Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

lucikbx
28. říj 2009

no ja praveze ziji v anglii no takze hned rano skocim koupit teplomer pac doma zadnej nemame a zacnu.. a co takhle nejaky vitaminky pro zensky... nejsou? ja si tu pripadnu jak panna... vubec nic nevim a to sem si myslela jak sem znala...

hehena
autor
28. říj 2009

LUCI já nikdy neměla OVULKU uprostřed cyklu. ten cyklus v kterým jsem otěhulila byl tak nejlepší.
jinak jsem měla předtím ovulaci mezi 20 dnem cyklu až do 33 dne... v tom dlohým cyklu dokonce až 63 den 🙂))
každej cyklus to bylo prostě jinak...

ale jinak je samozřejmě spousta žen, který mají ovuli 14 den cyklu a hotovo...

jak máš vůbec dlouhý cykly???

no a pak je s ovulí další potíž... když je pozdě, stává se, že ta druhá fáze cyklu - fáze po ovulaci je krátká... když je pod 11 dní považuje se za krátkou a to znamená, že i když dojde k oplodnění, tak se vajíčko nemá čas uchytit v děloze a odplaví se s menstruací... ovšem na to existujou naštěstí taky léky - buď Utrogestan nebo Duphaston. já otěhulila hned ten první cyklus na Utrogestanu...

lucikbx
28. říj 2009

no ja mam praveze cyklus hrozne kratkej.. nekdy jen 3 dny a kdyz uz 4 tak je to zazrak... ale brisko boli jak dabel... ted akorad citim ze to na me asi prijde.. tak to ja zacnu hned merit... ale fakt to nechapu cim vyssi teplota tim lepe ci jak.. uz sem se zaregistrovala na tom fertility friend online.. no ale je to tam jakysi slozity.. kdybys mohla do IP nejak lidsky jednoduse.. vis jak... asi sem vemeno,.

carculka
28. říj 2009

luci,je treba dobry brat kys.listovou kdyz planujes tehu..ale naky ktery by tehu napomahali to nevim..ale myslim ze ruzny rady´budou i na bylinky v nakych diskuzich tady na koniku..

lucikbx
28. říj 2009

dekuji o te listovce uz vim.. .da se to koupit bez predpisu? leti ke me do anglie kamaradka ze bych ji rekla at mi to vezme... jinak mi take mamka rikala ze ji jakasi lecitelka rekla ze i nausnice v pupiku muze narusovat nejaky bod a take branit tehu tak sem to hned minuly tyden vyndala...

hehena
autor
28. říj 2009

LUCI no tak to hustý mlíko je s největší pravděpodobností PLODNEJ hlen!!!

některý ženský ani nemusí měřit a ví, že v tom období jsou prostě nejplodnější. a mírný bolesti jsou u toho taky normální. každopádně bych ty tři měsíce zkusila měřit aspoň tři měsíce (ale fakt ve stejnou denní dobu, aby to bylo co nejpřesnější, myslím že půlhodiny rozdíl není problém) - ženská tak víc pozná svoje tělo... pokud na to máš žaludek, tak si můžeš i sledovat čípek a právě ten hlen ... i to ti pomůže v určování ovulace - bo můžeš tak poznat, že se ovulace blíží.. program na netu, ti tu ovulku vyhodnotí až zhruba tři dny po ní, protože tam potřebuje vidět teplotní vzestup.

co se týče nějakých podpůrných věcí - tak já pila chvíli Femigard, někdo zase Gynex... jsou to kapky, různý složení bylinek na podporu reprodukčních orgánů. někdo po třímesíčním používání otěhulil hned i když X měsíců předtím to nešlo... jinýmu to nezabere... každej je prostě jinej...

no a jinak vitamíny nevím, já žádný nebrala - ale na podboru plodnosti je rozhodně vitamin E! a taky nic nezkazíš kyselinou listovou! ta se často doporučuje před otěhotněním, je dobrá pro zdravej vývoj plodu!

lucikbx
28. říj 2009

no tak to je super.. jenze pri te bolesti toho plodnyho hlenu fakt jako nemuzu vubec nic.. pritel zkusi zasunout a ja umiram... no je to des... ale dikec vazne hned na vse nalitnu a hold zatnu zuby a je to...

carculka
28. říj 2009

luci,listovku urco koupis bez predpisu..jo a tu teplotu si mer rano ve stejnou dobu(ruzna cinnost a namaha ji muze ovlivnit)

hehena
autor
28. říj 2009

cyklus tím myslím od prvního dne menstruce do dalšího prvního dne mestruace... píše se, že ideální délka cyklu je 28 dní! pokud máš samotnou menstruaci 3-4 dny tak to by neměl být vůbec problém.

listovku koupíš normálně bez předpisu a FEMIGARD, nebo GYNEX objednáš na internetu!

ty jo, už je to dlouho, co jsem se nezalogoval na fertility... 😅 hodím ti sem návod...
podle tohohle jsem postupovala já - něco je na FF už mírně jinak, ale člověk se rychle rozientuje, zvlášť když umíš anglicky 🙂 http://bazalky.tym.cz/FF.html

hehena
autor
28. říj 2009

jo už vím... KONTRYHEL obecný (v lékárně) je rozhodně na podporu ovulace a plodného hlenu!!! info zde::: http://bazalky.tym.cz/kontryhel.html
doporučuje se i po porodu, protože prý se lépe stahuje děloha....
Kontryhel - stimuluje zatahování dělohy po porodu, snižuje krvácení při porodu a spolu s meduňkou navrací energii po porodu a zvyšuje sekreci mateřského mléka, je ideální si čaj z něj vzít k porodu a pít ho i během hospitalizace až do konce šestinedělí

