Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

eeefffaaa
29. srp 2009

monci ja mela dve a jeste me Milan musel privest...zalezi na tom jak krvacis a vetsinou krvacis po porodu dost nebo teda tech ocistku je hodne...takze urcite aspon tri baleni...ja pouzivala v porodnici na jedno pouziti treba dve az tri vlozky najednou

moncicak3
29. srp 2009

efi díky moc, takže si mám raději vzít sebou 2 balení těch porodnických vložek a jedno balení ještě nějakých ju....jéje, to já myslela, že to nebude tak hrozný to krvácení, ale co se dá dělat no.....každopádně děkuju za info 🙂

eeefffaaa
29. srp 2009

monci no aspon 3 baleni tech vlozek co mas sebou mit...nevim jaky je v tom rozdil 😅 ja si je kupovala ve zdravotnickych potrebach,ale obyc vlozky si neber,vezmi si ty z tech zdravotnickych potreb ty sajou nejlip a jsou i vic pohodlny na ten spodek,ty obyc by byly na spodek pekne kruty 🙂

eeefffaaa
29. srp 2009

ja jsem obyc vlozky zacla nosit asi az druhy den doma,ted uz zacinam nosit jen intimky,dikybohu,uz jen trochu spinim

moncicak3
29. srp 2009

efi a kolik stojí ty v těch zdravotnických potřebách?

eeefffaaa
29. srp 2009

monic to uz nevim...vubec netusim a kup si tam i ty kalhotky do porodnice...ty jsou taky dobry...ale to by ti mel mudr pak dat listek co budes potrebovat,me ho teda dal

moncicak3
29. srp 2009

dobrá, já už ty jednorázový kalhotky mám, to už jsem v předstihu 🙂 ten náš dr to nedává, tak proto se ptám, ale až pojedu za týden na odběry tak se ve zdravotnických potřebách stavím a zrovna je koupím 😉 děkuju moc 😵 jsi zlatíčko 😵 😵 😵

svoja
29. srp 2009

aaaa...koukam zajimave tema...snad to nezapomenu🙂

angetha
29. srp 2009

Monci tak v porodnici v Benešově jsme na mimi měli mít jen plínky, ale určitě jsem si měla vzít i vlhčené ubrousky - ty mi naštěstí přenechala jedna mamina, jinak byly k dispozici ty z Perlinky, nebo co to je, ale suché..kosmetika na mimi tam taky byla erární..
Maminka si měla vzít dvě balení těch porodnických vložek, od nich jsme měli velký pytel ( asi 50 ks) a já je spotřebovala 😉 normálně ten balík stojí asi 30 Kč za 20 ks, teď nevím..radši bych vzala síťovaný kalhotky než jednorázový, protože v těch jsem se strašně pařila.. 😒
Košili jsem měla vlastní, na knoflíčky, určitě si vezmi dvě podprdy na kojení s tampony do nich, sprchovala jsem se jen studenou vodou..no a samozřejmě nějaké pantofle, voděodolné 😉
A minimálně tři ručníky a toaleťák - měkoučký..

A holky maminky, kdy vám začaly vypadávat stehy?

eeefffaaa
29. srp 2009

jo tak co pise angeth to jsem mela uplne stejny,krome ty kosilky...a sitovany kalhotky jsou fakt nejlepsi,taky jsem je mela...koupila jsem si jich asi 6ks abych je nemusela prat..my jsme po porodu uz museli mit vlozky svoje,takze jsem jich spotrebovala plno,Milan mi musel dokupovat,protoze to byla fakt sila..a ubrousky jsem na malyho taky nemela jen plinky,takze mi tam nejaky dali a druhy den mi privezli z domu..

angeth a jak se pozna vypadavani stehu?? 😅 asi dost blba otazka..jako ze se ti to hoji??

