Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

amallie
21. zář 2009

zuzi: tak to budou asi jednovaječný po manžovi? No asi ti to řeknou časem podle té přepážky, co?

Svoji: dám jim ještě týden a pak na ně zase půjdu. Ona to jako není žádná prdel, já třeba nestrádám, neb jsem nějaké peníze měla a máme dva platy, ale vemte si, že třeba onemocní někdo, kdo je sám, nebo prostě chlap - živitel rodiny. Jako neviděla jsem kačku za tři měsíce, co jsem doma, vlastně už za čtyři. To musí rodinu s děckama dostat na dlažbu normálně 😠 Je to strašný 😠

hehena
autor
21. zář 2009

Zuzi ahoooj 🙂 japato, že bys nedostala mateřskou?

hehena
autor
21. zář 2009

AMALLI tys ještě pořád nedostala nemocenskou??? no to si snad dělají už legraci ne??? 😠 😠 😠

amallie
21. zář 2009

zuzi: chlap může jít na mateřskou? nějak po šestinedělí????

hehe: no, už to přestává být legrace 😠 Ale já se s tím už nestresuju, ať jdou do haj............ 😠 Příští týden na ně zase půjdu 😠

nuki
21. zář 2009

Zuzi: je super jak si to manža a oba užíváte..)))) jen tak dál...dvojvaječný, tak to asi bude kluk a holka..🙂))

prosteja
21. zář 2009

ahoooj ZUZI 😵

AMAL s tou nemocenskou je to strašný fakt 😲 😔

a o tom protikrizovým balíčku se fakt raději nebavit....... ano důchodcům nechají všechno tak jak je...... minimálně na stejné výši....... to nechápu proč to tak nenechají teda i u toho rodičáku..... že se nebude zvyšovat, ale ani snižovat..... fakt bordel.....

EFI za obranu doma rubem 😀 😀 😀 myslím jako za resort obrany.... krapet do toho díky manžovi vidím, v obraně už se ušetřit nedá.... bohužel si politici před x rokama schválili zahraniční mise, který teď nejsou zrušit a na to jdou největší peníze.... aby v obraně mohli ušetřit tak propouští 5000 lidí a dalších se to bude prý týkat příští rok 😔 ...... navíc jim (stejně jako všem státním zaměstnancům) šáhnou na peníze, no holky u nás to bude zajímavý... manža menší plat (naštěstí práci zatím má), já menší rodičák než jsem počítala..... fakt super....... bych věděla kde ušetřit, třeba v zemědělství 😀

prosteja
21. zář 2009

taky jsem myslela, že chlap nemůže jít na mateřskou 😖 ale asi můžu, jen bez jakékoliv kompenzace peněžní... uvidíš ZUZI, to si všechno pozjišťujete 😉

prosteja
21. zář 2009

jo a to snížení platů politikům snad má naději, zatím s tím souhlasí všichni, že půjdou příkladem..... a není to součástí toho balíčku 😉

prosteja
21. zář 2009

jo a do toho jsem zapomněla na zvýšení DPH, jak té spodní tak té vrchní sazby a to o jedno procento, takže se zdraží všechno 😔 plus zdražení spotřební daně u benzínu a to o jednu korunu na litr, takže cena pro spotřebitele vyletí minimálně o 3 koruny na litr okamžitě...... plus to DPH, takže tak o 5 korun na litr a nikdo se s náma patlat nebude.... tím, že podraží benál, podraží i hromadná a veřejná doprava....... fakt super vyhlídky 😅

amallie
21. zář 2009

Prostej: ušetřit se dá jedině na státních zakázkách, prostě nekrást 😠 😠 😠 V každým resortu chybí prachy a zároveň se plýtvá 😠 😠 a jako bonus krade 😠 😠 😠 Stát vybírá vždy bezkonkurenčně nejdražší zakázky, za který si stavěj ti papaláši vily, já bych je střílela 😠

Takže............. abych to shrnula. Mateřská zůstane, porodné klesne na 10000 a rodičák o 10%, tzn. o 1140 resp. o 760 resp. o 380??? Nebo, kde to najdu?

svoja
21. zář 2009

No chlap muze jit na rodicovskou ne? Na materskou nee...

AMAL no jesteze to je u vas takhle...ale jinak to je mazec, fakt pro nektery lidi by to byla konecna....

amallie
21. zář 2009

moment, ještě DPH??????? To ale snad neprojde, neb Topol se myslím nechal slyšet, že nepodpoří zvýšení příjmové strany vyšší, než snížení výdajové

prosteja
21. zář 2009

AMAL přesně tak, teď jsi to vystihla.... státní zakázky jsou to, na čem se dá ušetřit nejvíc, ale zároveň je to taky to, co v tom protikrizovým balíčku chybí 😀 😀 😀 já už se tomu směju fakt.... jinak nenajdeš to nikde, jako výpočet..... je jen uvedený, že v protikrizovým balíčku je porodný 10.000,- a rodičák klesne o 10% takže to počítáš správně....... teda podle mě.... vezmeš částku která je teď a snížíš ji o 10% 😉

nuki
21. zář 2009

holky my pak taky plánujeme, že půjde manža na mateřskou a já půjdu na částečný úvazek do práce, on svou práci stihne i potom co já příjdu domů...)

prosteja
21. zář 2009

http://www.novinky.cz/ekonomika/179545-janotuv-...

tady to je holky 😉

no SVOJI já myslím, že může jít klidně na mateřskou, jako že je s těma dětma po šestinedělí doma on, ale rodina za to nedostane ani korunu 😉 chlapovi nemůže být vyplacená mateřská 😉 teda podle mě

AMAL právě Topol s tímhle souhlasí 😉 i s tím DPH

svoja
21. zář 2009

AMAL moje rec....

