Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

carculka
19. lis 2009

cat,kdyz te slysim,se uplne stydim 😅 jeden pomeranc?a to ti staci?

cat79
19. lis 2009

néé, já už měla normálně večeři, ale teď u telky vždycky něco papkám, ale já pomeranče miluju, strašně, mám k tomu i 3 mandošky🙂))

carculka
19. lis 2009

cat,stejne..no je dobre aspon nekdo je vzorny 😀

cat79
19. lis 2009

právě, někdo musí jít příkladem🙂)hiihihihihihihihi

svoja
19. lis 2009

Jo a prej uz mam pit ten malinik se semenem...lnenym 😀

svoja
19. lis 2009

CAR nene, ti znami nam o ni vypraveli. znam ji z netu a na kurt-prohlidku a popis porodu jdeme pristi tyden.

Tak ja jdu jeste na tatranku....

cat79
19. lis 2009

a proč svoji???k čemu he to dobré a kde to koupím?To je jako čaj maliník se lněným semínkem nebo je to zvlášť?
Já myslela že je to když chceš urychlit porod....

svoja
19. lis 2009

No je to na ten porod lepsi....caj z listu maliniku, to sezenes v lekarne nebo tak a to lneny seminko nevim, na to se zeptam taky v lekarne asi. Ja nevim jestli zvlast nebo dohromady 😅

cat79
19. lis 2009

A na co je to dobré Svoji???Já četla teď v mamince že se to pije když přenášíš...nebo???

carculka
19. lis 2009

holky a budee si kupovat nakej olejicek na porod?nam ted doporucovala PA

cat79
19. lis 2009

jakej olejíček car na co??jejda to je zase informací🙂))

carculka
19. lis 2009

cat,jinak o tom caji jsem taky slysela,ze je dobry ho pit..a ten olejicek je jich vic,jako na masaze pred porodem a ze trosku ulevujou..ja to moc neresila,se ji zeptam za mesic(vzdy to je jednou za mesic 1,5hodky misto cvica)

cat79
19. lis 2009

tak to zjisti, já bych si ńákej olejíček s sebou klidně vzala na masáže a tak a aroma svíčku třeba.....
jinak ten čaj si teda koupím, ještě si o tom najdu něco na netu a to lněné semínko je taky na podporu porodu???no ještě že ten nákup v lékárně nás teprve čeká🙂))

carculka
19. lis 2009

jinak cat myslis ze mam v nemecku nakoupit i kosmetiku pro mimi,nebo u nas-nakonec vyhrala bioderma..

cat79
19. lis 2009

Car nevím, v německu to asi vyjde levněji🙂

svoja
19. lis 2009

Ja myslim, ze to je na snadnejsi a hladsi porod...asi to i pripravuje na porod...ale ne, ze se toho napijes a hned porodis. To ne. A lneny seminko bude to samy asi....holky maminy to tady konzumovaly si myslim, tak nam reknou...

Olejicek jako na masaz zad treba? Nebo nejakej ulevovej...Ok!!!
....ale jestli myslis olejicek na masaz hraze, tak do toho teda nejdu...Navic delane to takhle doma je prej na prd. Ze si to prej stejne neudelas tak, jak je to potreba a kdyz by nahodou jo, tak zas pak ji mas vytahanou a vetsi problem ji dostat do puvodniho stavu. Takze zadnej epi-no ani masaz hraze se u nas nekona.

carculka
19. lis 2009

svoja,taky jsem cetla ze je jako pak vytahana,takze se u nas taky nekona..oni maji ruzny ty olejicky-prave treba na ty zada,ze ti tatinek ulevi masazi a tak..ona to moc ete nerozebirala,jsme to uz nestihali..jen je doporucila...

cat..no a myslis ze zrovna v tomhle bude velkej rozdil v cene?

cat79
19. lis 2009

No já původně epi-no chtěla vyzkoušet, ale zab 2000,- ať si to strčí někam🙂))
tak já si maliník i lněné semínko koupím ve zdravé výživě..teď jsem to hledala na netu a holky si to chválily, ale proč to nevyzkoušet, já maliny ráda a semínka taky🙂))))

carculka
19. lis 2009

holky stejne jsem zvedava jaky to bude mit tam dole nasledky 😖 😖

cat79
19. lis 2009

to já teda taky🙂)ale což, přežily to jiný, přežijem taky🙂))
Mmj jedna kočka rodila 5.11. a prej jí malej strašně potrhal a dneska mi psala že už total pohodička, že už sedí, běhá a kaká🙂))a necítí se už jako po porodu🙂))tak sláááva🙂))

Holky končím, snad dneska neusnu u zoufalek, teda štvou mě jak pozdě je dávaj, já vždycky usnu u 1. reklamy🙂))takže zase nevím co se tam minule stalo🙂))ještě že je na začátku ta rekapitulace z minulých dílu🙂))
ppapapapapa zítra!!!!!

carculka
19. lis 2009

dobrou cat a Denisku

cat79
19. lis 2009

Dobrou Carcul a Sofinko a Svojo a Barunko🙂)))

svoja
19. lis 2009

Dobrou zeny a deti🙂

carculka
19. lis 2009

dobrou svoji a Barunko😉

luciebx
19. lis 2009

tak ja si dala bramborovou kasi a rybi prsty a hrasek.. ale ten mi nejak moc nejel... ale normalne ho mam rada.. tak nevim 😖 ... ale pujdu brzy spat.. sem ko.. takze holky dobrou a urcite se tu ukazu zitra..

hehena
autor
19. lis 2009

ahoj ženy 🙂

maliník se pije zhruba od toho 34 tt 🙂

a lněný semínko se pije proto, že je slizský a mělo by zahlenit porodní cesty a dítě by mělo líp klouzat ven...
(lněný semena se spaří vroucí vodou z rychlovarky a pak to piješ, je to teda drsnej sliz a kamarádka doporučila vypít ho teplej, bo vlažnej už se to nedá pozřít .)))

tohle jsem ještě na diskusi: ČAJ PŘÍMO K PORODU:::
To, že se při porodu nesmí pít je zastaralý nesmysl. V Hradci normálně nabízejí nemocniční čaj. Já jsem s sebou měla vody. U narkózy je to asi trochu jinak, ale nejsem doktor. Já jsem spíš v šoku – myslela jsem, že doby, kdy maminky z dehydratace nemohly ani mluvit jsou pryč!

Recept:
1 l vody
2 celé skořice
10 hřebíčků
kousek zázvoru (já jsem dávala mletý)
2 lžíce verbeny (= sporýš lékařský)

Dáme do studené vody a 10 minut povaříme. Potom ještě necháme 15 minut odstát.
Já jsem to začala pít dva dny před porodem. Když jsem byla v porodnici a po prasknutí vody mi nechtěly začít bolesti, manžel mi ten čaj uvařila přivezl v termosce. Teda, nevím, jestli to bylo tím, ale porod se rozběhl a trval pět a půl hodiny.
Jo, a ten čaj je fakt hnusnej 🙂.

hehena
autor
19. lis 2009

aha všechny už spinkají ... tak brooou 🙂 😵

angetha
20. lis 2009

Dobré ránko, tak včerejšek proběhl super, v sedm jsme Vendulku uspali a spala až do šesti do rána 🙂 Bobule taky super 😀
Prostějko ty tvoje albíčka se mi nechtěly ukázat 😕

prosteja
20. lis 2009

dobré ránko všem 😵

ANGE japato? jdu to zkusit 😉

prosteja
20. lis 2009

no fakt to nejde 😠

tož takhle: http://prosteja.rajce.idnes.cz/