moncicak3
29. srp 2009

ahooooj anget 🙂 dík za vyčerpávající info 😉 takže do seznamu si ještě připisuju toaleťák.....asi blbá otázka, ale proč voděodolný pantofle? 😅 kojící podprdy si ještě musím koupit, ale to plánuju až tak za 14 dní, jinak už teda všechno mám 🙂

holčiny jdu chrunět, mějte se krásně 😵

venyska
29. srp 2009

Jsem jen na skok beruny.Vložek jsem měla 1 balík-nestačily mi 😀 Stehy vnější za pár dní,a vnitřní asi cca do týdne.Nějak jsem to nerada pozorovala 😀 Dobrou berunky

moncicak3
30. srp 2009

krásnou neděli přeju 😵 dneska bude krásně 😵

svoji, koukala jsem na albíčko, tééééda to jsou náherňoučký věcičky 😵 fakt úžasný
já kdybych to všechno vyfotila, tak se mi to sem nevejde, pár nových věciček jsem vyfotila a ještě nějaký vyfotím 😎

svoja
30. srp 2009

Dobre rano🙂 Nechrapejte a sup na konika🙂

MONCI vcera jsem se s tim mordovala s tema fotkama a nekdy v deset dala finalni podobu🙂 Ale fotak trochu zkresluje barvy, vetsina je totiz krasne ruzova🙂 Skoda, ze to tak nevynikne...Dekuji. Nakupujem bud v tescu, CaA nebo na mimibazaru. Par kousku mam i ze sekace (ale tam kupuju jen, kdyz to vypada fakt nove)...jinak uz ted se desim, kolik toho bude. Jsem teprve na uplnem zacatku sesteho mesice🙂 Ale ted uz budu kupovat jen pro novorozenatko, protoze malych velikosti tam moc nemame (skoro nic)...hrozne rada se v tech vecickach hrabu, ty taky? Je to bozi...jen fot fot, at se pokochame🙂

svoja
30. srp 2009

Jo a s tema vlozkama po porodu....ja jsem byla zvykla nosit jen tampony, vlozky me prisly jako pliny, to jsem nesnasela...jsem zvedava, jak budu snazet tyto...a jeste ten pocit, ze ze me furt neco leje....brrr...ale, abych rekla pravdu...tak nejak se na to tesim....protoze to bude znamenat, ze uz je mimi s nami🙂!!! 😀

svoja
30. srp 2009

...mmch, MONCI pekny kosik na kosmetiku, jsi sikula🙂

moncicak3
30. srp 2009

ahoooooj svoji 🙂
já už nakupovat právě nebudu, protože toho mám mooooc, mám spoustu věciček po sestřenčiných dětech, její mamka je švadlena, takže těch věcí mám hodně a navíc vůbec nenošených nebo nošených fakt párkrát, to oni si na tom dost zakládají, takže jsou fakt jak nový 🙂 ale jinak jsem nakoupila nějaký bodýčka v Tescu, tam je mají fakt levný a pár věcí i na mimibazaru jako ty

každej mi doma už říká, ať nic z věcí nekupuju, protože každej kdo přijde na návštěvu z rodiny, nám prý něco přinese, takže to bude minimálně dalších 10 nových věcí a navíc mamka moje taky šije, takže mě a ségře našila spoustu maličkých bodýček 😵

moncicak3
30. srp 2009

svoji já bych se v těch hadříkách taky pořád hrabala, to je jak nemoc viď 😀 😀 😀

jinak já jsem taky byla zvyklá nosit jen tampony, tak nevím taky jak je budu snášet, si budu připadat jak s plínou 😀

já teď pletu z toho pedigu jak divá, protože teď až do 1.12. začíná období svátků a narozenin, u nás se to dost drží, takže chci do porodu ještě uplést pár košíků a podnosů a tak, děkuju za pochvalu 😵

moncicak3
30. srp 2009

a počítala jsem mrňavoučký ponožtičky pro Terezku a má 40 párů 😀 mazec, alespoň vím, že jich víc kupovat nemusím 😉

angetha
30. srp 2009

Holky taky jsem byla zvyklá nosit tampony a ty vložky mi nijak zvlášť nevadily..stejně většinou ležíte, sezení bolí..a tampony by fakt nestačily a asi by dost bolelo je tam mít 😅
No a steh mi vypadl, našla jsem vypadlou bílou nitku...

