Snažilinky - rok a více. Podpořme se

rampepurda11
24. lis 2009

Ahojky devcata,
pro nás "starší snažilky" oteviram nové tema 😉
Musíme se přeci trochu podpořit a dodat sílu, ne?
Mejte se krasne a každé preju brzké // čárka!!!
Pa

jurajka
21. zář 2010

môj mužíček sa na spermiogram normálne tešil.... 😀

jurajka
21. zář 2010

Vo štvrtok som si bola po výsledky z krvi - zistili mi pozitívny nález na protilátky proti spermiám. Už som si aj poplakala. Teda muž má spermiogram fantastický, ja hormóny a ovuláciu OK, a môj sprostý imunitný systém, ktorý si nevie poradiť ani s chrípkou, zabíja manželove spermie. Je mi z toho nanič. Neviete, či pri takých prípadoch liečba zaberá, alebo to bude zase zbytočné napchávanie sa liekmi? ☹

pici
21. zář 2010

@jurajka

urcite sa to da riesit... myslim ze je to lepsie ako mat v sebe nejake pliagy alebo zly spermiogram. myslim, ze vacsia vyhra je mat takyto problem, lebo je urcite riesitelny... doky nehovorila nic?

jurajka
21. zář 2010

Povedala, že dva mesiace sa vyhýbať styku so spermiami a potom liečba imunosupresívami. Tak neviem, je mi z toho nejak na figu. Dúfam, že to zaberie. 😒

pici
21. zář 2010

@jurajka

musis to brat z toho lepsieho konca... ja som brala 5 mesiacov liecbu, stale nemam cyklus musim ist este na kontrolnu laparoskopiu a potom musia spravit mi cyklus :D cize do konca roka nehrozi ze by som bola tehotna... takze je to stale lepsie ako dva mesiace bez spermii a potom liecba...

yasminne
21. zář 2010

Ahojte taak po dlhej odmlke som spat, mam cas kedze marodim a som doma a uzivam sladke nic nerobenie hihi.
Jaaj baby ved tu stale pribudaju nove a nove snazilky kedy z nas uz aj niekto odbudne pre povzbudenie??!!
U nas nic nove prevratne uz ani neviem, kde sa moj cyklus prave nachadza uplne sme to s manzelom pustili z hlavy, nemeriam sa rano, nerobim si ovu testy, dokonca si nemozem spomenut, kedy som to naposledy dostala 😀 len orientacne plus minu autobus 😀 takto to nechavame plynut uz druhy mesiac a po pravde ani na to iui sa mi nechce ist. Ja stale verim, ze do tych vianoc to vyjde 😝.
Zajtra mam ist k lekarke moj drahy ma objdnal, ale to len k vseobecnej (nebola som u lekara ani nepamatam) no ale uz je to treti krat, co sa mi za mesiac spravila v podpazusi bolestiva hrcka a to som prestala pouzivat antiperspiranty a uz sa bojim aj holit. No a dalsia vec, co ma zacina trapit je, ze sa mi na hrudniku az ku klucnym kostiam objavuju viac a viac male biele fliaciki ako keby som zacala stracat pigment. ☹ Tak neviem co sa to so mnou deje, 😒 snad nic vazne.
- pici vidim ze mas pred sebou este dlhu cestu az zacnes konecne snazilkovat tak zelam pevne nervy, skoda ze tie trminy na laparoskopiu nie su skorsie a musi cakat. tak drzim palce aby to potom pri tom snazilkovani vyslo hned na prvy krat!
- jurajka aj vies kde sa ti tvoria tie prtilatky? ak je to v hliene pri krck u tak by mozno pomohlo to iui inseminacia kedy by spermie sli priamo do maternice a nemuseli by bojovat s protilatkami v hliene ktory sa tvroi pri krcku... ale to ti asi lekarka vysvetlila...

