Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
23. čer 2009

PROSTEJKO taky moooc gratuluju a snad to bude fajn a bude tě to bavit... .)

AMALINKO pááá ....

hehena
autor
23. čer 2009

já to nechápu, příde mi to strašně brzo na takovou únavu šílenou... normálně jsem ráda, že toho nemám moc, bo bych pokonila, na co bych sáhla... chrrrrrrrrrr

prosteja
23. čer 2009

mě se to zdá taky divný hehe 😅 ale je to tak 😉

hehena
autor
23. čer 2009

PROSTEJ kdy to oznámíte rodině?

prosteja
23. čer 2009

hehe já vůbec nevím 😀 jak už jsem tu říkala, tak švagrovi jsme to řekli, ti věděli, že máme nějaký problémy, ale samozřejmě dostali zákaz to komukoliv říkat 😀

a jelikož to chce osobní kontakt, a my než se dostaneme na Moravu.... tak to vypadá, že celý rizikový první trimestr to možná i vydržíme 😀

a co vy hehe?

prosteja
23. čer 2009

jinak teda já jsem včera přešla z jógy normální na jógu těhotenskou..... mám super knížečku, kde jsou jednotlivé cvičební programy rozdělené podle trimestrů a paráda....... naučila jsem se lotosový tanec 😀 prý ho indické ženy považují za součást kultury těhotných 😉 a při porodu si pak představují lotosový květ, jak se rozevírá a údajně se jim lépe rodí.... no to jsem na sebe zvědavá 😀 😀 😀

hehena
autor
23. čer 2009

fááákt??? no tak to je dobrý... lotosový tanec 🙂)

no včera jsem volala s našima a málem jsem to vyklopila, bo se mě oba pěkně po sobě ptali... mamka se ptá takhle "no heli a nějaký miminko by tam nebylooo? co?..."

a taťka řekne: "jo mám se dobře. furt čekám kdy budu dědkem..." 🙂))))))

no tak jsem tak zaváhala a mamka ze mě loudila, kdy jsem to teda měla dostat... dneska jsem jí musela napsat sms, že teda nic a ještě si chvíli musí počkat... tý jo, ale nevím, jestli se tohle dá jako vydržet 🙂))) 😀
měli bysme k nim jet tak někdy za 14 dní...

manža to chtěl říct svojí matce, že chce tenhle týden přijít na návštěvu, chtěl si to dát na facebook... no chápeš to?
jako moc cukání ještě je, ale tohle to nechutně zveřejnit... by mě kleplo... má na fejsu celou základku, střední i vejšku... to by byl hukot...

prosteja
23. čer 2009

hehenko tak mě se naštěstí nikdo neptá 😀 jsem ráda, že jsem to ani nikomu neřekla, jen mamka ví, že jsem vysadila prášky a že jsem měla nějaký problémy a musela brát léky, ale je solidární a dál se neptá.... třeba se jen zeptá,co doktoři a dál to nerozvíjí 😉 takže v tomhle to mám super... já se znám, po mě kdyby tak loudili, tak bych jim to neřekla, snad až po porodu nebo co 😀 😀 😀 takový tlaky nemám ráda 🙄

jinak si teda myslím, že by jste to dřív měli oznámit těm nejbližší, než si to takhle vystavíte, pak se to vaši dozví od někoho a je z toho akorát trapas a hádání se v rodině 😖

tchýni vím, že to nebudu chtít říct, ani po tom prvním trimestru 😖 už takhle si o mě myslí, že jsem děsná chudinka, ne tak kdyby se náhodou něco stalo a já třeba potratila nebo něco, to by to dávala za vinu akorát mě a štvala mýho manžela proti mě 😖 takže tam budu mít co dělat, abych to vůbec někdy vyklopila 😀

prosteja
23. čer 2009

já nevím hehe, mám třeba takový nutkání to říct mamce, ale vím, že bych jí to neřekla, i kdyby přijela na návštěvu ☹ já mám prostě strach...... já vím, že je to rodina a že tím, že jim to řeknu nic nezkazím nebo tak.... spíš mám strach z toho, že kdyby se něco po.... tak jim to budu muset vysvětlovat a to se mi nechce ani omylem 😖

prosteja
23. čer 2009

to máš jak v té blbé Ulici... je to seriál, ale i tak..... jak potratila ta ředitelka... rozhlásí všude, že je těhule a teď si o tom že potratila a proč vykládají její studentky u kafe 😖 to je děs ☹

hehena
autor
23. čer 2009

to není tlak... to je takový jemný... oni už se prostě strašně těší... mamině bylo zatím teda jen 53, ale většina jejích vrstevnic už vnouče má... no a taťkovi bude na podzim 59... už je taky natěšenej no...

no já to nikde vystavovat nechci!!!!! to zaboha ne!!!! to jsem manžovi naštěstí rozmluvila... snad!!!

já chci minimálně počkat do tý první kontroly... pak se rozhodneme... to bude 8 tt a to nevím, jestli bych vydržela ještě měsíc... nebo třeba jo...

furt na to ale musím myslet... nejradši bych to řekla ségře, jenže ta má teď takový starosti, že se bojím, že by jí to ještě mohlo ublížit...

hehena
autor
23. čer 2009

mě by - kdyby se nedej bože něco událo - to asi nevadilo těm lidem vysvětlovat... to se prostě stalo. na druhou stranu bych snad možná byla ráda, že to vědí a dál se mě na dítě neptají a aspoň na to pak člověk není tak sám...
ale to pevně doufám, že se nestane... já už se prostě připravuju na porod únor-březen 2010... .))

