Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

jurkina
30. bře 2010

Ahojte kocky, ja sa pridavam po dlhsej odmlke na konikovi, takisto sa pripajam ku gratulacii Ivetke k uspesnemu dobojovaniu sa k // 🙂
My s manzelom snazilkujeme uz 15 mesiacov a po sviatkoch sa chystam na vsetky vysetrenia, sledovanie teplotky nepomohlo, zda sa, ze neovulujem a ms je velmi rozhadzana. Zacala som brat Femi kvapky zatial, tak uvidime. Drzim vsetkym palceky aby bolo veelmi vela babetiek v bruskach 😉

megynka
30. bře 2010

vitaj jurkina 😉 tak nech vyšetrenia dopadnú čo najlepšie 🙂

jurkina
30. bře 2010

dakujem 🙂

karol84
30. bře 2010

vitam vsechny nove tvare 🙂
pridala jsem vas i do soukrome skupiny, tak pokud budete mit zajem, muzete prispivat i tam: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/snazilin...

lalina846021
30. bře 2010

Ahojky Jurkina,držím pěstičky ať ti vyšetření dopadnou dobře.

pici
30. bře 2010

babulky ahojte.. tak ja mam dneska za sebou prvu injekcijku :D.... tak este 3 dostanem tak v juli sa mozeme snazit.. dovtedy snad ta endometrioza bude fuc....

yasmi... vo stvrtok idem na vybratie stichov po laparke, ale moje loziska su trosku vacsie, tak ma liecia injekciami...

lalina846021
30. bře 2010

ahojky pici,neboj to uteče jako voda a budete do toho bušit............až se mimís zadaří..........držím pěstičky.......ty 3 injekce vydržíš a určitě ti pomůžou 🙂 🙂 😲 😲 😲 ke dvoum čárečkám 🙂

pici
31. bře 2010

lalus... no ved ja som ok. len manzel vcera ze 4 mesiace? a ja ze 4 mesiace.... :D

govinda
31. bře 2010

pici, dovtedy sa dáš dokopy a potom hurá na to 😀

yasminne
31. bře 2010

ahoj pici mne stichy vyberie kamarat lekar v piatok doma, tak som rada ze sa nemusim ist zhanat lekara, zijem v belgicku a tu za navstevu zacvakas 50eciek sice poistovna z toho takmer polovicu preplati spat ale aj tak... citala som si ako bola na laparke no u mna to bolo trochu zrychlene tu to robia behom 1 dna rano prides, prezlecies sa, pripravia Ta na anesteziu, operacka, monitoring po operacii, oddychova miestnost a po pol dni ides domov.
Tak drzim Ti palce nech uz mozete na tom cim skor opat pracovat 😉

pici
31. bře 2010

no ja sa celkom tesim ze som tam bola tri dni lebo neviem si predstavit v ten den ist domov :D som bola jak po troch dnoch v posilke :D

yasminne
31. bře 2010

aj teba boleli klucne kosti a hrudnik? mna nafukovali vzduchom a povedali mi, ze par dni ma budu boliet krize, ale mna bolelo vsetko ostatne, odlezala som si to doma. Uz sa citim OK a zajtra uz idem do prace. kolko ti urobili otvorov na bruchu? ja som cakala ze budem mat tak dva a mam 4 trosku ma to zaskocilo... no ale su to polcentimetrove rezy s jednym stehom takze uz to aj pekne zrastlo a poznam jednu masticku s extraktom z cibule ktora lieci a odstranuje male jazvy, len si teraz nemozem spomenut na nazov ked ma napadne napisem 🙂

nanuska12
31. bře 2010

tak ahojte yasminne vitaj !
dlhsie som tu nebola 🙂

govinda
31. bře 2010

yasmine, aj mňa boleli strašne kľúčne kosti a aj plecia a krk po laparke. Ale po týždni to prešlo 😀

yasminne
31. bře 2010

no ved mne je uz tiez dobre konecne :D skoda ze som si tuto temu nepozrela skor aspon by som vedela co mam ocakavat :D
Govinda Ty sa kolko uz snazis? pytam sa nech vas aspon trosk uspoznam ake mate osudy 😉