Holky, jsem delala "testo" na palacinky a jak mam ten pupek a porad si na nej jeste zvykam...tak ho mam ted celej od mouky🙂 😀 😀

prosteja
21. zář 2009

no takže ve výsledku holky, vy co půjdete na rodičovskou v roce 2009 tak můžete být v klidu, tohle se týká těch co půjdou 2010 (a to mě na tom nejvíc štve, že ti co půjdou až 2011, tak už dostanou tu větší částku 😠 ) a všech se nás dotkne hlavně to DPH ☹

amallie
21. zář 2009

Na rodičák chlap může, ale nevím, jak s tou MD, to myslím ne, v zákoně se mluví jen o matkách

svoji: no, za měsíc jdu na mateřskou, tak jsem zvědavá, jak bude chodit ta........ ale je to smutný

prostej: to by žádnej politik neodhlasoval, páč namazáno dostávají úplně všichni, víš? Takže, klidně si sníží platy, si to vezmou jinde, je to jen slovíčkaření

ale nic, hlavně, že máme zatím co jíst 😉

prosteja
21. zář 2009

jj AMAL to je mi jasný, že jde jen o slovíčkaření.... 😉 já to myslela tak, že to snížení platů si možná i odhlasují..... 😀 že si přidají jinde, o tom zatím není a podle mě ani nebude řeč 😀

prosteja
21. zář 2009

AMAL zatím je za co jíst..... naši rodinu chci vidět příští rok 😀 zvýšená hypotéka, manža menší příjmy, já menší mateřská, vyšší výdaje.... jééééé, to bude paráda 😀 😀 😀

nuki
21. zář 2009

prostej: no tak to je teda pěkně sprostý......:((( škoda slov

hehena
autor
21. zář 2009

ušetřit třeba v zemědělství PROSTEJ??? 🙂)) no to by si s tebou rád popovídal můj táta.... by ti došly argumenty v druhý větě 🙂))) 😀

co se týče vojáků tak no comment... já to znám z jiný strany a prachů je tam hromada...

a důchodci jsou přeci chudáci ne? bydlí nejčastěji v regulovaným, nebo už dávno ve svým, nemají hypotéky, půjčky... ale prostě oni pořád nemají no... zajímavý, že moje babi vyjde z jednoho důchodu ve výši dnešního rodičáku, je sama a ještě ušetří .....

svoja
21. zář 2009

No ja si prave myslim, ze chlap muze jit az na tu rodicovskou (tu, kterou si urcujete 2, 3, nebo 4 roky)...

AMAL no ty vogo...jeste aby ti nechodilo tohle...a my teda bychom to taky nejak zvladli (byt ve vasi situaci), ale trvat do dyl, asi bychom pak po case zrali proste travu....(v zime 😒 )...coz by samozrejme nikoho nezajimalo....

hehena
autor
21. zář 2009

holky já ten protikriz. balíček snad radši číst nebudu... by mě šlehlo... 😠

svoja
21. zář 2009

Ja myslim, ze v zemedelstvi uz snad ani neni na cem setrit ne???

amallie
21. zář 2009

prostej: podle mě žádná z nás nepůjde na rodičák 2009, maximálně tak blahu...........

Topol s tím souhlasí, jo? Jsem teda slyšela, jak říká že ne, ale z poloviny jsem u toho spala.......... Tvrdil, že nepodpoří vyšší příjmy, když se o to samé nesníží výdaje SR. Jestli jo, tak je to teda debil (což je i tak, no, ale tím by mě nasral).

Ale hurááá, nebude radar holky 😵 😵 😵 😵 😵

prosteja
21. zář 2009

NUKI no říkám, my si umíme vybrat 😀 nejenže se naše mimi narodí 2010 a dostaneme menší porodný, to bych ještě zkousla..... ale ještě na rodičák budu nastupovat 2010 takže menší rodičovská......... a ta se se mnou v té snížené míře potáhne celou rodičovskou.... když někdo nastoupí na rodičovskou až v lednu 2011 tak už prý zase bude platit minimálně to, co je teď....... takže mě přijde strašně sprostý, že jen těm x lidem, který budou nastupovat na rodičovskou leden až prosinec 2010 uberou a těm ostatním zase další rok přidají 😠

hehena
autor
21. zář 2009

čkat.... to pak zase v roce 2010 zvýší, ale těm co nastoupili na rodičák 2010 to nezvýší??? no to snad ne ne??? 😀 😀 😀

svoja
21. zář 2009

jezis pojdte probirat radsi neco jinyho....

prosteja
21. zář 2009

HEHE no tak já třeba vidím zase prachy v tom zemědělství... měla bych tu bečet, jak je u nás málo peněz, ale zatím to vypadá, že nám snad i přidají do rozpočtu 😀 😀 😀 nevím na co, jako...ale to je fuk.... v armádě je spousta peněz souhlas... to tu nemůžu ventilovat kam to jde.... bohužel opět na nesprávnou stranu 😖 a s těma důchodcema souhlasím....... co znám důchodce ze svýho okolí, tak ještě ušetří, tak nechápu proč jim ještě přidávat 😀

HEHE radši to fakt nečti 😀

jo AMAL to je fakt, na rodičák půjde 2009 asi jen BLAHUŠKA.... 😅 no a Topol tvrdí, že to sice nepodpoří, ale najednou už tvrdí, že teda jako jo, že mají výhrady samozřejmě (tak jako každá strana), ale že jako balíček jsou ochotní to podpořit..... hold rozpočtové provizorium se jim nelíbí chlapcům, tak schválí cokoliv 😖