Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

pici
3. únor 2010

tak manzel bol na tom spermiograme. pocet tvar v poriadku, trochu slabsia pohyblivost , asi dostane profertil... mate s tym skusenosti? ci to pomaha? viac budeme vediet o dva tyzdne ide k urologovi na vysledky aj vyterov tak uvidime. to budem mat aj ja po mrche tak asi uz aj ja budem mat nejake nove info... mrcha stale sa nie a nie spustit ale zle mi je uz dobre ☹

lorca
3. únor 2010

Ahoj holky, ten mě dorazila mrcha včera. Už jsme objednaní do CAR na 8.3., tak uvidíme.

rampepurda11
autor
3. únor 2010

Ahojky holky🙂

Pici: Profertil pomohl nejspis Haline (nebo tedy manzelovi)🙂 Je o nem diskuze i tady na konikovi, tak kdyztak jukni. Nekdo pise, ze je to zbytecne drahy a ze nepomohl, nekdo si ho chvali. Drahy urcite je, ale kdyz clovek touzi po mimcu, moc to neresi... Pokud potrebujete zlepsit pohyblivost, myslim, ze sance jsou vysoke!!!

Lorca: Do CARu jdete tedy do ty Plzne? A objednavali jste se telefonicky nebo uz jste tam na nejakem vysetreni byli? Treba se tam jednou potkame. Pritele to nemine a ja myslim, ze ani me ne... Budes me informovat, jake to tam je, prosim??? 😉

pici
4. únor 2010

no ja mam mrchu v plnom prude 🙂 a to doslova 🙂
po jej skonceni idem hned k dokymu takze to vidim na 16 teho ze pojdem k dokymu . manzel bude mat 15 komplet vsetky vysledky tak to pojdem rovno s nimi...

lorca
4. únor 2010

Ahojky,
rampepurda: ano, jdeme do Plzně do Smetanovky. Určitě tě budu informovat. Objednala jsem se normálně telefonicky, na žádném vyšetření jsme tam ještě nebyli. Myslím, že nemusí být ani doporučení od gyn. Mě ho ale pro jistotu Dr. napsala. Krevní testy jsem si taky nechala udělat u mé gyn. Krev na hormonální profil a pak test na pohlavní nemoci a žloutenku (to byl i manžel).Kamarádka tento CAR navštěvovala a jim udělali ty krevní testy až tam. U mě doktorka postupovala tímto způsobem, protože je zvyklá, že tak to chtějí v Artu v ČB.

rampepurda11
autor
4. únor 2010

pici: Tak to me mrzi. Nesnasim dny, kdy prijde mrcha. Je to vzycky jako by mi nekdo nafackoval☹ Ale po par dnech se clovek otrepe a zase bojuje dal. Dr. vam snad brzy pomuze!!!

lorca: Dekuju. Ja nikoho blizkyho nemam, kdo tam chodil a tady na konikovi je diskuze jen o Natalartu, tak jsem zvedava na vse🙂 Moje Dr. posila tam a vubec zadny vysetreni mi nedelala. Zadanku na spermiogram mi dala hned tam, ze pry kdyz neni dobrej, hned to s parem resi... No, jsem na to zvedava...

pici
5. únor 2010

ale ja som v pohode. aj ked to sklamanie tu je vzdy... tesim sa ked mrcha odide papa a ja pojdem k dokymu. uvidime potom co sa bude diat... zatial manzel bude teda ten proferil brat :_D

bbtina
5. únor 2010

Ahojte, chcem Vás poprosiť o radu, aj nám už prešiel rok snaženia, tak som navštívila dr., ktorý mi teraz robí hormonálny profil, manžel ide na spermiogram, no dr. povedal, že ak bude všetko OK, že sa nič nezistí ako príčina pôjdem na laparoskopiu. Nie je to urýchlený záver? Prosím Vás ake boli postupy u Vašich lekárov? Čo všetko Vám vyšetrovali?

