Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

amallie
26. říj 2009

no holky, já mám už 27 kg nahoře, ale už si z toho nic nedělám, snad je to "jen voda" a ze špeku se pak vyrobí mlíko

nebo budu makat v posilce za tři, no 😀

moncicak3
26. říj 2009

asi jak který dr se ptá na pohyby...no ale tuším, že Bae to podle pohybů vyšlo ten porod, podle toho jí právě datum porodu přepočítali, ale nevím to určitě, jestli to nebylo třeba podle utz, nevím..... 🙂

Amal, já nevím jestli středa, ale myslím, že tenhle týden 😉 akorát to u nás bude problém s odvozem z porodky no 😒 manža od pondělí 2.11. nastupuje do nový práce, tak to bude takový komplikovaný.....to samý platí, kdybych rodila až příští týden a chytlo mě to třebas dopolko, kdy bude v práci, to budu muset volat ségře, která chodí do práce až odpoledne....no domlouvám Terez, aby prostě tenhle týden vylezla 😵

blahovka.cz
26. říj 2009

no ami ja ji prave pouzivam a prijde mi,ze jak ji tady kritizujete,tak jakobych pouzivala neco strasnyho ci co,protoze ja z ty ryby tam necitim nic,ani ta masticka nejak nema ani vuni ani zapach,proste masticka,tak me zajimalo,jestli jste k ni cuchly,kdyz ji soudite jako neco strasnyho,ale co vam muzu rict,je,ze detsky kakani smrdi hur nez 1000 ryb dohromady 😉

ver,to je indivindi a tobe treba zase nemusi zustat ani kilco po porodu 😀

blahovka.cz
26. říj 2009

ver a brisanko supr,mate ho akorat k tomu jak daleko jste v tehu tydnech 😀

cat79
26. říj 2009

Amal říká se že to hodně dělají hormony, takže neboj, po porodu to s kojením půjde dolů rychlostí blesku🙂))

Jo holky včera jsem si četla knížku o porodu a tak bylo tam, že už i samotný porod ovlivňuje psychiku a povahu mimíska, jako že bez problémové jsou silnější osobnosti a tak, fakt zajímavý..proto doporučují ty předporodní kurzy,kvůli správnému dýchání, protože mezi stahama se musí dýchat do bříška a dávat tak kyslík miminku, a pak před kontrakcí to psí dýchání..fakt to není k ničemu...pak ty maminy dejchaj jak mašinky a místo aby si pomohly tak se unaví hned na začátku....já kurz uznávám a doporučuju, je to i lepší jít do něčeho co není až tak neznámé.

amallie
26. říj 2009

monci: a máš možnost si zavolat sanitku???? tady v praze se i hodně jezdí sanitkou, neb autem bys to kvůli provozu nemusela stihnout.......... že by pak manža dorazil nějak, ono než se to vypapíruje a připraví, má času dost 😉

jinak mě by šlehlo, kdyby manža nebyl k mání, už teď mu říkám, že má absol 😉 tně zakázáno od 36tt odletět do ciziny, či odjet mimo město.......... teď už letí nsad naposled a pak ho přivazuju řetězem, on by byl schopen bejt někde v tahu 😲

moncicak3
26. říj 2009

Svoji, to jo, bolesti jako při ms můžeš mít, tělo se ti připravuje na porod, ale nesmí tě bříško při tvrdnutí bolet 😉 kdyby jo hned to dr nahlaš....

né ta rybilka mi teda nesmrdí, ségra i švagrová ji používaly obě, ještě jsem k ní čuchala, jestli to smrdí a není to vůbec rybinou cítit 🙂 navíc ji pediatrové hodně doporučují 😉

svoja
26. říj 2009

presne...ta ryba tam je nakreslena a jmenuje se to tak....neeee, na my dite neeee!!!

