Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

rampepurda11
autor
6. čer 2010

@takata: Vetšinou to doporucuje gynekolog. Ale vim, ze nejake dlouho se snazici pary sli do CAR (centrum asistovane reprodukce) i bez zadanky🙂 A za to ze neznas zkratky se nemusis stydet. Ja pred rokem take nevedela o co jde a porad jsem googlovala🙂 Ono lepsi nevedet a nemuset vedet... Ale na druhou stranu je fajn, ze i pro nas "nestastniky" existuje moznost jak dosahnout k vlastnimu miminku.
Pokud jste oba v poradku, tak je to treba jen v psychice, ze proste moooc chcete a nejde to☹ Ja porad netusim, jaky mechanismus pak v tele brani poceti, ale rika to kazdy... Ze jakmile zacali zamestnavat hlavu necim jinym, na testiku byly // carky🙂

megynka
6. čer 2010

ahojte 😉
vitaj takata medzi nami,dúfam že budeš tento rok tehuľa lebo my všetky sa tento rok už na to chystáme 😉 🙂

takata
6. čer 2010

Mila Rampepurda11 a mila Megynka, dakujem vam za podporu! 🙂 Tak ja sa pripajam k vam a vasmu cielu - lebo tento rok uz by som aj ja rada bola tehulka...
Ako dlho sa vy uz snazite..? Ja dva roky a to som bola velka macherka a myslela som si, ze po prvom nechranenom styku uz budem "v tom"... 😀
No, kapanek som sa sekla s tym mojim planovanim - viete, ja som typ cloveka, ktory si vsetko planuje - ale toto sa asi
jednoducho naplanovat neda. Bud to pride, alebo nie... Toho sa trochu bojim, ze je to taka neistota...
Drzim Vam a aj sebe a aj vsetkym nasim "spolubojovnickam" palce, ono to raz vyjde!!!

takata
6. čer 2010

...totiz, pardoon, oprava predosleho textu - tento rok to vyjde! 🙂

megynka
6. čer 2010

takata, my sa snažíme 5 rokov a 12.6. začíname 4 ivf a už konečne musíme byť tehotní 🙂 no my keď sme so snažením začínali, tiež som nečakala že takto dopadneme,ale tieto problémy sú asi v dnešnej dobe stále častejšie ☹

rampepurda11
autor
6. čer 2010

@takata: My uz se snazime taky skoro 2 roky. Ale mame spatny spermiogram, takze bez pomoci lekaru se nam asi nezadari☹ Az nasetrime nejaky penizky, objedname se do CAR na IVF, takze na podzim snad budu take tehulka🙂

pici
6. čer 2010

takata... a ake mas dalsie plany? ked ste v poriadku aj ty aj manzel?

camelco
6. čer 2010

@takata .......... ja som si to tiez myslela, ze to nebude problem a uz su z toho 3 roky ☹ .................. takze riesime cez CAR .......takze verim, ze tento rok je prelomovy a urcite budem tehulka ............ 😀 😀

yasminne
6. čer 2010

Cafte 🙂
vitam takatu a drzim palce!
Baby to je super, ze si tak fandime ja to inak tiez tak citim, ze tetno rok bude prelomovy 😉
a tiez verim, ze ziadne iui nebude potrebne, ved ked ste mi tu raz tak pekne napisali, ze som po tej laparke pekne "vynovena" a lekar povedal, ze to zdvojnasobilo sance na otehotnenie, tak to musi ist.
Ja som uz zase sama...manzel na sluzobke... 😒... navsteva aj s prckom odcestovala spat do Viedne...je tu riadne ticho 😀
Zajtra hor sa opat do prace... btw moja praca spociva v starostlivosti o dve krasne deti, ktore vsak bohuzial nie su moje a teda fakt uz lepsie prostredie okolo seba mat nemozem na to, aby to konecne vyslo...
Tak vam tu zelam krasny zvysok vikendu a zase nabuduce papa

