Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

vveru
6. kvě 2010

Dobré ránko holky!

Megy, bude dobře, uvidíš. Bývá to tak, že se na něco člověk těší a nedopadne to a když je mu to uplně ukradené tak to vyjde. Píše se mi to lehce, ale úvod do praxe mi teda fakt nejde. Myslím na Vás 😅

megynka
6. kvě 2010

ahoj vveru 😉 ja som sa rozhodla, že na ivf idem hneď ako schvália žiadosť a na schválenie už čakáme 6 týždňov, takže to bude asi budúci mesiac, v práci sa to už vydržať nedá, na dovolenku kvôli našej labradorke aj tak nemôžeme a ak sa ivf nepodarí dávam v práci výpoveď a na dovolenku môžeme ísť potom, alebo ešte niekde vybehneme koncom mája, ešte to musíme prebrať s manželom, asi dnes večer 🙂

pici
6. kvě 2010

megy.. manzel to urcite takisto tazko preziva, ale musi ti byt oporou, tak to nedava najavo... dvaja uplakanci, to by asi nebolo moc dobre. ja to vidim presne na mojom muzovi, ze vidim ze ho veci trapia, ale neda to najavo, lebo to by som bola uz asi uplne v riti... hlavne sa nesmieme vzdavat, to je predsa zaklad nasho bojovania...

megynka
6. kvě 2010

no pici to je fakt keby sme fňukali obidvaja tak to by už len vyzeralo 😀 jeho to tiež trápi ale nestresuje sa tak, ja som preoste taký uzlík nervov teraz, totálne vystresovaná aj v práci je to na figu, no proste keď sa darí tak sa darí 😠

pici
6. kvě 2010

to je vzdy tak. ale lepsie nech sa vsetko zozype naraz ty sa vyreves a ides dalej, ako keby sa to malo sypat postupne, to by si bola permanentne v riti a to je asi horsie nie?

vveru
6. kvě 2010

Holky, mě se to postupně sere, tak nějak se snažím snažit . . . v práci to mám taky napytel. Jsem ráda, že Vás mám, fakt to ohromě pomáhá-spolu to zvládneme 😅 Že?
Megy, určitě se po čtvrté povede, nevím proč, ale mám takový pocit. 😉

megynka
6. kvě 2010

tak to máš pravdu 😀 pici ešte že si tu, ty si taká optimistka, hneď dokážeš vylepšiť náladu 🙂

megynka
6. kvě 2010

vveru tak teba tiež v práci štvú? no u nás to začína byť desné, mám ponuku učiť na škole kde som už učila, nie je ktovie aká výhra ale určite by som tam mala vyšší plat ako teraz tu, a prázdiny, takže dve výhody oproti terajšiemu zamestnaniu, tak to ivf rozhodne aj o mojej budúcej práci 🙂 a presne aj ja si tak pripadám, snažím sa snažiť ale asi bude lepšie už sa toľko nesnažiť 😉

janushik1
6. kvě 2010

Dobre rano... mozem sa k vam pridat? ja sa tiez snazim uz dlhsie.. resp od februara 2009..
:(

pici
6. kvě 2010

no optimizmus je jedine co mi ostalo , inak by som sa zbesnila aj ja. su veci, ktore nejdu zmenit, ovplyvnit, prisposobit ich tak , aby nam to vyhovovalo. je to jednoducho tak. ci je to osud, ci je to skuska, ci mi niekto vracia zle, co som kedy porobila, tak na to uz odpovede nehladam. proste je to tak, ine to nebude, treba len bojovat. lebo az vtedy skutocne prehrame, ked to vzdame :D

vveru a ty uz dostanes po holom zadku. !!!!! :D

megynka
6. kvě 2010

vitaj janushik 😉 jasné že sa môžeš pridať, smelo mezi nás 🙂

baby musím chvíľku popracovať lebo my tú výpoveď dá zamestnávateľ a nie ja jemu 😀

vveru
6. kvě 2010

Pici, já bych Tě potřebovala někde poblíž, abys mi nalila optimismus a pak mě sprdla 😀

