Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
20. lis 2009

PETI krása.... ach... 😵

svoja
20. lis 2009

kde ho sezenu to semeno?

p.e.t.u.l.k.a
20. lis 2009

hehenko jako porod si chválím 😉

hehena
autor
20. lis 2009

SVOJI to už většinou prodávají v každým supermarketu... bejvá to u zeleniny, najdeš tam i takový ty různý oříšky v jogurtu a tak... a nebo budou oddělení se zdravou výživou...

prosteja
20. lis 2009

SAC to je co? malinkej humáček???? 😀 😀 😀 nějak nevím, co si pod tím představit 😀

a jinak s tím tlačením to říká hodně holek, že jakmile můžou tlačit, že je to hrozná úleva a už nejde přestat 😉

HEHE tak to je pravda, že ta váha je strašně orientační..... týden před porodem to vědět ani nechci 😀

sacvi
20. lis 2009

hehenko já chodila co cvíča pro těhulky a tam sme zkoušely i to dýchání..ale třeba tam říkaly že se na jednu kontrakci 3krát zatlačí ale já je měla tak dlouhé že sem stejně tlačila nejmíň 5krát 😅 Ale jako i kdybych to nevěděla tak oni ti to řeknou a navíc se mi zdá že na tom není nic zas tak složité co by se muselo zkoušet nebo učit

Pak sem chtěla jít do kurzu o porodu ale ten zrušili 😠 a kojení sem nestihla. Ale na to kojení bych fakt šla. Mě to mrzí že sem to nestihla..třeba by mi to nějak pomohlo..nevím no..každopádně esi eště budu někdy těhu tak na kojení půjdu. Mrzí mě moc že sem skoro nekojila a když někde čtu jak holky kojí a děti usínají u prsu tak se mi chce pomalu brečet pře to já pomalu ani nezažila ☹ Chtěla sem kojit aspoň do roku a vidíte to..ach jo

Holky malá je šikulka..už krásně tahá za ty hračky když je v lehátku a teď chytla takovou fialovou obludu-každou ručkou za jednu nohu-a tak táhla že začal aji hrát 😀 To se ji ještě nepadařilo šikulce 😵

prosteja
20. lis 2009

HEHE no hlavně aby nebyl brouček po švagrovi 😀 ten měl 4,20 kg 😅

SAC já slyším z různých stran podobný názory, že u porodu to pak probíhá úplně jinak, než se pěkně v kurzu naučíš 😅 ... ale ono je to asi individi 😉

p.e.t.u.l.k.a
20. lis 2009

sacvi ty naše děti jsou ze dne na den šikovnější 😵 😵 Já se kolikrát opravdu až divím 🙂

sacvi
20. lis 2009

no prostejko ze začátku se mi dělalo trošku blivno když sem to začala pít..tak asi tam ale to si zvykneš a když to budeš zapíjet něčím lepším tak se to dá..ale nejlepší to je když to vypiješ na jednou pře když uděláš hlt a přestaneš tak myslím k druhýmu se už neodhodláš 😀

Ale holky každej má jiný chutě..třeba vám to bude vyloženě chutnat 😀

sacvi
20. lis 2009

malé se chce asi spinkat tak jdu jdu zkusit uvozit a pak zase nakouknu..zatím holky 🙂

hehena
autor
20. lis 2009

PROSTEJ tolik měl můj manža... a jeho máti je menší a drobnější než já, úzká pánev, tak manžu tahali kleštěma a zlomili mu klíční kost.. 😅 😅 😅 tak se těším no 🙂)) proto to radši nechci ani vědět, kolik náš valibuk bude vážit 🙂)) 😀

SAC šikulka! add to kojení - chápu tě! taky bych chtěla kojit aspoň těch 8 měsíců... kéž by no... ale bohužel naše těla to rozhodnou v podstatě za nás...

svoja
20. lis 2009

aha, tak da se to pit dohromady...hmhmhm....a muzu si dat do toho caje med treba? asi jo, ze...

prosteja
20. lis 2009

HEHE ježiš...... tak tchýně ho prej porodila normálně, jen jí hupsli na břicho 😉

hehena
autor
20. lis 2009

ono asi záleží na tý tělesný konstituci... TCH vypadá fakt neskutečně křehce. má tak 163 cm a 40 kilo i s postelí... hrůza.

