Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
20. říj 2009

AMAL no já původně taky chtěla s tou stahovací bočnicí, jenže pak jsem se bavila s kámoškama co už mají trochu zkušenosti a většina mi řekla, že to stejně nevyužili, že pokud nechceme s pát s mimčem do jeho 4 let v ložnici, tak pak stejnak koupíme pořádnou postel a nějaká bočnice stahovací nám bude naprd 🙄 a jestli se to ještě blbě stahuje, tak jsem ráda, že jsem do toho nešla.... 😖

a máš recht, třeba u vás by to chtělo 2 postýlky, postýlka není až takový problém ale jak píšeš matrace a povlečení a tak...... tak se třeba podívat po nějaké ohrádce AMAL..... mě vytrhla trn z paty tímhle tchýně, já chtěla taky něco do obýváku a oni našli košík na kolečkách.... sice starší, ale na ty 2 měsíce nebo co poslouží 😉

amallie
20. říj 2009

ty jo, tak jsem koukala na fotky carcul a už chápu, proč až teď se zajímá o těhu gatě 😲 😲 😲 jak může bejt někdo takhkle štíhlej, to mi teda hlava nebere 😕 😕 😕 😕 pane jo teda, no, proto já se se nefotím, do foťáku se nevejdu

prosteja
20. říj 2009

AMAL 😀 ty jsi trdýlko.... prej do foťáku se nevejdu.... ono CARCUL to bříško může taky najednou poskočit, ani nebude vědět jak.... ale myslím, že tu má bezkonkurenčně nejmenší bříško 😉

amallie
20. říj 2009

prostej: to, že ta stahovací je jen na tři měsíce, než by to bylo pro mimíse nebezepčný, jsem věděla. Ale jako že to nepůjde, to ne 😖 Kamarádka jí má a využívá to, jenže ta jí stáhne jakoby seshora jednou rukou, no..........

Košík mi právě ta kámoška nabízí, ale já nevím, jestli si něco půjčovat, aby se s tím něco nestalo, nebo tak

ohrádku máme po mně, ale naši se furt nemají k tomu, aby jí našli

stejně tak kolíbku, jenže to je taky s nima na pytel, že prej, až bude mimi
jenže já bych jí třeba chtěla vidět teď, jestli bude k něčemu, jak je velká, co matračka............no prostě já plánuju dopředu, no

prosteja
20. říj 2009

AMAL tak uvidíš, ale jestli to jde ztuha tak je to na pytel 🙄

a s těma věcma od rodičů tě chápu, taky bych to chtěla vidět... tchýně když mi nabídla ten košík, tak jsem po tom hrábla všema deseti, ale říkám, že to chci vidět a ona že jasně a hned se domlouval převoz, jak to dopravit těch 200 km 😀 ...... takže tě plně chápu, že plánuješ dopředu a takový to, až se mimi narodí je ti k prdu 🙄

a od kámošky bych si košík půjčila, tomu nic neuděláš AMAL.... nebo se s ní domluv, co kdyby se s tím něco stalo.... záleží jak moc dobrá kámoška to je 😉

amallie
20. říj 2009

no, to mi taky už děda daroval "báječnou železnou postýlku, co stačí jen natřít", tak jsem po ní taky hrábla všema deseti. No jako, teď nevím, kam s tím krámem. Je to ještě po tátovi, tudíž 55 staré, vrže to, natřít by to stálo celý víkend a několik kýblů barvy, musela by se nechat udělat matrace na míru, no prostě krám nad krámy 😀 Takže, abych dědu neurazila, zatím trčí ve sklepě a až bude malá větší, tak jí s díky vrátíme, no.......že se jako skvěle hodila a že jsme jí ani natírat nemuseli, jak byla krásná 😖

košík nevím............ jako kdybych ho zničila, koupím novej, ale já si nikdy nic nepujčuju, nikdy nic nedostávám, tak v tom neumím chodit, to mi i nabízeli hadříky, ale odmítla jsem, páč já pak zas nevím, jak se revanžovat a tak a je mi to blbé.....