Megy, čekám výpověď, smlouvu mám do ledna a pan ředitel prý ani do toho ledna čekat nebude. Nedej bože, kdyby se dozvěděli, že se pokoušíme o mimi, to bych letěla hned 😖

Janushik, vítej mezi náma.

pici
6. kvě 2010

jannusik vitaj medzi nami... skoda ze v tejto teme ale vitaj... prezrad nam nieco o sebe.

vveru... tak aspon takto na dialku.... :DDD

vveru
6. kvě 2010

Pici 😀 Když mě to s . . ., jak jsem Vám předtím kopírovala ten příspěvek od ty holky z jiné diskuze s těmi výsledky, tak už je má a kompletní, tak mi to zase nějak zkazilo náladu 😔

janushik1
6. kvě 2010

pici, veru, megy, dakujem pekne 🙂

no o mne, ako vravim snazime sa od februara 2009, minuly rok som otehotnela a v 10tyzdni v juli 2009 som bola na cisteni - vraj anembryomola, ale podla mna hlupost, pretoze sme tam babo videli.. asi sa prestalo vyvijat..
potom sme si dali pauzu a zacali sme zasa od januara tohto roku. momentalne uzivam druhy cyklus clostyl a dnes idem na folikulometriu, tak som zvedava, co mi doki povie. povedal, ze ak sa nepodari, tak ma posle na laparku, ale toho sa ja dost bojim a neviem, ci to chcem podstupit.. :(

a vy ako?

pici
6. kvě 2010

vveru. ty si nenechaj kazit naladu nicim. pekne trpezlivo pockaj na vysledky a pojdete pekne na to s manzelom. ty si strasne nedockava...

janusik...ja som bola na laparke a nic to nebolo. a to som tam isla dosrata a hystericka ze co mi to budu robit. bola som na hsg zaziva a to bol totalny masaker oproti laparke... najhorsie na laparke je stav po laparke, lebo to uz zial vies , co ti je, ci ti nieco je a ked ti je, tak co to pre vas znamena a tak...

vveru
6. kvě 2010

Janushik, já přišla o miminko na konci třetího měsíce 😢
Laparky se neboj, také jsem se bála, ale šlo to, byli jsme na ní já i Pici a myslím, že jsme to obě zvládli v pohodě. Ten strach před tím je silnější, ale opravdu to není nic hrozného.

janushik1
6. kvě 2010

pici, vveru, ja sa skor bojim toho, co bude po laparke.. teda citala som ze z toho moze byt ten ohss syndrom a voda na plucach a pasovy opar.. a taketo zle veci.. :(

pici
6. kvě 2010

ja som mala depresie z "ukazovania stavu oholenia susky" a s klistiru... a tak mi to bolo jedno po tom oblbovaku, ze som si od sestricky dosla pytat este klistir, lebo sa mi zdalo ze to na mna neucinkuje :D

a ja na nemocnicu a personal nemozem ani slovo povedat.. janusik.. ja idem v auguste znova na laparku a docela sa tesim.. ako nie na to, ze ma budu rezat ale na oddych :D

janushik1
6. kvě 2010

veru, s tvojim anjelikom je mi to luto.. ja mam doteraz odlozenu fotku z utz.. taka mala gulicka :(

janushik1
6. kvě 2010

pici a preco musis ist zasa na laparku? no ja dufam, ze mi nic nezistia..
a preco ti davali aj klystir to treba? vraj pri diagnostickej laparke to netreba, ci..?

pici
6. kvě 2010

ale prd makovy janusik, aky pasovy opar? ved co sme v kambodzi?

kde ti to budu robit?

