Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
28. říj 2009

CARCUL mno jo, už se mi objevuje... samozřejmě jen trochu, ale prsiska se připravujou 🙂))
mě se mooooc líbí SOFIE!!! je to nádherný vznešený jméno! a třeba zkráceně SOFI je taky mnohem hezčí než NATY... prostě jméno pro úžasnou ženskou! 🙂 😵 😵 😵 to bych vybrala z těch dvou jednoznačně! a další plus je to, že je míň častý .)

EFI díky za vyčerpávající odpověď!!! 😵 😵 😵

hehena
autor
28. říj 2009

holky jak se vám líbí tahle kombinézka? 🙂 mi příde sladká... a ta cena je super .)

https://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?...

carculka
28. říj 2009

hehe..no uuzasna a ta cena super 😀

jinak hehe no sama jsem zvedava pro co se rozhodne..a u natalek mi prave stve ze je jich hodne

hehe uz nakupujes hoodne?a budes kupovat odsavacku?

hehena
autor
28. říj 2009

CARCUL né nenakupuju hodně 🙂)) mám jen pár věcí... myslím, že jsem to tu psala... jsem mezi vámi v nakupování jednoznačně pozadu... 🙂))

hadříků jsem koupila jen pár kousků ze sekáče, ale nic není newborn.
no a pak takovej základ výbavy jako dečku, mantinel do postýlky, prostěradlo, chránič matrace, spací pytel, obyč plyšovej kolotoč nad postýlku, jedno chrastítko 🙂) a ještě nějaký ouplný drobnosti... vše z IKEA - jinak nemám nic dalšího.

takže je toho ještě dost k pořizování 🙂
(určitě přebalovací podložku - chtěla bych tu největší, pak peřinku a povlečení, hlavně to oblečení na novorozence že jo 🙂)) kosmetiku a další potřeby - jako teploměr a odsávačku hlenů, pěnovou podložku do vaničky, vaničku možná koupíme v ikea za 180.- a nebo budu koupat v lavoru na prádlo - je docela velkej 🙂 zavinku taky nemám ani jednu, ještě kojo polštář, kočárek, autosedačku... a už nevím co dalšího 🙂)))

odsávačku ještě nevím jestli koupím. prý je dobrý ji mít už v porodce, tak nevím.... ale šla bych do nějaký obyč. buď tu za 170.- v lékárně, nebo tu z DM.

jo a postýlku budeme mít po ještě po manžovi a jeho tátovi... a babi mi snad najde ten košík na mimi ještě po mě...

svoja
28. říj 2009

HEHE kino bylo fajne a ten MAC snad jeste lepsi...jen tam bylo strasne moc lidi, tak jsme museli bastit v aute... 😒 Ale to me nevadilo, hlavne, ze jsem mela co do h.by 😀 😀

Jinak s tim mlezivem jsi me prekvapila....ja nic takoveho nepozoruju... 😒
Odsavacku jsme koupili v Tescu nejakou obyc asi za stopade, ja ji nechtela vubec, tak to je spis jen tak pro klid duse 😅 Je zasoupnuta na dne skrine a doufam, ze ji nevytahnu 😎

CAR jmena jsou krasny obe, my jsme o Natalce chvili taky mluvili...je fakt, ze jich je dost, ale ted se novorozenatkum uz zas az tak nedavaji...ted je hodne Emicek, Sarinek, Nelinek, Terezek, Adelek....Natalky byly pred par lety hodne v kurzu. A Sofinka je krasna...jen manzel ji planoval se svoji uplne prvni slecnou, takze by to jakoby nebyla "nase", ale jmeno je kraaasny 😵

svoja
28. říj 2009

Jinak teda se pro dnesek loucim....dobrou vsem matkam a detem🙂 😀 😎

carculka
28. říj 2009

a jaky objednas ten kojo polstar?no ja prave v tech hadrech furt nevim,vcera jsem koukala po kramech a nic extra super krasnyho mi neprislo az na uzasnou sukynku s laclikem kterou jsem koupila.ale pak vsechno treba hezky ale normal ale za nehorazny palky(objednam levnejc a ne li hezci z netu)..jinak jsem koupila perinky 😀
ma dorazit postylka a povleceni..a pak asi ete pockam do toho nemecka..myslim ze tam by mohli mit pekny veci za levno a i treba avent a taak..
a hehe.. jak velkou kombinezku nebo teply overalek 56 nebo 62?

carculka
28. říj 2009

svoji...no ale vybrali jste krasny jmeno...tak se s barunkou hezky vyspinkejte..dobrou 😉

lucikbx
28. říj 2009

ahoj holky tak se k vam pridavam jako snazilka uz delsi dobu.... zatim ale nic... ☹

hehena
autor
28. říj 2009

no CARCUL budete mít slečnu a zřejmě bude mít normální váhu kolem 3,5 kila... a to ANGE říkala, že Vendulka nosila velikost 56 měsíc... u newborn velikosti se často udává 0-3 měsíce. ale pokud by tam byla čisla, tak bych možná kombiné, nebo teplej overal koupila 62... nevím jestli ta 56 není zbytečná...