p.s. a ja sa tiez budem strasne tesit az tu niektora z vas napise tie uzasne znejuce slovicka "som tehotnaaaa" 😀

takata
6. čer 2010

mila @pici, ja vobec zatial neviem, ze co mam urobit. Moj gynekolog mi predpisal akurat tak femibion - kyselinu listovu - a to je vsetko... Ako, nech mi nehovori, ze je vsetko ok, ked uz dva roky sa snazime a nic. To som uz spominala, ze mam tu maternicu trosku pootocenu, ale vraj to problem nie je. Rozmyslam o zmene gynekologa, lebo tento to ma asi na haku...
Mozno neskor skusim tiez umele oplodnenie, necham tomu este pol roka. Ibaze, muzi to znasaju asi dost tazko, tak to bude velike presviedcanie mojho manzelika... 😉 No, mozno sa milo prekvapim a on bude suhlasit bez problemov.

Baby, ste super a nebojky - tento rok to isti, budeme maminky! To je nase nove heslo... 🙂)))

takata
6. čer 2010

@camelco: budes tehulka a potom sem hod dake fotecky s krasnym bruskom!!! 🙂 Drzime palce.

camelco
6. čer 2010

takata dakujem, urcite ked budem tehu tak hodim fotecky 🙂 🙂 🙂 ale to urcite kazda z nas 🙂 🙂 🙂 ........ moja ja tiez rozmyslam nad zmenou gyndosa 😠 k tomu mojmu chodim len na rocnu prehliadku

takata
6. čer 2010

@rampepurda11: je super, fakt super, ze existuje umele oplodnenie! 🙂 Ja, i ked o tom mam zatial len velmi malo informacii, zacinam o takom niecom tiez uvazovat. Drzim palce.

camelco
6. čer 2010

@takata ........ ak nie si spoko so svojim gyn. tak to vyskusaj tiez cez CAR ...... a urcite to nemusi byt hned na IVF ..... mozno to vyjde s IUI 🙂 alebo prirodzene

takata
6. čer 2010

@camelco: ten moj gyndos sa mi zda velky flegmatik. Tak, ja chapem, ze on to berie inak ako ja (samozrejme), ale ja sa mu stazujem a on si zo mna robi srandicky typu, ze: ved si dajte urobit dieta inemu, ked sa s manzelom nedari... Ako, mne to vtipne neprislo a skor ma to urazilo, ako rozosmialo...

takata
6. čer 2010

@camelco: boze, fakt sa ospravedlnujem, asi ma uz zabijete... Ale, co je to IUI..?

camelco
6. čer 2010

@takata ........... mne doktorka (oni su tam dvaja) minuly rok povedala, ze ked sa nam uz 2 roky nedari, tak mame narok na vysetrenia a to bolo asi tak vsetko co mi k tomu povadala, a predtym ked som dokym o tom hovorila pocula som od neho nieco podobne ale nie az tak, pytala som sa ho na vysetrenia a on mi na to odpovedal, ci si pripadam "stara", ze on ma prvorodicky aj 35 rocne ☹ 😒 😠

camelco
6. čer 2010

IUI .... vnútromaternicová inseminácia ........... http://www.zdravie.sk/sz/content/461-23142/nepl... ........... tam je to vsetko pekne popisane 🙂

takata
6. čer 2010

@camelco: a aj si bola na nejake vysetrenia..??? Lebo ja asi za tym svojim gynekologom zase zajdem a poviem mu, nech mi nejake vysetrenia z krvi urobi.

