Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

svoja
20. lis 2009

Zitra si mam neco vymyslet, muz ma volno. chteli jsme jet do kina na Zoufalce (nevidel jste nekdo???), ale davaji to az kolem ctvrte a nechcem domu prijet pozde (nemame tady multikino, dojizdime do Hradce Kralove) a potme (ja uz se bojim, i kdyz mame bezpecny auto)...takze si musim vymyslet neco jinyho....a nebo cucet celej den na fotbal, coz se me teda nechce 😒
No a v nedeli je manzel v praci...zvazovala jsem jet na pohreb te kamaradce, ale mam to zakazane, tak nejspis pujdu k nasim....

carculka
20. lis 2009

svoji,tak vidis mas taky program furt..dyt vy furt neco s manzilkem delate-to my ted nejak nic nestihame(hlavne manzel)tak v nedeli neco podniknem snad..jinak manzilek ho vyzvedne az budu v porodce,ale zacatkem prosince jedem do prahy tak se na nej pujdem juknout a vemem si autosedacku a nanoznik a takovy ty kravinky at se jim to tam zbytecne nevali...

svoja
20. lis 2009

CAR no to si vezmi...ja uz mam taky autosedajdu doma a kocham se a zkousim 😀 😀 😀

carculka
20. lis 2009

svoji no prave 😀 😀 😀 kdyz uz ne kocarkem tak aspon tim zbytkem 😀

svoja
20. lis 2009

ja bych kocik brala doma klidne, ale manzel nechce....

carculka
20. lis 2009

svoji,tak jeste budes mit pak sanci se s nim kochat a i s tou naplni(predevsim s ni) 😀 😀 😀

svoja
20. lis 2009

CAR no to jo...ale nejradsi bych se jim kochala porad...ale uz jsem si byla prozkoumat i korbicku🙂

carculka
20. lis 2009

svoji 😀 😀 😀 😀 😀 se nedivim...

uz padam unavou,tak razim do sprchy,ete vlastne poklidit ten curbes v kuchyni a spinkat..brou holky 😉

lillisek
20. lis 2009

lucie: díky moc 🙂

cat: no tak zítra to ještě fakt reálně nevidím 🙂 Kamča říkala,že bude referovat 🙂 porod byl prostě fakt super, jsem úplně mimo z toho,že to byla taková pohoda,ten zbytek pak povím,ale jsem ráda,že už je vše ok. Snad nás o víkendu pustí,dám pak vědět a dorazíte na návštěvu ju?

no nic otec,zapíjí, malá je na sluníčku kvůli žloutence,tak se půjdu mrknout na tv 🙂

tak zatím všem dobrou noc 🙂

svoja
20. lis 2009

brou

angetha
20. lis 2009

Holky ohledně těch tamponů...vyloženě to nebolí, ale je jak je suchej a tvrdej tak je to nepříjemný...s manželem žádný problémy nemáme 😎 😎 🙂
A přihlašování miminka na pojišťovnu: konkrétně v Benešově jsem podepsala souhlas, že to zařídí oni, takže jsme na pojišťovnu vůbec nemuseli, kartičku poslali domů na Vendulky jméno 😀 museli jsme jen na matriku pro rodný list..( i když nám měl přijít domů 🙄 ) a dítě se automaticky přihlašuje ke stejné pojišťovně jako matka..

Dobrou noc 🙂

hehena
autor
20. lis 2009

CAR a kdy, že jste ho objednávali? 🙂

amallie
20. lis 2009

Holky, v Praze matrika posílá rodný list domů, už jsem to vyplňovala adresu, můžete napsat jakoukoliv 😉

hehenko: no, tak na monitor jsem čekala jen hodinu, ale na mudra ten zbytek 😲

Jako jsem ráda, že do teď jsem chodila k mýmu gyndaři, tam to bylo rychlejší............

nemyslím si, že je to od nich v pořádku nechat těhule sedět takovou dobu ve špitále, když řádí chřipka a tak............ všechny objednají 8-11 a pak si čekejte 😲 Mohli taky půlce říct, ať přijde odpo, výsledek by byl pro ně stejnej a my bychom tam netvrdly. No, ale to je jedno, snad už tam mockrát nepůjdu, pokud se malá umoudří a vyleze.

