Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

pici
5. bře 2010

NO NIEKOMU neni proste dane.. neviem si to inak vysvetlit.. ale verime ze to vsetky dotiahneme do uspesneho konca.. ci s pomocou, ci same ci hocijako... potom si zalozime svoje forum a budeme si pisat ked budeme tehosky... a potom zase o detickach... no paradne to bude.. len si musime pockat

karol84
5. bře 2010

pici, ja zase doufam, ze dane je vsem, jen ne treba hned ted 🙂 no a na nove forum uz se moooc tesim

lalina846021
5. bře 2010

já se těším s váma na to nové forum a zároveň s váma 😲 souhlasím

karol84
5. bře 2010

ja si obcas (priblizne kazdy mesic 🙂) rikam, co kdyz to vyslo zrovna ted. takze treba uz jsme vsechny v tom a ani to netusime

pici
5. bře 2010

no ja urcite nie karol :D, akurat mi koncia kramy :D ale to ze som v tom som si myslela tak v priemere kazdy mesiac aj ja :DDDDD

vveru
5. bře 2010

Ahoj holky, tak jsem se po jisté době, kdy jsem četla Vaše příspěvky taky zaregistrovala.
O miminko se pokoušíme něco přes dva roky, s tím, že jsem těhotná už jednou byla, ale musela jsem na potrat =o( dodnes jsem se s tím nesrovnala a když byl další rok za námi a miminko pořád nic, tak jsme začali jezdit po vyšetřeních. Sedmnáctého mě čeká laparoskopické vyšetření, ale už teď víme, že budeme muset na umělé oplodnění, kéž by to vyšlo! Nic jiného si tak nepřeju.
Držím Vám všem palečky.

rampepurda11
autor
5. bře 2010

Ahojky holky,
ja jsem to mozna spatne napsala... Ja az tak tragicky IVF neberu, ale na pritele je toho ted hodne, moc nechape, ze jinak to nepujde. Musim mu dat cas, aby k tomu dosel sam, nechci ho do niceho nutit.

pici: Gratuluju k super vysledkum. A mas pravdu, jednou se dockame vsechny. Jen prekonat tu trnitou cestu.

lalina: To cekani ti vubec nezavidim. Ale urcite to dopadne dobre a pak te budou cekat jen same hezke chvilky! 🙂

karol: Ja taky na netu hledala vse mozne i nemozne. A je par pripadu, kdy se staly zazraky... No uvidime. Moc na to nespoleham, doufam ze snad nam pomuze IVF.
A co ty? Porad je ti tak zle?

sedmitecka: Ja kdyz brala hormonky, tak jsem mela cyklus jako hodinky🙂 A na hodne diskuzich, jse cetla, ze to pomohlo. Proc nam to nepomohlo, teď uz vime☹ Ale jestli vy jste v poradku, urcite vam pomuzou!!!

rampepurda11
autor
5. bře 2010

Holky, vy jste se tak rozepsaly, ze jsem zase odpovedela, aniz bych si precetla posledni stranku🙂

Veru: Moc mi mrzi, cim sis prosla☹ Taky drzim moc palecky, aby se vse v dobre obratilo!!!

megynka
5. bře 2010

Ahoj Snažilky, rozhodla som sa, že sa podelím so svojimi skúsenosťami a plánmi. My s manželom sa snažíme o bábo už asi 5 rokov, máme za sebou 2 IVF v Martine a 1 IVF v Prahe. Všetky tri boli neúspešné, ale totálne, nechcú sa nám vyvíjať embryjká. To posledné v Prahe sme absolvovali minulý rok v lete a potom som si povedala, že to už necháme tak, že si budeme užívať, a možno budeme uvažovať o adopcii. Ale teraz som sme si povedali, že tento rok urobíme ešte všetko čo sa bude dať. Tak sme sa teraz objednali k jednej pani do Žiliny, odporučil nám ju manželov lekár,v utorok sme objednaní, asi sa s nami porozpráva a odporučí nejaké lieky. Uvidíme, sama som zvedavá, nie je lekárka. Chystáme sa aj k Anne Kopáčovej, doma už máme papiere na adopciu a rozhodli sme sa niekedy koncom leta absolvovať ešte 1 IVF v Martine alebo v Brne ak sa nám dovtedy nepodarí otehotnieť. Neviem kde som nebrala tú energiu pustiť sa do toho znovu ale už sa teším. Máme všetko a už si želáme len mimčo. Držím vám všetkým palčeky a dúfam, že tento rok budeme všetky tehotné.

