problémů lze u vás otěhotnět..... nám to zatím nejde. Tak hlavu vzhuru, to se podaří zase brzy a dobře to dopadne.. 🙂

sedmitecka- mně začne klesat a vím, že tak za 2-3 dny je to tady...

Rampepurdo- tak mě mrzí, že ani vám to nevyšlo, ještě mám na tebe dotaz - já si měřím teda teplotu už 9 měsíců, ovu snad poznám - ještě jak začně stoupat teplota, tak dělam ovu test- at opravdu mám jistotu toho dne - ale jak poznáš, jak dlouho trvá?? Když ti popíšu můj měsíc - prvních asi 5 dní MS, potom teplota mezi 36,4- 36,6 no a pak se zvyšuje teplota asi 4 dny (kolem 14-16) dne a to mi vyjde i ten 14 den, že by měla dojít ovu zítra tedy asi 15 den a pak opět kolísá teplota vyšší kolem 36,8-36-9 až někdy výkyvy 37 no a jak začne klesat pod 36,7 tak vím, že už dostanu MS. Ale jak poznám, jak je dlouho OVU??? NEbo to poznáš testem?? Díky za odpověď.

Mějte se kočky pěkně. H.

rampepurda11
autor
9. pro 2009

Ahojky Hali🙂
ja si zapisuju teplotu do grafu na fertily.friend Testy jsem jeste nezkousela.
Z mereni teploty se pozna OVU vetsinou zpetne, ale me vetsinou pred OVU teplota klesne a pak pomalu 3-4 dny stoupa. Pak se drzi 12-14 dni nahore a jak zacne klesat, vim, ze je zle...
OVU by mela probihat jen par hodin, ale pokud je dobry hlen a spermie, mely by v nas spermijky vydrzet i 3 dny. Kdyby to tak u nas bylo, tak uz jsme urcite tehu... Teda aspon myslim...
Ty si zapisujes mereni na papir nebo taky nekde na netu?
Jinak to, ze se blizi OVU poznam i podle hlenu. Zacne byt par dni pred OVU "vajecny". Hlen mi vetsinou 2 dny po OVU zmizi.
Taky uz jsem premyslela, ze koupim OVU testy a zkusim, jestli ty dny presne poznam... Asi k tomu taky nekdy dojde.
Okolo OVU se mi taky hodne zhorsi plet, jsem pak horsi nez pubertak🙂
Ja ted zacinam mesic bez hormonu - mela jsem Clostilbegyt na OVU a Duphaston na upravu cyklu. Tak jsem zvedava, jestli vubec budu ovulovat a menstruovat nejak normalne... Po novym roce pobezim k dr. a uvidime, co se mnou udela nebo kam nas posle...
Ty menstruujes a ovulujes bez problemu? Nebo ti taky pomahaji hormonama?
Mej se krasne.

Zravim i ostatní snazilky🙂 Je u nekoho neco noveho???

hhalina
10. pro 2009

Díky za vysvětlení, jsem zase o něco chytřejší. Mně teda neklesá před tím, než začne stoupat Já mám MS pravidelnou a Ovu - snad z měřených9 měsíců mi teplota nestoupala- to jsem ještě neměla testy a předpokládám, že ovulace nebyla. Jinak teď ano a potvrzují mi to ty testy, kde jsou //, sice jsem ještě pořádně neměla // stejné, vždy jsou trošku jiné, ale myslím, že to stačí k tomu, že ovu přichází... Hormony žádné neberu. U nás je problém výsledky manžela SPM. U tebe je manžel OK s výsledky?
Testy zatím píšu na papír, ale asi taky mrknu na net ať to tam značím, je to asi lepší... Zkusím na to mrknout a pak kdyžtak poprosím o vysvětlení- kdyby nebylo něco jasné......
Měj se pěkně a držím pěstičky... 🙂

sedmitecka
10. pro 2009

já to mám stejně jako rampepurda, ovu poznám podle poklesu teploty a hlenu - najednou je ho hodně a čirý...
holky, na ten pokles teploty jsem se ptala proto, že jsme tentokrát poněkud zmatená a netroufám si doufat - normálně mám před ovu teplotu 36,5-36,6, po ovu 36,9-37,0....no a teď už mám 3 dńy za sebou teplotu 37,1, to se u mě ještě nidky nestalo a přitom mám zítra dostat menses.....po víc než roce snažení si ani netroufám pomyslet, že by to mohlo něco znamenat 😕
přeji všem krásný den a hodně optimismu a sil 😉

