Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
24. čer 2009

ahoooj ange a Vendulko 😵 no já budu pobírat hlavně zkušenosti od tebe 😀 😀 😀 jen si nedokážu představit, kde bych třeba u tchýně ty plinky schovávala 😅

ahooj amal a mimi 😵 gratulace, že je to všechno ok 😉

angetha
24. čer 2009

U tchýně? 😎 To tam jednu použitou musíš pořádně dobře schovat 😀

prosteja
24. čer 2009

anget 😀 😀 😀

angetha
24. čer 2009

Jsou na to takové uzavíratelné pytlíčky.. 😉

prosteja
24. čer 2009

anget 😀 😀 😀 ty máš teda info 😀

prosteja
24. čer 2009

ange jen si nedokážu představit, že pak ten pytlík doma otevřu 😀 😀 😀

angetha
24. čer 2009

Tak nad tím jsem nepřemýšela..ale asi to je jako když to miminko v plínce rozbalíš..

prosteja
24. čer 2009

ange 😀 😀 no jsem v tomhle nováček 😀 ale už se na tohle strašně těším 😉

angetha
24. čer 2009

Mě se o plínkách skoro pořád zdá.. 😅

prosteja
24. čer 2009

anget, to věřím 😀 já mám pak docela hokej v tom používání plínek.... některý jsou jen kalhotky a do těch se dává ještě plína, něco je vše v jednom...... co je nejlepší anget? 😉

amallie
24. čer 2009

anget, kolik jich tak pořizuješ?

já půjdu asi do těch co sjou rovnou i kaťata, ale jsou jaksi taksi drahé, tak mě zajímá, kolik kusů má tak člověk mít

říkají cca 10 denně, tak třeba 20?

angetha
24. čer 2009

Tak...
Když je malé miminko a hodně přebaluješ, tak jsou nejlepší klasické bílé čtvercové pleny ( i když už existují i barevné bambusové, froté a tak), tu plínku si složíš na novosklad ( pro miminka, která mají řídkou stoličku, tak to neproteče) a navrch PUL kalhotky ( polyesterový zátěr) nebo fleese kalhotky, vlňáčky
Když už je větší, tak klidně kalhotkové pleny a navrch svrchní kalhotky - PUL, fleese, vlňáčky ( Fleesové svrchní kalhotky se nehodí pro sedící a chodící děti, protože nárazem se můžou prosáknout)
Na noc jsou nejlepší extra savé bambusové pleny a vkládací plíny z bambusu ( bambus nejvíc saje) a na to natahovací vlňáčky ( krásně vše drží, jsou přes bříško i nožičky)
Vše v jednom - AIO - jsou nejlepší na procházky, výlety, na parádu - jsou totiž dražší

angetha
24. čer 2009

Tady na té stránce je i můj seznam, foto v albu Výbavička
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

a včera jsem dávala odkazy na různé stránky a tam najdete spoustu informací

amallie
24. čer 2009

Já myslela, že nasadím jedny kaťata a ty pak vyperu 😲 a na noc do toho dám max. plínu navíc............. uááá

a pořizuješ nějaké hodně malé, že pak koupíš další, nebo ty uni velikosti?

eeefffaaa
24. čer 2009

ahoj holky a miminka!!

taky jdu do latkovek..vcera jsme je zrovna zehlila...a mam jich 30,clovek nikdy nevi 😀 a jak jste se tady bavili o tech jednorazovkach tak ty jsou komplet vyrabeny hlavne z pouzitych pet lahvi,ze se to jen nejak zrecykluje...a latkovky vyjdou urcite levneji,je to tak o 10-15 tisic min...jo a jeste vam dam typ..do tech latkovek se daji dat ubrousky na kakani,ze to pak s tim ubrouskem jen vyndate a splachnete,ten ubrousek se rozlozi v zachode,je bio a plinku nemate skoro pokakanou,ono se to pak uz z tech plin casto neda ani poradne vyprat kdyz se do toho vykaka nekolikrat,ty ubrousky jsem si taky poridila

prosteja
24. čer 2009

anget ty jsi zlatíčko 😵 já už se těším až bude Vendulka na světě a ty nabereš ty pravé praktické zkušenosti a pak nám můžeš radit 😀

