Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

sedmitecka
20. led 2010

rampepurda, byla jsme poprvé v CAR a než se hneme dál, máme ještě 3 měsíce zkoušet doma s podporou clostilu a utrogestanu...cyklus mám pravidený, jen prý pro větší šanci na úspěch...já nejsem smutná, těším se, že se to třeba povede, ale holky v jiné diskusi mě dost vyděsily, že prý musím při braní clostilu chodit na ultrazvuk, že prý z něj hrozí OHSS, to mi přijde prošku přehnané ne? snad doktoři vědí, co dělají 🙂 pregnyl si píchat nebudu, mám jen zobat 3.-7. den cyklu clostil a pak od 17. do 26. dne utrouš...takže se mám připravit na beďary a tloustnutí? 😀

rampepurda11
autor
20. led 2010

Karol:
S tema bedarama jsem reagovala i na Clostil, pac jen co sem se jich po Clostilu trochu zbavila, tak jsem zacala s Duph. a bylo to nanovo🙂
Ale bedary vem cert, jen kdyby se zadarilo🙂

Sedmitecka:
Moc preju, aby to vyslo ted!🙂 Kdyz jsem ho zacala brat, hledala jsem diskuze o nem a vycetla jsem, ze hodne holkam pomohl.
Ja jsem si myslela, ze kdyz ti ho predepisou v CARu, tak te budou kontolovat, ale spis proto, aby ti rekli, ted to bude, ted se snazte🙂
A jak vubec vypada prvni navsteva v CARu? Ja z toho mam docela strach☹

pici
20. led 2010

to by aj mna zaujimalo. u nas co chodia baby do gynfivu tak vsetky si pochvalovali, ze velmi prijemny pristup

karol84
21. led 2010

sedmitecka, toho hyperstimulacniho syndromu bych se docela bala... a prave, ze nekteri dr. tvrdi, ze vi, co delaji a proto zvou pacienty v dobe pred predpokladanou ovulkou na utz, ale pravidlem to u nas asi neni (coz asi neni uplne dobre). ale kontroly nejsou nutne jen kvuli hyperstimulaku, ale take, abys vedela, zda clostil vubec zabira, zda se tvori folikuly - a take kolik jich tam je - aby nakonec nedoslo k oplodneni a nemelas patercata...

karol84
21. led 2010

rampepurda, na podobany oblicej a vubec pulku tela uz jsem si take zvykla, ta "neplodnost" je horsi...

sedmitecka
21. led 2010

no to jste mě moc nepotěšily, teď se budu nervovat, jestli mi po něm nic nebude a budu se děsně sledovat....ach jioooo
jinak první návštěva CAR byla v pohodě, klídku a s humorem, měli jsme z toho dost dobrý pocit - už jsme měli hotový spermiogram a můj HP a oboje v pořádku, takže nám oběma jen nabrali krev na pohlavní choroby a žloutenku a mě udělali kompletní UTZ a vzasli stěry na kultivaci. za měsíc si máme zavolat pro výsledky a mezitím mám na ty 3 měsíce clostil a utrogestan 😒

karol84
21. led 2010

sedmitecka, nervovat te rozhodne nechci...
zavolala bych si k dr., jestli na ten utz nemůžeš přijít. každá jsme jiná, tak třeba je u tebe důvod, proč utz nedělat...

karol84
21. led 2010

sedmitecka, ja ted o clostilu pročítám tuto diskuzi - občas jsou tam docela zajímavé věci:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

sedmitecka
21. led 2010

děkuju karol, jdu to pročíst

karol84
21. led 2010

sedmitecka, je fakt, že já se zaměřuju kvůli tomu svému blbému PCO na podobně postižené snažilky, a u těch se UTZ většinou dělá, protože jsou rizikovější případy. možná tebe není potřeba zvát na utz, když si jinak úplně zdravá... jestli to tak je, tak mě mrzí, že tu šířím paniku

pici
22. led 2010

no ja zatial vobec netusim o com tu hovorite ale asi to caka aj mna...

sedmitecka
22. led 2010

😀 tak uvidíme, co to se mnou bude dělat, sama jsem zvědavá 😒

pici
22. led 2010

mna dneska boli vajecnik ako keby som mala mrchu dostat a pritom mam presne o 8 dni dostat.... 😲

karol84
22. led 2010

pici, mozna by to mohla byt ovulace... pri te pry taky boli vajecniky

pici
22. led 2010

lenze ovulku som mala 14-15/1

karol84
22. led 2010

a vis to urcite? podle utz nebo podle ceho?

eustoma
22. led 2010

sedmitecka: ja som brala clostybegit a nemala som ziadne vedlajsie ucinky. bohuzial som na neho vobec nereagovala. mala som kontrolu iba u jedneho s cyklov, brala som to 3 mesiace. brala som ho v kombinacii s utrogestanom a ani po nom mi nic nebolo. myslim ze clostyl som brala 3-7 den cyklu - rano a vecer 1 tabl. utrogestan 20-22 dc dve zaviest do pochvy.