angetha
21. lis 2009

Ahojky holky..jak jsem včera psala, že porodila ta moje spolužačka, tak švagrová akorát ve vedlejším boxu vyplňovala porodopis 😀 takže slyšela, jak jí asistentky říkají jak dýchat, jak skákat na míči a tak 🙂

svoja
21. lis 2009

Dobre rano,
mam za sebou nejhorsi noc za cele tehu...jeste v sest rano jsem byla vzhuru a pred devatou jsem byla uz vzhuru....co tam ta mala vyvadela, to bylo sileny...ja uz normalne myslela, ze jde ven... 😒 jsem uplne mrtva 😒

ANG hezky se ti to seslo 😉

cat79
21. lis 2009

Ahoj holky🙂
teda Svoji, chudinko☹(já teda vstala v 5.16, pak do 6 čučela jak se dělá knedlo zelo vepřo🙂)pak si dala chleba s medem a kakao a pak zase vytuhla do 9....malej taky zlobí, ale když si lehnu na záda a hodně podložim kojo polštářem, tak je zlatej a pak už ho ignoruju, naštěstí to umím, ale jestli tě to Svoji bolí, tak chápu že asi oko nezamhouříš.-(

Já včera snědla 2 kousky té bábovky, je to mazec dobrý, nakrájela jsem tam celé toblerone🙂)a oříšky..ňám🙂)

Teď jdu dělat to kuřecí a kuskus, ještě jsem udělala ovocný salát a budu dělat pudink s vaječňákem🙂))

Jo a ještě postřeh k vítání občánků, je třeba si to hlídat, volat tam, mě včera řekly ty 2 kamarádky, že na ně zapo,mněli☹((to by mě teda strašně mrzelo, takže radši otravovat a pořád se vyptávat než pak v 6 měsících zjistit že vám zapomněli poslat pozvánku☹(((((

svoja
21. lis 2009

😀 😀 😀 😀 Tak bychom sli dalsi kolo...treba s rocnim ditkem, to by neslo? 😀

amallie
21. lis 2009

dobré ráno holky!

skvělé, týden před porodem se mi udělaly strie na břiše 😠

včera tam večer nebyly a dnes ráno jo, sakra, bych do toho kopla 😠 😠

my budeme pořádat křtiny na jaře 😉

amallie
21. lis 2009

jo a jak jste řešily ten maliník a semeno, tak malíník piju 3x denně a je dobrej 😉

slizký semínko do mě ovšem nikdo nedostane, to jsem si ani nepořizovala

jo a aktivně jsem si koupila další magnezium a vesele to do sebe prala a včera se jen tak o tom mimochodem zmínila v té porodnici a mudr, no, to nejezte, nebo budete přenášet 😲
ještě, že jsem to řekla, prej to uklidňuje dělohu............ jsem to ale trotl teda

svoja
21. lis 2009

AMAL bre jitro skororodicko🙂

Malinik je dobrej no...vcera jsem mela prvni a v noci jsem si myslela, ze rodim 😀 Nad semenem vaham... 😒

Magnezko piju (rozpustny)...aspon diky nemu chodim na zachod....bricho tvrdne stejnak.... 😀 No a fakt, jestezes to rekla....tak ted kdyz jsi ho vysadila, tak uz to pujde raz na raz🙂

A strie jsou na pytel teda...k tomu nemam co dodat....ja na ty svy stale cekam 😢

cat79
21. lis 2009

Amal fakt????
Já do sebe taky rvu magnezium☹(
No tak vyměním magnezium za maliník, no🙂)

Ty strie mě mrzí, ale snad budou jen malinkatý, bříško už ti moc nepoporoste, to zmizi, neboj.
Já se teď akorát celá namazala olejem, snad jsem tu prevenci nepodcenila a kůže mi to vrátí v dobrém🙂))

No jdu vařit, ať to všechno stihnu🙂)
tak Amal, držím palečky ať je porod v pohodě a co nejdřívě, ať máš klídek.-))
Co je hezký datum???třeba 25.11. na můj sváteček:.)))

svoja
21. lis 2009

CAT my jeste magnezko muzem snad...ne, AMAL?