takata
6. čer 2010

@camelco: Vau, dakujem ti velmi krasne! Tak toto sa mi fakt pozdava (IUI) - lebo to vyzera, ze my by sme splnali tie kriteria. Si pokladik, ze si mi takto poradila!!! 🙂 😀 😉

camelco
6. čer 2010

rado sa stalo 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 .............. no doky mi robil folikulometriu, ci mavam ovulaciu (to sa robi vaginalne sono) ........ potom som bola na endokrinologii ......... tam mi zistili ze sa mi zvacsuje stitna zlaza, ale funguje normalne, zatial, berim lieky aby sa to upravilo, o 3 mesiace idem na kontrolu a manzelik ten ide k urologovi a uvidime ake budu vysledky

janemari
7. čer 2010

Ahojte tak ja som dosla z nocnej,este pockam do 8.00 a idem si pichnut prvu vcelicku 😅

takata co sa tyka ivf mna skor do toho dotlacil manzel.Ja by som len cakala a cakala.MY sa snazime presne 3 roky a 10
mesiacov.Aj ja mam maternicu trochu pootocenu.Ale to nieje problem pre otehotnenie.

takata
7. čer 2010

Ahoj, @janemari. Samozrejme, drzim palce! Ved aj ja zatial len cakam, ale neviem, do kedy... Niekedy si clovek povie, ci ma take dlhe cakanie aj zmysel - ci tej prirode netreba radsej trosku dopomoct... 🙂 Ja pockam teda max pol roka a idem tiez nieco potom podniknut. Mas odvazneho manzelika, ze on ti to navrhol - lebo neviem, neviem, ako sa zachova ten moj... 😒 V kazdom pade budem mat na teba este par otazociek, ak mozem...
Zatial ti prajem krasny den! Kata.

vveru
7. čer 2010

Dobré ranko holky!

Janemari, tak to je super, ta bude 1.??? Mě čeká dnes už třetí, ale až večer 😉

Takata, vítej mezi námi 🙂 Jestli můžu napsat svůj názor, tak toho "vola" vyměň co nejdříve. Takové blbé vtípky, tohle si snad ani doktor nemůže dovolit. Správně by Tě měl do CARu poslat po dvou rocích praviedelného nechráněného sexu hned. Já už mám také vyměníno, podle něj jsem byla v pořádku. Až po tom co jsme se přes známou dostali do CARu začali zjišťovat, že zdaleka nejsem já ani manžel v pořádku ☹ Po tom co mi praštil s telefonem, jsem si řekla, že tohle nemám zapotřebí! 😠
Chlapi to berou hůř, je to těžké období pro oba, ale když drží při sobě jde to zvládnout.
Viď Megy . . . tento rok to jistí 😉

megynka
7. čer 2010

Ahojte 😉
ahoj vveru, tak ty si už v stimulke? super, držím palčeky moooooooc 😉 😵 jasné tento rok musíme byť tehuľky, iná možnosť nie je 😉 tak na tom pekne všetky pracujte 🙂
želám krásny dník

vveru
7. čer 2010

Megy, jo jo dneska už píchám třetí, jen mám strach jestli dobře, ve středu frčím na 1.kontolní ultrazvuk 😅

pici
7. čer 2010

no baby... tak stimulujte o 106 nech to pekne vsetko vide

takata
7. čer 2010

Ahoj, @vveru! Dakujem za privitanie. 🙂 Jasne, toho gynekologa vymenim, nema dobry pristup podla mna. A tiez si myslim, ze predsa v tom musi byt nejaky hacik, ak sa dva roky snazime a nic... Asi nebudem tak 100% v poriadku, ako on tvrdi...
Drzim palce! Pekny den... Kata.
PS: nebolia tie injekcie??? Lebo ja mam obrovsky strach z ihly. 😒

pici
7. čer 2010

ja som bola po roku snazenia na vselijakych vysetreniach. zdanlivo som tiez bola v poriadku, ale ono to asi az tak velmi v poriadku asi nebolo ked som neostala tehotna
tak som bola na prefuku, na laparoskopii a tam zistili kde je pes zakopany... :DDDD

vveru
7. čer 2010

Takata, neboj nebolí, jen když se ti povede píchnout někam blíž k žilce, tak trošku štípe, ale je to srovnatelný se žihadlem 😅