Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

yasminne
27. čer 2010

@karol84 Grecko to isti skuste nejaky ostrov a mate zarucene krasnu dovolenku ja by som odporucila Scopelos!
tak drzim palce potom sa ozvi co ste vybrali a ako bolo. 🙂

karol84
27. čer 2010

@yasminne
priteli by se recko docela libilo - taky jsem se na nej dnes divala

nathali
28. čer 2010

ahoj baby snad nerusim rada by som sa k vam pridala na pokec
sem tam som si u vas nieco precitala ale nikdy nic nepisala vzdy som si vravela ze podla nazvu sem nepatrim ale presiel nejaky cas a .....................

karol84
28. čer 2010

ahoj nathali - my uz jsme se tusim na nejake planovaci diskuzi potkaly 🙂

pici
28. čer 2010

vitaj natali. a dlho sa tu nezdrr 😀

rampepurda11
autor
28. čer 2010

Ahojky Nathali, vitej u nas a jak rika pici, drzim palce, at brzy zavitas do tehulkovskych diskuzi.
Jak dlouho se snazite? A byly jste na nejakem vysetreni?

karol84
28. čer 2010

nojo, snad budeme mit duvod navstevovat jine diskuze i my ostatni 🙂

nathali
29. čer 2010

ahoj babulky jeeej som rada ze ste ma nevyhnali 🙂 karol myslim ze sme sa videli ale uz ani neviem tolko je tych diskuzii 🙂
snazime sa od maja 2009 na nejake specialne vysetrenie sme neboli lebo som mala debilneho gyndosa ale uz som ho vymenila no do pol roka ma caka laparoskopia ak nebudem tehu co dufam ze tehu budem
ako sa mate??

megynka
29. čer 2010

vitaj nathali 😉 budem držať palce nech si tehu skôr ako bude na programe laparka 😉

nathali
29. čer 2010

@megynka ja v to dufam nechcem na nu a aj sa jej bojim 😒

megynka
29. čer 2010

@nathali to chápem, ale zasa keď musíme tak vydržíme 😉 ale zatiaľ sa s tým nezaťažuj a veselo sa snažilkujte 🙂

yasminne
29. čer 2010

cauky co nove?
Nathali vitaj a ako pici vravi nezdrz sa tu dlho...to tu je uz ako take zauzivane "heslo" 😝 veru pekne snazilkujte a na blbosti nemysli...a ked uz aj laparky sa bat nemusis ja som na nej bola v marci a uz ani neviem ze mi nieco robili.

Megy ako ste na tom?

Karol dovolenka uz vybrata?

megynka
30. čer 2010

ahojte 😉

@yasminne ja si pichám už 2 týždne, v piatok idem na kontrolu a počítam že ešte tak týždeň budem musieť pichať injekcie a bude odber vajíčok, ak nejaké budú 🙂 som teraz doma na pn ale tak strašne by mi bodla dovolenka niekde pri mori, no uvidíme ako teraz dopadneme a podľa toho naplánujeme aj dovolenku 🙂 a vy ako? dovolenku ste si užili 😵

takata
30. čer 2010

ahojte, baby!!!! Ako sa mate....?
No, ja som tu dlhsiu dobu nebola, mala som toho vela v praci a v skole. Okrem toho sme sa s manzelikom podstivo snazilkovali... 😉 Tie ovu testiky som si kupila a riadila sa podla nich + tie vypocty z Gnostik centra...
Taakze, teraz to urcite musi vyjst! Totiiiz, mohlo by... 😅
No, ja som si objednala tu BIORYTMICKU METODU vypoctu plodnosti, stalo ma to 23,- eur a su tam vypocty az do novembra roku 2011. Je to velmi pekne a prehladne urobena tabulka a k tomu je prilozeny aj graf, do ktoreho si zaznacujete potrebne udaje. Tiez je prilozeny aj "navod", ako sa v tabulke a v grafoch vyznat.
Mate tam napisany datum, v ktorom sa musite snazilkovat, aby sa podarilo bejby. Samozrejme, ze tento sposob je pre zdrave pary - zial, no. Takze, kedze som vam uz pisala, ze ja a aj partner sme ok, tak som si povedala, ze to vyskusam.
Inak, doktora som este nezmenila, lebo nebol cas ani sa nadychnut, okrem toho som bola v zahranici... Ale buduci tyzden idem uz na to - a mozno uz vtedy zistim, ze som tehu...
Ano, povedala som si, ze ziadne zbytocne nadeje dopredu! ...ale, to sa neda skratka.