A je pravda, že jsem měla třeba 3 vložky najednou a pod sebou dalších 5.. 😔
Voděodolný pantofle do sprchy..mě se totiž udělala na nohou strašná vyrážka, ale možná to bylo těma novýma pantoflema, kdo ví..

luucanka
30. srp 2009

Ahoj holky, jsem tu dnes prvně. Plánuju příští měsíc vysadit HA, začínám bláznit z těch těhulek všude kolem, takže si asi taky mimi pořídím. Už nad tím nějaký čas přemýšlím. Bude mi teď 24 a přítel taky moc neprotestuje, tak do toho asi půjdu.Jen pořád řeším, co všechno bych měla v bytě ještě stihnout, aby mimi mělo všechno. Mě měla moje mamka v 17 a rozhodně tohle asi neřešila,ale já si přijdu jak praštěná. Jak jste byli na mimi připravený? Myslím zázemí, finance a tak? Díky🙂 a všem co jdou rodit přeju krásná a zdravá miminka

svoja
30. srp 2009

MONCI no dnes jsme byli v tescu pro rohliky a co myslis....uz mame zas nova bodycka🙂 Ale ta uplne nejmensi, ty jsem nemela vubec. Hned jsem je nafotila a pridala. Maji tam opravdu krasny veci a ted zase slevy...ale manzel uz ze me sili...takze jsme si domluvili datum, kdy zase muzu neco koupit...🙂🙂 Ja bych totiz byla schopna nakupovat kazdy den🙂 Ted uz ale koupim jen par veci pro novorozenatko...a uz se musim krotit...ale to nejdeeeee 😅

ANG jezisi, to je takova spotreba tech vlozek? 😲 😲 Jakoze tri na sobe nalepeny a jeste to mit vystlany pod sebou??? To tak silene tece??? No potes teda.... 🙄

LUUCANKA ahoj, vitam te tady....my jsme meli miminko planovany....vyresili jsme bydleni, bytecek mame vybavenej a zarizenej, vzali jsme se a par mesicu na to jsme do toho sli...bylo to siiilene moc chteny z obou stran a byli jsme nateseni jako blazni🙂 a ted jsme snad jeste vic🙂 Tak hodne stesti...a priteli je kolik?

angetha
30. srp 2009

Ahoj Luucanku, my budovali bydlení během těhu, jinak vše bylo bez problému 🙂
Svoji ony nejsou nalepovací..ale opravdu ten první den to tak určitě je..

svoja
30. srp 2009

ANG nejsou nalepovaci??? 😲 😲 Tak to budu porad protekla urcite ☹ ☹

nitenka
30. srp 2009

ahojky holky jsem po dlouhé době za váma a teda žasnu 🙂 holky vy máte tak nádherný miminka 🙂 tak jen čumákuju a fakt se kochám.. dodatečně gratuluji všem maminkám a miminkám 🙂
mě už číslíčko taky roste a už se moc těším...

nitenka
30. srp 2009

luucanko upřímě já na mimiská čekala 9 let a zjistila jsem že s mimčem zvládneš vše ale bez něj nic..
pokud to takhle cítíš nic neodkládej, určitě nejsi uplně bez rodiny a zázemí ... vždy je to finančně náročnější,ale člověk prostě má proco žít a život se ti změní ... ta otázka zda a na co budou peníze je vždy at jsou děti nebo ne, pořád se člověk honí a má naroky..
znám hodně maminek co se mají hůř než já ,ale dětí nelitují... tohle rozhodnutí je jen na Vás nenech si dotoho kecat...

nitenka
30. srp 2009

hehenko krásná fotečka 🙂)) paráda... miminko krásně roste 🙂 už dorazím častěji 🙂 na vás mrknout....

luucanka
30. srp 2009

Díky holky za rychlé reakce🙂
Svoji: příteli je 28.
nitenko bydlím sama asi 5 let, jako od rodičů, se současným přítelem 2 roky, takže zázemí mám, jako byt, auto - sice starší ale je, práci celkem slušně placenou, ale myslela jsem takový jako,že bych měla ještě stihnout plastový okna, předělat kuchyň a tak, na druhou stranu to asi není všechno, ne? Oba máme rodiče v pohodě, sice mamina má teprve 41,ale co, když jsem se narodila já, tak babičce nebylo ani 35. U mýho gyndaře je slečna, která měla první mimi v 15, druhý v 17 a teď čeká třetí a je jí 19, takže si řikám, že já aspoň něco mám, i když toho není zase tolik.

svoja
30. srp 2009

NITENKO ahoj....no vsak tobe uz se to taky krati🙂

LUUC no tak nevim, nad cim jeste premyslis....pokud si to oba prejete....zazemi mate.....tak co resis?🙂