Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

yasminne
28. říj 2010

Ahojky 🙂 tak co nemame tu ziadnu snazilku premenenu na tehulku, co by nam dodala trocha pozitivneho elanu??
Jaj dievcence predo mnou je zase ta cast cyklu kedy sa chtiac nechtiac pozorujem a cakam ako to zase dopadne. 😒 Mam pazrave obdobie tak ako vzdy pred mrchou, byvam podrazdena ja to tak neznasam tieto zmeny...
No ale do vianoce este stale casu dost 😀. A snad z tych vsetkych veci co poskusam nieco uz len zaberie 😝.

yasminne
28. říj 2010

@smudlinka2019 heeej babula nevesaj hlavu mas toho toko pred sebou, nic ti neutecie neboj ani cas, ani roky...vsetkeho si uzijes ajajaaaj. 😉 je dobre ze s manzelom dobre vychadzate ze sa lubite a ze sa viete o tom rozpravat, tak to vsetko pride v ten pravy cas neboj!!!

yasminne
28. říj 2010

@flagicka tak drzime palce s kontrolou a podla mna uz to bude len otazka casu a budete sa s manzelom vytesovat.
to mate rovnaky kontrolny termin s Pici tak potom sa ozvite ako vam to obom dopadlo. 😉

smudlinka2019
28. říj 2010

tak mi dneska mrcha dorazila o den dřív=D

pici
28. říj 2010

@smudlinka2019
cim skor prisla. tym skor odide a hor sa do snazenia... hlavne ziadne depky rozumeno?
@yasminne no pekne od teba ze si nas prisla pozriet... chcelo by to nejaku novu tehulku, nevies o nejakej? 😀 😀

smudlinka2019
28. říj 2010

@pici tak to bohužel moc nepůjde.Mladej má dědu v nemocnici a je na tom špatně,tak že je vynervovanej a já zase z něho,protože má epilepsii a hodně mu reaguje na nervy.Ale jinak neboj,zatim udržuju dobrou náladu=D

yasminne
28. říj 2010

@pici 😀 ehm no dam ti vediet tak o 10 dni 😀 😀 ale o jednej tehulke som sa tento tyzden dozvedela moja svagrina-sestra od manzela, oznamila ze su v tom uz dva mesiace 🙂 a to nas pred pred dvoma mesiacmi sokovali, ze sa idu brat, tak sme im boli pred mesiacom na svadbe... to este o nicom ani netusili drinkovali o sto sest a pozri me sa... neplanovali, a maju... tak je to naj...ked sa clovek na to pripravuje a potom caka je to naprd...stoji ho to nervy hlavne, ked uz to dlho nejde...
Zelam krasny predlzeny vikend, dobre oddychni pred laparkou a budem ti silno drzat palce, aby bolo vsetko tak ako ma byt!

flagicka
29. říj 2010

@smudlinka2019 jo jo postoupily,genetika v pořádku já jsem v pořádku,manžel už má také spermiogram ok a ted čekáme na výsledky imunologie nepoldných párů byly jsme tam 13září tak nevím kdy příjdou ty výsledky!!!

flagicka
29. říj 2010

@yasminne 🙂 určitě se ozvu.....děkuji a jak se snažíte vy?

flagicka
29. říj 2010

@smudlinka2019 já jsem se také vždy trápila,že jsem to dostala,ale ted si říkám,že to snad příjde,je jasný že jsem zklamaná když to dostanu,ale říkám si život jde dál a zas tak stará na děti nejsem a ty jsi ještě ml.než já....zkus na to myslet pozitivně a uvidíš,že to třeba příjde samo,když v tom hraje psychika tak snad skoro žádnej dr.nepomůže......