govinda
31. bře 2010

yasmine, od januára minulého roka 😒 . A snažili sme sa aj predtým, ale s prestávkami 😀 . No ale teda od januára minulého roka:
01/09 - vysadenie HAK, čakanie na mrchu - až po vyvolávačke.
03/09 - zas čakanie na mrchu - tiež až po vyvolávačke
Potom mi robili hormonálny profil - hormóny rozhádzané, usg naznačil PCO, tak sa plánovala laparka
09/09 - laparka - všetko v poriadku, žiadne PCO, žiadne zrasty, prechodnosť v poriadku
Potom zase vyvolávačka a potom mi nasadili clostilbegyt a duphaston - ovulka konečne krásne nabehla, no nezadarilo sa. Potom opäť cyklus ovulkou, no nevystihli sme ovulku 😠 .
01/10 - cyklus bez liekov - ovulka bola cca 30DC
Tento mesiac som už 36DC, ovulka nikde, zas to vidím na vyvolávačku, ale mám sadru na nohe, tak teraz určite nepôjdem na gyndu, lebo sa mi nechce skákať po stole s tou sadrou.
Inak, bola som u endokrinologičky, tá mi nasadila lieky, lebo je tam v niečom problém, tak snáď tie lieky zaberú a všetko sa to dá doporiadku. U mňa sú hlavným problém anovulačné cykly 😒

yasminne
31. bře 2010

pici mas nejake rady ako predchadzat endometrioze aby sa dalej netvorila? Ja idem na konzultaciu po operacii az o 2 mesiace...neviem preco az za tak dlho ale dali mi taky termin... a lieky mi ziadne zatial nepredpisali. Na nete som citala, ze bud sa na to uziva antikoncepcia, co v mojom pripade nehroz,i ked chcem babo, alebo su lieky, ktore ale vraj sposobuju vedlajsie ucinky ako ked je zena v "prechode" . Citala som jednu lekarsku knihu a tam bolo popisane, ze sa to da do istej miery ovplyvnit aj stravou a to tak, ze sa doporucuje vyhybat potravinam obsahujucim vysoke mnozstvo kyseliny arachidonovej - viacnasytene mastne kyseliny, ktore sa prirodzene vyskytuju v zivocisnom tuku tzn. obmedzit prijem tucneho masa, pečene a jedal pripravovanych / obsahujucich zivocisne tuky (mast alebo maslo). No ja som dlhe roky vegetarianka takze maso nehrozi, a preferujem tiez viac olivovy olej ako maslo no tu merchu som aj tak mala :D tak neviem...asi na kazdeho to ma iny vplyv, neviem... kazdopadne by som uz chcela mat od endometriozy pokoj, ked vsetk ovybrali aby sa uz ziadna dalsia netvorila...
Inak este som sa ta chcela spytat ci si mala pred laparkou tie spominane bolesti pri menzes. Lebo ja nic ziadne bolesti ...

yasminne
31. bře 2010

No Govinda vidim ze si si tiez preskakala vselico. My sa snazime od 12/08, HAK sme vysadili 02/08, zdravotne som sa citila OK gynekolog po vnutornom sone konstatoval ze vestko je OK a jedine co odporucil bolo aby sme to pocas ovulacie robili castejsie ako 12hod. Moj cyklus je viac menej pravidelny 26-32 dnovy. Meranim BT som vedela ze je teplotny vzostup v polovici cyklu, neskor sme pridali aj ovulacne testy, aby sme to vedeli z istotou a dopredu no, ale aj tak nic...
Teraz uz kaslem na meranie BT a ovulacne testy, nechcem na to tak intenzivne furt mysliet a planovat milovanie podla toho nejak mi to bralo chut...takze uvidime ako to pojde snad uz konecne pojde :D

No ten tvoj cyklus je pekne rozhadzany, ale asi to ma suvis s niecim inym mozno kvoli comu teraz beries lieky, tak nech to rychlo zaberie.

Chcela by som tu este uviest jednu knizku, ktoru sme si s manzelom kupili a je tam vsetk o pekne rozpisane od pricin az po liecbu ...Nazov knihy je "Nejrychlejsi cesta k prirozenemu poceti" od Christopher D. Williams, M.D. pisal to gynekolog ... 😉

govinda
31. bře 2010

ja mám tieť doma jednu knihu, ale nie je v nej nič, čo by som nevedela odtiaľ z fóra. Veď tu som sa dozvedela omnoho viac, ako od lekára 😀

vveru
31. bře 2010

Ahoj holky!

