Snažilky o první mimi, prvotěhulky a prvomaminky

hehena
22. čer 2009

******************************************

My ze čtvrté Bé už po několikátééé 🙂))

Pro všechny PRVOSENKY, prvničky... prvosnažilky, prvotěhulky, prvomaminky 🙂
prostě pro všechny natěšené i vyjukané prvoky !!!

jen pojďte mezi nás holky 🙂 jsme rády za každou novou snažilku, co posílí naše řady *-)

******************************************

_____88888b_________888888b
__d88?____d88b___d88b____`88b
_d8?_________d888b_________`8b
_8b_________________________d8
_b8__________________d8888b___d8888b
__d8________________d8?__d8b_d8b__`8b
___8ba_____________d8?_____d8b_____`8b
____`8da___________8b_______________d8
______`Y8b__________d8_____________8b
________`8b__________8ba_________ad8
__________`88_____88__`8da_____ab8?
____________8b___d8_____`Y8___8Y?
_____________`b_d?________`8_8?
______________`8?__________`8?

hehena
autor
1. říj 2009

no to je fakt EFI, bydlím ve městě.... čoveče, ještěže jsem si to vyzkoušela. na úplnou ves asi fakt teda nechci - teď mi tak došlo. aspoň malý městečkou s kavárnou na náměstíčku, s miniparkem a zároveň tak nějak i kousek do lesa... to je asi nejideálnější stav...

hehena
autor
1. říj 2009

mi to nedošlo a to jsem půl života žila na vsi, kde nebyl ani malej krám... 120 lidí dohromady... tady se to vejde do maší bytovky... 😀 😀 😀

hehena
autor
1. říj 2009

ježiš ---- menší bytovky...

verled
1. říj 2009

hehe:no jasně, co bych dělala doma celej den???koukala do zdi??dopoledne uklidit, uvařit a po obědě drncat ven🙂))co nejvíc, čim víc budu chodit tim líp se bude hubnout🙂

verled
1. říj 2009

efi:no ale tak to jsou kámošky na prd......měly by dojet , přivězt víno a trochu tě povyrazit🙂...tak si najdi nějakou kamarádku taky s prckem a ono to nějak pujde.-)

hehena
autor
1. říj 2009

EFI add ta kamarádka s mimčem.... co tak zajít na diskusi podle místa? je to sice takový umělý, ale můžeš takhle najít fajn parťačku a hned to bude veselejší.... se tohohle teda taky trochu bojím i ve městě... všechny kamarádka zůstaly v rodný hroudě, a z vejšky jsou rozesetý po čr, všechny daleko... :( a tady je pár kamarádek, ale čeká jen jedna a ta se stěhuje kolem vánoc někam dál za Phu...
no ale je tu ještě PROSTEJ, AMALLI... co holky??? nenecháme se ve štychu??? 🙂)) teda spíš vy mě? 🙂)))

eeefffaaa
1. říj 2009

no ja jsem taky stydlivka...a hehe my tu nemame ani hriste por deti...ani kavarnu,cukrarnu nic...tady se neda nic delat..akorat zajet na nakup do kramu...to je tak vsechno ☹ jsem si rikala az bude malej vetsi tak ze vezmem kocareka pojedem do mesta a ja budu nakupovat hadriky a neco proste pro sebe,pak zajdem nekam do cukrarny pokud nas s kocarem pusti a bude to..nakojim treba v aute...ale ted jeste nechci kdyz je tak malinkej...kdyby aspon pres den uz trochu komunikoval a hral si..jenze to se vzbudi,ja ho nakojim prebalim,necham ho odrihnout a chci se s nim treba bavit..jenze on uz zase usina a je za chvili predrzatej a to zase rve ze nemuze usnout...ted uz treba spi od pul 9...je to na jednu stranu vyhoda,ale byla bych rada kdyby aspon chvili pres den vnimal a ja si s nim mohla hrat a povidat si

prosteja
1. říj 2009

tak holky já jsem jednak stydlivka krapet a jednak teda já budu chtít mít na kojení klid..... mě se třeba líbí v IKEA jak mají takový ten dětský koutek pro maminky s dětma, super, tam klidně nakojit... mě se nelíbí, jak sedí mamina u nějakýho stánku s rychlým občerstvením a děcko u prsu..... 😖 nejsem žádnej puritán, to neee, ať si každej kojí jak chce a třeba si časem taky zvyknu a to prso prostě vytáhnu 😅 ale zatím teda se k tomu stavím tak, že asi odstříkám na cestu nebo nevím

hehena
autor
1. říj 2009

no jo, mi došlo, že tam nic takovýho nemáte.... šak u nás nebyl ani ten obchod... a furt teda není. jednu chvíli to tam vypadalo na hospodu, ale to by stejně byla knajpa, tak na posezení v létě venku....

