Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

karol84
7. led 2010

ja mam syndrom PCO - polycysticka ovaria - žádná ovulace, žádný cyklus, cysty na vaječnících a hormonální zmatek

pici
7. led 2010

a ako sa to da liecit? alebo co s tym?

karol84
7. led 2010

no to jsem sama zvědavá,
pojídám nějaké prášky, ale zatím nic moc
teď jdu v únoru na kontrolu, asi dostanu něco přidáno;
prý pomáhá i něco zhubnou (ale spíš u obézních, což zatím nejsem)
no a pak semtam pomůže prý i operace
anebo se stane zázrak a nepotřebuješ nic z toho 🙂

pici
7. led 2010

a existuje nejaka moznost mat vlastne babetko?

karol84
7. led 2010

jojo, možnost tu je, někomu se zadaří, někomu ne. už se pomalu chystáme do caru.

evikevik
8. led 2010

Ahojky, tak se taky přidávám od ledna 2009 jsem vysadila antikoncepci, a do ted se mi nepodařilo otěhotnět..když jsem ted byla u své gynekoložky, říkala mi, že mi až v dubnu - pokud se do té doby nezadaří vypíše žádanku, nebo prostě něco a pošle mě do toho Gennetu na Praze 7..myslíte , že bych si tam mohla zavolat už ted? a vemou mě? máte s Gennetem nějaké zkušenosti?

sedmitecka
8. led 2010

evik: ahoj , vítej.....myslím, že tě vezmou i bez žádanky, v tom bych problém neviděla 😉 se mnou to mudr taky nechtěla začít řešit dřív než po roce a nijak se nesnažila, jen mi udělala HP, ten byl ok a tak řekla, že bych těhotná klidně být mohla a že rok není nijk dramatická doba...no pro mě tedy už je, takže jsme už taky objednaní dfo CAR 😉

evikevik
8. led 2010

sedmitecka: ahojky, právě že mi sestřenice od přítele říkala, at nečekám, a radši se tam objednám sama, no je mi ted 33, takže nejsem nejmladší, a kdoví za jak dlouho se zadaří... jak dlouho se snažíte? za jak dlouho tě objednali, když jsi tam volala?

sedmitecka
8. led 2010

mě je taky čerstvě 33, takže na čekání není moc čas ani nálada...my se ale snažíme už asi 14 měsíců, takže jsme začali řešit. zatím máme spermio a já HP a oboje je ok, takže koncem ledna jdem poprvé do CAR na další vyšetření ..určo se objednej sama, u nás byla objednací doba 5 týdnů ☹

karol84
8. led 2010

evikevik, není na co čekat... překvapuje mě, že tvoje dr. to nechce ani po roce řešit... moc bych s ní čas neztrácela

hhalina
8. led 2010

ahoj holky,
pici- určitě nečekej - z vlastní zkušenosti, trvalo nám to 2 roky a 3 měsíce- říkala jsem si, až budu chtít, tak to prostě bude, rok nic, další měsíce nic - tak už mi to bylo divné, byla jsem u dr. která mi vzala všechny odběry, začala jsem si měřit BT, abych zjistila, jestli vůbec ovuluji a zjistilo se, že u mě je vše o.k. tak nastalo vyšetření manžela, pořád jsem to zkoušeli a odkládali, on na vyšetření nechtěl, ale dítě tak moc chceme, že nedal dlouho čekat, a šel- ejhle, špatný SPM -docela hodně špatný, s tím, že mi dr.řekla, když se nezlepší, jedině umělé..........nasadili jsme manželovi vitamín E, selen, zinek, a p.doktorka nám doporučila profertil - stál na 1 měsíc stojí 1 100,- ale co se dá dělat, no a první 2 měsíce nic, potom jsem koupila další balení na 3 měsíce a ejhle - opravdu po 3 měsících se podařilo.. Do toho jsem ještě kupovala ovu testy, ať vím, kdy se fakt snažit každý den a za 3 měsíce se podařilo. Asi to chce vyzkoušet vše, doporučuji opravdu vitamínky jak tobě i manželovi- dělá to docela dost. Tak neboj, já tomu už nevěřila. Držím pěstičky všem holky.
Není na co čekat, jak píše SEDMITEČKA, KAROL A DALŠÍ.
Pa

karol84
8. led 2010

rampepurda: jak ses cítila po tom duphastonu? me po utrogestanu nejdriv bylo trosku nevolno a byla jsem dost unavena, ale posledni dobou zacinam vylozene omdlivat. mela jsi nejake takove nezadouci ucinky po duphastonu?

