Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
24. črc 2009

to je dobrý... už zase rodíme 🙂)))) 😀

carculka
24. črc 2009

ahojky holky....tak jakpak se mate??

hehenko bylas na odberech??skoda ze tam dr nebyl ale aspon ze spineni ustalo 😉

cat..drzi palecky u zkousky

holky ze resite porod,kde je v praze bulovka??jako jestli ve stredu na kraji a taaak..

prosteja
24. črc 2009

jj hehenko tak na začátku pár komentářů negativních bylo, kvůli tomu taky byla asi ta diskuze založená.... ale co čtu ještě před tou rekonstrucí a po rekonstrukci v roce 2008, tak tam si stěžují jen na jídlo 😀 😀 😀 docela to procházím, páč mám teď čas........

jo jinak s těma kontrolama, hehe já si nedělám iluze, že v jiné porodnici když půjdu na kontrolu před porodem, tak že dostanu stejného doktora.... hehenko může se ti stát (a to nechci strašit), že budeš rodit 2 dny a těch doktorů se u tebe vystřídá víc a to prostě neovlivníš 😉 mají nějaké služby, takže bazírovat na tom, aby mě kontroloval od 36tt jeden a ten samý doktor a pak mě ještě rodil, to se ti asi nepodaří v žádné nemocnici 😔

prosteja
24. črc 2009

ahooj carcul, to netuším 😖

hehenko jdu 3.8. na to alergo, takže se jí na to poptám... každopádně loni když jsem jí říkala, že plánujeme a jak je to s lékama a tak a narazili jsme i na porod, tak mi říká s klidem, nebojte, oni z vás to dítě nějak dostanou 😀 😀 😀

prosteja
24. črc 2009

jinak si myslím, že taková zkušenost, že tahají dítě kleštěma, nebo se někde něco potento, to se najde v každé porodnici, ale to už jsme si tu kdysi psaly, každý má svoje pro a proti 😉

jo a ještě jsem v té diskuzi narazila na ty prohlídky, jak chodíš do porodky od toho 36tt přibližně, tak prý v Motole a u Apolináře se čekává (respektive čekávalo v tom roce 2008 až 5 hodin) 😲 to je hukot 😲

carculka
24. črc 2009

holky ja mam vybrano a muzu si vybrat i dr 😀 😀 😀 a proste tam bude 😀 😀 😀

hehena
autor
24. črc 2009

já bych nebazírovala na tom, aby mě ten dr. co mě kontroluje i rodil... je mi jasný, že těch dr. se může vystřídat několik!!! ale ty kontroly prostě nechápu - že by se to stalo třeba jednou, bo dr. je třeba nemocnej, ale pokaždý jinej dr.? mě to příde divný - prostě každej dr. ti fakt řekne něco jinýho...

a 2 dny mě vzhledem k tomu srdci určitě rodit nenechají... teda si myslím... je to zátěž i na zdravej organismus, natož na s nějakou zdr. komplikací... sem právě na www.porodnice.cz vyčetla, že kardiačkám v druhý době porodní "ulevujou" tím, že použijou pumpu nebo kleště... 😢

hehena
autor
24. črc 2009

PROSTEJ no tak to je hukot... 5 hodin... aúúúúúúúú ☹

hehena
autor
24. črc 2009

CARCUL ale za příplatek ne???

prosteja
24. črc 2009

carcul takže bulovka 😉

hehenko no ale teď si vem, že jako kardiaka si tě třeba do porodky budou zvát od 34tt třeba každých 14 dnů na kontrolu...... to pak podle mě není možný uhlídat, aby tam pokaždé byl jeden a ten stejnej doktor 😅 tak jsem to myslela..... krom toho pokud v tom nebude zmatek, tak je mi to úplně jedno, kdo mě bude vyšetřovat a vlastně jsem ještě neslyšela, že by v kterékoliv porodnici chodila ženská pořád k jednomu a tomu samýmu 😅 ale možná to tak někde je hehe, to já nevím 😉

no prej i 5 hodin 😲 to je mazec fakt...

angetha
24. črc 2009

Holky ale to se čeká i normálně na gyndě, říkala mi kamarádka - dr. řekl, přijďte ve čtvrtek, ale čas neřekl, takže tam bylo plno ženských že jo.. 😒 Ne každý objednává i na hodinu..
No a co jsem četla v časopisech příběhy maminek tak je opravdu poslaly jen s manželem - autem - aby jeli do jiné porodnice..

