Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

amallie
11. lis 2009

já si fakt myslím, že 4 roky není volitelná varianta, tu dávají automaticky

blahovka.cz
11. lis 2009

ze nekecam 😀

mozna je to tak jak pise ami

prosteja
11. lis 2009

jo AMAL je to možný, já to fakt nevím, jen říkám, že pak nechápu, proč všude píšou, že si maminka volí ze 3 variant, když si volí ze 2 a někdy ani to ne 😅

BLAHU my ti přece věříme 😀

amallie
11. lis 2009

prostej: výběr máš, když nezvolíš 2 nebo 3, tak máš 4 😉 no a někdo zvolit nemůže vůbec, ale to jsou lidi, co nepracujou

elitera
11. lis 2009

Čau ženský 🙂

amallie
11. lis 2009

je to furt lepší, než před dvěma lety, to nebyla volba žádná a bralo se 3800

prosteja
11. lis 2009

jo tak jsi to myslela AMAL.... aha...... 😀 já si dneska stojím na vedení.... prostě když nepožádám o nic, tak mi automaticky dají 4...... jo tak teď už to chápu 😀 promiň.... 😅

ahooj ELI 😵

blahovka.cz
11. lis 2009

ahojky elit,jakpak se mas, a co noveho

elitera
11. lis 2009

Mám se skvěle! 😀 Jsem v nový práci, už měsíc, vůbec nic nestíhám, ale baví mě to. Zdravotně to leze taky pěkně nahoru a na jaře se pokusíme pustit do toho sviště 🙂

hehena
autor
11. lis 2009

ELI ahoooooj, tak jak se daří ??? 🙂

též jdu na 3 roky... i kdybych měla na výběr, tak bych na tři roky šla... vydělávat si u toho budu tak jako tak a druhý dítě nechci tak brzo, ale třeba to za nás zařídí život a rozhodne ))))) 😅

hehena
autor
11. lis 2009

hurááá další miminečko tu bude! no nádhera. tak hlavně, že se všechno ustálilo a práce tě baví! to je super! no a na jaře budem držet paluchy 🙂 😉 😵 😵 😵

nuki
11. lis 2009

Prostej: gratulace k výročí..🙂

prosteja
11. lis 2009

HEHE no v tomhle to máš dobrý 😉 budeš prostě makat dál doma, co to půjde..... takže super....

ELI paráda, hlavně, že se daří v práci i zdravotně a za chvíli bude i to mimi 😵

amallie
11. lis 2009

prostej: když nepožádáš o nic, tak taky n ic nedostaneš 😀
ale jako myslí se tím, že když nepožádáš do určitého termínu o tu variantu 2 nebo 3, tak pak požádáš jen o rodičák a dostaneš na 4 😉

v tomhle státě se musí žádat úplně o všechno

prosteja
11. lis 2009

NUKI díky 😵

jj AMAL, tak jsem to teď už taky pochopila......jsem si stála na vedení 😀

svoja
11. lis 2009

Tak jsem zpet z poradny....opet jsem si pripadala jako trubicka nejvetsi se svyma dotazama....a to me jeste cestou ohodil autobus (leje nam tady)...jak v nejakym filmu, uplne celou z jedny strany...debil 🙄

Jinak miminko je v naprostem poradku, ja taky, mam si pry uzivat pohodove prvni tehu bez problemu. Preventivne mam neco na to tvrdnuti. Jinak vah.prirustek 10,5kg...prej celkove OK, ale za poslednich 5 tydnu 5 kg a to je pry dost 😒 Pry nemam tolik pit, ze tehu hodne zadrzujou vodu a pak jsou tezke. Tak jsem si cestou domu koupila nugatovy koblihy 😀 Na muj dotaz ohledne polohy mimi mi rekl, ze to budeme sledovat 14dni pred terminem, ze at se nezneklidnuju...nepochopil, ze se ptam ze zvedavosti (jak hodne se tam jeste otaci), tak jsem to radej dal nerozebirala...a kdyz se me na uvod ptal jak se citim, tak jsem rekla, ze uz to zacinam citit a ze funim...a on ze pry "to brzo" 😒