ohrádka vím, jak vypadá, naštěstí, ta je super, jen pro větší mimi

kolíbka taky snad vím, ale jen zdálky, ne, jak je řešená vevnitř, jestli tam je nebo není matrace a tak a oni se k tomu furt nemají 😠 😠 😠 asi udělám nátlak, že jí buď navalej, nebo to nechci, to vždycky zabírá 😀

prosteja
20. říj 2009

AMAL tak se pak můžeš revanžovat jinak, jde to vždycky domluvit 😉 ale je to samozřejmě na domluvě tebe a kamarádek...... 😉 ale když jsou ochotné půjčit, tak bych do toho šla, na nějaké kompenzaci se můžete vždycky domluvit 😉

jo tak s tou postýlkou to je hukot 😲 😀 ... no jo no, děda chtěl udělat radost, asi jako tchýně 30 let starýma pozašívanýma dupačkama 😠 ..... já jsem ráda za to, že mám oblečky na doma, klasické dupačky, které dětem sedí nejlíp..... ale jako když už mi nutila fakt zažloutlé a pozašívané věci po 6 dětech a viděla jsem, že ji nejde odmítnout, tak jsem to sbalila všechno s tím, že to ještě doma proberu.... no a jasně, že jsem fůru věcí vyřadila a vrátím jí to pak najednou a řeknu, jak dobře to posloužilo.... není nad klid v rodině 😀

amallie
20. říj 2009

prostej: no, to je o pocitu, samozřejmě, že bych jí za to něco dala, ale si říkám, že ona vyplázla 3,5k za košík a pak by mi ho půjčila zadara....no.......... nic, já to ještě pořeším, celý to visí na tý kolíbce, když bude kolíbka, nepotřebuuju košík

takže jsi to řešila stejně, jako já 😀 oni budou mít radost a nám to zas tak nepřekáží, co? 😀

já mám na mimi věcí fakt jen pár, dokonce jen dvě body, 5 takovejch triček, ještě jedno triko a asi 6 pyžamek, ale snad to bude stačit, až povyroste, už máme věcí víc, stejně ty miminka jsou furt v pyžamku, co jsem viděla ty fakt maličký

prosteja
20. říj 2009

AMAL jasně, že je to o pocitu, taky mám takový divný pocit, když mi manžova sestřenka řekne, že mi dá věci po dvou dětech a rovnou dá, ne půjčí a to se nijak zvlášť nerodinujeme, jen se občas navštívíme.... ale tak domluvili jsme se, že se pak nějak domluvíme a kdyžtak vyrovnáme 😉 a uvidíš, třeba budeš mít krásnou kolíbku a košík nebude potřeba 😵

jj AMAL řeším to tak jako ty, to nemá cenu se hádat, doma jsem to probrala, fůru věcí strčila zpátky do krabice, krabici na skříň a nikdo nemusí nic vědět že? 😀

jinak taky toho nechci moc kupovat, já teda zjistila, že takových obyčejných dupaček a nějakých bodyček mám fůru, pak mám nějaký overalek na spaní, takže na doma fakt nic kupovat nebudu, máš pravdu, ty děti stejně v ničem jiném nechodí, pokud teda maminka nechce každodenně strojit kvůli návštěvám 😀 ..... co mi chybí, tak jsou nějaké kabátky nebo svetříky nebo něco..... po tom se musím podívat... a pak něco v čem pojede mimi z porodnice 😉 no a něco možná koupím na parádu, když půjdeme k doktorce a tak....... ale vrážet se mi do toho moc peněz nechce 😉

amallie
20. říj 2009

no, já bteda do těch hader peněz vrazila šíleně, ale zas jsou právě už i větší, mám i džíny a sukničky, to vydrží snad do 9 měsíců 😉

jen si tak říkám, že má třeba kombinézku krásnou, ale ta je taky na dva až tři měsíce, takže fakt už nic nekupuju, to je totiž pak úplně na nic 😲

návštěvám malé mimino strojit nebudu, neb v šestinedělí kromě rodičů těžko budu mimi někomu ukazovat, budou vánoce a tak, to zvládnem v pyžamu, kdyžtak teda máme jedny džíny a jeden super luxus obleček, ale ten je podle mě větší, i když velikost odpovídá, k mudře pojedem zachumlaný v co nejvíce hadrech, páč bude zima 😉

