Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

jurajka
20. říj 2010

srdečne vítam nové snažilky 😉

pici
20. říj 2010

@jurajka

no vitaj stratena :D kde si sa tulala?

jurajka
20. říj 2010

Ja sa netúlam, len mám v poslednom čase dosť veľa roboty, tak nič nestíham 😖

pici
20. říj 2010

@jurajka
no pekne :D

yasminne
20. říj 2010

Caute!!! 🙂 sme sa dlhsie "nevideli" co mate nove? Pici uz si po kontrole? tak ako dalej? je tu kopec novych snaziliek, a akosi sa nam vytratili tie starsie, ze by uz boli v inej tej lepsej teme ? 😝 ale to by sa hadam pochvalili a povzbudili nas ostatne nie?? U nas nove asi len to, ze manzel nas objednal v centre na iui, dali nam termin 23.nov ale to bude podla vsetkeho len informacne stretnutie a dalej to vidim az na dalsi cyklus v decembri...no mudrejsi budeme az v tom novembri. inak nasla som tu nejaku temu na bylinkarku Annu Kopacovu z Vrboveho, ktora pomocou bylinnych cajov a inych rad pomaha zenam s otehotnenim...tak som si povedala, ze skusim aj ja, idem v novembri na vikend na Slovensko tak sa chcem u nej zastavit. A teraz uz budem vyzerat ako uplny blazon 😀 ale vcera som objavila lubrikacny gel na podporu pocatia vola sa conceive plus ...viac na stranke otehotnenie.sk. 😉 asi vyzeram uz ako taky zufalec, co skusa piate cez deviate 😀 no ale ak to vyjde budem stastlivec 🙂 .

pici
20. říj 2010

@yasminne

treba skusit vsetko ... dostupne... si myslim
3ho idem na kontrolnu, potom budem mudrehsua

pici
20. říj 2010

@yasminne
o tom lubrikacnom som pocula... aj preceed ci tak nejako sa to vola tu :D

yasminne
21. říj 2010

pici drzim palce nech je uz vsetko ok a mozete sa zacat priblizovat k vytuzenemu cielu. budu ti zaroven robit aj ten driling? ja mam ten gel uz objednany ale tuto ovulku to uz nestihame. neva a bodaj by som ho ani nepotrebovala :p.

smudlinka2019
21. říj 2010

Jsem tu na chvilku holky 🙂 než půjdu zase do práce 😖 teď mám odpolední a vracim se domů v jedenáct,kdy manžílek už chrní,protože vstává v půl šesté ráno a celý týden ani jedno snaženíčko ☹

pici
21. říj 2010

@yasminne

hej hej aj driling... tak uvidime co bude.. uz len dva tyzdne :D
bodaj by si ho nepotrebovala veru

@smudlinka2019
a vychadza ti ovulka akurat na tento tyzden? snad nie a pekne si to uzijete ten buduci

smudlinka2019
21. říj 2010

@pici nn,už jsem ji měla.Ale chtěl ajsem si teď začít měřit teplotu,abych věděla,kdy ovu je a nevim,jestli se to teď vůbec dá,když chodim spát každý týden jinak a taky každý jinak vstávám

pici
21. říj 2010

@smudlinka2019
no tak to nesnazenie nevide az tak na nic ked nemas ovulku... akurat ze budes tyzden bez sexu, ale to sa da prezit nie?

smudlinka2019
22. říj 2010

@pici to je jasný 🙂 akorát ta představa,až to jednou na ni vyjde 😒 no ale aspoň jsem včera dostala odvahu a řekla mladýmu,aby se rozhodnul,kdy bude chtít řešit to,že se nám mimí nedaří.Řekl,že až budem oba doma,že si o tom promluvíme,tak jsem ráda,hrozně jsem se toho bála 🙂 a když jsem přišla z práce,tak jsem si všimla,že koukal na nějakou stránku o neplodnosti.Jsem teda ráda,že to bere vážně 🙂 a ty už jsi podstoupila jaká vyšetření?Docela bych se o tom chtěla dozvědět víc od někoho,kdo to už podstoupil