lorca
10. pro 2009

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím.
Jak si užíváte předvánoční čas? Mě ani nijak nepřijde, že za 14dní je Štědrý den. Venku prší. Sněhu se asi nedočkáme.
Dneska jsem byla u Dr.gyn a domluvili jsme se, že pokud se nezadaří, tak mám v únoru přijít a napíše nám žádanku do CAR. Doufali jsme s manželem, že se to povede přirozeně, přeci jen, ty vyšetření nejsou zrovna příjemné, ale bohužel, vypadá, že se tomu nevyhneme. Hlavně, aby to přineslo úspěch.
Tak si v klidu užívejte ten předvánoční čas a moc všem přeji, aby přišel ten Vánoční zázrak 😉

majkal
10. pro 2009

Ahojte snažilky,
ja už mám po laparoskopii, druhý deň už doma "vylihujem". Ale zajtra sa už chystám do práce, tak dúfam, že to vydržím. No, u mňa je isté, že skôr ako o pol roka tehuľka nebudem ☹ Na laparke mi zistili endometriózu, takže teraz sa budem pol roka liečiť - odstavia mi cyklus, budem v umelej "menopauze" .... tak nie som z toho nadšená, ale aspoň vieme na čom sme a nemusíme mesiac čo mesiac márne čakať na "zázrak".
K tej ovulke a meraniu BT. Ja som si merala tiež istý čas a pokiaľ viem tak ovulka trvá max. 24h - lepšie povedané, toľko prežije vajíčko. Ovulka je vždy deň pred vzostupom teplôt, ale ako písala rampempurda, keďže spermijky dokážu prežiť 2-3 dni, tak za plodné dni sa rátajú 2-3 dni pred OVU a deň,dva po ... takže dokopy nejakých päť dní počas ktorých treba poctivo snažilkovať 😉 Takisto mám dva aj tri dni pred OVU "vaječný" hlien ... ani ho nejako extra neskúmam - ja ho väčšinou zistím pri večernej sprche, keď sa umývam a ono sa mi to naťahuje medzi prstami 😅 ... no ale tak tieto skúmania budem musieť na pol roka odložiť ☹ ... mám pocit že je to nekonečná doba ... ale na druhej strane, keď sme už čakali dva roky, tak ten polrok ešte počkáme .... a potom musíme snažilkovať, lebo po liečbe je najväčšia šanca .... tak sa mi všetky držkajte, poctivo snažilkujte a teším sa na prvé infošky o meškajúcej mrške a // od vás 🙂

sedmitecka
11. pro 2009

lorca: taky jsme doufali, ale už je to dlouhý, tak abych z toho úplně nezblbla, taky jsme to už začali řešit s doktorama, jenže jsem hrozně nedočkavá a už bych chtěla, aby se něco dělo, jenže mě nejspíš čeká jako první krok po novém roce laparka, tak to se fakt mooooc těším 😒

majka: závidím ti, že máš laparku za sebou, mě asi čeká v lednu, bojim bojim 😉 , taky jsem zvědavá, co mi najdou 😕 tak hlavně odpočívej 😉 , můžu se ještě zeptat, jak dlouho jsi doma po laparce? zajímá mě, jak budu potřebovat dlouhou neschopenku.....

majkal
11. pro 2009

sedmitecka: laparky sa vôbec nemusíš báť, ja som čakala, že to bude horšie 🙂 .... záleží ako a kde Ti to budú robiť. Ja som bola v centre jednodňovej chirurgie, čiže hneď v ten deň som išla domov. Ostala som doma ešte jeden deň a dnes som už v práci ... ale ak mám byť úprimná, ešte ten jeden deň by som potrebovala+víkend. Ale dnes to už vydržím, nie je to nič strašné, len ma bolia svaly - to vraj po tom plyne, ktorým nafukujú brucho, ja som si myslela, že to je z narkózy ... to je jedno, hlavne že to časom zmizne. V podstate sa cítim dobre, len trošku pomalšie chodím a dlhšia chôdza je trošku namáhavejšia, práve kvôli tomu že bolia všetky svaly - ako po svalovici. Tak ešte cez víkend poodychujem a v pondelok snáď už budem fit.
Ale čo som tu čítala v iných témach, tak ak pri laparke aj niečo vyberajú (cysty, zrasty a pod.) tak je PN dlhšie, zhruba 1-2 týždne.
Mne sestrička z centra povedala, že na druhý deň môžem ísť do práce 😀 ... ale to by som neodporúčala - pol dňa som prespala 😀
Tak sa drž a neboj sa toho .... aspoň budeš konečne vedieť na čom si .... ja som sa tiež ukľudnila, aj keď diagnóza je taká aká je ... ale hlavne, že po preliečení sú šance na mimi.

