Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

zuzka.o
13. lis 2009

AHoooj PRVUŠKY... jdu na vás juknout. 😵

Nezvládám dočítat...... něco zásadního?

eeefffaaa
13. lis 2009

no ja nevim ja byla dost fixovana na maku a proste jsem od ni nechtela,spalo se mi tam hezky a citila se v bezpeci,kdyz jsem spala sama v pokojicku tak jsem se bala a presla stejne k nasim do loznice 🙂

hehena
autor
13. lis 2009

AMALLI já mám dojem, že nejvíc bych právě řešila to zalehnutí a v klidu bych se prostě nevyspala... uvidíme jak to bude v praxi...

a ty triky jak píšeš EFI, přesně nějak tak bych na to šla.... nebo bych malýmu řekla, že dudlíka už moc potřebovalo jiný malý miminko a že mu za něj moc děkuje... nebo něco na ten způsob.... 😉

verled
13. lis 2009

svoja:no to teda jo, radši to ani nepočítám🙂)))paráda, mam šílenou radost....jou skvělý🙂
cat:to jo snad to tak je🙂ale jo Táda za to všechno určitě stojí😨)trápim se furt, ale rozhodně ne kvůli Tádovi, zbožňuju ho a on to ví🙂nelituju ničeho🙂
efi:jo jen ty plíny jsou na měsíc🙂...ty jo efi to sa tim kočárem neni dobrý.....bude zlobit🙂..teď to nic neni, ale nakonec ještě budeš nešťastnááááááá
hehe:mam ale to já vim.-)

eeefffaaa
13. lis 2009

cat Davidek ma taky pevny rezim mezi pul sedmou-sedmoukoupai,kdyz se nevzbudi budime ho aby si zvyknul,pak jidlo a spat a to jsme ho prave snad 14 dni davali do postylky a treba se po hodine vzbudil a museli jsme ho stejne uvozit,protoze v ty postylce byt nechtel...az bude zdravy zacnem znovu,poridim usinacka,udelame podobny prostredi jako v kocaru a uvidime,jiank uz fakt nevim

cat79
13. lis 2009

Hehe děkuju za pochvalu, my z toho taky slintáme🙂)
hele holky v čem mám jako vydesinfikovat tu přebal. podložku a včem vaničku a co třeba hřebínky a kartáč na vlasy a nůžtičky a tak?????????????????????????????????????????????????????????

Efi, ty jsi teda rozmazlenec🙂)hihihi, já s našima určo nesoala nikdy, si to teda nepamatuju🙂)od 2 let jsem měla 2 ségry, takže asi nebylo ani místo.-)))

cat79
13. lis 2009

Efi co je usínáček???
Jo a teda myslíte že ideální je koupání v 7, pak kojendo a do 8 v postýlce, že jo???

hehena
autor
13. lis 2009

no CAT já bych to nehrotila, když ti to nebude vadit s Denískem spát, nebudeš se bát, tak s ním spi... koneckonců blízkost rodiče je důležitá a je to myslím dost přirozená věc.... když by vám to pak začalo vadit, tak byste museli vymyslet nějakou fintu, aby byl rád, že tu svojí postel má...

tak nějak se zařídím já... chci taky pro dítě režim, ale nechci zas hrotit to, že by dítě se mnou nemělo spát, když to tak nakonec všichni budem chtít... jak píšeš... se prostě všechno uvidí...

za čas zas příde někdo s jinou teorií... to je jak s jídlem... neustále se píše, co je škodlivý, co by člověk neměl... pak se za pár let dočteč zase ouplnej opak... člověk se prostě musí zařídit dle sebe a svojeho nejlepšího svědomí...

eeefffaaa
13. lis 2009

ver ja uz z toho nestastna jsem,ale ted s tim stejne nic delat nemuzu kdyz ma rymu a kasle...az bude zdravej uvidime

cat jj v tomhle jsem byla rozmazlena,tak ja byla porad po nemocnicich,rodice tenkrat s detma v nemocnici byt nemohli,takze kdyz jsem byla doma,delali rodice prvni posledni

svoja
13. lis 2009

Ja si myslim, ze z male budu tak vypleskla, ze postylku nebudeme ze zacatku potrebovat🙂 ja taky spala mamce na brise nebo s nima v posteli....jako ja myslim ze zacatku!!!!!

