Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

prosteja
24. lis 2009

AMAL díky, já zítra uhodím na sestřičku, potřebuju to mít totiž aspoň pozjišťovaný do vánoc..... abych tady teda mohla říct, jak to bude 😉 díky moc 😵

amallie
24. lis 2009

no s tím 4D zas musím říct, že hehe zklamaná nebudeš, když nepůjdeš, bylo to pěkný, ale teď s odstupem času mi to nepřijde nic extra, mám DVD, na které nejspíš nikdy nebudu koukat............

no a ohledně těch vad jo, to už je stejně pasé, neb v tomto stádiu těhu, co se nechytlo, co se holt nechytlo, těžko by se to nějak řešilo

carculka
24. lis 2009

hehe..materskou ti da papir gyndar-pry 😉

prostej,by me taky zajimalo..bych sla driv..

cat..urco asi M...ja ti to tam hodila jen abys videla..ale ete budu hledat a i se zeptam ve zdrav potrebach-jaky ete delaji..

amal..davala jsem sem asi stranku pred odkazek,tak jukni,ale jak rikam zacinam se teprv divat,ale urco naky koupim..a jaky si koupila ty kalhotky?jako znacku,velikost a taak?

amallie
24. lis 2009

prostej: gyndař ti dá papír žádost o PPM, ten ti může dát 8 týdnů, v práci nahlásíš a je to vyřízené 😉

mě se ptali, kdy chci jít, v práci jsem nahlásila, kdy nastupuju a bylo to 😉

ale četla jsem to v zákoně, je na tobě, kdy půjdeš, prachů dostaneš furt stejně

amallie
24. lis 2009

carcul: jojo, už jsem to našla, tak pak kdyžtak po porodu pořeším

spoďáry jsem koupila Tena ve zdrav. potřebách, velikost L. Mají i carriwell, ale ty byly drahé, to jsem zas nechtěla na tu chvíli.

No a pak budu nosit obyč bavlněný, mám teď troje těhotenský, tak v nich budu chodit, dokud se nezahojím......... pak už normálka, ale asi na čas vynechám krajky 😅

p.e.t.u.l.k.a
24. lis 2009

holky já jsme šla 8 týdnu před porodem jsme to tak chtěla

p.e.t.u.l.k.a
24. lis 2009

udělala jsme si krupici na oběd , mňam 😎 a manželovi dělám řízky a bramborový salát

prosteja
24. lis 2009

jj AMAL peněz dostanu tak jako tak stejně..... prostě na mateřské budu 28 týdnů a je teda úplně jedno jestli nastoupím 8 týdnů nebo 6 před porodem.....

PETUL díky 😵

prosteja
24. lis 2009

taky bych chtěla jít těch 8, ať si to tak nekouskuju a i tady v práci by jim vyhovovalo, kdyby už to bylo vyřešený a oni věděli, že před vánoci prostě skončím a přijdu se sem tak akorát podívat na kolegyně 😀

carculka
24. lis 2009

amal..prave ten pas uz chci do porodky,at ho navlecu co nejdriv to pujde..

amallie
24. lis 2009

prostej: myslím, že ti nic nebrání, jen si řekni včas u sestřičky o papírek 😉

nevíte, jak dopadlo to schvalování nesnižování PPM?

sacvi
24. lis 2009

tak mám upečenou rybu a uvařený brambory tak to jdu rychle sníst..malá už 2x plakala tak už bude mít asi brzo hlad tak abych to taky stihla 😀
A pak huráá dělat palačinky 😀 😔 😝

Zatím ahojííík

amallie
24. lis 2009

carcul: no, já myslím, že ho nenavlečeš................... budeš ráda za volné triko a prodyšný spoďáry a tepláky 😅

prosteja
24. lis 2009

AMAL jj, zítra jí řeknu co a jak a domluvím se s ní, kdy to vyřídíme.... ono to vypadá, že je na všechno zatím čas, ale jak jsou tam ty vánoce, tak je to všechno o 14 dnů zkrácený 😅

a to nesnižování, o tom se snad ještě nehlasovalo 😉 aspoň co vím 😉

hehena
autor
24. lis 2009

holky ještě k tomu 3D - v kterým týdnu jste byly ?

amallie
24. lis 2009

hehe: já byla v 27tt myslím, ale jak říkám, zas tak extra zážitek to pro mě nebyl, no, já nebulím při pohledu na utz, vadí mi pohyby........... jsem asi divná

prosteja
24. lis 2009

AMAL ale fotečku z 3D máš super 😵 a taky si občas připadám divná.... při pohledu na utz taky nebulím, největší zážitek z něho mám až je za mnou 😀 ..... a některý pohyby mi taky začínají jakoby vadit.... prcek se mi občas otírá jako o vršek, pod žebrama a to mi přijde vyloženě nepříjemný 😖

carculka
24. lis 2009

sac..ty jsi sikulka 😉

hehe..my ve 24tt..a bylo to fajn..a hlavne ze nam rekli pohlavi 😀 jina bysme ete ted nevedeli..

amal..pak delaj ete jeden,ale ten nevim jaky znacky-ze si ho utahnes jak potrebujes...je teda vic videt pod hadrama ale super...a jako za spodary budu rada volny,ale pokud nebude cisar,navlecu pas co nejdriv to jen pujde(ikdyby pri odchodu z porodky-ale nebudu ho nikde honit),vim ze naky holky ho fakt nosili uz v porodce...jen pak az bude cas a zahojeno tak stah.kalhotky koupim..

cat79
24. lis 2009

Vidíte a mě bylo řečeno že těch 6 a basta fidli🙂))
Ale mě je to jedno ve své podstatě..

