Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

eeefffaaa
3. srp 2009

si ted tak rikam,ze ten nas Davidek bude asi peknej zmuchlanec...uz tam nemuze mit hodne mista,navic jak prenasim tak porad nabira...to jak zmackanej papir chudacek 🙂

eeefffaaa
3. srp 2009

vcera mamka rikala,ze za chvili uz bude zase podzim na poli se bude orat a pod.,pak hned zima a Vanoce,jak to strasne utika a ja ji do toho rikam a ja bude jeste porad tehotna 😀 😀 😀

prosteja
3. srp 2009

jo sac má teda pupík pořádnej 😲 ale nestrašte ji s velkým miminkem, moje mamča ho měla ještě větší a já měla 3 kila 😅 může mít hodně plodové vody, v tomhle období by se nebylo co divit 😉

efi no brouček je zatím hodnej, tak jen ať mu to vydrží 😀 aby nebyl hodnej v bříšku a pak ďáblík uřvanej až bude venku 😀

eeefffaaa
3. srp 2009

no treba jeste budu mit vetsi miminko jak sac..i to je mozny ze jo 😀

prosteja
3. srp 2009

efi možný to klidně je 😉 že má sac velký bříško nutně neznamená, že musí mít v bříšku obříka 😉

eeefffaaa
3. srp 2009

jezis ja bych tak chtela aby Davidek mel do 3 kilo 😀 ale o tom si muzu nechat jen zdat...jo a uz jsme to tady dneska psala,ale nikdo mi na to neodpovedel...prostej myslis,ze je to dobry znamnei kdyz me masaz hraze uz vubec neboli a skoro to uz necitim???ze to muze pri tom porodu pomoct???kdyz ja nad vsim ted tak premyslim,treba i nad tim,ze prestanu mit silu tlacit,nebo ze presatnu mit kontrakce a budou mi ho tahat klestema a tak...jsem hrozna ja vim,ale jak to porad nejde a nejde ten porod,tak nad tim premyslim vic a vic

prosteja
3. srp 2009

jé efi tak to nevím 😖 ale snad to je dobrý znamení, že už je to tam pořádně roztáhnutý 😉 a bude se ti rodit jedna dvě 😉

s tím přemýšlením, zkus to hodit za hlavu..... bude to ok, uvidíš 😉 budeš mít krásný kontrakce, síly za 2 a rychlej porod 😉

hehena
autor
3. srp 2009

no nevím PROSTEJKO jak by 2 kluci a dvě holky odtahali tolik nábytku a ještě 20 velkých krabic (2x jako banánová krabice), vem si, že v bytě máme kancl, dva stoly, kancelářský židle a hlavně ty šanony a technika atd.... my to ani nemuseli rozmontovávat.... s těma předchozíma stěhovákama jo, to jsme všechen nábytek rozmontovali a zabalili... a že bych s tím musela lítat ze třetího patra bez výtahu.... no sem jak stěhovali do patra ty komody.... tak to si myslím, že kdyby to nebyli dva velký silný chlapi zvyklí stěhovat, tak se z toho martin s tátou prostě poserou a ještě by tu ty schody a nábytek byli pomlácený.... jako ani nevím, jak se dá třeba pračka a lednička a velká 2,5 metrová stříň stěhovat bez popruhů a pořádný síly....

dělali si zastávku u tchýně, kde vyložili dvě skříňky, stůl a židle, ledničku a pračku a pak zbytek vezli dalších 20 km a taky si účtovali 6 tisíc.... my bysme to dělali pěkně dlouho... nehledě na to, že jsme víc jak dva dny téměř v kuse balili - teda spíš manža...

eeefffaaa
3. srp 2009

no taky masirujeme snad uz od 33tt 😀 jako ne kazdy den ,ale casto...kazdy den az ted tak poslednich 14 dni,tak se to snad roztahlo 🙂 prostej kdyz to tak krasne pises tak tomu normalne i verim, s tim porodem 😀

no ja mizim..strasne uz me boli zada..tak si je jdu natahnout...zatim ahojky

hehena
autor
3. srp 2009

já bych asi před porodem zkusila hlavně myslet na to jak toho prdečka držím v náručí... ouplně mě jen dostává ta představa, jak ležím na porodním sále a podávají mi ještě neumitý miminko.... snad mi tohle při porodu bude dodávat sílu.. ale samozřejmě nejsem těsně před porodem a nedokážu si ani představit tu nervozitu....

