Snažilky o první dítě kolem třicítky

kleik
1. lis 2011

Ahoj holky, je mi 28 a v létě jsme se začli snažit o první dítě. Jste na tom podobně? Přidejte se a pojďte pokecat 🙂

pupidu
18. lis 2011

@kleik hlasuju pro🙂
Jinak holky moje mens. bolesti odchází a já už zase piju různý čaje jak blázen a očima pomalu popoháním kalendář, abych už měla ovu. Ještěže vás mám, říkat tohle všechno manželovi, tak mě brzy pošle do Černovic 😀

benerika
18. lis 2011

@kleik ja chci taky hlasovat☹😀 jsem samozřejmě taky pro, bude lepší, kdyz si naše příspěvky nebudou číst všichni ostatní😉

lub13
18. lis 2011

@kleik ano, taktiez hlasujem pro 🙂
@lucijeta s tim Jonasom se nejak netrapte holky, to bylo jenom pro zajimavost 🙂 hoci mne to vyslo na ovu dni, ale tiez to skor ako nahodu berem...

A je pravda ze esteze mame tuhle diskusi, lebo manzi sa tiez chyta za hlavu, ked stale nieco pocitam a kruzkujem v kalendari..kedy ma prist MS, kedy ozaj prisla, kedy asi ovu, atd... 🙂

kleik
autor
18. lis 2011

@pupidu No to mi povídej, myslíš, že já se doma svěřuju, že mám nakopený čaje a vyplňuju si na netu kalendář, do ktereho si zapisuju nejen teploty, ale i kdy proběhl sex? 😀 A svůj kontryhel v práci dokonce vydávám za "bylinkový čaj proti nachlazení" 😀 Aby okolí nevědělo, že se snažím otěhotnět.

@pincola
@tedynka
@sedivka
@malinka_02
@lub13
@anrebcz

Tak já jsem taky pro uzavřenou. Takže jestli jsem to pochopila dobře, vytvořím uzavřenou skupinu, nás tam všechny zapíšu a tahle diskuze tady zůstane na věky neuzamčená. Myslela jsem, že se bude muset zamykat tato a že to musí udělat zakladatel. Ale takto vlastně může kdokoliv z nás. Tak já se na to jdu vrhnout, pokud se někdo z vás chtěl ujmout iniciativy, tak se omlouvám, že jsem mu to vyfoukla 😀

kleik
autor
18. lis 2011

@benerika Tebe jsem do hlasování ani nezahrnula, protože to bylo hlasování o tvém návrhu 😀

pupidu
18. lis 2011

@kleik No to je dobrý s tím bylinkovým čajem. Já teda doma poctivě přiznala, co všechno piju a dokonce se i stalo, že když jsem se jeden večer trošku ušklíbala nad čajem z kotvičníku, tak mi ho manžel skoro celej vypil, pochvaloval si, jak jsou to dobrý bylinky, a další večer chtěl uvařit vlastní hrnek 😀 Je fakt, že když má ženská pořád hlídat, kdy to má nebo nemá dostat, kdy přijde ovulace, teploty atd., tak prostě nejde na to nemyslet, jak každej chytrák radí 😎

benerika
18. lis 2011

@kleik joo to nevadí 🙂 to víš já jsem ještě sama takové malé nevyblblé dítko a musím být u všeho 😉 😀

tedynka
18. lis 2011

Ahojky, pár dní jsem tu nebyla, taky hlasuju pro uzamčení, ale netuším jak se to dělá 😨

ivvi
18. lis 2011

Ahoj holky, mohla bych se k vám ještě připojit? Jestli jste se tedy již nepřesunuly do té uzavřené skupiny. Po vysazení antikoncepce se snažíme už tři měsíce a stále nic, tak postupně začínám zjišťovat informace a zkušenosti snažilek, jako jsem já 🙂

benerika
18. lis 2011

@ivvi ahojky, jasně, klidně se můžeš přidat 🙂 Zamčená diskuze je už udělaná, ale určitě tě tam šoupnem,
že jo @kleik ? 🙂

benerika
18. lis 2011

@ivvi tři měsíce ještě nejsou moc, někdy to trvá dlouho než se tělo nastartuje 🙂 Ale přeju, aby to bylo co nejdřív 🙂

tedynka
18. lis 2011

@ivvi Ahojky, my se taky snažíme 3 měsíce, tedy teď už čtvrtý a zatím nic, říkám si že asi chvilku trvá než se to srovná po HA, brala jsem ji hodně dlouho.

ivvi
18. lis 2011

@benerika Díky 🙂 Máš pravdu, že tři měsíce ještě nejsou moc a ještě po tolika letech užívání HA, jen každý měsíc trochu doufání, co kdyby a pak zklamání. Snad se všechny tady dočkáme 😉

ivvi
18. lis 2011

@tedynka jsme na tom koukám skoro stejně, HA jsem brala taky hooodně dlouho. Doufám, že to srovnávání teď nebude na pár let ☹

kleik
autor
18. lis 2011

@ivvi Přidala jsem tě do té uzamčené, tak přijď za náma tam. Měla by se ti objevit v notifikacích

sipkova
19. lis 2011

@kleik ahoj holky můžu se také přidat? Děkuji

ivetm
21. lis 2011

@kleik Ahojky, tak my jsme se dočkali - dneska máme potvrzený 2 srdíčka 6+6, ale museli jsme si počkat od loňskýho srpna

majinka1981
21. lis 2011

Mě bylo třicet ted v říjnu a k narozeninám jsem si dala pozitivní těhotenský test. Prášky jsem nebrala od ledna a ted se konečně zadařilo. V říjnu jsem pila čaj s kontryhele, takže si myslím že ten k tomu taky přispěl. 😉

kleik
autor
21. lis 2011

@ivetm Gratulace převeliká. Máme teď uzavřenou diskuzi, napíšu ti od tama, abys nás líp našla.