Jinak me teda dost zmatla sestra, nebot me do papiru ohledne materske napsala termin porodu 3.1. ...coz je ten prvni podle MS, prej koukaj na ten...a dr nam na utz rikal, ze nej je ten ze screeningu a ten je 31.12.....takze jsem pry 33 tt....ale co uz, tech par dnu.... 😒

prosteja
11. lis 2009

SVOJI tak hlavně, že je všechno ok.... váhový přírůstek dobrý, ale asi se jim teď nelíbilo moc to kilo týdně 😅 budu mít asi podobnej problém, zatím nenabírám nic a pak to najednou skočí a doktor se zjeví 😀

k té poloze plodu, doktor to moc nepochopil no, co jsi měla na srdci a na jazyku..... každopádně 14 dnů před termínem sledovat co a jak mi přijde docela pozdě..... většinou tu polohu sledují už kolem toho vašeho tt a dávají si na to pozor, tak nevím 😔

a ten nástup na mateřskou ti musí SVOJI počítat podle poslední ms, to je základní údaj, s kterým operují i úřady 🙄

prosteja
11. lis 2009

jo a holky poptávala jsem se na to předplatný časopisu Maminka, jak jsem vám říkala, že tam mají jako dárek tu zavinku do sedajdy a napsali mi, že neposílají jen tu modrou, posílají jednu z té nabídky (mají jich asi 7 celkově) a samozřejmě není možnost volby.... tak kdyby to někoho zajímalo 😉

svoja
11. lis 2009

Jo, to on jako vi tu polohu, vsak nam rikal, ze hlavou dolu a me dnes rekl, ze hlava nahoru uz nepujde....ale ja se ho ptala jak moc se tam mimi jeste otaci a on to asi pochopit ze mam strach, ze se jeste otoci a chtel me zrejme uklidnit, ze se to bude sledovat....vubec me tak nejak porad jen uklidnoval....si o me musi myslet, ze jsem strasna hysterka, kdyz se ptam na predcasnej porod a tak....ale mluvila jsem celkem klidne 😅 😎 A to jsem se ho chtela jeste zeptat na jiny veci....ale to uz jsem radej byla ticho 😀 😀 😀

No a jestli to pujde dal to kg za tyden....no tak potes teda 😒

amallie
11. lis 2009

svoji: do papíru na mateřskou se tohle podle zákona napsat musí, jen, kdyby se ti termín lišil o 14 dní utz-ms, tak by se použil ten utz 😉

můj mudr mi řekl přesně to samé, ať polohu neřeším, že se na ní hledí až od 38tt a že se mimino točí až do porodu, takže jsem se pak taky už neptala

stejně, když je mimino KP, tak se jestli císař nebo ne řeší až v termínu, nebo pár dní před, páč furt se může točit ještě, někdy se přijede na CS a mimino je otočené, proto to brzo neřešej, nemá to smysl

prosteja
11. lis 2009

SVOJI tak důležitý je, že ja malá hlavičkou dolů a určo už se neotočí 😉 ....... a máš dobrýho doktora, když tě tak uklidňuje.... 😀 no a s tou váhou uvidíš....... třeba už to tak nepoleze 😉

luciebx
11. lis 2009

dobre ranko holky.. tak se opet hlasim... dneska mi je ok - zatim hihi - popijim kaficko a navecer mi ma doletet kamaradka na tyden a uz se moc tesim... aspon mi to tu budu rychleji utikat...

nuki
11. lis 2009

Svoji: tak to je moc dobře, že je vše ok to je nejdůležitější..🙂))

prosteja
11. lis 2009

dobré ránko LUCI 😵

prosteja
11. lis 2009

to jsou zase provokace.... 😀 v poledne přát dobrý ráno 😀

luciebx
11. lis 2009

prosteja: ahojky.. tak jak je dneska.. copak tu holky resite... abych se nemusela vracet o 5 stranek dozadu pac bych nestihala.. hihi

luciebx
11. lis 2009

jooo kdyz ja takhle stavam normalne a to ze v anglii je o hodku min takze tu je jeste tak krasne dopoledne hihi..

prosteja
11. lis 2009

LUCI no řešili jsme tu s holkama nějaký nákupy pro mimi a teď žádosti o rodičák.....

svoja
11. lis 2009

Jo, vsak ja jsem nebyla vydesena ze by se otocila...me jen ze zvedavosti zajimalo jako jak se tam jeste muze hybat....ale to je jedno uz...

Dnes jdu vyuzit posledni kuponky do dm asi, at uz mam od vseho pokoj....a kojo podprdy jaky? s kostici nebo bez? uz je mam koupit?

amallie
11. lis 2009

no, já teď dávám 2 kg týdně 😲 😲 😲

mám nohy jak důchodkyně, takový ty hnusný obtloustlý, jak jim lezou nárty z bot, hnus, fuj 😲

jo a ještě jak jste tu ráno, myslím prostej, řešily ten porod KP, tak to se skoro nerodí, neb spontánně jde porodit jen poloha zadečkem, ne nožičkama ani našikmo, což je časté......... jo a mimino musí mít 2,5-3,5 kg maximálně a stejně to většinou končí CS, protože se blbě stočí, nebo tam dá jen jednu nohu a pak nejde ven 😲

a co se týče komplikací, tak říkají, že plánovaný CS je na tom s rizikem stejně, jako spontánní porod, kdežto akutní sekce je roziko větši, proto radši volí CS

to jen tak pro zajímavost, já jsem přelouskala tolik odborný literatury, jak snad nikdy v životě 😀