Pás si určo objednám, asi taky to M..kdybych pak byla jako lunt tak si to přepošiju🙂)hihihihi

prosteja
24. lis 2009

CAT mě taky kámošky tvrdily, že musím jít 6 týdnů, že dřív to musí být ze zdravotních důvodů a mě se to zdálo divný, tak jsem po tom pátrala..... taky by mi to bylo jedno a šla bych těch 6 týdnů, kdyby mi do toho nevlezli ty vánoce 😠

cat79
24. lis 2009

Hehe my byli 21tt,25tt a pak 30tt ,myslím... ale mě se to teda strašně líbilo, byl to zážitek pokaždý, hlavně v tom 25 jak nám natáčeli to dvd, ukazovali jsme to našim a babi a dědovi...dojalo to každého..hůavně naši a tchýňka ty to nikdy neviděli, že jo, za nich takový vymoženosti nebyly☹

Pás koupím, já si ho navleču🙂))alespoň na noc, ať se ta kůže stahne rychleji....

cat79
24. lis 2009

Prostěj možná je to od doktora, mě dokonce řekla účetní ať neblbnu na těch 8, že se třeba pak v tom sociálka rejpe nebo co a gynekoložka mi napsala 22.11 a bylo, ani se mě neptala na těch 8..myslím že řekla že těch 8 je ve výmečném případě.ale zase jsou Dr co ti tam napíšou třeba že čekáš paterčata když budeš chtít...tak asi tak

ale zase když je to lepší i pro zaměstnavatele, tak jdi, to je jasné..jo a proč by se tam neočítaly Vánoce?Si myslím že týden jako týden...u těhotenství nemůžeš miminku říct, hele teď se to nepočítá, jsou svátky🙂))

cat79
24. lis 2009

Jo ale teda ten pás co sem vložila amal to bych si asi vzala S...nebo???91cm v pase stačí, těch 107 je ranec...nebo?????

carculka
24. lis 2009

cat..ja taky radsi budu trpet o neco vic a navlecu co nejdriv-aspon kazdy den na chvili 😀

jinak..naky pohyby jsou mi taky neprijemny,u utz nebulim...3Dse mi libil 😀 a hlavne kdyz rekli ze je to holcicka tak se mi libil pohled na manzilka 😀

prosteja
24. lis 2009

CAT no já si zase myslím, že nutit ženskou vyloženě na 6 týdnů a jen ze zdravotních důvodů na 8 je taky pitomost.... si vem, že ty co jsou celou dobu na neschopence, tak se jich nikdo neptá a jdou rovnou na 6.... a to jsou u nich zdravotní důvody... tak nevím, jaký zdravotní důvody bych musela mít, abych nebyla na neschopence a šla na 8 týdnů 😀 podle mě je to fuk, protože mateřskou mi budou vyplácet 28 týdnů bez ohledu na to, kdy na ni nastoupím.... když nastoupím těch 8 týdnů před porodem tak mateřskou skončím o 14 dnů dříve než ženská, která bude mít stejný termín porodu a půjde 6 týdnů před porodem...

a s těma vánocema..... to ne, vánoce se mi do toho budou počítat, ale mezi svátkama si budu dobírat poslední dovolenou a po svátcích bych měla jít asi na 6 dnů do práce..... takže si to nechci takhle trhat a tady v práci z toho taky nejsou nadšení 😉 jako že budu 14 dnů v prosinci doma, pak teda na 6 dnů ještě přijdu a pak zase odejdu 😀 to tu stejně nic neudělám, akorát to tady s tím bubínkem odsedím 😉 😀

cat79
24. lis 2009

Jasně Prostěj, si to tam pak už jen doodpikáš🙂)))Je to asi jedno, ale zase některý lidi mají jiné informace, no..mě je to celkem fuk.....🙂)))28týdnů je 28týdnů🙂))

Car pás navlečem, to je jasný🙂)a co teda S-ko nebo M-ko????
Holky jdu se napapat a lenošit, takhle se nevyležim, pořád odepisuju

Jo a mě jsou všechny pohyby příjemný, byví mě to, jsem ráda že si se mnou jako povídá🙂)))hihihihi

prosteja
24. lis 2009

no nic holky, letím vyřizovat nějaké papíry, tak se zatím mějte.... já se snad ještě ukážu, o půl třetí máme požární cvičení, tak nás vyhodí ven dřív 😀

carculka
24. lis 2009

cat ten bych vzala S..a jaky ty budes brat-jako znacku(typ)...

jinak me jsou prijemne i ty neprijemne(vite jak to myslim-jako ze clovek je rad ze prcek kope a tak ikdyz to neni vzdy prijemny) 😀

amallie
24. lis 2009

Holky, sociálka se nemá v čem rýpat, maximálně počítat, kolik má vyplatit peněz, zdrav. důvody jsou mateřství, to je blbost, že by jako někdo měl zdrav. důvody k 8 týdnům a někdo k 6 přece!

Carcul: tak jako když tě nebude bolet břuch, tak to může bejt i dobrý, neb nebude nikde nic viset, ale prej ještě po porodu dost bolí břuch, jak se to tam přeskupuje zpět kam má

amallie
24. lis 2009

já jsem ráda, že je dítě živé a že o tom mám důkaz, ale jinak se mi to nelíbí, jak mě tam dloube............. připadá mi jako vetřelec 😅