Yasminne, já, když se probrala, měla jsem 5 direk a modřinu přes celé břicho, taky jsem z toho byla taková rozpačitá. Jo a bylo mi řečeno, že na endometriozu je nejlepší lék otěhotnět, ale paradox je, že ta mrcha-endometrioza otěhotnění zabraňuje 😒

pici
31. bře 2010

yasmine---

no ja som sa zobudila s tym, ze som strasne revala.. ale to z narkozy... potom som revala az ked mi povedal ten vysledok... bolestive kramy som mala... ale to som mala odjakziva...s vynimkou brania HAK... ja som vyse roka bez HAK a vidis endo mam. loziska nie su privelke, preto dostaneme 4 mesacnu liecbu... injekcnu, ktora zastavi cyklus, cize nebudem mat vobec kramy , aby sa endo vysusila... pretoze najviac ju zivi prave menzes...

to preco ju mam. nevie nikto. ale dalsie priznaky su aj bolesti v krizoch, bolest pri kramoch/ na tu som si zvykla a pripisovala to neuzivaniu HAK lebo predtym som mavala tiez velke bolesti, ale zvykla som si na ne/ a bolest pri pohlavnom styku, ktoru som niekedy mala dost... tak aspon manzel konecne pochopil, ze to nie je nahrada za vyhovorku boli ma hlava :D

takisto zijem zdravo, manzel je vegetarian, olivovy olej je smamozrejmost u nas... a smazit nesmazim vobec...

no ja mam takuto liecbu, cize 4 mesiace mam pokoj... od kramov.. ale zial aj od moznosti mat babatko... na endo je najlepsie otehotniet, presne ako pisala vveru... pretoze pocas gravidity nie je menzees takze endo zmizne lebo ju nema co vyzivovat...

lenze endo vytvara v maternici vlastne biochemicke procesy a tie sarapatia... vytvaraju zrasty atd... no tak asi tak....

a endo... ma velku nevyhodu ze sa vracia... :D

pici
31. bře 2010

a ja mam na dva stichy pod pupkom.. a na lavej strane mam jednu dierku na 1 stich... mne hned pozeral ze ako mi to bude robit a meral ze tu jeden a tu dva.. a mozno jeden.. hvoorim, ze jeden postaci... ze to vsetko zalezi aj od fyzionomie panvy atd... a ci sa tam vedia dostat... takze ja mam len dve pamiatky :D

megynka
31. bře 2010

ahote baby, tak sme dnes podali žiadosť na adopciu a čaká nás polročná psychologická príprava 🙂

pici
31. bře 2010

megy.. budem vam velmi drzat palce.. dneska hovorim manzelovi ci ma lubi.. ze ano.. hovorim a budes ma lubit aj bez babatka? ze ano budem... ale o adopcii ze ani pocut nechce... ze to mi hovori dopredu....

megynka
31. bře 2010

pici, dík...my sme sa tiež nerozhodli zo dňa na deň a hovorili sme o tom skoro dva roky a ak budeme mať svoje aj tak si jedno adoptujeme

govinda
31. bře 2010

pici, tak to ani môj ... teda zatiaľ ... ale ja sa ešte mienim snažiť a nejako sa dopracovať k bábätku 😵

lalina846021
31. bře 2010

Ahojky holčiny,vůbec nestíhám dočítat...........................
megynka moc vám držím pěstičky..................třeba teď přijdete na jiné myšlenkya mimís se zadaří ani nebudete vědět jak,mooc bych ti to přála 😲
já jsem byla dnes na gyndě a DR. mi řekl že je všechno v pořádku,že jsem se dobře vyčistila.........odeslal nás na genetiku,že to chce pro jistotu...............tak ještě uvidíme co mi řeknou 9.4 v Artu................
pici určitě otěhotníš a endometrioza ti v tom nezabrání,injekce ti pomůžou..........

pici
31. bře 2010

ja som ostala z toho ale dost prekvapena... a moj muz ked nieco povie, tak za tym aj stoji... ale tak... verim ze sa podari a nad adopciou nebudeme musiet rozmyslat.. idem haju dievcata

govinda
31. bře 2010

pici, aj ja dúfam. Dobrú noc 🙂

lalina846021
31. bře 2010

dobrou noc 🙂