Prajem vam krasny dnik a kto tu ma este taku happy extra pozitivnu naladu, napiste mi!

takata
30. čer 2010

@megynka - gratulujem k vasmu vyrociu!!!! 🙂)))))

pici
30. čer 2010

@takata
nadej umiera posledna.. a treba skusit vsetucko vsetko co je dostupne... bohuzial aj ja som bola v tom, ze som v poriadku az laparka odhalila ine veci :D ale to je zase individualne.. tak dufam, ze vase snazenie padne na urodnu podu... kedy sa mozeme zacat tesit?

takata
30. čer 2010

mila pici,
mas pravdu s tou nadejou - ale pravda je aj taka, ze nadej nie je vsetko... Clovek to musi mat "poistene" aj z tej zdravotnej stranky. Ja duuufam, ze aspon v tom mal ten moj skoro ex-gynekolog pravdu, ze som zdrava. Ak nie, budem to vediet uz o tyzden, ked zmenim doktora. No, a ked sa stane nieco, co si ja zatial ani nepripustam - ze nie som tak celkom v poriadku - urobim pre to vsetko, aby sa ten DOCASNY stav zmenil.
Lebo, povedzme si tu vsetky na rovinu, my sme velke bojovnicky a vsetky vieme, ze nas ciel sa raz podari - skor, ci (trooosku) neskor. Hmm? 🙂

pici
30. čer 2010

@takata
velka pravda.. ale to trosku neskor uz je trosku dlho :D

megynka
30. čer 2010

@takata ďakujem 🙂 a držím palce nech sa zadarí 😉

takata
30. čer 2010

@pici - ja viem, ze je to dlho... ☹ Neboj, o to viac sa budeme tesit, ak sa to podari!!! 🙂
Minule sa ma jedna byvala spoluziacka opytala, ze kedy bude babo... No, nechcem to kazdemu vesat na nos, ze sa nam nedari a tak som jej povedala, ze ved ak pride - budeme radi a ak nie, pride neskor. No a ona hned taku ironicku poznaku hodila do eteru, ze: "nie kazdy ma take stastie ako ja, mozno deti mat ani nebudes. Ale, nic si z toho nerob, ked nebudes mat dieta, ved mas aspon psa." V prvych sekundach som nevedela, ako mam zareagovat a co jej na to povedat a nakoniec som sa usmiala a hovorim jej: pozri, ze ty porovnavas dieta so psom, nech sa paci, tvoj nazor - len v tom pripade velmi lutujem tvoje dietatko, ak mu davas namiesto chutneho obedika granule...
To bol, vazene damy, moj "naj" zazitok tohto tyzdna...

nathali
30. čer 2010

ahoj babulky tak som si vas poctivo docitala a hned ste mi zdvihli naladu 🙂
@yasminne no ked si to tak pekne napisala uz nad tym ani nepremyslam a uz aj ten strach ma odchadza ved co zena nespravi pre svoje babo
@takata to co je za zensku ked taketo nieco povie?co nevie premyslat ze s takymi recami moze ranit????a nechapem jak moze porovnavat deti so psami !

pici
30. čer 2010

urcite to tak nemyslela.. len vies.. keby kazdy vypustil z ust len to, co by inemu nemohlo nijako ublizit tak by to vsetko mohlo byt uplne inak. moja teta mi minule zadrela, ze ved mam cas, ze aj madona mala dieta v 40tke. a ze ked ne, tak si zoberem krsnia.. no akoze chcela byt mila a vypalilo to tak nestatstne, ze som myslela ze vypalim ja jej. :D

karol84
30. čer 2010

ahoj holky, dovolena zatim neni vybrana... teda vybrana by byla, ale behem pul hodky nam zmizela z internetove nabidky, tak musime nechat overit hotel a k tomu navic i letenky, protoze bychom neleteli charterem, ale linkovym letem... tak jsem zvedava, jak to dopadne