Ja testuju ted ty detsky kasicky...nejlepsi je sunarka, hipp...nestle jsem zkousela medovou, tu nebrat...a jeste mam nejakou ze zdrave vyzivy neochucenou, tu jsem jeste nedelala....jen se to strasne rychle sezere ta mala krabice... ☹

amallie
26. říj 2009

blahu: nečuchly 😉 vzniklo to tqak že jsme si myslely, že zrovna tys říkala, že smrdí rybama no a pak už se to nějak vsugerovalo........... já jí viděla jen zdálky v lékárně, ale už mám prostě v hlavě, že je to ryba a basta 😀 😀 fáma vznikne, ani nevíš jak
ange taky říkala, že nepáchne, ale to víš no............. nepřesvědčila nás 😀

cat: jsi mě nahlodala teda........... u nás v porodnici je kurz taky, ne teda dva měsíce, ale jedno sezení, no, ale možná bych teda šla?

verled
26. říj 2009

amal:já si taky říkám, že to nějak dolu pujde, musí holt...ale kde to na tobě je to je mi záhadou🙂))
blahu:no to by bylo uplně nejlepší🙂...no....ale popravdě, klidně bych ho už odložila..

...kdybyste viděly co včera Tadeáš vyváděl, celej den nedal pokoj a kopal a rejpal a amali....skákalo mi břicho uzplně něskutečně, pomalu jsme se bála že mi někam odejde 😀 😀 uplně jak kdyby se třásla zem to vypadalo jak se cukalo ze strany ny stranu a tak a asi fakt cejtí hlazení, prootže jsem si začala hladit břicho a on se hned zádíčkama vytelil na to místo a nechal se hladit...a když jsem přestala tak zas začal vyvádět......ale vyspat mě nechal...

blahovka.cz
26. říj 2009

monci ja rybilku beru jako stalou znacku,ktera je lety vyzkousena
a jak pises o tech kontrakcich,presne jako popisujes jsme meli i my s Ondraskem,ze zatrvrdnuti to preslo az k nutkani na stolici a uz jsem se stehovala na porodni sal spat 😀 odvoz snad zmaknete,a myslis,ze kdyby manza rekla,ze manzelka rodi,ze by ho nepustili ti neradi??? 😀

cat no mamka byla uplne vyrelaxovana,uz to potrebovala ma ted stres za stresem,tak to prislo vhod a ja s tatkou mezitm jela do globusu a byla nadsena,z baby oddeleni v globusu 😀 a rodit budes teda ve varech,ju - se tesis na zejdovou 😀

romik84
26. říj 2009

ahojte, taky se připojuju k příznivcům rybilky, blahu to vystihla dobře, mimčo budete taky přebalovat několikrát denně a nemůžete si vzít plynovou masku. rybilka po rybách nesmrdí, je to holt jen mastička bez parfému, nejsou tam zprominutím žádný sračky navíc

verled
26. říj 2009

svopja:protože je to pro malý dětičky na malý porcičky, ne půllitr co si uděláš ty 😀

moncicak3
26. říj 2009

Amal přinejhorším si sanitku zavolám, ale to je až krajní řešení....jenomže manža když nastoupí v pondělí do nový práce a hned třeba druhý den by musel najednou někam jet, nevím nevím, jestli by se to zaměstnavateli líbilo, sice je to ze zákona hrazený, ale oni by mu taky mohli říct, nashledanou takový lidi my tady nepotřebujeme, takových můžeme mít.....toho se bojíme víš.....tak aspoň kdyby to bylo tenhle týden, tak mě tam může dovézt, s tím odvozem už to není tak žhavý, to bych se domluvila se ségrou, no jsem na to zvědavá jak to dopadne 😉 🙂 věřím, že dobře 😎

chodila jsem na břišní tance, a dýchání do bříška je fakt docela o tréninku se naučit, takže doporučuju trénovat už teď 😉 já na kurzu byla, ale tam mluvili jen o starání se o miminko ihned po porodu a tak, o samotým porodu nepadlo ani slovo, takže to bude mazec, ale dýchat mě ukázala švagrová, která rodila loni 😀