eeefffaaa
13. lis 2009

jo a cat ja jsem to nedizinfikovala¨,jen jsem to oplachla horkou vodou..usinasek je takova postavicka,trochu plysova a hraje myslim ukolebavku a sviti...da se to do postylky k miminku a ma ho to uspat

verled
13. lis 2009

svoja:tak to já ne, vidim to u dětí kolem jak jsou rozmazlený a mámy jim dělaj otroky a nemůžou na hodinu z baráku 😒 ........ono to neni jenom tak......já se taky budu muset přemáhat, ale žádný rozmazlování🙂

eeefffaaa
13. lis 2009

ono je pak prave tezky je neco odnaucit,hlavne to spni v posteli (u nas kocarek),clovek si rekne jen na cas,ze zacatku,ale pak uz je to tezko odnaucis a rvou jeste vic...

my jdem dneska zapijet kamaradovu Terezku,bude hlidat babicka,tak jsem zvedava 🙂

zuzka.o
13. lis 2009

VER: krásný dárečky od kolegyněk.. paráda 😉

Koukám že to jsou pěkný starosti být mámou..... 🙂 Ale každá vycítí, co je pro její mimi to nejlepší.

hehena
autor
13. lis 2009

CAT s tím režimem, kamarádka to dělá tak, jak píšeš... přibližně každej den ve stejnou dobu... i když ona teda koupe obden.

ty jo desinfikovat? nad tím jsem neuvažovala... jsem si myslela, že třeba na tu přebalovací podložku vezmu JAR a bude 🙂))

ale možná by na to šli použít ty sterilizační tablety Milton... to mi kamarádka doporučovala místo sterilizačky do mikrovlny, že to stačí...

eeefffaaa
13. lis 2009

no a spi jak dudek,tukam tady do pocitace a ani to s nim nehne...ja se z nej poprdim fakt..jdu si udelat kafco..jako holky ja ted hrozne kafuju!!!driv jsem ho nepila skoro vubec...tak jsem si koupila bez kofeinu,za den si dam jedno bez kofeinu a jedno na pul,protoze to bych za chvili dopadla spatne

zuzka.o
13. lis 2009

Já bych asi nesterilizovala... normálka umýt horkou vodou třeba nějakou kosmetikou pro mimi....

cat79
13. lis 2009

Taky si říkám, že prostě když nastolim režim od začátku, mimi to nebude brát jako podraz, ale číkm jsou starší tím jsou mazanější a pak stačí jeden smutnej pohled a mají vás..miláčkové naši..
No poptám se mamaky a tchýňky a něco si přečtu a uvidíme uvidíme uvidíme
Efi děkuju za radu, i ty hřebínky jsi jen opláchla, jo?nemám to vysterilizovat??🙂)

svoja
13. lis 2009

A manzel se taky tesi, az s nama bude mala v posteli....budu ji treba davat do postylky, ale kdyz bude brecet nebo ji budu chtit u sebe, tak si ji proste vezmu...ze zacatku asi porad, pak se uvidi....jen at hezky citi maminku a tatinka🙂

zuzka.o
13. lis 2009

... myslím nedesinfikovala tu vaničku a tak..... 😅

prosteja
13. lis 2009

holky add to usínání, myslím si, že je to hodně kontroverzní téma 😅 někdo tvrdí tak někdo opak..... v podstatě můj názor shrnula AMAL (to jsou ty chytrý knížky, co umí poradit 😀 ) a VERLED...... 😉 něco jiného je, když je mimi nemocné a spí pár nocí v kočárku (jako Davídek od EFI) nebo i s rodičema v posteli... ale upřímně si nedokážu představit, že se mnou to maličké 50cm miminko bude spát v posteli..... 😒 a třeba jak píše SVOJA na bříšku, to už asi vůbec ne....... nevyspala bych se asi ani já ani to malé...... hodně je to pak taky o křivení páteře, o přílišné fixaci dítěte na matku a taky naopak 😅 ....... a stejně jako VER nechci mít pak problém, že se hnu na hodinu z bytu a dítě se uřve v postýlce ☹ .... no ale to je jen osobní názor, taky jak píše HEHE nebo CAT realita může být jiná, asi bychom to každá chtěla mít nějak, ale uvidíme, jaký budou ty naše dětičky a jak to s nima zvládneme 😉