takata
1. črc 2010

Ahojte, vsetky!
Mam na vas jednu otazocku a prosim vas, ak mi k tomu nieco viete napisat, tak budem rada. Takto: citala som o tom, ze zena moze mat aj niekolko samovolnych potratov a nemusi o tom ani vediet. Bol tam opisany aj priebeh a priznaky samovolneho potratu. Prvym znakom je, zena ma klasicke tehotenske priznaky - t.j. byva jej rano zle, citi sa unavene, ospalo... Druhym znakom je, samozrejme, meskajuca menstruacia.
Mne sa presne toto stalo dvakrat. Prvych dvakrat som to jednoducho odignorovala, lebo som si myslela, ze meskajuca menstruacia je nasledkom stresu (inak, pred tym som mala vzdy presnu menstruaciu). Druhykrat - to bolo pred mesiacom - to malo uz vyssie obratky. Menstruacia mi meskala dlhsiu dobu a rano som sa citila dost zle a jedlo som nemohla ani citit. Trvalo mi aspon do desiatej doobeda, kym ma to preslo. Uz som si po par dnoch chcela zakupit tehotensky test. Nie z dovodu tehotenskych priznakov (lebo tu moze vela robit aj psychika a clovek si asi dokaze vselico vsugerovat), ale prave z dovodu meskajucej menstruacie. Nakoniec som mrchu dostala. Ale, bolo to velmi zvlastne. Prvy den iba take malinke spinenie, to trvalo cely den a este aj doobeda dalsieho dna. Tak si hovorim, ze MOZNO tehotna som, lebo spinenie v datume menstruacie je normalny jav. No a na ten druhy den sa to rozbehlo - ale ako! To bola sila, nestihala som tampony menit...
Hladala som o tom vselijake clanky, aj na googli a nic som nenasla. Mohli by ste mi poradit, ak viete, ci to mohol byt aj ten samovolny potrat? Mam to povedat aj svojmu gynekologovi, ze takato situacia sa stala - alebo je to bezne a normalne a netreba sa nad tym zamyslat...?
Dakujem vam a prajem pekny den. 🙂

pici
1. črc 2010

@takata
je pravda. ze samovolny potrat v takom zaciatocnom stadiu vela zien ani nevie, ze malo, lebo test si nespravia a zarodok sa vyplavi s doslou menstruaciou.. v kazdom pripade by som o tom informovala gynekologa, lebo on ti tvoje podozrenie vie minimalne potvrdit alebo vyvratit, asi podla toho ako vyzera maternica atd

megynka
1. črc 2010

@takata súhlasím s pici....informovala by som o tom určite gynekologa 😉

pici
1. črc 2010

ak je to naozaj tak, ze to bol zamklny potrat ci ako sa tomu hovori, tak to treba riesit...

takata
1. črc 2010

DIKY ZA RADY, BABY!!!

...uz aby bol utorok! Som zvedava, ako je to so mnou tento mesiac, kedze som skusila tie vypocty plodnych dni. No a ak nic, tak uz len pockam, kym budem mat po mrche a sup sa k novemu gynekologovi. Uz mam jedneho vyhliadnuteho - vraj je velmi dobry, tak sa tesim. Len dufam, ze nie je mlady, lebo to by som sa asi hanbila... 😉
A co je s Janemari, dlho sa nam neozvala...?

pici
1. črc 2010

ten moj ma 40 a skoro som zinfarktovala ked som ho tam uvidela prvy krat :D

cerkutka
1. črc 2010

Caute, tak toto je moje uplne poprve kedy som sa prihlasila do akehokolvek pokecu🙂) my sa snazilkujeme od Juna minuleho roka, aj ked to nemozem nazvat pravidelnym snazenim kedze sme pomedzi to boli na svadobnej ceste v mexiku a to sme nemohli ist tehotni takze sme si dali pauzu a tiez sme sem tam lenivi🙂 kazdopadne iba chcem povedat ze neako nezufam pretoze mam 5 kamosiek a vsetky su tehotne po dlhom viac ako rodnom snazeni, a kazdej jednej sa to podarilo tym ze zmenili miesto, dve otehotneli v cechach po dlhom case zitia v zahranici, dalsia v Thajsku,dalsia na dovci vo Francuzsku na dovolenke a ta piata zmenou prace po 18 mesiacoch🙂) myslim ze je vela dane aj stereotypom zivota a sexu.....