Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

blahovka.cz
2. lis 2009

no uvidime co bude s tim autikem,bojim se,ze kdyz ho dame ted pryc,ze pak uz na nej nenasetrime a ja chci mit doma auto,kvuli tomu,kdyby se neco stalo . . .

prostejko no co nasi taky nemaji penize,proste to letos bude spis jen o rodine 😉

ahojky cat a denisku

peti my jdeme taky k mudre,ale az odpoledne a hodlam ji vyzpovidat s prikrmama,koupanim v bazenu a prevenarem

cat79
2. lis 2009

Holky dneska mám strašně práce, volala jsem si na sociálku a teeda to je věcí co musím vyřídit před porodem ohledně porodnýho a peněžité pomoci v mateřství!!!aaaa!!

Hehe kde je ten soc. odbor na čerňáku???
No tak já si to obtelefonuju abych na nic nezapomněla, snad mi to ve středu v poradně někdo poradí🙂))

Amal, máš ještě čas🙂)))

amallie
2. lis 2009

cat: co musíš vyřídit???????

verled
2. lis 2009

ahoj kočky.-)jen rychle jsem si dočetla🙂
monci:gratuluju k prcíkovi Teretce, už se těšíme na fotky🙂jsem to říkala, že to stihneš.-))))

amall:teď ty🙂..jen ať to odsejpá ať už jsme se svoji a cat taky na řadě🙂na to jsem zvědavá která z nás prga bude🙂

prosteja
2. lis 2009

AMAL no zálohy jsem měla 800,- a počítala jsem, že něco budu doplácet a že si zálohy zvýším o něco 😉 .... jenže teď mi to vychází spotřeba 1300,- za měsíc 😲 a to mi přijde extrém.... na to, že nejsme celý dny doma a večer zapínáme akorát telku 😖

BLAHU no u nás taky.... i když vzhledem k počasí asi na Moravu nepřijedeme, takže kdoví jestli u nás to bude aspoň o té rodině

blahovka.cz
2. lis 2009

ami nadstavba 😀 😀 😀 😀 no tak letos holt bude nizsi 🙂 ale je to o rodine,ja osobne mama stejne nejradsi,kdyz se o te vanocni dovolene jdemem na prochazku koukame na pohadky a uzivame vanocni pohodu a letos bude jeste lepsi,kdyz je malej a to je opravdu darecek 😀

amallie
2. lis 2009

ver: jo, na řadě jsem.............. pane jo, nějak se na to necejtím teda 😖

holky, tohle mi stačí: ????? Toaletní potřeby
Obuv na přezutí - omyvatelná
Župan, při alergii vlastní bavlněnou košili
Mateřskou podprsenku 2 x, vložky do podprsenky
Spodní kalhotky - vhodné jsou na jedno použití (síťové)
Papírové kapesníky, hodinky, lze vzít malý nafukovací kruh, tekutiny - minerálku
Léky, které dlouhodobě užíváte

prostej: no, když se podíváš na to vyúčtování el, tak zjistíš, že polovina platby je za "příkon" a to platíš stejně, ať máš něco zapnuté, nebo ne, to jsem právě psala, jak můj nájemník v bytě není a stejně to stojí 500 😖
Pak máš pořád zaplnou lednici, pereš, myješ nádobí........ spotřebiče žerou i v režimu standbye, takže ušetřit můžeš vytahováním ze zdi, např. telka je 200 kč/rok minimálně, hodně žere i vyplej PC....... ale je to o komfortu taky, že
No a jestli nemáte plynovej kotel, ten žere elektriky jako 100W žárovka

nuki
2. lis 2009

Ahojky Ver: jde vidět, že už bys taky klidně rodila..🙂 musíš, ještě chvilku počkat..🙂))

baeszinka
2. lis 2009

Dobré ránko 🙂
Tý jo má mám normálně husinu,další miminko 🙂 MONČI MOC GRATULUJU K TEREZCE 😵 😵 😵 😵

verled
2. lis 2009

amal.neee??ty už to nechceš mít za sebou já už se modlim za to abych byla tak daleko jako ty a mohla se snažit prcka ukecat až už jde🙂...myslim že pro sebe tam máš všecko🙂

