Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

angetha
23. čer 2009

Protože většina "svobodných" matek partnera má, to je jasný, jen nejsou oddaní

cat79
23. čer 2009

Každopádně je smutný, že je mateřský příspěvek 7600 nebo kolik, to je fakt teda ranec🙂))to já dám jen za složenky 2x tolik🙂))to teda celej život dřeme, abychom pak měly takovou almužnu...hamba hamba a důchod ani nemluvím...to je tak na hůl a psa

prosteja
23. čer 2009

cat určo je to legální a tak..... ale tak trošku v uvozovkách a vím, že kámoška říkala, že ta její kámoška s tím měla tahanice po úřadech 😖 já o tom víc nevím, v mým okolí se to přímo nikomu nestalo, jen ti říkám, dát si na to bacha...... je to zbytečné, aby tě pak s prckem kvůli tomu tahali ohledně vysvětlování na úřady........ a nemuseli by tahat tebe, ale taky toho zaměstnavatele........ jen prostě uvádím jakou s tím mají lidi zkušenost..... tak doufej, že ten člověk v tom opravdu umí chodit a všechno ošetří tak, aby to bylo ok a nikdo to nemohl napadnout.... ono totiž cat je to strašně nenápadný, když si budeš roky vydělávat 20.000 hrubýho a najednou poslední 3 měsíce před mateřskou 80.000 hrubýho 😀

amallie
23. čer 2009

holky, story se samoživitelkami už skončily, protože se hodně dětí rodí mimo manželství, takže teď je to už šumák a je to dobře 😉

Jediné co, když je opravdu matka samoživitelka a žije sama, otec dítěte neznámý, má nárok na různé přídavky atd...... jinak nic

a stoprocentně vylučuju, že by zvýšením platu za poslední tři měsíce naskočila mateřská na velkou sumu, proti tomu se přeci velice bojovalo, necchi tady teda cpát svý pravičácký názory, ale z čeho by to stát měl platit, že jo

cat79
23. čer 2009

ale já mam trvalé bydliště v jiném městě..právě

prosteja
23. čer 2009

jj je to jak píše ange..... svobodný matky na tom totiž začaly dost krutě vydělávat 😀 a tak stát zakročil...... a podle mě je to docela dobře...... když má tu maminku s prckem kdo živit, tak proč má pobírat dvakrát tolik, co vdaná ženská, která to má jen na papíře a ničím jiným se neliší... 😉

hehena
autor
23. čer 2009

já myslím, že česká mateřská rozhodně není špatná... jen v málo státech evropy se mají líp...

mě spíš zaráží, proč si nemůžu vybrat to rychlý čerpání RP... ? dyť v závěru stejně dostanu to stejný jako ten, co jde na tři roky na rodičák... no ne?

angetha
23. čer 2009

Hehenko to nevím..

prosteja
23. čer 2009

hehe s tím proč si to nemůžeš vzít na to rychlý čerpání nevím, proč to tak je.... jinak ale souhlasím, že mateřská není tak špatná v Čr.... když to srovnáš s jiným státem... 😉

amal jj, souhlas........ matky "samoživitelky" toho strašně využívaly 😀 pak se rušily svatby a tak a stát proti tomu začal bojovat a je to jedině dobře 😉 a s tím navyšováním platu, no nevím, já bych do toho takhle jednorázově taky asi nešla..... když si můžeš nechat vyplácet slušnou sumu měsíčně po celej rok, tak proč to nechávat takhle na konec 😉 já jsem asi srabík, ale je to podezřelý a já se znám, na mě by vlítli ještě v porodnici 😀

cat79
23. čer 2009

Prostějko já tu částku zveličila, není to takový veliký skok, to zase neboj, to by si na triko nikdo nevzal....no prostě až dostanu první dávku, tak vám dám vědět, jak to dopadlo...ale není to jako že by se nad tím každej pozastavil, to ne, to jsem asi špatně napsala🙂

prosteja
23. čer 2009

holky a mě docela slušně dneska bolí podbřišek 😖 ch jo

amallie
23. čer 2009

7600 je rodičovksý příspěvěk, který se jinde v evropě nevyplácí!!!!! u nás máme ten luxus, že můžeme být s dětmi tři roky doma a stát nás platí

na západě je taky mateřská půl roku, jako u nás a pak smůla, buď doma zadarmiko, nebo do práce, takže buďme vděční

angetha
23. čer 2009

Jojo Amalko, v Anglii to tak je, proto tam hodně mají aupairky

prosteja
23. čer 2009

jj amal, správně 😉

cat jasně, to ať si každej udělá jak chce.... já jsem tu jen napsala jednu zkušenost kočandy, co si taky tak uměle navýšila plat a pak to museli i se "zaměstnavatelem" vysvětlovat...... ale jak to měli ošetřený nebo ne, nevím, ani mě to moc nezajímá 😉

amallie
23. čer 2009

hehe: protože je v tom zase sociální otázka, nízkopříjmové skupiny by plodily děcka jedno za druhým kvůli příspěvku a stát by opět cáloval jak mourovatej

