Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

sacvi
13. lis 2009

tak sem eště tu..počkám až uschnou vlasy a půjdu zalehnout 🙂

car ty jo já ani nevím..tak do dvou měsíců

holky a jak píše svojenka tu trubičku do zadečku - rektální rourku bych pořídila určitě!! Nevíte kdy bude potřeba a zase to není tak drahá záležitost..my používali když byla Janička malá hodně a i teď sem tam někdy. No užili sme si s tím a já ju neměla koupenou a narychlo mi ju jela koupit moje babička. vytrpěla si dost chuděrka a to že holky tím prej tak netrpí..no to jistě 😖

Žínku nepoužívám..umývám rukou..prý i pro děti je to příjemnější.
Plínku pod krk sem dala přestávat hned pře malá ju pořád tahala a plína byla všude jen ne pod krkem 😀 Ať žijou bryndáčky..kór teď když sme na flašce

amallie
13. lis 2009

sac: jmenuje se to rektální rourka, jo??? z lékárny?

a žínku ne? já myslela, že se tím baby nejlíp umyje...........

carculka
13. lis 2009

amal..a kdepak jste kupovali police do satny a taak?my musime udelat maly satnu 😀

svoji..tu rektalni rourku bych koupila-je dobra kdyz ma dite koliku a uz si nevis rady-ale ma se pouzivat jen vyjmecne..a zinky bych taky koupila..a brindak myslim ze na kojeni staci plenka

sacvi
13. lis 2009

jo jo amali

no někdo třeba nedá na žínku dopustit ale já mám dvě a nepoužívám ani jednu. A četla jsem že když se umývá rukou tak pro mimi je to příjemnější když cítím tvou ruku a tvoje doteky 😉 Ze začátku sem to vyzkoušela ale aspoň mně se umývá rukou nejlíp 🙂

carculka
13. lis 2009

sac ja prave myslela ze 62je tak do tretiho mesice..a ze 68tak 3-6mesic..no tak jsem zas mimo misu

svoja
13. lis 2009

SAC jooo, rektalni rourku jsem myslela, to je ono...dik 😉

sem si udala ten gravimilk z dm a je to mooooc dobry...jen je to strasne lepkavy

sacvi
13. lis 2009

car tak ono asi taky záleží jak velký mimi se narodí a jak rychle roste no..Janička byla velká a za 2měsíc nám vyrostla o 14cm 😵

amallie
13. lis 2009

tak jsem si po té dobré večeři přečetla diskuzi o té rource 😖 skvělé 😖 koupím to, ale teda nevím holky, jestli to použijem, pane jo 😲 ne, koupím, až když bude potřeba, mají to v lékárně každé, že jo? počkám, jsem rozhodla

carcul: my máme Alu flex z Kika, ale čekali jsme na dodání dva měsíce

amallie
13. lis 2009

já koupila i teploměr na hlavičku, neb se mi příčil ten zadkovej 😲 😲 😲

carculka
13. lis 2009

amal..a kolik to vyslo?a jak to vypada?

carculka
13. lis 2009

amal..ja koupila usni a nasrana,ho sla vratit..meril pokazdy jinak 😠 😠 😠 😠

sacvi
13. lis 2009

amali já myslím že není mimi který by ju aspoň jednou nepoužilo..ale pokud máš lékárnu někde blízko tak klíďo počkej 😉
Já bydlím na vesnici a byla sem dost zouflá že sem ju neměla když sem ju tak potřebovala..však uvidíš 🙂

svoja
13. lis 2009

Tak beru zpet...je to sladak sladkej....i kdyz, asi jsem si to udelala moc silny...

Se zinkama teda pockam a s bryndosema taky...

S tou rourkou nevim...neposlouzi stejne treba teplomer, SAC???

sacvi
13. lis 2009

svoji tak taky se dá teploměr použít--ale já ji tam třeba dám tu rourku a chvilku ju tam nechám a oni jí projdou ty větry zatím co teploměrem ti neprojdou že jo..ale na vykakání teploměr určo taky pomůže. Zkušenost ale nemám..

amallie
13. lis 2009

carcul: stálo nás to 25tis. a vypadá to takhle: http://www.kika.com/cz/katalog/m/hledani/?searc...

svoji: na co to je, ten gravimilk? aby se ti dobře tvořilo mlíčko?

sac: no, v praze je výhoda, že máš všechno poblíž, v lékárně jsem za 5 min

car: no, koupila jsi pořádnej???

amallie
13. lis 2009

sac: takže to funguje tak, že tou trubičkou jdou prdy a jinak nejdou ven? že je mimi přes řiťku nevytlačí? a když jako má s tím kadit, to jako kadí tou trubkou?

sacvi
13. lis 2009

no amali taky musíš uvážit to že dyž ti bude mimi řvát jak o život esi s ním do té lékárny pro tu rourku půjdeš..leda bys někoho poslala..to pak jo 🙂

holky a užívejte si těhu jak jen to jde..já na těhu pořád a pořád vzpomínám a kolikrát jak blbka hladím teď už jen špekatý břicho 😀 a vzpomínám jak to bylo krásný 😵 I ten porod..já snad budu mít další mimi jen kvůli tomu 🙂 😵 člověk úplně zapomene jak mu bylo zle a co všechno ho bolelo a fakt se mi po tom těhulení stýská 😅

amallie
13. lis 2009

sac: no jo no, tak já jí teda dojdu koupit už teď............. pro novorozence, jo? předpokládám, že mají různé velikosti, ale .............. 😝 😝 😝

ty jo, jak já bych hned břicho i nastávající porod přenechala a už měla čistý miminko v postýlce, mohla se hýbat, nečekalo mě rozpárání pipiny..............jééé, to by bylo

svoja
13. lis 2009

SAC aha...