ahoj nuki:jak jsi na tom??.....chviku ještě 8 tejdnů, to je strašná představa🙂

blahovka.cz
2. lis 2009

ami ja myslim,ze jo,na cteni stejne nebudes mit cas,me napada jeste odsavacka,hooodne vlozek,je to spotreba po porodu a ja mela jeden rucnik ciste jen na spodek,protoze ty ocistky jsou fakt velkym zdrojem infeknce

prosteja
2. lis 2009

AMAL jo to já všechno vím, jen prostě když vezmu spotřebu za loňskej rok a vypočítám si průměr na měsíc a vezmu spotřebu za letošní rok a průměr na měsíc, tak ta spotřeba jen v kwh mi stoupla o víc jak třetinu a to jsme nic nekoupili a žijeme pořád stejně, tzn. peru stejně, vařím stejně a tak...... tak jsme se rozhodli, že něco budeme vypínat úplně, aby to nebylo v tom režimu standbye, protože to hodně žere, to je mi jasný, jen nechápu, proč to žere o třetinu víc než loni 😅

ahooj VER 😵

svoja
2. lis 2009

Dobre rano,

MONCICICICIIII 😵 😵 😵 gratulujemeeeee 😵 😵 😵 At jste zdravi, stastni a spokojeniiiii 😵 😵 😵

AMALI tyjo fakt jsi na rade...jakej to je pocit 😀 Ale nechci te stresovat, takze v klidu....

BLAHUS s dedou je me to lito, ale myslim, ze v tomto pripade at to zni sebehur -cim driv, tim lip...je to sileny trapeni jak pro nej, tak pro vas.....jo a to auto-pryc s nim!!!! je dobry doma nejaky mit, zvlast, kdyz mate maleho, tak to zkuste nejak pokoumat....

Jo a ty Vanoce....my letos taky nebudeme silet, oboum rodicum dame nejaky drobnosti, sobe jsme si koupili notebooky tedka...jinak to budou Vanoce vylozene o necem jinem nez o darkach....prejeme si, aby uz s nama byla Barunka, snad nas vyslysi🙂...jinak teda cim jsem starsi, tak me jde o darky min a min. Stejne-co potrebuju si koupim a vlastne ani nic nepotrebuju...tak co...jo a taky to JIDLO chichi...bych se obesla bez darku klidne, ale bez toho jidla a tech dobrot...to ne🙂

NUKI drzim pesti moc moc moc!!!!

PROSTEJ jojo, za vsechno se plati.... 😖

blahovka.cz
2. lis 2009

holky musim k malymu,je neklidnej,jdeme si hrat a dovadet 😀

amallie
2. lis 2009

blahu: jasně, nadstavba, pohoda je nejdůležitější 😉
já letos nic pořizovat nebudu, budu mít na starosti jiné věci a nijak mě to netankuje 😉

ver: no jasně, furt říkám, ať už je venku, jenže teď, jak porodila monci, se mi to nějak přiblížilo a chytla jsem z toho nerv 😖

blahu: vložek kolik? prej nám tam dají, ale já nemám představu, kolik tak jich můžu spotřebovat, koupila jsem si pro sichr jeden balík......... asi málo??? že jen, když by jim tam jako došly zrovna v tu chvíli

ručníky vezmu aspoň tři, to stejně jednou utřu a bude špinavej, ne?

proč zdrojem infekce????

prosteja
2. lis 2009

tak na vánocích miluju hlavně tu pohodu, upeču cukroví a pak sedíme, mrkáme na pohádky a hlavně, že jsme spolu a to je důležitý ne? 😉

ahoooj SVOJI 😵 no to je mi jasný 😀 ale s tou elektrikou to krapet přehání, myslím, že máme možná doma i nějakýho šotka schovanýho, snažíme se na to přijít, jestli nám něco nežere víc než by mělo.... 😉

svoja
2. lis 2009

VER cau krasko🙂 taky uz bych barcu chtela doma...ale ete to nejdeeee!!!! mam strach z predcasnyho porodu, silenej, takze to tam jeste proste musi vydrzet!!!!