prosteja
26. říj 2009

díky za vysvětlení s tou mastí holky 😉

CAT tady co jsem mrkala, tak jsou hodně kurzy dopoledne ☹ tudíž já jako pracující mám smůlu.... odpoledne taky nějaký jsou, ale už jsou docela mastný....... a jinak si myslím, že porodíš určo i bez kurzu, hodně taky záleží jaký personál dostaneš k ruce a jak to vůbec bude postupovat...... 😉 po několika hodinách bolestí se teda chci vidět, jak myslím na to, že mezi kontrakcema mám dýchat tak a tak a při kontrakci úplně jinak 😅 ... od toho taky doufám, že tam budou lidi, co mi to trošku vysvětlí....... 😉 takže kurz asi věc dobrá, ale ne naprosto nezbytná 😉

svoja
26. říj 2009

MONCI dik 😉

BLAHU necerti se, my mame takovej pocit jen z tech ryb no.... 😉

CAT jj, to s tim porodem je pravda, to nam rikali na vejsce, kdyz jsme meli vyvojovou psychologii...takze holky, u porodu se umivat a vsugerovat si, jak je to nadherny!!!

moncicak3
26. říj 2009

Blahu, třebas by ho pustili, ale v dnešní době s tou prací je to divočina, takže nechceme moc pokoušet víš...uvidíme jak to všechno dopadne 😉

Svoji jj, ta kaše jsou na malý porcičky 🙂 švagrová dělá sunarku malýmu a má to na hodně dlouho, a taky říkala, že je sunarka je nejlepší 😉 😵

blahovka.cz
26. říj 2009

no holky kritika drsna,jako jo pouzivejte co chcete,to je jasny,ja ji samozrejme nevnucuju,ale ja ten "vas rybi smrad" pouzivam,tak jen pisu,ze nesmrdi,kdyz jste to tu probirali

je ahojky romiku!!tak my ji pouzivali na prtaxi v nemocnici a tam se mi zalibila

teda ten kluk dneska ne a ne zabrat na spani

ver to je prani kazdy zensky!!!!!je to nespravedlnost,kdyz vidis,ze nektery zensky jsou z porodky a jakoby ani nerodily 😠 treba takovej ivasek,ma v albicku fotku,no uplne parada tyden po porodu 😀

cat79
26. říj 2009

Blahu přesně na tu🙂)ta je prej na ránu..no já s těma gelovejma nehtama a s mým stylem, to ji budu trnem v oku, ale budu tam mít trošku větší protekci přes taťku i manžílka, tak by mohla být klidnější, ale je to prej herdek baba🙂))
Do globusu se taky chystám, omrknout co tam nového..tesco už nás neba🙂)

Amal určo na ten kurz jdi, za to nic nedáš a určo ti to dá hodně..fakt, doporučují to všechny porodní asistentky

cat79
26. říj 2009

Prostějko na ten kurz se většinou chodí až na mateřský, takže to stihneš🙂nebooj

verled
26. říj 2009

blahu:no příroda je prostě nespravedlivá🙂)))

svoja
26. říj 2009

VER hezky fotky!!!!
Taky jsem se vcera fotila...az se me bude chtit vstavat, tak to tam dam....
A mas recht, ja tu kasi snim tb na trikrat 😅 😅 😅 Asi to bude mit Bara tezky se mnou... 😀 😀

romik84
26. říj 2009

já na kurzy chodím, je tam jak péče o novorozence, průběh porodu, výživa, masáže kojence, kojení, cvičení, dýchání při porodu, hlavně to cvičení je dobré, že člověk zjistí, co všechno se dá s bříškem dělat, a to dýchání, si myslim, když si to ženská trénuje, tak jí to automaticky pak naskočí, určitě to má své opodstatnění a průběh porodu se tak může výrazně zlepšit, pokud už aspoň trochu ví jak na to

prosteja
26. říj 2009

CAT no uvidím..... dělají nějaký základní kurz v porodce, tak na to možná zajdu 😉 ...... uvidíme no