EFI add ta hráz, je to určitě bře, že už tě to nebolí... aspoň tě ten tlak při tlačení tak nezaskočí... 🙂

prosteja
3. srp 2009

hehenko tak my měli odhadem jednu velikou skříň, postel, gauč, asi 4 menší skříňky, velký psací stůl, stolek pod tv, stůl jídelní + 3 židle, kancelářskou židli..... pak nějaký police, velkej věšák na šaty a drobnosti....... do toho lednici, pračku, mikrovlnku, 2 rádiu, starou televizi (velká hilda 😀 ), lampu a to je z nábytku asi tak všechno 😉 no jinak jsme měli velký stěhovací krabice a co šlo, tak jsme balili do pytlů 😉 ty byly daleko skladnější než krabice....... balili jsme asi týden 😀 a musím říct, že s těma stěhovákama jsme toho měli daleko míň 😉 ........ jinak si do toho připočti desítky kytek, stovky knížek 😀 a různejch blbostí 😀 .... a nerozmontovávali jsme taky nic... ale důležitý je, že jste byli spokojení 😉 my se stěhovali ze 3. patra ale s výtahem a do přízemí, takže to byla pohodička 😉 a měli jsme rudlík půjčenej od kamarádů a popruhy..... 😉 ale stěhovat už bych se znovu nechtěla 😀

prosteja
3. srp 2009

efi no vidíš 😉 jak píše hehe, zkus se těšit na malýho, soustřeď se jen a jen na něho a půjde to jak po másle 😉 a pěkně si odpočiň 😵

hehe souhlas, nejsem taky před porodem, musí to být strašný, zvlášť když přenášíš, ale taky doufám, že mě bude nad vodou držet představa, že všechna ta bolest a nekonečný čekání má jeden krásnej konec - MIMINKO 😵 😵 😵

cat79
3. srp 2009

Ahooj🙂
Koukám že probíráte všechno možný🙂
Prostějka má neděle fakt ve znamení WC🙂))
Hehenko espumisan je na nic, mi připadá, na prdíky pomáhá feniklový čaj, dává se i miminkám, tak zkus🙂)

Já mám dneska strašně práce, dělám plněné papriky a za chvilku dorazí jeden klient, pak musím ještě pro kancelářské věci, na poštu a ve 3 nám bude geodet vyměřovat pozemek, to se těším...tak zatím kočky, všechny zdravím, jsem ráda, že jste OK
Sac teda to je bříííííškooo, mazec, fakt tě lituju, to už nemůže trvat déle než pár hodin...chuděrko!!!!

prosteja
3. srp 2009

ahoooj cat 😵 no asi jo 😀 ale zase neblindím každej den 😀

add ten espumisam, myslím, že je to jako všechno individuální, mě třeba pomáhá hodně 😉

prosteja
3. srp 2009

teda holky, tady zase mrtvo 😖 😖 😖

no já si dnešek vyloženě užívám, nejen, že je mi blbě od žaludku, ale v tom počasí se mi navíc motá, už jsem sebou málem dvakrát švihla na zem 😲 fakt super...... 😖 no a manža je rozhodnutej, že zítra na ty odběry jede se mnou, vůbec nechce slyšet, že by nejel..... na jednu stranu jsem ráda, protože když vidím, jak mi je dneska, tak mám fakt strach, abych sebou někde nešvihla, ale na druhou stranu nechci být hysterka, která má všude sebou doprovod 😒 není lehký se i zavděčit co? 😀

angetha
3. srp 2009

Ahoj holky...Prostějko dávej na sebe pozor..a když manža chce jet, tak ať jede 😉
Jsem se vrátila z toho kurzu, viděli jsme porodní boxíky, nadstandartní porodní box ( nebo spíš předporodní) a tak různě nám ta asistentka povídala - o epidurálu ( jen na doporučení lékaře, ale zadarmo) o nástřihu ( že někomu to masírování hráze stejně nepomůže), o roomingu, o tom, kdy jet do porodnice, co vzít sebou, co nám dají zadarmo, jak tam může být tatínek..a tak 🙂

