Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

vveru
7. čer 2010

Jo jo Pici, mě to zjistili také až z té laparky, jinak jsem byla uplně v pořádku 😠

takata
7. čer 2010

...no pekne, a moj gyndos ma ani na ziadnu laparoskopiu neposlal... 😲 Z obycajnej prehliadky predca nemoze jednoznacne urcit, ci som, alebo nie som v poriadku. Baby, dik vam za vase dotazy, aspon viem, co mam najblizsie urobit. Ste very moc zlate! 🙂

vveru
7. čer 2010

Takata, on by měl začít dělat taková ta vyšetření jako je spermiogram, tvůj hormonální profil a tak . . pak tím eventuálně urychlí a usnadní práci v CARu 😉

pici
7. čer 2010

no takata.
v prvom rade zmen gynekologa, lebo ten tvoj asi nema moc zaujem sa s tebou pidikat.
ten moj sa ma hned pytal, ci to chcem realne riesit. ja za ano. on ze ale naozaj. hovorim, ze ano. lebo ze to sa potom b udeme vidiet mozno ovela castejsie ako mi je mile :DD
urobil mi hned vaginalne sono a folikulometriu, kde zistil, ze nemam ovulaciu / to vsak nemuselo byt kazdy mesiac, ale zrovna tento/
objednal ma na hsg, co je tzv. prefuk, zistenie priechodnosti vajcovodov. to som mala ukazkove. tento zakrok sa niekedy robi aj v ramci laparoskopie. zalezi od kliniky, lekara atd.
tak ma poslal na laparku, s tym ze tam sa uvidi. a uvidelo sa.

nenechaj sa odbit, lebo stracas cas.

manzel bol samovolne u urologa, na prehliadke, steroch, aj na spermiograme

janemari
7. čer 2010

takata po spravnosti ked nemas este 30 rokov by ti mali nechat 1 rok na prirodzene snazilkovanie,ak mas viac ako 30 rokov tak pol roka.Potom by ti mala gyn.urobit odber krvi na hormonalny profil,folikulometriu/ci mas vobec ovulku/a pokial mas toto vsetko v poriadku poslat partnera na spermiogram.Pocas tychto vysetreni by ste sa mali snazilkovat dalej.A pokial je vsetko v poriadku a nezadari sa je na case ist do Care.Ak je problem treba ho riesit.Ja som mala problemy este pred zacatim snazilkovania a ked sme sa zacali snazit tak najprv ak do konca roka neotehotniete pridite to boli cca 4 mesiace.Ked sa nic nedialo zobrala mi v januari krv boli nejake zle vysledky,tak robila opakovany odber a zase cakat a skusat.Ked sa ani po nejakych mesiacoch nezadarilo tak ma poslala na folikulometriu kde vlastne ani nezistili ci ovulka prebieha a povedala ze v poriadku.Potom zrazu vystupili moje hodnoty onkomarkerov do zavratnych vysin a to som v pondelok dosla pre vysledky krvi,v stredu som uz mala mat predoperacne hotove a vpiatok nastupit do nemocnie.Ale paradox ze nie tam kam patrim ale uplne niekde inam/kde sa dalo vsetko ututlat/nakoniec som si vybavila sama onkolocicku a konzultovala aj s inymi lekarmi.Nakoniec sme sa rozhodli ze idem od mojej lekarky prec. Ta nova dokina hned na prvom vysetreni stanovila kde je problem/co byvala odmietala ze je to tak/,urobila vysetrenia/ktore moja byvala odmietla zevraj sa nerobia/ a od nastupu k novej dokine som bola do pol roka po laparke kde sa jej diagnoza potvrdila.Takze moja skusenost,pokial vies ze mas na nieco narok u lekara tak sa nenechat odbit.A myslim,ze by si mala zmenit lekara,tan ti urobi vysetrenia a ked nic nezisti pojdes do caru.

takata
7. čer 2010

Caute, baby. Dnes nestiha, takze sa vam budem venovat inokedy. Pekny, i ked uz neskory, vecer vam zelam!!!

...dnes len tolko: tehotensky test - jedna ciarka... ☹ ☹ ☹

pici
8. čer 2010

takata.. hlavu hore... takych testov mozno este bude.. ale jedneho dna urcite bude taky, ktory vycari usmev :D

takata
8. čer 2010

@janemari, ahojky!!! Dakujem za podrobnejsie info. Musim podotknut, ze si super bojovnicka, to sa musi nechat! Klobuk dole... 🙂 Mas pravdu, zmena doktora je u mna asi ten prvy krok, bez ktoreho sa nikam nepohnem - uz sa na tom aj pracuje.