Holky co masaz hraze??? Kdy???? Jak???? Mate zkusenost????

amallie
2. lis 2009

svoji: děsnej pocit, jako fakt, říkám, že jsem chytla nerva, aspoň si dneska zabalím tu tašku 😲
jo a zdálo se mi, že jsem porodila holčičku s černejma vláskama a to jsem obrečela, neb já chtěla se zlatým chmýřím ............... jako hrabe mi, vážně 😖 😖 😖

jo, jaký notebooky nakonec???

ty jo, tak dárky já ráda pořizuju, pokud vím, co......... jenže právě je to všechno o tom, že co člověk potřebuje, to si koupí, takže pak mám vždycky akorát stres z toho, co komu pořídit, neb nikdo nic nepotřebuje 😲 a když se mě zeptaj, tak to už vůbec nevím, páč žádná přání vlastně nemám 😲

prostej: monžá zrdažili el, ne? My letos dopláceli 6000 za vodu, to jsem si taky nemyslela, že se víc myjeme, ale asi jo 😀 , 12tis. za plyn, no jo, zima byla asi větší a 5tis. za elektriku, ale nějak mě to nešokovalo, asi jsme prostě spotřebovali více, no............ 😖

svoja
2. lis 2009

Prostej ja tomu teda nerozumim, ale nezdrazovalo se treba?....v dnesni dobe me prijde, ze se zdrazuje vsechno a porad 😀 😀

AMAL ja mam vlozek dva baliky

nuki
2. lis 2009

Ver: no mrcha nepřišla, ale na testu taky nic, tak čekám..🙂))

amallie
2. lis 2009

svoji: jsem jako četla, že je to na h..........., že záleží na elasticitě kůže, ale tu má každej jinou a taky pak jak jde zrovna mimi.........
to máš jak strie, někdo má pupíno obří a nikde nic a někomu popraská i malé 😲

baeszinka
2. lis 2009

Amal,u nás v porodnici dávají taky vložky-což je štěstí,aspoň pro mě..já teda krvácela hodně,ten den a noc jsem měla i vložky najednou a chodila to co chvíli měnit 😒

amallie
2. lis 2009

svoji: dva balíky? a máš ty porodnický, nebo jako normální always? nebo jak se jmenujou? já koupila v tescu jedny porodnický..... normální doma mám taky, ale zas nevím, jestli to se má? kriste pane, študovaná jsem, v práci řídím kolektiv, ale teď mě dostanou debilní vložky, plíny a takový blbosti 😲 😲 😲

prosteja
2. lis 2009

holky že se zdražovalo to je možný...... já se pořád ale bavím o spotřebě a tu beru v kwh.... jako naši skutečnou spotřebu a nějak se mi nezdá nebo spíš nevidím důvod, proč by naše spotřeba v kwh měla vzrůst o víc jak jednu třetinu..... o kolik vzroste až budu s mimi doma a budu pořád prát a žehlit a vařit??? 😲 o to mi jde, ale to je fuk....... navíc po novém roku mají prý elektřinu zlevňovat 😀 tak jsem zvědavá 😀

baeszinka
2. lis 2009

4 vložky-neměla jsem zapnej num LK 😀

amallie
2. lis 2009

baes: jako co znamená hodně? podle tebe teda balík jeden je na prd, asi, že jo....... ale prej nám dají, takže jen pro sichr

doma už to bude lepší???

baeszinka
2. lis 2009

určitě ty porodnický vložky,musí ta rána dejchat 😉 .V always a podobnej by ses hrozně zapařovala

svoja
2. lis 2009

AMAL chichi...a bude hur 😀 Ne, neblbni...sice ses na rade, ale porad mas jeste cas, tak v klidu....Amalka vi, kdy ma prijit, ty to stejne neovlivnis, vyleze az bude chtit! Sbal si, at mas jistotu, ze jsi udelala vsechno, doma to priprav v ramci moznosti....ale to cekani je asi sado maso co? Uz vidim sebe...tady jsem chytra a pockej az budu na rade ja...to budu rodit kazdy den 😀 😀

Ja mam acer, manzel si pro nej jede zitra a taky bud acer nebo asus...doufam, ze nam vydrzi hooodne dlouho.

A to doplaceni-taky to tak mame (jako presny sumy uz si nepamatuju, ja se o tom zas az tak nezajimam), proste se zdrazuje no....

amallie
2. lis 2009

4 a tos chodila měnit několikrát????????? tak a je po mně dneska......... mě z toho až bolí pip..... 😖 😖

baeszinka
2. lis 2009

Někdo krvácí hodně a někdo skoro vůbec,tak nevím,kolik balíků...já jsem ten první den krvácela fakt hodně,hned mi ty vložky protekly,takže mi to kolikrát i teklo všude možně 😖 ,ale pak už to bylo lepší a lepší a když jsem odcházela domů,tak jsem krvácela už jen malinko.