Datum pro Amalku...1.12. treba?.....ale myslim, ze ona si to sve uz vybrala a ted ciha 😎

Jeee, ty jsi Katka? Tesi me, ja jsem Hana....by me docela zajimalo, jak se tady kdo jmenuje....jsem nad tim zrovna vcera premyslela🙂

luciebx
21. lis 2009

dobre ranko holky.... tak tu ctu co se tu zase deje.. ja teda lituji ty ktere nemuzou spat.. ja spala 11 hodin hehe... no zatim muzu.. uvidime az nebudu moct jak mi bude

svoja
21. lis 2009

LUCI preju ti, aby ti to vydrzelo co nejdyl...ja na zacatku taky spala jak medved🙂 A ta 8 v pase vypada hezky, toto leti 😉

Hezky den vam preju, jdeme s muzem nekam na obidek a na prochazku...budu odpol....papa 😵

luciebx
21. lis 2009

svoja.. dekuji.. my jdeme dneska zase na veceri sem priteli slibila ze ho pozvu na steak vecer pac ma volno zato jak je hodnej.. 😀 😀 takze vecer padime ven a asi se stavime nekde i na maly drink...
jeste sem furt v pyzamku hihi.. to je ostuda.. psik tu poletuje venku neni nijak velka zima takze padime do lesa na prochazku a pak sup psika do sprchy.. to chudinka uplne nesnasi...

angetha
21. lis 2009

Ahoj holky..
Amalko jejda strie? ..ale ony dost blednou neboj 😉
Cat SVoji magnesium by se nemělo od 36. týden, v letáčku jsem četla, že může nepříznivě působit na svaly miminka ( asi že bude moc uvolněný 😅 )
Luci závidím ti ten spánek 🙂 🙂
Já mám dojem, že zas máme růstový spurt, protože jsem musela ve 4 ráno Vendulku nakrmit a během dopoledne chtěla z obou prsů

luciebx
21. lis 2009

ahoj holky tak sem se ted docela nastvala.. ptala sem se holek co tu rodili v anglii jako ja budu.. teda kdyz to bude vse ok a ptam se jich jak to meli s ultrazvukem.. pac ja mela teda jeden kde rekli ok srdicko tam je... a dalsi bude az tak v 11 nebo mozna az 13tt.. tak sem se sla optat holek a rikaji ze tu v anglii se delaji jen dva ultrazvuky a to okolo toho 13 tt a pak okolo 21 tt.. no to tech obrazku teda moc mit nebudem ☹ 😠 docela sem zklamana.. prvni tehu a budu mit houby.. dve fotky.. buuuu

amallie
21. lis 2009

lucie: v čechách se standardně dělají utz 12tt, 21tt a 32tt, pak už jen podle potřeby, pro mimi to není zas extra dobré dělat utz zbytečně, když nejsou problémy. Když jsou, tak samozřejmě častěji, ale to si asi nikdo nepřeje. Volitelně můžeš jít na 4D, někdy 24-30tt.

Takže fotky neřeš, hlavně, ať máš těhu bez problémů.

amallie
21. lis 2009

Holky, to magnezko nesmíte až později, ale já ho jedla i v 39tt 😖 Jinak vy ještě potřebujete břicha v klidu, aspoň do Vánoc 😉

Já Amálku tipuju na 3.12. Ale jako vůbec bych se nezlobila, kdyby si už dala říct, teď se jen zvětšuje. Ty strie jsou malinké, ale spíš mě děsí, že se udělaly přes noc. Jak se asi vzbudím zítra????

Jinak já jsem Eva 😉

Anget: tak spurtujete, jo? Snad to budete mít brzy za sebou a pak už nepřijde.

My dneska doděláváme ložnici, vypadá to, že už tam přineseme postýlku. Ale ještě pár věcí chybí, pak musím vyluxovat a vytřít a můžeme jí tam nastěhovat. No a pak vám jí vyfotím.

A v pokojíčku u Amálky jsou už jen nějaké tašky, dnes jsme zdolali poslední krabici, jupíííí

Jsem četla, že maminkám bývá tak dva tři dny před porodem už špatně, někdy průjem a tak. Anget? Jo?

angetha
21. lis 2009

Amal..ne 😀 mě ne