Me nasi taky rikaji, ze ji na me pouzivali (tu trubicku)...

Prej kadi trubkou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Neeeee 😀 😀 😀

Gravimilk je prej pro tehotne a kojici...vitaminy a mineraly....

sacvi
13. lis 2009

amali u nás je to tak že malá se nemůže vyprdět..dám ji rourku..odejdou jí větry a pak už se vykaká sama..ale občas i tou trubičkou něco vyjede..někdy odejdou jen větry a je klid. A fakt se kolikrát divím kde se v ní bere tolik vzduchu 😲 Pře je to kolikrát fakt masakr a ani se nedivím že tak brečí a tlačí 😒

amallie
13. lis 2009

takže trubkou nekadí? no jako v té diskuzi, co jsem četla, to tak nějak vyznělo, že "pomáhají" dětem, aby se vykadili.......... jsem si tak říkala, jak asi......... taky tam píšou, jak pusou z tý trubky vyfukujou bobky 😝 😝 😝

jo, ta žlutá krabice, že jo? je to sušený........... jsem na to koukala, ale odvahu neměla, já jako když vidím kámošku, jak dopíjí po malým Bebu, tak se mi fakt zvedá kýbl, já jsem na tohle teda háklivka 😅

ale kašičky si dám 😉

sacvi
13. lis 2009

svoji já ji taky měla pořád aji ségra a můj brácha co ten si vytrpěl..hrůůza. 😒

amali já tě nenutííím 😀

amallie
13. lis 2009

sac: jasný, chápu, jen mi není jasný, proč jim to s trubkou jde a bez ní ne.........

carculka
13. lis 2009

amal..me se to tam neukazala..jinak jsem koupila poradnej-prej..mi ho doporucili v nekolika lekarnach...jsem se poptavala,no a pani se za tenhle dusovala 😠 😠 😠 ted mi ho bud daj novej nebo vrati prasule

sacvi
13. lis 2009

amal to taky dělám 😀 😅 Oni ti ty bobky občas tu rourku zacpou tak ju musíš profouknout aby ty větry mohly odcházet 😀

Janičce třeba malinko tou rourkou jde ale pak rourka sama vyjede a kaká normálně..

amallie
13. lis 2009

sac: tak teda u nás doma nic takovýho nebylo, ani bratr neprděl s trubkou 😲 ale pořídím to, kdyžtak se nepoužije, už domlouvám s malou v břiše, že bude prdět sama, má za to slíbenou hračku novou 😉

carcul: www.kikanabytek.cz a ve vyhledávání nahoře zadej alu flex

fakt jo? já ho teda nezkoušela, znám ho ze španělska, stál mě teda litr a účet nemám, jestli to nebude fungovat, tak dojdu ty ženštiny v obchodě zrušit asi 😠

sacvi
13. lis 2009

amal mně se zdá že to je jak kdyby vzduchová bublina a když to ní vrazíš tu rourku že ju vlastně narušiš a vzduch ujde. Pře tolikrát cítím tlakovej jakoby tlak jak ji tu tourku dávám a jak s tím zahýbu jak tlak povolí a jdou větry..to píšu blbě ale nevím jak to líp popsat 😅

svoja
13. lis 2009

No nasi to davaji obcas k dobremu, zvlast, kdyz chteji pobavit manzela treba...hahaha 😠

Jezisi vyfukujou bobky? Proboha to snad.... 😖

Ale asi ji teda taky koupime....bude to treti nejnechutnejsi vec, kterou budu mit doma...odsavacka na mliko, na sopliky a ted tohle 😀 😀 😀 😀

Jj, zluta krabice....jako neni to spatny, ja si to udelala asi moc sladky....je to takovy jakoby ochuceny mliko, ale dela se to z vody. Samotny prasek me taky chutna...ale me chutna i suseny mliko do kafe (ma to hodne podobnou chut), takze mnou se nerid....beba nevim jak chutna, ale ja jsem zboznovala sunar...jsem ho pila jeste v prvni tride, nebot segra byla mimino a ja ho chtela taky 😀 😀

amallie
13. lis 2009

sac: taky foukáš??? pane bože, tak na tohle já jsem cimprlich............ já ani neolíznu po někom lžičku, nádobí do myčky dávám v rukavicích, z flašky se po nikom nenapiju, no jako abych foukala bobky, to teda nedám 😲 😲 😲 pane bože, tak dneska jste mě teda dostaly holky 😲

sacvi
13. lis 2009

jo hlavně to chce tu rourku něčím namastit ale to určo víte 😉 Já mám Aviril olejíček a do toho tu rourku namočím a hotovka