jurajka
21. zář 2010

@yasminne
Ja neviem, kde sa to tvorí. Mne to zistili z krvi

yasminne
21. zář 2010

@jurajka hm tak tot otazka na lekara, kde a ako a co 😀 tak ale snad lekaraka vie co robit a poradila dobre...ja som len citala o tych protilatkach, ale nevidim do toho tak odborne... 😉 no ale aj tak hlavu hore a skus sa ked tak popytat aj ineho lekara na nazor. Mne by sa tiez nechcelo to tolko oddalovat, ale niekedy nemame proste na vyber

jurajka
21. zář 2010

@yasminne
To oddiaľovanie je na tom to najmenej. Keby to vyšlo, tak si kľudne počkám. Aj doktorka mi povedala, že ešte mám čas...

yasminne
21. zář 2010

@jurajka, tak hlavne ye to beries v pohode to je najdolezitejsie, ja mam sice viac rokov, ale tiez sa snazim si vraviet ze este nie tak neskoro, aby som sa kvoli tomu isla unahanat a zblaznit 🙂 takze dufam ze vianoce to istia 😝

jurajka
22. zář 2010

To by bol pekný JEŽIŠKO 😀
(a len tak mimochodom, zas tak v pohode to neberiem...)

pici
22. zář 2010

@jurajka

ale optimizmus nesmie chybat... tebe povedala doktorka ze mas cas.. mne povedal doky ze mam najvyssi cas... :D tak nestresuj...

ladybirds
22. zář 2010

Ahojte, som tu nová, ale sem tam chodím na koník, ak hľadám nejaké info. My sa snažíme rok a 9mes. Konečne už vieme, kde je problém. Manžel na katastrofálny spg, dr nám odporučil IVF. Takže má čaká prvá laparo. Aj sa teším, nie na laparo, ale že sa konečne niečo deje a posúva nás to bližšie k cieľu 🙂 hoci ani netušíme, aká dlhá cesta je pred nami.

jurajka
22. zář 2010

@pici
Ja som niekedy až príliš veľký optimista. Ale mám jedno heslo: "Vždy zachovaj paniku!" 😀 😀 😀

pici
22. zář 2010

@ladybirds

ahoj. vitaj.. no s tym spermio ked je katastrofalny, asi nemate inu moznost ako ivf.. ale ... lepsie vediet co vam je ako nevediet. nie?
laparo musis mat za sebou kvoli podstupeniu ivf nie? to prezijes.. a idete na to...

@jurajka
coskoro sa vsetky dockame....

ladybirds
22. zář 2010

@pici no to urcite, ja tajne dufam, ze na laparo mi nieco objavia a potom to pride aj prirodzene, ale s tym spermio asi tazko... dnes som velky optimista... 😀

pici
22. zář 2010

@ladybirds

a preco by ti mali nieco objavit? prirodzene to s nafigu spermiogramom nepojde asi urcite... ale to myslim ze vies...

ladybirds
22. zář 2010

je mi to jasne,, dr, kt. nam robil spermio, vravel, pri vacsom stasti... velky optimista.. moj gyn. sa naopak zatvaril velmi lutostivo,, akokeby som mala nevyliecitelnu chorobu...

pici
22. zář 2010

@ladybirds

no moj muz mal hranicne hodnoty pohyblivosti... poviem priklad ze norma bola 25 a on mal 23 a moj doky, ze no videl som aj lepsi spermio... :D ale tak asi je to vecou kazdeho odbornika co si o tom mysli....

jurajka
22. zář 2010

@pici
Moj mužíček mal napísané že: počet vysoko nad 60 mil a pohyblivosť viac ako 90% a aj tak je nám to momentálne na figu 😀

rampepurda11
autor
22. zář 2010

ahojky holky,

ladybirds: Take mame katastrofalni spermiogram, takze nas ceka IVF ☹ Do centra se teprve chystame. Tebe poslali na laparku v centru nebo tvuj gyndar?
Popravde jsem s laparkou moc nepocitala, pac vypada, ze je u mne vse v poradku.