eeefffaaa
24. čer 2009

jo a poridila jsem si vicevrstve plinky...abych nemusela davat vic plinek na sebe

angetha
24. čer 2009

Ahoj Efi a Davídku, máš pravdu s těma separačkama a co jsem vyčetla tak:
na malá miminka a řídkou stoličku - celulózové separačky
na větší batolátka s bobečky - viskózové
na skvrny - potřít žlučovým mýdlem, vymáchat, dát do kbelíku s vodou a solí na skvrny, vyprat v Persilu

eeefffaaa
24. čer 2009

ja mam vyhodu v tom ze mamka jak prodava u svagrovy v tom bio obchode,tak tam hodne rikaji prave zkusenosti s latkovkama,a mamka me pak do toho zaucuje a rika co je nejlepsi...protoze je taky risk koupit neco a pak to bude treba blby nebo to nebude uplne splnovat ten ucel,takze ja kupuju jen to,co lidi chvali a co maji ozkouseny,takze doufam,ze budu spokojena i ja 😀

eeefffaaa
24. čer 2009

jj angeth pak uz pomuze jen zlucovy mydlo,kdyz uz je to fakt mega skvrna ktera nejde dolu,to mi mamka taky rikala,ale myslim,ze tyhle ubrousky jsou bezva vec,ze ti ulehci spoustu prace

amallie
24. čer 2009

efi ahój!

však už jsme se o tom tady bavily, ale tys říkala, že zjistíš i ty kaťata............

Jde mi o to, složím klasickou plenu za pár kaček, nasadím jí do kaťat a to zapnu, jo? Ale pak asi musím vyprat i ty kaťata, ne? Páč je tam taková síťka, co se pod ní ta plena dá a ta je taky špinavá, ne? To jsoou teda vzpomínky před 23 lety, když byl malej brácha, takže teď to může bejt jinak..........

angetha
24. čer 2009

Jo to jo Efi, já budu mít zadarmo separačky od Canpol babies, tak je vyzkouším a uvidím..
no a co ti doporučily? jaké značky? Imse Vimse, Itti Bitti?

cat79
24. čer 2009

Dobré ranko všeem🙂 i mimískům🙂
Amal supeer, že testy vyšly OK, nás to čeká už za týden:.)
Díjy za info o plínkách, vytisknu si a pročtu veškeré info, teď to probíráme s miláčkem, tak se uvidí, až se poučíme, ale vidím to na kimbinování, páč my jsme takový cestovatelé🙂)

Hoky letím na tu kosmetiku, tak pak odpo před obídkem tu zase budu, dneska dělám povidlové taštičky k obědu🙂))

Prostějko já měla ze začátku taky pořád sny o krvácení a potratu, ale to je asi normál, podvědomí mooc pracuje🙂))

Tak krásný den, sluníčko se nám zase schovalo, tééda tééda, toto léto pěkně začíná🙂

angetha
24. čer 2009

Amalko opravdu to je dnes jinak..většinu pobere ta plínka, svrchní by se neměly umazat, ale když se to stane, tak je propláchneš vodou a vyvětráš, popřípadě hovínko vypereš ( platí pro PUL svrchní kalhotky)
Kaťat je třeba víc pro případ nehody, minimálně troje/ čtvery

angetha
24. čer 2009

Ahoj Cat, ty se máš, dneska kosmetika 🙂 🙂

eeefffaaa
24. čer 2009

amal katata asi do eshopu nedaji,rikala jsem to svagrovy,ale pak uz jsme se o tom nebavili ☹ no to jsou takovy ty specialni katata na tyhle latkovky,zaletzi na tobe jaky si koupis,pak si koupis treba ty vicevrstvy latkovky,ty jsou lepsi nez skladat na sebe vic plinek,a do toho das treba ten ubrousek a na noc se davaji jeste jiny katata kvuli treba procurani a tak

angeth mam ImseVimse

eeefffaaa
24. čer 2009

a me tech 30 kusu vicevrstvych plinek vyslo asi na 9 stovek...a koupim si i bio prasek na prani,aby se me kdyztak po tom normalnim prcek neosypal...

alzbeta.hod
24. čer 2009

ahojky no koukám že je tu samá těhulka... ☹