yasminne
29. říj 2010

@flagicka tak my sa snazime uz dva roky, po roku ked to neslo tak sme sli na vysetrenia nech teda vieme ze sa nesnazime zbytocne...manzel z toho vysiel ak vitaz s excelentnym spermiogramom no a ja som musela ist na palarokospi leb omali podozrenie na endometriozu. V marci tohto roku mi robili laparku kde zistili ze mam niekolko povrchovych nie vsak velkych lozisk endometriozy tak vsetko odstranili a po zakroku mi lekarka dala spravu do ruky a s umsevom povedala ze som uplne OK a po tyzdni ako mi vyberu stichy mame veselo snazilkovat. Bol to super pocit ze sme uz obaja v poriadku a dufali sme ze do tych troch mesiacov by sa mohlo zadarit no uz je polrok vcudu a nist. Tak sme volali do centra na odporucenie pana profesora ze ak to nepojde do pol roka spontanne tak nech skusime inseminaciu. Tak mame zatial len konzultacny termin na 23.novembra. Popri tom vsetkom som sme nastudovali kopec odbornej literatury 😀 , objednala som sa k bylinkarke Anne Kopacovej pojdem k nej v polovici novembra zhodouokolnosti letim na otocku na SR tak som rada ze ju zastihnem este pred vianocami, lebo sme si povedali s manzelom ze do tych vianoc to msuime zmaknut 😀 😀 😀. K tomu sme si zaobstarali lubrikacny gel conceive plus na podporu pocatia a fakt skusame vsetko dostupne co nam pride ze je bezpecne 🙂
K tomu ja poracujem s detmi takze myslim, ze aj prostredie okolo mna je pozitivne, tak fakt neviem, kde ten bocian bludi 😀 Tot asi vsjo. Ty mas toho za sebou podstatne viac ale myslim, ze kazda sa jedneho dna dockame 😉

smudlinka2019
29. říj 2010

@flagicka jj,ale radši na tyhle vyšetření zajdem.Je lepší vědět,že je všechno v pořádku a nebo jestli tam je nějaký problém,tak ho začít co nejdřív řešit.Aspoň jsme si to takhle řekli.A můžu se zeptat,kolik vás ta vyšetření stály?A jestli ti zkoušela nejdřív doktorka nasadit třeba nějaké léky a pak až tě na tyhle testy poslala?Doufám,že nevadí,že se ptám,ale ráda bych věděla,jak to chodí=)

flagicka
30. říj 2010

Ne ne,jen se ptej ráda poradím,no my jsme začly úplně opačně,nejdřív umělé a pak inceminace,genetika,imunologie a ted cvičení,pokud je vše v pořádku ty a manžel budete tak zkus nejdřív cvičení mojžíšova metoda a pak do sebe cpát hormony já potom přibrala přez 10kg a nemohu to schodit...........jinak jsme platily za umělé a vše kolem toho 30tisíc.

flagicka
30. říj 2010

@yasminne Zkusím poradit cvičit mojžíšovu metodu....jinak držím palečky,aby to vyšlo....

smudlinka2019
30. říj 2010

@flagicka aha,já právě hodně od jinejch holek slyšela,že jim nejdřív zkusila nějaké prášky a pak vyšetření.A na netu taky hodně píšou,že umělé oplodnění je takové to poslední.Asi to záleží na doktorce?

smudlinka2019
30. říj 2010

@flagicka a to jste platili těch třicet za to umělý nebo i s těma vyšetřeníma jinejma?Třeba s tim spermiogramem a tak?

pici
30. říj 2010

@smudlinka2019
mojho muza som objednala u urologa. ten mu spravil vyter na chlamydie, mykoplazmy a ureaplazmy. a na domov mu dal teglik.. pokial najdes aj ty urologa do hodiny od domu, tak dostanes teglik domov a ejakulat do hodiny musis doniest lebo vtedy skvapalnie a mozu urobit rozbor....

myslim co flagicka spominala tych 30 tis je to, co platis. poistovna u nas na slovensku hradi 3 zakroky ivf, ale iba zakroky a veci s tym spojene vidu na spominanu sumu

yasminne
31. říj 2010

@flagicka no zacala som pred nedavnom i s tymto cvicenim 🙂 stiahla som si tie cviky z internetu...ale skor by som dala prednost nejakemu centru a lektorke lenye tu v Belgicku som nic take nenasla... ty to cvicis sama doma ci chodis niekde do nejakeho centra?