sedmitecka
11. pro 2009

majka: děkuju za uklidnění 😉 , já jsme si právě myslela, že půjdu nejpozději druhý den po zákroku domů, ale co jsme slyšela, tak holky zůstávají většinou v nemocnici aspoň 3 dny, bleeeee.....doufám, že tam nic nebude, žádné srůsty a tak, protože žádné problémy nepociťuju, tak doufám, že mi tam jen "profouknou" 🙂
a měla jsi nějaké příznaky a problémy před laparkou s tou endometriozou?

majkal
11. pro 2009

sedmitecka: mňa už asi rok pobolievalo v podbrušku, ale bola to taká zvláštna bolesť - také pálenie tesne nad lonovou kosťou ako keď sú zapálené močové cesty, občas to pálenie bolo také silné, že som nedokázala v robote obsedieť na stoličke ☹ ... potom to trošku ustúpilo, zasa sa objavilo a v poslednej dobe ma to pálilo skoro stále, raz silnejšie, raz slabšie. Pri endo sú ešte dosť bolestivé a silné krámy ... ale s tým som problém nemala, až posledný mesiac boli také divné, akoby sa nevedeli rozbehnúť a mala som kŕče. No a vraj ženy pociťujú aj bolesť pri styku, ale to nebol môj príprad 🙂 Takže ja som tú endometriózu tak trochu tušila a vyslovene som si laparku od doktora vypýtala, lebo on nejak nemal potrebu tie bolesti riešiť. Chvíľu ma liečili na zápal močových ciest - ale paradoxne všetko som mala v poriadku (krv, sono na urologii). Takže som si pripadala trochu zvláštne, keď mi nikto neveril, že ma to v tom podbrušku páli, keďže nevideli na to dôvod ☹ ... ale už to máme za sebou, teraz už len spustiť liečbu a snáď sa to všetko podarí 🙂
Tak ti držím palce, aby ti pri tej laparke nič vážne nenašli a aby si v pohode otehuľkovala 🙂

sedmitecka
11. pro 2009

tak to jsi mě moc nepotěšila, menses mám dost silnou a hoooodně bolestivou ☹ ale jinak mi nic není, břicho mimo menses nebolí, cyklus mám naporsto pravidelný...no, jsme zvědavá, co se z toho vyklube 😒

rampepurda11
autor
11. pro 2009

Ahojky holky🙂

Hali: My na vyšetření ješte nebyli. Po novem roce se chystam k dr. a ta nas asi nekam posle.
Pokud jsi 9 mesíců OVU neměla, mel/a ti Dr. napsat nejake hormony na podporu, ne? Nebo ty jsi nechtela? Ikdyz ma manzel spatny spermiogram, zazraky se deji🙂 Uz jsem kolikrat na diskuzich cetla, ze jim lekari moc sanci se spermiogramem nedavali, ale proste se dobre trefili do OVU a bylo to🙂

Sedmitecka: Tak jak se dnes citis? Doufam, ze mrcha nedorazila a teplota je porad nahore!!! 🙂

Majka: Moje teta (no teta to je, ale je jen o 8 let starsi🙂) byla na laparce kvuli cyste. Dlouho se snazili o druhe mimi, pak jim doma omdlela a uz jeli... Pul roku se nesmeli snazit a pak jim to vyslo HNED! Ted cekaji koncem ledna Kubika🙂

Lorca: My se taky chystame po novem roce do nejakeho centra zajit, ale taky se nam moc nechce☹ Ale co se da delat. Mam z toho docela strach, ale lepsi vedet na cem jsme, mez zbytecne dloufat...

sedmitecka
11. pro 2009

rampepurda: no, zatím nedorazila, ale břicho už bolí a teplota dnes 37, tak pořád čekám, co se z toho vyklube
😒 ale moc šancí si nedávám....holt mě v lednu laparka a pak Pronatal nemine..chjoooo

rampepurda11
autor
11. pro 2009

sedmitecka, 37 - to je jeste porad nahore🙂 Drzim palce, aby brisko bolelo z jinych duvodu!!! 😉

hhalina
12. pro 2009

ahoj ahoj,
Rampepurdo- asi jsme se nepochopili- já měřím 9 měsíců, z toho asi jen jedenkrát nedosla ovu- jinak vždy zhruba po 13-15 dnech začne stoupat teplota a ta se drží až do MS nahoře. Tak si myslím, že je to v pohodě. I ovu testy ukazují // - tak by měla být...
Jak tady čtu, asi nevychytávám ale přesně ten den....každy měsíc si říkám, že to necháme být- nebudeme se ,,snažit,, podle kalendáře - ale nedá mi to.. říká se, jak se člověk přestane kontrolovat, tak to příjde.