pici
22. říj 2010

@smudlinka2019
ja som isla po roku snazenia k mojmu dokymu, ze co sa deje. manzel bol na spermiograme tak isla som tam uz s jeho vysledkami a tie boli v poriadku.
tak som ja absolvovala folikulometriu a tam zistil ze nemam ovulaciu. napriek tomu, ze ma velmi bolel vajecnik, islo iba o pseudoovulaciu :D
potom som isla na hsg, cize rengen malej panvy na zistenie priechodnosti vajcovodov a tie boli priechodne.. tak ma poslal na laparoskopiu, pretoze inak nevedel prist na tu pricinu, preco sa nedari... pri diagnostickej laparke zistil, ze mam endometriozu na aparate, ktory drzi maternicu/ asi sa nevyjadrujem presne odborne, ale tak nejako si to pamatam/ a mala som aj zrasty na pravom vajecniku, ktore mi odstranil
nastupila som 5mesacnu liecbu dipherelinom, ktory mi vyblokoval cyklus aby endo trochu vysusila loziska.. takze 5 mesiacov som bola v umelom prechode a brala som substitucne hormony, lebo mi uplne drbalo z toho.
poslednu injekciu som dostala 30/7 a kramy mi prirodzene nabehli tuto sobotu.
teraz ma caka second look, cize kontrolna laparka, ako zabrala liecba, pricom ak mi ostali nejake loziska, tak tie mi vypali.. plus mi spravi driling vajecnikov aby mi ich stimuloval
nevie dopredu ani doky povedat aky bude vysledok, ale v pripade ze vsetko bude tak ako by sme chceli, existuje nadej, ze pocneme aj prirodzene a to potom ma bude cakat hormonalny profil a sexovacka na povel :D podla toho ako mi odsleduje vajicka atd.
ak to vypali nejako inak ako ocakavame, ideme rovno do centra...

jurajka
22. říj 2010

@pici
Držím prsty, aby Ti to dopadlo ako treba. Ja sa bojím už len tých názvov... 😕

jurajka
22. říj 2010

@smudlinka2019
Ak Vám takto blbo budú vychádzať služby cez ovulku, tak potom treba zobrať DOVOLENKU 😀 a do dovolenkového lístka napísať ako miesto pobytu na dovolenke manželskú posteľ 😀

pici
22. říj 2010

@jurajka
no ja som sa tiez bala.. a kukala.. ale tak vela som sa pytala a vela sa dozvedela.. ina moznost nebola a nie je.. tak tak D:

jurajka
22. říj 2010

@pici
Ináč ako prišli na taký blbý názov, že drilling?
My sme sa v škole drilovali angličtinu... 😎

pici
22. říj 2010

@jurajka
to sa tak vola.. lepsie ako drving nie? to je poprepichovanie vajecnikov :D tak ten driling je asi najlepsi vyraz nie? 😀 😀

jurajka
22. říj 2010

@pici
Drving je konečné štádium... To sa robí až keď má doma 25 detí 😀

pici
22. říj 2010

@jurajka

koza 😀 😀

jurajka
22. říj 2010

@pici
Ja viem 😝

pici
22. říj 2010

@jurajka
ty co mas nove?

jurajka
22. říj 2010

@pici
Na východe nič nového...

Dávam si 3 mesiace psychologickú pauzu - ani s mužíčkom sa doma o prckovi veľmi nerozprávame. Ale to vieš, že na niečo také sa len tak ľahko nezabúda, môžme sa tváriť ako chceme.
Od nového roka si plánujeme naše 2 mesiace "nasucho"a od 1. marca by sa mala vrátiť moja doktorka z materskej, tak pôjdem za ňou a začneme imunosupresívnu liečbu. Dúfam, že to vyjde, veď ostatné vyšetrenia boli dobré a aj teraz som si odsledovala, že ovulka prebieha každý mesiac tak, ako má. Nakoniec som sa rozhodla počkať na tú moju doktorku, lebo som od viacerých ľudí - vrátane lekárov, počula, že sa tejto problematike seriózne venuje a v okolitých okresoch asi lepšiu nezoženiem. Takže do konca roka sa usilujem nemyslieť na to, ako to dopadne. Ale verím, že to bude dobré, lebo moji dvaja krstní synovia sa modlia za "sesternicu na týranie" 😅