holky mějte se krásně, já letím na prodloužený víkend.... papa 😵

eeefffaaa
13. lis 2009

holky ja bych to s tou sterilizaci zase neprehanela,to podle me neni dobry 😉 ta horka voda,to taky dobre splachne,ale jak myslite,kecat vam do toho nebudu 😀 😀 😀 😀

zuzka.o
13. lis 2009

pa PROSTEJ... hezky si víkendík užijte 😵

verled
13. lis 2009

efi:aha.......no jo pak holt budeš muset přežít nějakých pár hodin ukrutnýho řevu.-))))...já si právě taky myslim že konejšit se tim že jen na chvilku a tak je na nic, protože pak to bude o to horší.......aspoň vidim že mi potvrzuješ to co kolem sebe vidim, prostě že pevný režim fakticky odmala neni k ničemu🙂

eeefffaaa
13. lis 2009

cat hrebinek jsem taky jen oplachla...

verled
13. lis 2009

ježiš přestaňte s tou sterilizací a dezinekcí bo se rozpustim🙂))))

eeefffaaa
13. lis 2009

prostej ahoj,mej se hezky

jj je to dulezity ten pevnej rezim,to je podle me to nejdulezitejsi,jinak se rodice nevyspi,jak dite nema vecer pravidelny rezim je to podle me uplne v hajzlu 😀 nas davidek az teda na to ze ted chce byt v tom kocaru,tak o pul osmy spi,tak v jedenact se jeste vzbudi na jidlo a spinka vetsinou pak do sedmi..ted teda presne kazdy den do sedmi...rano se s nim jdu podivat na babicku s dedou,nakrmim ho a pak jeste spime tak do desiti u nas v posteli,nekdy tam s nim jsem nez usne a vstavam a nekdy spim s nim 🙂

svoja
13. lis 2009

CAT koukala jsem na vecicky a uplne nad tim slintam. moc krasny...a v tom pokojicku to vypada kraaaasne🙂 se tam musis porad kochat vid?🙂 fakr moooooc hezoucky!

Jezismarja...prilisna fixace...ja jsem na sve dite fixovana uz ted...jako kdyz bude mit zezacatku problem s postylkou, tak ji tam snad nebudu cpat nasilim a nechavat ji rvat ne? Stejne se nevyspim...to se radsi nevyspim s malou na brise nez zoufalstvim, ze vedle me breci v postylce sama a opustena...

hehena
autor
13. lis 2009

mno VER uvidíš, třeba budeš fakt pevná v zásadách....

jak znám ale sebe, už si nedělám iluze a vím, že s tím budu mít potíže a kdoví jak to nakonec vykoumám...
kamarádka taky ze začátku spala s holčičkou v posteli, protože tak často kojila, že u toho často usnula. v těhle případech si taky myslím, že není co řešit a proč to hrotit... třeba to vymyslím jinak, ale třeba taky ne, takže za sebe rozhodně neříkám NIKDY, protože se prostě uvidí...

taky bych řekla, jak píše ZUZI, to prostě pak vycítíme... důležitý podle mě i je se netrápit pravidlama - ono na každý dítě platí něco jinýho a těžko to všechno shrnout do jedný teorie.... to, že dítě za začátku spí s rodiči v posteli přeci neznamená, že je pak vždycky rozmazlený....

já myslím, že čím jsem starší, tím míň si plánuju, jak co budu dělat, jak tohle nikdy neudělám a tamto nikdy neudělám... to už prostě vím, že nemá cenu .)

verled
13. lis 2009

efi:díky🙂)))
hehe:já neříkám že budu ale co bych chtěla, obávám se že budu děsná🙂))))ale mamce jsem řekla, že do tohohle mi kecat může a klidně mi i nadávat, protože fakt to co vidim u tý mojí známý je katastrofa, tady jako Davídek je nic, prostě je nemocnej tak mu chceš dát co chce🙂..ale to co znam je hrůza.....fakt ta mamka je prostě otrok.....taky podle toho vypadá...hrozně a to beze srandy...🙂

ale rozhodně nehodlam nikomu tady nic radit nebo nakazovat🙂.....