pici
5. bře 2010

megy.. vitaj medzi nami. je obdivuhodne ako bojujete s manzelom... vela sil prajem.

jerry23
6. bře 2010

ahojte...neviem, kde mam tento prispevok uviest, do ktorej rubriky, tak som sa rozhodla sem...mavam casto problem s menstruaciou a jej meskanim, dokonca dokaze bez vyvolacky aj pol roka neprist...dlho som aj teraz nemala, asi od septembra, bola som 27.1. na prvej vyvolacke, potom 1.3. na druhej vyvolacke, AGOLUTIN a dodnes nic. Tehotenske testy som si robila dvakrat, stale iny a tie su negativne. Aky problem to moze byt? Uz som uplne zufala. Gynekolog aj nieco videl a potom, ked si to priblizil, ze asi nic. Ale ta prva veta, ze som tehotna, to bolo nieco pre moje usi. No nakoniec nic nevidel. Je to fakt divne. Ale aj tie testy. Dodnes som nemala este takuto skusenost. Vzdy po vyvolacke mi prisli do 3 dni najneskor..PROSIIIIIIIM o radu, resp. skusenosti. ☹

megynka
6. bře 2010

ahoj pici.....bojujeme,ešte že mám skvelého manžela, pomáha ako sa dá, a tiež známí, ktorí majú podobné problémy, dnes ideme na návštevu ku kámoške, tiež sa im až na tretí pokus IVF v Brne podarili dvojičky, chlapci, tak aj nám všetkým sa to raz hádam podarí.Tento rok sa na to fakt teším.

vveru: Držím palce a neboj sa, sa to podarí, my máme za sebou tiež všetky možné aj nemožné vyšetrenia, nie je to jednoduché, ten kto tým neprešiel to nechápe, ale sme baby a my to zvládneme.

vveru
6. bře 2010

Holky moc Vám děkuju za podporu a držím nám všem palečky. Meginka má pravdu, že jsme ženský a ty přeci něco vydrží i když je to někdy hodně těžké.
Já jsem o miminko přišla na konci třetího měsíce, nejhorší na tom bylo, že vše bylo na poslední prohlídce v pořádku, bylo krásně vidět srdíčko i ten malý poklad a pak najednou uběhlo 10 dní a vše bylo špatné-je to to nejhorší co se může stát!
Doktor mi oznámil, že musím druhý den přijít na potrat, celou noc jsem probrečela a nechtěla se s tím smířit, celou dobu jsem doufala, že je to špatný sen a že se spletli, ale bohužel to tak nebylo.
Další rána osudu na mě čekala hned po dalších pěti dnech, po potratu jsem začala hodně krvácet, tak mě manžel sbalil a vezl opět do nemocnice, kde mi ten samý lékař oznámil, že to musím podstoupit znovu, že mi tam nechali kus placenty až později jsem se dozvěděla, že vlastně můžu být ráda, že na to vůbec přišli. Protože mi to mohlo v tom břiše začít hnít a děti pak už bych nemohla mít vůbec.
Myslela jsem si, že se z toho dám nějak dohromady, ale když sem tam pak musela znovu, shodilo mě to na úplné dno.
Touto dobou jsme to oznamovali rodině, myslela jsem si, že už jsem z nejhoršího venku, ale teď přišla švagrová s tím, že je těhotná-strašně mě to vzalo.
Přeju jí to, nikdy bych nikomu nepřála to co se stalo mě a pevně doufám, že bude ona i miminko v pořádku, ale musím si to srovnat v sobě a vůbec nevím jak se mám chovat?!
Ale řikám si, že třeba už v květnu budu taky těhulka, jezdíme do Gennetu a zatím si nemůžu stěžovat!!
Změnila jsem i gynekologa po tom co se stalo a doufám že se vše brzo obrátí k lepšímu.