plus, co když by si chudá žena vybrala dva roky a pak byla doma? zase by šla škemrat o příspěvek na úřady, ne, je to dobře ošetřený

cat79
23. čer 2009

hehe 😀 😀 😀 😀 😀 my ty info máme od člověka,kterej je fakt nejlepší poradce taky v oklí, je to zatím jen nápad, ještě jsme to neprobírali do detailů, jen si pamatuju, že to říkal, že se to běžně dělá, tak nevím, ale zkus se poptet, jestliže jste s.r.o. a máš možnost s tím něco vymyslet, tak na 2. stranu, proč ne?já teda státu nic zadarmo dát nechci a okrádají ho všichni, tak proč si něco pro prťouska neutrhnout, ne?

hehena
autor
23. čer 2009

já když, tak bych do toho šla už teď.... ale samo to musíme pozjišťovat a propočítat...

a AMALL jj vděčná jsem - je to fakt luxus... přestože toho poplácíme taky hodně, jako asi všichni ostatní... holt si nějak musíme poradit a takhle finanční injekce mi příde supr... a když si ještě představím, že bych měla vlastní byt, kterej nemusím splácet, nebo platit velkej nájem - tak je to supr paráda... .))))

prosteja
23. čer 2009

cat to je zvláštní přístup 😖 promiň, myslím s tím okrádají ho všichni, tak proč ne já 😲 neptej se raději kdo to tomu státu zaplatí 😢

amallie
23. čer 2009

anget: nejen tam, kromě slovensk a čr snad všude, polsko nevím

holky, tahanice nebudou, ale prachy taky ne, spočítaj vám prostě poslední rok a zvýšenej plati za poslední měsíce v tom zohledněj, ale moc peněz na víc z toho nebude

cat79
23. čer 2009

Prostěj ty bolesti jsou normální, mimísek si hledá optimální místečko🙂)

hehena
autor
23. čer 2009

no pokud by to AMALL bylo ošetřený tak, že na příspěvky nárok prostě nemá, tak nevidím důvod proč si tu možnost nemůžu vybrat i s nízkým příjmem... prostě pak budu počítat s tím, že musím jít do práce... a nevím v čem ten rok tý chudý osobě pomůže... no ale to je moje uvažování a netuším jak moc se toho dá zneužít...

amallie
23. čer 2009

no, mně třeba ta mateřská bude dělat nějakejch 25k, ale já si to pěkně zaplatila na pojistným za poslední roky

nevěřím, že by to šlo dotáhnout za tři měsíce, fakt ne

prosteja
23. čer 2009

hehenko zneužít by se to dalo 😉 právě u skupin, kde třeba ženská pobírá běžně 8.000 čistýho..... tak si představ co odvede na zdravotním a sociálním a pak najednou dostane 12.000 😲 sice jen na 2 roky, ale když to tak udělá ještě 2x....... no dá se na tom opravdu ten stát "okrádat"........ a nejhorší prostě je, že na to doplatěj obyčejní poplatníci, protože stát ty prachy prostě někde vzít musí 😖

cat79
23. čer 2009

Tak vidíš Amal, tak jestli je to tek, není co řešit🙂

Jinak prostěj já většinu života makala v cizině, takže já tady některý věci nechápu a prostě jako začínající podnikatelka se cítím státem nepodpořená ba naopak, tak asi proto ten můj přístup, ale vesměs mě je to fakt jedno....

prosteja
23. čer 2009

amal jj, kdo pořádně platí pojistný a velký, tak proč ne 😉 zase se mi nelíbí diskriminace těch, co vydělávají víc, když dřív byla mateřská skoro pro všechny stejná 😉 ..... tvrdě sis na tom zamakala několik let, takže teď si to užívej 😀

hehena
autor
23. čer 2009

no když jsem byla OSVč tak jsem si vydělávala 30-40 hrubýho... a nikdy jsem si nijak nevypočítávala nižší daně atp. vždycky jsem platila plnou palbu, bo jsme tenkrát chtěli hypotéku... teď jsem na tom o poznání hůř... a ráda bych to vymyslela aspoň tak, abych si mohla vybrat tu dvouletou variantu...

amallie
23. čer 2009

hehe: ošetřit to nejde, protože pak nemůže sociální stát nechat tu osobu na ulici, zneužít se toho dá prostě dost, taková spoluobčanka bude mít co dva roky mimino, že jo a co státu zaplatí??? houbeles

plus, rychlejší vyplácení přípsěvku znamená vyšší nárok na cash flow, tudíž to pro stát není stejné teď, nebo až postupně

angetha
23. čer 2009

Nejsem rasista, ale existují určité skupiny lidí, které nemají ani těch 8000, ti by tu dvouletou rodičovskou určitě zneužili 😉

hehena
autor
23. čer 2009

tož už mlčím 🙂 😅

amallie
23. čer 2009

hehe: ještě by to šlo, můžu poradit, ale je to krkolomný