katka3835
23. lis 2011

Ahoj, můžu se k vám taky přidat. Je mi 29, o miminko se s manželem snažíme téměř tři roky. Letos v říjnu přišla radostná zpráva a já byla konečně těhotná( po první IUI), ani neumím popsat tu radost, jakou jsme měli, i když jsme je radovali spíš v koutku duše, aby bylo všechno v pořádku. Po dvou kontrolách bylo vše v pořádku, ale bohužel v 7. tt jsme o mimi přišly (zamlký potrat) 😢 Strašně jsem to obrečela a i teď, když o tom píšu, se mi do očí derou slzičky. Mám ale báječného manžela, který mě podržel a říkali jsme si, že to tak asi mělo být, že by třeba mimi nebylo v pořádku. Teď čekám až příjde MS a pak zase půjdeme na IUI, tak doufám, že se brzy zadaří.

karina1
25. lis 2011

@benerika ahoj, tak si mi dnes nasadila chrobaka do hlavy ;) pises, ze si bola chora po vitaminoch a ze ti lekarka hovorila, ze to moze mat suvislost s vitaminmi?? my sa chceme zacat snazit o mimi, tak som zacala brat asi pred 2 mes vitaminy a od tedy som snad kazdy tyzden chora, aj teraz som uz 2 dni doma so zapalom hrdla (pred tym chripka, 2x herpes na perach, stale nieco..), predtym mi rok nic nebolo..

benerika
25. lis 2011

Ahojte holky 🙂
@katka3835 nevím, jestli tě holky už daly do diskuze, jestli ne, tak pisni 😉 To mě mrzí s tím mimi, ale teď už to bude určitě všechno vpořádku uvidíš 🙂

@karina1 ano vážně to tak je, vždycky, když jsem chtěla začít užívat vitamíny a vzala jsem si první tabletku, tak do pár dní jsem onemocněla. Doktorka mi to potvrdila, že je to opravdu kvůli těm vitamínům.Od té doby, co neberu vitamíny jsem snad ani nemocná nebyla 😉 Jestli ti můžu doporučit zázračný lék, tak jsou to kapky z bylinky echinacea. Na moje angíny, nic nepomohlo, ani antibiotika a tohle je hotový zázrak, který mě uzdravil a nadobro angín zbavil (no teď klepu do dřeva ať to nezakřiknu) 😀 . Užívá se jen pár měsíců a fakt zabírá 🙂
Chci teď začít užívat nějaké vitamíny, kys.listovou atd., snad to nebude problém 😉 No a kdy se pustíte do toho snažení?

karina1
25. lis 2011

@benerika no v podstate sme sa do toho uz pustili 😉 inak mam 30r. a vyrabame tiez prvopotomka ;) ja tie vitaminy davam radsej asi bokom, jedine tu kys. listovu budem brat. Inak ako som tu dnes citala tie fora, tak nechapem ako zeny volakedy v pohode pocali, vynosili, porodili po 10 deti.. 😀 tak aj nam vsetkym zelam, nech nam to tu pekne otehotnieva! ;)

benerika
28. lis 2011

@karina1 brzo tu snad budem všechny těhule a tobě taky držím palce ať se brzo zadaří 🙂 Půjdeš taky za námi do diskuze?

karina1
29. lis 2011

@benerika a beriete ma? ;) ja som myslela, ze uz ste uzavreta skupina..

benerika
29. lis 2011

@karina1 jasně, že tě berem, musím někomu napsat, ať tě tam přidá, já nevím jak 😀 Tak vydrž 😉

malinka_02
8. bře 2012

@katka3835 Ahoj koukám ted na tvuj příspěvek je tedy už staršího data ale nedá mi to nereagovat.. Prvně mě mrzí co se vám stalo s miminkem.. a chtěla jsem se zeptat jestli ještě chodíš na IUI? My se snažíme rok a půl ted sme zjistili že má mm špatný spermiogram tak sme šli do CARu teprve sme u krevních testů. Ale všude holky píšou že než se něci děje je to i půl roku. Chtěla jsem se zeptat zda jste taky měli špatný spermio a jak dlouho to trvalo k IUI? Děkuju moc..,

danda81
7. kvě 2012

@malinka_02 Ahojky, jak tě čtu, máme stejný problém. Manžel má astenospermii(sníženou pohyblivost) a já beru na ovu clostík. Hormonální profil mi dělal můj gyndař, ale dneska jsem volala do centra a stejně mi ho budou dělat znovu.Ale podle mě další cyklus od krevních testů by šlo iui, záleží na stimulaci. Půl roku se podle mě čeká na IVF, kde je nutná hormonální příprava a oběry, ale na iui určitě ne.