Tak snažilky, těším se na dobré zprávy!!!!
Veru

vveru
6. bře 2010

Ještě jsem chtěla megynko, obdivuji Vaše odhodlání a přeji ať Vám to vyjde! Držte se!

pici
6. bře 2010

vveru. no to je velmi smutne co sa ti stalo. hlavne ked to vide a potom to vlastne nevide... je to hrozne... ja som ale pozitivny clovek a asi to tak malo byt. keby bolo dietatko zdrave a vsetko bolo ako ma byt tak by sa to asi nestalo... na druhej strane nie?

moja svagrina jedna co sa brali tri mesiace po nas maju polrocneho syna a moja druha svagrina co sa brali rok po nas bude mat v maji dceru. akoze tiez mi je to luto ze my stale nic. ale tesim sa velmi ze im sa dari, ze su stastny a ze budem mat dalsieho krpca na varovanie. ja deti milujem a vzdy som milovala. len je to niekedy naozaj tazke. pri mne stoji cela rodina aj manzelova aj svagrinina len niekedy mi s tym lezu aj na nervy lebo ja sa tym nezaoberam a oni mi to obcas pripomenu aj ked teda viem ze v doborom. tersim sa ze sa veci pohli spravnym smerom som konecne kludna, aj ked je to trocha paradox ked mame zjavne nejaky problem a ja som kludna. ale je to taky pocit, ze sa to niekam pohlo. presatali neustale otazky a vy kedy budete mat dieta a podobne.

netesim sa vobec na to , co ma caka a neminie ani jednu z nas. ale verim ze to takto malo byt. mozno nas to s manzelom malo zbiliziit este viac. mozno je to nejaka skuska. mozno len zasrana nahoda, ze akurat nam sa nedari. ale uz som to prestala analyzovat lebo by som sa zblaznila...

dovarila som doupratovala, idem s kamoskami na kavicku trochu sa odreagovat...

vveru
6. bře 2010

Pici: já jim to samozřejmě také přeju, jen je to ještě takové živé, ale určitě se nám také někdy povede, musíme doufat . . .

Víte, že jsem ráda, že existují takovéhle stránky, kde se člověk může vypovídat a podělit se o zkušenosti.

megynka
6. bře 2010

vveru: ja som tiež pár krát prepadla depke, bola som zúfalá hlavne po druhom IVF, keď sa vôbec nekonal transfer lebo sme nemali ani jedno embryo a keď mi to v centre oznámili, tak som sa rozplakala ako malá a nie a nie prestať, išla som s plačom až domov a tam som pokračovala. Vtedy to bolo asi najhoršie, a potom návrat do práce po PN lebo tam sa to kelegyne dozvedeli a ja som vtedy mala pocit, že neznesiem nikoho pri sebe len svojho mužíka. A vysvetľovať to rodine, na to som vôbec nemala. Ale si si teda tiež prežila svoje, neviem si ani predstaviť prísť vlastne už o malého drobca, ktorému bije srdiečko. To je určite ešte horšie ako keď to nevyjde hneď na začiatku. Ako tvrdí pici, ja si tiež myslím, že to všetko je asi tak ako má byť.
Mňa tiež už nervovalo, že všetci okolo nás, ktorí nemohli otehotnieť, už majú deti, moja švagriná má už dve, a brat mi nedávno pri jednej príležitosti povedal, že ja predsa neviem čo je to mať deti, a koľko je s nimi starostí, dojal ma k slzám. Naozaj zatiaľ neviem čo je to mať deti, a najradšej by som mala aj šyri a vôbec by som sa nesťažovala, že sa o ne musím starať a už vôbec by som im nezakazovala stretávať sa so starými rodičmi ako to robí on so svojou manželkou.
Ľudia nechápu čo prežívame, nezazlievam im to, ale sa už o tom bavíme len s tými, ktorí tým prechádzajú, a reakcie ostatných už idú mimo mňa.Teším sa až si všetky napíšeme, že sme tehu, to bude paráda.