pici
22. zář 2010

@rampepurda11

u nas v centre je to jedno z vysetreni ktore musis absolvovat, aj hsg aj laparo.. proste vsetko

pici
22. zář 2010

VYŠETRENIE ŽENY
Základné vyšetrenia:
1. Pohovor s pacientkou (priebeh menštruačného cyklu, prekonané ochorenia, už vykonané vyšetrenia a predchádzajúca liečba neplodnosti a pod.) a základné gynekologické vyšetrenie (palpačné a v gynekologických zrkadlách, vrátane onkocytológie z krčka maternice).
2. Ultrazvukové vyšetrenie (základné a folikulometria – posúdenie rastu folikulu v priebehu menštruačného cyklu).
3. Bakteriológia pošvy a krčka maternice (odber materiálu z krčka maternice a z pošvy na zistenie prítomnosti infekcie) (aeróbne a anaeróbne baktérie, chlamýdie, ureaplazmy, mykoplazmy).
4. Odber krvi na vyšetrenie pohlavne prenosných ochorení.
5. Odber krvi 3.deň menštruačného cyklu na vyšetrenie hormonálnych hladín.
6. Laparoskopia (LSK = operačný výkon v celkovej anestézii) alebo hysterosalpingografia (HSG = ambulantný röntgenologický výkon s röntgen kontrastnou látkou) na posúdenie stavu vnútorných pohlavných orgánov (maternice, vaječníkov, vajíčkovodov, spolu s posúdením ich priechodnosti, prípadne odstránenia zrastov, ložísk endometriózy a pod.).

Vyšetrenia v bode 1-5 je možné zrealizovať i u obvodného gynekológa, ktorý následne odosiela pacientku s výsledkami do centra asistovanej reprodukcie.

Vyšetrenia v bode č. 6 vykonávajú spádové gynekologické oddelenia alebo lekári v centre asistovanej reprodukcie.

Doplnkové vyšetrenia:
1. Hysteroskopia (diagnostický, alebo i operačný výkon, väčšinou vykonávaný v celkovej anestézii na posúdenie stavu dutiny maternice, sliznice maternice, ústia vajíčkovodov).
2. Postkoitálny test (posúdenie kvality hlienu, množstva a pohybu spermií po normálnom pohlavnom styku).
3. Genetické vyšetrenie (pri podozrení na geneticky podmienené poruchy plodnosti).
4. Vyšetrenie na prítomnosť ochorení spôsobujúcich zvýšené zrážanie krvi s následnou vyššou pravdepodobnosťou samovoľného potratu.
5. Imunologické vyšetrenie (prítomnosť protilátok proti spermiám a vaječníkom).
6. Psychologické a sexuologické vyšetrenie (ťažkosti pri pohlavnom styku, psychoreaktívne poruchy a pod.).

VYŠETRENIE MUŽA
Základné vyšetrenia:
1. Spermiogram – ejakulát získaný masturbáciou po trojdňovej pohlavnej abstinencii (stanovuje sa objem ejakulátu, počet spermií, podiel patologických foriem spermií, podiel a kvalita ich pohybu, prítomnosť ďalších buniek, v prípade potreby aj bakteriologické vyšetrenie na odhalenie prítomnej infekcie).
2. Vyštrenie krvi na prítomnosť pohlavne prenosných ochorení.

Doplnkové vyšetrenia:
1. Urologické vyšetrenie.
2. Genetické vyšetrenie (pri podozrení na geneticky podmienené poruchy plodnosti, pri ťažších poruchách spermiogramu, alebo pred pokusom o chirurgické získanie spermií).
3. Vyšetrenie hormonálnych hladín (pri ťažších poruchách spermiogramu).
4. Psychologické a sexuologické vyšetrenie (impotencia, nedostatočná erekcia, chýbajúca ejakulácia a pod.).

ladybirds
24. zář 2010

@pici Vyšetrenia v bode č. 6 vykonávajú spádové gynekologické oddelenia alebo lekári v centre asistovanej reprodukcie. Takže ak dobre chápem, laparku mi majú robiť v centre...? to si musím najprv vybrat centrum 😅

pici
24. zář 2010

@ladybirds

toto mam z gyn-fivu... kazdy ma podla mna svoje postupy. ... ale laparku ti mozu spravit aj inde... vid moj pripad... ja mam laparku inde aj kontrolnu budem mat inde.. a ked to potom nepojde a pojdem do gynfivu tak donesiem odtial len vysledky...