Baby, ja mam niekedy pocit, ked tu citam vase skusenosti, ze ja tu ani vo vasej skupine nemam co robit. Mne totiz moj gynekolog povedal, ze som ok a tak som to nechala tak... Vy ste bojovali, snazili sa... Ja som si len MYSLELA, ze robim vsetko, co mozem robit, ale zjavne to tak nie je.

V kazdom pade som velmi rada, ze som vas tu nasla, a vy ste mi vyraznym sposobom ukazali, ze ako sa veci maju...

VELMI PEKNE VAM TU VSETKYM DAKUJEM!!! 🙂 🙂 🙂

pici
8. čer 2010

takata.. podstatne je, ze vies, ze pristup tvojho dokyho nie je dostacujuci. tak hor sa na zmenu, a nech si ta vezme do ruk niekto kto chce,a by si mala babo :D

camelco
8. čer 2010

ahojte 🙂

camelco
8. čer 2010

@takata .......... ja tiez pracujem na zmene dokyho ale neviem ci tu najdem niekoho "normalneho" 😒 ..............

janemari
9. čer 2010

takata ale zase nebyt manzela a problemov tak od nej asi nikdy neodidem.Ale aj tebe sa podari zabojovat,musi len prist ten spravny cas. 😉

takata
9. čer 2010

Jaaaj, ta moja fantazia... Baby, ale ja som si vazne myslela, ze tento mesiac uz som KONECNE tehotna. Normalne, uz som aj "priznaky" sledovala na sebe.
Tak, mozno o mesiac. Tuto vetu uz nenavidim pomalicky. 😠

pici
9. čer 2010

takata... mozeme ti vsetky napisat ako sme si kazdy mesiac mysleli ze sme tehu.... no teda aspon ja za seba ti mozem povedat, ze kazdy mesiac som nielen snivala ale aj dufala, ze fakt som tehotna.. posledny rok bol pre mna vycerpavajuci lebo kazdy mesiac bol ten isty zaver.. a to kramy :(

rampepurda11
autor
9. čer 2010

@takata: Priznaku jsem mela napocitane. Uz snad uplne vsechny☹ Psychika je desna potvora... A pak to vzdy koncilo fackou do reality 😔 Jsem opravdu zvedava, jake jednou budou ty priznaky v realu 😉

@janemari: Tak jak pokracujes ve stimulce? Kdy jdes na odber?

Ja gyndare vymenila hned, jak jsme se zacali snazit. Jezdi k nam 1x za 14 dni, tak si nedovedu predstavit, jak by se o me jako tehulku staral... A co teprve, kdyby se naskytl nejaky problem... Na napsani antikoncepce a kontroly byl super, ale ted vim, ze jsem v lepších rukach🙂

yasminne
9. čer 2010

ahojky
toto som dnes objavila a tak neviem ci objednat a skusit, alebo to hned zavrhnut, ze to moze byt podvod...??? neviete niektora o tom nieco??
http://www.pregnancymiracle.com/Pregnancy-Mirac...

tu je review> http://pregnancymiraclereview.org/
asi pockam ako to dopadne buduci tyzden...budem aj tak na dovolenke a ked sa vratime a opat nist ja to asi risknem 🙂

pekny den

takata
9. čer 2010

@yasminne: co sa tyka tej dovolenky - uz som pocula nespocetne vela pripadov, ze sa z nej vratili nie dvaja, ale uz traja... 🙂 🙂 🙂 Takze, drzia sa palce, jasna vec a hlavne - uzi si, pohodicka...

Takze, nova ordinacna metoda: sup, zienky, na dovolenku!!! Povinne. 😀

pici
9. čer 2010

no yasmi. nemam dneska otacky citat si v anglictine nieco kukat. zajtra sa na to kuknem a vyjadrim sa joi?

janemari
9. čer 2010

rampepurda pokracujem fajn dopapala som dnes Proveru a teraz picham len injekcie do bruska,v sobotu mam dostat mrchu idem do centra a potom uz len pridam dalsie injekcie a potom odber a sup emrijka do bruska 😉

pici
10. čer 2010

janemari.. tak coskoro budu embrijka v brusku? to je parada nie?