z porodky věci máme to je fakt, takovej kompletek, svetříky jsem taky chtěla, neb nemáme, ale zas jsem si řekla, že doma je teplo a ven kdyžtak budeme mít bundičku

já asi počkám na to, jak to vůbec bude, nedovedu si moc představit, jak složitý je mimino převlíkat a co se nejlíp nosí no a pak samozřejmě na slevy v mothercare 😉

prosteja
20. říj 2009

AMAL tak máš to zase super, že máš i na větší dítě oblečení.... to já zatím neřešila vůbec 😅 spíš fakt co mám od rodiny a to je jen tak na doma....... 😉 no a ještě se nějak budeme domlouvat s tou manžovou sestřenkou, ta má všechno nový po 2 dětech, takže uvidím, co by se mi od ní hodilo a jak se domluvíme...... a jinak se taky chystám nakoupit část věcí až vůbec uvidím, jaké bude počasí, jak to zvládáme doma.... nemá podle mě smysl utratit tisíce za stovky věcí a pak zjistit, že fůru z toho jsi nepoužila ani jednou 😅 milionáři nejsme..... taky si počkáme až se mimi narodí, až budeme vědět konečně to pohlaví 😀 a určo by se koupilo něco modrého nebo růžového... jen do začátku budu fakt nějaký ten kabátek nebo svetýrek potřebovat a něco do té porodky no 😉

amallie
20. říj 2009

nebo tisíce za pár kousků 😀 😀 😀

no, větší mám proto, že mi všichni vystresli, jak mimino rychle roste a že malé věci má tak na měsíc, tak jsem koupila vše větší, že to kdyžtak ohrnu 😀 😀 nebo i se něco stejně srazí v sušičce

akorát jsem teda nevychytala třeba to, že mám nádherných 5 bodýček s dlouhým rukávem na léto, ovšem s krátkým na zimu, kombinézku podle věku na jaro, na zimu zas kraťásky................ 😲 😲 😲 ale ono to nějak dopadne, stejně jsou ty velikosti orientační, protože každé mimi je jinak velké, ne?

prosteja
20. říj 2009

no jo AMAL, ale ty máš věci kvalitní a kupovala jsi za velkou louží ne? 😀 já to spíš myslela tak, že někdo si myslí bůhvíjak výhodně nenakoupil, že sice za oblečení utratil tisíce, ale má toho doma 3 skříně a pak zjistí, že toho polovinu nevyužil 😉 tak jsem to myslela já 😉

a myslím, že s tou velikostí, tak jednak záleží jak bude mimi velké až se narodí, to určo.... odhadovali ti už porodní váhu Amálky? může být drobná nebo to může být takový to faldíkovitý miminko a poroste ti rychle ze všeho a jak říkáš, taky si myslím, že ty velikosti jsou spíše orientační.... a dokoupit se dá dneska v podstatě do druhého dne všechno.... takže když zjistíš, že něco nemáš, vrzneš malou manžovi a zajedeš na velký nákup 😉 a dokoupíš, co ti bude chybět ne? 😉

amallie
20. říj 2009

prostej: jo, mám věci zpoza louže a z uk a z francie a něco i z prahy z mothercare, nic jiného se mi nelíbí, to já radši koupím jedno pěkný triko, než tři obyč

no, tak moje mimino bude určo faldíkovaté po mamince, že 😀 😀 😀 mudroň říkal něco o 2,5 kg minulý týden, ale to je spíš tak vážně orientační, já to snad ani nechci vědět, neb bude určo jak prasátko a bych se bála, že nevyleze 😲 😲 😲

jasně, dokoupit jde všechno a právě po vánocích budou slevy a to bude tak akorát 😉

jako manža pořád říká, jak bude hlídat a že můžu jet na jaře i na dovču, ale vážně to chci vidět, vždyť on nechodí domů dřív jak v devět večer a teď je zas na tři dny v pr...... těžko se to změní..... i když, když mu jí nechám doma, tak snad neodejde 😀 😀