yasminne
8. říj 2010

ahojteee no akosi je tu mrtvo co ste uz vsetky tehu?? :D prajem vam to !!! no nam to opat nevyslo tak som si posmutila, ponadavala, ale uz som Ok a ide sa dalej no manzel uz nechce nejak vyckavat a vraj nas ide objednat na IUI tak ze by nejaky zazrak?? ja neviem co sa to tak stale vlecie...a je mi strasne smutno tu z okolia ked vidim ako zeny porodia a po troch mesiacoch , niekedy ani to nie bezia do prace a dieta odlozia na fulltime do jasli, otazka ze :" a co kojenie? ,materske mlieko ktore poskytne v prvom polroku az roku dietatu obranne latky..., kde je budovanie vztahu k dietatu a opacne k matke?? hmmm odpoved: " to jenarocne a unavne a nemam cas kojit popri praci a je lepsie ked sa s manzelom v noci striedame s flaskou... ." no comment mam vzdy len jednu otazku na co maju tito ludia deti??? na okrasu? na to aby sa s nim "pohrali" len ked maju cas, ci sa popysili pred kamaratmi ake je ich dieta sikovne...alebo nesikovne ze v osmich mesiacoch stale len lezi a nevie este sediet...to tu je celkom bezne... no proste grc. a mna uz prestava bavit sa starat o cudzie chudence o ktore nemaju ich vlastni rodicia cas sa starat, vychovavat, hrat sa ... mam z toho uz riadnu psychozu a depku a kto vie ci toto nie je moj problem.
heheh to som sa ale rozpisala, moj manzel to uz nemoze pocuvat tak nemam s kym o tom pokecat...mate niekto podobne skusenosti??
pekny vikend vam prajem

petula22
8. říj 2010

Ahoj, my se s manželem snažíme 3 roky, možná i víc, měli jsme ve snažení pauzu, jelikož jsme přešla do jiné práce.
Absolvovali jsme už všechna vyšetření, manžel je v pohodě. U mě se projevila snížená štitnice, se kterou se léčím od mala. Svého endokrinologa jsem o tom hned informovala, ale moc ho to nezajímalo, jen kdyby se zadařilo, tak hned naklusat. Loni v CARu nás dost odbyli, že si mám dát dohromady štítnou a že pak máme přijít, šla jsem teda na endo a tam řekli, že by to až tak na štítnou neházeli, takže si vyberte 😖 . Nedala jsem se a ted mám konečně hodnoty, aby se třeba zadařilo, tak jsme byli opět v CARu, kde mi řekli, že by to chtělo ještě laparku. U nás objednací lhůta děs, takže jdu až 18.1.2011. Ptala jse se proč mě na ní neposlali už dřív, ale nikdo nic neřekl, on tam totiž už pan doktor, který nás loni odbyl nedělá.....Když tak čtu vaše příběhy, tak vás všechny obdivuji, že na to máte ještě nervy 😝 . Držím všem palečky a yasminne více optimismu i když počasí tomu nepřidává. 😉

petula22
8. říj 2010

@yasminne Ahoj, občas mám podobné pocity i když trochu jiné. Bude mi ted 32 a prcek zatím nikde, pořád jsem to odkládala, lepší práce, byt atd.A hlavně pořád řeším, jestli si ho vůbec můžeme dovolit...., jak to bude, abychom ho zapezpečili.. A pak vidíš v domovech dětí, které tam pořád přibývají a jejich mámy pořád dál rodí a nic neřeší.... Občas mi to přijde tak nespravedlivé ☹

pici
11. říj 2010

@yasminne

no to mi je luto... ale nezufaj jedneho dna dojde rad aj na teba :D
a netreba sa zaoberat tym, naco su komu deti, len preto, ze my nemame... je pravda ze na veci pozeras uplne inak... ked sa ta to tyka... ale treba sa na to vysrat

ja som bola vcera u kamosky , ma mesacneho maleho a nemam teraz depky ze preco my nemame.. proste nemame. urcite to ma svoje dovody a ja verim, ze sa dockame aj my jedneho dna...

ale taky bol vonavucky.... som si ho pestovala :D

ja uz som si tak zvykla ze nemame dieta, ze ked ostanem jedneho dna tehotna tak asi ma to aj zaskoci :DDDDDDD

pici
11. říj 2010

@petula22

no tie lehoty .. nic moc... nemozes ist niekam do sukromnej?