prosteja
20. lis 2009

HEHE no moje tchýně vypadá podobně 😅 tak nemá ani těch 163 a kila, tak hádala bych tak 50... jako pánev má poloviční jak já 😀 tak nechápu jak rodila 😅 ......

sacvi
20. lis 2009

Tak malá je vážně šikovná..vozím a zpívám naše obvyklý 3písničky a pořád koukala..tak sem se šla napít a na wc..v chodbě pořád ticho tak sem se divila..dojdu tam a malá spinká 😵

svoja
20. lis 2009

Holky ale kdyz uz to budete mit nekomu podobne tak spis vlastni mame a ne tchyni prece....myslim to rozeni...

prosteja
20. lis 2009

SAC jééééé, já chci taky takový hodňoučký miminko 😵 😵 😵

SVOJI tak podle toho co se říká, tak podobný to není ani v rodině, prostě každej rodí jinak .... my se s HEHE spíš bavily o té stavbě těla 😉

sacvi
20. lis 2009

no prostejko ale zase až tak hodňoučká není 😀 Poslední noci nic moc. Budí se po 3 max.4h. takže je to docela náročné a to už spinkala tak krásně a dlouho..a po jídle ani hned neusne..pořád doufám že to bude lepší a ono je to spíš naopak 😅 Ale přes den pohoda jen ty noce

sacvi
20. lis 2009

p.e.t.u.l.k.o budete už začínat s příkrmama?

prosteja
20. lis 2009

SAC tak to má trošku otočený no 😉 a jako pláče v noci? nebo jen nespinká

svoja
20. lis 2009

hm, ja zas slysela, ze to byva podobne jako to mela vlastni mamka...

sacvi
20. lis 2009

ono má už asi větší hlad pře právě brečí ale jak jí dám najest tak pohoda..nebrečí ale ani neusne. A to vždy po jídle v noci hezky hned spinkala.
Většinou usíná kolem 19h. a pak se budila cca.kolem 2h. a včera usla jak obvykle a v 20.15 vzhůru, o půlnoci, v 3.00 a pak nějak 5.45 a od 6.45 byla vzhůru už úplně..Žůžo no..

prosteja
20. lis 2009

SVOJI no tak podobné to klidně mít můžeš.... ale co jsem slyšela, tak se to nepodobá vůbec ničemu.... 😅 tak vem si, že můžeš mít 3 děti a každý porodíš jinak, tak čemu se to pak má podobat že..... ale já bych klíďo porod mojí mamky brala....... od prasknutí vody jsem byla za 2 hodiny venku a pěkně 3 kila, parádička 😀

prosteja
20. lis 2009

tak snad se to zlepší SAC.... hlavně, že nevyvádí, jako tím myslím, že nekřičí třeba několik hodin v kuse... 😉

sacvi
20. lis 2009

no to naštěstí ne..ťuk, ťuk to u nás nebylo nikdy 😉 Jen malá brečela tak sem ju chlácholila a zezačátku skoro pořád chovala a aji teď když pobrekává tak na ni mluvím nebo něco a ona je v pohodě když ví že sem s ní 🙂 Všichni mně říkali jak ju tím chováním apod.rozmazlím ale vůbec..dokáže si hrát i sama jakou dobu. Když prostě chtěla být a chce být se mnou tak ji držím nebo chovám a ona je spokojená a tak ani nebrečí..to fakt jen když má hlad a předtím když ju trápily prdíky..

já si říkám esi nemá ten růstovej spurt nebo jak to je.. 😅

prosteja
20. lis 2009

SAC no to je taky možný 😉 ale kdo ti to potvrdí...... k doktorce jdete kdy?

svoja
20. lis 2009

do roka dite nemuzes rozmazlit...to naopakpotrebuje blizkost a veskerou peci a pozornost!!!

sacvi
20. lis 2009

jdeme začátkem prosince..uvidím jak to bude pokračovat a kdyžtak půjedeme dřív..

sacvi
20. lis 2009

teda sem si venku dělala vydatný oběd - knedlu s vajíčkem 😀 a málem sem zmrzla 😲 Za oknem to vypadá tak krásně a teple a přitom je tam taková kosa..na dvoře na teploměru 4stupně.