SVOJI to nevadí, že to nepozoruješ... mě to neteče jako samo od sebe, prostě jsem někde vyčetla, že je brý bradavky připravovat, že je občas vytáhneš. tak za ně po koupeli někdy trochu tahám 🙂)) a všimla jsem změn, tak jsem zkusila zmáčknout a vyteklo trošku mleziva... ale jako se vším je to u každý jiný a někdo to vůbec nemusí mít... bych se neznepokojovala... a do TESCA se taky mrknu .)

CARCUL je fakt, jak píše SVOJI, že Nelinka je častější než Natálka... ale já bych určitě hlasovala pro SOFII 🙂)) ale o hlasování tu nejde že jo 🙂)) 😀 😉 😵
co se týče tý častosti já pomlčím, bo dle statistik je teď Jakub nejčastější jméno.

carculka
28. říj 2009

ahoj luci 😉 ..nebuj dockate se?a jak dlouho se snazite?

hehena
autor
28. říj 2009

LUCIKU ahoooj 🙂 vítám tě tu! je tu teď sice skoro samá těhule, ale snad ti to nebude vadit... .) 😉

jak dlouho se snažíte?

lucikbx
28. říj 2009

no snazime nesnazime... bude mi 28 a od 17 neberu prasky... a ted s pritelem sme 3 roky spolu a vlastne nic.. zadna ochrana .... loni sme zacali chodit k doktorum na vselijake vysetreni a testy aji laparo ale pry sme zdravi a nechapou proc nam to nejde... tak nevim no..

hehena
autor
28. říj 2009

ten KOJO polštář asi objednám tenhle SVOJI http://www.dracek.cz/kojici-polstar-uzky-pruh/k...
ale uvidím, třeba narazím na nějakej dobrej v tom rakousku...

hehena
autor
28. říj 2009

LUCI a sledoval ti dr. ovulaci? nebo si ji sleduješ sama měřením?

angetha
28. říj 2009

Ahoj holky 🙂
No Judith ta naše holčina teď taky ještě řvala...tak jsem dala napít ještě z druhého prsu a konečně dala do postýlky, řev neslyším, tak snad usne..jinak určitě hodně pij 😉 i přímo během kojení..pokud se pouští během kojení, tak si třeba chce jen odkrknout nebo je ve špatné poloze..jak kojíš? vleže, vsedě? u obou se dají dělat chyby, jsem zjistila..když má Vendulka hlad tak má otevřenou pusu, zavřený oči, hází hlavou a prostě hledá co by kde nasála 😉
na prdíky máme Sab simplex a taky pomáhá, dávám jednou denně..
hodně nám pomáhá zavinovačka - ručičky hezky podél těla aby s nimi nemohla házet..

carculka
28. říj 2009

hehe..ja si prav rikam ze ta 56 ,ze by ji to nemuselo byt kdyz ji pod to dam ete naky obleceni..no a zas se bojim ze treba 62 ji bude velka a vubec ji neuzijem(jelikoz rodime unor a to muze byt treba jen mesic a pul zima ale i vic)..

jinak hehe..o tom pripravovani bradavek nam rikala pani na prednasce po cviceni..pry to ted nekde propaguji,ale vubec by se to nemelo..pry za 1:je nikdy nepripravis na hladovy dite(pry takovy tah co ma napodobis tak vysavacem 😀 )a bradavky by se nmeli drazdit jelikoz jsou tak naprogramovany ze kdyz dite zacne sat(drazdit je)tak se zacnou uvolnovat hormony diky kterym se lip stahuje deloha..a to v tehot.je blby

lucikbx
28. říj 2009

no ovulaci mi udelali jen krevni test... pry vse vyborne.. jinak netusim jak se co meri.. asi sem v tomto dost amater... 😒

angetha
28. říj 2009

A vítám novou snažilku 🙂 🙂
Jaké testy dělali dr. u přítele??
Svoji asi bych dokopila ještě svrchňáčky - ty dvoje pokaká raz dva..( no ale kdyžtak dáš papírovou)
Mlezivo mi taky neteklo a kojím v pohodě 😉 s tím bych si starosti nedělala..
v 56 mám bavlněné overaly..ty teplejší bych koupila 62

lucikbx
28. říj 2009

no delali mu spermiogram... pry v norme...