lalina846021
6. bře 2010

vveru:je mi líto co máš za sebou!Strašně moc bychtipřála aby se vám to zdařilo.Budu držet pěstičky!
megynka:To bě taky držím pěstička a aby se na vás nalepilo co nejvíce štěstí! 🙂

megynka
6. bře 2010

ahoj lalina, som tu tiež nová, a tak postupne čítam, ktorá z vás čím prešla a strašne moc ti držím palce aby to dopadlo dobre a už budeme čakať že napíšeš že si tehu 🙂

vveru
7. bře 2010

Holky moc Vám všem děkuju, ani nevíte jak mi to pomohlo se sem přihlásit a svěřit se.
Zítra už se chystám na předoperační vyšetření. Už se mi to holt blíží, mám z toho trošku strach i když vím, že to nic neni, přeci jen je to další krok k vytouženému děťátku.

Moc Vám držim pěsti a těším se na dobré zprávičky.
Verča

megynka
7. bře 2010

vveru, máš pravdu, je to fajn si tu s vami pokecať, budem držať palce nech ti dobre dopadnú všetky vyšetrenia, aj laparka, ja som bola kvôli IVF zasa na hysteroskopii. Teš sa na všetky tie vyšetrenia, aj keď nie sú príjemné, ale každé absolvované vyšetrenie bude krokom smerom k mimču.

lorca
7. bře 2010

Ahojky holky, opět jsem delší dobu nebyla na MK a koukám, co je vás tu nových, tak musím rychle dočítat, abych věděla co a jak.
My zítra jdeme na první návštěvu CAR a jako na potvoru nás chytla s manželem nějaké střevní vyróza. Já už jsem celkem OK, ale manžílek leží s teplotou a má křeče v břiše. No snad to bude zítra OK ☹ 😒 Možná taky trochu pracují nervíky.
Zítra dám vědět, jak jsme dopadli.

pici
7. bře 2010

drzim palce lorca. a cakame na info ako ste pochodili atd---

lalina846021
7. bře 2010

Ahojky všechny zdravím,lorca určitě to s tima nervíkama souvisí.
megynka-děkuju za podporu, doufám že to taky budu moc napsat že jsem těhu....no ale nesmíme to zakřiknout 🙂

megynka
8. bře 2010

dobré ránko všetkým a všetko naj... k nášmu dnešnému sviatku 🙂

capricej
8. bře 2010

Ahojky, dnes jsem se tady poprvé přihlásila, zatím jsem nestihla všechno přečíst, ale i to co jsem stihla je jak bych tady s vámi byla od začátku založení. Taky se snažíme s manželem už od srpna 2008 a pořád nic. Po roce snažení se nám povedlo otěhotnět ale bohužel to nedopadlo po 6 týdnech jsem spontálně potratila. Pak jsme museli mít větší pauzu a od ledna se snažíme znovu. No a zatím nic. Dokonc mi ani ta mrcha nechce přijít. Už jsem z toho docela na dně, hlavně mě bolí to, jak už jste tady psali, když semě pořád ptají proč ještě nemáme mimčo a že je to super. Dělají jak bych to nevěděla. Tak doufám že se tady dočtu i něco nového a už teď s mi tady s vámi moc líbi 😉

megynka
8. bře 2010

capricej, vitaj medzi nami, ono sa to raz podarí, neboj, a celé moje okolie sa ma tiež prestalo vypytovať na mimčo až keď sme absolvovali prvé IVF a nepodarilo sa, tak potom tie otázky zo dňa na deň prestali, akosi im to došlo, že už nás s tým nemajú trápiť, to chce len čas 😉

pici
8. bře 2010

ahoj capri. vitaj medzi nami.... :D dievcatami

karol84
8. bře 2010

Ahoj holky,

rampi, ano, porad je mi spatne - jeste to par dni zkusim vydrzet a pak mozna budu volat dr.

sedmitecka
8. bře 2010

vveru, chápu, že se ti nechce a máš strach, ale dopadne to dobře, brzy to budeš mít za sebou a určitě to pomůže k miminku 😉 ...mě to asi čeká taky, pokud se teď nezadaří za 2 měsíce s clostilem ☹