jedine co som mala, bolo to, ze sa mi na druhy den ked som bola po zakroku doma tazko sralo :D ale kupila som slivky a bolo to ok

ziadna voda na plucach, to odkial by sa ti tam dostala? nedramatizuj. je to zakrok, nie operacia. nepanikar. to , co odhali laparka nemusi byt moc ok, ale ten pocit, ze vies co ti je, a s dokym to budes riesit je ovela lepsi, ako kazdy mesiac zafnukat nad testom , ktory je negativny a ty nevies preco.. teda aspon ja mam tieto pocity...

pici
6. kvě 2010

janus... bola som na diagnostickej.. a musim ist na kontrolnu lebo som mala zrasty na pravom vajecniku, ktore hned odstranili, a zistili mi endometriozu, ktoru mi teraz liecia, takze musim ist aby skoukli, ci tam ta endo este je... :D

no snad snou zatocime, inak neviem neviem....

a klistyr musi byt jasne.. budu ti nafukovat creva... plynikom a musia byt ciste...

janushik1
6. kvě 2010

pici, dakujem 🙂 toto som asi potrebovala, aby ma niekto takto skludnil.. asi vela o tom citam.. s mm sa stale kvoli tomu hadame, lebo ja som taky strachoprd...
kde mi to budu robit este neviem, ale pravdepodobne v ruzinove, tam som bola aj na cisteni..

no a najskor ak pojdem na laparku tak asi az v septembri alebo oktobri.. lebo leto si nechcem kazit a s mm sme sa dohodli, ze teraz tomu dame volny priebeh, ze bez tabletiek a uvidime..

a tebe kde to robili?

janushik1
6. kvě 2010

pici a ten klystir to ako prebieha? si to neviem predstavit

pici
6. kvě 2010

ja som si tiez predstavovala vselijake masakre ale prezili to aj vacsie padafky ako som ja, tak som isla do toho hrdinsky

nestresuj. ja si myslim ze trhanie zuba je pomaly vacsi zasah do tela ako laparka :D

keby som nebola leniva tak v pondelok po zakroku idem do prace.... :D

mne to robili v galante, lebo tam patri moj doky. a bolo tam super

vveru
6. kvě 2010

Mě teda také nikdo nic o vodě na plicích, ani o pásovém oparu nic neříkal. Je tam blbé to, že tělo "nafukují" tím vzduchem a bolí po tom prsa, zadá a klíční kosti, ale to se dá vydržet: Jo a taky se mi asi týden po tom špatně zvedalo z postele, ale jinak opravdu nic. Krystýr se dělá po každé aby se vyprázdnila střeva a měli tam místo a lépe viděli, ale také byl v pohodě, na to jakou jsem z něj měla panickou hrůzu 😨

pici
6. kvě 2010

klistir prebieha takto: rano dojde sestricenka xixi tak sa tam volali a povie ti, dobre raaaanko... pojdes do miestnosti ja som stala, roztiahla som si 1/2ky, strcila mi do zadku hadicu, kazala mi zatlacit ze vtedy to menej boli, pusti ti taku teplucku zmes a za sekundu bolo tusim po tom. kazala mi pockat 5 min a isla som na zachod. ale ziadne katastrofy sa nekonali lebo som dodrzala presne ako mi kazali nejest a nepit den predtym tak mi nic neslo. tak som za nou dosla, ci mi toho nedalaa malo a sa smiali z toho este aj na sale ked som to hovorila :D isla som raz na zachod a nic moc. a este raz a tiez nic moc... ale to preto, ze creva som mala prazdne

pici
6. kvě 2010

mna nebolelo nic. teda telo ma bolelo jak keby som to v posilke prehnala. ale poobede som uz behala aj do bufetu :D
jedine co ma bolelo bolo hrdlo, som sa pytala dokyho ci som mece hltala... :D

vveru
6. kvě 2010

Já jsem ležela na boku a sestřička udělala zbytek-jinak to bylo jak psala Pici, je nepříjemné jak se "vaří" ta voda ve střevech, ale opravdu to nic není.