pici
9. led 2010

no pojdem tam hned buduci tyzden.... vitaminy som brala babyplan... ale prestala som, nemozem to brat rok vkuse a prd z toho, ci? no uvidime.
ja mam ovulaciu , robila som si tie ovu testy jak besna,,, hned po vysadeni hak som si ich robila kazdy den, aby som vedela, ake priznaky to sprevadza atd... a mna dost slusne aj vajecniky bolia ked je ovu, tak viem v podstate presne.. a aj tak sa nedari, tak zajdeme k dokymu a on bude uz vediet, co so mnou....

lorca
9. led 2010

ahoj holky.
Tak dneska jsem měla krásný sen, dělala jsem si těhu test a byl pozitivní. Bohužel, ale ráno jsem se zase probudila do reality a abych se hodně rychle probrala, tak mi dneska ještě dorazila mrcha o dva dny dříve, to asi abych si zbytečně nedělala naděje ☹ ☹ ☹ Tak to je asi 18cyklus bez úspěchu. Když jsme se začínali snažit bylo to ve stejnou chvíli jako moje kamarádka. Ta otěhotěněla okamžitě v prvním cyklu, bohužel ale potratila v 11 týdnu. Hned po té co se znova mohli snažit otěhotněla opět hned na první pokus a teď má krásnou, zdravou měsíční holčičku. Doufám, že se taky dočkáme. Prý mi bude schovávat věcičky 😉

hhalina
9. led 2010

lorka, neboj, vyjde to.. 🙂
pici - nevzdávej to.....když už to vyšlo mně,tak to vyjde všem. Neboj

misha1009
9. led 2010

ahoj holky, můžu se přidat? Snažíme se už 14 měsíců a nic...

karol84
9. led 2010

Ahoj misha, určitě se přidej 🙂

karol84
9. led 2010

Misha: už víš, proč vám to nejde, nebo jste zatím žádnou příčinu neodhalili?

misha1009
9. led 2010

karol, podle BT jsem měla některé cykly anovulační, tak jsem dostala clost., poprvé to nevyšlo, tak teď to zkoušíme znovu a když to ani tentokrát nevyjde, tak už mam doporučenku pro přítele na spermio.. a co vy? jak dlouho se snažíte?

karol84
9. led 2010

HA jsem vysazovala v srpnu 2008, od té doby jsem skoro po celou dobu bez ovulace, bez cyklu. Přišli mi na syndrom PCO (polycystická ovaria). Přítel teď půjde na spermiogram a já budu pokračovat v dalších testech. Zatím mi dávali clostík a utrogestan, ale po tom mi začíná být hodně nevolno (potom, co si ho vezmu, tak o sobě občas chvilkama nevím - omdlévám), tak nevím, jestli to s tím půjde dál

pici
9. led 2010

hhalina... neboj nevzdavam... to by som to vzdala priliz skoro.... uvidime co bude po vysetreniach... a nemam vo zvyku sa vzdavat... tak ma to snad neopusti

toja
10. led 2010

hhalina: pekne sa mi citali tvoje prispevky.to je pekne precitat si,ako sa niekto snazi...a potom aj mozem zistit,ako dopadol. my sa snazime tiez asi dva roky. ja mam mat MS az 12.1 a dovtedy si nechcem robit test, za orve nechcem byt sklamana a za druhe kto vie,ci by tak skoro ukazal spravny vysledok.asi nie...mam MAMATEST. tebe ako skoro ukazal tie dve ciarky pred MS? a citila si sa nejako inak ako ked bezne mas MS dostat?

rampepurda11
autor
10. led 2010

Ahojky Karol:
Ja se po Duphastonu citila nafoukla a otekla, hodne se mi zhorsila plet a bolely me prsa - docela hodne, taky jsem se nejdriv tesila z priznaku a ony to delaly prasky☹