pici
10. čer 2010

yasmi.. kukala som ten odkaz.... neverim tomu, zbytocne vyhodene peniaze podla mna. ja som skepticka, ale toto mi pride prikvacene na hlavu. ja som rok cvicila, nefajcila, velmi malo pila, jedla zdravo a vsetky tieto kraviny, brala kyselinu listovu a prd makovy som bola tehotna. lebo som chora . tak potom sa aj na hlavu mozes postavit. viac menej si myslim, ze je to nejaky anti pristup, teda aspon z toho translatu som to tak pochopila, ze IVF vlastne povazu za riesenie, ale za skryte riesenie neplodnosti. proste zvasty.. ne.. nepaci sa mi to

yasminne
10. čer 2010

hm no nestoji to zase tolko a pokial to niesu nejake lieky a chemikalie co by mohlo ublizit....je to kniha a par navodov, tak si myslim, ze za pokus to stoji. Ale ako som uz pisala pockam co bude a o dva tyzdne mozno objednam, snazila som sa o tom najst viac aj nejake reakcie no je toho na nete o tom fakt dost a samozrejme su dve skupiny jedni co to odsudzuju a druhi co to chvalia...a mozno treti. co sa este nerozhodli... 😉
ja zajtra odlietam smer juzne Taliansko tak sa tu opatrujte a hlavne snazilkujte a dufam ze ked sa vratim budu tu nejake dobre spravicky 🙂
papa

janemari
10. čer 2010

pici presne ked je clovek chori tak su vinimky kedy nejake finty pomozu.Ved aj v mojej teme sa popisalo o kadejakych pripravkoch ktore zarucene pomozu otehotniet.Vie ze su baby co im to pomohlo.Ale tiez si nemozu byt iste ze to bolo ono co ppomohlo otehotniet.Mne tie preparaty viac menej prihorsili a to mame rovnaku diagnozu.

pici
11. čer 2010

hej lebo vsetko na podporu plodnosti v nasom pripade podporuje akurat tak endosku ze?no to je teda pekne zle :(

camelco
11. čer 2010

ahojte 🙂 ............ @yasminne ....... uzi si dovolenku a urcite ked "vypnes" z denneho stresu a rozmyslania nad tym ze este nie su tehu, mozno z dovolenky pridete 3 😀 ..............@janemari .............. tak o chvilku budu u teba v brusku embrijka 😉 tak nech to vsetko dobre dopadne 😉

takata
11. čer 2010

Ja som to ten prvy rok snazenia brala tak, ze ked sa podari - tak bude... Ten druhy rok som si uz povedala, ze tu asi nieco nebude v poriadku a zacala som sa podvedome sledovat kazdy mesiac. Bola som aj u gynekologa a manzel bol na spermiogram. On je ok a podla mojho gynekologa aj ja som ok. Nerozumiem teda, kde je vlastne ten problem..? 😒
Teda, viem o jednej veci, co by mohol byt dost velky problem... Ja robim totiz zdravotnu sestru v zahranici a tak som dva tyzdne z mesiaca prec z domu. Mne sa zda, ze ked som doma, tak nemam uz plodne dni, pretoze tie mam vzdy vtedy, ked som v zahranici. Neviem ale, ci to moze byt, lebo ani neviem, kedy a ci mam vobec ovulaciu (ako som ti uz spominala, doktor ma na ziadne vysetrenia neposlal). Ja som mu tento fakt aj spominala a vravela som mu, ze by som chcela zistit, kedy mam plodne dni a on sa k tomu absolutne nijako nevyjadril...
Najhorsie na tom je, ze nechcem, aby sa manzel trapil a tak to vsetko drzim v sebe a trapim sa sama. Kazdy mesiac si trosku poplacem a potom si poviem, ze to nema zmysel a namiesto placu treba nieco robit. Ibaze, na druhej strane, neviem, co mam vlastne robit... Teraz ste mi poradili (a za to vam dakujem), aby som zmenila gynekologa v prvom rade. Tak, prvy krocik uz bude... 🙂 🙂 🙂

pici
11. čer 2010

jasne, to je zaklad zmenit gynekologa. zmenis posle ta na vysetrenia a veci sa rozhybu

takata
11. čer 2010

...baby, a co hovorite na tehu kalkulacky na nete - vypocty plodnych dni..? Skusala to uz niektora z vas - ci uz z recesie, alebo aspon tak, pre zakladne info..?

janemari
11. čer 2010

takata mozes sa sama odpozorovat ci mas ovulku a to podla hlienu,meranim Bazalnej teploty a v konecnom dosledku su tu aj ovulacne testiky 🙂 Takze kym zmenis gyndosa mozes skusat toto.A potom by ta mal tvoj gyndos poslat na folikulometriu kde ti zistia na 100% ci mas ovulku a kedy. 😉

takata
11. čer 2010

@janemari, dik! Tie ovulacne testy zneju ako dobry napad, teda - pre zaciatok. 🙂