yasminne
22. říj 2010

ahojte 🙂
Jurajka obdivujem tvoje odhodlanie dat si pauzu, ja mam pocit ze nesmiem premarnit ani jeden mesiac 🙂 no mozno vam to pomoze...my to uz berieme nejak tak, ze coskoro to vyjde ak nie je ani u jedneho problem, tak podla mna je to len otazka casu. Len jedine ma trapi, ze som si nie ista ci mi vtedy pri tych vsetkych moznych vysetreniach zistovali aj to ci nie som imunna voci manzelovym spermiam, ale beriem to tak, ze popri tom vsetko museli zistovat aj toto, ved na co by bolo potom tolko snazenia, keby sa nevylucila i takato moznost. No tak uz len pockat kedy nam spravia aj to iui a snad to pomoze.
Pici Ty uz hadam odratavas aj minuty 🙂) aj ked laparku ti nezavidim. nebolo to sice nic hrozne...no drzim kazdopadne palce nech Ta pekne "opravia" 😉 nech uz mozete normalne fungovat. A neber to tak, ze sexik bude na povel ono ja som si pri tom dlhom case snazenia vsimla, ze tie chute na sex su ovela intenzivnejsie v case ovulky takze priroda to asi tak nejak zariadila...ja dokonca mavam zive eroticke sny vtedy :D
neviete co je s megynkou to bola ta kocka co sa pripravovala na odopciu aj na ivf zaroven...uz sa tu dlho neukazala...

jurajka
22. říj 2010

@yasminne
v podstate mi ani nič iné neostávalo, keď sa mi doktorečka vybrala na materskú 🙂 Ale musím priznať, že mi to aj dobre padlo.
Ono to zisťovanie protilátok proti spermiám vraj niektorí lekári robia úplne nakoniec. Moja doktorka je opačného názoru a ona s takýmito vyšetreniami začína. Robili to z krvi - posiela sa to na nejaké špecializované pracovisko - moja krv putovala do tkanivovej banky v Košiciach a na výsledky som čakala vyše mesiaca - a vôbec ma nepotešili. Ale potom som to začala brať z tej lepšej stránky - aspoň máme obidvaja dobré základné materiály: potvorky aj vajíčka. Tak dúfam, že za tri mesiace sa to nezmení.

yasminne
22. říj 2010

@jurajka mozno ked ste si naplanovali tzv. "pauzu" tak mozno sa ani nenazdate a bude to tu 🙂
mne v centre brali tolko krvi ze budem dufat ze zistovali aj toto ale urcite ked tam teraz pojdeme, tak mam na nich kopec otazok. Len vzdy ja som v takom nemom uzase z toho ich fantastickeho az nenormalne neformalneho az rodinneho jednania ze ma to vyvedie z miery na tolko, ze vzdy zabudnem polovicu veci sa spytat, tak si to teraz radsej vezmem na papieri :D:D:D

pici
22. říj 2010

@yasminne
ja preto chodim k dokymu s lajstrom papiera.. a uz si to osvojili aj moje kamosky :D lebo clovek zabudne co vlastne chcel. ja som kopec razi odisla bez receptu liekov atd

yasminne
22. říj 2010

ok babulky ja koncim a bezim do jasli po prcka, tak pekny dnik aj vikendik prajem. 🙂

smudlinka2019
22. říj 2010

@pici noooo,tak to jsem teda zvědavá.Docela se toho bojim,ale zase představa,že budeme vědět,jak na tom jsme mi zlepšuje náladu 🙂 a u tebe doufám,že se brzy zadaří,když už sis prošla tolika věcma