pici
5. únor 2010

bbtina.. no mne zatial nic ... budem sa k tomu vediet vyjadrit tak o dva tyzdne ze co mi moj doky povedal ze co ma caka a neminie ☹

rampepurda11
autor
5. únor 2010

Ahoj bbtina: Moje Dr. mi dala pro pritele zadanku na spermiogram, me ani hormonalni profil nedelala a rikala, ze podle spermiogramu uvidime dal... Bud pujdeme do CARu nebo se budeme snazit dal sami... Takze ti asi taky moc neporadim☹

panther
5. únor 2010

bbtina, preco laparku? to ti tam nieco zistil a nepovedal ti o tom? ved to musi mat svoje zdovodnenie. najprv by mal ohodnotit hormonalny profil a pod usg ti vie vysetrit priechodnost vajecnikov, prip. cysty, atd. ci ta laparka ma znamenat prefuknutie vajecnikov, nebodaj? no neviem, len tak hadam... tak sa ho musis na to spytat, nech ti uda konkretny dovod.

karol84
7. únor 2010

bbtina, nekdy se laparka dela z diagnostickych ucelu... takze tomu tak mozna bude i v tvem pripade

sedmitecka
7. únor 2010

bbtina, je to standardní postup, pokud bude ok spermio i tvůj HP a bakterie (stěry), dsalší krok je laparka

rampepurda11
autor
9. únor 2010

Ahojky holky, tak uz mi 5. den neni moc dobre, bazalni teplotu mam taky zvlastni... jinou... Drzte mi palecky, at se mrcha uz neobjevi 😉
A co u vas noveho?
Karol, mas už za sebou nejake vysetreni?
Pici, zacala sis merit tu teplotu?
Sedmitecka, beres uz ten Clostil? Jak ho snasis?

karol84
9. únor 2010

Ahoj rampepurda,
tak já ti držím palce... doufám, že brzy přijde dobrá zpráva 🙂

já už za sebou něco mám, nedopadlo to ale úplně nejlépe, zítra je pokračování a pak bude následovat kontrola a snad zvolení nového (lepšího 🙂) postupu za 14 dní... takže do té doby vás nechci zásobovat žádnými negativními myšlenkami

radši povídejte vy, jak se všechno začíná dařit (a já se pak svezu na pozitivní vlně) 🙂

rampepurda11
autor
9. únor 2010

Karol,
jen si klidne postezuj, ulevi se ti!!! Od toho tu jsme, abychom se mohly sverovat a mohly se povzbuzovat, ne? A negativni myslenky mame obcas kazda, tak sem s nima, at je zazeneme! 😉

karol84
9. únor 2010

rampepurda, když já měla zase tak depresivní náladu, že ji ani dál šířit nechci. chytne mě to vždycky jen občas a pak když mě to přejde, tak bych se za tu svou blbou náladu skoro styděla. vážně počkám, těch 14 dní - jestli to vydržím a pak budu už mít určitě nějakou dobrou zprávu 🙂

pici
9. únor 2010

AHOJ no bazalnu nemeram zatial.. ale asi sa na to dam... uvidime... to sa meria aj pocas mrchy? ci? ako? kedy zacat?

no my sa s manzelom teraz dost hadame... tak ze nic moc

rampepurda11
autor
10. únor 2010

Karol: Stydet se fakt nemusis. Depresivn naladu ma obcas kazdy ☹

pici: Ja bazalku merim az kdyz mrcha skonci🙂 Ale videla jsem spousty grafu, kdy holky merily i pri ni, ale pokud nemas OVU hned po ni, je to myslim zbytecny... Ja jsem zaregistrovana na fertility fried, tam muzes zapisovat teplotu, hlen... Proste vsechno🙂 Mela bys merit kazde rano ihned po probuzeni nejlepe ve stejnou dobu... Nejdriv se drzi teploty dole, pak po OVU vyskoci o 0,5 C. Takze podle toho nepoznas dopredu, kdy byla ovulka, ale zjistis to zpetne. Ale po par mereni zjistis, kdy ovu asi mas a jak dlouhou mas lutealni fazi a nemusis porad plasit s testama, protoze vis dopredu, kdy mrcha prijde. A taky den, dva pred mrchou klesa teplota...