teraz uzivam tamoxifen, chodim na ultazuk kvoli sledovaniu folikulov a pichaju mi pregnyl. no zjavne ani to na mna moc neucinkuje. mam vzyd iba jeden folikul a nejak sa nedari ;(

mna dnes tiez, torchu boli pri vajecnikoch, nieco akoby som mala dostat mrsku. som rozmyslala ci to nemoze byt nejake nachladenie, alebo tak nieco. ako davam si pozor, ale co ak nahodou.

pici
22. led 2010

karol
ja som si predtym robila stale ovu testy lebo po tolkych rokoch brania HAK som svoje telo ani nepoznala tak som si ich robila aj kazdy den nech viem priradit bolesti k tomu., comu patria.. ovulka nemusela by presne vtedy ale pocas plodnych dni podla kalendara mi to presne tak vychadza v sulade s bolestu vo vajecniku.... tak mi to tak nejak vychadza,... 😝

karol84
22. led 2010

eustoma,
kdyz tak porovnavam to davkovani clostilu, tak by me zajimalo, proc nekteri dr. to predepisuji od 3. DC, nekteri od 5. DC, ale jeste jsem nenarazila na nikoho, kdo by to bral od 4. DC. Jinak u nas taky zadne vylepseni po kombinaci clostil + utros - pokud teda nepocitam to, ze po utrosi alespon konecne dostavam menses.
Ten urogestan pouze 3 dny mi pripada docela malo.
A ten tamoxifen neznam - to jsou take prasky, nebo injekce? Cetla jsem spoustu pozitivnich reakci na injekce puregon a jeste nejake (jen si ted nemuzu vzpomenout na nazev)

eustoma
22. led 2010

tamoxifen su prasky. v podstate maju podobny ucinok ako clostylbegit. moc sa v tom nevyznam. ono na kazdeho ucinkuje nieco ine. tie injekci to je uz priamo nejaky hormon. clostylbegit a tamoxifen maju ten ucinok, ze tlmia nejaky hormon. nechavam to na lekarov.

hhalina
22. led 2010

ahoj holky,
děkuji dnes Rampepurdě za starost, jestli je vše o.k. Já bývalá snažilka, dnes v 7tt- vše je o.k. 28.1.jdeme na srdíčko.......tak holky, šup rychle at se nakazíte // držím všem palečky.
Býválá snažilka (2roky) - dnes těhulka - když nám, tak to půjde všem, věřte...pa všem

pici
22. led 2010

hali. tak som sa s tebou vsetly tesime. si taka mala nadej pre nas vsetky ze sa to da.... 😀

rampepurda11
autor
24. led 2010

Ahojky holky,
tak co je u vas novyho? Ja byla v patek u Dr. a jsem z toho nejaka onaka... Vypsala mi pro pritele zadanku na spermiogram a pro me pry uz vic udelat nemuze. Cyklus mi srovnala, takze pry podle toho jak bude vypadat spermiogram si nas bud v centru nechaji nebo se mame snazit sami dal...
Je mi z toho vseho uz nanic... Cekala jsem nejakou pomoc, zazrak, ze se veci hnou a ono nic...
Hali je nase hvezdicka, co nam sviti na (snad) lepsi budoucnost🙂
Hali, drzime palecky a obcas si na nas udelej cas a dej vedet, jak se mas🙂
Pa pa

pici
25. led 2010

rampi

ved to nie je az take zle... ved to, ze ta poslali do centra, znamena takisto pomoc... su zeny, ktorym bohuzial ani tam nepomozu. treba to brat pozitivne... ci nie? ja neviem, tiez som z toho nejaka divna, ale ked nas poslu do centra, tak asi to znamena, ze viac pomoct nevedia. a my chceme babatko, tak v podstate ked to inak nepojde, tak aj umelo... vzdy lepsie ako nijako.... hlavu hore 😢

rampepurda11
autor
25. led 2010

Ahoj pici:
no ja myslela, ze mi treba udela nejake krevni testy nebo da znova Clostil a bude me sledovat... Ale asi toho ma fakt hodne...
Zatim jde do centra jen pritel a podle toho, jak dopadne, tak si nas tam bud nechaji oba nebo se mame jeste snazit dal sami...
A co u tebe noveho?

pici
25. led 2010

no moj manzel ide zajtra k urologovi na vysetrenie ci je vsetko v poriadku plus sa ho spyta aj na spermiogram.... a ja cakam tento tyzden mrchu tak ked dojde potom hned idem k dokymu

pici
26. led 2010

no tak ide teda az vo stvrtok lebo dosiel tam na pol 7mu a 9 ludi tam uz cakalo. tak sme isli ze nebudeme tolko cakat... pocujte na spermiogram potrebujete listok od obvodneho , alebo ako to vlatne funguje?

rampepurda11
autor
26. led 2010

Ja nevim, me to doporuceni napsala gyndarka. Tak at se zepta na ty urologii a kdyz by mu ho nenapsali, zabehni ke svemu gynekologovi, rekni jak dlouho se snazite a on mu to ucite vypise 😉

pici
26. led 2010

jasne tak uvidime ved mozno to ani nerobi ten urulog ku ktoremu ide. tak uvidime

karol84
26. led 2010

pici, nam pise doporuceni na spermiogram taky gynekolog