carculka
24. črc 2009

hehe..jojo je....

prostej asi jo..jeste jsem uvazovala do vody v jinej taky vybornrj ale nevim kuli tem zdravot problemum jestli bych mohla..akorat budem tam muset sehnat ubytko ty posl tydny,ale to neni problem...hooodne si to tam chvali...takze taak....

prosteja
24. črc 2009

ange tak to nevím, ale řešení je zavolat tu rychlou, když si nejsou nastávající rodiče jistí 😉

carcul nevím, o Bulovce jsem nic moc neslyšela, ale nezjišťovala co a jak, já si zjišťuju porodku tak, abych nemusela jet přes celou Prahu a proto si zjišťuju Krč a Podolí 😉 jinak do vody snad dneska můžeš rodit všude, otázka je, jak komu to doporučí no..... já si to teda nedokážu moc představit, samotnej porod do vody, jako ulevit si tam v té první době porodní to jo, ale když pak slyším, jak maminky těsně před tlačením táhnou ven, no brrrrrr 😖

carculka
24. črc 2009

prave to mi odrazuje.prave ze malo kde prostej..a bojim ze by mi to ani nedovolili a nebo ze by z toho nakonec stejne nic nebylo...jooo a ta bulovka-oni si od ni pronajimaji pokoje a taak...

prosteja
24. črc 2009

carcul já myslela, že vanu dnes už mají všude 😖 ale tak možná se pletu 😀 spíš si o tom promluv teda s doktorem, já nevím, co máš za zdravotní problémy, ale aby ses na to nechystala a oni ti pak řekli nene 😉

carculka
24. črc 2009

prostej jojo maji..ale jen na ulevovani ale malokde se do ni rodi

prosteja
24. črc 2009

aha carcul to jsem nevěděla...... ale jak říkám, já si ten porod do vody tak nějak nedovedu moc představit..... už se fakt vidím, jak mě mezi tlačením tahají ven, aby mi mohli nějak pomoct 😀

carculka
24. črc 2009

prostej...no ona si to tam pronajima meda..
a co jakpak vam je?

prosteja
24. črc 2009

jj carcul, už jsem v obraze... nedávno jsem sem dávala článek, jak ti tam zařídí porod za 30.000 😲 takže registrovat se hned, nebo oni tě tam zaregistrují klidně až v 30tt ale bude tě to stát dost pěnez 😅 jo a bacha na ně, už se o ně zajímá inspekce Ministerstva zdravotnictví 😖

jinak mi je fajn, dnes mi ani není nijak špatně, tak dobrý 😉 a co vy?

carculka
24. črc 2009

coooze??a proooc??ja slysela samou chvalu na ne

jinak u nas tak chvilema zle a chvilkama to jde

prosteja
24. črc 2009

carcul já to zkusím najít, vydrž 😉

carculka
24. črc 2009

prosim mooc

angetha
24. črc 2009

Jo to jsem taky někde četla..

carculka
24. črc 2009

tak to asi ete prehodnotim,ja fakt myslela ze jsou dobra podle toho co jsem cetla

angetha
24. črc 2009

Ale kolegyňka rodila normálně na Bulovce a v pohodě..sice malá nedýchala, ale to proto, že špatně tlačila, styděla se, že vytlačí i něco jiného..a to by se stalo všude

prosteja
24. črc 2009

jj ange to je ono, díky 😉

ale tam nejde o to, že na Bulovce zaplatíš 30.000,- tam jde o to, že to zařízení Meda ti umožní rodit tam i když tam nejsi zaregistrovaná, ale brou si za to 30.000,- 😉

angetha
24. črc 2009

No ale pochybuju, že většina lidí před porodem schrastí ještě 30000 na porod..

prosteja
24. črc 2009

jo a ještě tohle carcul:

"U nás se platí za každou těhotenskou poradnu pět set," konstatovala recepční na pražské gynekologii Meda. A ženy tu částku, která se za celé těhotenství rovná dohromady zhruba čtyřem tisícům, ochotně zaplatí, aniž vědí, že ordinace má tuto péči zaplacenou od zdravotní pojišťovny.

to je jen výtah z jinýho článku, kde se o té Medě taky mluví... 😉

carculka
24. črc 2009

no ete to rozmyslim..a psali tam taky neco o peci?jako ze spatna nebo tak?