Sedmitečko - vidím to velice nadějně... držím pěsti, těším se, jak napíšes //

Papa holky všechny

sedmitecka
13. pro 2009

holky, já tedy nevím, ale možná se vážně něco děle, teplotka včera i dnes 37,1 a břicho bolí míň, po menses ani památka 😉

majkal
13. pro 2009

sedmitecka: 😉 super, držím všetkých desať prstov .... vlastne dvadsať, aj na nohách 😀

sedmitecka
14. pro 2009

majka: děkujuuuu, drž dál a nepouštěj 😉 , mrcha pořád nikde ale teplota dnes klesla na 36,9, tak je to asi v háji....odpoledne budu moudřejší, jdu na yndu pro výsledky hormonálního profilu, tak uvidíme, co mi řekne mudr, ale naděje už si moc nedělám...ale je to strašně divné, zpoždění 4 dny jsem nikdy v životě neměla a ty teploty takhle vysoké taky ne, achjooooo

majkal
14. pro 2009

sedmitecka: tak držím palce teda ďalej 🙂 a test si si nerobila? ... ale myslím, že takýto pokles o 0,1 stupeň ešte nemusí nič znamenať ... tak hlavu hore .... verííííme 😉

sedmitecka
14. pro 2009

test jsem neměla odvahu dělat, ale už je to asi zbytečné, čekám každým okamžikem, myslím, že to vycítím a tuším, že potvora červená dorazí
takže už se psychicky pomalu připravuji na tu laparku ☹

rampepurda11
autor
14. pro 2009

sedmitecka, pokles o takovej kousicek fakt nemusi nic znamenat. Kdy budes vedet ten profil??? Drzim pesti!!!!

lorca
14. pro 2009

ahoj,
sedmitecka - moc a moc držím pěsti.

rampepurda11 - já z toho mám velký strach. Ale moje kamarádka už má zkušenost (jim v CARU pomohli - vyšla hned 1IVf))tak už mám nějaké informace a budu vyzvídat dál.Nic to ale nemění na tom, že se toho bojím. 😨

sedmitecka
15. pro 2009

holky, tak nic z toho, zklamání veliký, chjooooo
včera jsem byla na gyndě, výsledky hormonálního profilu jsou na výbornou, spermíci taky ok, tak nevím, kde je chyba...asi jsme stará nebo co 😉
takže se se mnou mudr moc nemazala a vyfasovala jsem rovnou doporučení do CAR, už jsme objednaní na 20.1, tak uvidíme...ráda bych se vyhnula laparce, tak jsme zvědavá, co vymyslíme...

rampepurda11
autor
15. pro 2009

Ahojky holky,

sedmitecka: to mi moooooc mrzi... Clovek to tak nejak podvedome tusi, ale kdyz mrcha preci jen prijde, je to jak kdyby mi nekdo nafackoval☹ Na to se neda pripravit...
Vubec si po tech kotrmelcich nedokazu predtavit, ze se mi jednou ty 2 carky objevi... To budu skakat stestim nejmin 2 metry vysoko🙂

lorca: Ja myslim, ze nas CAR taky nemine. A nadseni z toho nejsme ani jeden, ale co se da delat☹ Musime bojovat, i kdyz se bojime🙂

hhalina
15. pro 2009

ahoj ahoj,
sedmitecka, také mě to moc moc mrzí. Úplně jsem z posledních debat cítila, jak všechny holky držíte pěstičky,
je to moc krásné, jak by si každá přála a přála i té druhé //.....PROTOŽE KDYŽ TO VYJDE JEDNÉ, VYJDE TO I DALŠÍM......tak rychle rychle další //
Já se zblázním, musí musí to vyjít......VŠEM.
Tak se holky hodíme do klidu a o vánocích to vyjde. Přeji všem krásný vánoční dáreček //.
Papa H.

dablikolik
15. pro 2009

Ahoj holky nebojte se CARu já chodila do Sanusu a byla jsem moc spokojená. Uvidíte nakonec butete rádi, že se něco děje