prosteja
3. srp 2009

ange jééé, tak to je super 😉 už jste informovaní a můžete vesele rodit 😀

neboj ange dávám na sebe pozor, mám otevřený okno, aby na mě šel čerstvej vzduch, i dveře od kanclu, kdybych sebou švihla, aby si toho někdo všiml 😀 páč jsem v kanclu tento týden sama....... a to víš, že manžovi nijak zbraňovat nebudu, je to víceméně na něm, nutit ho nebudu ale přemlouvat ho, že neeee taky ne 😀 jako jestli mi bude zítra tak jak dnes, tak se chci na těch odběrech vidět 😀

angetha
3. srp 2009

Manžel se mnou taky skoro všude chodí..jen na ten kurz nakonec nešel 😀

angetha
3. srp 2009

Tak já se půjdu natáhnout 😉 papa

prosteja
3. srp 2009

ange no jak říkám, na jednu stranu mě to i těší, že má zájem a nenechá mě na holičkách, na druhou stranu si říkám, že odběr krve snad není tak strašný 😀 no ale když vidím, jak mi je dnes.... budu asi ráda, že mě někdo čeká venku až vylezu z ordinace 😀

ange japato? ☹

prosteja
3. srp 2009

anget papa 😵

já se taky pomaličku chystám na cestu domů, tak se tu mějte všichni krásně a zítra sice později, ale přece 😀 papa 😵

eeefffaaa
3. srp 2009

ange a co rikali ohlene toho kdy jet do porodky??

moncicak3
3. srp 2009

ahojte kočandy 🙂 jdu vás dočíst...

svoja
3. srp 2009

ahoj holky, zdravim vas z chaticky, kde jsme na par dni s milym a jeho synem....mam tady pohodicku...
jinak pro nas uzasna novinka....prijde mi, ze se me v brisku uz zretelne hybe miminko!!! neco tam zkratka plave🙂 je to bozi...porad jen ted lezim, mam ruce na brise a ciham....bomba fakt!!

HEHE jeee, vy uz bydlite...no hezky....japak se tam libi pani pejskove??🙂

svoja
3. srp 2009

ANGET koukam, ze ty uz to mas taky za par....je to super, jak to tady na tom konikoj utika...kdyz jsem sem prisla, nekdy pred tema 19-20 tydny, bylas tak cca tam, kde jsem ted ja....no a ted....no a vlastne kdyz se kouknu na vsechny tehulinky a odectu od toho ty svy tydny....utika to no...i me teda se zda...tak jak se me zdalo, ze to na zacatku neutika, tak ted uz jo....19tyden...5ty mesic....fiiiha

moncicak3
3. srp 2009

tak jsem vás koooonečně dočetla 🙂

hehenko gratuluju k novému bydleníčku 😉 😵

sac teeeeda to je pupíno, nezavidím teda tahat takový velký bříško, ale kdoví, jaký budeme mít my ostatní viď 😉

jinak manža shání práci, ale je to teda bída vám řeknu, skoro žádná nabídka 😒 rozeslal několik CV, tak uvidíme co bude dál....

cat79
3. srp 2009

Ahoj holky, tak tady je to dneska poklidné koukám🙂
Kdepa máme carcul po kontrole???
Co jinak nového?

cat79
3. srp 2009

Svoji je to mazec, viď ty pohyby, já ti to říkala🙂 teď už to cítíme stejně🙂))miláček už měl taky jednou štěstí a cítil to na vlastní kůži🙂))osahává mě pořá🙂 ale nejvíc se hýbe po koupeli, to jsou hotový kotrmelce🙂))

angetha
3. srp 2009

Holky gratuluju vám k pohybům 😵 😵
Prostějko můj manžel je stydlín, tak semu asi nechtělo mezi ženský 🙂
Efi má se jet hned jak praskne voda nebo když silně krvácíš nebo když máš bolesti, které se zesilují a intervaly zkracují

sacvi
3. srp 2009

Holky taky gratuluju 🙂

Jo angethko nebo dyž třeba přes den necítíš žádné pohyby..že jo? To nám taky v porodce říkaly 🙂