verled
20. říj 2009

dobrý ránko🙂

moncicak3
20. říj 2009

Ahojte holčiny 😎
tak jsem vás dočítala a jak jste se tu bavily o tom jak kdo vypadá v těhu....moje spolužačka ze základky mi povídá:"Ty seš tak hnusná, to budeš mít holku" čuměla jsem puk a povídám jí: "No však ty taky nejsi žádná krasavice" 😀 😀 😀 slepice jedna a ještě to takhle řekla mým ségrám, že jsem hnusná, že budeme mít holku a ty taky chudáci čuměli 😀

moncicak3
20. říj 2009

jinak jsem do sebe včera ládovala vitamíny, tak se snad to nastydnutí zlepší 🙂

amallie
20. říj 2009

Monci: ty vogo, ta spolužačka je síla teda 😀 😀 😀 no jo, někdo prostě v sobě nemá noblesu a neumí se chovat, i kdybys ho zabila 😀

monci: zajímalo by mě, koukaj se ti na čípek a píšou ti do průkajdy nějaký "body"? Mně mudr napsal 1 za nějakou dilataci čípku a řel mi, že se to připravuje k porodu, ale přesně tomu nerozumím...........

prosteja
20. říj 2009

AMAL tak uvidíš, faldíkovitý miminka jsou nejhezčí 😉 😀 ..... a je fakt, že po vánocích by mohli být velký slevy 😉 a manža je teda dobrej, klobouk dolů 😉

ahoj VER 😉

ahooj MONCI 😵 doufám, že se brzy uzdravíš 😉 jinak teda dobře jsi jí to nandala 😀 slípka jakási.... jak už jsem tu psala, kdo tohle řekne těhulce tak není zdravého rozumu 🙄

svoja
20. říj 2009

Bre jitro

verled
20. říj 2009

amal:jo to ti bude psát ty body, jsou snad 3🙂0 nic a 3 bude porod🙂to se ti zkracuje ten čípek

verled
20. říj 2009

monci.z toho si nic nedělej já jsem hnusná a čekam kluka😀DD
nazdar krasavice😀

prosteja
20. říj 2009

ahoj SVOJI 😉

AMAL no pomalu se to tam začne chystat 😉

amallie
20. říj 2009

prostej: no dobrej je, žvanit umí 😀 😀 😀 ale jak to bude se skutky, to jsem zvědává 😖

faldíkovatý miminka se mi ale nelíběj 😖 😖 😖 sakra, už ať je venku

ver: co??? jako 3 je porod? a já mám 1??? moment, to abych nerodila za chvíli......... jsem z toho jelen

moncicak3
20. říj 2009

Amal, je to slípka ta moje spolužačka 😀 😀 😀

na ten čípek mi dr koukal při každý kontrole, a body tam mám už zapsaný 🙂 do průkajdy mi dr zapisuje naléhající část, dilataci hrdla, zkrácení čípku, konsistence a směr čípku a pak to celý sečte a to je to Cervix score....dilatace znamená otvírání děložního hrdla, mě tam minule napsal 1, zkrácení čípku 1, konsistence 1, směr čípku taky 1, CS mám 4 😉 prý při CS 7 se rodí, tak doufám, že mi ve čtvrtek řekne, že už mám třeba 6 😀

amallie
20. říj 2009

holky, já rodit nemůžu, nemáme doma kuchyň ani skříně 😲 😲 😲 musím ještě počkat

prosteja
20. říj 2009

AMAL ty body jsou taky orientační, si vzpomeňte na SAC ta měla Cervix score 6 už v 35. týdnu a jak porodila krásně na termín 😀

verled
20. říj 2009

monci:ahaaaa tak to si zas motam s něčim jinym🙂)))..

takže amall klídek🙂)))))máš ještě pár bodů čas.-)...tobě se líběj hubený miminka??

svoja
20. říj 2009

Tak jsme vyklidili tu skrin a cekame....a jdu pridat bruch...holky, ja to nechci zakriknout, ale uz dve noci jsem SPALA a budila se jen na curani!!! 😵 😵

amallie
20. říj 2009

aha aha, tak to když mám jen tu dilataci, tak můžu být ještě v klidu, jiné body nemám 😉

to je fakt, sac taky už skoro a pak se čekalo 😉

já bych brala tak 18. listopadu nejdřív, páč 17. jdu na koncert erose ramazottiho, to ještě chci vidět