Ahojky holky:
Me vcera doarazila mrcha. Tak jsem zklamana, nasvana, smutna... Ja uz fakt nevim... Zarekla jsem se, ze uz se na to nebudu soustredit, brat ohledy, tohle bys nemela atd... Zacnu zase normalne zit, dam si sklenku vina, kdyz bude chut a budu chodit cvicit pravidelne... Zacnu se soustredit na hubnuti, at mi to ve svatebnich satech aspon trochu slusi🙂 A snad nezcvoknu... No naplanovany to mam pekne, ale jaka bude realita? 😖
Jinak pristi tyden taky volam ke sve Dr., uz minule jsme povidaly o tom, ze nas nekam posle, tak ted to uskutecnim. Na jednu stranu si porad rikam, ze se klidne jeste rok muzeme snazit sami, ale na druhou stranu je urcite lepsi vedet, na cem jsme a jestli ma to snazeni vubec nejakou cenu...

Hali, tak co manzilek? Uz se raduje s tebou? Nebo jsi mu to porad jeste nerekla??? 😉

karol84
10. led 2010

rampepurda, tak se můžeme nesoustředit a hubnout k tomu společně 🙂 Já mám od dr. doporučeno zhubnou cca 6 kg, že by se to mohlo projevit na zlepšení cyklů. A to, že přišla MS, tak si zkus říct, že aspoň víš, že ti fungují cykly, že je to první předpoklad k tomu otěhotnět...
S tím utrogestanem mám poslední dobou problémy se závratěmi a omdléváním (jednou už mi chtěli volat pohotovost, ale naštěstí jsem se celkem rychle probrala); zhoršení pleť, břicho jak balón - na to už jsem si zvykla; ale zase musím říct, že me prsa bolívají mnohem méně než předtím (když nebyl vůbec žádný cyklus a žádné prášky - to mě bolely čtvrt roku v kuse a já už si říkala, že ty testy jsou úplně blbé, že přece podle těch příznaků těhotná být prostě musím 😀 )

hhalina
10. led 2010

Toja - ahoj, děkuji, já ze své zkušenosti, kdy jsem si několikrát myslela že jsem určitě těhulka, bolely mě prsa, no byla jsem si stoprojistá, a MS došla, další měsíc mě zase pobolívalo bříško - tak jsem si řekla, že by to zase mohlo být těhu - nic.....no tak už jsem opravdu sledovala všechny své změny v těle.

Takže jsem si musela říct, ať neblázním, jak to příjde, tak to bude a né čekat ode dne snažilkování a ovu- ale pořád jsem to v mysli měla (to asi nejde jinak).

Tento měsíc - zase mě pobolívaly prsa, trošku v bříšku - ale říkala jsem si, je to trošku jiné, ale nebudu dělat paniku, no ale nevydržela jsem, MS jsem měla dostat 6.-7.1. a už na silvestra jsem moc nepila, protože jsem ,,cítila,, že by to mohlo být, ale VŮBEC jistá jsem si nebyla, hlavně už mě pobolívalo bříško tak, jako bych to měla mít, takže jsem si říkala že určitě nic- nic zvláštního nic nebylo jinak než obvykle. Ale test jsem doma měla, tak jsem ho udělala- no a test mi ukázal - právě ten mama test- již 2.1. ale opravdu - ukázala se slabulinká čárka a až tak po 20 min....jiné testy negativní. 6.1. už mi to ukázal každý test - ale slabě - ale dostatečně viditelné a v termínu - po 5 minutách asi. Včera už byly čárečky úplně stejně syté.
Myslím, že když test uděláš zítra, tak už uvidíš výsledek. Strašně bych ti to přála. Vím, že 2 roky jsou dost (z vlastní zkušenosti) a člověka to ubíjí, ale neboj, jestli je vše v pořádku, to vyjde....
My jsme posledních 8 měsíců sledovali ovu testy, BT, všechno a stejně jsme se netrefili (ale manžel měl špatný SPM, tak to byl také důvod).
Snad teď bude vše v pořádku. Těším se, že mi napíšeš správný výsledek - //. Moc bych ti to přála, od srdce to přeji všem snažilkám. 😉 😉 😉
Už jsem, myslím nejednou psala, že kdo nechce- je to hned a hlavně si jen tak někde užije. My, co se snažíme tak jsou problémy. Tak myslím na tebe a věřím, že to vyjde. H.