jsem si teď vzpomněla jak jsme byli v úterý večer se známýma v pizzerii a ty ženský mě tam málem vypudily kouřem... prý my to budem foukat na stranu, že valily jednu za druhou a ještě jsme seděly ve sklepě bez oken, jsem myslela, že padnu! 😠

prosteja
1. říj 2009

HEHE já tu taky nikoho nemám 😅 teda jen jednu bývalou kolegyňku, co má termín někdy v únoru, to je tak všechno....... tak budem muset fakt něco zorganizovat... škoda že nebydlíme blíž k sobě 😖

EFI jj, s malým mimčem to většinou není tak jednoduchý 😖 já jsem taky pro vyrazit ven, ale spíš opravdu ven, když je krásný počasí, ne trajdat po nákupním středisku denodenně 😀 .... a když se mimi narodí únor/březen a bude škaredý počasí, tak nějakej měsíc budou asi takový vycházky a výlety taky pasé 😖

blahovka.cz
1. říj 2009

ty jo holky,teda ted bych vamprala vide malyho,mluvim na nej,volam na nej a on kouka na telku,pustila jsem ocko a to ho uplne paralizovalo a zajima ho to vic nez hracky,to je konec 😀

hehe jak pise ver,onon toho moc neni co delat s miminkem,uklidis,pohrajes si a jdes ven na proschazku a nakup a my teda mame naprosto uzasny hristatko na sidlu u ns,tak se nemuzem dockat az tam budeme chodit 😀

ef to jsou kamojdy na prd,prece nebudes se ty vlacet za nima s kocarem a vecma,mely by zajit,a uzit si vas s malym,ikdyz ono to je tezky,kdyz pracujou,efi ale fakt rozumim,taky nemam zadnou kamosku na materske

hehena
autor
1. říj 2009

PROSTEJ ono až třeba budeš pak dlouho doma, tak ti pak asi bude jedno kde kojíš... teda aspoň tak si to myslím. taky jsem stydlivá, ale zase ráda výletím a navíc vím, jaký to je, když je člověk pořád doma. pak je prostě vdečnej za sebemenší procházku, za návštěvu, za další asi 150 grilovačku, i když je to finančně náročný... a užívám si i to, když jsu jen tak s manžou na prochajdu a sednem si do kavárny... to jsem v sedmým nebi 🙂)) kolem jsou lidi.... něco se děje..... já tu takhle vlastně s nikým celej den nepromluvím, jen s Rozinkou... takže si dovedu představit, jaký to zhruba je a te'd mám pocit, že mě doma nic neudrží ani s miminkem...
mě takhle akorát překvapovala příbuzná, ta se vždycky svlíkla před celou rodinou - strejčkama i tetičkama a kojila jen v podprdě... to už mi přišlo moc. tak ta se teda asi nestydlěa ani trochu 🙂)))

prosteja
1. říj 2009

jo HEHE třeba rychle změním názor 😀 mě se jen nelíbí nebo spíš abych to lépe formulovala nedokážu si sama představit jak sedím na lavečce v nákupním centru, kolem mě ruch a já se tam snažím nakojit malý mímo..... takže jak říkáš, taky mám ráda procházky, výlety, super.... nakojit dítě na lavičce v parku, když je krásně mi nepřijde nic tak hroznýho, to souhlas.... mě se to moc nelíbí v těch nákupních centrech no..... když vidím ty drobky malý tak je mi jich občas líto...... 😅

hehena
autor
1. říj 2009

BLAHU jj já vím, že toho moc není, co dělat s miminkem.. právě proto bych s ním chtěla vyrážet co nejvíc ven, i kdybych se tady měla dovalit jen do kavárny... ale třeba mě to fakt přejde, já nevím....

ale to domácí prostředí mi leze na mozek už teď no...

prosteja
1. říj 2009

tak to já si spíš HEHE plánuju dlouhý procházky 😉 i když je otázka jak dlouho mě to samotnou bude bavit 😀

hehena
autor
1. říj 2009

PROSTEJ já myslím, že těm prckům v nákupáku je to srdečně jedno, ty jsou rádi, že dostanou baštu 🙂 mě to ani v nákupním centru neva. prostě když už ženská doma magoří, tak lepší nákupák a když jí to psychicky pomůže, tak pro miminko určitě lepší...