pici
10. únor 2010

rampi,,,, tak to teraz skusim veru... ze ako... a co ... posli mi do IP prosim link na ten fertility friend a zacnem s tym....

misi.21
10. únor 2010

Ahoj,můžu mezi vás? My se snažíme od října 2008,to jsem vysadila HA,ale jak se později ukázalo,nemusela jsem ji ani brát. Celý rok byl pro nás zbytečný jen díky mojí skvělé Dr. Neměla jsem pravidelnou menstruaci ani před HA,ale v 16 letech mě to jaksi nějak nevadilo. A když jsem začala brát,tak ode mě měla Dr aspoň pokoj. Rok mi dávala naděje na přirozené početí,které jsem prakticky nikdy neměla 😢 Nechtěla mě nikam poslat,tak jsem prostě jednoho krásného dne šla k jiné doktorce a ejhle,hned nové informace... MS jen po Duphastonu,žádná ovulace,žádné mimi ☹ Docela šok,ale aspoň něco vím. Snížená funkce štítné žlázy,po lécích OK. Hned při první prohlídce u nové Dr vypsána žádanka na spermio. 11/2009 spermio - zhoršené. 12/2009 první měsíc po klostilbegydu - bez větší reakce. Stejně tak až do teď(kontrola v CARu 8.2). Asi jediná šance pro nás = IVF + ICSI (doplatek necelých 30000 i s léky)

Čekám na MS (asi 24.2) a pak hned na odběry a už se vše rozjede. Mám strach,ale snad se nám zadaří na poprvé,věřím tomu. V CARu mi řekli,že stakovým problémem mě mohla Dr poslat klidně po čtvrt roce. 😠

Všem přeji hodně štěstí a co nejméně zklamání. 🙂

karol84
10. únor 2010

Ahoj misi, tak to jsme na tom velmi podobně. jaký máš ty problém? u mě je to syndrom pco (tj. s tím spojená anovulace) a také problémy se štítnou žlázou. Spousta lékařů už mě také skoro posílala na IVF, ale já jsem rozhodnutá zkusit to bez něj - šance určitě je. já mám místo duphastonu utrogestan (je o něco silnější), clostil mi přijde taky ne zrovna účinný. ale prý přichází časo úspěch po injekcích (místo clostilu) - puregon či jak se to jmenuje.
a co ty máš za problém?

sedmitecka
10. únor 2010

rampepurda, moc držím palce, třeba to teď zrovna vyšlo 🙂 clostil začnu brát 3. den cyklu, to bude asi v sobotu, mám to dostat zítra, ale břicho bolí jako čert, tak myslím, že do večera je mrcha tady ☹ ...jen doufám, že ho budu snášet líp než utrogestan, po tom mi bylo ted pekelně blbě 😠

misi, ahoj, snažíme se tak nějak podobně dlouhou dobu jako vy, někdy už ztrácím nervíky.....ale je super, že to tvá nová mudr. začala tak rychle řešit a pohneš se dál, teď už to půjde určitě úspěšně k vysněnému cíli, hmm
😉

rampepurda11
autor
10. únor 2010

Misi, jasne, pojd mezi nas🙂 Budeme radi🙂
A doufam, ze ti prineseme stesti a bude z tebe brzy tehulka 😉

Sedmitecka: Dekuju🙂 Nedovedu si ani predstavit, jak bych byla stastna, jestli to vyslo. Na jak dlouho ti Dr. predepsal/a Clostil? Ja ho mela na 2 mesice a Dr. rikala, ze pusoci jeste tak 3 cykly po vysazeni. Ja jsem ted prave ten treti cyklus... No nic, nezbyba nic nez cekat jeste par dnu☹

karol84
10. únor 2010

sedmitecka, me je po utrogestanu taky hrozne blbe - usinam vestoje a mam zavrate 😒 😒

misi.21
10. únor 2010

karol: já vůbec nemám vajíčka a po clostilu jsem měla ze tří cyklů pouze jednou jeden folík 16 mm,jinak jen kolem 5mm. Bylo mi řečeno,že se to bohužel s věkem zhoršuje,tak jsem ráda že jsme se rozhodli takhle brzo. Je mi 23 a partnerovi 25. Partner má ještě zhoršenou pohyblivost na sper.,takže když se to dá dohromady,tak moc šancí nemáme. Do IVF bych se sama taky zrovna nehrnula,ale co se dá dělat. Mám největší strach z těch injekcí,no uvidíme jak to zvládnu,prostě musím... Nejhorší je,že už asi neznám nikoho kdo by neměl bříško nebo už mrňouska,je to těžký.