angetha
23. čer 2009

Tak já jsem si zdřímla... 😎

hehena
autor
23. čer 2009

ANGE 🙂))
mě kupodivu probral ten oběd 🙂)

prosteja
23. čer 2009

hehenko jj, jsem taky na vážkách... jak říkám, mě se nikdo neptá, což je pro mě možná lepší.... takhle chápu, že když nic neřekneš a náhodou by se něco stalo a oni se těšně po tom zeptali, tak co miminko, nebude? tak že se můžeš z toho hroutit... to úplně chápu.... no já nevím, ve mě se to tak nějak půlí na obě strany 😀

cat79
23. čer 2009

Ahoj kočičky maminky🙂))a snažilky samo🙂
tak jsem si byla i zacvičit, mimísek hodnej, to je tím, že leje a tak není špatnej tlak.
Pak jsem koupila mamině dárek a přáníčko, vyřídila maily a účetní a teď jdu na pedikůrku...

Prostějko supeer s tou školou, vidíš, před měsícem nebyla ani škola ani mimi, a teď...to je radosti🙂)))krááása🙂

Já to naši řekla až když jsem měla fotečku mimíska, páč po té minulé zkušenosti, měla jsem strach že kdyby to nebyšlo, byli by všichni hotový a mě by to pak dostalo ještě víc, každému to říkat a oni pak litujou...jéé, to já bych žvala...
A ostatním to teprve teď po tom 12.týdnů říkáme...moje gynekoložka je v tomhle dost pesimistka, těch prvních 12 týdnů říká, že osud těhu je v rukou Božích🙂))ale pak ať si to klidně nypíšem na čelo🙂))

angetha
23. čer 2009

U nás to vykecal manžel, vydržel to tak dva týdny a na Vánoce to řekl 🙂

cat79
23. čer 2009

No dneska mi akorát přišlo z rodina.cz, že dnešním dnesm jsme oba za rizikovou hranicí🙂

Hele holky tam se zaregistrujte na www.rodina.cz a denně vám na mail přijde jak staré je mimi, co už dělá, jak se vyvíjí a rady pro vás, kolik dní je do porodu a tak, je to super🙂))
ale až budete samo vědět stáří plodu, ať vám to počítá přesně🙂 je to legranda, každý den se na tu zprávu těším🙂))

prosteja
23. čer 2009

cat jj, to se říká, že v prvním trimestru se to nemá oznamovat..... 😉 jako tady v práci to neřeknu určitě 😀 až po prvním trimestru půjdu za ředitelkou jí to oznámit, ať si hledá náhradu 😀

uvidíme no..... naši budou nadšení, to vím..... a tchýně 😖 ta bude mít určitě ještě blbý kecy, že jsme měli času dost a kam spícháme 😖

angetha
23. čer 2009

Cat mě ty maily taky chodí 🙂

cat79
23. čer 2009

Ange na Vánoce, to je jiná situace, ta k tomu vybízí🙂)))
Tak já jdu děvčátka, tak se přidám asi až večer po oslavě...

Já se zamilovala do jogurtu s cornflakes, jako malá, miluju to, dala jsem si k snídani i k obědu a už se těším na další, jak se to pak nasákne tak je to ňam ňam🙂)))hihihihihihi

cat79
23. čer 2009

to je super Ange, viď🙂))))

angetha
23. čer 2009

Cat má Zoufalky, proto mizí 😀

cat79
23. čer 2009

No bohužel mám pedikůru na 15.00, je to sice za rohem, ale já na to zapomněla a objednala jsem se na 15h...osudová chyba...chjo chjo...pak mi budete vyprávět🙂))

carculka
23. čer 2009

ahoooj holky,tak copak jste probirali??nemam sance vas docist,jste drbny 😀 😀 😀

angetha
23. čer 2009

Ahoj Carcul 🙂

prosteja
23. čer 2009

ahoooj carcul 😵 každej den se těším na fotku tvýho testíku a každej den nic 😀

prosteja
23. čer 2009

ange jj, vánoce k tomu přímo vybízely, to věřím 😀

carculka
23. čer 2009

ahoj ange 🙂

ahoj prostejko...no ja furt nemuzu najit kabel k fotaku,chtela jsem si to dnes nechat vypalit ve meste ale jsem naka bez nalady,jsme s manzou pohadany.....no a hcg mam pres 600,nevim jestli dobry nebo ne-sestra mi vydesila,ze nevi jestli to staci na tehu a ze doktorka tam neni...tak nevim co s tim myslela

prosteja
23. čer 2009

carcul:

Tabulka hladiny HCG v krvi budoucí maminky v závislosti na době uplynuté od početí, resp. od prvního dne poslední menstruace. Od početí
Od PM
(mIU/ml)

7 dní (1. týden)
3 týdny
0 - 5

14 dní
28 dní (4t)
3 - 426

21 dní
35 dní (5t)
18 - 7,340

28 dní
42 dní (6t)
1080 - 56,500

35 - 42 dní
49 - 56 dní (7-8t)
7,650 - 229,000

43 - 64 dní
57 - 78 dní (8-11t)
25,700 - 288,000

57 - 78 dní
79 - 100 dní (11-15t)
13,300 - 253,000

17 - 24 týdny
Druhý trimester
4060 - 65,400

Od 25 týdne
Třetí trimester
3640 - 117,000