hehena
autor
28. říj 2009

LUCI jestli tě to bolí, tak si jen vypozoruj kdy se tak v cyklu objevuje - i to se zapisuje do toho FF...
no a stačí sexovat den před a po... bo spermijky mají živostnost určitě 48 hodin přežijou uvnitř a čekají na vajucho... takže nemusíš sexovat naprosto přesně. taky pak výpočty FF ber s rezervou, je to program a nemůže poznat ovulaci přesně ale pomáhá ti ji určit přibližně... když pak zjistíš, že plodný období máš průměrně mezi 10-15 dnem cyklu, tak v tomhle období stačí sexovat opravdu 2x denně! prostě si to takhle naplánuj, příteli nic neříkej, ať je v klidu a je to! 😉

carculka
28. říj 2009

luci tak budu drzet palce at se brzy zadari a urco nam davej vedet 😉

paa hehe

taaak dobrou holky 😀

hehena
autor
28. říj 2009

ten KONTRYHEL se dá koupit jak v nálevových sáčcích tak sypanej... takže třeba do porodky je asi ideál ten v nálevových sáčcích 🙂 😉 krom toho je kontryhel dobrej i na trávení, takže doporučuju! 😉

hehena
autor
28. říj 2009

CARCUL brou nooooc! hezky se vyspěte holky!!! 😉 😵

lucikbx
28. říj 2009

no to je fakt.. asi ho vzdycky znasilnim... Hoooolky moooc vam vsem dekuji za super povzbuzenicko ze v tomto nejsem sama a ze se to vazne jednou podari.... padim spinkat... hned mam lepsi naladu... rano do lekarny koupit teplomer a valim na to... mela bych hned mit 1ni den menzesu zitra takze to zacnu hned od zacatku... a mimco at uz jsi v brisku hihi

dobrouuuuuuuu
zitra tu zase hned budu

hehena
autor
28. říj 2009

LUCI brou noooooc!!!! 😉 😉 😉 snad ti to všechno pomůže! 😵 😵 😵 moc držím paluchy!!!

hehena
autor
28. říj 2009

taky přeju brou noc .) jdu asi ještě trochu poklízet 🙂 zítra valíme na vysočinu, tak ať tu po příjezdu nenajdu bordééél 🙂)) pááá!!! 😉 😵

hehena
autor
28. říj 2009

čkejte, jak to, že mám v pasu 24 tt... ??? mi to přestakuje až ve čtvrtek... 😲 to je volaké čudnéééé .... 😨

carculka
28. říj 2009

hehe me to taky preskakuje o naky den drv 😉 brou a pohlad za me Kubika

cat79
29. říj 2009

Dobré ranko, dneska jsem tu prgo🙂)
hlad nás vyhnal z pelíšku🙂)
Malej se asi otáčí, páč teda kope až to bolí🙂))

Vítám nové příchozí!!!!
Teda s tim kojenim je to věda, ale vždycky když někdo říká, že mimi brečí a tak, je to buď slabým mlékem nebo nedostatkem...takže dokrmovat....

My jdeme dneska do fitka a pak máme strašně práce a od 4 těhu kurzík, se těším🙂)
Hezký den všem!!!!!

cat79
29. říj 2009

...jé tady dneska nikdo není☹((
Jojo Prostějka má dovču, tak tu bude mrtvo🙂

verled
29. říj 2009

ahoj kočky, přijměte omluvenku, poslední dobou nějak nezvládám:-///

jak se tu vede??
vítám nové přírustky🙂

blahovka.cz
29. říj 2009

Bre rano tak tu jsem alespon ja 😀 😀 😀

Teda cat to utika uz mate vsechny 30 za sebou 😉

No Monci tu jeste nebyla,tak bud jeste nestihla,nebo je uz v porodce!!

My si vcera uzili vylet na pohotovost s malym,mel ataky place,uplne zbesily az nemohl dychat,ale prohlidli ho tam a krcek se nezhorsil,tak se uvidi jak bude v pondeli.

Dnbeska prijede mamka,tak ji snad zlepsime naladu,deda (jeji tatka) ma nador na plicich a vsera se dozvedeli,ze tam jsou metastazy,takze to snim jde rychle z kpce a ja si myslim,ze uz na Vanoce ani nebude ☹

verled
29. říj 2009

už víme co má carkul??nezvládám dočíst

blahovka.cz
29. říj 2009

ahojky ver,cekaji holcicku!!

cat79
29. říj 2009

Ahooj!!
Bůahu ježiš to je mi strašně líto!!!!
Hlavně že je malej OK, a s dědečkem mě to mooc mrzí.-((je to strašně smutný☹

Ver čauky, co nestíháš?🙂))
Carcul čekají holčičku, my jsme se ještě neotočili☹ale máme už 1750g, takže žádnej drobek🙂)

blahovka.cz
29. říj 2009

No diky cat,ale vis ono se neda cekat nic jinyho,kdyz 50 let kouri jako fabrika a poslednich asi 15 let pije jako duha,to se neda cekat,ze jednou umre ve spanku,ale vis jak porad je to deda a na me byl vzdycky hodny no a mamka si ted teda uzivam jedna rana za druhou

vidis ani jsem ti nepogratulovala jakyho mate chlapaka uz v brisku a do kdy mate cas na otoceni,nebo hrozi porod jinou pozici??

amallie
29. říj 2009

ahoj holky, dobré ráno 😵

blahovka.cz
29. říj 2009

ahojky amalky 🙂

cat79
29. říj 2009

Blahu zatím říkal, že je času dost🙂 máme svítit baterkou na podbříšek...ale je to prý otázka 5minut když bude mimi chtít🙂))
ve středu jdu do poradny tak vyzvím zbytek info🙂
Ahooj amal x 2🙂)