a jinak sleduju, že Rybilka má hodně zastánců 😉

cat79
26. říj 2009

No nám právě prostěj říkali, že jako není moc personálu, aby ti tam někdo vyloženě po celou dobu asistoval, minule říkala že bylo za noc 5 porodů a co si maminka nenastudovala sama prostě neměla...jo, ta 1. doba porodní může trvat i 12h a tam za tebou sestra přijde jen natočit srdíčko a skontrolovat jak jsi otevřená, ale jinak jsi tam sama.....nevím jak je to v Praze, ale tam to nebude jiný.....já bych to neriskovala...jasně že porodila každá ale každá jinak a o to jde🙂))

amallie
26. říj 2009

monci: já to chápu naprosto......... jste ale domluvený, že nutně musí bejt u porodu? nebo jak? některý chlapi nejchtějí, tak by to pak bylo případně jednodušší
ale ona vyleze tenhle týden a je to vyřízený 😉 😉 😉 no a nebo v noci, to snad práci pak stihne

ver: mám to na nohách, zádech, v ramenou......... třeba stehna už nedám normálně k sobě, jsou větší, než by měly bejt 😀

svoji: no jo, ale kolik tý kaše sežereš, že jo 😀 😀 😀 dítěti to určo vydrží dýl

blahovka.cz
26. říj 2009

svoji necertim,jen tady trosku drsne odsuzujete neco,k cemu jste necmuchly,to ja se necertim,pouzivat si ji budu dal 😀 kdo ma na bepanten at ho pouziva,ten je fakt spickovej,no bohuzel stejne jako jeho cena

cat,no hele musis ji rozdejchat a pustit pryc z hlavy a HLAVNE NERIKAT VETU:no kojeni nejde,rikej to jinak,snazime se stale a uz se to trosku lepsi,pry nesnasi,kdyz rekne nekdo,ze kojeni nejde,ja mela tu smulu,ze malej nepil,ale tak,zase sestricky z detskyho mi pritakavaly,ze je to s tim nasim malym des 😀 jo a plenky HAPPY 0 koupit,jinak mas pruser od zacatku 😀 no me globus nadchnul a maji tam strasne levny hracky,to jsoem zirala 😀

jo monci to je pravda,ale tak ty jsi myslim psala,ze ho k porodu nutit nebudes a ze se mu moc nechce,ne?

svoja
26. říj 2009

MONCICICICI to jsem rada 😉

Holky ja ale nerikam, ze ta mast je spatna, to vubec ne. Je levna a asi i dobra a doporucovana. Jen proste mam takovej blok no...a prijde me, ze to tady a AMI rikame tak nejak ze srandy...nekritizujeme ty, ktery ji uzivaji!!!!!

prosteja
26. říj 2009

jo CAT tak je mi jasný, že tam s tebou není sestra pořád..... spíš jsem tím chtěla říct, že můžeš narazit i na blbej personál, kterej ti pak řekne, tohle děláte úplně blbě maminko a tak.... a s tím jsem se teda taky setkala, myslím samozřejmě z vyprávění.... ☹ a pak to tu maminku ještě vystresovalo 😅 ... ale jinak souhlasím, aspoň něco o tom mít načteno, případně nějaký ten kurz v porodce není určitě na škodu, to ne 😉 ...... to já zase studovala v józe, jak si představovat, že se maminka pěkně otvírá a miminku se tak usnadňuje cesta ven.. no jen se chci vidět v reálu 😀 😀 😀

cat79
26. říj 2009

Romi přesně...i to cvičení na páteř a na břišní svaly a hlavně pánevní dno!!To holky fakt nepodceňujte a každý večer 20x zatáhnout, prej se to strašně projeví pak po porodu, že když to nestahujem, tak pak hrozí intenkonence...únik moči, jak ty svaly porodem povolí, né hned ale za 20 let, takže stahujte, u telky a tak, nebo v buse, já stahuju 2x denně 20x dlouze a 20x krátce🙂))