pici
31. říj 2010

@yasminne
ja som to tiez chcela cvicit,,, ist normalne na kurz.. ale je to len pre zdrave pary som niekde citala :D ktorym sa nedari :D

yasminne
31. říj 2010

@pici ja si nemyslim, to pomoze len zdravym parom, resp. skor zenam, ale je to dobre na zenske organy, zrelaxovanie a posilnenie bedrovej a panvovej casti, co moze byt aj dobra pripava na porod.... tie cviky nie su nijak namahave je to kludove cvicenie. ja cvicim okrem ineho kazde rano yogu uz dlhe roky a po veceroch tancujem tahitske tance "hula" 🙂 je to pre mna relax. Zboznujem indicke tance, ale tie su kondicnejsie namahave, niekedy moc skackave...tak to radsej nechavam na pokoji, ked uz som sa vzdala i jazdy na koni, ktora mi mooooc chyba. Ale manzel a moja mama sa proti mne spriahli asi :D...boja sa...
skus ked budes mat po laparke a tom drilingu, sa spytat na nazor lekara na tie cviky, opis mu ich nech ti povie ci cvicit mozes a ak mas na to cas a chut, tak si myslim, ze to ma nieco do seba pri tom snazeni 😉

pici
31. říj 2010

@yasminne
jasne ze sa opytam :D a mozno povie, ze som to mala cvicit uz davno :D
ja chodim do posilky... tak kondicne ale od poslednej laparky som tam nebola.. tak to som velka cvicitelka ako vidis.. ale v lete som aspon korculovala.... teraz oddychujem :D

lien82
1. lis 2010

Ahoj holky, jestli můžu, ráda se přidám. S manželem jsme se snažili o mimčo rok a když to nešlo, tak jsme tomu dali pár měsíců pauzu. Teď se snažíme 4 měsíce a opět stejný výsledek jako vždy. Manžel na spermio dopadl výborně, já jsem na hormonálních testech nedopadla nic moc. Bylo mi řečeno, že moje tělo produkuje málo hormonů a zřejmně to má na svědomí štítná žláza. Teď poslední dva měsíce jsem zkoušela ovutesty a opět nic.

smudlinka2019
1. lis 2010

@lien82 ahojky lien.Vítám tě tady 🙂 a doktorka ti na to něco dala? 🙂

lien82
1. lis 2010

Ahojky, zatím mluvila o dvou variantách, které můžeme zkusit. První bylo nasadit na tři měsíce antikoncepci a nebo začit brát hormony, jenže toho se bojim, už takhle mám dost nadváhu a prý se po nich pěkně kyne. Tento měsíc tam jdu, tak pořád váhám, pro jakou variantu se rozhodnout. Zkouším ovulační testy, ale zatím také bezvýsledně. A co ty? Pokoušíš se už taky dlouho?

flagicka
1. lis 2010

@yasminne ahoj,byla jsem u rehabilitační sestry,cvičím ted doma každý den a ted 3.11 jdu znova ukázat jak to cvičím a zda to cvičím dobře.

flagicka
1. lis 2010

@smudlinka2019 ahojky,za všechno!

flagicka
1. lis 2010

@smudlinka2019 no já si myslím,že než do sebe cpát hormony a nabrat cca 10kg tak je lepší zkusit cvičení pokud jste oba zdravý.....

flagicka
1. lis 2010

@lien82 ahojky,čtu co tady píšeš....je pravda,že se po hormonech nabere já nabrala cca 10kg a ted to vůbec nejde dolů.......jsem po umělém oplodněním které nedopadlo,pak další pokus a nakonec inceminace a také nic.....pokud jsou oba zdraví má se zkusit mojžíšové cvičení....a my na to šly opačně......

petula22
1. lis 2010

@lien82 Ahoj, a na tu štítnou ti něco dali nebo tě aspon poslali na endokrinologii? Já se se štítnou léčím, ale měla jsem stejně špatné hodnoty a bylo mi řečeno, že tím pádem nemám šanci otěhotnět....

flagicka
1. lis 2010

@yasminne určitě se každá jednou dočkáme u nás ten bočan taky né a né přiletět ale te doufám,že snad brzy doletí.......držím všem holkám tady palce!!!!