hehena
autor
1. říj 2009

no tak procházky si taky samozřejmě plánuju... krom toho, když se budu najednou nudit, tak si představuju, že se seberu a půjdu... ale teda spíš to vidím tak, že jen jak budu mít volnou chvíli, tak budu pracovat, takže to bude asi taky pasé 🙂))) 😀

blahovka.cz
1. říj 2009

z vlastni zkusenosti zenska sama doma magori,chce to zmenu,chodim ven denne skoro,jezdim za mamkou,doma by se jeden asi zcvokl

prosteja
1. říj 2009

HEHE právě, já myslím, že třeba ty když do toho budeš chtít ještě pracovat, tak si ten čas rozdělíš mezi prcka a práci... 😉 ale třeba to fakt bude jinak, co my můžem vědět 😀 a s těma nákupníma centrama, no hold si to nedokážu představit..... třeba že bych v březnu trajdala po nákupním středisku třeba s třítýdenním miminkem.... 😖 no myslím, že je lepší prostředí, kde na dítě každej neprská a tak..... ale jak říkám, třeba to bude úplně jinak 😅 a jinak včera jsem potkala v obchodě maminku s kočárkem a ta měla asi už tak roční holčičku a té mi teda HEHE líto bylo, bylo vidět, že by jí bylo líp někde mezi dětma nebo na písku a máma ji od rána vláčela po obchodech a holčička tak strašně plakala v kočárku a maminka si vesele telefonovala, že už je od rána na nákupech a jak ji to hrozně baví a probírala se hadrama a pak ještě tu holčičku okřikla ať neřve, že nemá proč 😲 no to bych jednu vrazila té ženské 😖

prosteja
1. říj 2009

BLAHU tak být doma od rána do večera a jen čekat až přijde chlap z práce, to musí na zblbnutí fakt..... 😅 ty máš dobrý, že můžeš aspoň za maminou 😉

hehena
autor
1. říj 2009

PROSTEJ ty to bereš hrozně doslovně.. já samozřejmě nemyslela s třítýdenním prckem.....

prosteja
1. říj 2009

jasně HEHE já to pochopila..... 😉 já jsem taky tím myslela, že je mi líto těch malých prcínků (fakt to nemá třeba ani měsíc) a pak těch větších dětí, který už si chtějí hrát no.... 😉

prosteja
1. říj 2009

ale to kojení si zatím nedokážu představit ani s malým ani s velkým a upřímně ani v soukromí ani na veřejnosti 😀 😀 😀 tož asi tak no 😅

blahovka.cz
1. říj 2009

prostejko ten pocit se hodne zmeni v porodnici,kdy vidis kolem sebe same kojeni 😀 ,ale i presto jsem stydliva abych kojila na verejnosti,kdybych jeste kojila 🙂

cat79
1. říj 2009

Hele co jsem objevila na netu:

Výsledky testů 22 autosedaček na evropském trhu za rok 2009 přinesly velké překvapení. Když v minulých dvou letech ve stejném testu získaly dvě autosedačky se systémem isofix nejvyšší možné ohodnocení v historii, odborníci se shodovali - přišla revoluce jménem isofix, spočívající v jednoduchém a bezchybném uchycení sedačky ke konstrukci vozu.

Sedačky se základnami pevně uchycenými ke konstrukci vozu byly považovány za záruku nejvyšší bezpečnosti. Tehdejší vítězky se jmenovaly Maxi Cosi CabrioFix a Römer Baby Safe Plus – obě právě v provedení s isofixovými základnami.

Rok 2009 přináší vystřízlivění - tři ze čtyř totálních propadáků mezi sedačkami jsou vybaveny tímto systémem. Označení isofix tak přestává znamenat automatickou záruku bezpečnosti. Tento systém dnes už nabízí většina výrobců, ale ne všichni v potřebné kvalitě. A tak se vedle velmi dobrých výrobků objevují ve stejné kategorii sedačky zcela nevyhovující a hlavně nebezpečné. U nevyhovujících výrobků skořepina sedačky s pevnou základnou není bezpečná, při testech se sedačka prolomila.
Video ADAC o novém testu autosedaček 2009

prosteja
1. říj 2009

BLAHU to je mi jasný 😀 hlavně teď si to vůbec nedokážu představit a navíc potřebuješ v tom jako ve všem získat trochu praxi a zručnost a tak, takže to je asi logický ty pocity teď 😉

CAT no to je hodně zajímavý 😲 😲 😲 já teda žila v domnění, že ten isofix je záruka bezpečnosti...... my ho teda mít do auta nemůžeme, musíme mít verzi bez isofixu, ale jde vidět, že ani ten isofix nezaručí vyšší bezpečnost.... 😔

blahovka.cz
1. říj 2009

cat task ted mi stve,ze mame sedajdu od kamosky z druhe ruky a nic o ni nevime,jestli ten system ma,nebo ne

blahovka.cz
1. říj 2009

to urco prostejko,protoze kojeni to je veda 😀

prosteja
1. říj 2009

BLAHU přiděláváte do auta tu sedačku klasicky pásama? 😉 ten isofix je uchycení přímo do konstrukce a proto tu sedačku nemůžou mít všechny auta 😉 manža bude určo vědět

blahovka.cz
1. říj 2009

jo tak, rpsotejko pridelavame pasma