sedmitecka: děkuji za podporu,snad se nám zadaří,min měsíc jsem si myslela že se na nás kousek štěstíčka taky dostalo,bolelo mě od 15DC břicho,byla jsem hrozně unavená atd atd...,ale MS nakonec přišla,takže další zklamání,už bych ani nespočítala pokolikáté. Nejhorší je,že se ze ma stala hrozná cíťa a jak se jen někdo zeptá na mimi,kdy bude,tak mi hned začnou téct slzy a já si před ostatními připadám jak úplná blbka..

Snad pro nás všechny bude rok 2010 tím nejkrásnějším,všem hodně štěstí 🙂

lorca
11. únor 2010

Ahojky,

tak dneska jsem si byla pro výsledky hormonální profilu. Z toho papíru co ponesu do CAR nic nevyčtu, ale doktorka mi řekla,že to mám v pořádku, tak uvidíme.

Holky, jak to vaše snažilkování snáší vaše polovičky? Musím říct, že můj manžel moc dobře ne. Jakmile se o tom začnu nějak víc bavit nebo vidí jak to studuju na netu, tak vyskakuje jak čertík z krabičky. Těď je ještě víc nervozní, když ví, že návštěva CAR nás nemine.

Misi: musíme věřit,že pro nás všechny bude rok 2010 tím nejkrásnějším 😉

misi.21
11. únor 2010

lorca: můj přítel(zanedlouho manžel 🙂 ) mě strašně moc pomáhá. bez něj bych byla už dávno někde v blázinci. Když začnu,tak si o tom se mnou hodně povídá,to se mi vždycky hrozně uleví. S ním jediným o tom můžu mluvit bez slziček.. A když jedeme do CARu,tak mě celou cestu uklidňuje a snaží se abych na to pořát nemyslela. A byl perfektní v tom,že mi sám nabídl že půjde na spermio. Znám pár holek,co tam chlapy nemůžou dokopat. no prostě bych ho za nc nevyměnila 🙂

pici
12. únor 2010

lorca moj manzel isiel k urologovi a objednal sa aj na spermiogram.. tak sme sa dohodli ze ked sa nam nebude darit tak to budeme riesit...
jasne, ze ho to trapi, lebo ma znizenu pohyblivost spermii, takze je to trochu zakaz na muzske ego / co si budeme klamat/

ja idem teraz v utorok k dokymu tak som zvedava ako tam pochodim.....

sedmitecka
12. únor 2010

musím říct, že můj manžel je taky zlatíčko, na spermio šel zcela dobrovolně a vůbec s tím nedělal žádný "štráchy", do CARu šel se mnou a bral to jako samozřejmost (byli jsme zatím jen 1x) a řekl, že tam samo bude jezdit pokaždé se mnou, doma spolupracuje v době ovulky 😀 😀 😀 .....a mooooc ho baví zavádění utrogestanu 😀 😉

misi, nezoufej, rok 2010 bude šťastný, věřím tomu 😉 a na tebe clostil tedy vůbec nezabíral? a přišlo se na to, proč nemáš vajíčka?

karol, a zavádíš ten utrouš nebo polykáš? všude se píše, že při zavádění spodem 😉 ty nevolnosti právě nejsou, ale já je tedy měla...ale zase se to vykompenzovalo - po roce a půl od vysazení HA mám poprvé snesitelnou a normální menses, nekrvácím s prominutím jako z vola a nelezu po čtyřech v křečích jako obvykle, dokonce nepotřebuju ani ibalgin, bříško bolí jen trošku, pohoda džez ..zázračné globule 😉