angetha
28. říj 2009

Na beremku má jedna paní problém taky s otěhotněním, ona je v pořádku ale jejímu manželovi přišli na nějaký problém, asi zánět močových cest nebo něco takového, byl na operaci a už by to mělo být v pořádku..
Co se týče ovulace, tak tady ti holky poradí se vším 😉 😉

angetha
28. říj 2009

Dobrou noc holky...je čas jít spát, snad Vendulka usnula 😝

hehena
autor
28. říj 2009

CARCUL neboj, já za ně nijak výrazně netahám... jen jsem to párkrát zkusila a přitom pozorovala to mlezivo...

LUCI já jsem měřila bazální teplotu.. každý ráno po probuzení ve stejnou dobu, teploměrem v pipině 🙂)) začala jsem ještě než jsme se začali snažit. vyhovovalo mi to, bo jsem nebrala anikoncepci a menstruace si chodila jak se jí chtělo... i při dlouhým cyklu 72 dní jsem věděla, kdy ta ovule byla a že vlastně nemusím na vyvolávačku, protože ovulka proběhla a MS se brzo dostaví. no proběhla někdy kolem 63 dne 🙂))
tahle pak vypadal graf http://www.fertilityfriend.com/home/205cb6
dá se založit na fertilityfriend.com, nebo na jedný německý stránce - to dle toho, co by ti víc vyhovovalo... na tý stránce to program jakoby sám vyhonocuje a označuje ti plodný období...

lucikbx
28. říj 2009

hej no to je super.. pac ja uz fakt nevedela kam se jit vypovidat atak pritel si uz o me mysli ze sem posedla a asi ho dim uz aji odrazuji.. a to nechci chci aby se na mimi taky tesil ... takze tomu nechavam volny prubeh...
po 3x laparo za poslednich 9 let a x vysetrenich za posledni rok uz toho mam dost...asi sem proste blazen

hehena
autor
28. říj 2009

ANGE brou noc moc! 🙂 😵 😵 😵

lucikbx
28. říj 2009

hehena:moc dikec ja furt myslela ze plodny dny jsou ten 7-10 den no tak sem asi hodne v omylu...

lucikbx
28. říj 2009

jo a taky nevim zda toto nekdo dalsi miva ale v urcitym obdobi mesice ( nejak nevim zda je to pravidelne ) mam takovy jakoby huste mliko ktere ze me vytika a dost me boli brisko aji pri sexu teda nemuzu skoro vubec nic delat jak to boli.. no je to des.. pritel mi jednou rekl ze si pripada jako kdyby mel sex s krabici kefiru hahaha

carculka
28. říj 2009

jee ange dekuju za radu s tim teplym overalkem..a hezky se vyspete 😉

hehena
autor
28. říj 2009

LUCI jestli bydlíš v Praze, nebo někde, kde je nějaký centrum asistovaný reprodukce, možná bych zvážila jestli tam s testama od dr. nezajít na konzultaci... jinak bych zkusila měřit - uvidíš, jestli tě to nebude stresovat. a rozhodně bych s dr. probrala možnosti podpoření ovulace.
nesnažíte se sice cíleně, ale přeci jen 3 roky bez ochrany je docela dost. klidně bych dr. řekla, že už se rok snažíme, tak ať mi dá nějakou další radu nebo doporučení jinam.

příteli i sobě můžeš naordionovat nějaký vitamíny, člověk má pak pocit, že dělá ještě něco dalšího. PETULKA tady koupila manželovi kotvičník (dá se koupit v lékárně jako čaj) - je to i na podpoření erekce.

jinak chlapi tohle obecně prožívají hůř no. mají strach, aby se do toho partnerka neponořila až moc. nenech se tím odradit, nějak to řešit prostě musíš, bo problém zřejmě nějaký je...

no ale i tak existujou páry, který prostě spolu neotěhotní. idiopatická neplodnost je dokázaná, ale neví se proč. na příčinu se nepříde, přesto to zrovna těm dvoum nejde. naštěstí existujou právě centra asistovaný reprodukce. je to sice běh na delší trať a často to stojí hromadu nervů, ale prostě je ještě další možnost, než upýct si prcka v posteli.

carculka
28. říj 2009

hehe..no prave ze naky holky si je pry i kartackujou jak je chtej pripravit