hhalina
10. led 2010

Rampepurda- manžílkovi jsem nachystala přáníčko s těhu testem- protože podle mých záznamů se nám mimi podařilo na vánoce - tak jsem mu to dala pod stromeček s textem ,,MYSLÍM, ŽE NÁM JEŽÍŠEK NALOŽIL JEŠTĚ NĚCO -nalepen těhu test //. V ZÁŘÍ NEBUDEM JEN MY DVA....,, byl opravdu šťastný, k tomu dostal malé botičky......paradox- on má 11 botu a koupila jsem ty nejmenší,tak to bylo krásné.

Celý večer jsme si povídali, on si dal 2 dcl vínečka a bylo to moc moc krásné. Ještě teď když to píšu, mám slzy na krajíčku, jak jsem moc šťastná. Ale tak pořád je to s nadhledem, ve čtvrtek jdu k dr., ale věřím, že bude vše v pořádku.
Nevadí, když sem za vámi přijdu??? Bylo mi tu dobře.....každý opravdu poradil a povzbudil......DÍKY VÁM. H.

rampepurda11
autor
10. led 2010

Hali, to je krasny... Fakt kdyz to ctu, tak mam slzicky v ocich🙂
A je jasny, ze za nami chodit musis (nejen muzes)🙂 Vzdyt jsi prvni z nas, ktere se to podarilo. Jsi nase nadeje🙂 A taky jsme moc zvedave, jak to bude vsechno probihat, jaky budes mit priznaky atd... A jaky andilek se ti v zari narodi! 🙂

Karol: Jsem pro🙂 Zkusit to muzeme🙂 Ja ted papkala k veceri zeleninovy salat🙂
Ted mi doslo - s tim omdlivanim... Ja tedy uplne neodlivam, ale hlava se mi taky toci, az jsem schopna zuchnout na zem... Ale z prasku to neni, to zacalo uz driv...
Ale pokud ma na tebe utros opravdu takove nezadouci ucinky, zkus poprosit o duph., treba ti po nem bude lip.

toja
10. led 2010

ahoj hhalina. ty si zlata🙂, dakujem ti.
a drzim palce na tehotensku knizku a prvy ultrazvuk...
ked ci citavam tieto prispevky,ako sa niekto snazi a nedari sa, pride mi to take smutne...no,zeny to maju tazke...a potom si spomeniem na kopu ludi,co poznam....ani dieta nechceli a maju ho. a obcas mi napadne, ze preco vlastne chcem dieťa, co ak bude na tomto svete nestastne...a ja ho sem privediem 😀 , navyse s tolkou snahou 😀

lorca
10. led 2010

hali, manželovi jsi to oznámila moc krásně. Také mám jednou v plánu koupit malé botičky. Ale nevím nevím, jestli se udržím a nepoběžím za ním s čerstvě počůraným testem?? My teď máme před sebou poslední cyklus a pak se bude vypisovat žádanka do CAR. Ale pořád jsem se ještě nerozmyslela do kterého.

zuztek
10. led 2010

ahojte dievcata, citam si vas kazdy den, mala som totiz podobny problem, dva roky sme sa nechranili, kazdy mesiac som dufala ze budem tehu, a v septembri minuly rok sa stal ten zazrak, no netrval dlho, 3O.11. sme o babatko prisli
nemusim vam opisovat, ake velke to bolo sklamanie, ked tak dlho cakate, ale pevne verim ze sa to raz podari, nam vsetkym 🙂

teraz mam za sebou nejake vysetrenia, tak aspon viem ze mam zvyseny testosteron, ktory brani ovulacii, asi preto to tak dlho trvalo, taktiez som mala zahnutu maternicu, ktora sa vsak v tom kratkom tehu napravila...
chceme ale skusat dalej, tak planujem nakupit nejake vitaminky pre seba aj pre priatela, a dufam zazrak sa opat stane 🙂

vsetkym drzim palce, a halinke gratulujem 🙂